Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

nikki713
30. jan 2013

no tu sa plati 28 eur denne ... alebo half day.. cize bud od 8 do 1.. alebo od 1 do 6 sa platii 14 eur.. ja poberam one parent cize ja mam zlavu platim 9 eur na den... a ked mas medical card tiez je tam nejaka zlava.. pravidla su rovnake v celom irsku.. v kazdej zaregistovanej creche...
otvorene je to aj pocas prazdnin... na vianoce boli zavrety len tyzden 🙂

mia002
30. jan 2013

mamicky ake mali reakcie vase deticky na BCG vakcinu,moj maly tam nic nema a neviem ci je to ok alebo nie

nikki713
30. jan 2013

@mia002 moja nemala ziadnu... trosku cervene to mala chvilku a potom uz nic..

iweett
31. jan 2013

Ahojte je tu niekto s Corku co pecie narodeninove torty?
😀

lubi
1. feb 2013

zienky pomooooc! v stredu idem na pohovor na socialku. neviete co sa tam pytaju? @ jezkomanka myslim ze ty si bola-prosim neporadis? dakujem

@iweett ja ti upeciem, ale pokial by si s tortou dosla do Corku asi by uz bolo po nej 😀

jezkomanka
1. feb 2013

@lubi ahoj ja som bola, ale nebolo to na socialke ale na miestom urade, kde pomahaju hladat pracu. neviem ci myslis to iste, ale ak ano, tak sme mali asi 20min prednasku o tom co mozme dalej robit a mali sme si vybrat zo styroch moznosti: 1) back to education, Fas kurzy 2) start your business 3)pomoc s hladanim prace a vypracovanie CV a 4) bolo nieco v tom zmysle ze uz si ready na pracu, tak sa len cvicili pohovory. Potom mal kazdy z nas pohovor s dalsou pracovnickou. ja som si vybrala to s tym CV, este asi 3x som u nich bola, tetuska mi prerobila super CVcko a napisal Cover list. len ja som si vtedy robotu nehladala, lebo dcerka bola este mala, tak som to robila len tak naoko 🙂 potom mi zrusili socku a viac sa uz neozvali. je to pohoda 🙂 z nasej skupiny sme prisli 3 namiesto 8 a nam hovorila, ze im stopnu socialku pre to. treba s nimi spolupracovat.

monikajaco
1. feb 2013

@palesandra u nas sa plati za cely den 40 eur na den a za pol dna 27 eur ....Dublin

lubi
1. feb 2013

@jezkomanka no mne pisali zo socialky. ze si mam doniect dokumenty aby som im dokazala ze si hladam pracu 😝 . a kedze som si velmi nic nehladala, tak budem musiet nieco vymysliet. dufam ze si nezistuju u firiem ci im ludia ozaj posielaju cv a tak. vies mozem popisat ze som listy posielala a ze som volala len neviem ako ich oklamat s mailom. chcela som vediet co sa pytaju aby som vedela odpovedat. ale aj tak dakujem ze si napisala. keby si este nieco vedela budem vdacna. ak nie drzte mi v stredu palce.

jezkomanka
2. feb 2013

@lubi toto co pises, tak ides na pohovor s officerom, musis ho presvedcit, ze si hladas pracu, inak ti to mozu zastavit. ja som musela nosit vypisy z emailu kazdy tyzden a aj tak im to nestacilo. ale zalezi na koho natrafis 🙂 ako dlho si na socialke? isla si po materskej hned na nu?

lubi
2. feb 2013

@jezkomanka nie nesla som hned a do papierov som napisala ze preto som nesla hned, lebo som si myslela ze si hned najdem pracu. ako rozmyslam co vsetko im napovedat aby uverili, snad im bude stacit par klamstiev 😅 . no ak budem mat toho usteho u koho som sa registrovala tak neviem, neviem... zdal sa ze ani nepocuva co vravim a chcel ma mat z krku 😠

jezkomanka
2. feb 2013

@lubi jaj tak ty ju este asi nemas schvalenu? Kazdopadne musis byt aj drosku drza, normalne mu povedz ze si hladas pracu, ze osobne chodis davat cv po obchodoch, officoch, atd, ze si aplikujes na pozicie najdene na nete (napr.na jobs.ie neposielas cvcka, ale aplikujes online) a ze ti velmi zalezi na tom aby si si nasla cim skor dobru pracu. Vymysli si ze uz mas dohodnutu opatrovatelku pre dieta. Drzim ti palce a neboj aj ked ti ju neschvalia nahodou tak sa treba odvolat a potom ti ju uz daju (ako mne) 😉

lubi
2. feb 2013

@jezkomanka presne tak nejak sa chystam obkecat. a este rozmyslam ze ci mam zobrat maleho, lebo akoze aset sa idem opytat kamosky ci mi ho postrazi, ale ak nie tak ho budem musiet vziat so sebou. a povedala by som ze opatrovatelka je chora 🙂 a dakujem za rady. dam vediet potom.

iweett
4. feb 2013

@lubi no skoda ze byvas tak daleko :(((

iweett
4. feb 2013

To sa tu fakt blizo Corku nenachadza ziadna osobka co by mi urobila krasnu tortu ☹

jezkomanka
5. feb 2013

@iweett ahoj napis do skupiny na facebooku tam sa ti urcite ozvu https://www.facebook.com/groups/115507955261570/

iweett
5. feb 2013

@jezkomanka Dakujem za radu urcite tam napisem 😀

lubi
6. feb 2013

@jezkomanka tak zavolali si ma vysvetlit ako som myslela ze som do formulara napisala ze som dala vypoved preto ze mi nechceli zmenit pracovnu dobu. tak som vysvetlila ze nemame auto a nestihala by som maleho vyberat zo skolky a ze musim mat pracu aby mi pasovali hodiny .... pani mi povedala ze ok ze uz to uzavrie. ale netusim ako to uzavrie 😒 , tak snad v moj prospech.

jezkomanka
6. feb 2013

@lubi no to ti drzim palce! ja ked som im povedala ze som to mala 2 hodky autobusom do prace a nechceli ma prelozit do blizsej lokality, tak najprv bolo vsetko OK, ved kto by dochadzal tak daleko ale o tyzden na to mi prisiel papier, ze nech to pisomne dolozim ze ma nechceli nikam prelozit :( fakt zalezi na tom clovekovi, co ma hlavne slovo, ten deciding officer ako sa vyspi a ci ti to uzna alebo nie. ale tak snad ano! nechapem preco robia taketo problemy mamickam po materskej. ja som mala tiez odrobene 5.5 roka tu a neschvalili mi ju na 1.krat. kamoska co tu odrobila pol roka je uz 3.5 roka na socialke allowance a nic od nej nikdy nechceli. a to ma vzdy vytaca. Uz ked tak maju mat rovnaky meter na vsetkych a nediskrimovat iba novych poberatelov socialky. 😠

adusinka
8. feb 2013

@iweett a aku tortu hladas??? Ja som si nechala upiect minuleho roku od jednej kocky nedaleko corku ak chces tak ti poslem info, a tento rok mi upiekla mamina 🙂

adusinka
8. feb 2013

Ahojte baby. Chcem sa opytat ako to funguje s child benefit. Maly sa narodil 27.1 a poslali mi papier ze dostanem az od marca na neho. Pri prvom mi to ale nabehlo hned na druhy mesiac. Ako to je???

jezkomanka
8. feb 2013

@adusinka dostanes v marci 2x platbu, za februar a marec 🙂

mia002
9. feb 2013

@adusinka za januar nedostanes az od februara,ja som cakala na prvu platbu 2 mesiace od narodenia

mia002
10. feb 2013

mamicky kolko eur ste davali irskemu fararovi pri krste

monikajaco
10. feb 2013

@mia002 my sme dali do obalky 50 eur ... to bolo pred 5 rokmi ..ale teraz znova dame asi tolko ..videla som Irov ktory davali po 20 e ..je to dobrovolne ....tak na kolko sa citis ...

czuzu
10. feb 2013

Ahojte ,vedeli by ste mi poradit co potrebujem na vybavenie slovenskeho rodneho listu na ambasade v Dubline?A mozem hned vybavit tam aj pas?dakujem Vam za rady😉))

mia002
10. feb 2013

@monikajaco a nevies mi nahodou poradit,farar nam dal papiere a tam je napisane ze potrebujeme sviecku a shawl.mali ste to aj vy?neviem kde by som to kupila.

monikajaco
10. feb 2013

@mia002 ano mali sme ... sviecku kupis tam kde sa kupuju aj saticky do krstu alebo na nete na ebay.ie .... a satku ja som mala peknu bielu deku ta moze byt akakolvek len nech je biela ... daj si toto do vyhladavaca na ebay,ie a budes mat aspon predstavu ako vyzeraju ...Baptism Candles

monikajaco
10. feb 2013

@czuzu pas vybavis az ked budes mat RL ... a na RL potrebujete byt obaja rodicia koli podpisom a platne obc . preukazy ... rodny list dietata ... tam vypisete formular ktory vam aj tam daju ,,,,

czuzu
10. feb 2013

dakujem Monika ,myslela som ze bude toho treba viac😉

mandarinka34
10. feb 2013

ahojte mamicky potrebovala by som poradit:po matersjkej som nastupila do prace.v decembri som zlozila papiere na socialne pretoze pracujem len jeden nanjvis dva dni tak aby mi nieco doplacali.uz cakam druhy mesiac a zatial nic mi neprislo.dva tyzdne dozadu som si bola na socialnom vziat dalsie karticky aby som im mohla posielat ako pracujem to som sa pytala kedy mi zacnu platit to povedala mila pani ze ona nevie a bola som vybavena.mate stym nejaku skusenost??snad by mi napisali list ze nic nedostanem.dakujem za odpoved

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre