Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

chelsee
16. nov 2009

ahojte kocky chcela by som sa vas opytat tych co mate deti, tusim ze to plati od tohto tyzdna ze budu volat vsetky deti do veku 6. rokov k gp na zaockovanie proti swine flu, pojdete abo nie? ja neviem co mam robit, ist ci neist, na jednej strane je to dobre na druhej som pocula ze ta latka obsahuje rakovinotvorne latky, nikto tu vakcinu nema odskusanu, takze je to risk kazdopadne, u nas na sk toto vobec neriesa tak ako u nas, myslim ze to tu nafukuju viac ako by mali, ale kedze zijeme tu kde je toho aj podstatne iac tak fakt neviem, co myslite?

arian
16. nov 2009

Ahojte!

Ladysparky dik, skusim to aj ja s tym cestnym prehlasenim. Popravde, nechce sa mi doplacat peniaze za posledne dva roky.
Annaola, tak uz aj vy mate ulohy. Matko je uz vo vyslovovani na pismene V. Bol chory, tak ma 6 pismen zameskanych, tak pomaly dohaname. Ako to ide vam? Matka to v skole velmi bavi, ale doma sa mu do uloh moc nechce, hlavne ked ich ma viac. Teraz na vikend mu dali dopisat 9 stran co meskal, a veru bolo to na neho dost. Inak na vikend ulohy nemaju. Dali vam aj cd?

Majte sa vsetci pekne, Arian.

mishka711
17. nov 2009

chelsee my nejdeme neviem preco ale myslim ze ked to mame mat tak to budeme mat no ale pevne verim ze nie

janaholicova
17. nov 2009

ahoojte vsetky mamicky :o}} ahoj zdenuli 😉 tak som sa tu zaregistrovala aj ja xi kedze som si vsimla ze bola o mne rec :oDD ahoj ladysparky ja som ta v tom thomastowne xixi 😀 takze mozme potom pomenit nejake info kde a ako a co :oD

zatial pekny dnicek vsetkym 😵

zdenkam
17. nov 2009

Cauko Jani, kukam, ze ta mam tu. 🙂 😉
TAk Ladysparky, uz nemusi sprostredkovane cez niekoho ale moze priamo na Teba.

Hej, hej, my ockovat nejdeme. naberieme imunitu teraz, zdolame dalsiu co pride a to isto skor ci neskor o par rokov pride dalsia.
Ved rocne zomrie xxx ludi na obycajnu chripku a o tom sa nepise. Ale rozhodnutie je na kazdej z vas,nikoho nejdem presviedcat. Len som to tu asi pisala,ze mojej znamenej povedal gp,ked sa radila ci ockovat alebo nie-caka ich dlhy let do Australie domov na Vianoce, ze jej to nedoporucuje, ze deti to chytia a zdolaju, ze on by vlastne deti ockovat nedal. Jej deti maju 4 a 2 roky. Navyse od kolegyne co nechala ockovat deti, ma info ze jedno zvracalo a druhej trpne ruka. A prednedavnom bolo v Irish mail, ze sa gp obavaju vedlajsich ucinkov, lebo nie su prebadane.

fredika
17. nov 2009

ahojte,
kacenka, mrzi ma to, verim a dufam,ze to dopadne dobre, ze to je len taky sok ,ktory coskoro zmizne a zase to bude lepsie. neviem, dieta je urcite zmena v zivote zeny, ale zmena aj v zivote otca, vlastne celej rodinky, mozno to kazdy preziva inak. drzim palce.
spominali ste tu nejaku airtricity? prvykrat som to pocula. fakt to vychadza lacnejsie? to sa asi oplati o tom porozmyslat.
ozaj, baby, medical card dostanem po porode lahsie ako teraz pred? lebo niekto mi povedal,ze mam lepsie pockat, lebo moznoze teraz ju ako tehotna dostanem, ale potom budem musiet ziadat po porode znova? neviem. pretoze ja narok na matersku nemam, pracovala som dva roky, ale teraz uz 2.rok nerobim. :(

ladysparky
18. nov 2009

caute kocky 🙂

jani, vitaj 😅 vies ze sme sa my dve uz stretli? u teba v praci.. zhanala som nealko pivo 😀 neviem ci si ma pamatas, viem ze sa v obchode premelie hrozne vela ludi (tiez som si nepamatala vsetkych, ked som pracovala v dunnes stores) ale sme prehodili par slov na temu tehotenstvo. ved ked nic, tak sa stretneme v thomastowne - pevne verim 😵 ale to sa este dohodneme, bo este tam nebyvame.. pakti dam vediet 😉

zdenka, presne. na beznu chripku tiez umieraju ludia a nerobia z toho take haló. presne pre toto sa ani ja nechystam dat zaockovat.

fredika, vidim ze si v 22tt 🙂 to sme skoro rovnako.. nespominam si, odkial si?
airtricity som od pondelka nahlasila aj ja, radsej cez net, aby nedoslo k nejakemu preklepu. na stranke je to velmi prehladne spravene, skus posurfovat.
medical card som si vybavovala pred dvoma mesiacmi - to som uz bola tehotna, ale nikde do ziadosti som to nepisala (teda aspon si nespominam), tak neviem ci je rozdiel, ci pred alebo po porode. podla mna ked splnas podmienky, tak ti ju daju bez ohladu na tehotenstvo. ale co som ja zas pocula, tak ked sa ti narodi dietatko, je lepsie, ked ju uz mas.

kacenkalm
18. nov 2009

ahojte baby...
diky za rady....nemyslim to zle,to co teraz napisem,ale na druhej strane vidim,ze nie som aspon sama...velmi mi pomohlo,ked som si citala vase skusenosti....dufam,ze ta kriza coskoro pominie....este sa ozvem...pa pa 🙂

zdenkam
18. nov 2009

Spravne kacenka, vedz ze nie si sama. Vela z nas podobnu situaciu prezivalo. Boze, ved zivot nemoze byt len dokonaly. To by bolo nuda. Nevazili by sme si tie pekne dni,ak by nebolo tych zlych. Tak hlavu hore. 🙂

catalin
19. nov 2009

caute baby, tak dnes mam oficialne termin ale malej sa akosi nechce do tohto necasu...aj ked mam pocit ze sa to pomaly spusta tak uvidime co sa z toho nakoniec vykluje...

bambulka123
19. nov 2009

Ahojte babenky.
catalin drzim palce nech to mas rychlo za sebou a malicku v naruci

Baby ja som mala v pondelok appoitment v nemocke a tak som stamad odisla rozcarovana.Mala som pocit ako keby som bola u GP.Zobrali mi krv, skontrolovali moc,skontrolovali srdiecko a zmerali tlak inac nic a ked som sa pytala ci mi nespravia scan tak vraveli ze robia len vtedy ak je nejaky problem.Odkedy som tehu mi spravili iba jeden pred 3 mesiacmy.A dalsi appoitment mam az o 7 tyzdnov lebo cez sviatky budu velmy zaneprazdneny.A to budem 4 tyzdne pred porodom a este ani nik somnou porod nepreberal.Je to normalne?No objednala som sa do medicusu tak som trocha pokojnejsia.No ked si drobcek kopka tak sa uistujem ze je vporiadku.

K tej chripke mne dali v nemocnici formular ze sa mozem dat zaockovat ale tiez som sa rozhodla ze sa nedam.

Aj u nas bol nejaky pan z airtricity najprv sme podpisali zmluvu ale potom som to zrusila lebo v zmluve co mam z esb je napisane ze depozit co som zaplatila je zaruka nato ze budem 12 mesiacov platit a ja budem mat az buduci rok v marci tak som pochopila ze by mi ho asi nevratili.Neviem ako to je.

kacenkalm prajem Ti nech ta kriza rychlo pominie.Ja sice nemam podobnu skusenost ale tak uvidime ako bude ked sa male narodi.

mishka711
19. nov 2009

catalin tak nech mas rychly porod 😉 a malu Miu uz v naruci a babmbulka ja som tiez taka sikovna podpisala som zmluvu ale na ten deposit som sa nep[ozrela snad ma neosklbu kua uz ich budem posielat prec stale tu niekto zvoni

ladywitch26
19. nov 2009

bambulka,ja som tiez bola v 30tt v nemocke a tiez ziadny scan. robili mi ho nakoniec az na dalsej prehliadke, ked som uz 4dni prenasala. a to mi vtedy rovno naplanovali na 10.den po termine aj vyvolavacku. nastastie sa stanka umudrila a narodila sa dva dni predtym. inak so mnou vtedy sestra spisovala ohladne porodu taky dotaznik, ze ako chcem rodit, ci chcem epidural, ake lieky od bolesti, kto bude pri porode so mnou atd. ale to az nejako v 38tt,co som tam bola. ja neviem, ale vsetky baby v mojom okoli rodia az po termine, dve dokonca az na 12.den,lebo ani ta vyvolavacka nejako nezaberala. ja neviem,tym deckam je asi strasne dobre v tom brusku, ked sa odtial nechcu pohnut 😀

catalin, tak sup sup rodit, moj muz ma akurat dnes 30.rokov, tak nech maju spolocne narodky 😀

vcera sa ma kolegyna pytala,ze ci idem malu dat ockovat proti chripke, ze ona dala decka, ale tie maju 4 roky a viac. ja som rozhodnuta,ze ju nedam. aj tak ma tych ockovani dost, o dva tyzdne ideme na tretiu davku a to dostane az tri injekcie, tak nech ma chudatko od ihiel pokoj. a v podstate ma lepsiu imunitu ako ja, lebo uz som bola tuto jesen dvakrat chora a mala to aj tak odo mna nechytila. stale papa materske mliecko, tak ma dobru imunitu.

inak baby, a preco platite depozity elektrarnam? ved si to nahlaste ako direct debit cez bankovy ucet a vtedy nemusite ziadny depozit platit. a je to aj ovela jednoduchsie, lebo ked mi pride faktura, tak si len necham na ucte viac penazi a oni mi to automaticky stiahnu. nemusim sa starat o nic.

ladywitch26
19. nov 2009

inak robila som len tyzden, a uz hned zmena. predtym som zacinala o desatej do stvrtej v pondelok, a potom dalsie tri dni od pol druhej do pol osmej vecer. a to mi velmi nevyhovovalo, lebo stanka vacsinou doobedie prespi, ale poobede je uz aktivna. no a o pol osmej uz spala. tak som si ju velmi ani neuzila. len cez vikendy a volny den. no ale po tom tyzdni sa rozhodla jedna kolegyna odist na lepsie miesto. tak sa ma sef spytal,ci nechcem robit namiesto nej veducu na deli. ze som ho napadla ako "logical choice" 😀 tak od pondelku budem robit od osmej do tretej, v stredu volno. tak sa vytesujem, ze budem viacej s malou. 😅

lessana
19. nov 2009

Ahoj mohol by mi niekto poradit? 5.jan mam termin porodu, zijeme v Dubline,c hodim striedavo k GP a do National maternity hospital, budem mat s malym este neaku zdravotnu starostlivost po porode?ako je to s ockovanim babatka? nie som ani poistena, kedze starostlivost mam zdarma, co ale po porode? mame sa dat s malym poistit? alebo len maleho? fakt by som bola velmi rada keby mi ktosri poradil, pripadne aj neakeho doktora,ako casto sa tu chodi z babom na kontrolo prehliadky a ockovani, pripadne poradne?a k akemu doktorovi? fakt som bezradna..a bojim sa ako to bude s lekarmi po porode... ako casto treba s malym chodit,ci ma doktor objedna? a ked po 3 dnoch ma prepustia z nemocnice co potom, pride neakto pozriet maleho domov?

zdenkam
19. nov 2009

Lessana, domov za teboz pride health nurse do 5 dni od porodu, u mna bola, hned ked somdosla domov, teda na ten 5. den. Ja som mala cisarak,musela som zostat 5 dni.

Babumbulka, takyto system je tu uplne normalny. Ja som mala prvy scan v 2O tyzdni, lebo nemocka na mna akosi zabudla, musel ma gp objednavat znova. dalsi kedysi neskor asi tak ten mesiac pred porodom. U gp som mala navyse castejsie pocuvany tlkot srdiecka. Nic ine ta v nemocke necaka okrem toho mocu a ze ako sa citis a ci kope, treba sa zvyknut. 😕 Ja som sa aj prakrat riadne nastvala ze sa trepem autobusom a to mi aj miestny gp mohol urobit.

a mne robili este jeden extra lebo tak asi 2 tyzdne pred terminom som mala pocit,ze som casto vlhka, ze ci nevyteka plodova voda zistovali, dali tel. cislo, ze keby nieco nech hned volam.

Ako v SR je iny system, ale zbytocne porovnavat, len to maminu stresuje. Ale zase tu su uzasne midwifeky, ako ja mam taku skusenost, ze aj modre z neba by ti dali ked rodis a aj lekari boli fajn. To zas sa maminy v sr casto stazuju, ze ak nemaju porodnika dobaveneho tak nic moc.

A propo, dnes tak fuci jak nikdy, normalne som malaho z creche tlacila v house estate a nedalo sa mi pohnut ani o pol roka, jak to voci nam fucalo, musela som zastat, otocit sa chrbtom aj buggy a pockat aj ten najhorsi naval pominie. Ako riadny brutal tento vietor. 😲

Catalin, tak na teba vsetci myslim a krasny okamih stastia az budes mat vytuzeny uzlicek v naruci, potom pride ten celozivotny zavazok, vychovavat vlastne dieta. Nech to je rychlo za vami. 😉

zdenkam
19. nov 2009

Inak suhlasim s Ladywitch naco tie deposity? My platime direct debit a zrusilo sa to uplne bez problemov to esb.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miska79
19. nov 2009

ahojte baby,
v tejto teme som 1 krat a rada by som sa pridala a poprosila o par rad ak mozem. S manzelom zijeme v Dubline.
Som tehotna v 9tt, vcera som bola v nemocnici, ze som tehotna a chcela by som sa objednat na prehliadku. Objednali ma na 2.12. co bude 11tt a to len preto, ze uz mam jednu zlu skusenost za sebou, inak by ma objednali az v 14tt. Potom mi dali vyplnit papier, kde som si mala vybrat staroslivost ci public, private alebo semi-private. Vybrala som si public, pretoze neviem kolko by stali tie druhe...na to mi povedali, ze treba kontaktovat rychlo nemocnicu a GP pretoze tam su uz terminy obsadene a nejake terminy su v marci??? Chcela by som sa spytat, ci teraz pojdem na kontrolu toho 2.12. a potom az v marci alebo ako to chodi? Ved v marci budem uz na konci 2 trimestra. Tiez viem, ze urcite vysetrenia na genetiku sa robia len v urcitych tyzdnoch a to mi ani nic podobne nebudu robit?
Chcela by som sa tiez spytat ako ste si vybavili porod v nemocnici? To ste si vyberali sami tu nemocnicu? Ja som zatial rozhodnuta pre Rotundu, D1, pretoze tu mam najblizsie. Neviem co si mam mysliet o tomto vsetkom, mam z toho dost strach.

nadina
19. nov 2009

Ahojte

PEDIATER v Dubline :
Mudr. Vlaďka Vilimkova - detska lekarka
FEM PLUS
171 ROSELAWN ROAD - vedla Tesca
Blanchardstown
Dublin 15
Telefon : 01 - 82 10 999

Mapa, aj ked nie velmi presna : http://www.revahealth.com/doctors/ireland/count...

Pekny vecer vsetkym,
Nadina

misakika
19. nov 2009

Ahojte, ja asi trochu mimo topic ..
Chcela by som sa opytat ci nemate niektora nejake uz precitane a nepotrebne slovenke knihy. Mala by som zaujem o ich kupu, alebo ak je mozne si ich aspon pozicat. Som ten typ co zrelaxne len pri citani a zatial som nenatrafila na ziadny dosptupny zdroj. To com som si z domu doniesla v lete je uz davno precitane. Teraz citam aj anglicke knihy, ale no proste nie je to take ako ked citam slovenku knihu. Budem velmi vdacna ak sa mi niekto ozve a dohodneme sa.
Dik moc.

Nadina, dik za info ohladne pediatricky. Myslim ze si hodne maminiek potesila. 😉

Este som sa chcela opytat ci niektorej z prispievateliek do temy Irsko haloo nachodi dieta do slovenskej skoly (vzdelávacie centrum) v Dubline. Mohli by sme sa tam zoznamit, nakolko ja tam vodievam nasu Kristinku, ktora tam zatial chodi do presdkolskej.

prajem pekny vecer..

bambulka123
20. nov 2009

Ahojte no ja ked som sa rozhodla ostat tuna tak som ratala s tym ze starostlivost tu je aka je,mna len preto to prekvapilo ze mi nerobili scan lebo jedna Polka co tam tiez rodila tak ked som sa jej pytala ze co ma teraz caka tak vravela ze urcite scan a to ostatne.Inak to ze ma nepozeraju zospodu mi az tak neprekaza.Ved uvidim ako bude nejak to dobojujeme hlavne ze si drobcek kopka.
K tej elektrine my sme platili ten depozit lebo byvali spolubyvajuci ked odisli tak trebalo prehlasit elektrinu na nas a tak majitel domu to prehlasil a ked prisiel prvy ucet skoro ma vystrelo ze 300 eur depozit + ucet.Nevedela som ako to funguje tak sme to zaplatili a kazde 2 mesiace nam chodi ucet ktory platim na poste.

catalin
20. nov 2009

tak my sme este stale 2 v 1, nasej malej je dobre v maminom brusku 🙂 tak snad do vianoc prenasat nebudem 😀

citim sa vyborne, vsetky znaky bliziaceho porodu zmizli ako gafor, tak bud to je ticho pred burkou alebo moja dcera ostava najblizsi tyzden vo vnutri...dam vam vediet

zdenkam
20. nov 2009

Cathalin, 🙂
tak si ma rozosmiala.
Sak, neboj, dojdu. Ja som isla spat a nic a vstala som o pol noci hodinu pochodovala a kontrakcie kazdych 1o minut, tak som hodinu na to zobudila draheho a frcali sme do nemocnice. A tie kontrakcie takto fucali dalsich 28 hodin. Otvorena na 2 prsty celz cas. NO pruser. Museli ho vybrat.

Ale viem, si predstavit ako sa citis. Ja som prenasala len 2 dni ale to som uz aj na dlhe tury a kopce liezla, nech bezi von. Vadilo mi,ze si neviem zaviazat snurky na topankach s tym bruskom.
😉

catalin
20. nov 2009

ja som bola den pred terminom zuriva a potom som si povedala ze naco sa stresovat...takze mi je jedno kedy sa mala narodi, par dni hore dole. budem tu mat mamku a svokrovcov, tak ma budu obskakovat a vyvarat mi, ze sa na to tesim ako male dieta.

ja uz som bola presvedcena predvcerom ze ideme, ale nejak to ustalo..vcera nam zatopilo Cork tak som bola rada ze sa nic nedeje, lebo cesty boli zatopene a dojst do porodky by bol fakt des. takze Mia dostala za ulohu netlacit sa na svet vcera a ona, dobre vychovana posluchla 😉 a dnes jej hovorim ze uz moze prist kedy chce lebo cesty su opat prejazdne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre