Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

nadina
26. okt 2007

...Ali, rada, ked nam to uz nevyjde,
tak nech maju mozno druhi uzitok z toho...
Aj som dnes pozerala topanocky v Nexte,
ale nekupila som, nevedela som velkosti,
mali tam len UK a malemu sa nechcelo skusat...ani za nic.

Veru Dianka, pridaj fotecku do albumceku,
potesime sa s Vami a mozno nas aj budete inspirovat.
Ja sa prave rozhodujem, ze vymenim nasu velku spalnu
a dame tam chalanov...a my sa s manzelikom uskromnime,
bo chalanom sa tam teraz nic nevojde...okrem posteli
a vstavanej skrine. najlepsie by bolo, keby sme ich dali spat do
Miskinej izby, v noci to prehodili a rano by sa chalani zobudili
v novej izbicke 🙂 Uvidime, ci sa to takto podari...
Tie izby su tu strasne male, vsak? Ach jo.
Tak ...bru nocku...

catrin23
26. okt 2007

nadina ani nehovor.. nam sa do izby zmesti postel a mala komoda a netusim kam by som dala tuto postielku pre brianka... je taka velika, az do 10rokov 😝

diant
26. okt 2007

no nadi mi sme o housing poziadali, je tam dost dlhy cakaci list. muzova segra cakala 3 rokya stahuje sa o tyzden. a to je slobodna mamicka s dvojickami. takze vela stastia kazdemu kto caka. ta nasa landlady sa ani nedotiahla. napisala sms ze v nedelu. my platime za novy domcek 750e. z toho stat nam posiela 700e. a to mame 3 kupelky, 3 izby , zahradu (tradicnu malu irsku) + parkovanie pred domom. takze sa dufam v skorej dobe stahovat nebudeme.
piekli sme manzelom lepene kolieska, tak sa mu lubia 😀 povedal ze lepsie ako v restike.
ked kupim aj tie nalepky tak vam poslem foto. chystam sa v utorok. nas rozculili s tym novym zakonom o L plate.

nadina
26. okt 2007

Dianka,

teda, sa tu smejem, to potom sa necudujem, ze
sa nechcete stahovat... 🙂
Aky zakon o L plate?
To sa tyka zacinajucich soferov, ze?
Ale neviem, aka zmena sa chysta?
Ci uz je v platnosti, Dianka?

etka
26. okt 2007

ahojte baburence, som sa na chvilku odmlcala, pravdu poviem, sem tam som nakukla, len ma tak zdolavaju tie antibiotika, ze pridem domov z prace skoro so zatvorenymi ocami a zadrichmem v tu chvilu ked zbadam postel 😅
heh, aj drahy ma zo mna radost vam poviem 😀
dianka, mate to ale mudro vymyslene...my dostavame len rent allowance, co je asi 300E rocne 😖 ale aspon cosi
vitaj tu etuska/Erika...pekny nick, skoro ako moj 😉 a odkial si? som to asi prehliadla
babenky, nam uz zacinaju sales, tak sa mame na co tesit, zase bude vsade bordel, tovar budu iri kupovat priamo zo zeme a my sa budeme vytesovat z lepsej vyplaty 😝

benabianca
26. okt 2007

ahojte babulky,aj ja mam chore deticky,klasika horsieje na tom Benjaminko,Bianca ma vzdy slabsiu formu.
Bianca ma uz 2 zubky dole,moznotie horucky mala aj z toho.Clovek dakedy nevie.
Precitala som vas zbezne,cele dninerobim nic ine akonahanm Biancu podome,jej sa uz vobec nechce sediet,to je priserne.No sama este chodit nevie,ale aj to bude asi coskoro,urobila za 2 tyzdne velke pokroky,aj popri nabytku uz cupka,pomaly ale isto.No Benjaminko jej dakedy pomoze(k zemi).Ale inak sa maju radi a rehocu sa na tom,ked si robia zle.

Etka-ked mate sales,posli nieco 😅 ,ja si ani nemam cas nic vybrat,stale len stres,lebo moj muz ma nahana,ked si potrebujem nieco kupit a to ja neznasam,tak si nekupim nikdy nic(skoro)

Pa pa,dobru nocku.

diant
27. okt 2007

dobre rano. som sa dnes zobudila a kolena ma bolia.( to asi z toho aka som tucna) okrem toho mam nadchu abo co bo len prskam a hlava ma boli ako keby som sa vcera opila.
majka dlho sme ta tu nevideli. drzim ti s drobcani palce. aj ja by som nejake to skrekuna brala.
etka aj to je nieco no nie? lepsie ako nic.
Nadi no nieje len pre zacinajucich soferov.tu na L plate mozes jazdit aj 5 rokov. manzel ma vodicak rok a pol. cize podla zakona noveho ktory bude platit od utorka musis mat L plate vycapenu na aute (predu aj vzadu) ale soferovat mozes len v sprievode niekoho kto ma full licence. o full licence sa musi poziadat a plati sa 80e. cakacia doba je ale dlha. niekde aj rok. ked test neurobis(co asi 50% neurobi) musis poziadat znovu ale az o rok. no aku to ma logiku? no a my nalepku na aute nemame a teraz ju tam ani neplanujem dat. bo ked ta budu vidiet ze jazdis s nalepkou asi sam v aute si automaticky koledujes o pokutu. ja sice vodicak mam ten nas europsky uzastny plastikovy a plati mi ako full licence no som ho zabudla doma pred rokom ked sme boli na dovolenke u nas. takze sa uz tesim ked nas zastavia. zevraj je tam vysoka pokuta no neviem co je tom pravdy.
novy zakon je aj o piti alkoholu. ani pohar vina. limit je taky ze ak vypijes pohar vina uz si v prdeli. no a ja hucim do otca bo on sa chysta na cork jazz festival dnes a viem ze pohar, dva vypije ci soferuje abo nie. posledne co potrebujem aby mu vzali auto a posadili ho na policajnu stanicu.
sa mi v piatok stalo ze manzel zaparkoval na parkovani pre taxiky. hovorim mu neparkuj tu, dostaneme pokutu. no on nie , ze ja zostanem v aute a on bude len 5 min. siel do banky. a policajt si ku mne prikracal, zaklopkal na okno, ja v panike mu hovorim ze manzel sa hned vrati ze siel za mna do banky bo ja mam dnes porodit tak ze sa boji ma nechavat samu a daleko. on mi to zozral. muz sa rehotal ze aka som sikovna 😅
vsak stahovat sa nechceme len ta nasa landlady je riadna pazrava svina. len kde s nas moze vycucat peniaze. preto jej nerada nieco davam. si nezasluzi.

nadina
27. okt 2007

Ahojte,

Peti, no teeda, ATB aj mna vzdy polozia,
pomaly viac ako choroba...
Tak snad to prejde co najrychlejsie.
Majka, aj Vam vela zdravicka, to je najhorsie,
ked su deticky chore, ale je mozne, ze to aj
s tymi zubkami suvisi. Moji mali vzdy teploty
a este aj hnacky.
Dianka, 🙂 verim, ze s L plate to bude pre Vas tazke,
no ja dufam, ze takto bude menej nehod na cestach,
je pravda, ze zakon naozaj dovoluje 5 rokov
jazdit bez komplet dokonceneho vodicaku,
ale tak to potom na cestach zial aj vyzera...
teda cest vynimkam, Dianka 🙂
Tu par km od nas je taka stvrt, kde sa v noci
neodporuca chodit, casto citam v novinach
akych zlocincov a drogovych dilerov tam zase chytili,
vola sa Finglas a tam casto robia mladi Iri
zavody na ukradnutych autach.
Ludia vo Finglase o tom vedia, su o tom clanky,
ale aj Garda sa tam boji chodit...
ja viem, nesuvisi to s L plate,
ale vies, aj takyto potom jazdia na L plate na cestach,
a potom je naozaj lepsie, ak maju vedla seba
sofera s full licence...teda nemyslim pri tych pretekoch 😖
ale vobec, na cestach... Je to dost zle.
Ale zase v meste sa mi paci, ze soferi davaju prednost
pekne na prechode, no na zelenu im trva celu vecnost,
kym sa rozbehnu. V Irsku sa niet kam ponahlat... 🙂
S tym policajtom si sa vynasla... 😉 esteze si tehotna... 😀

etuska
27. okt 2007

Ahojte kocky,
No u nás na Slovensku je dnes sychravo, aspoň tu na východe, ja som v podstate skoro nevystrčila nos z domu,no zajtra dufam pojdeme aspon na prechadzku s malou, ak bude krajsie.
Mali sme typicku sobotu- trosku upratat, navarit-dnes sme mali rybky-mnam, mnam-varil manzel, o to viac chutili, ze som nemusela stat pri sporaku 🙂
Etka, som chcela si dat najprv nick"etka"-lebo mna tak doma volaju od malicka a zrazu vidim-uz je obsadeny 😉 -no tak mame podobný 🙂 Ako vidíš, sme ešte na SVK, do Írska sa chystame v lete, lebo manzel este konci VŠ. Chystame sa do Dublinu,lebo je tam svagrina,no este sa to moze zmenit.
Nadi,ked si uz nadhodila ten Finglas, kt. casti Dub. su este problemove? Nam len spominali znami, ze na juhu zije dost vela "neckrov"?-ale asi sa neda zovseobecnovat, lebo aj kamoska zila niekam na juhu Dub. a v celkom slusnej stvrti.-to kvoli tomu, ze ked si budeme hladat domcek,aby sme to nepokaslali.
Trosku som pozerala ceny domov v Dub.-spominala si, ze platite 1,300 Eur, su v tom už aj bills?-tie domy su ozaj male ☹ ,co sme boli u kamosa, v izbe postel, skrina a nemas sa kde pohnut ☹
Tak sme rozmyslali, ze radsej chceme nieco vacsie,aspon 3 bed.+2bathrooms a budeme byvat asi so svagrinou,cize 3 dospeli+nasa Miska,prip. este moja sesternica.
Aka je standart. cena za 3bed.+2bath.,lebo vacsinou som nasla 1,600-2000Eur/zalezi samozrejme od lokality.

etuska
27. okt 2007

Co je podla Vas potrebne vybavovat, ked chceme prist do Dub. o priblizne 3/4 roka?Zatial vybavujeme asi toto:

-surfujeme na nete a hladame si jobs z nasho oboru,aby sme priblizne vedeli aku placu mozme pýtat a tiez aka je ponuka prace v danom obore.

-tiez si pozerame ceny prenajmov, no je to len orientacne, kedze domcek budeme hladat, až podla lokality manzelovho pracoviska.

-hladam info o skolach/skolkach pre Misku, no to je podobne ako s domom, nechceme ju nosit do skoly cez 1/2 Dublinu.

-dcerka ma absolvovane vsetky ockovania, preventivku/a dalsie ockovanie ju caka az o 2 roky/, aj ja uz mam vsetky potrebne vysetrenia pobehane.

Otázka:ak chceme v Írsku pobudnut tak 2-3 roky, mame si platit zdravot, poistenie aj na Slovensku? Vacsina nasich znamych chodi napr, k zubarovi na Slovensko.

-ako je to s poplatkami u lekarov? kde si ziadat medical card a ako dlho sa na nu caka?

-po prichode zo Slovenska do Irska si treba hned vybavit PPS number+ co este???
Viem, ze vo vacsine pripadov sa plati prvy mesiac najomne +deposit vsak?

-aku mame sancu, ze zozenieme skolu pre nasu dcerku, ked prideme az v lete/kedze si Nadi pisala,ze je to dost problem/.- aj tak stale zvazujem, ci s nou neostat aspon zo zaciatku doma a hladat si pracu na part time, resp. nasla som dost ponuk vyucovat English napr.vo vecerných hodinách,alebo cez vikendy. 😒

teraz som este nejako "busy", no chystam sa napisat super CV, lebo to je dost dolezite pre prvy dojem potenc. zamestnavatela.

Davali ste si na Slovenku prekladat napr. rodne listy, diplomy???
Babenky, vdaka za vsetky dobre rady.
Drzte sa.Pekny vikend.See you soon, hopefully 🙂

etuska
27. okt 2007

one more thing 🙂 - co sa sem oplati doviest zo Slovenska?Myslim tym, co je v Irsku dost drahe?(detske topanky???, drobne elektrospotrebice??),alebo sa tu da vsetko zohnat pomerne lacno v roznych akciach???

diant
27. okt 2007

no Nadi u nas take problemi niesu. ma to velmi sere bo mladi vacsinou nehody nesposobuju. ked vidim babku za volantom ma striasa. ma fialovu pokozku ide 20km za hodku, slepa je ako tago. to je ohrozenie premavky. a ked niekto rychlo jazdi pravdaze (ten ale l plate nema, bo ma nove auto a mysli si ze si to moze dovolit)... parlament to urobil len preto aby si viac zarobil. tak ma to stve. muz mi ndes povedal ze l plate mozes mat aj cely tvoj zivot.nie len 5 rokov ako som si ja krava myslela. si zober kolko ludi ma l plate a musi ist do prace v utorok, autobus vsade nechodi. si viem predstavit kolko pokut bude. muz ma ukludnoval ze ja to dako vykecam. prinajhorsom poviem ze letime k doktorovi. co ine mi ostava.
piekli sme dalsiu sadu keksikov. tentoraz cokoladove.opuchli mi clenky ako som pri tom stala. poprvy krat.
no tie ceny prenajmu v dubline su nehorazne. sa tu tak vytesujeme s manzelom. normalne mi je luto ze niekto musi platit take palky a zit ako sardinky v konzerve. ja sa na velkost izieb nemozem stazovat.
ozaj kto z vas uz kuri v krbe?

nadina
27. okt 2007

Ahoj Erika,

aj tu bolo dnes poriadne sychravo,
este rano sa dalo na chvilu von
a potom sme si zakurili a ostali v teplucku 🙂
...
My mame 3 bedroom + 3 bathrooms, ale v podstate jedno z toho je len hostovske wcko.
Myslim, ze tych 1300 je standard, ale idu taketo domy aj po 1400.
Treba pozriet na www.daft.ie ale preklikat sa dalej, lebo najprv ide aj niekolko stran sponzorovanych odkazov a tam su vzdy najdrahsie domy
a ludia sa dalej mozno ani nepreklikaju...alebo si vyselektuj podla ceny.
To co pises, je vela neviem, ze by sa tak draho prenajimali...
to by muselo byt v Blackrocku, Malahide, Portmarnocku, alebo v inej lepsej stvrti 😉 Tu u nas v Tyrreli osto nejdu 3 bed. po 1600/2000.
Napr. www.daft.ie/25488
www.daft.ie/24305 nie su tam fotky, ale treba si pozriet v tej stvrti domy s fotkami... a pod.
Z tych horsich je este dobre sa vyhnut stvrtiam ako je Ballymun, Glasnevin, Corduf a vraj aj Clonsila je dost divoka, Parlickstown.
My byvame v Tyrrelstowne, odporucam, nova a krasna stvrt,
ale do centra 40/45 minut busom, v zapche aj hodinu.
Tiez vhodny pre deti je Blanchardstown, blizko je najvacsie obchodne centrum v Irsku a krasne velke detske ihrisko so straznikom, s dobrym spojenim do centra
a potom stvrte pri pobrezi, ale su drahsie.
Inak ak by som si mala ja este raz vybrat, tak beriem napriklad Donabate,
Balbrigan, Bray, Graystones...su to mestecka pri pobrezi, kde jazdi Dart do Dublinu, vlacik nestoji v zapche a cesta z Balbriganu Dartom trva do centra
rovnako ako mojmu manzelovi cesta do prace Busom, v centre vacsinou nie je kde parkovat, alebo sa plati, takze vela ludi chodi mestskou. V tychto mesteckach je aj kludnejsi zivot ako v Dubline a na severe aj lacnejsie prenajmy ako v Dubline a lacnejsie skolky. Bray a Greystones su drahsie, ale obcas sa objavi aj nieco lacnejsie... Drzim palce...

etuska
27. okt 2007

Dik Nadi za info 🙂 -take rady sa clovek len tak lahko nedozvie, o to viac si to vazim.Hned si to pisem do svojho specializovaneho slovnicka "Eire" 🙂
Pekný víkend celej rodinke.

diant
27. okt 2007

etuska ja som si dala prekladat rony list, aj diplom a aj som to potrebolvala. myslim ze spotrebice sem tahat netreba. budes mat skoro vsetko v dome ktory budes prenajimat. mozes si doniest fen na vlasy ak mas dobry doma.
ani vela topanok ti netreba, tu su veci lacne a pekne, najma ked su vsade zlavy co v lete budu.

nadina
27. okt 2007

Dianka,
tak to je jasne, ked sa na to pozriem z Tvojho pohladu,
tak to bude tazke...chodit trebars vsade s muzom.
Ten vodicak si si nenechala poslat? Ci asi nema kto, vsak?
Ale z tych kolacikov by si mohla poslat nam...mnaaam.
Na opuchy si davaj pozor, aby sa Ti nezvysil tlak a pod.
Nejdem Ta viac strasit, ale ak opuchnes vela a neprejde to,
ked si lahnes, tak chod ku lekarke radsej. Ale neboj, opuchy
su v tehotenstve normalne, telo zadrziava vodu, najma ku koncu teh.
Ja som varievala po sediacky 😀 taka som bola opuchnuta
a cervena...

Erika,
dajte si od lekarky vystavit zoznam ockovani deti
od narodenia az po datum odchodu.

Poistenie zdr. na SK nemozes mat subezne ak tu mas pracovnu zmluvu.
Dokonca od 1.januara 2008 bude v platnosti zakon na SK, ze vsetci rodinni prislusnici musia mat zdr. poistenie v krajine zivitela rodiny.
SK poistenie si mozes nechat na SK len ak tu nebudes mat pracovnu zmluvu.
Rozmyslam, ci je este aj ina moznost, ale ma nic nenapada.
Tiez, ked si podas o Medical Card /dalej MC/, tak nemozes mat zdr. poistenie v dvoch krajinach, je to proti zakonom, aj ked mnohi to tak maju, ale su vacsinou robotnici a pod. Vies, ked sa na to pride a clovek by tu mal prac. zmluvu, ktoru aj tak musis v kopii dolozit na zdr. poistovni, tak by Ti dali zaplatit vsetky vykony do zadu, ak by si na SK cerpala a mala legalnu zmluvu v IRL. Ak si niekto nechava poistenie v oboch krajinach a viem, ze taki su, tak to nie je moc dobre riesenie, okrem toho potom si nemozu dat zaratat napr. roky tu do dochodku, pretoze by to vyslo najavo..a pod. Myslim, ze to len veci komplikuje a ja mam radsej vo veciach jasno 😀
Ale nech so kazdy robi ako chce.
Ano, treba mat nasetrene aj na depozit. Pripadne byvat prvy mesiac niekde
s niekym v dome a nasetrit si na ten depozit, ako moj manzel.
PPS treba aj pre deti, PPS deti Ti ale postou neposlu, ako Tvoje,
treba sa vratit na urad a len Ti ich nadiktuju. Treba trvat na vydani PPS aj pre deti, neradi to davaju, ale trvaj na tom, povedz, ze koli zdr, poisteniu ich potrebujes, co je nakoniec aj pravda.
Info o MC si pozri na www.medicalcard.ie
Ziada sa na HSE, ale najrpv musis mat prac.zmluvu a zdokladovany prijem. Potom mas na webe kalkulacku, ci Ti to vyjde.
Ja mam zubara tu a je to najlepsi zubar, akeho som zatial mala,
kedze mam MC, tak neplatim, ani len za fotokompozity...co ma na SK stalo aj 1000sk za zub.
Ci bude miesto v skole zalezi od stvrte, mestecka...napriklad vseobecne
je v Dubline 15 skolska kriza, ale s mojou vtedy 12 rocnou dcerou som problem nemala, vacsi problem je zaradit prvakou od zaciatku...
Na CV vela zalezi, manzel si ho pisal 2.mesiace.
Treba sa zamerat na jednu vec a nepisat, ze ovladas milion roznych veci.
Treba CV upravovat len a len podla pozicie na ktoru sa hlasis...
Doklady si overovat nedavaj, stalo by Ta to strasne peniaze
a rodne listy Ti tu overia uradnici zdarma, to pre social welfare staci.
Na overenie diplomov je urad, overuju sa zdarma, ale vlastne tam uz nejde o overenie, ale o uznanie ekvivalentu vzdelania tu v IRL. Ja mam prave doma ziadost, ked to najdem, hodim sem link.
Snad som na nic nezabudla 😉
N.

diant
27. okt 2007

nadi prve keksiky zhoreli. dala som si stolicku pred ruru a sla sa vycikat, povedala som drahemu nech ich stazi. vratila som sa spat a zhorene srdiecka 😀 chudak nevedel ci uz su 😅 tie zvysne sa nam podarili,na vc som radsej nesla.

nadina
27. okt 2007

Este som zabudla, co sa tyka veci,
co sem doniest,
tak Dianka ma pravdu, spotrebice su tu lacne...
pre ceny mrkni napriklad na www.argos.ie
najdes tam asi vsetko okrem oblecenia a obuvi.
Na obuv som si tu nezvykla, je tu vela cinskych obuv,
aj ked v nich predavaju Iri, ale obchod smrdi do siroka, do daleka,
ako v Blanchi je jeden, ani neviem ako sa vola... shoes a este cosi.
Ale napr. v TK MAXE mavaju aj znacky ako Scholl, Gabor a podobne.
V Outlete za dobre ceny, ale treba mat stastie.
Ja tu mam problem kupit topanky detom, to im radsej kup
este na SK, ak mozem poradit, ked je taka moznost.
Co som si ja sem doniesla, tak bol stacionarny bike, vesiam nan saty 😀
ale aj normalny bike, author, bolo mi luto predat a dobre som spravila.
Lepsie bicykle sa daju kupit za dobre ceny, ale nepoznam, ktore su tu lepsie...
Author som tu napr. este nevidela. No a este sme doviezli veci,
ktore nam bolo na SK luto predat, vezu, video, repraky a pod. Inak som vsetko doma predala, od hrncov az po nabytok, ci auto a byt sme prenajali...

nadina
27. okt 2007

...a este som zabudla, stvrt Clondalkin,
vraj tiez nic moc.

catrin23
28. okt 2007

no neuverite mi .. 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠
tak som sa tu rozpisala a kym som to isla odoslat tak sa mi to stratilo a nieje to tu 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠
taka som nasrata... tak skusim este raz ale uz som zabudla co som vsetko pisala

catrin23
28. okt 2007

....takze najprv k tym domom. u nas vo sworde su ceny od 1300-1500 za 3bed+2-3bath. my mame napr 2bed+2bath apartman za 1100eur plus bills kezde dva mesiace okolo 100-150eur. byvame v peknej stvrti applewood (etus pozri na dafte- swords). je tu velke nakupne centrum Pavillion, teraz ho zvacsuju a bude este viac shopov 😀 v decembri by mali otvarat. a byvame asi 10min od letiska
....ja by som do irska nebrala hlavne vela siat, tu ich nakupis az az a hlavne pre deticky. mne teraz priatel poslal za 3tasky siat pre brianka. kupil mu napr overal za 8eur, co u nas kupis za 1500Sk.a spotrebice kupis tiez za dobre ceny v argose ako uz spomenula nadina
....ja som dala prelozit rodny list a dve ziadosti na rodicovsky prispevok a pridavok na dieta a platila som za to 1800sk 😠 ozaj a co je na tom pravdy ze materska sa tu dostava len 3mesiace??
....my mame v irsku tu modru karticku (europsku karticku) tak neviem ci to je ta medical card. ja mam taku aj na slovensku. priatel bol teraz u zubara v irl a platil za navstevu 30eur a druhykrat 80 a este asi 3xtam musi ist 😢

diant
28. okt 2007

ahoj catrin. tu karticku co mas nieje medical card.nadi ti poradi ako ju vybavit a ci mas na nu narok. ona je ako knizka, scitana. to ja by som to tak nevedela vysvetlit. kedze neviem ako sa po slovensky povie turkey. zabudla som a nevie ma napadnut (to len tak od veci)
to o tej materskej neviem no myslim ze je to tak ako pises.

catrin23
28. okt 2007

..neviem si predstavit co by som robila keby musim stale na niekoho cakat aby som mohla jazdit s L plate. ale ja mam vodicak uz vyse 5rokov takze mna sa to asi netyka,ze???? ja ked vydim tych kudi co maju nalepene to L-ko na okne tak ma ide porazit. hlavne z cernochov, ti nevedia vobec jazdit. bud im to zadochne na krizovatke alebo sa nevedia otocit, nevedia parkovat no proste horor.naco uz takym davaju vobec vodicak??? minule jeden cernoch ostal stat na krizovatke na semaforoch pri OMNI Shope v Santry asi mu dosiel benzin tak vystupil z auta a isiel kupit. esteze tam bola benzinova pumpa. tak ho vsetci vytrubili 😀 😀 😀 😀 a predtym vo sworde jeden tiez tlacil auto z krizovatky a na skle mal velku nalepku L. 😀 to ich asi v tej autoskole neucili ze obcas treba aj natankovat 😀 😀

catrin23
28. okt 2007

ahoj diant... turkey je moriak 😀 😀 😀
..no tak nadi porad ak vies... 😉 😉 😉

catrin23
28. okt 2007

napisala som vidim s Y!!!! ako sa mi to mohlo stat???nechapem 😲 😲

catrin23
28. okt 2007

a kudi 😀 😀 😀 myslela som ludi 😅

diant
28. okt 2007

catrin ja po slovensky neviem uz poriadne rozpravat nieto este pisat. si tu o mne ludia musia mysliet ze som nikdy do skoly nechodila. dik za toho moriaka. kamoske som pisala mail na slovensko a nazvala som ho turiak. dako mi to nesedelo, potom ma napadlo ze to asi ani nieje slovo. 😲
ja som stale s muzom takze stale jazdime spolu ale kedmi treba mlicko ist kupit tak ho poslem sameho no teraz uz nemozem 🙄
zalezi od toho aky vodicak mas. a tu do autoskoly sa nechodi. teda aspon ja co poznam irov, aj v rodine. nikto do autoskoly nechodil. presli testom , dostali vodicak, tu sa ani jazda nerobi ked chces vodicak. inak sa necudujem ze cernosi nevedia jazdit. chudaci oni tu prvy krat videli auto podaktori. musis mat strpenia..

catrin23
28. okt 2007

hi turiak.. to je skoro podobne moriakovi...
ja mam europsky vodicak alebo aky to je ten najnovsi maly, ja som jazdievala pravidelne v irsku a hlavne do roboty ked som mala nocne, ked som isla na dennu autom tak som len parkovala asi 20min, kym som nasla nejake miesto a z domu busom to mam 5min.
u nas v robote ked cinan dostal vodicak tak o tom spieval este dva mesiace a ked ma raz bral z roboty domov tak som plakala od strachu. vsak ten tak isiel jak na formule. chcel sa ukazat ze vie jezdit a pritom hroza des!!! a potom ma s nim poslali sefovci na skolenie do ddublinu a to som sa celu cestu modlila nech sme uz tam a naspat to ani nehovorim... tak rychlo isiel v uzkej uliske ze ked iislo auto oproti tak normalne vybehol na obrubnik.. a vtedy mi aj slzicky vysli tak som sa bala... takze baby, k cinanom do auta nesadajte!!! 😀 😀 😀 😀 😀

diant
28. okt 2007

ani ma nenapadne. od kedy som tehotna v predu sedim len ak manzel soferuje. ak sme u mojho otca v aute sedim v zadu, to iste so svokrou a svokrom. nieze neverim no nechcem riskovat. aj tak ziapem vzdy spomal, hlavne na tych rampach bo oni chodia cez to rychlo, ma az nadvihne zo sedacky( a to som tucna). minule som si cvrkla. taka hanba 😲
inak ten vodicak co mas je ok. 😎

catrin23
28. okt 2007

ja mojmu stale kricim ze spomal, a to aj ked nejde rychlo 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre