Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

ladywitch26
3. júl 2009

krasuliak,ak si len vikendovy sofer,tak ti staci 3rd party.ak jazdis viac,tak jednoznacne comprehensive. mam kamosku,ktora mala nehodu.nikomu sa nic nestalo a dali si aj pred privolanou gardou podpisat od iriek v druhom aute,ze su ok. no lenze po par mesiacoch zrazu predvolanie na sud, ze zenska ma trvale nasledky a ziada tiez nahradu uslej mzdy, vsetko dokopy niekolko desiatok tisic eur. to prehlasenie pred gardou sud neuznal,lebo vsak trvale nasledky sa mozu prejavit az neskor. nastastie kamoskina poistovna to riesila z ich pravnikmi,nakolko mala full cover, inak by sa nedoplatila.
inak ja mam allianz,je sice o stovku drahsi ako 123, ale zas dost casto jazdime na svk a allianz poznaju v celej europe a viem,ze aj v pripade poistnej udalosti ju riesia dost rychlo.

ladywitch26
3. júl 2009

kto mate medical card, za ako dlho po zaslati ziadíosti vam prisla domov? cakam vyse mesiaca a este nic...

nadina
3. júl 2009

Ahoj,

my me ziadali MC este pred par rokmi, ked sme sem prisli
a kym nam ich vydali - (trvalo to 6 mesiacov),

tak sme prestali mat na ne narok 🙂

chelsee
3. júl 2009

laldywitch a to mate na ne narok? ani ked zarabas minimalnu mzdu tak ich nedostanes, aspon mne to tak bolo povedane 😕 a dokonca som si ziadala aj o jobseeker alowance ale na to aby mi ju dali moj muz nesmel zarabat viac ako 220e tyzdenne, alebo by musel byt na podpore...inak nemam narok na nic 😝

poistene auto mame v zurichu a sme spokojni, ani to neni tak vela a to nemam este 25, auto je poistene proti vsetkemu a nemam v irsku ani ziadnu historiu poistnu

nadina
3. júl 2009

Chelsea,

Kedysi existovala na webe kalkulacka, kde si jednoducho nahadzala svoj
prijem, pocet deti, ich vek a pod. a vypadol ti vysledok,
ci predpoklad pre vznik naroku na MC mate alebo nie.

Teraz som tu kalkulacku uz nenasla,
ale podla tohoto dokumentu HSE pre rok 2009

http://www.hse.ie/eng/Find_a_Service/entitlemen...

je rodina s detmi a prijmom do :
266.50 tyzdenne entitled pre MC
a az do 400 eur tyzdenne pre GP card.

MC - karta kedy mas vsetko osetrenie zdarma
GP - karta kedy neplatis u GP-iho.

N.

nadina
3. júl 2009

Tiez zaujimavy dokument
so vsetkymi podrobnymi info :
http://www.hse.ie/eng/Find_a_Service/entitlemen...

ladywitch26
3. júl 2009

nadina, ja som tiez tu kalkulacku uz dobreho pol roka nevidela, asi ju stiahli. tak podla tohto na medical card nemam narok, len na GP card. muz pobera jobseekers allowance a ja som teraz na materskej. a do toho sa tam zaratavaju aj vydavky na najomne, splatky uverov atd.

susanne.k
3. júl 2009

ladywitch ja som o tu kartu ziadala tiez a tak do 2 mesiacov my prisiel dopis ze zachvilu my pridu plastove karticky. Tie prisli tak do 2 tyzdnou.

My mame auto poistene v Axe ale cez bookera. Sme spkojny, on nam nasiel ktora poistovna nam poisti auto najlacnejsie a z najlepsimi podmienkami.

catalin
5. júl 2009

uuuuuuuuuuuuuuu baby na to ze je taky uprsany vikend sme sa teda v pisani nepretrhli 🙂 🙂

co mate nove?
mamicky a tehulky ako sa dari vam a babatkam?

my sa mame dobre, rastieme, v stredu som bola prvy krat v nemocnici, stravila som tam 3,5 hodiny, no uzas..ale mile sestricky, aj doktor. dostala som pochvalu za pozitivny pristup k tehotenstvu 🙂 a ze v tom mam pokracovat...rozkaz!!!!
ja uz mam polku tehu za mnou, neuveritelne rychlo to ide, uvidim co budem hovorit posledne mesiace.. 😝

no piste, sup sup

mamartinka
5. júl 2009

ahojda catalin.pekne uz mas brusko?no viazne akosi tato tema.severne irsko nas predbieha.

ladywitch26
5. júl 2009

catalin, tak posledne mesiace budes hovorit pre zmenu, ze sa to neuveritelne vlecie 😀 😀

tinkadublin
6. júl 2009

Ahojte baby! Tak vidim moc sa tu nepopisalo.. Ja sa neviem cely tyzden pripojit na konika, teraz mi to konecne ide aspon cez telefon.

tak ako sa vsetky mame? Katka a Bambulka? Spolubojovnicky moje? Dufam ze vam nie je tak zle ako mne.. Asi vam uz idem vsetkym na nervy co? 😀 Baby od minuleho tyzdna kazdy den zvraciam. Mne cim dalej niezeby lepsie bolo ale horsie 😕 ale vydrzim! Musim a pre male to stoji za to. Mam teraz 11tt1d tak som zvedava dokedy mi bude zle.

Tak sa pekne vsetky drzte! Catalin a Mishka coskoro vy ste na rade 😉 Lady ako sa ma Stanka? Dufam ze aj ty aj Ashley sa uz pomaly davate dokopy. Pozdravujeme malu Lily 😉 a ostatne baby tiez piste!

susanne.k
6. júl 2009

dnes porovnavali na RTL lacne letecke spolocnosti, ktora je z nich naozaj lacna a ktora iba ludi oblbuje. porovnavali ryanair, easyjet a nejaku nemecku spolocnost. Najdrahsi bol z toho ryanair. Napriklad, pri online check im nefungovala stranka a potom ti na letisku vytlacili letenku za 40 E plus dan a vyslo to na nejakych 75 E. Proste vyply server aby zase niekde zarobili. Hovorca sa vyhovoril ze to nieje jeho problem ale pasaziera ze nema letenku. No proste so vsetkymi doplatkami bol najdrahsi ryanair, lebo ma stranku urobenu tak aby chytal zakaznikov.

annaola
7. júl 2009

ahojte, tak ma tu uz mate spat v Irelande. Ale velmi vam toho nepopisem, som nejaka znicena z tej dovolenky, nic sa mi nechce , iba lezat a spat. Nedopadla velmi podla nasich predstav, okrem nanic pocasia po vacsinu dni este k tomu Tiborovi zistil lekar ze ma oblickovy kamen a este k tomu aj ze mal zlomeny 12 chrbticovy stavec , ktory ma teraz zle zrasteny. Ale aspon konecne vie co mu je a moze aspon tie oblicky vyliecit, ked uz s chrbticou nejde urobit nic. Asi tak skoro na ziadnu dovolenku nepojdeme..

mamartinka
7. júl 2009

annaola no mate to teda pekne co sa zdravia tyka.inak som ani nevedela ze ste boli na slovensku.tak pocasie nic moc nebolo?no dufam ze nam vide lepsie.ideme buduci stvrtok uz na 5 dni.sa teskam.na kolko ste boli?let bol v pohode?tak sa uzdravujte.

mishka711
7. júl 2009

ahojte juj anka to nas mrzi ale neboj bude to ok a stou unavou nieco hovor ja po 4dnoch na svk som bola hotova unavena jak neviem kto a este nas caka 2tyz takze sa vobec netesim ale no aspon pojdem po roku domof 😀

mamartinka
7. júl 2009

mishka711 nove foto.aka kocka 😉 ako sa mate?

annaola
7. júl 2009

martinka, boli sme na 2 tyzdne. Let bol trocha komplikovany- leteli sme cez Birmingham . Na ceste na Svk sme tam cakali 3 hodky a na spiatocnej 6, ale maly to zvladal, ma rad letiska, a hlavne vselijake hracie automaty kde akoze soferoval a tak pod.( nastastie mu nevadi, ze ani korunky nehadzeme 🙂 Ale usetrili sme kopec penazi za letenky, lebo priamo by nas to vyslo riadne mastne.
Tomi zacal odvcera chodit do Montessori, a 3 h/day, celkom sa mu paci, aj ked s ucitelkami sa dohovara posunkami :D Chceli by sme ho este mozno od septembra dat na nejaky sport, aby si vybil energiu, ktorej ma fakt pozehnane, ako to tu chodi s kruzkami? ponuknu nam nieco v skole, alebo musime sami hladat v nejakom miestnom klube? nevyznam sa v tom vobec...diki.

mamartinka
7. júl 2009

annaola aj mi ideme teraz cez to tusim ten Birmingham.to ste mali meskanie?

mamartinka
7. júl 2009

nie my ideme do Bruselu a odtial do BA.spet z Ba do Windorzhofu-skratka Nemecka a odtial do Dablina.

ladywitch26
7. júl 2009

tinka, stanka sa ma dobre, papka a spinka a rastie ako z vody...resp. z mlieka 😀 uz mame vyse 5 a pol kila a moja chrbtica to teda riadne citi. idem sa objednat k chiropraktikovi,nech ma da trochu dokopy, lebo uz fakt nezvladam. chcela som este nejaky mesiac pockat kvoli prsiam,lebo neviem, ako sa mu tam vyvalim na ten masazny pult,ked mam tolko mlieka.hadam mi nebude tiect akurat pri tej masazi 😀

aknecak
8. júl 2009

No ahojky babeny, tak mne to tak leti ani neviem kde mam hlavu a hlavne som po praci taka strasne unavena, ze chodim normalne spavat o 20 vecer a to sa mi rano zda, ze som nevyspata 😀

Tinka, mne je celkom fajn, teda okrem tej strasnej unavy a okrem toho, ze som uz musela kupit sirsie nohavice a rifle, pretoze tie moje uz nezapnem, alebo ked zapnem, citim sa strasne stiesnene, tak by som sa ani necitila tehotna..... Tebe dufam,ze uz zacne byt konecne dobre. Ani si neviem predstavit, ze by mi bolo tak strasne zle ako Tebe. Dufam,ze uz fakt mas tomu koniec.

Ashley, ako sa dari? Dufam, ze si s malickou v poriadku a uzivate si spolocnych chviliek.Ked budes na nete, napis ako mala....

Lady, je skvele, ze mala je taka zdrava a rastie ako sa ma....no urcite by si mala nieco robit s tym chrbatom, lebo to je hrozne neprijemne, ked mas bolesti v chrbte....Snaz sa mozno ist, ked bude mala po kojeni🙂hihihi, to budes mat sancu, ze nebudes mat tolko mlieka v sebe....

Inak baby, ja som este len v 11tt a uz mi fakt rastie brusko....je to normalne? Uplne sa mi zmenila postava, stratila som pas, narastla mi prdel....no hroza. Viem, ze momentalne nie je cas na diety, no citim sa strasne tucna....no co uz....

Buduci tyzden idem na slovensko a idem si dat urobit tie krvne testy a scan, co ma byt v 12tt, tak drzte palce, aby bol maly oriestek v poriadku.....

tak vsetkym babenam prajem krasny dnik. Drzkajte sa a papapa...........

Katka

ladywitch26
8. júl 2009

katka, ja som mala problemy s chrbticou uz aj predtym. ten chiropraktik ma dal dokopy a hned nato som otehotnela, tak zasa bolesti chrbta. no a stanka mala cez 4 kila,tak to uz vtedy bola riadna zataz na chrbticu. zasa budem potrebovat aspon 4 sedenia unho,kym ma da dokopy. to mam €200, ale kaslat na to, ked to boli, tak clovek da aj viac,len aby bol v poriadku.a ten chlap ma fakt zlate ruky.to co ortopedovia na slovensku 10rokov nevedeli dat do poriadku, on zvladol za mesiac.
inak z postavy si nic nerob, mne tiez velmi skoro vykuklo brusko, v 8tt som uz musela kupovat nove rifle, lebo tie stare ma strasne tlacili. potom som nabrala 15kil, ale zas hned na porodnej sale islo 10 dolu. a vcera som konecne obliekla aj moje stare rifle 😎 😎 😎 sice sa mi v nich trosku horsie sedelo este, lebo ma tlacil spek, ale som veeelmi pozitivne naladena po tom zazitku. 😀 pred mesiacom som ich natiahla tak do polky stehien. a to som este nezacala cvicit, aj ked asi zacnem robit aspon brusaky, nech si trochu spevnim brucho, lebo nie velmi vabne to vyzera. na plavky by som sa este necitila....

zmrzlinka
8. júl 2009

ahojte snazilky,tehulky a maminky!Prajem Vam vsetkym vela zdravicka a ja nie som este ani len snazilka,ale potrebovala by som poradit.Hladam dobreho zubara v Dubline.Poradite mi niekto? 🙂 Dakujem a prajem pekny den!

niccky.z
8. júl 2009

Ahojte,

neviem co to tu uz bolo spominane alebo nie, mozno to tu ani nepatri. Ale chcela by som poradit ako je tu s kupou auta to v Irsku. Chystame sa kupit auto v priebehu mesiaca. Chcela by som vediet ako je to s poistkou? Ci sa oplati kupit novsie alebo starsie auto. Co je lacnejsie. Znamy nam vraveli ze pri starsom aute je drahsia poistka... takze neviem ☹

Zmrzlinka ja som bola u viacerych tu v Dubline ale bola som velmi spokojna so starostlivostou, cenou a vysetrenim len s jednym. Je to v blizkosti grafton street Pearl Dental Practice,Morrison Chambers,
32 Nassau St. Vyzera to tam luxusne tak som sa obavala ceny alebo bola taka ista ako inde, za cistenie kanalika a predpisanie antibiotik som platila 120 eur. Co si myslim je super. Velmi kvalitna praca. 🙂

bambulka123
8. júl 2009

Ahojte.My uz tiez balime konecne ideme domov.Len sa bojim tej cesty autom.Ale nejak to zvladneme.Takze uz na tyzden idem konecne k Slovenskemu lekarovi.A uvidim babatko.Velmy sa uz tesim.
V pondelok som bola tuna u lekara a zas mi len prehmatal brusko,zmeral tlak a odvazil ma.No ked som mu vravela ze ma od minuleho tyzdna pobolieva brusko tak nic mi nato nepovedal.Aj som mu povedala ze mam velke brucho ze za posledny mesiac mam 5 cm viac tak povedal ze je to normalne.
No konecne na buduci tyzden by mi mal dojst ten papier maternity scheme tak som zvedava.

Katka ja som si tiez musela kupit uz nove nohavice lebo do nicoho nevojdem.

Tinka tak to Ti nezavidim,ja som sice nevracala ale tak dost ma natahovalo.Teraz uz je to tak jeden den lepsie a jeden horsie.Dufam ze Ti to coskoro prejde a budes si mohla uzivat tehu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre