Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

lessana
20. nov 2009

Ahoj dakujem vam baby za odpovede aj za pediatricku, a ako je to s ockovaniami? ktre su povinne ktore nie? ako to prebieha? oni ta objednaju ci ty si musis sama najst niekoho? napr. Gp? a dufam ze si mozem zavolat sanitku ked pojdem rodit, predali sme auto....zeby som sla busom? 🙂
miska79 ja som na prve vysetrenie v nemocnici bola objednana 1.9.09 a to bol uz 5ty mesiac,no mala som scan tyzden pred tim, kde bolo vsetko O>K,takzde som stiredavo na prehliadkach v nemocnici a u GP, GP ta prezrie skor a posle list do nemocnice,ten moj poslal uplne do inej ako som sa ja objednala 🙂 ale do tej spravnej poslal list polsky gynekolog u ktoreho som bola sukromne v 4tt a a v 2 mes. aby som si bola ista ze sa ta mala fazulka vyvija, nemocnica sa stebou predtym ani nebavy, dostala som ale odporucaie od jednej filipinky, ze akbude hocjaky problem, bolesti ci krvacanie zavolat si sama sanitku,, a potom ta musia vysetrit, ona si to parkrat vymyslela, bla sa bo predtym prisla o babo, ale pozreli ju a sla spokojne domov, aj ked si to vymyslela....no a teraz mam prehliadky za 2 tyzdne u GP a za 4 do nemocnice,takto stiredavo...

lessana
20. nov 2009

ospravedlnujem sa za pravopis

zdenkam
20. nov 2009

Lesanna, health nurse ti da knizku co a kedy sa ockuje a ty si uz dohodnes len v zdravotnom stredisku potom az bude cas ockovania. TEda, tak to fungovalo u nas.
TAk mi problem s nemocnicou nemame, staci povedat v ktorom meste. Ale aj tak v mojom pripade list od gp stratila nemocnica a na mna prisliel scan prvy az v 2O tyzdni po urgencii gp.
😠

A o tej sanite, to pochybujem, ale mozem sa mylit. Podstatne skor to vidim na taxik. Tak treba mat nachystanu doma hotovost ako poistku, ked to pride.

nadina
20. nov 2009

Ahojte,

Misakika, neviem kde presne byvas,
ale priamo pri Blanchardstown Shopping Centre
je velka Library, kde najdes naozaj velky vyber knih v slovencine...
Pozicovne je zdarma, pokial nebudes meskat s navratenim knih
...a predlzit si mozes pozicanie aj cez internet.

Maju tam velky vyber aj knih v Cestine a taktiez vela detskych kniziek v CZ aj SK.

Tiez maju cesku bilingavlnu ediciu knih, kde na jednej strane mas obsah v cestine
a v druhej v anglictine...

http://www.fingalcoco.ie/CommunityRecreationand...

Pekny vecer,
N.

kacenkalm
21. nov 2009

ahojte mamicky a buduce mamicky...
to dnes mame pocasie,akoby sa certi zenili.... 🙂 Ako som pisala o tej nasej ''manzelskej''krize,tak snad je uz po....priatel prisiel za mnou a povedal,ze rozmyslal a niektore veci si uvedomil....tak snad to uz tak aj ostane.... 🙂
dalsia vec,uz som 9 tyzdnov po porode,a este stale som nedostala menstruaciu...je to normalne?citala som,ze ked kojite,menstruacia sa nemusi ani dostavit,tak neviem....ani s priatelom ''nerobime lasku'' 😀 ,lebo sa bojim ze znova otehotniem,a musim pockat na menstruaciu,abu som zacala brat antikoncepciu....tak sa teda drzte... 🙂

miska79
21. nov 2009

lessana
dakujem za odpoved, tiez mi uz nejake kocky napisali od IP, vlastne vsetky pisete to iste, takze asi by som sa mala ukludnit. V podstate som vedela, ze takto nejak to tu funguje, ale nemam tu nikoho s kym by som sa o tom mohla porozpravat a v nemocke ma docela odpisali, mala som tolko otazok...

mishka711
21. nov 2009

nadina diky za info co sa tyka pediatricky asi ju budem musiet navstivit mala sa mi nejak vyhadzala no potnicky su to asi neni no skonstatovala som ze asi s vitaminou co davam malej mozno ma na nejaky alergiu no ak to nezmizne budem musiet ist snad je fajn a lepsia ako dr nemenovany 😀

erikasadek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lessana
21. nov 2009

Zdenkam dakujem za odpoved, teda pockam si na knizku od nurse, s tim odvozom do porodnice, aj som si to myslela stou sanitkou mas asi pravdu, skusim sa este popytat, neviem co sa bude diat a ako to bude prebiehat, no predstava ze budem kricat taxikarovi do ucha,k tomu ak mi bude manzel na nocnej, pojdem sama,...len zas keby siel somnou asi by mi niekde po ceste omdlel.. 😅 mozno ho podcenujem...zatial ma vacsi strach ako ja...otecko.

miska79 ja som tiez prve 2 mesiace bola v strese, tak som zasla k poliakom na scan,lebo cakat nan az do 5teho mes.bolo daleko. viac mi potom uz v nemocnici nerobili, zatial bo vsetko je O>K.Poliak mi zmeral plod mal par mm,a bolo vidiet slaby tlkot,tak som bola taka rada ze zije,,,a ze sa vyvija, potom som bola este asi v o mesiac u nich, a potom som mala pokoj, do scanu v nemocnici.

citala som v jednom casopise, ze zena ked berie antikoncepciu, pacia sa jej ine tipy muzov ake ked neberie, cize ma partnera beire antikoncepciu, potom ju vysadi a zrazu sa pozera na svojho partnera a rozmysla co sa jej vlastne na nom paci, a naopak, zaujimave vsak?

mishka711
22. nov 2009

lessana a ty si s dublinu ?dnes jak tu fuci no hruuza som bola s malym v obchode sme ledva prisli

lessana
22. nov 2009

mishka711 ano som z Dublinu, byvame v Dublin 3, kusok od centra, nam ide strecha odletiet, no v corku to maju teraz asi fakt hrozne, zaplavy,

lessana
22. nov 2009

mishka711 jeminenku ty mas novorodeniatko, to je krasne..gratulujem 🙂 , nas to caka v january

ladywitch26
22. nov 2009

kacenka, vobec nemusis cakat na menzes, skoc normalne k GP, a pytaj si antiku. pokial si stale este nemala, tak je to ok, ja som prvu dostala az teraz, ale antiku beriem od 6.tyzdna. dala mi noriday,ten je pre kojace matky a ze je lepsie brat antiku este predtym,nez ti nastupi menzes. brala som ho asi tri mesiace, teraz uz nie, lebo chceme pre stanku sestricku 😉

kacenkalm
22. nov 2009

ladywitch,ja mam antiku zo slovenska Cerazette,tiez je pre kojace matky,ale pisu v letaku ze treba pockat na menzes...tak ja cakam,a cakam....pytala som si od GP antiku a nemenovany doktor z Blandcherdstownu mi dal nejaky Yasminelle na 1 mesiac za 15 euro....dost draha....a tam tiez musim cakat...a tak s priatelom ani ''nerobime lasku''...lebo sa bojim... ☹ a kolko stoji ten Noriday?
a drzim palce k dalsiemu babu...tak skoro chcete sestricku?

mishka711
23. nov 2009

lady wau no obdivujem ze uz teraz zarabate 😀 no ale ked mala je dobra vsetko je ok tak co by nie noo my sme si pockali kym mal maliy rok ale aj tak to je teraz sem tam narocne aj ked on neni zle dieta 😀 lessana no my sme v d14 smer luasom na dundrum a maly sa narodil tiez v januari a kopec znamych mam co mali tiez v januari a aj cakaju v januari ten januar je nejaky popularny s mojej strany 😀

mamartinka
23. nov 2009

Baby neviete nahodou kedy budu vianocne trhy v Dubline?Ak by mal niekto info prosim napiste alebo mi poslite ip.Dakujem.A o Catalin sa nic nevie ci uz nieco ma?

catalin
23. nov 2009

catalin je stale dva v jednom, stale len mama cakatelka...ale najneskor do stredy, to mam naplanovane vyvolanie porodu v nemocnici..

mam tu maku a svokrovcov, preto nemam cas sem pisat.. tak sa zatial majte

zdenkam
23. nov 2009

BAbenky, ja som kramy nemala rok, kojila som do 2 a rok dost intenzivne. A mam kamosku a ta tiez az po ruku. Ak sa koji intenzivne tak je to aj bezne. Boze, to boli zlate casy,ked som to nemala. Ja to nemam rada,hoc to mam uplne bezbolestne.
DAlej, ak kojis, tak ti da len minipils lebo ostatna antik sa nedoporucuje brat pri kojeni. Teda taku info dal mne.
Ja som minipils brala tak 1 mesiac, lebo to sa musi brat takmer tu istu hodinu, aby to bolo spolahlive.'Takze potom ziadna antikoncepcia. Ako je to trochu risk, ale ja mam 33 a nikdy som ziadnu neuzivala. Ale to nie aby som vam doporucovala. Je to VAsa volba.
Mne sa to len nejako prieci a nie z nabozenskeho hladiska proste len nie.

Ja som posledne dni unavena ako drak. Uz tyzden chodim na obed s malym spavat. 🙂 Esteze mi stale spinka aj cez 2 hodky a to bude mat coby dup 3 roky. 😉

mishka711
23. nov 2009

catalin no ono to tak byva deti sa nerodia na termin aj ja som bola prakticky 5dni po termine ale uplne prvy termin bol 25okt podla dr nemenovaneho 4okt co bolo podla posledne men ale to som vedela ze nie lebo mne pred otehotnenim blbla takze som verila sebe a ultrazvuku no 25okt a mala sa narodila 26 😀 neboj ono to pride ked nie spontalne tak ti ho vyvolaju no nech vsetko dobre dopadne a malu mat uz pri sebe 😉

mishka711
23. nov 2009

btw nejste niekotora na fb? 😉

tixi
23. nov 2009

caute zienky, dlhsie som tu nebola, ale nemam cas ani na internet, bola so tri dni v BA, nastastie krvny obraz, testy na stitnu zlazu, biochemia su v poriadku, AFP a HCG tak isto, uz len cakam na celkove vyjadrenie na tie triple testy od lekara, ale vyzera, ze vsetko je o.k., tak som kludnejsia 🙂
mam taku otazocku, aj vam sa stavalo alebo stava, ze pocas tehotenstva ak ste silnejsie kychli alebo zakaslali tak vas silnejsie pichlo v brusku? ja uz som zistila, ze nemozem kychat ak lezim, vzdy sa radsej aspon posadim ale dnes rano som dostala taky krc, ze som si az musela klaknut...
mishka ja som na fcb

kacenkalm
23. nov 2009

mishka,ja som na FB...

sandaalka
23. nov 2009

mamartinka, ahoj, celkom isto viem povedat, ze vianocne trhy na IFSC, Dublin 1, budu od 12. do 24. 12., neviem, ci tie si myslela...

ladywitch26
23. nov 2009

caute zeny,dnes by som najradsej vrazdila. v stredu ma ist muz na ten manchester, a listkov nikde. tak volam do tej spolocnosti, ze co s tym,ze listky este nemam. tak nakoniec ich ani neposlali. a ze mi ich teda odovzda nejaka osoba tam, niekde pobliz stadionu dve hodky pred zapasom.ze mi mailom posle instrukcie. tak mi teda poslali mail, s cislom na nejakeho patricka.(aj ked by som skor povedala,ze sa vola patrycijus,nakolko ta truba na telefone mala sice perfektnu anglictinu, ale poliak sa nezbavi prizvuku ani za dvadsat rokov). na to cislo sa neda vobec dovolat. je tam sice aj to,ze ak sa neda dovolat,tak sa treba zastavit na uvedenu adresu. je to o tri bloky dalej,mozno nejaky kilometer a KFC. takze podla ich predstav si mam ist pre listky do kuchyne za poliakom, ktory mi ich zapraseny od muky a oleja popri vyprazani kureniec vypise dodaci listok. tak som teda zasa volala do tej spolocnosti, ze chlapovi sa neda dovolat. a ze mam len 24hodin na to, aby som sa s nim dohodla, no lenze nakolko nedviha,tak to nevidim velmi ruzovo. a ze moj muz sa nebude taxikom premavat po celom manchestri, platit navyse, ked som zaplatila 200€ za to, ze mi to dorucia na moju adresu, ako to bolo uvedene aj v zmluve. a ta truba polska mi povedala,ze vsak mam stale skusat volat, ze to nie je jej problem,ze on to nedviha. a ze vsak to KFC nie je tak daleko, ze je to blizko. a ked som jej povedala,ze tak sa teda nedohodneme, ja som si zaplatila za nieco ine, tak ona mi to jednoducho zlozila!!! tak som teda hodinu pisala staznost, ze toto teda tak nenecham, bud mi tie listky dorucia, je mi jedno,ci ten kurier zazvoni aj o polnoci u mna doma, alebo ak nie, tak idem za pravnikom a budem ziadat vratenie nielen penazi, ale aj ostatnych nakladov, cize leteniek, dalsich 200€, nakolko su mi v tom pripade uz zbytocne. boooze ja tak neznasam tych poliakov. do kolena by si dali vrtat pre euro, kazdy jeden z nich, co su tu. haved jedna... keby to bolo za inych okolnosti,tak ma to az tak nestve, ale to bol darcek na muzove 30.te narodky, uz sa na to strasne tesil a oni to takto pokazia. no jak zajtra nic, tak ich roznesiem po vsetkych netovych strankach, od facebooku po bebo.

mishka, ja si velmi nenavyberam,muz je nezamestnany, takze doma som ostat nemohla.to by sme nevyzili.

kacenka, ten noriday stoji okolo 5 euro na mesiac, ale ja mam medical card, takze ho mam zadara. co sa mi celkom paci, ze aj antikoncepciu ti z toho preplacaju. to uz mozu rovno aj vitaminy a ostatny volnopredajny tovar z lekarne 😀

catalin, ja som mala tiez termin na vyvolavacku na 10.den po termine, a nakoniec sa stanka narodila dva dni vcassie. dostala rozum 😀

ladywitch26
23. nov 2009

pozerali ste teraz rte? davali program o rodinach a bola tam jedna ceska. ale rozpravala o tom,ako opusta muza a odchadza aj s dcerkou nazad do ciech, on zostava, lebo stale veri,ze si tu najde pracu. ☹

zdenkam
23. nov 2009

Oj Ladywitch, no hruza s tymi listkami. 😖 A za tolke prachy take problemy? Ako to ze ti ich neposlali domov?
A da sa, ze ti to teraz refunduju, lebo teda ja neviem. 'To sa mi nejako nezda, ze tam manzel bude nahanat nejakeho Poliaka, sak tak to vyzera ze aj zapas skonci, kym ho zozenie.
😠

Tixi a k tomu kychaniu. Ano, ked som kychla v sede na gauci, bolelo ma v podbrusku. Kychat len v stoji v mojom pripade.
To je dobre, ze je vsetko ok. Ty si z BA? alebo si tam len bola na testy?

kacenkalm
24. nov 2009

teda lady,dufam,ze sa ti nakoniec podarilo zohnat tie listky...fakt poliaci su pekny skrblici a dali by si vyvrtat dieru do kolena za 5 centov....poznam to....drzim palce...a diky za info 🙂

arian
24. nov 2009

Ahojte! Dlho som tu nebola, mali sme maminu na navsteve.

Kacenkapri tej antikoncepcii nemusis cakat na menzes, zacni ju normalne uzivat, lebo takto by si mohla cakat aj rok. Ta ha je urcena pre kojace mamy, ktore zvacsa nemenstruuju. Ak chces napis do poradne gynekologa na mamaaja.sk da sa tam aj vyhladat v otazkach.
Lady mas aj moj obdiv, tak skoro po prvom.. 😕 ja som sa neodhodlala na druhe doteraz. S tymi listkami no strasne.
Aj ste niekto boli na tom ockovani proti prasacej chripke? My nie.

Majte sa pekne

tixi
24. nov 2009

zdenka ja som z vychodneho Slovenska, ale vyse pat rokov som zila v BA, kde som aj pracovala v tej nemocnici, kde mi robili vsetky tie testy 😉
Ladywitch, tak to je teda fakt sila...no nemam slov, ani sa ti necudujem, ze mas z toho nervy 😠 clovek da za nieco kopec prachov a nakoniec este musi riesit nezmyselny problem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre