Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

nadina
7. feb 2008

Ahojte zienky,
kde ste? Ja pomaly zdrham na ine diskusky,
ked to tu mrzne....tak piste,
ako sa mate?
Co nove? 😉

nadina
7. feb 2008

Etka, Andrea z Tallaght aj z Tullamore, halo? Helka z Balbriganu ?
A co Magdus - Cmulinko, citas nas aspon este? A co Diant? Si tu?

xena22
7. feb 2008

Ahojte baby ja vas teraz tak zanedbavam 🙂 ale mame problemy s netom,uz som sem aj dva krat napisala a vzdy mi padol net a sa mi to neulozilo.Nove nemam nic,akurat som zostala s detmi doma a po mesiaci zacinam lozit po stenach 😖 ale vraj to chce len zvyk.Popravde praca mi nechyba,hamba mi,len akosi neviem co zo sebou.Decka ma sice zamestnavaju dost,ale niekedy mi uz lezu aj vlastne deti hore krkom 😀
Teraz trosku k temam:Ja tu nesoferujem vobec,teda ja som nesoferovala ani na SK,mam skratka paniku aj na kolotocovych autickach a chytam infarktove stavy aj na trenazeri 😀 Dokonca saliem aj na mieste spolujazdca. No a neviem kto tu mal aky problem s plesnami na stenach a oknach...no ja som sa toho zbavila radikalne,klasickym savom na hajzel,chvilu sme smrdeli ako nemocnica ale odvtedy mam pokoj,hlavne treba vela vetrat ked je vonku suchy vzduch (nepredstavitelne tuna v irsku)...
Mam pocit ,ze tato zima nema konca kraja,uz by som sa chcela niekde vyvalit do parku a cumet do slnka,ale to si asi este pockam.
Co planujete na valentina?My nic,my zrovna letime domov,tak si mozno s muzom kupime v lietadle panaka a symbolicky si strngneme... no a teraz to odoslem a slak ma trafi,ked mi zase sekne net 😢

nadina
7. feb 2008

Ahoj Xeni,

😉 to nielen Tebe pada net, ale aj konik casto pada...
pekne si to uloz CTRL+C, pred odoslanim a ked spadne,
tak daj CTRL+V a nemusis pisat znovu 😉 😉 😉
No vidis, neboj, aj doma je dobre, ja som doma 5 rokov,
co som mala chalanov za sebou....
a vidis, aj som zabudla, ake mas Ty deticky?
Pozeram, ze v profile to nemas, skus pripomenut 😉
No a potom / o tyzden / zelam stastny let 🙂
Idete na dlho domov?

etuska
7. feb 2008

Ja som konecne nasla muzikovi pracu aj na jobs.ie,tak skusime napisat cez vikend bravurne CV a zacneme pomaly rozposielat 🙂 Aj ja som nasla par ponuk na "TEFL teacher",v jednom "add" celkom dobra prac. doma 9:30-12:30 + mozem si vybrat aj soboty a na hodinu 22Eur.Tak sondujem dalej.Dolezita je aj poloha. Vacsina jazykoviek je v centre,par som ich nasla v Malahide....-aj tak si najprv musí najst job drahy...-lebo jeho bude urcite lepsie platený,kedze bude robit full time.

Helka-uz ti je lepsie? Nadi a co Ty?

nadina
7. feb 2008

Erika,
bojujem, co mi ostava...

etuska
7. feb 2008

Baby,kde ste???? 🙂

xena22
8. feb 2008

Dobre ranko,zrovna kavickujem...Nadina mam dvoch chlapcov 8 a 4r. trosku velki na to aby som s nimi bola doma,ale nemam vela moznosti ako to riesit.V septembri ide mladsi tiez do skoly(teraz chodi len do skolky na 3h denne),tak mozno potom by som si nasla nejaky part time,ale pochybujem,nesoferujem,rano musim vystrajat deti do skoly ja a pre nich chodit zasa ja,kedze tata je zivitel rodiny.A ked si k tomu primyslim vsetky tie volne dni co maju v skole a nejake tie choroby k tomu,tak som prakticky bez sance.A ani sa mi nechce,zacinam si to celkom uzivat.Chceli by sme este jedno dieta,tak ak by sa zadarilo,tak budem doma dalsich x rokov.
Minule ma uz chytali nalady,ze sa chcem vratit domov na SK,ale uz ma to chvalabohu preslo,staci ked ma kamosky bombarduju zufalymi info o drahobe a blbych zakonoch,tak hned menim nazor.Nevim,ci sa vobec kedy vratime,najradsej by som bola keby decka dostudovali tu a to pochybujem,ze by sme ich po tolkych rokoch nahovorili na navrat.Ako je to u vas,planujete sa vratit na rodnu zem?

nadina
8. feb 2008

Ahoj Xeni,

zdielam podobny nazor
a viem, ze s detmi tu nie je lahke chodit do prace na full time.
...
Taktiez sme tu predbezne nastalo...
casom sa uvidi, ale zatial sa isto nechystame vratit.
Nie je to lahke vobec prejst vsetkym, co ku stahovaniu patri
a nehodlam si tym prejst v blizkej bududcnosti znova 😉 😉 😉
Aj ked Slovensko je krasne...

xena22
8. feb 2008

Ja som tu pracovala dva roky,ale bolo to o hubu,stale som mala niekoho nasankovaneho v dome a pol platu islo tatam,takze uz som to nechcela takto riesit,kamoska si dala varovat deti irke co im huli pod nos,to sa mi tiez nezda,teraz vzala nocne a uz si nedava varovat,funguje na pol plynu,lebo uz jej dochadza dych,ale oni sa chcu cim skor vratit,tak to ma opodstatnenie.Dat dokopy prachy a vypadnut to je ich ciel.Nam zatial prachy az tak nechybaju,ale patrilo by sa maximalne setrit,lenze s jedneho platu 😒 to nie je nic moc,potom ma prepadaju take myslienky,ze naco sme vlastne tu.Ale zas na druhej strane neriesim existencne problemy ako na slovensku a mozem sa plne venovat deckam,aj to je velke plus nie?Mam zo vsetkeho zmiesane pocity,clvek nevie kedy robi dobre,ale ked sme sa konecne zabyvali tuna,tak sa mi tiez nechce znova zacinat niekde inde odznova.Trosku mi tu chybaju socialne kontakty,rodina a znami,tuna je tazko vytvorit nove znamosti...teda aspon ja to tak vidim.

maryloou77
8. feb 2008

ako to tu citam,
😎 tiez ma tak napada, co budeme my tiez robit ked sa nam narodi babatko a ostaneme dovtedy tu v Irsku, 😖 aj ked sa mi to zda lepsie riesenie ako doma 😵
vsetko ma svoje pre aj proti 😉

nadina
8. feb 2008

Xeni,

s tymi znamymi urcite velmi zalezi na koho natrafis.
Ved dobre priatelstva sa utvaraju aj roky, nech si kdekolvek.
Len na Slovensku to bolo podla mna jednoduhsie vdaka tomu, ze Ti urcite kontatky
uz vyplynu z rodiny...
My tu mame celkom dobrych susedov a s nasou susedou z Indie
som castejsie ako so Slovakmi, urcite zalezi na koho natrafis.
My tiez zijeme z jedneho platu, co predsa nie je nic neobvykle,
na Slovensku som bola na materskej a tiez sme zili z jedneho platu,
akurat sme preratavali kam dame kazdu korunu...a ci nam vobec vyjde
na dovolenku s 3 detmi...??? A to mozem povedat, ze na SK pomery
manzel vobec nezarabal zle...a este mal aj zivnost.
Tu su sice vyssie vydavky, povedzme len poistka na auto,
ako iste viete moze byt zhruba od 500 aj do 1300 eur na dvoch/rok, ked nemate
papiere o bezskodovom priebehu na SK a tu len zacinate...
takze co sa nam zdalo na SK vela...by tu bol zanedbatelny vydavok /
ako slovenske poistky, povedzme...
ale predsa len, ja sa nestazujem. My sme odisli najma koli detom,
samozrejme, ze aj nam to prospeje, dufam 😉 a spoznavat krajinu a novych ludi
je tiez zaujimave...
No trebars nasa Miska bude mat snad lepsie moznosti v zivote,
uz teraz zvlada anglinu, zial alebo s postesenim/?/ - sa naucila perfektne aj polstinu,
v skole ma franacuzstinu, ktorej vyuku ma samozrejme v anglictine,
co tiez nie je lahke...tak to mi robi radost, ked vidim, ako
jej prospieva nas pobyt tu...a aj ked zaciatky iste nie su lahke,
pre nikoho...tak po case sa da... 😉 Am I right? 😉

xena22
8. feb 2008

Mas pravdu nadina,deckam to len prospeje,tiez sa mi paci ten system,ze ich do nicoho nenutia v skole.Takze minimalne kym dostuduju zostavame tu...t.j. naveky 😀
A k tym vztahom,to je pravda,je to tak,ze mame tu kopec znamych,ale su slobodni,bezdetni a maju ine starosti,ved to poznas.A potom susedia...noo povedzme,ze nas neprijali s otvorenou narucou,akoze rozpravame sa ,zdravime sa,usmievame sa,ale je to take chladne,no nesadli sme si.Potom este nejake tie mamicky od spoluziakov,ale tiez viac drzime pokope my cudzokrajni a Iri sa k nam akosi nemaju.V praci som mala dobre kolegyne,ale tiez to bolo poznat,ze viac menej su len zvedave ako to u nas chodi a cakali,ze im poviem,ze podaktori ludia este nezliezli zo stromov 😒
Nestretla som sa so ziadnou diskriminaciou,to nie,ale aj tak...je to ine,ale asi mas pravdu ,mozno keby som sa na slovensku prestahovala do ineho mesta,tiez by som bola taka stratena...
Moj muz hovori,ze to chce cas 😀 som tu skoro tri roky... tak neviem,,,,

lenka1108
8. feb 2008

ahoj xeni.v ktorom meste byvas?ja som v limericku a je to tu presne tak ako spomynas ty.mam tu susedou ktory len tak odvrknu HI lebo si myslia ze sme poliaci.minule som bola s malou vonku a jedna mamicka bola vonku asi rovnako starym dievcatkom a moja mala pribehla knej a ona automaticky to svoje dieta potiahla ze pod pod ideme inde.scarlett sa len ostala divat a mne prislo normalne do placu.potom mi doslo ze som na nu rozpravala po slovensky a irke sa to nepacilo,isto si myslela ze som polka.tu ich nemaju radi jeden poliak tu minule v susedstve zabil druheho a nechal ho vo vedlajsom dome a nasli ho asi po tyzdni.neviem nechapem preco nas hadzu vsetkych do jedneho vreca a predsa to dieta sa chcelo iba pohrat.ked sme byvali v galway jooooj tak tam to bolo o inom.mala som teda este aj mam tam kopec znamych irok s detmi,byvalu sefku kamosky no len co nedasa dochadzat kazdy den 1.5 hod.ale diky bohu a internetu som tu nasla helku,aj ked sme boli spolu v parku len raz aj tak mi to strasne pomohlo a tesim sa na dalsie stretavky.no nic asi nam len zostava skusat a prihovarat sa a hlavne v prvom rade povedat od kial sme.

nadina
8. feb 2008

Xeni,

tak to je jasne, ze Iri su vacsinou uzavreta komunita,
ale aj ked pozeram na nich, ako rodiny,
tak sa tu nenavstevuju...Len v ramci rodiny...
a s ostatnymi sa predsa maju moznost stretnut vecer v krcme.
😉
Takze vztahy su ine a nie prave take,
na ake sme zvyknuti... ale to zase neznamena, ze
je to nie nieco zle...len je to ine ako pozname z domu
a ine, ako je nam prijemne, kedze sme v tom vyrastli.
...
My sme tu zatial len rok a kym som nemala zlomenu nohu,
tak sa dalo 😀 Sem tam do kniznice...,
na ihrisko, do hracieho centra a clovek stretne nakoniec aj Slovakov
😉

nadina
8. feb 2008

Lenka,
to mas pravdu s tymi Poliakmi
a aj ked osobne som nikdy proti nim nic nemala,
tak ziskavam averziu k nim, ako k narodu
len koli tomu, ze nas s nimi spajaju
a nech sa na mna nikto nehneva /
Poliaci si tu naozaj nerobia dobre meno,
aj ked sa najdu isto aj vynimky...

nadina
8. feb 2008

Irish government asked a question to its citizens:
Is the Polish immigration a serious problem?
- 35% respondents said: 'yes, it is a serious problem!
- 65% respondents said: 'absolutnie xxxxx żaden!'

xxxxx / vymazana polska nadavka 😉

etuska
8. feb 2008

Nadi 😀 😀 😀
Aj ja som bola minuly rok v Dubline soskovana,ze som pomaly vsade pocula polstinu a tak sa necudujem,ze Tvoja Miska sa ju perfektne naucila 🙂
Poliakov ako narod mam rada,ved su hned par km od nas za hranicami,lenze v kazdom narode sa najdu aj taki aj taki ludia 😒

Ked som zila v Anglicku,tak som tam tiez prisla s predsudkom,ze su konzervativni...,no vlastna skusenost ma presvedcila o opaku.Prvé 2 mesiace som nestretla ani 1 Slováka,co bolo super,lebo ja som tam prisla sa zdokonalit v AJ,co sa mi aj podarilo.No musela som sa aj ja snazit.Hned prvy tyzden som zasla do miestneho maleho kostolíka a tam sa ma hned jedna Anglicanka zacala vypytovat odkial som.Bola velmi zlata a postupne som sa v ich zbore zoznamila s mnohymi ludmi s velkým srdcom. Stretavali sme sa aj cez tyzden a dokonca som k jednej rodinke chodila pravidelne. Chodili sme aj na rozjne vyletiky a tak.

Lenze to bude asi aj tým,ze oni boli krestania a podla toho aj zili. Este stale sme v kontakte a na Vianoce mi nezabudnu poslat pohladnicu 🙂

Ono je to ozaj o tej komunikacii a ked zistia,ze sme "civilizovani" narod,tak sa mozno aj oni budú pozerat na nas inými ocami.

Mozno je to aj tym,ze Anglicania su na roznych pristahovalcov zvyknuti uz dlhsieu dobu a do Irska ten príliv migrantov dorazil az v poslednej dobe.

xena22
8. feb 2008

Lenka my sme v Corku a taketo situacie,kedy si myslia,ze sme poliaci zazivam denne,ucitelka v skolke si po roku a pol nezvykla ,ze sme slovaci,su tam aj polske a litovske deti,jeden cech tusim a minule na mna ucitelka vyhrkla,ked som sa s jednym litovskym rodicom na chodbe bavila anglicky,ze preco sa s nim bavim po anglicky,ze sa kludne mozeme bavit polsky,ze jej to nevadi 😀 😀 😀
Tak som si utvorila svoj nazor hihi....no a maju novu asistentku polku a vraj jej moj maly nerozumie 😠 no,ja reku ani si nezelam aby rozumel,zasa som jej musela taktne pripomenut,ze nie sme poliaci... a tak dokola stale nieco.Starsi syn ma extra hodiny anglcitiny s ostatnymi anglicky nehovoriacimi detmi,paradox je ze su tam sami slovaci a litovci zrovna,ale ked ich zvolavaju na hodinu,tak takto: "vsetky polske deti sa presunu do jazykovkyyyy"
Nikedy zurim a niekdy sa zasmejem,co ine mi zostava? Polsko pupok sveta,ja proti nim nic nemam,ale trosku mi vadi ako sa im tu nic nepaci,vsetko maju v polsku lepsie,krajsie,kvaltinejsie,lacnejsie a odbornejsie...no co do kelu robia tu,ked im tam je tak dobre??? 😉

etuska
8. feb 2008

Presne tak 🙂 a hlavne preco ich je tam zrazu tak vela 😀

etuska
8. feb 2008

Uz aj s mužom zvažujeme,či sa radšej nezašiť niekam na sever Škótska,tam by bola mozno sanca,ze sa mala skor naučí anglictinu ako polstinu

etka
8. feb 2008

ahojte dievcata, tak zase po dlhsej dobe ale teraz mi urcite prepacite, posledny tyzden som prezila v zbytocnom strese, nemohla som spavat a bola som nervozna ako pes a to vsetko len kvoli nezaujmu a ignorancii v irskom zdravotnictve 😠
ale od zaciatku...meskala mi ms a kedze si meriam aj bazalnu teplotu, ktora je stale vysoka a bola som 40 den cyklu, urobila som si testik a vysiel pozitivne...neplasila som sa, lebo sa mi to uz stalo a nakoniec z toho nic nebolo... 😒 ale o dva dni som urobila dalsi a opat poz a silnejsia ciarka...hm, kupila som 2 digitalne a oba pozitivne...no tak hybaj k dokimu, kedze ms zatim nedosla...tak som zacvakala 50Euro, urobil tam jeden svoj test a ze negativny, poslal po mne vzorku mocu do Rotundy a dovidenia, zavolajte si pre vysledok. Vysledok vecer opat negativny...hovorim si, no co uz som salena, ci co...tak som si dalsi test urobila, ked som isla od dokiho a zase pozit, ciara hruba jak blazon...tak som sa dnes rozhodla ist do polskej kliniky na vysetrenie a ucg, doktorka tam videla bodku a po prehliadke som mala nechany odkaz na telefone od irskeho doktora, ze v labakoch urobili chybu a test bol pozitivny...ziadne pardon, alebo sorry, nic... 😖 tot moja skusenost, ale som rada, ze to takto dopadlo a po tomto vsetkom mi dnes tak odlahlo a som stastna prestastna 🙂 🙂 🙂 Teraz len dufam, ze vsetko bude v poriadku...len sa teraz rozhodnut, ci tu aj rodit... 😉
takuto stat som tu este nenapisala, hehe 😉

mishka711
8. feb 2008

etka tak gratulujeme my sme tu odrodili a musimpovedat len same pozitivne veci a to zdravotnictvo zase moja kamoska podla testu pola teh tak bola u polky na oconelke a ona ze nech pride za 2tyz aby jej mohla urobit scan no a 5dni na to zacala ako keby krvacat tk tam hned druhy den rano isla no tam ju odbili ze maju full ze ju nemoze zobrat aj napriek tomu ze moze potratit no ze sorry tak isla do rotundy tam ju zobrali ostala tam jednu noc ale teho nebola bolo to nieco ako cysta ci co teda lastne mozno spermia bez genetickych informacii tak sa to vyplavilo same ja som chodila ku gyn na pols.kliniku do d7 monike a spokojna a rodila by som tu aj druhy krat mozno raz.... 🙂 je skoro nieco planovat tak vela stastia ETKA urcite bude vsetko ok treba si verit 🙂

nadina
8. feb 2008

Jeej, Peti,
tak to naozaj veeeeelmi G R A T U L U JE M
a prajem najma vela vela zdravicka... 🙂
No, take stresy, ako naschval, vsak?
Ale so stastnym koncom
a dufajme, ze vsetko pojde tak,
ako ma byt. Som rada, ze si sa ozvala...

Inak ja som tu tiez bola na zaciatku na polskej klinike,
tusim v Cabre...ppri Tesco. Strieda sa tam v jednej ordinacii lekar a lekarka,
mozno to bolo to iste? Ja som vtedy natrafila na lekara,
ale totalny flegmos....to, co som vedela, ze nemam v poriadku,
tak na sone musi byt vidiet...a ze mi sono robil tiez,
ale o nicom sa nezmienil, vsetko bolo podla neho OK.
Len ma ten jeho spokojny usmev stal 220 eur. To celkom vazne.
...
Ja mam v Ziline doktora Hartela http://www.gynekology.szm.sk/
a to som len pozerala na prvy x u neho, ze toto je naozaj Pan Doktor...
Idem sa aj teraz ku nemu objednat na april,
mala by som letiet na SK na 5 dni, aj mojej starej mame na 90-tku,
len dufam, ze moja noha si nebude "mysliet" nieco ine 😀
Tak pekny vecer 😉

etka
8. feb 2008

dakujem dievcata 🙂
veru, koniec bol stastny, tak to hadam bude aj tak pokracovat... 😉
Ja som bola v polskej hned oproti Rotunde, mam to blizko aj z prace aj z domu...prijemni ludia tam teda nie su, ale to co som chcela vediet som sa dozvedela a mam ist este na krvne testy...ale teraz neviem, co mam robit, asi je potrebne ist zase k GP aby mi vydal potvrdenie a poslal ma do nemocnice...jaaaaaa uz nevim co to tu maju za system... 😖
inac, ja Nadi tiez chodim k Dr. Hartelovi a bola som velmi prijemne prekvapena, velky profesional a prijemny clovek..mamca ma tam objedna, idem za 2 tyzdne domov na 15 dni, tak len skontrolovat ci je vsetko ok. 🙂 Aty mas este nozku v sadre??? 😉

nadina
8. feb 2008

Peti,
veru, este mam nohu v sadre,
je to hruza, vlastne od 1.1.
a koncim 13.2.
len sa bojim, ze to tym datumom len
vsetko zacne....rehabky a tak...chjo.
Fiha, na 15 dni domov?
To mas super 😉

lenka78
8. feb 2008

etka,tak to bol super pribeh.Gratulujem,musela si byt stastna prestastna,ked si sa to dozvedela.Tak vyloz nohy a bud flegma 😀 😀 😀
inac ja mam tiez jeden hlod s Poliakmi.Bavili sa o tom,ze kolegyna Slovenka vie po polsky a ja nie.Ja som sa im smiala,ze preco by som sa mala snazit hovorit po polsky,ked oni sa nesnazia hovorit po slovensky.Jeden Poliak ma ucil ako im mam hovorit rozne poziadavky na jedlo v polstine a ja im na to,ze co tak keby sa oni ucili po slovensky,tak bol zo mna mimo,ze ako som sa nieco take opovazila vyzadovat.Najvacsi kamenak bol,ked jeden Poliak zahlasil so svojim naivnym pohladom,ze ci ja som sa neucila v skole po polsky.Vybuch smiechu,no jasne,ved vy patrite ku svetovym jazykom. 😀 😀 😀 😀

etuska
9. feb 2008

Petka,aj ja sa pripajam este raz k blahozelaniu/bo som objavila tvoju fotos pozit. testikom na nete 🙂 /

mishka711
9. feb 2008

no ja som vlastne isla od polky do hospital pretoze ona povedala ze ona je ako Gp takze ak pojdete tam tak kludne od nej do hospital nemusite choit uz ku Gp ktory tu nema ani scan

etka
9. feb 2008

dakujem este raz koculendy, lenka, veru niektori Poliaci su proste neuveritelni...myslia si, ze ked ich je skoro 50mil., patri im svet... 😖 my mame v praci jednu polku ale ona je v pohode, hm, vynimka potvrdzuje pravidlo 😉
miska, no to som potrebovala vediet, ci ist znovu k tomu hm hm GP, alebo pojdem len na krv k Polke 🙂 gynduske a ona ma odtial posle do nemocky....radsej by som tak...len nevim, ci ma ta Polka tolko informacii, ktore budem na zaciatok potrebovat, je tu par mesiacov 😒
Nadik, my mame 5 tyzdnov dovolenky, co je paraaaaada 😉 uz sa tesim a vzhuru k Hartelovi... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre