Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

mitchelstown
2. nov 2011

ahojte baby. Aj u vas je take pocasie hnusne? Dnes akoby sa certi zenili tu v Mitchelstowne. No hnus, ani spat som poriadne nemohla co je taky narazovy vietor s dazdom 😠 Asi ani na prechadzku nepojdeme, lebo by nas odfuklo. Uz vidim ako bezim za kocarom 🙂

zuzi_33
2. nov 2011

@marhulka77 Ano, mne robili, ale to len preto, ze moj otec je diabetik. Takze tu je to tak, ako ti povedali, ak nemas v rodine nikoho cukrovkara, tak to nerobia.... Inac, o nic si neprisla - mne dali vypit liter sladkej Lucozady a brali krv kazdu hodinu - to bolo tusim 3, ci 4x ....takze len sedis 4 hodiny s ostatnymi tehulkami a cakas kedy ta znova "dopichaju" 😀

marhulka77
2. nov 2011

@zuzi_33 Dakujem! Uff, keby som mala teraz pit privela sladkeho, zuby by zacali strajkovat 🙂

marhulka77
2. nov 2011

@mitchelstown Ahoj. Aj tu v Dubline je otrasne cely den. Tiez je tu hlucny vetrisko. No, to by si mala riadny trening, utekat za kocikom v dazdi 😉 Asi je to tazsie byt s dietatom cely den zatvorena doma...Ked som robila minderku, slaktriafalo ma,ked bolo taketo pocasie a my sme tvrdli doma. To som musela vymyslat hry, aby sa dievcatko zabavilo a najma unavilo a potom aspon 2hodky spalo 😀 Ja som dnes stravila vyse 2hodin cakania na slovenskej ambasade. Otras. Mali robit do 3pm, ale robili, az pokym nas vsetkych nevybavili, cca do 4.30pm.

Dobre vediet.....17.11., stvrtok, je ambasada zatvorena kvoli slovenskemu statnemu sviatku. Tak, aby ste sa zbytocne neprehnali.

Inak, aj vam tak strasne vadi fajcenie? Ja som ten dym neznasala aj pred tehotenstvom, ale teraz som totalne alergicka na fajcenie v mojej blizkosti. V poslednom case sa mi stava, ze ludia na zastavke fajcia a vobec neberu ohlad na nefajciarov.

darksky
2. nov 2011

@marhulka77
Nooo, tebe sa to uz riadne krati marhulka...Myslim,ze ta unava je normalna a chrbat ma tiez obcas dost silno pobolieva. To vase tajne babo moze byt mala krasavica,ktora sa nechce ukazat 🙂 Pocula som od vela zien,ze dievcatka sa dost casto skryvaju...Ak ti mozem poradit,tak vraj strasne pomaha ta strasne studena voda....Ked pojdes na dalsi ultrazvuk,tak par sekund pred vypi niekolko glgov fakt studenej vody...Male to dost rozhybe...Vraj to nemoze nijak ublizit...Dnes som mala stretnutie s Midwife a povedala mi to iste,ze zatial test na glukozu nepotrebujem..Presne ako si tu spominala, ked to nemal nikto v odine,tak je velmi male riziko...Neviem ako ty,ale ja pri kazdej navsteve davam vzorku mocu a ona tvrdila,ze by jej ukazalo kebyze mam vysoky cukor...v 32tt mi vraj budu robit test na glukozu. A tebe povedala,ze vobec ten test nepotrebujes? Ja som sa informovala uz dvakrat, lebo jem strasne vela sladkosti 🙂 Dnes som si musela ist kupit tehotenske rifle o dva cisla vacsie 🙂 A dakujem za nazov tych plienok. zajtra bezim do tesca...Napis ako bolo na Antenatal classes....ja mam az o mesiac, tesiim sa 🙂

ashley
2. nov 2011

@marhulka77 Jej ale ti tie tyzdne pribudaju 🙂 Ja som akosi nemala cas odpisat. Mne tie glukozove testy tiez nerobili, pretoze nemame v rodine diabetikov a ani ja som rapidne nepriberala.. tak nevideli dovod.

Ale vas tu je tehuliek... pekne sa nam to tu v Irsku rozrasta 😉

cobhan
3. nov 2011

@marhulka77 Mne teraz tiez vadi cigaretovy dym, ale strasne. Pred tehotenstvom to bolo este relativne ok, ale teraz som lepsia ako stopovaci pes. Ten smrad zacitim aj na 10 metrov. A este mi vadi par voni, ale tym sa aspon mozem vyhnut. Fajciarom, zial nie.

marhulka77
3. nov 2011

@darksky Ahoj. Aj Tebe sa to uz krati...Mam pocit, ze poslednych par tyzdnov preletelo. Aj som rada. Aspon ma to pohana zabezpecit babu, co potrebuje. Uz si spominala tu studenu vodu pred sonom. Rada by som vedela, ci cakame chlapca alebo dievca, ale nie az natolko, ze budem pit studenu vodu. Ja mam take haklive hrdlo, ze by ma po par logoch bolelo. Takze aj Tebe povedali to iste, co sa tyka glukozovych testov. Mne nespominala, ze mi budu ten test robit, tak neviem. Ale, ako pises, vzorka mocu by im mohla co to napovedat. Zatial mam moc ok, tak snad je vsetko ok. Ja uz nosim tehotenske rifle. Su pohodlne, myslim, ze mi vydrzia az do konca, su take elasticke. Mam ich od kamosky zo SVK. Sladkosti mam aj ja rada 😉 , ale teraz v tehu si davam pozor. Aj kvoli zubom. Mam ich dost citlive. Vcerajsia predporodna priprava dopadla celkom fajn. Sice nas tam bolo 28, co je dost, ale prebiehalo to ok. Midwife rozpravala o tom, ako sa asi citime, ze sa mame setrit, rozpis, co sa bude diat nasledujucich 5 tyzdnov, myslim v ramci pripravy...fazy porodnych bolesti, prehliadka, kde budeme cakat, kym pojdeme na salu, o kojeni. Potom bola fyzioterapeutka, ktora nam ukazala par cvikov, jednoduchych, ako zmiernit bolesti chrbta, pripravit panvu na porod atd. Bolo to fajn. SIce midwife obcas rozpravala ako z rychlika, ale suvislosti som pochopila 🙂 Bolo tam aj dost oteckov. Som rada, ze som TI pomohla s tymi plienkami. Ja si tiez este kupim jedno balenie. Ako zvladas pracu?

ssonusa
3. nov 2011

Ahojte kocky, prosim vas velmi pekne o radu..... Mate niektora skusenost s tymto?:

Pracovna zmluva uzavreta na dobu urcitu. Kym zmlvua skonciu zamestnankyna nastupi na MD. Moze byt tato zmluva aj tak ukoncena? Vdaka za kazdu radu....

catalin
3. nov 2011

@ssonusa ahoj, ano kolegyna takto pracovala..na dobu urcitu, pocas toho otehotnela a po materskej sa uz nevratila, lebo zmluva skoncila 😉

marcela1992
4. nov 2011

baby neviete poradit nejaky dobry monitor dychu?

ssonusa
4. nov 2011

@catalin vdaka - ja len potrebujem vediet, ci ta zmluva k danemu datumu aj oficialne zanikne,,, to nahodou nevies? viem, ze po mateskej by zaniknut mala, ale neviem ci pocas nej moze...

marhulka77
4. nov 2011

@ashley Ahoj, ano, mas pravdu, tyzdne pribudaju rychlo....ale Tebe sa to uz krati. Kedy mas presny termin? Zeby na Vianoce? Ako sa citis?

marhulka77
4. nov 2011

@cobhan Takze v tom nie som sama. My byvame na 6.poschodi a casto sa stava, ze niekto na nizsich poschodiach fajci. Cize, ked vetrame, smrad ide aj k nam. To chytam nervy 😠 Pamatam sa, este ked som bola mladsia, otec mi hovorieval, aby som sa nenaucila fajcit, ze je to pliaga. Ma pravdu!!!

ashley
4. nov 2011

@marhulka77 No ide to rychlo. Urcite porodim zaciatkom decembra.. lebo som si to tak naplanovala 😀
Ale nie.. dufam, ze sa tak narodi. Aj moju malu som rodila skor.. a tretie dieta sa vraj rodi skor.. tak drz palce.

catalin
4. nov 2011

@ssonusa ked je zmluva na dobu urcitu tak zanikne datumom ktory je uvedeny na zmluve..matersku vyplaca stat, ak to samozrejme nieje inak..ale to uz by sa zamestnavatel so zamestnancom dohodol..

nikki713
4. nov 2011

🙂 ahojte mamicky a cakajuce mamicky, hmm nebola som tu par dni (1-2) a ako sa nam to tu rozbehlo.. My tu mame krasne pocasie.. dnes som bola s EMmou cely den von, modra obloha plus 15stupnov...ako na jar, a ze november 😎
uz ste zacali s vianocnymi nakupami.?? 😝 nasa Emma bude mat 2 mesiace v pondelok a o 3 tyzdne ju ideme krstit.. tak s tesim, kedze mi dojdu aj rodicia do Irska 😀 ale citala som ze koncom novembra maju dojst mrazy -20 tak hadam to nebude az take zle.. 😨
pozeram, ze viacerim rodickam sa to tu uz krati... tak drzim palce baby a fakt odporucam chodit na tie ante natal classes.. ja som nebola a strasne som to olutovala, kedze som nevedela ako dychat.. a mozem povedat, ze aj bolestive kontrakcie sa daju pekne predychat ak viete ako na to 🙂 😝

mandarinka34
4. nov 2011

ahojte dievcata,tak mne zatial neprisiel ziadny papier na prvu navstevu do nemocnice ale bola som v 13stom tyzdni na slovensku takze vsetky testy mam v poriadku a babatinko rastie tak ako maa .dnes som dostala so supervalu gift box pre babo su tam rozne mini kremiky ruksacik vlhcene utierky prasok a avivaz atd.

nikki713
4. nov 2011

ahojte zienky, prosim vas viete mi povedat, kde ste davali prepichovat usi ( tie ktore mate dievcatka ) emma bude mat 2 mesiace a chcem jej dat nausnice 🙂 nech je kocka 😉 dakujem

nikki713
4. nov 2011

@mandarinka34 ahoj, mna objednal moj GP do nemocnice... on mi poslal nejake papiere..alebo im volal neviem a potom mi dosla pozvanka na prvu kontrolu do nemocnice...ale tak asi v kazdej oblasti a u kazdeho GP je to ine 😉

mandarinka34
4. nov 2011

ja som tiez u mojho GP vypisala nejake papiere a poslali mi tehotensku knizku a papier ze mam celkovu starostlivost zadarmo a ze dostali moje papierre od gp.kamoska mi povedala ze okolo 18-20 tyzdna by mi malo uz nieco prist no uvidime

marhulka77
6. nov 2011

@ashley Jasne, silno Ti drzim palce, aby sa male prihlasilo podla Tvojich predstav a vsetko prebehlo co najpohodovejsie a najrychlejsie a Vas najvacsi vianocny darcek mali doma hm, mozno este pred Mikulasom 🙂

marhulka77
6. nov 2011

@nikki713 Ahoj. Tieto dni je fajnove pocasie na prechadzky, tak si to iste uzivas. Uff, tie mrazy -20 sa tu v Irsku snad nevyskytnu. Ked, tak mozno na SVK, ale tu dufam, ze bude max. zima -5 😉
Takze idete krstit Vasu Emmu! To bude jej velky den. Ako prebieha priprava na krstiny? Tu sa tiez chodi na nejake poucenie? Treba mat 2 krstnych rodicov alebo ako to tu cele je? My zatial neuvazujeme o krste tu v Irsku, ale clovek nikdy nevie...
Diky za nazor, ze predporodna priprava dokaze aj pomoct. V to pevne dufam 🙂

marhulka77
6. nov 2011

@mandarinka34 Ahoj. Tiez som bola podobny pripad. 11tyzdnov som bola na SVK a potom som pokracovala tu v Irsku. Najskor som bola u GP. Ona vypisala nejaky lajster, ktory poslala do nemocnice. Mne dala jeden lajster, s ktorym som isla na prvu navstevu do nemocnice. Ja chodim na Holles st., National Maternity Hospital. GP ma neobjednala na prvu navstevu, musela som sa sama. Ale v pohode. Na telefone chceli moje meno, adresu, datum narodenia, datum poslednej menstruacie a podla toho mi stanovili prvu navstevu hned v telefone.Asi o 2 dni na to mi prisla aj pozvanka na prvu navstevu. Este pred nou som vsak poziadala o vysetrenie na Downov syndrom, cize skor som sa dostala na toto vysetrenie ako na 1.navstevu. Snad som to zrozumitelne napisala 🙂 Drzim Ti palce a prajem pohodove tehotenstvo!

mandarinka34
6. nov 2011

@marhulka77 dakujem zajtra pojdem k mojmu GP lebo potrebujem aj papier do prace ze som tehotna a sa jej opytam ako dokedy mam cakat .vysledky zo slovenska mam vsetky ok.ja som si dala do Rotundy lebo to mam asi najblizsie. a na prvej navsteve ti robili ake vysetrenia

catalin
6. nov 2011

@nikki713 ja som davala na slovensku, mala mala 4,5 mesiaca..tu to moc nerobia, ja som sa pytala v klenotnictvach, tam to robia od 5 rokov vyssie, odporucili mi este tattoo studio..haha..tak to by som neriskovala..a este tu niekto spominal boots...ze tam to robia..neviem, som sa s tym nestretla 😉

kacka27
6. nov 2011

@nikki713 V mothercare prepichuju uska za 20€ 🙂

marhulka77
6. nov 2011

@mandarinka34 Na kazdom vysetreni Ta odvazia, zoberu vzorku mocu, odmeraju krvny tlak. Na prvom vysetreni mi brali krv, aby zistili krvnu skupinu a ci nemam nejake choroby ako AIDS atd. V nemocnici, kam chodim ja, robia sono pri kazdej prehliadke. Neviem, ako je to v Rotunde. Daj vediet, ako si dopadla u GP 🙂

jezkomanka
7. nov 2011

Ahojte maminky,
potrebujem poradit, kde zozeniem nepremokavu plachtu na postielku + double bed? (len nesmu suchotat, take sme uz mali).

a este neviete kedy ma chodit Health nurse k nam na navstevu? mne sa zda ze spominala ze v 7.mesiaci a potom v 9. budu kontrolovat sluch u nich v centre. My mame cez 8 mes. a nikto sa mi este neozval ani nic neprislo. K nim sa mi na vazenie chodit nechce, kedze je to len v stredu od 10-11.30 co mi absolutne nevyhovuje.

Dakujem za rady 🙂

marcela1992
7. nov 2011

Baby včera sme s miláčikom pozerali telku a ležala som na boku.Ked som sa po chvíli obrátila na jednej strane bruška som mala veľkú hrču 🙂 Stalo sa nám to prvýkrát,bol to krásny zážitok 🙂 Aj priateľ bol taký šťastný,že ,,vidí´´ bábo 😉 V posledných dňoch sa maličké aj poriadne rozkopalo 🙂 Aspoň som kľudnejšia ked ho cítim.
V stredu nás čaká druhé sono,tak sa už neviem dočkať.Dufam,že všetko bude vporiadku a že sa nám malé ukáže aby sme mohli začať kupovať výbavičku voveľkom 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre