Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

ladysparky
4. nov 2009

ahojte

tinkadublin, ako ti odmerali maternicu? ako zistili ze je mensia?
pozeram na tvoje tyzdne si v 29tt.. v tomto tyzdni si bola u GP, a dva tyzdne predtym teda v 27tt si bola v nemocke.. ja som teraz v 23tt, predvcerom som bola v nemocke na scan, kde som bola asi 5 minut (odmerala hlavicku, stehienko a narychlo prezrela vsetky organy - aspon myslim, lebo nic nehovorila) a isla som domov. dalsi termin do nemocky mam za 7 tyzdnov a objednali ma na 8.1.2010!!!! sa mi to zda riadne neskoro.. za 4 tyzdne mam ist vraj k GP, teda to budem v 27tt.. akoze mam z tychto ich vysetreni chaos.. ku kazdej tehotnej pristupuju inak, ine veci robia.. preco to nie je jednotne? preco nie je pevne stanovene, v ktorom tyzdni mas ist kam?
drzim palce, aby si za 2tyzdne mala dobre vysledky. hlavne sa dopredu neboj 🙂

zuzkabar, ked das vypoved v irsku, aku matersku budes poberat na slovensku? ved ked odides zo zamestnania, tak nebudes mat narok na matersku, nie? ja to takto chapem.
co sa tyka zdr.poistovne na slovensku, ak tuto das vypoved, tak im do poistovne zober tu P45 a vypis si tlacivo. najlepsie je zajst tam do 8smeho v danom mesiaci, v tom pripade ti bude poistka platit od 1veho v tom mesiaci - takto som si to vybavila ja. v case porodu uz budes poistena, preto si porod platit nebudes musiet.
a preco si sa rozhodla rodit na slovensku? je to tu podla teba take zle???

chorym detickam a mamickam prajem vela zdravicka 🙂

zuzkabar1983
4. nov 2009

Ladysparky,

vies mi sme na Slovensko planovali ist v marci buduceho roku uz nastalo a az potom sa snazit o babatko. Ale stalo sa a ja som uz v piatom mesiaci 🙂, co nas tesi. No a bola by som sprosta nevyuzit tu moznost dostavat matersku z Irska, lebo na Slovensku nemam na nu narok. To je jediny dovod preco chcem ist na Slovensko ... uz sme sa chceli vratit takcitak.
A myslim si to iste co ty, ze ak dam vypoved nemam narok na matersku. Pomylilo ma iba to, ze pani co som s nou volala ma predsviedcala, ze sa mylim. Vsak pojdem tam osobne a ked budem mat viac info, isto dam vediet

arian
4. nov 2009

Ahojte!
Ked uz sa bavite o tych poistovniach.Ja odkedy sme odisli zo sr si neplatim nic.asi tri mesiace mam MC, takze do jej vydania si musim zdravotne poistenie na sk doplatit? A co so socialnym poistenim? Kedze tu nepracujem, som doma. Boli ste tam nahlasit, ze sa stahujete?

Zdenkam, maickemu prajem skore uzdravenie. A ako si to myslela ze si sa objednavala. Ty ked chces ist k lekarovi, lebo si chora, tak sa musis telefonicky objednat? Nemozes tam len tak prist a oni ta zoberu ked prides na rad?

Vsetkym chorym detickam prajem skore uzdravenie.

zdenkam
4. nov 2009

Hej hej Arian, ak nechces aj hodinu cakat v cakarni tak sa musis objednat tuna do zdravotneho strediska. AK nie je vas rodinny lekar free tak vas vezme iny spolupracujuci. Takze ziadne cakacky. Ale v tej cakarni co som nebola objednana to stale bolo na hodinu aj viac. Teraz s tymito chorobami to nebudem riskovat.

Tak je to aj lepsie, lebo udrzat ho vyse hodiny v cakarni je nerealne. To aj po schodoch beha a aj poviem ze tisko musi byt a on AAAAAAAA. Skusa 🙂 Drak jeden.

U Vas to tak nefunguje? Ja ze vsade to tak je? A ak sa stav zlepsi, len ta prosia aby appoitment zrusila, nech ho vyuzije niekto iny.

DAkujeme za zelania skoreho uzdravenia.Vyzera to slubne. Nech pekne zabojuje. S tou swine flu vo vzduchu sa mu vsetke tie protilatky zidu. Paradoxne. Chorubu od maleho stale chytim ja. On odo mna este nikdy neochorel. Ale tak je to lepsie. Najhorsie je, ked su deticky chore. ☹

Zuzka, ved to,ze tam pise ze na matersku mas narok, len ak na nu odchadzas zo zamestnania. TAk je to nejake divne. Ale hadam Ti to vyjde. Ale nedaj na taku radu, ze jedna pani povedala. Dopatraj sa k tomu ako to bude. Isto sa Vam tie peniazky v Sr zijdu.

susanne.k
5. nov 2009

kto si dnes daval zahrat na ok.

bambulka123
5. nov 2009

Ahojte babenky.Dlho som tu nebola ale makala som 6 tyzdnov aj za koleginu tak som bola rada ze zijem ale konecne to je zamnou.
mishka srdecne blahozelam k malickej a prajem Vam vela zdravicka co je hlavne teraz najdvolezitejsie.
Baby tie choroby tu utocia z kazdej strany.Tu u nas je tiez ten kasel aj moj manzel kasle ako tuberak uz tyzden aj na mna nieco lezie.
Tinka neboj bude to ok uvidis.Ja som mala pred 2 tyzdnamy glukozovi test nastastie dopadol ok aj ked to bolo take zvlastne.V pondelok 16 mam dalsi appoitment v nemocke tak som zvedava co nam povedia.Drobcek si kopka tak snad je ok.
Vsetkym prajem skore uzdravenie.

ladysparky
5. nov 2009

caute kocky 😵

trochu odveci, ale potrebujem poradit. ideme sa stahovat do domu a tam je olejove vykurovanie. neviete mi v skratke napisat, tie ktore ho kupujete, ako to funguje? ktory je najlepsi (hlavne cena, kvalita neviem ci je nejaka moznost na vyber) a ze ako rychlo to dorucia, ked si to objednam telefonicky? zatial len sondujeme, stahovas sa nadobro ideme tak za dva tyzdne.
akujem velmi pekne za odpoved

bambulka, takze predsa len robia v irsku glukozove testy? to si bola v 26tt.. a robili ti to v nemocke, ci u GP? som rada, ze ti vysli dobre vysledky, ja sa idem dat očekovat na slovensko za 3tyzdne, tak hadam nebudem mat ziadny problem 🙂

zdenkam
5. nov 2009

Ladysparky, olejove vykurovanie mame v dome odjakziva.
STaci si zavolat dodavatela, Doruci Ti to podla toho ako su bussy aj hned v ten den. Vacsinou maju mnozstevnu zlavu, to je, ze vacsie mnozsto ta vyjde lacnejsie. Zaciatkom roka tak mali 2OO litrov za nejakych 2OO 'Eur ale 5OO litrov za 25O Eur. My sme tankovali pred tyzdnom a mame 5OO litrov za 3OO Eur. Spotreba zalezi od toho kolto kurite. 2OO litrov nam cez zimu vydrzalo standardne 4 mesiace. tychto 5OO nam vydrzalo od februara do novembra. Takze velmi slusne. A to nebolo horuce leto.
U nas je tych dodavatelov viac, ako Campus a este neviem co. Ceny sa tak vyrazne nelisia.

bambulka123
5. nov 2009

ladysparky no mne ho robili lebo som mala cukor v moci inac sa tu neroby.No ale aj tak to bolo ine ako na Slovensku 12 hodin som nemala jest to je aj na Slov.Ale potom mi zobrali krv zo zily co na Sl sa berie z prsta,dali mi vypit tu malinouku lucozade a vraveli ze mozem ist domov a o dve hodiny sa mam vratit na dalsi odber no ale ja som tam zostala lebo mam to dost daleko domov tak by sa mi neoplatilo.Ale aj tak na Sl musis dve hodiny sediet a tu jednoducho som mohla odist.Robili mi to u GP.No hlavne ze je to ok len mam obmadzit sladke aj ovocie z mierou.
K tomu oleju my berieme od majitela domu v ktorom byvame on ma svoju firmu.Nas vysiel 55 c za liter ale cim viac sa to blizi k zime tak ide aj olej hore.Tu to funguje tak ze jeden den objednam a druhy den mi ho pridu natankovat.My to mame este tak ze ak zaplatis do 5 dni tak mas este zlavu 40 eur.

tixi
6. nov 2009

dobre ranko 🙂 dnes zacinam v robote az o pol jedenastej a ja uz buntosim od siestej rana, no ani sa necudujem, kedze som vcera vecer odkvecla o pol deviatej vecer... 😅
dnes som zobrala konecne poslednu tabletku amoxicilinu, tak dufam, ze sa mi tie bolesti obliciek nevratia
inac, vsade naokolo pocuvam, ze je niekto chory, uz asi zacala chripkova epidemia, ale ved pri takomto uprsanom pocasi to ani inak nejde
vcera sme si s manzelom objednali cez net na Slovensko spalnovu zostavu aj s matracom, no a ten moj objavil aj masazne relaxacne kreslo, tolko ma prosil, az som mu ho musela dovolit 😀 ked tak rozmyslam, urcite ho vyuzijem aspon pri kojeni

zdenkam
6. nov 2009

Nas ten olej vysiel liter na O.43 centov plus vat 13,5O v prepocte.
U nas je okrem Campus oil aj Vale oil a isto su aj ine.

zdenkam
6. nov 2009

Maminy, musim sa pochvalit,neda mi 🙂
Vymyslela som vlastny recept na slane vianocne pecivo. Ale pekne po poriadku.
Chcela som robit take asi to poznate syrove slimaciky, niekedy sa do nich dava aj vegata ci salama.
Cesto take jednoduche, ze len muka, tuk, sol a prasok do peciva a plnka. Potom sa to zruluje a kraja na kolecka.

No a mne sa to cesto zdalo nudne, ze len tuk a muka, tak som prihodila vajicko. Cesto zriedlo, tak som davala celozrnu muku, nech je zdravsi. Potom som rozmyslala nad plnkou a nasla v chladnicke thai curry sauce, co som robila curry chicken s kokosovym pliekom. Tak som to namazala na to, posypala slnecnicovymi semienkami a postruhanym syrom.
zrolovala, nakrajala na kolieska a cast peciem, ochutna. Voni to faaaaajne. Ostatne hodim do mrazaku, nech pred Vianocami len vyberiem a upeciem.

Asi som smiesna, ale fakt sa tomu improvizovaniu vytesujem. Mozno zo mna raz bude kuchtik. zatial varenie beriem ako nevyhnutnost. 😕

ladysparky
7. nov 2009

jeej dievcata, dakujem este raz za rady ohladom olejoveho vykurovania, velmi ste nam pomohli 🙂 trosku som si pred drahym šplhla, ze som taka informovana 😀 ale hned na mna vysolil dalsie otazky, tak skusim, ci este budete vediet poradit - na radiatoroch mu chybaju termostaty, na kazdom je iba kolecko na vypnutie a zapnutie. a v kuchyni su len nejake hodiny ci co.. ze teda ako to funguje... ako to mate vy v domoch? ja viem, najlepsie bude spytat sa majitela, ale ked ten moj drahy je hrooozne moc zvedavy, co odpoviete vy, prip. vasi manzelikovia 😎 hrozne s chlapmi 😅

tixi, drzim palce, aby si uz ziadne tbl nepotrebovala 🙂 🙂

bambulka, som rada ze tie gluko testy vysli dobre a ze sa musis obmedzovat len v sladkostiach a v ovoci 🙂 draheho sestra mala zvysene hladiny, tak mi hned referovala, co vsetko nesmie, ale riadne sa vyplasila.. az tak, ze jej manzel zohnal glukomer a poctivo si merala az isla na prekontrolovanie a povedali jej, ze je to v poriadku, ze nemusi nijako extra dietovat. niekedy je asi lepsie nevediet, preto o tom nikde necitam, pre istotu 🙂 🙂

zdenka, ta tvoja slana dobrota fakt musi chutit.. a to myslim uplne vazne!! do vylepseneho receptu si zakomponovala veci, ktore moj drahy zboznuje 😀 a ze si to predpripravis a hodis do mrazaku, to je fakt skvely napad 🙂 napis prosim presny recept a aj popis, ake to nakoniec take vylepsene chutilo..
samozrejme, tvoju radost z improvizacie chapem a tesim sa s tebou 😎 😎 😎

tixi
7. nov 2009

zdenka aj ja chcem presny recept, aj na to vylepsene aj originalne pecivo,prosim 🙂

zdenkam
7. nov 2009

Babenky, takze 5OO g muky, 2OO ml mlieka, 25O gramov strok tuku sol a prasok do peciva pol lyzicky. Vymiesala som, prihodila vajicko a dodavala celozrnu muku kym to cesto bolo take ze sa dalo vyvalkat na doske, nie moc riedke. Asi tak 1OO gramov. rozvalkala som na 2x, t. j. 2 polovice na platok tensi. Potrela red thai curry pasta, je trosicku pikantna, tak som dala tenunku vrstvu len, ale zislo by sa viac. TAk to moze jest aspon aj maly, posypala slnecnicovymi semienkami primerane sem tam a nastruhanym syrom´-slusne. Zrolovala, hodila do chladnicky aspon na 3O minut. Vybrarala a nakrajala na max 5 mm kolieska. Poukladala na pekac, potrela vajickom a pecie sa to tak kym nezacne ten syr tak hnednut cca 15-18 minut na 180 C.
Dobru chut.

Ladysparky, na radiatoroch my mame take na zapnuti a vypnutie tiez ale aj na stupen vykurovanie, ze na 2 alebo na 5 maximum.
Ta hodinka to je casovac. Nastavte si tam akutalny cas a potom by ste mali mat k tomu take modre a cervene vecicky a tie sa tam nastunu podla toho v akom case sa to ma zapnut a kedy vypnut. Cervna zapnut modra vypnut. Alebo si to samy zapinate a vypinate podla nalady. Ale je handy si to nastavit a rano vstat uz do vytopeneho domu. Myslim, ze v predchadzajucom dome sme mali ten casovac aj bez tych veciciek a tam sa to nejako stelovalo. Ale uz sa nepamatam. To uz bolo daaaaaavno.

BAbi, manzel mi odchadza zajtra do Ciech a vrati sa stredu nad ranom, tak tu chvilu budeme sami bojovat s Patrickom. Tak mam den otvorenych dveri. Pozyvam si navstevy, aby nam to skoro ubehlo.
🙂

fredika
8. nov 2009

ahojte baby, tak som si aspon precitala co tu mate nove 🙂
ja som akosi prechladla, teda mam zapalene hrdlo, neviem ako mi bude do rana, co si vlastne na to mozem dat? nemate nejake skusenosti?

pekny vecer

catalin
9. nov 2009

caute baby,

fredika, ked som ja bola chora tak som brala len paracetamol, max. 1 kus, na teplotu a na zmiernenie priznakov choroby, na hrdlo mi lekarnik odporucil strepsils ten medovo citronovy, a vela tekutin, cajickuj, medikuj, vitamin c.

zdenkam, ten recept mam opisany 😉 , aj ked curry moc nemusim, sak ja tam nieco ine vymyslim..

inak my nic nove, stale 2 v 1, vychutnavam si posledne dni tehu, aj ked uz sa citim ako velryba niekedy 😀 uz len par dni 😉

ladysparky
9. nov 2009

zdenka, vdaka za recept. urcite skusim, ale az v novom 😉 a tie hodinky pojdeme skontrolovat..

baby, na chorobu som si doniesla zo slovenska homeopatika, tie mozu aj tehotne. tuto ich nepredavaju??

catalin, drzim palce 🙂 zda sa ze si kludna, to je fajn.. nech ti to vydrzi 😵

a som sa vybrala do obchodu a neviem najst kluce.. tak nikam nejdem.. bude kuracie sote na mexicky sposob bez kukurice 😠 uz len aby tie kluce boli u draheho v aute, inak som ich stratila.. a to bude problem

mishka711
9. nov 2009

catalin tak uz nec mas malinkyori sebe sme vsetci v ocakavani 😉

zdenkam
9. nov 2009

Tak babenky, idem nas maly je takmer fit, ziadny atb sme nepotrebali, s kaslom a chorobou sme zatocili aj bez lekari. trochu mu stale tecu cire nudlie z nosa, ale pohoda.n

TAkze vsetke zelania skoreho uzdravenia zabrali. 🙂

Homeopatika zo sr som ja mala na nadchu a na bolesti hlavy. Na nadchu mi moc nezabrali,lebo ze to treba podavat pri prvych priznakoch|/a ja viem ze mam nadchu, az ked ju mam v plnej parade/ a ma bolesti hlavy som pouzivala vyse roka a pol. Tiez som si ich nosila zo sr. A tiez este mam proti nevolnosti pri cestovani, lebo homeopatika nesposobuju take to otapenie ako kinedryl a tak ich mozu uzivat aj vodici. A totizto mozu pouzivat aj pocas tehotnosti a kojenia.

Uz len jeden den zajtra a noc zajtra aje s nami tatko spat.

🙂
Dobru noc vsetkym a zajtra nech nam tak neleje.

kacenkalm
10. nov 2009

ahojte baby
Takze ako som pisala nedavno,ze malej hnisa ocko,tak som jej to potierala materskym mliekom a hla,preslo to za 3 dni...uz sme boli aj na BCG vakcine minuly tyzden,dopadlo to vyborne....ale dnes sme boli na dalsej,ktora sa dava v 2 mesiaci 6+1,len co sme sa vratili poobede domov,mala zacala vrieskat a plakala vkuse 3 hodiny...nakoniec som jej prikladala studene obklady na miesta vpichu na obidve stehienka,a nakoniec vycerpana po hodine zaspala....ale ked ju ockovali a olakala,tak som skoro plakala aj ja...tak som to prezivala s nou...inak chcem poziadat o medical card,kedze som nezamestnana,ale priatel pracuje,tak neviete ci mi ju asi schvalia,co?
tak sa teda opatrujte aj s detickami 🙂

arian
11. nov 2009

Ahojte! Ako sa mate? Marodi su uz ok?
Martinko je uz zdravy, uz chodi aj do skoly.Zdenka, my byvame na malej dedine a k lekarovi sa neobjednava. Jednoducho prides v pracovnej dobe a pockas si na rad.

Kacenka, to ockovanie proti tuberkuloze sa ockuje do 6tyzdna a mala by sa na ruke vytvorit chranicka, taka chrasticka a az dokym sa ta nezahoji, nemoze byt dieta ockovane inou ockovacou latkou. Ak sa zahoji, tak nezivou najskor po dvoch tyzdnoch a zivou po 4-6tyzdnoch od toho ockovania.Aspon tak to mne vysvetlila nasa dr. Povedala, ze ockovat skor, je velmi nebezpecne, lebo vakcina tuberkulozy je ziva. Skus napisat do poradne na mamaaja.sk. poradna ockovania, teda ak by ten plac neprestaval. Drzim palce, aby malicku nozka nebolela.
A este som chcela k tej MC. Manzel pracuje, a ja som nezamestnana.Poziadali sme o medical card, tam sme uviedli vydavky na byvanie, na benzin do prace a tak , dali sme to potvrdit a schvalili nam ju. Do troch tyzdnov nam prislo rozhodnutie a po dalsich dvoch karta.Zalezi od toho, kolko priatel zaraba.Treba tam potvrdenie od lekara, alebo od gardy, ze dietatko zije s vami.Aspon nam prisiel papier na potvrdenie.

Tak sa majte pekne.

kacenkalm
11. nov 2009

diky arian
to by mal aj doktor vediet,ze s tyzdnovym casovym odstupom by nemala byt ockovana inou vakcinou...tak dufam,ze mala bude v poriadku....uz som napisala aj otazku na doktorku na tej stranke co si mi dala...diky moc

zdenkam
11. nov 2009

maminky babenky,

chcem vas poprosit, ak mate chut, zabodujete za fotku.
Poslala som bratovu fotku do sutaze, nevie o tom, ma to byt prekvapko ak by bola odmenena.
tu je link
http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/foto-sl...
dakujem moc

zdenkam
11. nov 2009

Aha Arian,uz mi to je s tym objednavanim jasne.
My byvame v malom mestecku, ale objednava sa, lebo vela okolitych deti patri alebo ma lekara v miestom medical centre. Ale proste, nemusis sa objednat ak nechces, ako som pisala.

A inak, uz sme takmer OK.
Kacenka, parada, ze to ocko preslo tak rychlo. Hej, hej, to ma nenapalo, ze to ide aj materskym mliekom. To je hotovy vseliek. A deticky odkojene na materskom mliecku su statisticky aj imunitnejsie voci chorobam. Len skoda,ze nie kazdej mamine je to dopriane.

A k vacinam na swine flu. Jednoznacne u nas im vravime nie. Vcera som mala na navsteve kamosku Anne-Australcanku s 2 detmi ze ma letiet do Australie a tak sa pytala GP, ze ci jej radi ockovat. A ten ze nie, nevidi dovod, deticky su zdrave, ak chytia, zabojuju zdolaju a ze on by vlastne deti ockovat nedal, ze vakcina tu nie je dost dlho. A tiez vravela, ze jej kolegyna si nechala ockovat deti a jednemu trpne ruka a druhe zvracalo dost po podani vakciny. A ze jedna z tych 2 vakcin co sa tu ockuje nie je otestovana na detoch do 3 rokov.

Zvlastne, ze ten link, co poslala pred casom Nadani a tie info co tam boli, sa zacinaju az teraz objavovat v tlaci.

zdenkam
12. nov 2009

halo halo,

skusam novy recept na vianocne mlsanie.Asi to mnohe poznate. Vola sa to Marokanky a zas vylepsujem 😝 Je to taka zmes ovsenne vlocky, orechy, arasidove nepecene oriesky, (to obe namiesto mandli/ a namiesto kondenzovaneho ovocia hrozienka a susene marhule. Maximalne jednoduche. Manzel prave vyskrabava misu, 😀 😝 kym sa zmes pecie v rure. Dufam, len ze to odlepim z papiera. 😀

mishka711
12. nov 2009

hellou no ako katalin este nerodi je cela alebo????viete niekto nieco 😀

ladywitch26
12. nov 2009

caute zeny, dlho som tu nebola...co nove? ja uz od pondelku pracujem. robim v pondelok od 10 do 16teh a utorok,streda a piatok od pol druhej do pol osmej. chcela som menej hodin, ale ze idu vianoce, natresk, tak ze mi uberie az po novom roku. inak vsetko ok, malej ani velmi nechybam, s ockom jej je dobre. skor to mna stve, ze koncim az o pol osmej, lebo mala vtedy uz vacsinou zaspi, tak ju ani neukladam do postielky, co mi velmi chyba. a rano sice vstane o osmej, ale uz o desiatej si musi pospat a spi aj dve hodinky, tak si jej vela neuzijem. skusam jej postupne presuvat rezim, uz dnes sa zobudila az o deviatej, tak na doobednajsi spanok sa ulozila az o pol dvanastej a teraz vecer sla do postielky az o osmej, tak hadam do buduceho tyzdna jej to posuniem aspon an deviatu. nastastie to mam len na skok do roboty,tak aj tu 15min. prestavku vzdy dobehnem domov ju aspon vystiskat. vcera sa s nou muz cestou z prechadzky zastavil v obchode, a ked ma tam videla, tak viskala a smiala sa na cely obchod 😀

catalin este nic? drz sa terminu, moj muz ma vtedy narodky 😀 a rovnych 30., takze robime vacsiu oslavu

tinkadublin, z toho scanu si nic nerob, mne v 36tt povedali na scane, ze obvod pasu ma babo ako na 34tt,ze to nie je dobre,ze sa to nevyvija atd a hned ma aj poslali na ten podrobny scan. tam sme si odsedeli dve hodiny v strachu a nakoniec mi doktorka odtial povedala,ze vsak co tam robim,co sa tym prvym nezdalo,ze babo je v poriadku a vsetky hodnoty ma v normale. a nakoniec sa este narodila vyse 4kilova bambulka, takze fakt neviem,co sa jej zdalo mensie 😀

tixi
13. nov 2009

caute zienky, catalin drzim vsetky prsteky nech to mas raz dva za sebou a hlavne nech ste obidve zdrave 😉
vcera som dostala mail od byvalych kolegov z nemocnice, kde som pracovala, je to sice na dlhsie citanie, ale dost zaujimave...

15 júna 2009 média priniesli správy u úmrtí pacienta v Škótsku. Pacient
podľa niektorých správ, podľahol prasačej chrípke. Avšak, tie isté média
zlyhali v pravdivom informovaní o tom, že nemocnica, v ktorej sa pacient
liečil, sa vyjadrila, že “nie je isté, či pacient zomrel priamo na následky
chrípky, keďže trpel ďalšími vážnymi komplikáciami”. Vedci v Škótsku sa
zároveň vyjadrili, že vírus u pacienta nebol nijako rozdielny v sile, v
porovnaní s inými vyskytnutými prípadmi.

Je preto smutné, že mnohé média zneužívajú tento prípad na naháňanie
strachu v spoločnosti, zámerom čoho je v konečnom dôsledku zámienka na
zakúpenie s chrípkou spojených liekov a v blízkej budúcnosti aj
nedostatočne testovaných a potenciálne nebezpečných vakcín. Slovensko tiež
nemeškalo uistiť verejnosť, že v tejto súvislosti koná a jedná s
farmaceutickými spoločnosťami.

Skutočnými obeťami propagandy prasačej chrípky budú pacienti, ktorí môžu
vážne doplatiť na vedľajšie účinky neoverených liekov a taktiež my všetci –
daňoví poplatníci, ktorí zaplatíme za zakúpenie liekov a vakcín v hodnote
niekoľko miliónov Euro.
Vírus prasačej chrípky je SLABÝ
Je dôležité zdôrazniť, že takmer všetky nové prípady boli zaznamenané ako
mierne. Predbežné vedecké skúmania taktiež uznali, že vírus nie je taký
potentný, ako sa očakávalo.

Váš strach urobí niekoľkých ľudí v dnešnej stagnujúcej ekonomike veľmi
bohatými. Tamiflu (oseltamivir phosphate) je antivirózny liek povolený na
liečenie nekomplikovanej chrípky typu A a B u ľudí od 1 roku života. Je
taktiež povolený ako prevencia u pacientov starších ako 13 rokov. Patrí do
skupiny protichrípkových liečív, nazývaných inhibítory neuraminidázy
(neuraminidase inhibitors), alebo blokátorov neuraminidázy, virálneho
enzýmu, ktorý umožňuje vírusu chrípky napadnúť bunky dýchacej sústavy.

Podľa Associated Press finanční analytici odhadujú v blízkej budúcnosti
zisk z predaja Tamiflu v hodnote okolo 388 miliónov amerických dolárov– a
to aj mimo pandémie. Mnohé farmaceutické firmy, ako napríklad Gilead
Sciences Inc., Roche, GlaxoSmithKline, sa tešia rýchle rastúcim akciám po
každom zvýšení stupňa pandémického ohrozenia a majú ešte väčšiu vidinu
zisku, dúfajúc, že vyhlásená pandémia potrvá čo najdlhšie.

Prasačia chrípka je veľmi pohodlnou cestou pre vlády na to, ako sa zbaviť
miliónov Tamiflu v cene niekoľkých miliárd dolárov. Tie boli zakúpené na
boj proti vtáčej chrípke. Americká vláda napríklad zakúpila 20 miliónov
dávok v cene 2 miliárd dolárov a v októbri 2005 britská vláda zakúpila 14,6
miliónov dávok. Roche, výrobca Tamiflu, potvrdil, že spotrebná doba týchto
antivirotík je 3 roky.

Akonáhle medicínske ustanovizne v spolupráci s ministerstvami obrany
vyhlásili stav ohrozenia, 25 percent (cca 12 miliónov dávok) Tamiflu a
Relenza (podobný liek) bolo uvoľnených zo štátnych skladov. Buďte si ale
vedomí, že okrem toho, vyhlásený stav ohrozenia znamená aj to, že do istej
miery môžu byť používané aj neoverené a nepovolené testy a liečivá. Väčšina
vlád západných krajín je natoľko skorumpovaná farmaceutickými korporáciami,
že sa neštítia použiť ani takéto mengeleovské praktiky. Čo vy na to?
Dokážete sa ubrániť? Dokážete ubrániť svoje deti?
Tamiflu je plná vedľajších účinkov, vrátanie rizika úmrtia
Uvedomte si prosím, že Tamiflu NIE JE BEZPEČNÝM LIEKOM. Má vážne nebezpečné
vedľajšie účinky, vrátane kŕčov, delíria a delúzií a je zaznamenaných
najmenej 14 úmrtí detí a tínedžerov z následkov neuropsychiatrických
komplikácií a infekcií mozgu. Japonsko zakázalo Tamiflu v roku 2007.

Pravda o Tamiflu vyšla čiastočne najavo, keď v roku 2007 FDA konečne začala
vyšetrovať viac ako 1800 oznámení o vedľajších účinkoch, ktoré neboli
predtým výrobcom deklarované. V súčasnosti sú deklarované okrem iného aj
tieto vedľajšie účinky:
-nevoľnosť
-zvracanie
-hnačky
-bolesti hlavy
-ospalosť/slabosť
-únava
-kašeľ
Vládne súvislosti
Tamiflu je propagovaný ako najlepšia možnosť ako sa chrániť pred prasačou
chrípkou. Otázne je, prečo sa rovnako nepropaguje veľmi podobný a lacnejší
liek pod menom Relenza. Ktože je tým samozvaným farmakológom, ktorý stojí v
pozadí Tamiflu? Je očividné, že hlavným propagátorom strachu z vírusu ako
aj usilovným propagátorom samotného Tamiflu je bývalý minister US obrany a
jeden z hlavných tvorcov vojny v Iraku, Donald Rumsfeld, ktorý bol pred
príchodom do Bushovej administratívy predsedom správnej rady farmaceutickej
firmy Gilead Science, ktorý Tamiflu vyrába a vlastní licenčné práva. “Treba
poznamenať, že Gilead Science je židovská spoločnosť. Jej meno v hebrejčine
znamená “sväté miesto” a všetci jej akcionári sú Sionistami”, píše TV
stanica memritv.org. Tá ďalej dodáva, že “USA spolu s niekoľkými spojencami
sú arzenálom vírusov”.
Kde sa vzal mysteriózny nový vírus živočíšnej-ľudskej chrípky?
Popri mnohých strach propagujúcich cielených článkoch sa z času na čas
objavia (a je ich stále viac) aj novinári, ktorí si pýtajú odpovede na
otázky skutočného pôvodu vírusu. A pýtajú sa právom.

Mohol zmiešaný živočíšno-ľudský mutant vzniknúť len tak, sám od seba,
prirodzeným spôsobom? Ak nie, kto ho vyrobil a ako unikol?

Pred niekoľkými týždňami sme čítali o tom, ako americká farmaceutická
spoločnosť Baxter bola vyšetrovaná kvôli distribúcii smrteľného vírusu
vtáčej chrípky 18 krajinám v balíku sezónnej chrípkovej vacíny. Niektorí
českí reportéri skúmali odôvodnenú možnosť vedomej snahy rozpútať pandémiu,
keďže takýto vážny “omyl” bol veľmi nepravdepodobný z dôvodu prísnych
bezpečnostných opatrení, ktoré laboratória v Baxteri pri manipulácii s
podobnými vírusmi používajú.

Vírus vtáčej chrípky H5N1 je veľmi ťažko šíriteľný vzduchom. Avšak, ak sa
skombinuje s vírusom sezónnej chrípky, ktorý je vzduchom šírený veľmi
ľahko, stáva sa z neho vysokopotentná, vzduchom šírená, smrtiaca biologická
zbraň. Ak by sa táto závažná chyba neobjavila včas a vakcína by sa dostala
verejnosti, následky by boli nepredstaviteľné.
Mixovanie vírusov má svoje pomenovanie. Nazýva "reasortment" a je to jeden
z dvoch spôsobov, akým sú vírusy v laboratóriách vyrábané. Niektorí vedci
tvrdia, že najposlednejší vírus, ktorý v roku 1977 spôsobil Ruskú chrípku,
bol vyvinutý v laboratóriu, z ktorého unikol.
Ako sa chrániť proti akejkoľvek chrípke?
Žijem mimo Slovenska už viac ako 10 rokov. Pokiaľ som doma trpel silnými
nádchami a chrípkou takmer každý rok, po zavedení istých zmien v mojej
životospráve sa môžem pochváliť, že nielenže si v posledných 8 rokoch
chrípku nepamätám, ale úspešne sa vyhýbam akýmkoľvek zápalom dýchacích
ciest. A samozrejme, úspešne sa vyhýbam aj liekom a vakcínam. Aj keď tento
článok nepojednáva o prevencii, uvediem zopár overených rád, ktoré sú v
metabolickej medicíne známe a majú zabezpečiť, aby imunitný systém fungoval
v optimálnom režime a chránil aj pred získanými infekciami.
Zabezpečte si dostatok vitamínu D. Je to jedna z hlavných stratégii
na ochranu voči vírusom a jeho nedostatok sa najviac spája s výskytom
sezónnych chrípok. Odporúča sa 50000 jednotiek denne aspoň počas 3
dní.
Minimálne 3000 mg vitamínu C denne v dávke rozloženej na celý deň
Vyhýbajte sa cukrom. Cukor je imunodepresant. Rovnako aj biela múka,
industriálne spracované jedlá a nápoje a nadmiera živočíšnych
bielkovín a hlavne červeného mäsa.
Zabezpečte si dostatok oddychu a spánku.
Naučte sa zvládať stres.
Dostatočne sa hýbte .
Jedzte dostatok rýb alebo rybacie oleje. Omega-3 a Omega-6
Umývajte si často ruky.
Jedzte cesnak.
Vyhýbajte sa nemocniciam, poliklinikám a vakcínam

catalin
13. nov 2009

caute baby, catalin este nerodi... 😀 😀 😀

sme stale dve v jednom...ale pohoda, este mame 6 dni do terminu...a do vianoc snad prenasat nebudem. 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre