Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

mamartinka
15. mar 2010

janec79 tak stastny let zelam a prijemnu Slovensku dovolenku.Uzite si to.A Elenka nech sa vyzdravie a nech vam neochorie.A s tym tehulkovanim.Aspon ty na mna pockas nie?Ci ma chces nechat aj ty v stichu.S kym budem potom tehulkovat niekedy a vymienat si infosky? 😀 Este nieco vydrzis cakat nie 😀 😀

zdenkam
15. mar 2010

Janec, este pockaj trosku s tym tehulkovanim, si uzi Elenku. Ozaj nech je vsetko dobre a neboj let bude ok.
Takze vy idete len na 7 dni? My na 1O, takze to sa akurat minieme s navratom. Ty sa vratis a ja den predtym poletim.
Dohovor pocasiu,ze chcem jar, a nie mrazy.

som si bookla to ubytko ako som pisala takze program na jedne junovy vikend isty a nas to vyslo len 16O eur 2 osoby 2x BaB plus 1 dinner, takze v podstate 4O na noc a je to 4star hotel s bazenom a spa. Sa tesiiiiim A za maleho nic netreba platit a daju mu dokonca mini double bed. 🙂

Inak Janec ja uplne jak ty to mam. Nedelu do 2O.3O robim a pondelok rano uz o 5 sedim v autobuse z Enniscorthy do ¨Dublinu -dufam ,ze tie 2 hodiny necikat vydrzim, to je jedine co ma trpi. Sa mi zdalo take nefer nutit muza 5 hodin soferovat len nech nas zavezie do Dublinu. A maly ma cestu busom rad. Uz sme tak isli v septembri. Len nech prosim nemusim cikat, lebo neviem co urobim. 😢
Takze zalahnem v nedelu po 22 a vstavam po 3. Aspon ze to potom dospim vo vlaku, lebo mi dnes nasi poslali listok na nocny vlak lozko 1.trieda, takze o 24hod nasadneme v Ba a o 8 rano vystupime v MI a celkom sa to da spat a to lozko 1.trieda je parada, nik ta neotravuje. Len ja a Patrick to budeme mat.

marsch
15. mar 2010

Ahojte, viete mi poradit nejaku vtipnu sms po narodeni drobca? Riesim sms, ale zeby som si zbalila tasku to sa mi akosi este nechce. Vsak mam este cca mesiac casu. 🙂 No stahovali sme sa tak akosi nebolo kedy a teraz sa vybalujeme... Este 6 dni do prace a od 24.3. zaciname matersku. Rodil niekto z vas v Rotunde, Dublin? Dakujem za odpovede. 🙂

ladywitch26
16. mar 2010

petra, kludne chod robit prat time, vysku materskej ti to neohrozi vobec, pretoze ta sa ti vyratava pre dieta narodene v tomto roku z priemeru za rok 2008, prip. 2009 ak si v 2008 nepracovala v irsku. narok na dovolenku mas stale 4 tyzdne, ale ide to podla toho, kolko dni v tyzdni pracujes. ak pracujes 5 dni, tak mas narok na plnych 20 dni. ja pracujem 4 dni v tyzdni, to je 4x 4 tyzdne, 16 dni. zdenka, ty asi pracujes len tri dni, tak mas narok na tri dni. ale ide o to, ze ak pracujes napr. len pondelok, utorok a stredu, tak si budes brat dovolenku len na tie dni, predsa stvrtok a piatok nepracujes, takze na tie dni dovolenku neberies. takze ti to vlastne vyjde rovnako tak ci tak, co sa tyka dlzky. tu matersku ti to ohrozi akurat len pri druhom, keby si sla napr. do dvoch rokov na dalsiu matersku, vtedy sa ti bude ratat za rok 2010 priemer. ja som rodila stanku v 2009, teraz idem na matersku v auguste, ale stale budem mat narok na plnu, aj ked som polovicu minuleho nepracovala, lebo sa mi vyratava priemer za rok 2008 a tam som bola este full time.

zdenkam
16. mar 2010

ladywitch ja pracujem streda, piatok, sobota a nedela.
A ved do materskej tlaciva sa vyplnuje vyska mzdy za x tyzdnov a z tej sa potom vyratava materska nie? Ved tak mi to robii pri malom, takze ked som mala vyplnene tlacivo sama som si vyratala 80 percent a vedela som aka bude materska.
A a jasne s tou dovolenkou,ze ja mam 12 dni narok a to sa rata len na tie dni ked pracujem, logicky nie na tie ked nepracujem, sak to by bolo jak u blazna. Takze 12 dni mi urobi 3 tyzdne aj.
NO ja som 2 roky part time aj pri malom som bola part time, takze pohoda. Materska bude nejakch 205 eur pri malom bola 209 sa da, muz krasne zarobi nebojim sa.
A aj keby ta babenky isla teraz par time a by sa bral aj ten primer poslednych tyzdnov, boze sak to by jej materska maximalne o 5 eur nizsia vysla, sak ten mesiac tak zavazit nemoze.
Len pozor, ak pojde na part time, tak po materskej uz jej nemusia dat full time, lebo povinnost maju dat jej tie hodiny co mala pred odchodom na matersku, ale asi aj pochybujem, ze by isla na full time.

zdenkam
16. mar 2010

ladywitch a si si tak ista s tymi dnami a dovolenkou? ved podla mna logicky nemozem mat narok na rovnaku dovolenku ako ty hoc robim 4 dni, lebo moje 4 dni napr. 2 dni len 8 hodin a dalsie 2 dni 17 hodin? Teda nie aby ma to obzvlast trapilo, len mi to tak nasadilo choroba do hlavy, lebo uz 2 roky stale mavam 12 dni volna.

Ozaj a pred nastupom na matersku si nechavate preplacat zbytok dovolenky za rok?
A este cosi, ak robite teda len napr. 6 mesiacov pred nastupom na matersku ako mne vyjde a potom dalsich 6 mesiacov v roku materska, to by vlastne mali vracat dane vsak? Lebo ved tam nevyjde ten rocny hranicny prijem? To tiez taka zvedavostna otazka, lebo ak nevratia, tak vratia isto 🙂 po tom co si uplatim 4OO eur to maximum rent relief.

Ladywitch a co tie bolesti hlavy? Uz su prec? Dufam ,ze hej. Dokedy ti este potrva do grcacie obdobie ak porovnavas s tehu so Stankou?

Ja mam inak 5 kg naviac takze asi o polovicu menej nez pri malom. Ziadne linea negra - uz asi ani nebude, lebo pri malom som mala od 19 t. Kolostrum tiez nevyteka ale didi rastu aj viac nez pri malom. Sialene jak je to tehu ine. Sa tazko veri, ze dalsi chlapcek. 😀 Podla mna tie fyziologicke znaky su aj preto ine ze uiz je telo zvyknute co sa ma diat vzhladom na absolvovanie prveho tehu.

Tak baby a nezabudnite nachystat irske vlajocky a ciapky a zajtra nasadit. My zajtra prvykrat po 5 rokoch nejdeme na sprievod ale radsej plavat. Ale do okna ako kazdy rok musi byt irska a slovenska vlajka. Muz prostestuje ze kde je ceska 😀 hold ked si nedoniesol nie je.
Najlepsia fotka bola, ked bol maly v turistickom nosici na hlave tu capicu a vytrcal kvoli tatkovej vyske a nosicu este z davu, tak to ho bolo krasne vidiet.

Jo a Tinka, natocte maleho prvy St. Patrick day. My sme presne to natocili - jednak ze prvy irsky sviatok, ale hlavne ze jeho prvy sviatok - Patrick 😀 . Takze zabery do davu, na sprievod a do kocika ako tam maly haja museli byt. 😉

fredika
16. mar 2010

ahojte,

konecne som si nasla chvilku casu.. mala mi dava riadne zabrat, dnes ma tri tyzdne, rastie ako z vody, ale v noci nam neda spat 😒 boli ju brusko, kope nozickami a uplne sa zvija chudatko, tak mi susedka dala infacol, skusila som jej to dat, vypluva mi to, lebo je to dost sladke, ta neviem, myslite, ze jej to mozem dat do mlieka?
a dalsi problem, ma stale sopliky, prosim vas, poradte mi kde kupit tu odsavacku soplikov a ako sa to povie po anglicky? a neviete kolko stoji? alebo mam radsej ist k lekarke? ja uz fakt neviem, tak mi jej je luto, ale same to urcite poznate, ked su ratolesti chore a my im nevieme pomoct je to to najhorsie pre maminu vidiet ako trpia. ☹

vidim, ze ladysparky to este nema za sebou, resp. odvcera sa neozvala, takze mozno aj ano. tak drzim palce nech to dobre dopadne.

zdenka, s tou stolicou, ja som to v tehotenstve parkrat tiez mala, ale fakt len parkrat, skor sa mi to stava teraz po porode...:( nic prijemne a tiez neviem co s tym?

prajem peknu dovolenku janec a zdenka!

baby, mate niektora skusenosti s internetom cez O2? to je ako USB kluc a to sa da do pc? kolko sa plati na mesiac? lebo my mame cez eircom, ale vyzera to, ze sa budeme onedlho stahovat tak sa chcem informovat ako sa to vlastne vybavuje a ako to funguje..

mishka711
16. mar 2010

fredika mas toho vela ja viem este tie sopliky nastastie neviem co to je iba ked malemu isli zuby no este horsie ze take malinke deticky si stym nevedia poradit nasa ked mala soplik v preklade suche susniky v nose zle dychala no som bola stoho nervozna tu odsavacku som videla iba rucnu tu na vysavac nie a netusim ci ju tu je dostat ked tak nech ti ju niekto posle zo slovenska je to dobra vec fakt a lady sparky drzime palce nech to uz mas za sebou a slniecko pri sebe 😉

tinkadublin
16. mar 2010

Ahojte zenusky 😉

Zdenka no ja by som aj porobila video ale nikam sa nechystame.. jedine tak na breastfeeding group povazit v stredu, lebo budem chodit do ineho health centra, ktore nam je blizsie.. To vies ked drahy pracuje, tak sama sa do centra dublinu medzi davy ludi - uplne sialenstvo - neodvazim ist.. Inak za 3roky co sme tu, som ani raz nevidela ten St. Patrickovsky pochod a slavnost, kedze kazdy rok som v ten den pracovala.. Tak si to uzite riadne na plavani!!!

Fredika na tie hemoroidy, tak mne sa tiez prvy krat v zivoty dostavili par tyzdnov po porode, a jedine krem na to zabral a cokoladu ci hocico ine co mi moze sposobit constipation ani omylom nemozem, nastastie krem pomohol za par dni to bolo ok.. S tou odsavackou, ako pise Mishka tak taku na vysavac tu nepoznaju, iba rucne, tie dostanes v ktorejkolvek lekarni a nestoja vela.. dokonca aj v supervalu som videla.. a na sopliky ti gp nic neda, kym jej to nejde na hrdlo a nekasle, nedusi sa tym, tak nic ti nemoze dat.. My nasmu malemu pekne odsavame 3x denne a je cely happy ked moze po odsati dychat.. ale my mame taku na vysavac - uplne uzasna vec, za par sekund mu to vytiahne sopliky aj tie take tekute aj take velke suchsie, a normalne pocut ako mu pekne az z hrdla vytiahne a potom uz nechrapci.. urcite si daj poslat zo sr niekym..

Evi ten internet cez O2 neviem, ale rovnaky sme mali avsak cez 3 ale to su straaaasne slabe internety tak cez ten usb.. to si radsej dajte NTL od UPC.. napr mne konika cez ten usb ani nikdy nenacitalo predtym, som fungovala len cez telefon.. a ked bolo zle pocasie tak nesiel vobec, co bolo velmi casto..

Ladys tak uuuuuuuuuuuz?? daj vediet ked to na teba pride 😉

angelina22
16. mar 2010

čaute baby,,je tu niekto z okolia galway?

tinkadublin
16. mar 2010

Janec a stastnu cestu domov, si to tam pekne uzite, nech mate dobre pocasicko 😎

catalin
16. mar 2010

zdenka, mne pomahalo veeeeela vody pit, ale celkovo som s tym prblem nemala, mozno dvakrat za cele tehu, ale kym bol pitny rezim dodrzany tak bolo ok.

fredika, vola sa to vacuum nasal aspirator, skus cez ebay ale jednoduchsie bude ked ti to poslu z Sk 😉

tinka, ervinko rastie ako z vody, je nadherny 🙂 🙂

my mame hnacku, aj ja aj Mia, chudatko moje, mliecko do nej neviem napchat, ked tak len trosku, aj vodicku len trosku vypila, ale musi mi pit lebo inak sa dehydratuje. ☹ ☹ aj to malo co vypije grcka, takze minimum v nej ostane ☹ ☹ ach jaj

ladysparky
16. mar 2010

som stale v kope, kocky ☹
v noci som strasne zle spala, o 4h rano som sa zobudila na to, ze sa mi SNIVALO, ze mi odtiekla voda 😀 ale bola zelena, lebo ide sviatok sv.patricka 😀 😀 a potom nie a nie zaspat... cely den zo mna furt vyteka nieco ruzovkaste, tak ocakavam, kedy pridu pravidelne kontrakcie, a tieto boliestky krizov ktore neviem odsledovat, pominu..

tie, ktore mate moznost, si uzite sprievod.. my sme ho videli min. rok, takze tento rok nepojdeme. aj sa tam s bruchom nebudem vediet nikam dostat, aj nebudem vladat stat, takze zbytocne by sme niekam isli.

odsavacku na vysavac mam aj ja zo slovenska, snad mala nebude mat traumu zo zvuku vysavaca. a taku rucnu som mala v kufriku naradia pre babatko. myslim vsak, ze sa to da zohnat hocikde, aj v tescu.

zdeni, mne na pravidelnu stolicu velmi pomahaju lanove semiacka - na noc ich dam namocit do pohara s vodou a rano vypijem.. aj sa to odporuca v tehu, lebo to vraj zvlhcuje porodne cesty, aj napomaha k suchej stolici. skus. samozrejme to nepojde hned, pravidelnost je dolezita.

internet? rozhodne NTL, ak je moznost..tu u nas samozrejme ich sluzby neponukaju, tak mame eircom, aby sme aspon ako tak vedeli fungovat s internetom, lebo tie usb-ckove su vraj uplne nafigu. ale ani ten nie je ziadna vyhra, hocikedy to pada, pomale to je a stoji to hrozne peniaze 😠

vidim mamicky, ze mate kazda svoje drobne trapenia s detickami.. tak snad to rychlo vsetko pominie aby ste netrpeli ani vy, ani oni 😵

baby, neviete, ci po porode prepustaju z nemocky v nedelu? mamina by mi mala docestovat tuto nedelu, tak zistujem...

a este ma jedna vec zaujima.. dopocula som sa o nejakej paternity leave. vraj ide o nejaku davku oteckovi par dni po porode dietatka, kedy ma narok na par dni volna z prace, a ma to zaplatene, ako keby pracoval.. toto je zda sa ono http://www.citizensinformation.ie/categories/em... dnes sa na to drahy pytal sefa, a vraj to je davka od guvernera.. neviete o tom nieco viac?

joj, tak rada by som tu s vami sedela za pocitacom, ale vobec sa mi neda, mala sa podla mna pomaly a isto tlaci von.. 😕 ved keby nieco, ozyvam sa 😎

ladywitch26
16. mar 2010

zdenka, o tu dovolenku som sa zhodou okolnosti pytala minuly tyzden uctovnicky, ze ako to je,ked som na part time. a je jedno, kolko mas hodin odrobenych,ci mas viac alebo menej, vsak ti aj tak zaplatia len za tie hodiny, ktore bezne pracujes. takze ak mam ja za tyzden 230 teraz, tak aj dovolenku za tyzden mi zaplatia len 230, lebo robim kazdy tyzden rovnake hodiny. ine je, ked ma niekto kazdy tyzden ine hodiny, vtedy sa dovolenka rata z priemeru hodin za rok. a materska sa ti pocita z priemeru, ale nie v roku, ked ides na matersku, ale v roku pred otehotnenim. cize ak som otehotnela v auguste 2008, stanka sa narodila v maji 2009, ale brali do uvahy rok 2007, priemerny zarobok v tom roku. a je to sice 80% zo mzdy, ale minimalne 220 a maximalne 280€. teda aspon za rok 2009 to tak bolo, lebo to rastlo s vyskou minimalnej mzdy. takze pri patrickovi si este mohla mat len 209€. ja som mala napr. za rok 2007 vysoky prijem, lebo som mala vela hodin, takze 80% mi robilo 340€, ale aj tak som dostavala len 280 a zasa kamoska mala minimalny prijem, takze jej podla tych 80% malo chodit 200, ale dostavala 220€. takze my sme teraz aj druhe celkom dobre naplanovali, lebo sa mi bude materska ratat z priemeru za rok 2008, cize zasa dostanem maximalnu 280. keby sa male narodilo az po januari 2001, tak by som uz dostavala minimalnu 220, lebo v roku 2009 som robila zo zaciatku uz len 30hodin, potom som bola pol roka na materskej a po materskej robim len 24hodin. inak aj na www.citizensinfo.ie je uvedene toto:
If you are employed you must have:

* At least 39 weeks PRSI paid in the 12-month period before the first day of your maternity leave

Or

* At least 39 weeks PRSI paid since first starting work and at least 39 weeks PRSI paid or credited in the relevant tax year or in the tax year immediately following the relevant tax year. For example, if you are going on maternity leave in 2010, the relevant tax year is 2008 and the year following that is 2009.

Or

* At least 26 weeks PRSI paid in the relevant tax year and at least 26 weeks PRSI paid in the tax year immediately before the relevant tax year. For example, if you are going on maternity leave in 2010, the relevant tax year is 2008 and the year before that is 2007.

a teraz pozeram, ze maximalnu matersku pre rok 2010 znizili na 270€, ale zasa minimalnu zdvihli na 225€

co sa tyka kil navyse, tak ja uz teraz mam 5kil navyse, ale to je tym, ze mi je stale zle a jedine ked kazdu chvilu nieco pojedam, tak ma nenatahuje. takze sa to uz muselo odrazit na vahe. do septembra sa uz budem asi len gulat 😝

co sa tyka dovolenky, tak tu si beriem este pred materskou, lebo nastupim potom az vo februari a to uz by som si tym padom nestihla vybrat tento rok.
dane neriesim vobec, pri minimalnej mzde ziadne neplatim, tym padom nemam o co ziadat 😀

fredika, odsavacka je baby-vac, tak sa vola ten vyrobok, na sr to stalo 10e ,takze tu to bude tiez tak nejako. a ja som malej davala infacol tou pipetkou az dozadu do ustociek, takze to mi nevypluvala. skus v lekarni inak kupit nasosal kvapky, to je aj pre miminka, je to vlastne morska voda, takze tam nehrozi, ze ju predavkujes, ani tam nie je davkovanie myslim napisane. my sme jej davali to a potom o par minut odsat, slo to tak lepsie. inak mame teraz ako kurime strasne suchy vzduch, tak aj stanka ma v noci nadchu. vcera som jej prevesila mokry uterak cez postielku a na parapetnu dosku som dala par kvetov riadne poliatych, tak hadam to nejako vydrzime, kym niekde zozeniem zvlhcovac vzduchu. do waterfordu teraz cestu nezvladam, ked mi je tak zle.

ladysparky uz asi rodiiiii. 😀 tak to bude ako moja mala, ja som mala tiez termin 8., ale maja, naplanovanu vyvolavacku 18., posledny krat na poradni 12., a stanka sa narodila 16.teho.

catalin, tak aj vy ste dostali ten vomiting bug? ☹ ak to bude trvat dlhsie, tak skocte radsej do nemocnice, take male deticky sa dehydruju aj v priebehu 24hodin, nie je to sranda.

ladywitch26
16. mar 2010

no tak citam, ladysparky, ze si este v kope, ale nevadiiiii, do polnoci hadam stihas 😀 inak prepustaju aj v nedelu, tam je akurat podmienka, ze po 24h. od porodu musia dieta prezriet pediatri a ak je ok, a midwife sa neboji, ze sa nedokazes o babo postarat, tak ta prepustia v pohode.

inak ten baby-vac sa vyraba v UK, takze by to mali mat podla mna aj tu, resp. sa treba popytat v lekarni, da sa to objednat.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdenkam
16. mar 2010

joooj super ladywitch, vidis ja som este vobec nic okolo materskej nezistovala, tak parada teraz budem mat teda to minimum 225 to potesi. No ja mam mzdu raz a teraz to bude chaos do januara 2010 /vratane/ 254 Eur a raz 224 eur na striedacku jeden tyzden tak jeden tak.
No a od februara 2010 kedze som zacala platit dane tak 1 t 211 eur a druhy 238 Eur. A ja mam tiez minimalnu mzdu ale som dala svoje tax credity manzelovi, lebo tak sa to viac vyplatilo, takze platim dane uz.
Hej apri malom som nastupila do prace vo februari 2006 a v januri 2007 zacinala matersku tak mi akurat ten jeden rok vyplnili, takze asi preto to bolo tak ze mi to bolo jasne a ziaden iny priemer nebrali. Lebo sak predtym som robila Au pair a to nebola praca ako praca.
Dovolenku beriem teraz jednu a to je 4 dni, takze kdesi by mi este zostali vysiet 2 dni, podla info od zamestnavatela.

Fredika, na sopliky ti lekar nic neda isto na miminko len tu odsavacku doporuci. To mi je luto, ze tu mate s miminkami take soplikove problem a ani s tym infacolom neporadim. NIkdy sme nemuseli ani to.
Si uvedomujem, ake som mala stastie ked vas tak citam, proste ani ritka, ani nostek a kolika len 6 t a dala sa bez akykolvek kvapiek ale nikdy v noci.
Fakt ma to mrzi ze to prezivate. ☹

Ladywitch, tak si pribrala presne ako ja. 😉

Catalin asi tie problemy so stolicou budu tou vodou inak. Lebo nedelu v robote 5 hodin a ani kvalpka vody /tava som/ no a vecer hruza na zachod. TAk dnes uz so sebou nosim riedeny dzus vsade v batohu vo flaske. 🙂

A tu morsku vodu na sopliky sme mali tiez, ale kedze do 1 roka sme to vobec nepouzili, tak fakt neviem, Malemu som to striekla 2x a sialene sa mu to nepacilo viackrat mi ani nedovolil strieknut a tak som to teraz vyhodila skoncila tomu zaruka.Ale isto mininku by som skusila tu morsku vodu.

S tou zapchou uz lepsie, a tiez som pocula o tych lanovych semienkach tak ak sa zhorsi, skusim aj to.

FREDIKA a ja mam 02 a nedam na to dopustit frci jedna radost a hej je to ako usb kluc, ja mam mini notebook. Ako mali sme vodafone az 2 dni 😠 lebo signal len pred vchodovymi dverami. SA tu na to vela ludi stazovalo. TAkto platime 2O eur mesacne a paradicka, ziaden problem. Doporucujem.

zdenkam
16. mar 2010

ladyparky este som nepocula o nikom koho pustili v nedelu. TAk asi ze nie.

A podotykam ze my mame od septembra tenakoby usb kluc a kamoska v New Rosse tiez a tiez cez 02 a ziaden problem. Ale je to fakt o tom kde ste a aky je signal. A vobec to nie je drahe. Asi zmluva na 2 roky a 2O eur mesacne. Kamoska v co. Kilkenny ma eircom a plati 5O mesacne a rychlost rovnaka ako my. ze by si O2 hned dala ale neni v tej ich dierke signal. 😒

zdenkam
16. mar 2010

baby a co chystate na °Velku noc?
Ja robim ten klasicky syrec z vajicok a potom oblozenu misu.
A asi pojdeme egg hunting tento rok 1x na minifarmu alebo ku Anne.

Ale srandam, ma sialene chyta zdobenie vajicok, takze vyfukujem a chystam sa obmotavat vlnou a bavlnkami. Mam 3 take kusy este ked som bola tehu s Patrickom. A za 4 roky som sa odvtedy na nic nezmohla. 😒 Ako teraz som naladena na to, a tak hadam najdem po nociach aj cas. Chcem trosku porozdavat irskym a inokrajnym kamoskam. 😉

Musim si par bavlniek doniest zo sr.

cetrojka
16. mar 2010

Ahojte 🙂
dala som konecne dake fotky do albumu, tak pokukajte ten nas poklad. 😉

Inak co ja viem, tak pustaju aj v nedelu, mozno ako kde. Mna pustili v pondelok, ale v nedelu odisli dve moje spolubyvajuce na izbe, takze myslim ze to nerozlisuju ze je nedela alebo tak, den ako den. Ked je vse ok, neni dovod drzat. Moja skusenost.

Inak mame veeela mliecka, asi zacneme predavat. Uz som supla i do mraziaku ze pre istotu tak uvidime, ale mlieka je habadej. Bradavky mame v hroznom stave tak natierame a teraz odstriekavam mliecko a pije maly z flase, bo strasne to bolelo. Hlavne ze pije moje mliecko... Inak dnes som mala kavu a asi som neurobila dobre, bo maly nechce spat, je mrzuty, aj unaveny, ale nevie ako zaspat, asi z tej kavy. Aspon viem co to s nim robi. Inak si davam pozor na stravu, bo to za to stoji, aby bol maly ok, tych par mesiacov vydrzim. Neni nad to ked je spokojny a sladko spinka po dobrej pape 🙂

Inak ziadna nurse neprisla, tak neviem kedy sa ozvu. Nevedeli sa dohodnut do ktorej oblasti patrime tak uvidim ci to poriesia povedali ze sa ozvu. 😒

Inak ked ste ziadali o irsky pas, ako ste dokladovali ze ste tu min tie 3 roky? v ziadosti nic take neni spomenute ze co treba dolozit... len maleho rodny list, pas rodica a co dalej? poradte kto ma s tym skusenost osobnu co este. Nahli nam to a dufam ze to stihneme vsetko, bo teraz vsade strajkuju 😠 ☹ ☹ ☹

Este nahaname i preklad sobasneho listu, bo mame to prelozene ale nie overene, tak aby nebol problem pri prebrani rodneho listu irskeho. Och - tolko papierov...

tak sa drzte, vsetci nech sme zdravi a piseme ako draci. 🙂
Ladysparky myslim na teba, zvladnes to a budes taka stastna ako ja! Je to nadhera to male smudielko 🙂
I ja mam veru rybicku. Ja budem oslavovat s mamartinkou a ty mozno s fidkou 🙂

A o problemoch na toalete po porode veru viem svoje - au ☹ ☹

zdenkam
16. mar 2010

a este tehulky, som si myslela ze tehotehsky pas je taka zbytocnost ale teraz mam 3 co mi dala domaca a nedam na to dopustit, lebo tie tehu nohavice maju taku vlastnost ze kazde tielko z nich vylieza / a ja tielka moc rada, nech mi je teplo na krize/, tak nosim tehu pas nad pupikom az pod zadok a krasne to tam drzi to tielko. Som rada, lebo si pamatam ze pri Patrickovi mi non stop aj dlhe tielka vyliezali vonku.

Takze ak niektora zvazujete kupovat doporucujem.
Tinka a ako kupila si ten pas na kojenie? Uz si odskusala? Nebudes kupovat baby sling alebo baby vak? Ja som kupila pri malom cez bazar modreho konika a krasne som vyuzila a aj kamoske teraz pozicala a uz sa ku mne zas vracia tak sa na to zas tesim nosit dietatko jak Africanka.

Hej musim vam napisat. Ideme dnes okolo socialky ,tam fronta a maly ukaze prstom a krci: Mama look many people going there.
No teda, tie rozpaky. Uz minule mi tak krical, ked to videl.

rovnako sa nadlej divi, ked vidi cernosku / na mt group mame dievcatko/ a stale ze lady is black, alebo Amanda is black. I want black.

NO co mu poviete? 🙂

maruk29
16. mar 2010

Ahojte!
Je tu nejaka mamicka,alebo tehulka s Greystones alebo okolia na obcasne stretnutie a pokec?

ladywitch26
16. mar 2010

cetrojka, ja som tiez tak odsavala a davala z flase, ale potom mi uz z prsa nechcela, iba z flasky. ale kaslat na to,hlavne,ze papala materske mlieko. a neboj, len riadne namraz, ono sa zide. najnovsie sa moze skladovat az pol roka, vraj 3 mesiace bolo este vtedy, ked neboli moderne mraznicky do -18st. takze ja som malej potom z toho aj do kasiciek pridavala. mala som vyse 5litrov namrazene a minulo sa.

inak baby, co vam male mavaju koliky, ja som malu davala potom na brusko. niekedy mi tak aj zaspinkala, ale jasne, ze som sa od nej ani na krok vtedy nepohla. ale ono zhruba do hodiny jej povolili tie vetriky a riadne sa vyprdkala, tak potom vecer to bolo ok. lebo my sme mavali koliky pravidelne okolo piatej poobede. a dost sme jej cvicili s nozkami, lebo predsa take male sa este nevie poriadne hybat, tym padom sa mu nehybu creva a neodchadzaju plyny. a stale som jej davala ten infacol a uplne po kazdom krmeni odgrgnut, nech co najviac vzduchu ide von, nie do bruska. ale niekedy mozete robit co len chcete, a aj tak bude babo plackat. mne mala stanka este k tomu aj silny reflux, cize som ju musela krmit jedine v polosede a potom este tak pol hodinu minimalne bud drzat vzpriamene na rukach, alebo som mala sedacku a tam bola v polosede. skusala som jej na zahustenie do mliecka pridavat aj ten nutriton, resp. tu davaju infant gaviscon, co je podobne, z toho sice negrckala, ale zasa jej to zahustilo stolicu a bolelo ju brusko z toho. takze ani tak, ani tak.

annaola
17. mar 2010

Ahojte, iba doplnim ku kolikam- moja zamestanavetelka, Irka, davala malemu ten Rooibos( Red bush) caj a pomohol. Som jej ho doniesla, ked spominala, ze je velmi unavena, lebo jej drobcek vela place a nespinka, pila ho aj ona aj babatko.

zabiatko79
17. mar 2010

ahoj marsch🙂ja som sice este nerodila v rotunde ale budem🙂cakam svoje prva babatko,ma sa narodit 1 augusta🙂ale pocula som ze nemocnica na urovni,ze sa nemam coho obavat..odkial z dublinu si??

zabiatko79
17. mar 2010

baby kto je tu z dublinu?? 😉 som tu novacik 😝

mamartinka
17. mar 2010

Ahojte baby.Na uvod vitam v teme nove tehulky. 🙂 Akosi sa vam to tu zacina rozrastat co je myslim si dobre nie.cetrojka Misko je nadhernucke babulko.Sa ti nedivim ze mas pri tej jednej fotke som z neho uplne paf.Ved kto by nebol s tak nadherneho uzlicka.Krasny a chutnucky.Gratulujem a posielam Miskovi boztek. 😉 Baby neviete na akom Irskom programe ide dnes a o kolkej program,sprievod z Dublina?Minuly rok to davali ale neviem na akom kanale a o kolkej.Prosim moc napiste mi to niektora ak viete.Dakujem.

ladywitch26
17. mar 2010

martinka, ide to na rte one a podla mna vacsina sprievodov aspon tu v okoli zacina o pol jednej, co je za chvilu, tak aj v telke to asi tak zacne

mamartinka
17. mar 2010

Uz mi to manzel zistil.Dakujem ladywitch26 😉 ide to ako pises na tom programe 12.35 rte1.

mamartinka
17. mar 2010

Baby vsimli ste si?Zajtra ma byt po cely den nedostupny konik.Bude sa prechadzat na novu verziu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre