Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

ladywitch26
30. dec 2009

jeeej, tak stefanske babo na svete 😵 gratulujeme

kacenkalm
30. dec 2009

super,gratulujeme k malej 🙂 krasne meno ste vybrali 🙂

mamartinka
31. dec 2009

Vsetkym zelam prijemneho silvestra a este najsamlepsi Rok 2010.Nech je lepsi ako 2009.

mishka711
31. dec 2009

babenky mamicky nemamicky babatka 🙂 happy new year 2010 xxx

kacenkalm
31. dec 2009

dievcata,deticky,mamicky aj nemamicky a aj buduce mamicky,vsetkym krasny silvester a vsetko len to dobre v Novom roku 🙂 🙂 🙂 😵 😵 😵

ankaira
31. dec 2009

Maminky a buduce maminky Vsetko najlepsie Vam prajem do Noveho Roku 2010,aby ste to mali lahke z bobatkami,nech sme vsetci zdravi,ked bude to bude vsetko🙂)) 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mishka711
1. jan 2010

halloooo jak nam krasne naznezilo paaada a vitajte v novom roku 😉

arian
1. jan 2010

Ahojte!

Aj my Vam prajeme len to najlepsie do Noveho Roku! Hlavne aby ste boli zdravi a stastni a hned bude krasny.

Aj nam nasnezilo 🙂 super.

ladysparky
1. jan 2010

STASTNY NOVY ROK

vsetkym mamickam, snazilkam, tehulkam a samozrejme vacsim a aj cerstvo narodenym detickam 🙂 🙂 🙂

mamartinka
1. jan 2010

Stastny Novy rok 2010.Nech mate vsetci zdravicko a stasticko hlavne.Aj mi mame sniezik.Take to je krasne.Ako ste vsetky silvestrovali?My sme boli do 1 v noci hore.

janec79
1. jan 2010

Zdravim vsetkych a prajem krasny, uspesny a usmievavy novy rok 2010!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

My sme dorazili do Dublinu 28.12., zatial sa aklimatizujeme, mala je troska umrnkana, ale ved nakoniec vie, ze nie je doma... Prve dva dni tu v dubline stale prsalo, normalne ma chytala depka a chcela som to otocit na slovensko. Dnes je krasne slnecno, sniezik nasnezeny, malej dam obedik a sup na prechadzku.

Inak nas silvester ani vlastne nebol silvester, manzel je chory, ten zalahol o 22.00, mala este skor a mne nefungoval net a ani telku nemame este zapojenu, takze som si pripadala ako v stretoveku,no a nezostavalo mi nic ine, ako si ist lahnut, takze som to aj ja prespala.. 🙂

citala som par stranok dozadu, co ste popisali, nepamatam presne mena, kto co pisal, ale ohladne prikrmov. Mne bolo tak povedane, ze ak su plne dojcene deticky, netreba sa ponahlat s prikmami skor, ako od ukonceneho 6. mesiacu. To bol aj moj pripad, inak predtym aj moja mala papavala kazde 2 hodky, ale ona bola proste taky jedak- malo a casto. Ak su deticky na umelom mliecku, tak od toho 4. mesiaca by sa malo zacat. Ale samozrejme kolko ludi, tolko nazorov. No a co sa tyka tuhej stravy, priklanam sa k tomu, ze treba najskor zacat so zeleninkou- mrkva, zemiak, brokolica, karfiol...potom masko a az potom ovocie. Vraj ked sa zacne najskor s ovocim, mozu neskor deti odmietam zeleninu. Nasa je zrut preveliky, od prveho dna, ako som jej dala mrkvicku. Kazdy mi vravel, ze budem rada, ak zje 2-3 lyzicky a ona asi 6 lyzic... no a odvtedy jej chvalabohu chuti naozaj vsetko.
Spominali ste aj odsavacku mlieka - ja som mala rucnu od chicca - bola fakt super, naodsavala sa litre a litre mlieka 🙂 Dala sa mi nastavit intenzita satia, takze ziadna bolest, casom som si zvykla a obvykle som mala za 5 minut odsate. A vsetko naodsavane mliecko som vyuzila neskor-napr. na priravu kase na veceru.Elektricku som nemala, ale je o dost drahsia a nikto dopredu nevie, ci ju vobec vyuzije alebo nie...

Zatial sa majte, prajem pekny dnik 🙂

annaola
1. jan 2010

Dobre ranko a stastny Novy rok vsetkym!!!
S tym snehom na letisku to nebolo az take strasne- dnes rano nam odlietali dedkovci na Slovensko a mali len hodinu meskanie, nastastie . ked zacalo v noci tak paradne snezit, mali sme strach ci dnes vobec poletia , a to este rano nam volal taxikar ze mu zamrzlo auto, tak sme museli inu taxi volat. Za tych par dni si uzili vsetky druhy irskeho pocasia 1den- slniecko, 2 a3 den vodorovny dazd s vetriskom a 4 den krupy, poslednych par hodin zasa sneh. 😀 Ale aj sme toho pobehali dost - Sea life v Bray, National Aquatic centre v Blanchardstowne a kopu vypredajov. Tak boli maximalne spokojni, aj ked skoro kazdy den drkotali zubami , co boli totalne premoknuti.
Tak zatial sa majte a ked budem mat cas hodim zoznam organizacii na adopciu na dialku, trocha som to skompletizovala, ale musim ist s chlapmi von na sniezik pobehat trocha.

ladywitch26
1. jan 2010

sneh? a to kde ste, v irsku? 😀 no neviem, my tu uz treti den mame nadherne slnecno, ani oblacika na oblohe. v noci sice riadne mrzlo, ale to preto,lebo bola jasna obloha. a dnes cely den svieti slnko, ale kosa je riadna. ale ten sneh by som brala aspon na jeden den. aby som aspon stanke ukazala, ake mavaju vianoce dedo s babkou na slovensku 😀

tinkadublin
1. jan 2010

Ahojteeee, vsetkym prajem nadherny Novy Rok!!!! 😉

No veru sneh, pred polnocou nasnezilo, manzel s bratom sa dokonca aj gulovali po polnoci, tak fajne chrumkal pod nohami 😀 no vazne by mohlo castejsie snezit 😝 my mame zahradu este stale pekne bielu..

Flanagans gratulujeeeeme k malickej, nech mate vela zdravicka, mlieko nech tecie neurekom a ste spolu stastnucke!!!

Tak Janec vitaj v irsku .) na ten dazd si musis zvyknut, nic ine ti neostava, tu to bude celyyy rok tak..

tinkadublin
1. jan 2010

Inak k tej odsavacke mlieka, ja som vcera kupila v Smyths tu rucnu avent + jedna flaska + newborn teat + travel pack + breast pads a nahradne diely a stalo to 19.99 eur.. sa mi to zdalo vyhodnejsie ako kupovat za 38 napr v mothercare,, niekde aj za 30 najdete a mat dve flasky.. ved tych flasiek budem potrebovat tak ci tak viac ak budem odsavat a to uz je vyhodnejsie kupit nejaku sadu flasiek.. A dopredu ani neviem ci ju vobec budem pouzivat, ci bude dobra pre mna atd.. takze tych 20eur sa mi zda akurat 😉 a keby daco tak tie flasky na uskladnenie sa potom dokupia..

Zdenka tak ako dopadol silvester s malym Patrickom? Dufam nic vazne, len si pokazil brusko abo cosi take a nemuseli ste zas na pohotovost ako minuly rok 😒 Myslim na vas, drzte sa!! Chudacik si ani ten sneh nemohol uzit ak mate tam nejaky..

tinkadublin
1. jan 2010

S tym snehom ma napadlo, ze my mame letne gumy 😀 tak drahy urcite rano nadaval ked isiel do prace po tom snehu.. ale nastastie su celkom nove asi pred 2tyzdnami sme menili, takze drapaky su nove na nich a riadne sedia na ceste, mi volal rano z prace ze dosiel ok, ze islo sa mu dobre, ani netahalo nabok ani nesmykalo.. 😉 to on sa viac boji ze niekto do neho narazi.. lebo minuly rok ked bolo tolko snehu v januari/februari uz nepamatam kedy presne, tak kopa znamych mali nehodu ale tak ze niektori sprosti iri nezvladali jazdu a ich vyrutilo z cesty a podobne.. to tak ked nie su zvyknuti ako sa ma soferovat ked je sneh a lad..

bambulka123
1. jan 2010

Ahojte .Vsetkym Vam prajem stastny Novy rok 2010.No hlavne zdravie a nech sa Vam splnia vsetky priania. 🙂

flanagans srdecne blahozelam k malickej princeznicke.

My tu mame dnes cely den hmlu a fajne mrzne ale po snehu ani chyru.No my sme si ho uzili pred tyzdnom.

Tak sa vsetci drzte.pa

ladysparky
1. jan 2010

tinka, tu odsavacku si naozaj kupila za skvelu cenu. urcite si ju zbehnem kupit aj ja, 20 eur naozaj nie je vela na to, ze neviem, ci ju budem pouzivat alebo nie..

my sme pred par dnami v smyths kupili tu akciovu postielku babylo za 59,99 a matrac do neho za 45 eur. uz je poskladana a sa z nej vytesujeme 🙂 jednu z tych najvacsich investicii mame za sebou. este kocik a budeme prichystani 🙂 niekedy tento-buduci tyzden by mi mali volat aj s mothercare aj z dalsieho baby shopu kvoli cene kocika, ktory sme si vybrali. som zvedava.
zabudla som, vy ste si aky kocik vybrali, kupili?

inak som sa bola prejst mestom v stredu a kupila som par blbosticiek 😵 neodolala som 😵 next ma polovicne ceny, adams kids ma tiez akcie. tak somkupila riflove saticky za 6eur a tricko s takymi istymi pancuskami za 4,5.. myslim ze fajne 😵

a my sme sneh nemali, iba omrznutu travu 😠 tak si to v tom dubline uzite aj za nas 🙂

mam taku dilemu.. hrozne vela ludi mi hovori, ze mam velke brucho na to, ze som v 31tt 😔 pribrala som 17kg, co podla kniziek je dost vela.. bojim sa, ze malinka bude velka a budem mat problem s porodom 😢
zdeni, tvoj patrick mal aku vahu ked sa narodil? si minule pisala, ze si pri nom pribrala z 50 nieco kil na vyse 70 kg (co je zhruba tak ako ja).....

ladywitch26
1. jan 2010

ladysparky, tak v nexte som bola aj ja, som sa riadne vysantila pre malu 😀
inak aj my sme kupovali postielku v smythse pred rokom v januari so zlavou a kocik v mothercare 😀

co sa tyka brucha, tak to neries, ja som mala minibrusko, aj ked som pribrala 15kg. a stanka mala 4170g, cize riadna baba. neboj, porodis v pohode. inak kamoska pribrala 22kil, maly bol tiez vyse 4kilovy, ale to uz jej tretie dieta a aj tie predosle boli vacsie. no ale ona mala strasne vela vody. ze doktor sa az divil, ze on v zivote tolko vody pri porode nevidel, museli upratovacku zavolat, lebo jej bolo vsade po zemi po celej sale.

janec79
1. jan 2010

flanagans: srdecna gratulacia k malemu pokladiku, nech ste zdravucke 🙂

ladysparky: ja som pribrala vyse 20 kg pri malej, tiez mi vsetci vraveli, ze mam brusisko jak hrom, a nakoniec mala sice nebola najmensia, ale ani nadpriemerna, vazila 3600 gramov, 51 cm a porod bol prirodzeny-celkom v poho a to som rodila bez epiduralky. Kazdy porod je individualny, urcite sa netreba dopredu nijako stresovat a urcite to zvladnes. Treba mysliet na to, ze zenske telo je na porod prisposobene 🙂

tinkadublin: tu odsavacku si kupila za uplne skvelu cenu. Je to sice este dopredu, ale spomenula si skladovanie mliecka. Predpokladam, ze aj v irsku dostat kupit sacky na skladovanie mliecka v mraznicke, ja som vyuzivala tie, boli lacnejsie ako pohariky a aj skladnejsie. Inak ten dazd ma tu samozrejme neprekvapil, ved som tu zila nejaky ten rok, len som asi troska pozabudla 😉

fredika
2. jan 2010

ahojte,

tak vam zelam vsetko dobre v tomto roku, az je uspesny a najma vela zdravia a az sa vam dari!

a blahozelam flanagans- vela zdravia a radosti!

my sme silvestrovali doma, ja som uz nevydrzala a o pol dvanastej som sla spat tak manzel ostal sam 😉 tiez tu pekne nasnezilo a este to drzi, je smyklavo tak autom radsej nechodime.

baby, ja uz som pribrala tiez 14kg, normalne som sa zhrozila ked som sa teraz po vianociach postavila na vahu:( no musim sa krotit, lebo teraz mavam strasnu chut na sladke, inak ja na sladke vobec nie som, ale ako som tehotna tak kazdy den nieco musim mat.

ako vidim tak zlavy uz zacali, musim aj ja vybehnut nieco popozerat. este nemam postielku ani kocik. teda postielku budem mat od jedneho znameho, ale matrac si musim kupit. neviete mi nejaky poradit? staci ten zakladny obycajny? lebo maju viacej druhov.

zdenkam
2. jan 2010

Flanagans gratulujeme aj my z rodu Veselych. 🙂 a nech vam rastie malicka pre radost.

Janec79, ja uplne to iste, prikrmy az po 6 mesiaci. Ale mozno som mohla o 2 tyzdne skor, lebo maly jedol kazdu hodku a pol.Desny hlados. Len v noci to bolo dobre.
Ale je to velmi individualne, co dietatko to iny pripad. Len ono hoc sa to nezda, niektore chyby vo vyzive mozu mat nasledky neskor az v puberte alebo tak. To neznamena, ze ak sa to teraz neprejavi, tak ze je vsetko ok.
To je ako ked sa dava priskoro do choditka alebo dlho do choditka /to sme nemali vobec/ Lekari varuju predtym, ze sa klby pretazuju a v puberte, ked dochadza k rychlemu rastu sa to pretazenie moze prejavit bolestami klbov alebo tak. Uz sa presne nepamatam ako som to citala.

TinkaDublin, ja som mliecko zmrazovala v takych teglikoch maju ich v kazdej lekarni takmer viecka a tegliky sa predavaju osobitne, su na nich odmerky.

Ladywitch, no prekurenie nam nehrozi. My maleho od narodenia slusne otuzujeme a ked ideme do sr, tak sa vsetci stale cuduju, ze co je tak nalahko. To zas mne sa skor zda, ze zbytocne nabaluju slovenske maminy deti. Napr. v maji ked sme boli a boli mu 3-4mesiace, tak to stale bez ponoziek a pekne bosi v kociku a vstetci:Boze, sak sa ti prechladi. Ale kdeze on je odtial zvyknuty na ine.

Ladysparky, ja som pribrala 23 kg, Patrick mal 382O g a 54cm. Ja by som tu dilemu ze si moc ci nemoc pribrala neriesila, sak s tym teraz nic nenarobis a ak to je ze vaha, tak treba s tym robit par mesiacov po porode nieco. Hlavne nedietovat, ked budes kojit, to sa nesmie!!!!
Ale vravim Ti, ja som schudla za 3 mesiace uplne prirodzene bez cvicenia vsetko. TAk to neries.

A ja som si vyhliadla zo sr kocik Xlander len ten typ si nepamatam. Lenze mi netreba novy/viac deti uz mat nebudem/. tak ze pouzity a povodna cena je 4OO Eur a ta pani ho predava za 15O, tak uvidim, ak ho este bude mat, tak mi ho posle na adresu mojich rodicov a ten kocik co mam tu budem po porode pouzivat 6 tyzdnov a potom si z sr prinesiem ten Xlander trojkolku. Joooj, nech ho ma, lebo sa mi fakt paci. NIekedy sa aj trosku cudujem, co kupujete take drahe kociky, lebo co mam zname, tak po roku im uz deti v tych velkych kocikoch sediet nechcu a vacsina prechadza na buggy. My sme pri malom tiez skoncili s kocikom ked mal 13 mesiacov. Ale ak ide o prve dietata, alebo chcete mat viac deti za sebou, tak to chapem, to sa ten kocik vyuzije.

TAk TinkaDublin, uz zacneme odratavat Tebe
🙂 . Co ako sa citis?

ladywitch26
2. jan 2010

baby, tie sacky na zamrazovanie mlieka som kupila v lekarni, avent 40ks za 4€. je na nich aj odmerka.

zdenka, ja tiez nechapem, bola som na sr v septembri, cez den 25 stupnov a viac, tak som malej dala len bodiky na seba. mam sice nanoznik, ale ten som v podstate pouzivala ako ochranu pred slnkom. a malej bolo aj tak teplo, vzdy si nohy vykladala dohora. a stare tetusky frflali, ze co ju poriadne neobleciem, ze ani ciapocku nema atd. no a nechceli si nechat vysvetlit, ze 25st. v irsku su uz tropicke horucavy pomaly a stanka nebola zvyknuta na take teplo.

inak ja som vobec nekupovala kocik s vanickou. kupila som mothercare atlan, taky ako sportovy. dal sa dat aj nalezato, tak kym bola uplne malicka,vozila som ju tak, od styroch mesiacov mi uz jedine v polosede, lebo v lahu jacala ako diva a od polky piateho mesiaca musi sediet uplne a vsetko vidiet. takze teraz vlastne ani buggy nejdem kupovat. mam to vsetko v jednom. este by som rozmyslala o vanicke, keby sa narodila v zime, ale letne dieta to podla mna vobec nevyuzije.

janec79
2. jan 2010

ahojte babule, znahodou sa tu nenajde mamina, co porodila na slovensku a v irsku si vybavovala pridavky. Ide mi len o to, ci sa musi predkladat original rodny list, ja som totiz mala overenu fotokópiu v slovencine, samozrejme k tomu uradny preklad v anglictine a na social welfare mi povedali, ze musim im poslat original v slovencine, akceptuju tu vobec doklady overene notarom?

Inak my mame Teutoniu Cosmo kocik a maximalne som spokojna, nie je to sice najlacnejsi kocik na trhu, ale planujem ho plne vyuzit aj pri druhom babenku a zatial som fakt nenasla ziadne negativum na nom.

janec79
2. jan 2010

A je tu niekto, kto ma, mal alebo pozna niekoho, koko dieta chodi do slovenskej skolky v Dubline?

ladywitch26
2. jan 2010

janec, ja ked som si tu vybavovala matersku, tak som mala irskym notarom overeny slovensky sobasny list prelozeny do anglictiny, a aj tak pytali aj original. ze musia byt obidva. ale poslali mi to do dvoch tyzdnov naspat aj s tym prekladom, takze to mozem znova pouzit, ked bude treba.

pre mna bolo hlavnym kriteriom na kocik jeho vaha. lebo byvame v takej terasovitej radovej zastavbe a mam to k domu asi 3x po sedem schodov. no a s tazkym kocikom by sa mi fakt zle manipulovalo, dost co sa stanka narodila dost tazka 😀 co mam susedu polku z vedlajsieho domu, tak tej kocik zakazdym znasa a vynasa muz. mala aj s vanickou, ale tu vyuzila tak dva mesiace. ja som za moj dala 220 v akcii uz aj s vajickom do auta, takze keby ho aj stanka zodrala, tak nelutujem. ale vyzera, ze este aj pre druhe kludne posluzi.

monikabe
2. jan 2010

maminky, prosim poradte mi nejake stranky na nakup z bazaru v Irsku. Chcem si pozriez nejake kociky a veci pre babo, nech viem ak sa budeme stahovat, co sa mi opati dotiahnut z domu a co urcite nie. Dakujem za kazdu radu 🙂

mishka711
2. jan 2010

monikabe ja poznam gumtree.ie tam sa da nieco a co konkretne potrebujes?a odkial si? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre