Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

zdenkam
27. okt 2009

Ladysparky, na tom festivale sme boli aj my. Bolo to na pasienkoch. 🙂

Nabuduce chodte aj do Woodstock gardens, tie stoja za to.
Daj vediet, co v tej nemocnici potom. Drzim palecky. Vyfukalo nas vonku od 9 do 12 idem ho ulozit spinkat. A potom hor sa do varenia. 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladysparky
27. okt 2009

catalin, no veru, ale to tvoje tehotenstvo preslo rychlostou blesku.. nas to zda sa tiez caka, ani si neuvedomime, a bude to tu 🙂 hovoris ze si malovala spalnu? ja som vsade citala, ze tehotne sa maju vyhybat smradom z farieb, z malovky...... tiez som chcela postupne, jednu stenu, druhu, ale nakoniec som si to rozmyslela.. aj preto, ze ma opat nastvali v agenture a som sa rozhodla im nezaplatit dovtedy, kym nepridu tie poondene klucky na okna opravit (od mojej prvej navsteve kvoli tomu presli 2 mesiace a osobne som tam bola este asi 7x.. stale len slubovali). ak to nepridu spravit, odstahujeme sa. uz na nich fakt nemam nervy 😠

zdenka, dik za tip. obcas nevieme kam vyrazit, tak si toto miestoi zapisem do notesa 😵

mishka711
27. okt 2009

baby diky uz sme doma porod bol rychly a bez epi tak aspon ze tak ani tato nestihol porod lebo viezol moju naj kamosku naletisku no stava sa 😀 fotku hodim ked bude viac casu 😉

tinkadublin
27. okt 2009

Tak vitaj doma Miska! Niet lepsieho ako oddychnut si vo svojom. Tak aj ja by som chcela taky lahky porod a hned na druhy den byt doma 😀

catalin
27. okt 2009

mishka, tak vitajte doma, to teda bola rychlovka 🙂 v mojom okoli teraz vsetci rodia rychlostou blesku, porody snov...to je dobre 😉

ladysparky, ani som sa nad tym nezamyslala, ze nemozem smrad z malovky, tuzba mat svetlu farbu bola silnejsia 😀 a ja ked si dam nieco do hlavy tak si to urobim...ani mm ma nepresvedcil. a teraz uz vyrabaju take farby, co ani nesmrdia, a vela som vetrala..a keby mi nebolo dobre, tak by som to nechala tak, ale aj malej sa pacilo ked som sa hybala, v momente ked si sadnem tak ona zacne breakdance 😀 😀

zdenkam
27. okt 2009

Ladysparky, v tych koncinach stoji za navstevu aj Graiguenamanagh a St. Mulins,ak mas rada prirodu. Su tam krasne prechadzky pri rieke.

Cathalin, Tuzbu po svetlych farbach poznam. Nastastie nikde v dome nie je nic tmave na stene. Ja ani dlhsie ako 2-3 hodky v dome nevydrzim, musim na vzduch. Priestor. Ani vyspavat navydrzim, cele telo ma oziaba potom. 8.3O najneskor som von z postele.

Mishka,no krasa. Ako velky bratcek reagoval na sestricku? Priniesla mu darcek? Ide ju samou laskou spapat?
🙂
A kojite? TAk sa pekne venuj detickam. A az bude cas, skus tie fotky. Uz sa tesim.
🙂 😉
Apropo, slepo zavidim ten rychly porod. V dobrom. Nabuduce to aj ja tak budem mat, lebo bude cisarak 🙂

kacenkalm
28. okt 2009

mishka,blahozelam k dievcinke....a zelame veeela zdraviiicka... 🙂

tinkadublin
28. okt 2009

Miska kukla som fotky. Mellisa je uplne nadhernucka! Krasne babatko! Len vsetko dobre prajeme! 😉

Inak sme dnes kukli jeden dom a nakoniec sme ho vzali. Sice musime par izieb vymalovat a sem tam drevo nalakovat,ale uz nas tlaci cas. Taka som rada ze to hladanie a behanie kazdy den po domoch mam za sebou. Je tam trosku prace, a nabytok nie je najnovsi,ale co uz. Zatial najlepsi domcek co sme videli, tak sme sa rozhodli ze berieme. Mna uz chyta stahovacia horucka, co kam dam, premiestnim, namalujem-teda to bude robit drahy 😀 Ale konecne ulava ze mame kam ist a konecne mozme zacat kupovat veci pre maleho a vsetko pekne pripravit.

susanne.k
28. okt 2009

tinka dublin ti mas podobny termin akoja pred rokom, ja som mala 19. 1.2009
tixi, tie kontroli su ak koli tomu prispevku na dieta

susanne.k
28. okt 2009

mishka gratulujem, vela zdravicka malej a vitaj maly cloviecik na tomto velkom svete

zdenkam
29. okt 2009

tak babenky, zhalloweenieva sa.
Ja dnes nalepim ligotave hviezdicky na carodejnicky plast a klobuk, aby to bolo viac special.
Napokon, musim sa pochvalit, som zohnala kostym za 4,5O len. Teda chcelo to trochu vynaliezavosti. Cierny klobuk z Tesca 1 eur, dlhy cierny drakula plast, len som odtrhla tu lepku za 2,5O a carovna svetielkujuca palicka zo supervalu za 1 eur, no a all purpose glue a ligotky hviezdicky.
Som taka happy, lebo pre 2,5 rocneho sa mi s vynimkou tekvicky tazko hladalo, vsetko bolo take ze kostlivec a tak. TAke brutal som nechcela.

TAk potom pridam fotecku, az bude po tom. Tak este raz pekneho halloweena a deticky moc nedajte vystrasit. 😉

zdenkam
29. okt 2009

a cosi som zabudla: Na exil. sk a sekcii Irsko je sociologicky prieskum Slovakov zijucich v Irsku, tak som to vyplnila a celkom mile. Normalne mi poslali podakovanie a lottery ticket. Mile 🙂

tixi
29. okt 2009

Miska aj ja som kukla na fotecky, mala je nadherna, hlavne nech sa vam dari 😉
vcera som volala domov mame na Slovensko a napadlo sa ma opytat, kolko pribrala pocas mojho tehotenstva ona a vraj v den porodu mala 59 kil!!!ja uz teraz mam 60 a to musim priznat, ze sa vobec neprejedam, jem vela ovocia a zeleniny, ziadne mastne jedla...dufam, ze nebude zo mna nejaka gula, 🙂 ale hlavne nech je babatko zdrave

mishka711
29. okt 2009

teraz je na rade catalin a diky baby zachvilu tehulky vsetky porodite nebojte tak to ubehne 😀 zdenka maly no je taky viac lutostivy sem tam vymysla uputava pozonost no musi si zvyknut

zdenkam
30. okt 2009

To je normalne Mishka, zvykne si,neboj, chce to cas.
Moje kamosky to mali aj horsie, zevraj surodenec to dieta samou laskou isiel zabit, tak clovek nevie, co je horsie. 🙂

Tixi, ja som mala pred tehu 5O v tehu 75 na konci. A ze to bol uz taky nadstandard prirastok na vahe. Maly mal 38OO g a 54 centimetrov. A teraz mam 49 uz 2 roky. Nie a nie pribrat za dasa nie. Ale ja som kojila 2 roky, takze to na to malo vplyv. Ja som ale stale mala problem pribrat. Tak vsetkym co maju problemy s vahou opacnym smerom, ze lahko priberu, trosku zavidim. Brala by som 5 kg naviac.

mishka711
30. okt 2009

ja som tiez zvedava ako a nakolko schudnem tiez povodna vaha 52 prve 3mes som schudla na 48kg lebo mi bolo zle a konecna vaha pri malom 68kg a osatlo mi stale 8navyse a pri malej konecna vaha 73kg takze uvidime 😀

arian
30. okt 2009

Ahojte!

Miska srdecne blahozelam k narodeniu princeznej. Prajem vam obom vela zdravicka a lasky, aby vam malicka rastla do krasy. A aby si bracek co najlepsie zvykol.

Zdenka dakujem za radu. Lekara sme navstivili a Martinko ma prasaciu chripku ale znasa to celkom dobre, tak uz len dufam, ze to nedostane aj muz, pretoze uz nanho nieco lezie. Inak zbavit sa tych horuciek da zabrat..

Majte sa pekne a prajem vam vsetkym zdravicko. A hlavne tehulkam.
Pekny den, Arian

zdenkam
30. okt 2009

Arian, drzim prsty na skore uzdravenie.

Chodi syncek do detskeho kolektivu? Aky je stary? Myslis, ze to chytil tam?

flanagans
30. okt 2009

ahojte,
Mishka ako som ti pisala sms aj ja ti este raz blahozelam. drzte sa obe.
Dievcata chcem sa vas ale opytat co mozem zobrat na priznaky anginy alebo chripky. teda mam nachladene hrdlo, nos plny, vecer nemozem vobec dychat ak spim, citim sa slaba a vsetko ma boli. vecer je to najhorsie pretoze citim raz zimu a raz horuco. Ja som v 32 tyzdni tehotenstva. Neviem zatial som nebrala nic ale za tie dva dni mi to stale nepreslo. dakujem za rady pa

tixi
30. okt 2009

flanagans ak mas zapalene mandle, cize su cervene mala by si pit teple napoje a ak mas anginu, cize hnisave mandle tak nepit nic horuce, lebo sa ti to len zhorsi.Ja ked som mala anginu, najviac mi vedel pomoct nanuk alebo zmrzlina, samozrejme nic netreba prehanat...urcite odporucam dat si citron s medom
Ja mam co robit aby som vobec mohla vydrzat sediet pri pocitaci, chytilli ma oblicky, od rana sa to stupnuje a teraz uz je to dost bolestive, ale snazim sa na to nemysliet.Mam volny vikend, tak to snad za tie dva dni prejde, a ak nie tak v nedelu idem aj tak ku gynekologovi na kontrolu 😒

susanne.k
30. okt 2009

s tou vahou to mate super, po porode my ostalo 12 kg navyse a nejako to nejde dole. Problemy z vahou som mala vzdy, takze aj pri napiti sa vody priberiem. Ale co uz hlavne ze sme zdravy.

kacenkalm
31. okt 2009

Flanagans,mala by si s tym zajst k lekarovi,ja som tiez nejak v osmom mesiaci brala antibiotika a panadol na teploty...panadol kazdych osem hodin,to neuskodi...drzim palce

arian
31. okt 2009

Ahojte!

Zdenka Martinko chodi od septembra do skoly. Zajtra bude mat 5rokov. Myslim, ze to chytil prave tam, pretoze sme nikde inde neboli. Z domu do skoly, a zo skoly domov. Kedze prsalo, inak sa nedalo. A v skole to ma viac deti, v pondelok musim odniest papier potvrdzujuci, ze sa jedna o prasaciu chripku a uvidi sa kolko deti po prazdninach nastupi. Doktorka hovorila, ze ak by ich bolo chorych vela, zatvoria skolu. Trochu ma prekvapilo, ze po tych vysetreniach nam len povedali, ze nemoze byt v styku so starymi ludmi, malymi detmi a tehotnymi zenami. My by sme ochoriet nemali a ked ano, nemali by byt komplikacie. 😕 Do nemocnice nas neposlali, lebo najhorsie horucky mame za sebou. No dnes v noci skoro nespal, stale kaslal a dusilo ho. Tu u nas na achile to ma dost ludi, a vsetci cakaju pred lekarom v aute a volaju ich dovnutra, aby neboli v cakarni a nenakazili aj tych , ktori su tam s niecim inym.
Doktorka hovorila, ze buduci tyzden zacina ockovanie, no aj keby teraz Matko neochorel, zaockovat by som ho nedala.

A k tej vahe. Pred otehotnenim som mala 50. Pri porode 70 a 10 mi zostalo. Zhadzovala som rok.

Pekny den

tixi
1. nov 2009

ahojte, tak mam za sebou dalsiu kontrolu u lekara.Bol so mnou aj manzel, to bola podivana, tak cumel na to sono, ze zabudol zatvorit aj usta 😀 babatko ma uz vyse osem cm, vsetko je v poriadku, len ma dr, prekvapil, ze dnes mam uz 14tt a 4 dni...nejako mi to nesedi s tym co povedal naposledy, ale co uz
zistil, ze mam zapal v oblickach a tak mi predpisal ATB amoxicilin, mam trosku obavy brat taketo lieky v tehotenstve, bolesti mi sice od vcera mierne ustupili ale stale mam chrobaka v hlave ci ich zacat brat alebo nie...

kacenkalm
1. nov 2009

ahojte baymala ma skoro 2 mesiace a rodny list mi este stale neprisiel...ako dlho to trva?a na child benefit tiez ako dlho sa caka?diky

kacenkalm
1. nov 2009

a este maminy,poradte,vo stvrtok idem s malou na ockovanie BCG,a dufam ze nebude mat nejaku reakciu a ked ano,napr,teplotu,co by som jej mala dat?moze panadol baby,ked ju kojim?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamartinka
1. nov 2009

Nechcete niektora kupit postielku za 35EU?Viac info v ip.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre