Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

nadina
14. júl 2008

.... 😀 😀 😀 😀 ....zienky, nic proti, ale IP funguju,
no ale sranda Vas citat 😀

xena22
14. júl 2008

Nadi 😀

Ludia dnes som sme sa zobudili do krasneho slnecneho rana,hovorim,ze skoda stravit den upratovanim,tak sme si vybehli na vylet,isli sme na tie Cliffs of Mohers,no po ceste sme chytili asi tri obkluky koli prerabke ciest a ked sme dorazili tam,tak bola taka hmla,ale taka strasna hmla,ze sme nevideli na 20cm od nosa 😀 ,cize sme ani nic nevideli a otocili sa domov,tu sa fakt neda nic naplanovat,druhy krat tam uz nepojdem.To je hroza,clovek sa raz za sto rokov niekam vypravi a pocasie nespolupracuje 😀 Este si hovorim,ze keby prsalo,tak co,dame si kapuce a bude aspon strasidelna atmoska,ale s hmlou som neratala - nahradny program sme nemali 😀 Tak po 6hodinach tralalakania sa hore dole autom sa citim na rozpad,myslim,ze uz taku dlhu cestu pocas tehu nenaplanujem 😒

A co inak noveho,okrem nazornych opisov ako splodit dieta??? 😀

nadina
14. júl 2008

Ahojte,

Xeni, s cestami tam maju problem pri pobrezi?
Minuly rok tam spadol kus utesu do mora,
bolo to tusim v sezone a vtedy bola tiez jedna cesta uzavreta.
My sa tam predbezne chystame, tak preto sa pytam...
je to tam take zle s cestami?

lenka78
14. júl 2008

Ahojte 😲 😲 😲 xeni, aj my sa tam chystame,tak fakt dobre vediet.My sme dnes boli este v meste do jednej a boli sme zniceni.Chris si lahol bez obeda a spal az do pol piatej.Uz viem co mam robit,aby pekne spal. 😀 😀 😀

xena22
14. júl 2008

Nadina tie opravy boli hned za Corkom,preto ma to stvalo,ze som bola uz hodinu a pol na cestach a pritom len par km od domu 😀 a iba jedna oprava bola tesne pred klifmi,ale tam to bolo riesene semaforom,takze aspon nie obklukou...a inak tam moze byt krasne,ked je aj vidno 😀 ale more sme poculi 😀 A vyzera to,ze tam kusok pred klifmi bola pekna plaz,a nejakych par km cestou tam je jazdenie na ponikoch a nejaka slavna farma aj s restikou,,,ale to uz nam zacalo aj prsat,takze som vam omrkla teren,mozete ist 😀

xena22
14. júl 2008

Inak znacenie je tam superne,ani raz sme nezabludili a to som navigovala ja 😀

question
14. júl 2008

ahojte..pozeram ze ste sa konecne poriadne rozbehli so strankou a su tu nove tvare,ktore tu pred par mesiacmi neboli 🙂 ja uz nemam cas na konika,bo hladam ine infosky cez net..ale snad sa na materskej napravim 😀

krasulka
15. júl 2008

bre rnako, zeny, ste sa rozklebetili,

tak tie Cliffy by ma nastvali, ja som tam bola 3 krat a zatial bolo vzdy pekne.

Dnes idem do prace az n pol piatu tak skusim dovtedy upratat ale je to tazke sa teraz k niecomu dokopat!

mamartinka
15. júl 2008

irske zienky prosim o radu.neviete mi poradit ci by som tu niekde mohla v irsku zohnat caj alchemilkovy alebo pakost smradlavy?dakujem.

mishka711
15. júl 2008

krasulka ako pozeram tak ty mas termin na mojho muza narodky 😀 tak good luck aby to oslavovali spolu 😀

krasulka
16. júl 2008

bra ranko, vcera te moc nepopisali, ale to preto ze svietilo slniecko co? Ale dnes zas leje aspon tu na zapade ☹

mishka, vazne? TAk to uvidime ci sa trafim presne 🙂

mamartinka, to neviem, trebalo by zostit ako sa to vola v preklade a pobehat lekarne. Ale ak by si nezohnala my ideme za mesiac domov tak ti kupim. 🙂

mamartinka
16. júl 2008

no si zlata dakujem.ale nemozem nikde zistit ako sa to vola.to by si mi akoze sem doniesla?ty si kde vlastne?aj tuna sa akosi mraci.

krasulka
16. júl 2008

ja som kusok od galway, ale uz ked to donesiem sem do irska je to jednoduchsie ti to dopravit. 🙂

ja tiez neviem ako sa to moze volat, ale co som si vsimla iri tu maju celkovo malo bylinkovych cajov..Ja si tiez vsetko nosim z domu, ako napr. urologicky, zensky a take podobne..

xena22
16. júl 2008

Ahojte,ani ja nemam tolko casu pisat,co chvila ideme na sk,tak chodim po obchodoch a nahanam veci co mi treba a aj tak este nemam vsetko.
Mamartinka,ja ked som zhanala nejake bylinky,tak som si zistila ako sa to vola po latinsky a podla toho som chodila po lekarnach ale aj tak som najlepsie pochodila v obchodoch so zdravou vyzivou,alebo skus aj ten Holland and Barrets obchod,tam by tiez mohli mat nieco take,inak mne kamoska posielala caje normalne postou,kupila taku tu pukaciu velku obalku a tam mi to dala a poslala ako listovu zasielku,zatial mi vzdy vsetko prislo,dokonca mi tak posielala aj tabletky,alebo raz tricko,alebo CDcka 😀 ,vzdy som trpla ci to pride,ale prislo,tak skus aj tak,to postovne potom vychadza tak do 100sk,ale ak to surne potrebujes,tak aj to je riesenie...inak viem na co je alchemilka,ale naco je ten pakost???Uz len ten nazov mi je neprijemny 😀

lenka1108
16. júl 2008

ahojte baby ja len na skok.dnes sme boli na 10 min vonku mala bola nadsena a manzel tiez od kedy dosiel sme len doma.na porazenie a stale sa malej objavuju nove a nove vyrazky.
ozaj vraj happysmile ma dcerku emmku vo stvrtok sa narodila a vola sa emmka tolko z dobrych zdrojou.vraj je krasna.ok bezkam drzte sa baby a dufam ze ked sa vratil do irelandu budem mat viac casu na mk...papa

lenka78
16. júl 2008

Jej,pekne meno.Nas mal byt tiez Emma.

krasulka
17. júl 2008

ahojte, jeeeej tak happy uz to ma za sebou? to je super, sa tesim, Emma je krasne meno. Super. 🙂

ja mam prestavku chvilu tak som nakukla, dnes robim od 9 do 6. JA uz som 3 den nevracala, tak som zvedava ci to vydrzi 🙂 uz mi dnes naskocil 9tt este tri a sup do druheho trimesta..Ale ja uz chcem rodittttttt 😀 😀 😀 😀

caute letim zase spet do kasy a usmievat sa na traposov 🙂 hallo, did you get petroil or diesel? 😀 😀 😀 😀

xena22
17. júl 2008

AHojte nejako nam tu viazne rec 😉

Ale tiez neviem,co by sme tu mohli este popreberat.Mne zajtra naskoci 11tt,mne sa zda,ze to hrozne rychle leti,ja este nechcem rodit 😀 Krasulka preco s tym tak ponahlas? 😉
Inak vo feruarovkach si sa pytala bab,ze ci na pn dostavaju aj peniaze,tak urcite maju platenu pn,nie tak dobre ako plat ale uplne bez penazi nie su.Ty ked sa vratis na sk,uz si si zistovala na co budes mat narok?Zacala si si platit aj zdravotnu poistku znova?Ja neviem presne ako to chodi,ale viem,ze su s tym problemy aj s pn,aj s materskou a nakoniec aj s rodicovskym prispevkom...uff,teraz pozeram,ze som ti radsej mohla poslat IP 😀 kedze sa to ostatnych bab velmi netyka,,,,snad to nevadi 😉

Baby asi si sedim na kabli,ale kto je happysmile?Aj mi je nick povedomy,ale akosi neviem zaradit face,kazdopadne gratulujem k bambulke 😉 Uz asi starnem 😀

etuska
17. júl 2008

ahojte kocky,
Akosi Vas nestiham citat.Sme od 8.7 u "severnych susedov" 🙂 ,konkretne v Antrime.Zatial sme boli len v Larne,Belfast sa nam este nepostastil,nakolko sa snazime co naskor zohnat robotku a cestovanie busom je teda dost drahe,urcite si chceme co najskor kupit nejake ojazdene auticko,no najskor ta robota aby bola.

Mimi nam hrozne chyba,ostala u mojich rodicov na SVK kym vsetko povybavujeme.
Tak sa majte krasne.
Juj-Happysmile-blahozelame 🙂

krasulka
17. júl 2008

xeni, ja si doma zdravotnu platim stale, neni som tam odhlasena 😉 takze by som s tym nemala mat problem, ale musim sa opytat teraz ke dbudeme doma,. ze ked ja pridem domov napr. v oktobri a budem doma uz do porodu ci budem nieco dostavat nejake prachy lebo robit na svk nebudem

mamartinka
17. júl 2008

baby ak si zdravotnu platite na sk tak nemozete tady.teraz je taky zakon ze len bud si platite tady alebo na sk.nemozete byt dvakrat poisteny.

ladysparky
17. júl 2008

ahojte. nie som tehulka, a nemam ani deti, ale som v irsku 🙂 chcela by som sa vas spytat, ci sa tu da niekde pozicat kocik. totizto, priatelova sestra nas pride navstivit s osemmesacnou dcerkou a velmi do kupy noveho vrazat nechce. vie niektora poradit?

xena22
18. júl 2008

Ahoj Ladysparky,o tom ci sa da pozicat kocik to neviem,o takych sluzbach som nepocula,ale preco si nevezme kocik rovno zo slovenska,myslim,ze pri kupe letenky pre 8 mesacne dieta sa s kocikom uz rata automaticky,teda aspon ja som tak chodila a kocik mi brali az pred lietadlom.
Alebo potom jedine kupit cez ebay,alebo www.buyandsell.ie nejaky pouzity...

krasulka
18. júl 2008

mai, ja si platim aj tu aj doma, a co poznam ludi co su v Irsku tak to tak robia tiez aj doma aj tu si platia. 😅

xena22
18. júl 2008

Mne tiez povedali,ze si nemam platit aj tu aj tam,ale neviem ako je to teraz ked vlastne nerobim,asi som pokryta muzovou poistkou?Ani neviem... vlastne poistka na sk by mi aj tak bola na nic asi a tuna je zas uplne iny system,ale kedze sa vyjadrili,ze mam narok na vsetko zdarma az do konca sestonedelia,tak to zatial neriesim,celkovo som dost zmatena z toho co ako bude...

xena22
19. júl 2008

Babyyy kde ste vsetkyyyyy??? Len posuvam temu,lebo uz bola zapadnuta prachom na spodku druhej stranu 😉

mamartinka
19. júl 2008

cauko xeni.no nadina tu akosi chyba.kdeze je.ja idem este upratat izbu,potom si este umit hlavku.zajtra sa chceme ist kupsat neviem ako sa to vola ale je tam vela toboganou.tak zatial sa maj a uzivaj si slunne pocasie.zelam pekny dnik.ako vykendujes?

krasulka
19. júl 2008

caute lasky, ja som len prisla pozdravit, nestiham nic. Vcera som koncila o 11 vecer pracu, o dvanastej sme viezli jedneho slovaka do Galway na autobus, lebo letel domov, takze sme zalahli asi o 3 a teraz este varim zemlovku tvarohovu s jablkami a za hodinu zas robim do jedenastej, baby mna to tak nebavi..tak moc...co mam robit?

Ozaj viete mi poradit, ja si doma platim karticku sideriu, to je to nemocenske co je treba? Ci to musim este nieco ine platit? kto mi to vysvetli?

xena22
19. júl 2008

Mamartinka ani velmi nevikendujem,nic sa mi nechce,zrovna nahovaram muza nech zobere decka niekam dobre daleko aspon na dve hodky 😀

Krasulka ja neviem ako to funguje,len viem,ze si kamoska platila tiez zdravotnu poistovnu,ale ani jej to nebolo treba,kedze mala europsku karticku poistenca (tiez robila tu v irsku),mohla sa preukazovat nou a mala vsetko zadarmo tak aj ostatne tehule na sk,inak viem ze mala problemy s tym,ze na sk nemala odrobenych neviem kolko dni cca 270 tusim,tym padom nemala narok na matersku,tak musela tuna robit az do konca a pobera matersku tu.Neviem ako je to s rodicovskym prispevkom,ten ti tusim daju -neviem ,takze ta kamoska sa vracia s malinkym babom sem nazad,podala si na childbenefit,aj na tych 1000eur rocne a ide nazad do prace na jesen asi...niekedy sa to tym zivotom v zahranici komplikuje...ale skus pohladat na nete nejake pribehy podobne,mozno sa z toho da nejako vykluckovat...

nadina
19. júl 2008

Ahojte zienky,

Martinka, my sme boli vcera na plavarni,
asi myslis www.nac.ie
Co sa tyka vsetkych Vasich zdr.poistovni a Vasich dvojitych - protizakonnych poistiek -
tak sa uz nejdem rozculovat 😀
Ste nepoucitelneeeeee 😀 😀 😀
Ak ma niekto zaujem, mrknite si tuto temu na stranke 57,
kde najdete aj dva odkazy na clanok z VSZP a este druhy-nemenej poucny.
Ak si to budete raz davat do poriadku, budu pozadovat pracovne zmluvy -
ak nepracujete, tak manzelovu a tam je predsa datum od kedy tu pracuje,
nechcem vidiet tie sumy, co Vam potom pridu doplatit.
Verte mi, ja to uz mam za sebou...

Inak my tu bacujeme teraz s Lenkou z Wexfordu, dohodli sme si prazdninovy
vymenny pobyt, takze su u nas na tyzden a potom sa tesime zase ku nim.
Decka sa spolu vyhraju, je to super, dnes sme boli v Argdillan Castle,
ak ste tam este neboli - zajdite, je to malo navstevovane miesto, je tam bozsky klud,
obrovske zahrady, prave kvitnu ruzove zahrady..., ihrisko tam je vraj najvacsie v IRL...
a pritom patri medzi najkrajsie, ktore Irsko ponuka...

Pekny vecer vsetkym...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre