Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

bambulka123
24. aug 2009

Ahojte Tinka blahozelam ku chlapcekovi.Drzim palce nech Ti tie nevolnosti uz prejdu.Ani ja sa uz neviem dockat prvych pohybov.

Tixi blahozelam k tehu. 🙂 Ja ked som bola u gp prvy krat takm hned mi spravil tehu test kde bola len slaba ciarka a tak mi spravil aj krvny test a do 2 dni boli vysledky to som bola len 2 tyzdne tehotna.

Babenky tak uz aj ja mam prvy appoitment za sebou.Bolo to take zvlastne ale aspon viem ze babo je v poriadku.A dal mi aj foto co som rada kedze manzel nemohol ist somnou.A na dalsi app.mam ist az v 28tt .

ludmmila vitaj naspat.

tixi
24. aug 2009

ja tiez nechapem preco mi nezobral krv na HCG, aj som sa ho na to opytala ale vraj nech to necham tak, ze co ma byt to bude...tie dva testy mi vysli dost pozitivne, tak ja nechapem 😒 jemu sa hovori lahko, ze mam pockat dalsie dva tyzdne, ale pre mna je to strasne dlha doba
tak to je super, ze je tu taka starostlivost pocas porodu, ale ja s manzelom planujem zacat stavat dom na dalsiu jar, cize chceme odist uz na stalo domov, a s malinkym babatkom by urcite neslo cestovat, takze ak som naozaj tie dva - tri tyzdne tehotna, tak v januari planujem navrat na Slovensko

mishka711
24. aug 2009

ludmila vitajte spet ste mali dlhu dovcu na svk jee mne stacili 2tyz a uz som sa nevedela dockat tu Fidka nezavidim stahovanie ale tak kym sa vybalite a zabyvate bude uz lepsie 😉

flanagans
24. aug 2009

ahojte babenky
ja som krvacala asi 3 dni v 8 tyzdni a hlavne 3 den som mala najsilnejsie krvacanie. Bola som pri mojej gp a ta ma poslala na oddelenie early pregnancy unit ktore som mala v rotunde hospital. Ta mi robila scan a povedala ze vsetko je v poriadku je tam jedno babo atd... vela ochoty nemala
tixi ja chodim k mojej gp v rathmines s ktorou som tiez spokojna. Akykolvek problem mam tak ma posle do nemocnice. Nastastie je zatial vsetko ok. Ja som s nou podpisala pregnancy schedule (neviem presne to pomenovat). Ona ma presne urceny ktory tyzden ku nej a ktory mam ist do nemocnice. Ohladom nemocnice ti neviem povedat ako to prebieha pretoze mna prvy scan a vysetrenie caka 10.9.(ked budem 24-25 tyzdnov).

Ada 1123 velmi rada sa s tebou stretnem a pokecam. Ja mam skor poobede viac casu ako rano.
Kludne sa mi ozvi ja len budem rada. Tu je moje tel.cislo 0851135406.

Ja sa zajtra chystam do health centre si pozistovat ohladom rent allowance odkedy mi mozu zacat platit za najom a tiez ci som v title dostat peniaze za kocik, plienky atd...
Kocky prajem vam pekny vecer

mishka711
25. aug 2009

flanagas ty byvas v rathmines?lebo ak hej je to kusok odnas ak chodis luasom tak windy arbour zastavka takze by si mohla niekedy prist pozret ked tak blizko byvas 😀

kacenkalm
25. aug 2009

bre ranko
ale to mame dnes slnecny den.... 🙂 po dlhej dobe...
skoda,ze ste vsetky v okoli Dublina.... ☹

tixi
25. aug 2009

ked mam rannu a stojim o siestej na zastavke tak drkocem zubami, no a poobede mi je teplo aj v tricku, co uz... 😀 dnes bolo pekne pocasie, ale kedze som ho stravila pracovne nic moc 😖 zase mam na figu roster, osem dni v kuse a az na deviaty off ☹

mishka711
25. aug 2009

kacenkalm a ty si odkial presne nespominala si ze si chodila ku anasovi alebo sa mi to zda?tixi a kde robis?bud rada ze ti nebyva zle lebo to by bolo horsie rano stat a cakat na bus a vseobecne pracovat 🙂

kacenkalm
25. aug 2009

ja som z Dundalku,a dochadzam za nim Blandcherstownu....ja som si myslela,ze vsetky chodite iba k polkam alebo poliakom doktorom,tak som ho nejak nespominala....akurat zajtra mam app. a vysledky krvi v nemocnici,tak som zvedava.... 😨

tixi
25. aug 2009

pracujem v hoteli Jurys Inn smerom k pristavu, je pravda, ze zatial mi este nie je zle, ale co nie je moze byt 😖
mame teraz toho v robote dost, ale to je asi vsade, zamestnancov menej a tym roboty viacej, som rada, ze som to zistila tak skoro, aspon si budem davat hlavne v praci na seba pozor

ladywitch26
25. aug 2009

tixi, ja si spominam, ako som prve tyzdne,co som zistila,ze som tehu uz v praci nic nezdvihala a setrila som sa a posledne dva tyzdne pred nastupom na matersku som sa na to vydlabla a dvihala aj 10kilove balenia konzerv 😀 a mala nie a nie sa poponahlat, este pomaly vyvolavat ju museli. ale kolegyna tiez tak dopadla, ku koncu sme jej chceli pomahat s nakupom, ked robila, ale este den predtym, ako isla na vyvolavacku povedala razne NIE,ze ona si ten tazky nakup odtrepe sama. ale nepomohlo, museli jej tu vyvolavacku nakoniec aj tak dat 😀

ladysparky
26. aug 2009

ahojte, tak uz aj mne prisla pozvanka do nemocnice na prve vysetrenie, 7.9 v pondelok na 10.30 - ak je treba byt nalacno, tak to urcite nezvladnem 🙄 9.9. letim na slovensko na triple testy 😝 myslite ze by mi uz dr vedel povedat pohlavie? sa neviem dockat 🙂
inak, aj vas v tretom mesiaci boleli krize? to ze ma bolia po hodinovej chodzi, to chapem (aj ked...), ale preco ma bolia rano, ked vstavam z postele a ledva to doslova rozchodim? 😲
a inak, dost zvlastne spavam, ako vidite 🙂 je 6 hod a ja uz za pc.. no, isla som spat o 11, o 5 som sa zobudila ze zachod a hodinu som potom cumela do stropu. som zvedava kedy ma to zlomi
a dazd opat klepe na okna...................... 🤐
inak, obzerala som tie kociky, svagrina ma nainfikovala na znacku Jane a konkretne tento typ: http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...
obdobu toho ma aj chicco:
http://www.chicco.sk/index.php?page=product&id_...
tu v nasom malom mothercare tieto kociky nemaju vobec vystavene, takze ho neviem ani vyskusat 😒

ladysparky
26. aug 2009

tixi, bolesti hlavy su uplne normalne, aspon ja som ich mala dost casto, teraz uz pomenej.. a gratulujem.. a drzim palce 🙂

tinkadublin, tesim sa s tebou, ze budes mat vytuzeneho 😅 chlapceka .. uz mate meno vymyslene?

ladywitch, az tak dlho si mala nevolnosti? 😕 jemine.... ja som na tom opacne - ziadne maso, dokonca ani varit, takze aj drahy je na takej lightovej strave. jedine co zjem je chlieb s maslom a so zeleninou, obcas nejaku polievku, alebo len ryzu s hraskom.. uplne take jedla bez chuti. a vcera som si vsimla, ze jem az po 5-6 hodinach, lebo skor necitim hlad.

ste tu pisali ze na prvom ci druhom appointmente treba vyplnovat nejaky dotaznik - co sa v nom pytaju? myslim, na co sa mam pripravit? ide totitzto o moju anglictinu. dohovorim sa, pracovala som rok za kasou, ale obavy mam stale, ci sa tam nemam dotrepat aj so slovnikom 😅

a idem citat dalsiu stranu 🙂 🙂

ladysparky
26. aug 2009

pozeram na svoj profil pri mojej fotke a som zmatena 😨
podla irskej GP by som mala byt v 12tt...........................
ale vyzera to tak, ze uz som v 13tt a teda ze som uz prekonala tie prve tri mesiace a mozem sa asi cim dalej, tym viac tesit 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

annaola
26. aug 2009

Ahojte dievcata, gratulujem vsetkym ku vsetkemu( tehotenstvo, urcenie pohlavia a atd atd ;) Letim na bus, tak aspon takto kratko, aby ste vedeli ze som na vas nezabudla .. Pekny den

flanagans
26. aug 2009

ahoj mishka711 ja nebyvam v rathmines ale som v centre dennnodenne. inak v piatok idem k mojej gp. do rathmines - appointment mam o 3.15 p.m. tak ak by ti to vyhovovalo mohla by som prist pred lekarkou alebo po lekarke. co ty nato?

ladywitch26
26. aug 2009

ladysparky, nalacno nemusis prist, mne brali krv len na testy HIV,zltacku,sifylis a na urcernie krvnej skupiny. ale to je povinne myslim v celej eu. no a potom ti budu zakazdym brat z prsta kvapku na zelezo. ten dotaznik v pohode zvladnes, v podstate tam len vyplnis svoje udaje a ci nemas nejake choroby alebo niekto v tvojej rodine. inak ten dotaznik budes mat zalozeny v karte,ja som si ho vyplnila sama doma, len ho treba potom este prejst so sestrou,aby si ona do pocitaca zaznacila ak su nejake problemy.ja som im povedala,ze mam problemy s chrbticou, tak mi este dali aj app. k chiropraktikovi. inak ja som ku koncu nemohla na chrbte uz spavat vobec a este teraz,ked lezim na chrbte, tak rano skoro placem od bolesti.

tixi
26. aug 2009

ahojte, dnes ma konecne hlava neboli, ale ledva zijem, mam totiz sennu nadchu no a teraz na nu nemozem brat ziadne lieky... 😖
dnes bolo v praci strasne vela roboty, kolegyna ma poprosila ci je nepomozem preniest pomerne dost tazke krabice a ja som nevedela co robit... kedze este nic nemam potvrdene od lekara, tak som jej nechcela nic hovorit, ved aj tak je to este velmi skoro, no tak som vyzerala ako taky lenivec, co u mna nie je zvykom a vymyslela som si story, ze ma boli jazva po slepaku 😀
dnes som sa dozvedela, ze jedneho kolegu zena ma sice pozitivne hcg testy, ale tehotna nie je... 😕 vraj ma nejaku poruchu ale blizsie neviem nic, zvlastne co?

tixi
26. aug 2009

pred hodinkou som nasla na nete, ze existuje digitalny tehotensky test, obehla som tri lekarne, samozrejme, ze ho mali az v tej tretej, no a vyslo mi 2-3 tyzdne 🙂 presne ako som hovorila doktorovi, ze si myslim ze to budu take dva tri tyzdne, juj vytesujem sa ako male decko 😀 ale ved vy to uz poznate... 😀

kacenkalm
26. aug 2009

ahojte
Tak ja som sa vratila od svojho GP...moc nadsena nie som,lebo som si musela vyzdvihnut recept na atb,a nevedela som na co...na maternity unit mi nic nepovedali,ze preco,co sa naslo v krvi alebo moci,iba ze ich mam uzivat 7 dni,hotovo...tak som sa zlakla...a nakoniec som volala na sk,tak ze je to preventivne babatku to neuskodi....tak toto je neskutocna starostlivost ☹ a nakoniec ma este chytili od vcera bolesti krizov a podbruska a mojmu gp to bolo velmi smiesne,tak mi bolo az do placu... 😢 ja viem,ze je to asi normalne,vsak som 3 tyzdne pred terminom,ale aj tak....kebyze nie som zdravotna sestricka,ale nejaky laik,tak by som asi umrela od strachu....

mishka711
26. aug 2009

flanagas no ja v piatok pracujem do pol 3aspon dufam ze sa to nezmeni no tak potom by si mohla skocit do ip ti poslem cislo a dohodneme sa nic komlikovane to nebude hihi myslim adresa alebo popripade ta vyzvyhnem na luas dnes sa mi prave kamoska stahuje do ratmines sranda mne tam byval manzel predtym 😀 tixi aj ja som si robila ten digi co ti ukaze aj tyzden tak gratulujeme hlavne sa opatruj ok?annaola a kravata uz porodila?zevraj si mala byt pri porode cakame viac info lebo ona sem uz vobec nechodi 😒 takze je to na tebe 😉

tixi
26. aug 2009

kacenkalm tak to teda naozaj nebol profesionalny pristup od tvojej GP 😠 , neboj tie tri tyzdne ubehnu ako voda a budes stastna ako blcha 😉

ladywitch26
26. aug 2009

kacenkalm, tak mne bolestami krizov a podbruska vsetko zacalo. konkretne sa mi zacal otvarat krcok a do troch dni bola mala na svete. nastastie, lebo ma uz islo porazit. 8dni po termine, ale mne to pripadalo ako 8 tyzdnov. radsej porodit skor ako co i len jediny den neskor. drzim palce,nech to mas cim skor za sebou. lebo v poslednej dobe vsetci okolo mna chodia na vyvolavacky. tym deckam sa akosi nechce... 😀

mishka711
27. aug 2009

kacenkalm a tvoj gp je anas nie?takze on ti nic nepovedal alebo?

tinkadublin
27. aug 2009

Ahojteee! Dakujem za gratulacie k chlapcekovi 😉 meno sme mali za sekundu, proste sme vedeli hned ze to bude maly Ervin po oteckovi 😉

kacenkalm
27. aug 2009

mishka,ano,moj gp je dr.anas.....

tinkadublin
27. aug 2009

Kacenkalm tak to by ma riadne nastvalo keby to mojej gp bolo na smiech. Ja mam irku gp a som zatial velmi spokojna, ved uvidime neskor.. Este vydrz par tyzdnov a male bude von 😉

tixi tak este raz gratulujem k tehu! Takze este velmi cerstvo, par tyzdnov 😉

tinkadublin
27. aug 2009

Inak nechcem nikoho urazit, ale co ja poznam dve baby co chodili k anasovi tak neboli s nim spokojne.. Viem ze odtialto k nemu chodi par bab, tak som nic nechcela vraviet. A pre mna je to od ruky trepat sa do blanch.kvoli nemu takze som si vybrala radsej tu blizko.

petra2505
27. aug 2009

baby prosim vas kolko v irsku vychadza kocik mamas and papas herbie?

susanne.k
27. aug 2009

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre