Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

lenkabakova
7. máj 2009

ahojte vsetky mamicky!!!!byvam v kilkenny a uz o par tyzdnov je moj velky den,ale stale neviem,co so sebou do porodnice...pomoze mi nejaka z vas???dakujem a prajem pekny dnik

mamartinka
7. máj 2009

ahojki leni.a kde sa chystas rodit?aj vies co budete mat?prajem ti nech ti vsetko dobre dopadne.urcite sa tu najdu baby co ti poradia.odkedy ste v irsku?

alienka1
7. máj 2009

ahoj leni. no z vlastnej skusenosti ti hovorim neber si toho zbytocne vela. ja som s tych mojiich veci vyuzila asi stvrtinu 🙂
pre seba budes potrebovat: 3-4 nocne kosele al. pyzama, mne sa osvedcili jednorazove nohavicky, zupan, uterak, materske vlozky, ponozky, papuce, hygienicke potreby a veci na prezlecenie ked pojdes domov nech ti donesu potom.
pre babo: 3-4 bodycka, 3-4 pyzamka, rukavicky, ciapocku, plienky, vlhke utierky, mozes aj zopar vatovych tamponov ale ja som ich nevyuzila. a este nejake vecicky ked pojedte domov.
to je asi vsetko. dufam ze som nic nezabudla. kde budes rodit? ja som rodila v corku. kozmeticke pripravky pre malu som nepotrebovala lebo som si ju kupala az doma. boli sme tam len 3 dni 🙂

alienka1
7. máj 2009

este som zabudla na doklady ale to asi vies: sobasny list ak ste zobrati mimo irska a nejake ID

alienka1
7. máj 2009

ladywitch vsetko najlepsie k meninam prajeme 🙂 a dufam ze dostanes ten najkrajsi darcek 🙂

mamartinka
7. máj 2009

ladywitch26 este si cela?akosi sa neozivas.

ladywitch26
7. máj 2009

diky za gratulacie, este som cela. takze drobculka mi neurobi radost na meniny 😖 a asi z toho cakania zblbnem....

mamartinka
7. máj 2009

snad sa uz do rana nieco zmeni.neboj.uz by si ale bola asi radsej keby to bolo za tebou co?a termin mas zajtra ze?a co ked sa na termin nenarodi?budes prenasat?

ladywitch26
7. máj 2009

mamartinka, no termin mam zajtra, ale ak sa na termin nenarodi, tak cakaju 10dni a potom vyvolavacka. lenze to by ma slahlo, lebo to by som dostala vyvolavacku az 18teho a moja mamca ma letenku nazad na slovensko 17teho. takze vnucku by si ani nevidela

tinkadublin
7. máj 2009

juuuj lady tak to dufam nie.. dufam ze sa mala umudri a uz vylezie .)) inak dodatocne vsetko najlepsie k meninam!!

mamartinka
7. máj 2009

no tak snad sa uz poponahla a nenecha vas dlho cakat.inak hruza co som aj ine temy citala tak kolko bab aj prenasa,co drobci nechcu ist na svet.hroza.no snad sa uz dockate.drzim palce a drz sa. 😉 🙂

tinkadublin
7. máj 2009

mishka nuz drahy je tu dva roky aj nieco, v januari boli dva roky.. a ja budem mat v juni dva roky.. kedze on dosiel skor k mojmu bratovi a krstnemu a sesterku som tu mala, a ja az po skonceni vysokej, preto v juni.. Ale nastastie uz som entitled na matersku, tak som rada .))) a inak nevyzeras na po30tke 😎 sice aj mne tipuju vacsinou 20 😀 a to som mala teraz vo februari 26 a drahy mal 1.aprila 25 😀 takze tak.. inak ako sa ma maly?? a baby v brusku nevystraja??

ashley
7. máj 2009

Ladywitch tak dufam aj ja, ze sa mala narodi presne, nech si ju babka uzije. Ja som mala to iste. Doktor mi hovoril, ze porodim skor, lebo maly bol uz dole aj brucho klesko... tak prisla mama. No a narodil sa 13 dni po termine a to tu uz mama nebola... Ja som porodila asi od strachu z vyvolavacky 😀 😀
Tiez prajem vsetko dobre k meninkam... hlavne bezproblemovy porod.

tinkadublin
7. máj 2009

no martinka uz aby sme sa este aj my dve posnazili no nie? .))) posielam ti vela pozitivnej tehu nalady, ktorej mam az az v poslednych mesiacoch 😀

mamartinka
7. máj 2009

no tinka sa mas.zavidim ti taku pozitivnu tehu naladu.ty ci uz aj tehu niesi?co povies?ja uz mam aj neake ovu testiky kupene tak ale az o mesiac sa ideme posnazit.tento mesiac akosi moc neberiem.

ashley
7. máj 2009

A este som zabudla, ten zoznam co napisala Alienka je dobry. Naozaj toho vela netreba, lebo tu si v nemocnici kratko.. teda ja som bola. Tomasko sa narodil vo stvrtok o 14tej a domov som isla piatok o 17tej. Ale doma som mala pripravene veci pre pripad, ze by sa nieco stalo a musela som ostat dlhsie.
Ja som vatove tamponiky vyuzila, pretoze tu v Irsku babetka neumyvaju, tak som si ho trosku poutierala sama.. teplou vodou a vat. tamponikmi.

mamartinka
7. máj 2009

ashley to si este na druhy den uz isla domou?to preco tak zakratko pustaju?

ashley
7. máj 2009

BAbenky snazilky.. budem drzat palceky. Nam sa maly nedaril, tak som bola z toho zla. A aha, uz druhe 🙂

ashley
7. máj 2009

Lebo som mala dobry porod a nemali sme ziadne komplikacie, tak nevideli dovod ma tam drzat. A ja som bola aj rada. Lebo navstevne hodiny boli od 9 do 9 cize cely den, a bol tam taky hluk, ze som si tam nemohla ani podriemat... Bola som unavena a hladna.. varili otrasne.

mamartinka
7. máj 2009

tak to si mala dobre ked si mala taky dobry porod.kiez by sme to kazda tak mali.a pozeram ze teraz budes ty na rade po ladywitch.ani som nevedela ze budete mat 2 bobo.uz aj mena mate vybrate?

etuska
7. máj 2009

ahojte zienky,
posielam link na super pesnicku-pre vsetky,co si chcu trochu poplakat

https://www.youtube.com/watch?v=SV-7gANMDjY

🙂

ashley
7. máj 2009

Nie este nemame meno. Akosi sa mi nic nepaci. Este mam trosku casu, tak snad nieco vymyslim. Mozno az ked ju uvidim, tak si poviem... je to..... a nejake meno. Pri Tominovi som hned vedela, ze to bude Tomasko, a dievcenske som nemala.

mamartinka
7. máj 2009

ale ved nieco vyberiete.ved su kopec peknych mien.

ashley
7. máj 2009

ved prave je vela mien...

tinkadublin
7. máj 2009

Ashley neboj na poslednu chvilku najdes to prave meno.. Urcite ta do porodu kopne muza .) a inspirujes sa .))

tinkadublin
7. máj 2009

Ahoj Etuska! My sa este nepozname, som tu nova, ale mam precitane vsetky stranky iskeho konika.. .) ako sa dari v sev. irsku? Mala si zvykla?

tinkadublin
7. máj 2009

Martinka tak ovu testiky su skvela vec, nam to sadlo a pekne sme sa na plodne dni minuly tyzden snazili-no samozrejme aj mimo 😀 tak ktovie, mozno aj som tehu, pockame si na MS .)

mishka711
8. máj 2009

asley no s manom ani ja neviem ale mam par na vyber len moj muz ze cooo?takze tak xixi ale sak neboj vymyslite nieco my este nevimem co to bude a vcera sa mi zdalo nejake kopkanie ale este len budem v 16tt tak neviem ci babo alebo creva heh tinka inak mas akurat ked 26to si jak moj muz on mal 25 vo februari 🙂

mamartinka
8. máj 2009

ahojte.tak ladywitch cako?je uz nieco?

mamartinka
8. máj 2009

chcela som napisat ako.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre