Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

tinkadublin
14. máj 2009

ashley to je len taka teoria .))) ci sa to bude diat aj v praxi uvidime .)))

tinkadublin
14. máj 2009

bambulka tak dakujeme .)) no veru snazilkujeme vsetky ale verim ze coskoro tu budeme tehulkovat vsetky .))) ja sa uz fakt neviem dockat toho pondelka.. musim si neustale hladat nieco na pracu aby mi ten cas zbehol 😀 akurat si davam masku na tvar a potom tusim aj na vlasy supnem 😉

bambulka123
14. máj 2009

Tak to sme natom podobne.Tak to dufam aj ja ze sa coskoro podari 😉

tinkadublin
14. máj 2009

musime sa nadalej snazit bambulka .))) nieze by to bolo neprijemne 😎

bambulka123
14. máj 2009

Ved jasne spojis prijemne z uzitocnym a je to 😅

ludmmila
14. máj 2009

Alenka vitaj 🙂 Ja si tak isto myslim, zeby ste mohli vyskusat na to nemysliet, a este zevraj pomaha dovolenka niekde v teplucku a aj solarko .... no neviem, co je na tom pravdy .... no kazdopadne mozete vyskusat 😉 . Budem drzat palceky nech sa postasti co najskor 🙂

No ja som tu mala rodicov a svokrovcov len tyzden ... na viac totiz nemohli. No a teraz si vycitam, ze sme si dovolenku naplanovali az na jul. Nasi a aj svokrovci my skuse vyvolavaju, ze je super pocasie a keby som bola doma, tak by sme sli tam a tam ☹ no a ja by som aj domov sla hoci iba na dva tyzdne, no letenky su strasne drahe... No poviem vam, ked mate niekoho z rodiny pri sebe dni vam letia a je to pomoc na nezaplatenie

Ladywitch drzte sa a prajem vsetko dobre, nech uz konecne mozete objimat svoje milovane babatko 🙂

mamartinka
14. máj 2009

ludmmili aj mi ideme v juli domov ked aj na 5 dni.tusim 16,17.

mamartinka
14. máj 2009

inak baby nieje tu niekde aj tema snazilky v uprsanom irsku?zda sa mi ze tu niekedy taka tema bola len to neviem najst.

annaola
14. máj 2009

ahojte babulky, davno som tu nebola kuknut, uff a nestacim sa cudovat kolko toho bolo na citanie. nejako ste sa rozbehli, xi... tinka hlavne ( vitam ta , trocha oneskorene sice- ale predsa 🙂
Ked bolo par dni to pekne pocasicko trocha sme si pobehali( teda skor pobicyklovali) po okoli - objavili sme kopu carovnych miest ( dedinky s cottage domcekami a farebnymi dverami, oknami - co ma obsolutne nadchyna a snazim sa presvedcit Tibina na zlte vchodove dvere na nasom novom domceku 🙂 Ceresnicka na torte bol asi 30 km vylet z Lucanu do Phoenix parku. Tomasko si to uzival najviac, kedze on nemusel slapat, iba sediet na sedacke za tatinom 🙂 , a pohanal nas, ze co tak pomaly.... Este ze sa nam tak pekne podarilo vyuzit tie slnecne dni, lebo tak to vyzera ze zasa bude obdobie dazdov :(((
A este taku malu novinku- chceme dat drobca aspon na 2 mesiace do montessori skolky, aby sa pred zaciatkom skoly aspon troska zzil s anglicky hovoriacimi detmi, je dokonca na nasej ulici, tak mozno tam bude mat aj buducich spoluziakov do skoly. Je to haluz, ale akosi sam od seba mi zacal pocitat po anglicky, neviem kde sa to naucil, kedze v slov. skolke ho to vraj neucili, asi zazrak 😀
papa a pekny zvysok tyzdna zelam vsetkym , specialne ladywitch!

tinkadublin
14. máj 2009

dakujem pekne annaola .)) tak dufam ze to citanie bolo aspon prijemne .))))) no veru bolo pekne pocasie, to mate super ze mate bycikle a sup na turu.. to my sa nikdy nevieme zladit s drahym, tak opacne pracujeme, ze konecne ked mame den volna spolu, tak leje a fuka atd.. no co uz, snad to bude lepsie v buducnosti .)) dufam ze to maly zvladne v pohode, ale deti su viac prisposobive ako rodicia, to skor tebe bude viac chybat ako ty jemu 😀 neboj bude sa mu tam pacit .)) pekny zvysok tyzdna aj tebe, paaa

mishka711
15. máj 2009

ahojte vitame nove snazilky nebojte baby vsetko bude tak ako ma ja sa tiez neviem dockat kedy budem mat uz druheho dorbca pri sebe vsetko stoji za to myslim nevolnosti a rozne veci v tehu 😉 zase krasne uprsane pocko jaaaj no ale na svk je teraz to iste aspon u nas v Modre xixi

chelsee
15. máj 2009

ahojte irish zienky 😉 tak my sme uz zacali chodit do creche asi dva tyzdne, mala najprv hodne plakala rano aj ked som pre nu chodila plakala ale teraz sa tam uz aj tesi, a rozprava stale o skolke a uz mi aj zacina pouzivat vyrazi ako hovoria tetusky v skolke, je podarena....ze im tam vsetkym vysvetluje po sk nikto jej nerozumie ale ona pokracuje dalej 🙂 chodi zatial iba na tri hodky doobeda denne ale je to super sa tesim ze pride do styku s angl. a zahra sa s detmi a nauci sa nieco nove, tak uz len aby tych chorob odtial nosila co najmenej a budem happy uplne

muz ma presviedca uz asi mesiac ze vsade hlasia ze toto leto maju byt horucavy 30stupnove, ze tropicke leto v irsku, kedze teraz je uprsano ze cez leto tu nevydrzim od tepla tak si sa mozrejme myslim svoje, ale on tomu veri tak kiez by mal pravdu sa asi aj potesim dost, kto nie? 😀

mamartinka inak muz leti 16.jula domov sa mozno stretnete 😉 ide pre malu bo si ju beru na mesiac nasi a pak muzovi rodicia ze s nou pojdu k moru, tak budeme tu mat mesiac s muzom frei sa toho bojim ani neviem co tu budeme spolu sami robit...to uz asi bude take divne....a zacinaju ma uz aj prepadat myslienky ze co ked sa malej nieco stane ze som ju nemala pustit atd, ale su to jej babkovci a musia si ju uzit aj oni ked sme uz tak daleko aspon takto bude chodievat na prazdniny uz teraz mi je za nou smutno 😔

ladywitch drz sa myslim na teba nech ti vsetko pekne dobre dopadne a hladko prepebehne ak uz nemas nahodou po 😉

chelsee
15. máj 2009

inak nepozerali ste tu eurovision vcera? no nasich som videla prvy krat tu nelu ci ako sa vola a neviem ona bola taka tuctova a trochu mu to kazila on bol celkom dobry 😀 skoda ze sme nepostupili ale to trebalo asi anglicky text na postup abo potom slovensky a nieco origos a zabavne...drzala som ajj ireland kocky boli dobre no skoda nevyslo ani jedno, tak snad o rok 😖

ashley
15. máj 2009

Ahojte.
Chelsee mne sa nasi celkom pacili. Spievali celkom pekne. Ale kedze je to o politike.. tak nasi nemali sancu. Sme moc maly statik na to aby za nas niekto hlasoval. Ved Rusi hlasuju stale len za svojich... Ale som zvedava kto vyhra.
Inak aj ja mam paniku maleho s niekym nechat. To asi preto, ze sme tu sami a som zvyknuta byt s nim. Preto sa obavam aj porodu... ale verim, ze bude vsetko dobre. Bolo by super keby mal tvoj muz pravdu, pretoze cele leto budeme tu v Irsku a potrebovala by som trosku dobit baterky... som totiz na solarny pohon (a nechapem co robim v Irsku 😀 😀 )
Lady je este cela??

chelsee
15. máj 2009

ashley to je tiez pravda, sme tam boli prvykrat tak co by sme chceli ked nas aj tak nikto nepozna a kedze si sami za seba hlasovat nemozme tak neviem kto by nam posielal hlasy, ja len nechapem ako mohli postupit greci to bol otras a tiez som mala pocit ze to je nejak dopredu urcene kto ano a kto nie....inak kto bol ten co s nou spieval? myslim s tou nelou...mi je povedomi ale neviem odkial
inak pozeram ze ty uz to mas tiez za par...drzim palce nech je vsetko ako ma...mna to este stale nejak nechytilo sa dat na druhe bejby 😎

ludmmila
15. máj 2009

Chelsee to o tych tropickych horucavach som pocula od viacerych ludi, tak uvidime ci sa to splni... ja na leto idem konecne domov .... a aj to je mozne, ze doma bude hnusne pocasie a tu krasne slnecno ... to by ma asi slahlo, to by som pod minutou kupovala letenku spat do Irska 🙂 🙂 🙂

ludmmila
15. máj 2009
https://www.youtube.com/watch?v=vUUIK96YGAE

tak na tejto hudbe teraz frcime ... drobcovi sa dobre zaspava 🙂

ladywitch26
15. máj 2009

ashley, zatial som cela,ale nejako od rana beham na wc, len neviem, ci to po tom jogurte, alebo sa to uz rozbieha. ale uz mi precistilo asi kazdy zahyb creva. ale o chvilu bezim do wiltonu, pre istotu. lebo neviem,ci su to uz kontrakcie, ale nejako ma pobolieva brucho, ako pri mrche. nie nejako extra silne, ale zas moja mama nemala ziadne bolesti, kym jej neprepichli vodu a potom sme sa kazda narodili do dvoch hodin. inak tie bolesti mam tak kazdych 15minut, tak radsej idem. mozno sa prezeniem tam a nazad 120kilakov, ale dlabat na to. drzte palce, a keby cosi, tak mamartinka, mam tvoje cislo...

mamartinka
15. máj 2009

ladywitch moja.drzzzzzzzzz sa.silno drzim palceky.potom babam dam vediet co a ako.snad uz to dnes budes mat za sebou konecne.budem na vas mysliet. 😉

ludmmila
15. máj 2009

ladywitch u mna to bol ako prvy signal ten, ze som vkuse behala na zachod ... som nevedela co je to, no a do par hodin som uz dostala kontrakcie ... takze uz mozno sa to rozbieha .... a este ked ta boli brucho ... hm uz to coskoro dojde to mi ver ... Tak sa drzte

ashley
15. máj 2009

Lady tak to je mozno ono. Velmi budem na teba mysliet. Drzte sa.
Moja mama ked ma isla rodit, skoro to nestihla, lebo si myslela, ze to nie su kontrakcie, ale ze ma krce z kapusty co jedla vecer 😀 😀
chelsee to je nejaky muzikalovy spevak a tusim hra aj v Ordinacii v ruzovej zahrade.. alebo v nejakom takom slovenskom serialy.
Tiez mam pocit, ze to bolo urcene, dalo sa dopredu typovat kto postupi. Vsetky staty okolo Ruska.

chelsee
15. máj 2009

ashley tak z tej ordinacie ho nepoznam bo to nesledujem skor som myslela ci nebol v tej elan show co hladali do muzikalu ludi 😕inak je celkom sympos 😉
lady tak to si myslim ze si ta tam rovno nechaju a neposlu ta uz domov taku dialku...uz by to mohlo vyzerat aj na zacinaju kontrakcie....tak drzime palce nech to mas konecne za sebou a malicku na svete

ashley
15. máj 2009

anoo chelsee aj tam bol.. teraz si mi to pripomenula.

bambulka123
15. máj 2009

Ladywitch drz sa.Nech to mas rychlo za sebou 😉

tinkadublin
15. máj 2009

ahojte baby .)) tak ladywitch drzime ti palce!!! uz nech mas malinku pri sebe .))

tinkadublin
15. máj 2009

nuz to tropicke leto by som brala .)) vaaazne by to bolo super 😎 konecne trosku slniecka .))

mamartinka
16. máj 2009

ahojte.tak uz mame dalsie babetko v irsku na svete.teraz mi prisla takato sms.ahojte.tak uz som na svete aj ked som maminu potrapila ale ma to za sebou.volam sa Stanka narodila som sa v noci o 1.47 hod.a som riadny kus baby.vahu mam 4170 a mamicka hovori ze som nadherna.ladywitch.tak srdecne gratulujeme. 🙂

ludmmila
16. máj 2009

Dobre ranko ... no zavcas rana a taka super novina 🙂 Pripajam sa ku Gratulacii a v zivote zelam len to NAJLEPSIE 🙂
No veru je to poriadny kus baby ... Este si vas aj mamina uzije nez odleti na SK...
Tak vsetko dobre

Prajem vsetkym krasny vikend a nech uz na nas vykukne trochu slniecka 😉

ashley
16. máj 2009

Tak to je super sprava hned z rana. Gratulujeme aj my a prajeme vela zdravicka a mliecka. Tak uz si to uzivas so svojim babetkom... super.

mishka711
16. máj 2009

lady witch velka gratulacia riadny kusisko baby teda uff mala si co robit 😀 no ale podstatne ze ste zdravy a stastny konecne je STanka pri mamine a tatinovy 😉 zachvilu asley teba to caka a potom som na rade asi ja???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre