Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

nadina
7. okt 2009

Zdenka,

tak ako si to okopirovala zo stranky citizensinformation.ie
tak si vsimni, ze ta stranka zacina predsa slovami :

Everyone resident in Ireland is entitled to free in-patient hospital services in public beds in public and voluntary hospitals.

to znamena, ze servis v nemocnici mas zdarma.

Zial, hospitalizovana som tu bola uz 3 x, z toho 2 operacie,
syncek ma za sebou jednu tiez
a neplatili sme nikdy ani euro...

To, co sa pise na stranke citizensinformation a co si sem skopirovala,
ma v zaciatku slovicko MAY, to znamena, moze.... ale nie ze MUSI,
ak si teda nejaka nemocnica bude pytat az do 75 euro denne -
tak to nebude zas ich zdravotnicky servis, ale za ubytovanie, stravu a pod.
no s niecim takym som sa tu este nestretla
a verim tomu, ze by ta informovali o tom vopred a dali vybrat
pripadne inu nemocnicu !

Je to moznost, ale pokial viem, nemocnice to nevyuzivaju
a ani nezneuzivaju.

Jeda vec su moznosti a druha - zauzivana prax...

Pekny vecer.
N.

zdenkam
8. okt 2009

Nadina,
dakujem za uplne vysvetlenie. Uz mam jasno. Trochu aj hamba ze az po 5 rokoch je mi to jasne. A to som nikdy nacierno nerobila.

Ja som bola naucena, ze ak ti neni jasne, pytaj sa. Takze uz mi to je vdaka tebe vyjasnene. Ak by som za sebou mala skusenost, ako Vy, tak by som sa zbytocne nevypytovala. Nastastie, takto som si to vyjasnila aj bez skusenosti.
Zelam, nech aj vy viac hospitalizacii nepotrebujete.

a dik za uplne info

mishka711
8. okt 2009

este ze tu mamme tu nadinu ja som tiez stohto mimo hlavne papierovaciek co ma cakau ked xcem ziadat o ten doplatok a prispevok na dieta snad to potom vybavyme lebo pri malom xceli slov rodny list a ked bol tak este nieco s matriky chybalo no des ale kvoli 300e sa to uz neoplatilo lady snad vsetko dobre doadne a vybavyte vsetko 😉 ja mam poslanu ziadost na MC tak cakam ze co

tixi
8. okt 2009

caute zienky, mishka pozeram, ze sa ti to uz riadne krati!!!vybrali ste si dost netradicne meno pre dievcatko, pokial viem nie je v slovenskom kalendari, ako to budete riesit s meninami, mne sa totiz paci Sandra a tam tiez nie je... 😠
inac keby bolo po mojom, pre mna su najkrajsie mena Alzbeta a Jakub, ale nepreslo cez manzela ☹

zdenkam
8. okt 2009

Mishka, neboj taky des to nie je. My sme 3 slovenky tuna v okoli co sme to dostali a dalo sa to vybavit bez problemov vacsich.
Kedy mas termin? A zaberaju atb malemu? Je mi lepsie?

mishka711
9. okt 2009

TIXI mne nezalezi ci je v kalendari ak vyrastie a bude pocitovat ze sme ju o to ukratili tak nieco vymyslime pretoze ani Sebastian neni v kaledari cisa mylim?v ceskom tusim ma 20jan.ale v nasom netusim a Sandra moze mi alexandra ci nie?Zdenkam no tie zasrane ant zabrali e mu lepsie len kaka s nich kazdu chvilu co je nanervy ked som pisala dr ze ma s toho srajdu ze to je ok ak vela pije ale to nie je ok niesom trubka takze idem dnes vysadit chuda sak ho ritka stipe a je mu lepsie tak nacoho trapit a pritom tie ant tak pekne vyzeraju krasne ruzove cukrove a tak skodia sakra uz tam a tak nema vela tak vysadim snad sa mu to nezhorsi...fingers coss a ako voj maly este kasle?

tixi
9. okt 2009

mas pravdu mishka, mohol by niekto vymysliet dat jeden den v kalendari bez mena a to by bol meninovy den pre vsetkych ktory nemaju meno v kalendari, ale ako hovoris vobec na tom nezalezi... 😉
dnes, ked som sa vracala z prace mi irske detiska hodili pod nohy petardu, strasne som sa zlakla, ale nemala som chut na nich nakricat, aj tak by to nemalo vyznam 😠

noruska
9. okt 2009

Mishka, trochu oneskorene dakujem za radu (dlhsie som tu nebola). Anas je pre nas dost daleko, tak uvazujem o polskej klinike. Nevies mi poradit, ci staci moje pps number alebo maly potrebuje svoje?

mishka711
9. okt 2009

noruska ak mamaly svoje pps potrebuju jeho ak ides snim 😉

noruska
9. okt 2009

vdaka, mishka. Maly sa narodil na Slovensku, takze svoje este nema...idem na tom v pondelok popracovat🙂

zdenkam
9. okt 2009

Mishka, este trosku kasle ale malicko a jemu sa krasne uvolnovali hleny, takze aj mu to rychlo preslo. Aj sopliky zmizli. Lyzicka medu kazde rano vsak zostane do konca zimy. Medik je zazracna medicina.
To s tym kakanim, jooooooj, viem si prestavit ako to musi byt neprijemne. To sa zvykne stavat babetkam, takze si myslim, ze to tiez celkom OK neni. A aj jak luto ti ho potom je. A to mal prvykrat ATB?

A k tym menam, tiez si myslim, ze to je najmensia starost ze nema meniny v kalendari. Nas by mohol slavit meniny a v SR aj v CR, ale len tu viem kedy to vlastne je. Sv. Patrick

Ja to trosku tak vyberam, ze co sa hodi k prezvisku Vesely ci Vesela. Niektore mena sa fakt nehodia. Ja strasne moc chcem Lunu, ale to mi u mojho muzicka nepreslo.

Ok, idem do hajan, zajtra ma caka den v praci a aj nedelu. Krasny vikend prajem vsetkym.

nadina
9. okt 2009

Ahojte,

ak Vam to nerobi problem - prosim, poslite mi hlas 🙂
http://playhouse.daft.ie/gallery.php?offset=40&...
hlasuje sa pod animaciou kliknutim na text :
Vote for this animation!

Ak chcete viac info o tejto sutazi, alebo sa zapojit,
tu najdete podrobonosti :
http://playhouse.daft.ie/about/

Pekny vecer,
N.

mishka711
10. okt 2009

zdeni no on uz mal predtym ant asi ked mal 11mes ma hrdiielko pret mesiacom mal tiez hrdielko chytene a teploty a tot chytil od tatu alebo mojej mamy no tazko povedat len predtym mal ine tiez mal snich iba sprtky hnacky a teraz mu nasadil ine a to bolo este dnes rano snich kakal ale uz vykasliava tak si myslim ze je to lepsie a tiez mu davam medik 🙂 no snad teda verim ze bude ok inak sa xcem spytat ako to je stymi priezvyskami kedze v sobasnom liste mame ze deti budu mat priezvyska dievca po mame s koncovkou ova a chlapec bla bla no ale my xceme dat dievcenske ako bez ova to som ani netusila ze to tam pisu v sobasnom liste vcera svokra volala ze to nemozme dat malu bez ova a tak no som stoho v riti ale ak mate nejake skusenosti dajte vediet inak zajtra si zavolam na svk na matriku a popytam sa tam aj na ambassy uvidme co povedia sakris lebo moje priezvysko je dlhe kym ho vyslovia tak sme xceli ze dame bez ova a bude fajne .....

ladywitch26
10. okt 2009

mishka, moja dcera je tiez bez ova. v irsku som nadiktovala do rodneho listu normalne bez pripony ova a na ambasade existuje tlacivo, ze ziadas vypustit prechylovaciu koncovku ova. musi to ale podpisat aj otecko. takze ked budes vybavovat slovensky rodny list,tak si vypytaj rovno aj to tlacivo a mas po probleme. nam sa vola mala stanka catherina,takze s priezviskom by to mala tiez dlhe. 😉

inak dnes na obed som cez okno zahliadla susedu s muzom, vliekli uz aj kufor,tak asi uz isli rodit. 😀 a to som si hned spomenula,ze aj my sme isli tak na obed do porodnice,a tiez sme sa este usmievali ako oni, no a mala sa narodila dve hodky po polnoci.tak hadam aj ona to bude mat coskoro za sebou.

zdenkam
11. okt 2009

U nas ma maly priezvisko po tatkovi a ja som si meno nemenila, teda doposial nie, lebo takmer rok po svadbe sme nemali cas vybavit slovensky a cesky sobasny list. A asi to uz necham tak.

Ale minule ked sme leteli, sa mi 1x stalo, ze na mna kukali a potom, ze dieta je vase? Mate ine priezviska? A to sa ma pytali v Dubline, kde by to mali vydat casto.
Kym som ho mala vo svojom pase, tak to nebolo podozrive.

U nas je take babetkovske obdobie v mojom okoli. Spusta znamych sa snazi o dalsie babo. A citala som vcera v mail taky clanok ako po 3Otke rodila prve babo a potom sa im 7 rokov nedarilo druhe. A otehotnela v 45.
TAk toto by som nechcela. Ale jak sa zas ideme snazit po tom potrate o mimino, tak ma desi, ze aj s nami sa priroda takto nejako zahra. ☹ .
Vcera som vravela muzickovi, ze by sme sa nemali na to druhe dieta tak moc sustredit, lebo nas moze stretnut aj sklamanie, ak sa nebude darit a nemam chut pri kazdej kramy plakat.

TAk sa nam zhalloweenieva 😉 , cas kupit kostymy. 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mishka711
11. okt 2009

lady dik za radu takze sa to da na tej ambasade vybavit super som rada tato to urcite podpise no problem on to tak aj tak xcel aj mna xce dat bez ova ale ja uz to necham tak lebo zase vsetkomenit no to sa mi nechce teda Zdenka kostymi nemame este maly sa boji masiek tak ho doziadnej asi nedostaneme hihi Katka no takze sa ti budi na mliecko?aj nas taky bol teraz dostane len nadranom bola vynimka ked bol sick ale uz teraz az okolo pol 7 skor nie 😉

zdenkam
11. okt 2009

babenky, da sa tu poslat fotka ako priloha. Musim vam nieco ukazat. Je to taka krasna fotka, co sa mi dnes podarilo vyfotit v kennedys parku a nazvala by som ju, niekto tam hore ta lubi.

tixi
11. okt 2009

uzasna fotecka 🙂
dnes som bola v pristave na octoberfeste, mnamky, mali tam perfektne pochutky...dala som si aj asi pat glgov kvasinkoveho piva, snad neuskodilo, ale uz niekolko hodin mam v posve taku cudnu bolest, akoby ma tam stale nieco bodlo, neviete co to moze byt???niekedy ma to pichne aj viac krat za sebou a potom aj pol hodinu nic...
idem si lahnut, snad to do rana prejde, dobru nocku 😉

zdenkam
11. okt 2009

Tixi, ty si taka blondyna ako aj nas maly 🙂
Joj, nech ti to prejde a vsetko je ok.

Inak, ja mam spinavy blond a tatko rysave vlasy, tak div divuci ze ja maly taky blondiak.
dobru a vsetkym vela zdaru do noveho tyzdna

tixi
12. okt 2009

dobre ranko, dnes mam volno, sedem hodin rano ale ja som uz hore, stale mam sem tam tie bodnutia, pockam este par hodin, ak to neprestane pojdem radsej k lekarovi ☹ nemoze to byt z toho, ze som mohla napr. prechladnut? asi si idem pre istotu spravit urologicky caj, hoci ja bylinkove caje z duse neznasam
nemate ani jedna s podobnou bolestou skusenosti???

tixi
12. okt 2009

no takze urologicky caj sa nekona, na obale pise, ze ho nemaju pit tehotne...

kacenkalm
12. okt 2009

ahojte baby
dlho som sa neozvala,ale nejak si neviem najst cas,ako sa mala narodila...ale mam problem,od vcera bojujem s horuckou 38.6...nic ma neboli len ta teplote,takze si myslim ze to na dktora nie je,davam si paralen kazdych osem hodin...ale bojim sa o mlieko,kedze kojim...nemate skusenosti alebo rady?diky

mishka711
12. okt 2009

zdenka super fotka no nejake znamenie urcite a mile 🙂 tixi netusim co by to mohlo byt mozno aj to ze male rastie a sa roztahuje no hlavne klud vsetko bude ok o oktober fest sme poculi ale sme boli doma ja som tu mala vcera kadernika tak som spokojna ze mam vlasy done predtym ked podem rodit 😀 a nebudem to riesit potom a k tomu ked prisiel este k nam tak super este ma napadlo ze take pichania mam ja sem ta ale to uz som v inom mesiaci ale ked ti to neprejde sa radsej chod ukazat dr a najlepsie ak by ti spravili scan aby si si bola ista ze je vsetko ok daj vediet 😉

tixi
12. okt 2009

kacenka, podla mna by si aspon mala zavolat lekarovi, pre istotu...38.6 je dost zvysena teplota a od mliecka by sa urcite mohla nakazit mala, drzim prsty aby to preslo
ja som si inac predsa len uvarila ten caj, hoci len pol litra, k tomu pijem cranberry dzus ( vraj je velmi dobry na mocove cesty )dala som si teplu sprchu a teraz lezim v teple, zajtra sice pracujem ale ak to neprejde pojdem aj pocas pracovnej doby k dr. a hotovo
mishka tebe uz svieti krasne cislo 39, takze ak nebudes dlhsie pisat, vieme, kde si 🙂

mishka711
12. okt 2009

kacenkaa nemas zapal prsnika?ja viem ze ta nic neboli ale preistotu zavolaj dr alebo pozri nieco na nete mozno nieco na teba leze no drzime palceky nech si cim skor v poriadku

mishka711
12. okt 2009

tixi inak mne to ukazuje tyzden dopredu podla dr som len 38tt no ale vobec sa necitim ako pred porodom tak uvidme ci nebudem prenasat 😀

ladywitch26
12. okt 2009

kacenka,no 38,6 je aj dost. radsej skoc k doktorovi,aj ked ta nic neboli. ja som 2 tyzdne po porode dostala horucku 39 a nicim nesla zrazit.no a nakoniec to bol zapal moc.ciest.tak som skoncila na antibiotikach,ale hned o dva dni som uz bola fit.to si pamatam,ze ma doktor poslal doniest moc a potom mi este ukazoval na tom testovacom papieriku,ze aha,ved ty mas leukocyty na najvyssej hranici, cize zapal ako svina.a tiez ma nic nebolelo. o mlieko sa nemusis bat, keby cosi,da ti ant. co sa mozu aj pri kojeni. inak mna az neskor napadlo,ze ja krava blba som si ten zapal uhnala sama. mala som tam dolu ranku,ale vraj tak malu,ze to nebolo ani na jeden stich. no ale bolela aj tak riadne,a hlavne ked som isla na wc.to som videla vsetkych svatych dookola.tak som chodila cikat do sprchy a menej to bolelo,ked som si pustila studenu vodu. no a kedze som kvoli tomu,aby som mala dost mlieka strasne vela pila, chodila som aj dost na wc.no a ked sa clovek tak "ochladzuje" 7-8x za den,tak bodaj by z toho nebol riadny zapal....

kacenkalm
12. okt 2009

no ja mam tie prsia trochu citlive,ale myslela som si ze je to z teploty...pri zapale prsnika nestratim mlieko?

ladywitch26
12. okt 2009

kacenka,nemala by si stratit mlieko,len treba stale kojit.a vyprazdnovat az do poslednej kvapky.ak ti mala nevypije vsetko,kup si odsavacku a odsavaj.a hlavne vela pit. inak to odsate mliecko mozes zamrazit a pouzit v case krizy.alebo teraz ako ja, pridavam ho do kasiciek. mala mi napr.mrkvicku nechce jest samotnu, ale staci lyzicka materskeho mlieka do nej zamiesana a uz sa ide za tym potrhat.
ale naozaj by si mala skocit za GP, podla mna taka teplota nie je v pohode,ked si len nedavno rodila.radsej nech ta prezru. mozes mat v tele zapal a ani o tom nemusis vediet. mna tiez nic nebolelo,ani s mocenim som nemala problemy,len ta vysoka teplota bola.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre