Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

etuska
6. nov 2007

Dianka, sucitime s tebou, no ta bolest krizov je uz predzvest porodu, aspon u mna to tak bolo. Drzim palce a budem sa za Teba modlit, nech to mas rychle za sebou a mozes si tulit svoje babatko. Ono sa uz na Teba taaak tesi, ale asi mu je v brusku dobre 🙂
Pridala som nové foto, len mi neslo zmensit. Je na nom nase krsniatko Evicka (nar.4.10) a nasa Mimi ju "okukovala" 🙂
Helka,Etka,Lenka,Lienus....? Co mate nove?

nadina
6. nov 2007

Ahojte zienky,
ja som tu dnes mala neterkinu dceru pol dna,
tak som sa venovala len detom,
do toho este stale je Slavinko chory,
takze nic moc, na vecer mi vyvrackal aj Hylak,
tak ak do rana nebude lepsie, zase pojdeme ku GP...achjo.
Dianka, neboj, aj ked nepisem, myslim na Teba,
ako sa mas a pred chvilkou mi pipla sms,
tak hned ma napadne, ze to Ty 😉
Uz sa tesim, ze mi pride od Teba sms / posli trebars takuto :
49 cm, 3980 g 🙂
Idem si oddychnut,
ale este nakuknem...

helka31
6. nov 2007

Ahojky žienky.Joj Dianka nemáš to teraz ľahké ☹ ale drž sa už sa to stupńuje.Musíš byť silná.Veľa šťastia možno predsa ti to vyjde na termín.Erika to bábo je roztomilé,také zlatučké.Mimi nechce sestričku alebo bračeka?Ako bolo dnes,bože ako Vám závidím,že už máte sneh aj moja mamka volala celá happy,že v KE snežilo 🙂 .Ako bolo v škole?Nadi ako už je Slávko fit?

nadina
6. nov 2007

Helka, stale rovnako,
stale to neprechadza,
myslim, ze padam od unavy,
tak bru nocku...

etuska
6. nov 2007

Nadi, to bolo dobre s tou Diankinou SMS 🙂 Dufam, ze Slavkovi sa cim skor polepsi, chudatko male. Helka, v skole O.K, len rano som mala krizu, potom sa to uz nejako rozbehlo.Mala som 7 hod. v kuse/tie 5 min. prestavky stacia tak na premiestnenie z triedy do triedy 😒 /. Zajtra učím od 7-mej, tak idem ešte hodit sprchu a spinkat, lebo vcera som to opat prehnala a zaspala som asi o jednej 🙄
Hmmm, Miske braceka, ci sestricku?-uz by sa jej zisiel aspon jeden surodenec, lebo zacina mat jedinacikovke maniere, no ked chceme prist v lete do Irska,asi take 2-3 roky pockame. Nemam este 30, tak sa utesujem, ze som este mlada a plodna 🙂 . Vy Samkovi neplanujete surodenca? 🙂
Bru nocku a peknu stredu.

helka31
6. nov 2007

No tak to si mala perný deň.Treba si aj oddýchnuť a dnes už nepracuj 🙂 .Tak to máš dobre,že ešte nemáš 30.Ja mám už čochvílka 31 😒 už mi tikajú hodiny, možno pouvažujem kedy druhé.Ale chceme 😉 určite.Aj ten moj Samko už má také maniere.No uvidíme kedy. 😵 Tak aj ja sa šupnem pod perinku.Dnes som nejaká unavená a vidím,že nie som sama.Pa a sladké sníčky všetkým. 😵 .

ashley
7. nov 2007

Dobre ranko.
Diant ako? Este si doma? MYslim na teba a drzim palce.

svesty
7. nov 2007

Ahojte, Nadina

Pozerala som si tvoj albumcek len tak náhodou a zistila som, že máš aj staršiu dcéru, ktorá chodí do školy. My sa chceme tiež vysťahovať do Írska ale mám aj ja syna 3 tiaka a druhého 3 roky a tak váham i keď z rodinných dúvodov budem musieť. Môžeš mi pls. poradiť ako ste vybavovali školu, prípadne škôlku, bol s tým problém ako dlho vám to trvalo. Prípadne nechali ste deti najprv doma - čo ja nechcem a potom ste sa vrátili. Nie je problém s prácou, kde sa ubytovať, ktorá lokality je taka fajn - nemusí byť Super. Viem, že som to vychŕlila ale potrebujem pozisťovať toho čo najviac, lebo ma tlačí čas a tak budem naozaj veĽmi rada ak odpíšeš a iné dievčatá tiež. Naozaj ďakujem.

nadina
7. nov 2007

Dobre ranko zienky,

vitaj Svesty,
prosim Ta, skus precitat par stranok do zadu v nasej diskusii,
preberali sme tam skoly, skolky a urcite aj dalsie temy,
ktore Ti pomozu na zaciatok sa zorientovat. Pred par dnami
sme preberali aj lokality v Dubline, najdes tam aj uvedene,
ktorym je lepsie sa vyhnut...

Mrkni trebars aj moju stranku www.golianova.blog.sme.sk
kde tiez najdes uzitocne info, hlavne clanky >
/Od creche az po au/pair
/Ubytovanie a byvanie v IRL
/Recruitment agencies in IRL
/Medical Cards, alebo co nas caka v Irsku

Ci je problem s pracou? To je otazka na ktoru nie je
jednoznacna odpoved. Zalezi od vzdelania, anglictiny,
chuti pracovat, oblasti, v ktorej clovek pracu hlada.
Su miesta, na ktore je problem sa dostat,
ale su aj miesta, ktore sa nedari obsadit ani agenturam...
Urcite odporucam na zaciatok poslat najrpv jedneho z rodicov,
ktori ma vacsiu sancu najst pracu, mozno aj lepsie zaplatenu...
a s detmi nie je problem odist zo SR hoc aj uprostred skolskeho roka,
ako sme to urobili my. Dcera dialkovo dokoncila druhy pol rok na SK,
zaroven navstevovala tu posledny rocnik na primary school
a dnes je prvacka na secondary, pricom zo SR mame povolenie
pokracovat v povinnej skolskej dochadzke v zahranici.
Tak drzim palce.
Ak budes nieco potrebovat, co nenajdes v diskusii, ci na mojej stranke,
tak kludne piiiisni.
Drzime palce.
...
Bre ranko, Dianka,
este si tam? Ako si spinkala? ak vobec...?
...
Ali, ako sa mate? Kedy sa uvidime? Ako sa ma Lienus?
Pekny dnicek vsetkym...

diant
7. nov 2007

bobre rank. vcera som si dal tu sprchu ako mi Ashley poradila, zarazila som si panadol a zaspala som ako maca. budila som sa ale stale, kazde dve hodiny. dnes sa az tak zle necitim. no uvidime. kto vie ci mi ten termin padne no doktorka povedala ze ona si nemysli ze budem este aj o tyzden tehotna. inak ma nechaju prenasat ,,len" 10 dni 🙄 ale vsak ta doktorka o tom prd vie ☹

nadina
7. nov 2007

Dianka, neboj, uz to dlho nepotrva...viem, ze posledni dni
su najhorsie... 😖
Uz len posli tu sms 😉

lienus
7. nov 2007

ahoj dievcata, tak som pisala prispevok, maly prisiel, tukol dve zazracne klavesy, a bolo to vymazane. Boli sme dnes u Dr. Kohistani na jeho novej klinike, ma laryngitidu. celu noc poplakaval,mal teplotu, nemohol prehltat a ked kaslal, tak ho to asi bolelo. Dostali sme atb ale az od zajtra. Dnes len Calpol, ale nezda sa mi, ze mu to pomoze na hrdlo, pockam do vecera. Zevraj aj jedno usko ma chytene, no ja si tu neviem zvyknut na tento ich system. Ked sme boli v zime doma a dostal laryn... tak to bol uplne iny pristup. ach, co uz.

nadina
7. nov 2007

Ahoj Lenka,
tak nech to Nikolaskovi co najrychlejsie prejde...
Slavkovi je dnes lepsie, teda nehnackuje,
aj sme sa von vybrali...no a ked sme prisli,
zistila som, ze ma tiez zvysenu teplotu,
tak ja uz neviem...asi tiez pojdem ku GP,
no najskor zajtra...
...
Dianka, daj potom vediet, co nove...je lepsie?

lienus
7. nov 2007

Dianka, skus dlhe prchadzky, sex a ostre jedla, mne nepomohla ani cesta busom cez Finglas, ktoru som absolvovala kazdy tyzden do nemocnice. Najviac som ale neznasala, ked mi ludia kazdy den vyvolavali, ci uz nieco mam a ja som stale sedela doma.Tak ja radsej pockam, kym textnes Nadi.

lienus
7. nov 2007

Ozaj,dik Nadi. Ty si spokojna s tym, co ti du daju doktori?

nadina
7. nov 2007

Lenka,
nie, nie som spokojna,
to by bolo na dlhe pisanie...chjo...
Vacsinou konzultujem s lekarkou na SK,
aj ked uz nemame tam poistenie.
Keby tu bolo zdravotnictvo aspon take ako na SK...
a samozrejme, ze kym sme na SK byvali,
tak sme chceli este lepsie...
...
Hold, sme zvyknuti na iny pristup,
na SK je ten pristup iny, viac rodinne zalozeny
a osobnejsi vztah / lekar / pacient. A preto je tam
aj vacsia dovera pacienta k lekarovi.
Tu je to o tazsie, ze lekar nepozna nas, my jeho...
a este mu mame aj verit...
Ale take vztahy sa buduu roky,
takze tu je to aj o to tazsie...

nadina
7. nov 2007

Prave luskam stranky na uznanie vzdelania v Irsku,
tak ak by sa Vam zisli, su tu :
http://www.qualificationsrecognition.ie
http://www.nfq.ie
a na poslednej stranke
najdete perfektny diagram zobrazujuci 10 levelov
vzdelania v IRL. Som zvedava, ci mi tu deviatku
uznaju, alebo klesnem... 😒
This service is free of charge 😉
http://www.nfq.ie/nfq/en/frame_action/documents...

nadina
7. nov 2007

Dianka,
skusala som Ti volat, ale stale nemam Tvoje cislo,
len na mobil Tvojho draheho...a ten ho ma vypnuty,
odkaz som nenechala.
Posli mi Tvoje 😉

diant
7. nov 2007

nadi, sedime doma, vse je ok.alebo aspon ako doktorka povedala uvidime...ze oddychuj.poslala som ti ip.telefon je zapnuty no asi nema signal bo tu mame uzastne pokrytie..
lienus ja osre jedla jem odkedy som pregy. no ale na sex ma nikto v tomto stadiu nenahovori.dnes sme sa boli aj po obchodoch prechadzat. po vonku sa velmi nechcem bo nikdy neviem kedy sa mi cikat da. nechcem sa niekde pocikat 😕
no ja nervy z telefonatou nemam. svokra vola kazdy den ze ci sa nic nedeje no mna to vzdy potesi, ze na nas myslia.skor ma rozculuje ze vsetky kamosky co som mala doma sedia ako na ihlach a posielaju maily jedna za druhou. im odpisuj..kazda chce vediet.. chvalabohu cislo mojho mobilu nema nikto okrem mojho muza. po prve ho neviem a po druhe to ma svoju vyhodu...

etuska
7. nov 2007

Ahoj Lienus,vidis, moja sa z toho pomaly dostava a Tvoj chrobacik dostane laryngitidu hned za nou ☹
My sme dostali ATB Zinnat, kvapky Fenistil +Calcium a zabralo asi za 1-2 dni, dost rýchlo. Vela som vetrala, zvlhcovala izbu, vtedy sa Miske lepsie dýchalo.
A tiez nam povedali, ze ma jedno usko zapalene, no uz nas to preslo,tak dufam ,ze coskoro aj vas.
Nadi, dik za dalsie super stranky. Ked budem mat cas, mrknem sa.
Ja som dnes grogy, boli ma hrdlo,prave sa"naparujem" nad harmancekom a to mame ist v piatok na stuzkovu-ja saty na ramienka 😖

etuska
7. nov 2007

No Nadi, ked tu uz davas info na koberceky, ktore su ozaj velmi pekne, mozte sa pre zmenu mrknut na www.hybler.cz
Ja som u nás v obchodíku s detským oblečením kúpila Miške krááásne postelne prádlo od tejto firmy. Konkretne je to "Medved pod perinou"-pistaciovo zelenu, lebo taku mame aj izbu a krsniatku Evicke take iste, iba v tyrkysovej.
-len tak pre inšpiráciu,ak si budete chciet priniest nabudúce zo SVK niečo pekné 🙂

lienus
7. nov 2007

Vdaka Etuska. My sme dostali amoxicilinove atb, dala som mu ich uz vecer, lebo som sa nanho nemohla pozerat, nie cakat do zajtra. Fenistil mam zo Sk, ale bojim sa ho dat, ked ma tieto atb, ani nesopli, len ten kaslisko. Na buduce si prinesiem aj kalciovy syrup. Doma sme chodili aj inhalovat, ked to dostal prvy krat, ale to bolo strasne, taaak vrieskal, mal len 10 mesiacov. Je teraz taky pritulny, stale na mne visi. Ja tiez pocitujem hrdlo, ale dufam, ze to nic. Ja som uz nemala teplotu 12 rokov, vzdy ma choroba chyti bez teploty.
Nadi, Slavko uz lepsie?

nadina
7. nov 2007

Ahojte,
Slavkovi je uz lepsie,
ale tiez je taky pritulny,
stale sa pyta na ruky
a chudiatko moje, uz ma vyse tyzdna dietu,
stale mi otvara chladnicku a nechape
preco mu nic nechcem dat...
Ja aj rozmyslam ist do prace, ale neviem si predstavit,
ked mi deti ochoreju...a vobec, ako a ci sa to da vobec
pri dvoch malych detoch v IRL.
Lienus, ja si uz tiez pisem zoznam liekov,
co mi manzelik donesie, zatial mam na zozname Hylak,
Kulisek a veru si idem dopisat aj kalciovy sirupcek, dik.
My - ked treba, tak inhalujeme doma, pod dekou nad hrncom,
ako ma to mama naucila. Ked nie je nic ine, tak staci aj dve lyzice
soli na hrniec vody, ale dobry je aj harmancek.
Ja som tu konecne objavila zihlavovy caj, v Holand and Barets,
tak sa vytesujem. Ta predajna je v Blanchi na prizemi a maju prave 50% zlavu na 700 produktov,
tak som nakupila, najma susene plody. Este tam asi skocim.
Tak teda skore uzdravenie vsetkym prajem...ked uz sme tu taky polny lazaret...
a Dianka, Tebe uz len jedno mozem zazelat 😉
Nech je to cim skor...

xena22
7. nov 2007

Ahojte spolubojovnicky! Dnes som si dala tu namahu a preluskala som tuto temu od zaciatku do konca,aby som bola v obraze a nikoho neotravovala otazkami ,ktore tu uz padli 😉
Takze ja zijem s mojou rodinkou nedaleko Corku,mam dvoch synov /7r. a 3r./ a som rada,ze som natrafila (vdaka Etuske) na toto forum.V irsku sme relativne spokojni,dokonca ani nepomyslame na navrat.Tato krajina sa mi az na par nedostatkov zapacila,pride mi taka viac "rodinna" ako Slovensko,samozrejme ako vacsina z vas ani ja nie som spokojna s Dr a skolstvom,ale to je detail.Uz sme tu vyse dva roky,takze sme uz zabyvani,sice v prenajatom domceku,ale trosku uz pomyslame,ze by sme vzali hypoteku aj tuna,este pockame zo tri roky a asi sa na to dame.Starsi syn uz chodi treti rok do skoly a mladsi zatial do skolky,ale len do takej Play-school na tri hodky denne,len koli jazyku a kolektivu...no pojdem aj ja do hajan...este raz vas vsetky zdravim...dobru noc

nadina
7. nov 2007

Vitaj Xena,
to je super, ze sa nam to tu takto rozrasta.
Aj Dianka je tam kdesi od Corku...
Xeni, mozem sa Ta hned na uvod spytat, ked uz ste taki zabyvani,
mate Medical Cards, alebo komercne poistenie?
Nam teraz koncia Medical Cards a uz nam ich nepredlzia
a neviem, ktoru poistovnu si vybrat...
Mate niekto skusenosti?
Xeni, si doma s mladsim?
Ja som so Slavkom doma, ale rozmyslam ist do prace,
len neviem, ci to zvladnem... 😉

etuska
7. nov 2007

Práve som dopozerala na markize Reflex,bol tam prispevok o jednej pani,kt. vyrastala v detskom domove a nakoniec aj jej 4 deti skoncili v decaku ☹ ,viacmenej preto, ze sa u ich maminky prejavila schizofrenia ☹ ,mne je z takych osudov smutno a uz asi 2 roky premyslam nad adopciou/a snivam o tom od puberty/.
Chceme si s mangelikom zarobit na domcek a mat este 2 surodencov pre Mimi/jedno z nich by som si ozaj chcela adoptovat/. Drahého na to psychicky pripravujem uz roky 🙂 -uvidíme,či sa na to dáme, samozrejme až ked budeme byvat vo vlastnom.Mám stále pocit, že tam niekde na nás čaká nejaké dieťatko,ktoré by tááák túžilo po maminke a ocinkovi.Hmmm,asi som precitlivela... 🙂
Zatial su to len plany , realne mozno za take 3 rocky.-ale som Vám odhalila svoju dušu. Neva...možno sa nájde niekto, kto rozmýšľa podobne 🙂
Bru nocku a vitááááj Xena22 🙂

nadina
7. nov 2007

Erika,
ktovie, mozno tu na Teba caka nejaky maly pehaty Ir
vo foster home...alebo nejaky maly cernosko 😉
http://www.adoptionboard.ie/domestic/index.php
http://www.barnardos.ie/pdf/adoption-fostering-...
http://www.citizensinformation.ie/categories/bi...
😉 😉 😉 😉 😉 😉
Drzim palce, nech to bude kdekolvek... 😉

etuska
7. nov 2007

😀 😀 😀 Nadi, si ma pobavila.Potom by sme to mohli rozbehnut ako Brad Pitt a Angelina Jolie 🙂 multikulturna rodinka 🙂 Hmmm,asi skor slovenske dieta,aj tak je ich u nas v DD dost.We will see. Slavkovi prajeme skore uzdravenie, uz padam, lebo este mi treba napisat cca 2-3pripravy a potom rýchlo hajat-ako sa tesiiiim 😀 "talk 2 U tomorrow".

diant
8. nov 2007

tak a mame to tu. 8.11 a nic sa nedeje. v nemocnici povedali ze malemu ubuda voda. tak v utorok na dalsiu kontrolu. inak je to ozaj chlapcek. zas sme mu videli oriesky 😀

ashley
8. nov 2007

Ahojte.
Len na chvilocku, bo neni casu. Dianka je to zvlastne, ze cele tehotenstvo ta sprevadza jeden datum a nakoniec aj tak nic z toho. Pride den D a nic sa nedeje. Velmi ti drzim palce, drz sa.
Nadi dnes som bola u teba, ale som len zaklopala lebo som nevedela ci Slavko nespi. Velmi vam tam hucal alarm tak som utekala, lebo budilo maleho.
Lienus liecte sa.
Etuska adoptovat... klobuk dole.
Babenky uz musim, krasny dniiik zajtra. pa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre