Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

mitchelstown
15. nov 2011

Inak sa chcem spytat, zacinam s prikrmami. Kedy sa mozu zacat davat tie kasicky na noc? A druha vec, mozu sa zarabat aj do vody? Este stale kojim, ale nemam tolko mlieka, aby som robila aj kase z neho a nechcem kupovat UM. Da sa to? Dakujem.

jezkomanka
15. nov 2011

@mitchelstown ahoj tu radia zacinat prave s kasou ryzovou pure baby rice a az potom do toho primiesat zeleninku a ovocie. My sme zacali klasicky zeleninou v 5.mesiaci, kasu som skusila asi po 2 tyzdnoch. Ovela praktickejsie su tie co sa zarabaju s vodou, ked nechces davat UM. Len si treba vzdy pozriet na obale ci sa zarabaju s vodu al UM. Ja som sa trosku tesila ze ked zavedieme kasu na noc ze zacne lepsie spavat,ale coby, budi sa mi rovnako 🙂

bridget
15. nov 2011

@jezkomanka Kase, co sa zarabaju s vodou su trosku zradne, oni totiz uz obsahuju susene kravske mlieko 🙂
@mitchelstown S kasami sa neponahlaj, zacni pekne zeleninkou, ovocim a pomaly postupne sa dostanes aj ku kasi na veceru. Dietatku spociatku bohato staci 1 prikrm denne v case obeda, potom pridat olovrant, postupne desiatu a az kdesi pred koncom zavadzania prikrmov aj s veceru. Na veceru zatial bohato staci materske mlieko... A ak si myslis, ze bude po kasi lepsie spat, nuz neviem 🙂 U nas to neplatilo. Vecera, nevecera, vstavali sme v noci stale 😉

mitchelstown
15. nov 2011

@jezkomanka
@bridget , dakujem baby. Vsak ja planujem zacat so zeleninou a potom masko, a na koniec ovocie. Len som bola zmatena s tymi kasami. Vlastne som nerozumela kedy s nimi zacat 🙂

jezkomanka
15. nov 2011

@bridget no upravene kravske mlieko je aj v UM 😉 takze bude asi jedno ci si kupi zvlast UM a bude tak zarabat kase, alebo kupi rovno kasu s mliekom a zaleje sa len vodou.

@gumimacko ani ja sa uz na to nespolieham :(

barique27
18. nov 2011

Můj syn kaše nechce vůbec...
S příkrmama jsem se řídila podle tabulky na www.kojeni.net je tam i pár receptů

darksky
18. nov 2011

@nikki713 Ahooj, chcela som sa ta opytat aky caj si to pila 3 tyzdne pred narodenim malej? Pamatam si len,ze to boli nejake listy 🙂) Dakujem

darksky
18. nov 2011

@cmulinko Ahoj, mozes mi prosim ta pripomenut pod akym cislom si to spominala, co treba vziat pre seba aj dieta do nemocnice? Viem,ze mam ten zoznam priamo od nich,ale mne sa to zda byt prislis vela...Dakujeem

cmulinko
19. nov 2011

@darksky ahoj..ja ti to napisem rada aj sem.vsetko zalezi od toho kolko dni budes v nemocnici a to je od 3 do 5-6 tak napisem ti to na 3 dni. 🙂 pre seba si zober nocnu koselu alebo pyzamo, papuce,zupan,bezne toaletne potreby a uterak,jednorazove nohavicky-disposal penties= 1 balenie,ktore kupis podla velkosti v kazdej lekarni od S az po XL a vlozky 2 balenia...najlepsie su maternity pads z lekarne ...su zelene a prvy den si kludne pod seba supni aj 2 kusy naraz ak budes krvacat silnejsie a to je vsetko co potrebujes ty....idem na miminko..... plienky ja som brala vzdy pampers new baby cislo 2 pre 3-6kg 😉 ,dalej latkove plienky pod hlavicku na vygrckavanie,lebo niektore babatka vygrckavaju prve dni mliecko -5 kusov-kupis ich aj v tescu. 5 bodyciek a 5 dupaciek s prednym zapinanim,tenka ciapocka ziadna kozmetika na kupanie...dostanes to tam,alebo ti babtko okupu oni,ale uterak pre babtko budes potrebovat a kremik na zadocek......to je zaklad co som ja brala vzdy.ak ti nieco bude chybat,tak ti to otecko moze kludne priniest aj neskor.

darksky
19. nov 2011

@cmulinko Dakujem velmi pekne...si strasne zlata.Mozem sa opytat kde mas profilovu fotku?

catalin
19. nov 2011

@darksky malinovy caj, raspberry leaves aj tu to vies zohnat v zdravych obchodoch, pi to 2x denne, skus aj lanove semiacka, ked si zalejes malinovy caj tak tam supni jednu lyzicku semiacok, linseed..
obe zvlacnuju a uvolnuju makka tkaniva a pripravia a "premastia" porodne cesty..snad to pomoze..ja som to pila, sice som nakoniec rodila CS lebo malej sa nechcelo, ale doktor pochvalil ze to tam dole vyzera nadherne pripravene..holt snad druhe dieta porodim prirodzene a ze budem moct povedat ze pitie caju stalo za to. 🙂 urcite nic nepokazis.. 🙂

darksky
19. nov 2011

@catalin Dakujem veeelmi pekne za radu a myslis,ze tie Linseed tiez kupim v Health shop?

cmulinko
20. nov 2011

@darksky profilovu fotku som si vymazala...mala som tu aj album ,ale tiez som ho zrusila.

catalin
20. nov 2011

@darksky urcite v health shopoch, dokonca aj v tesco, bez problemov to zozenies..caj zacni pit tak od 32 tyzdna, 1x denne, od 36 tyzdna mozes aj dvakrat. linseed mozes zacat aj teraz, ked to zalejes horucou vodou, bude to mat taku gelovu konzistenciu a to je dobre..inak je to dobre aj pri constipation, ked nevies ist na velku.. 😉

bridget
20. nov 2011

Sledujete trochu spravy? Dnes ma fakt "potesilo", ze sa chysta znizenie Child Benefit o 10EUR na dieta... a zaroven sa uvazuje o zvyseni DPH o 2% na 23%. Tolko dobrych sprav... ☹
http://breakingnews.ie/ireland/report-govt-to-c...

catalin
20. nov 2011

@bridget no to ma naozaj "potesilo"..uz nevedia na com uberat tak vezmu detom..uzasny svet,..

helka31
20. nov 2011

Ahojte kočky.Potrebujem radu.Chcem sa spýtať ohľadom pasu pre mojho Samka.Možem požiadať aj o írsky pas ak sa tu nenarodil ale žijeme tu dlhšie ako 4 roky?Kědže ten slovenský pas mu bude končiť platnosť.Alebo sa to vzťahuje len na deti narodené tu v Írsku?A ako dlho trvá vybavenie pasu na Slovenskej ambasáde?A treba sa tam nejako objednať? 😉 Ďakujem.

monikabr
21. nov 2011

helka31 ahojky pas ti asi nedaju, iba ak sa dieta naroki v irl a rodicia tam ziju viac ako 3 roky, alebo aspom jeden.
J asom chcela male vybavit ale neschvalili nam to, a na tej ambasade neviem ako dlho, ja som vybavovala jednosmerny doklad domov a to trvalo 3 tyzdne, a objednavat sa tam nemusis

nikki713
21. nov 2011

@darksky ahoj sorry ze tak neskoro ale nemam teraz net.. boli to raspberry leaf.. :O)

nikki713
21. nov 2011

@bridget to vazne..???????

nikki713
21. nov 2011

@mitchelstown tak to aj mna zaujima.. kedze budeme mat 3 mesiace... 🙂 tak o chvilku aj prikrmy 😎

marcela1992
21. nov 2011

Baby chcela by som priateľovi objednať na vianoce nejaké tričko s nápisom NEW DAD alebo niečo podobné...Neviete o nejakej dobrej írskej stránke?

mitchelstown
21. nov 2011

@nikki713 tak mi uz letime na mrkve 3 den, tak zajtra idem skusit zemiak. Je to sranda, ale strasne piplava robota. Varit jednu mrkvu, ani rozmixovat sa to neda 🙂 Ale chutilo jej, ani lyzicu mi nechcela dat 🙂

misakika
21. nov 2011

@helka31 Ahoj, tak ako ti uz odpovedala monikabr tak na irsky pas narok nema kedze sa tu nenarodil, ale ak tu mas ty alebo manzel pas tak si dajte maleho zapisat do pasu. Na ambasade to robia na pockanie.

cmulinko
22. nov 2011

@bridget ja som tuto spravu pocuvala v radiu.

cmulinko
22. nov 2011

@helka31 na irsky pas narok nemate...na zapis do vasho pasu tiez nie...zapis sa robi do 5 roka dietata...vas syn potrebuje mat vlastny pas...na ambasade sa objednat netreba...prides tam,ked maju otvorene-donesies maleho rodny list pas rodicov a predosli pas,ktory uz ma neplatny.priamo ti tam vypisu ziadost a odfotia maleho a do 6 tyzdnov dostanes papier domov,ze si mozes ist pre hotovy pas.

cmulinko
22. nov 2011

@helka31 a este som zabudla..potrebujes zaniest aj obalku s vasou adresou a nalepenou znamkou...aby ti mohli poslat ten list ,ze uz mate hotovy pas.

cmulinko
22. nov 2011

@marcela1992 irsku stranku nepoznam...ja som davala robit na slovenskej stranke www.bess.sk tam robia potlace na detske oblecenie aj oblecenie pre dospelych aj na hrnceky a ine vecicky.....a myslim si,ze nie je problem,aby ti to niekto z rodiny preposlal postou do irska.

marcela1992
22. nov 2011

Ahojte baby.Prosím vás nechystá sa niektorá v najbližšom čase do Cork university maternity hospital?Potrebovala by som zmeniť appointment a už týždeň sa tam neviem dovolať.

misakika
22. nov 2011

@marcela1992 Ahoj ak si v Dubline tak v centre v Ilack shoppingu je hned oproti Argosu obchod kde taketo tricka robia. Hadam som pomohla 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre