Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

nikki713
29. nov 2011

@marhulka77 mala obrat prespala.. vsetky fotky s kostola mame ako spi :( ale lepsie ako keby mala kricat 🙂)))) ja budem mat tohto roku dvoje vianoce.. jedne 24 a potom s priatelom kedze je ir 25 🙂) vianocne nakupy uz mam za sebou 😀

mitchelstown
30. nov 2011

no tak baby radte co pre chlapa,ktoreho zaujmaju technicke veci. Ja mu asi kupim vsetky druhy bateriek 😀

gumimacko
30. nov 2011

Ahojte ak by ste niektora mala zaujem o odsavacky hlienov na nos pripojitelne na vysavac mame dve nove,su k nim aj nadstavce jeden pre deti 0-6mesiacov a druhy 6 a vyssie.cena za jednu je 17euro.cez net sa daju objednat lacnejsie ale postovne do zahranicia si uctuju 24euro,tak sme si do dali kupit v lekarni a poslat normalnou postou tak to vyslo lacnejsie.My mame tiez sme maximalne spokojni,zhanali sme ich viac aj pre znamych a dve nam este zvysili

mandarinka34
30. nov 2011

ahojte chcela by som sa opytat kde ste kupovali kocik alebo z akej stranky objednavali bola som pozriet v mother care mama and papas v smithe a babybiz ale zatial ma nic tak neoslovilo

gumimacko
30. nov 2011

@mandarinka34 my mame takko jumper x a sme maximalne spokojni,vanicka super,sportova cast super je vacsia ako na ostatnych kocikoch takze sme nemuseli ako nasi znamy menit kocik po 6mesiacoch,da sa otocit do obidvoch stran,farby neblednu na slnku,bol k tomu aj rain cover,sietka,zaruka na 2roky,velke kolesa takze sa tlaci uplne lahulinko,super do kazdeho terenu,kupili sme ho v shannone od poliakov teraz uz maju aj predajnu otvorenu http://www.babyaccessoriesireland.ie/ teraz su uz aj s hlinikovou kontrukciu ze vraj lahsie no aj ten nas je velmi lahky,lahko sa sklada aj do auta,,rucka na tlacenie sa da prisposobit tvojej vyske - velka vyhoda pre nas ja som nizka priatel vysoky 🙂 keby sme mali kupovat znova jednoznacne tento bola k tomu aj taska vsetko nas to dokopy vyslo na 340euro takze aj cena super

pele
30. nov 2011

Ahojte, neviete nahodou, ci autosedacky Britax v IRL napr. King plus su to iste ako ospevovane Romerky na SK?
@mitchelstown ja mam takeho doma, ale po com prave jeho srdiecko pisti sama (a potajme) proste nezistim, hocijaka technicka hracka nie je to iste ako srdcovka, po ktorej prave tuzi, takze mne sa osvedcilo kupovat oblecenie, potom s tym on nemusi zabijat cas a moze si v klude citat svoje technicke veci🙂
@mandarinka34 vraj je nejaky polsky shop pri Shannone a este by som pozrela www.adverts.ie alebo www.gumtree.ie ak by si mala zaujem aj o second-hand, urcite bude vacsi vyber modelov ako prave v obchodoch

mandarinka34
30. nov 2011

@ gumimacko @pele dakujem idem popozerat 🙂

darksky
30. nov 2011

@marhulka77 Tak to je super,ze ti to preslo. Ja zatial taky problem nemam,len ma obcas boli krk a plecia, co nemam ani sajnu z coho 🙂) A ten porod je mimo Antenatal classes? Neviem ci v mojej nemocnici take nieco je..Potom co si mi o tom napisala, ma strasne laka pozriet to na youtube,ale strasne sa bojim,ze sa dozviem co ma tam naozaj caka 🙂 Rozmyslala som tak,ze bolo by super,keby sme buduce maminy z modreho konika zasli na kavu, ked sa nase babatka narodia..Pozerala som na nete a existuje tu nieco take ako Mother alebo baby group..Dnes mi Midwife vravela,ze sa musim opytat na to svojej gynekologicky. Vraj je to velmi dobre. Stretavas sa s mamickami a ich detmi raz v tyzdni niekde na kave a vymienate si medzi sebou uzitocne rady....Dufam,ze ti cas rychlo ubieha a onedlho budes svoje male drzat v naruci ;)

darksky
30. nov 2011

@marhulka77
Tak to je super,ze ti to preslo. Ja zatial taky problem nemam,len ma obcas boli krk a plecia, co nemam ani sajnu z coho 🙂) A ten porod je mimo Antenatal classes? Neviem ci v mojej nemocnici take nieco je..Potom co si mi o tom napisala, ma strasne laka pozriet to na youtube,ale strasne sa bojim,ze sa dozviem co ma tam naozaj caka 🙂 Rozmyslala som tak,ze bolo by super,keby sme buduce maminy z modreho konika zasli na kavu, ked sa nase babatka narodia..Pozerala som na nete a existuje tu nieco take ako Mother alebo baby group..Dnes mi Midwife vravela,ze sa musim opytat na to svojej gynekologicky. Vraj je to velmi dobre. Stretavas sa s mamickami a ich detmi raz v tyzdni niekde na kave a vymienate si medzi sebou uzitocne rady....Dufam,ze ti cas rychlo ubieha a onedlho budes svoje male drzat v naruci ;)

darksky
30. nov 2011

@mandarinka34 Ahoj, tu je tiez ten kociar co spominala gumimacko..Pozri si to
http://babycarrierdublin.com/index.php?option=c...
Ja si od nich kupim postielku s tou zirafou,videla som aj nazivo a je perfektna.
My sme kupili kociar Mychoice My4 z Mothercare a myslim,ze sme vybrali dobre...Potrebujes len autosedacku maxicosi a ta hlavna cast sa meni na vanicku pre velmi male babo od 0-6 mesiacov a potom zmenis len jednym gombikom tu samu cast na sportovu...je to velmi vyhodne,ze nemusis kupovat amenit 3 casti,ako to ma vacsina kociarov 🙂

mandarinka34
30. nov 2011

@darsky prestne tento tip kocika sa mi paci len som este v mother care nan nenatrafila lebo ho nemali chcela som si snim pobehat trosku ale hadam do aprila ho najdem v predajni.

marcela1992
30. nov 2011

A už sme takýto veľký 🙂 23tt+0

miska222
1. dec 2011

Može mi niekto povedať ako dlho sa čaka na FIS v Irsku? dakujem

lucia2015
1. dec 2011

@meli20 ahoj no ja som rodila v irsku pred dva apol rokom a na buduci rok zase 🙂

lucia2015
1. dec 2011

Ahojte som tu nova tiez z manzelom a 2 apol rocnym chlapcekom zijeme tu v irsku , maly sa aj tu narodil a v aprili cakame druhe babo velmi sa tesime len je mi tu smutno nemam skym ani na prechadzku ist a ani si popisat Zijem v meste Roscrea ak je tu niekto kto by si rad pisal tak napiste 🙂

mitchelstown
1. dec 2011

@lucia2015 ahoj, no nas je tu vela co si len tak piseme 🙂 Gratulujem k dalsiemu potomkovi. A kde sa to mestecko nachadza? Nepoznam 🙂

nikki713
1. dec 2011

ahojte mamicky,, mozem malicku kojit ak mi krvaca bradavka... ?? 😒 mam ju asi popraskanu 😕

mitchelstown
1. dec 2011

@nikki713 citala som ze sa moze, ale ako velmi to krvaca? Mne sla tiez krv, ale nie vela, tak som normalne kojila. A mas aj bolesti? Mne poradili krem v nemocnici Lanholin, sice stoji 20 eur, ale velmi mi pomohol.

nikki713
1. dec 2011

@mitchelstown je to len taka prasklinka, nekrvacam silno.. bolesti nemam 😵

lucia2015
2. dec 2011

@mitchelstown v Tipperary od dublinu po dialnici smerom na limerick

darksky
2. dec 2011

@lucia2015 Ahoj,
viem,ze to nemas najlepsie, kazdodenny stereotyp. Ja som sa nedavno dozvedela,ze aj tu v Irsku existuje nieco take ako Mothers/baby group... Predvcerom som sa na pytala midwife v nemocnici a vravela,ze sa mam opytat svojej GP alebo v Health center blizko mojej adresy a oni mi presne povedia ked sa maly narodi,kde su take stretnutia...Su to stretnutia mamiciek a deti vo veku tvojeho narodeneho babatka...Moja sestra si to strasne chvali,vaj sa dozvedela vela zaujimavych veci,raz na tyzden vypadne z domu na kavu a jej dcerka ma kontakt s demti v jej veku 🙂

darksky
2. dec 2011

@mandarinka34 V Dubline ho maju v Stephens Green shopping ;)

mandarinka34
2. dec 2011

Vcera v hoteli v ktorom pracujem mali tiez mamicky stretnutie aj s detickami bolo ich asi 10 babatka spinkali v kocikoch mamicky si dali obedik kavicku deturence sa postupne pobudili pokukali po sebe zlate to bolo no pojdem vo stvrtok pozriet do toho centra uz sa neviem dockat 🙂 🙂

nikki713
2. dec 2011

ahojte zienky ktore uz cestovali s babatkami domov. ideme 16 janura z ryanairom domov chcela som sa opytat ako to je s kocikom...?? ci je priplatok za to ci sa to berie ako samozrejmost.. mam booknutu jednu 20kg batozinu a tpoom mozem 10kg prirucnu pre seba.. - a to je az za babo.. ci mozem pre malu zvlast tasku..??? 😒

zuzi_33
2. dec 2011

@nikki713 Ahojky, tak kociar je zadarmo, cize je to samozrejmost, oni sa ta max. opytaju z kolkych casti sa sklada kociar. Aj ked si nie som ista, ako je to napr. s hlbokym kociarom, pripadne autosedackou, teda ked sa kociar sklada z viacerych casti.... ja osobne som sla uz len s buginou a nebol problem.
Co sa tyka prirucnej batoziny, tak mozes mat len jednu prirucnu - teda mala by si sa pomestit so svojimi vecami aj s vecami pre babatko, aspon tak viem ja.... Osobne nemam velmi rada Ryanair, pretoze vo vsetkom velmi vymyslaju, takze ja to nikdy neriskujem a beriem len prirucnu tasku s vecami pre maleho - to len pre istou 😉 . Mozno budu mat mamicky aj ine skusenosti, tak zatial len moja rada 🙂 .

bridget
2. dec 2011

@nikki713 Mozes mat iba jednu prirucnu tasku, babo bohuzial narok na batozinu nema ☹ hoci by sa zisla... Ked potrebujes zobrat jedlo, pitie, prebalovacie veci, nejake nahradne oblecko a par hraciek tak mas plnu prirucnu 🙂 S kocikom nie je problem, uz sme cestovali aj s velkym, ktory mal 2 casti aj s bugynou. Pytaju sa kolko ma kocik casti, ale to len preto, lebo na kazdu cast ti daju zvlast batozinovy stitok, tak aby nestalo nic neoznacene a nestratilo sa. Este nam aj davali na vyber, ci chceme kocik podat hned pri batozine, alebo berieme k lietadlu. My vzdy berieme so sebou, nechce sa nam drobca vlacit 🙂

marcela1992
2. dec 2011

baby chystam sa piect medovnicky a v recepte je napisane ze tam ide Hera.Tak tam mam dat margarin alebo maslo?ja s av tom nevyznam ☹

nikki713
2. dec 2011

@zuzi_33 dakujem, ani ja ryanair nemam rad, kym nemusim, nelietam s nimi ale tak idu znami domov, tak idem s nimi, ze nejdem sama 😉

nikki713
2. dec 2011

Mamicky ktore mate starsie deticky :D sa to aj rymuje 🙂 poradte.. vsade citam , ze detska kolika ustupi po 3 mesiaci... mala bude mat 7 dec. 3 mesiace.. ale posledne 3 dni ma takee bolesti bruska ako za celu dobu este nemala.. strasne mi place kopeee nozkami.. zla je.. :( a to sa stravujem vzdy rovnako.. nic extra co by jej mohlo uskodit... tak ja len dufam, ze fakt po 3 mesicoch to ustupi :(
Sice u nas to uz aj vyzera ze zubky pojdu.. vsetko kuse.. slintaa jak blaznivaaa 😠

catalin
2. dec 2011

@marcela1992 daj margarin, maslo ee

@nikki713 ak mas odsavacku skus odsavat z prsnika kde mas prasknutu bradavku a koj len zo zdraveho, nech sa bradavka vylieci..len si to potieraj materskym mliekom..nechaj chvilu posobit a potom utri do sucha, vlhko tomu nepridava, malo by sa to zacelit do 2-3 dni..potom by to malo byt ok..:o)) to mi poradila kamoska laktacna poradkyna..
lietanie s ryanairom je kapitola sama o sebe..batozinu mas tusim len 15 kg, a prirucnu 10 a do toho musis zbalit seba aj malu, ona narok na batozinu nema az do dvoch rokov, kocik je jedno aky mas, len sa ta spytaju na to z kolkych casti je aby ich oznacili vsetky, myslim tie casti..kocik ber az ku lietadlu a pri schodikoch do lietadla ho poskladaj a nechaj tam, oni ti ho nalozia do lietadla a po pristati ta bude kocik cakat znovu pri schodikoch.
a na koliku je tazko radit, ona prestane zo dna na den..este vydrz tyzden dva a ono sa to ustali..skusaj jej masirovat brusko, nech sa vyprdka..3 mesiace je velky milnik u dietatka, kadzym dnom dozrieva viac a viac, aj crievka a zazivaci system a vlastne cele babo..neboj bude dobre, len treba vydrzat 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre