Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

helka31
18. feb 2008

Dík Nadi.Nech aj tebe to rehabko pomože.No aj tu u nás už kvitnú narcisy čo sa mi zdá skoro.Len škoda,že takto pomrznú.Ahoj Lucxy.A kam rozmýšľate,že prídete bývať v Limericku?Už máte niečo vyhľadnuté?Lenka 1108 ako sa držíte?

question
18. feb 2008

ahojte baby,nadi co sa ti stalo,ze si v barlach ulozena??? a ako to zvladas s deturencami?
baby zajtra idem na vysetrenie do Rotundy,pretoze som krvacala,tak som zvedava,co mi povedia...ak nieco..tak drzte palceky nech aspon zistia z coho to mam..
inak normalne sa mi tento rok tu pocasie celkom paci,bo aspon neleje tak ako minuly rok,to bolo hrozne..9ak si to pamatate)
etka a kedy to ides domov? a nemas boja trochu? ja idem o tri tyzdne a trochu sa bojim letu,bo by sa nemalo prve tri mesiace lietat..

etka
18. feb 2008

caute kocky, dakujem andrejka 🙂
hely, ano, hned pri Arnotts je taky obchodik, vola sa Hickeys a maju tam vsetko ok vymyslu sveta 😉
iva, ja idem domov ted v nedelu a neviem sa dockat...uz som letela pred 2mi tyzdnami do UK a zda sa, teda dufam, ze v pohode...len neviem, ci mam ist cez ten skener, hm 😒
Phoenix park je krasny, aj ja tam rada chodim, az ked nie tak casto ako by som chcela a teraz je krasne pocko, tak bolo urcite fajn... 😉

question
18. feb 2008

ahoj Petka,no tak to budes mat cerstve info z SK,tak drzim palceky,aby ti vsetko doma dobre dopadlo... a s tym lietanim.. radsej to neprehanat. 🙂

nadina
18. feb 2008

Ahojte,

Question, Ivka, ze? Snad si to uz zapamatam... 😉
Co som robila? Skusala som kvalitu ladu v Liffey Valley na korculiach
/korculovat sa viem.../
1.januara. Potom bola oparcia, dostala som 6 srobov a klin / for ever...
a teraz sa to snazim rozhybat...vsak ak citas historiu, tak na to natrafis...
Inak ja som tiez mala v zaciatkoch slabe krvacanie,
vraj nieco ako menstruacia, ktora uz nemala byt,
ale stava sa, tak snad to bude podobny dovod a nic vaznejsie, neboj...
Peti, no drz sa. Potom mi povies, kam sa to Mudr. Hartel presne prestahoval,
ale myslim, ze je to v tej novej budove pri Jednote na Hlinach,
nedaleko od Lidla... Bola si tam uz? Ja len v starej ordinacii,
tie schody tam boli zabijak...hlavne pre tehulky.
Peti a kde je ten obchodik? Ma vchod z vonku? Z ktorej ulice?
Bo ako som zistila, tak Arnots je snad na 3 roznych uliciach zaroven,
som nevedela trafit vychod, ktorym som vosla... 😀 😀 😅

etuska
18. feb 2008

Ahojte kočky,
U nás poobede opat snezilo,no bolo celkom príjemne.Mali sme v praci skolenie ohladom nových maturít.Uz teraz som zvedava na uroven testov

😉 Mám 2 triedy maturantov,ktorých skusam,tak to hadam nejako zvladnu-aj tak ich potom zivot nauci a preveri 🙂 ked sa napr. vyberu do cudziny.

Helka,hmmm ☹ nejako sa na vas lepia chorobky tento rok co? 😒 Drzim palce,nech ste coskoro O.K.Nadi,tebe taktiez.Phoenix Park je super.My sme tam boli presne pred rokom a velmo sa pacilo 🙂

Petka,Ivka -drzte sa tiez,nech su babatka O.K.Miska idem mrknut na nove foto 🙂

etuska
18. feb 2008

6ienky super fotky,Helka pozeram,ze aj Ty si pridala zasnezene foto zo Slovenska 🙂

etuska
18. feb 2008

Andrejka-mala je v tých bodkovyných satockach rozkosna 🙂

question
19. feb 2008

baby bavi vas to provokat nas tu v Irsku fotakmi zo snehu?? ved to sa nerobiiiii 😠 sneh som nevidela uz tri roky...
nadi tak to si si teda poriadne nadelila... sroby... to mas co robit...snad sa z toho rychlo dostanes.. 🙂
etuska dakujem 🙂 a odkial si ?
dnes som bola v rotunde na odd.earlz pregnany unit,urobili mi znova sken a foto (2 za 2 tyzdne 🙂 )a videla som srdiecko babatka....jeje to bolo...
ja viem,pre vas mamicky je to uz asi ine..ale aspon si pri nas s Petkou zaspominate ake to bolo,no nie? 🙂
a inak aj mna ako Petku objednali az na maj....hroza..este ze idem domov za tri tyzdne...

etka
19. feb 2008

jeeej, krasne fotecky dievcata a ten sniezik, juuuj, sa tesim moc domkov, predsa len nie je nikde ako doma 😉
Jasne Nadi, omrknem to, urcite to bude pekne, lebo je to novostavba, vies kde je Maj? taka krcma pri gympli Wolkerova, tak tam je to, aspon si myslim, hehe 😒 ale dam ti presne informacie. ja som tam na toho 1veho, som sa cudovala, lebo je to sobota... 😖 asi maju plno...jehoooo, tiez chcem vidiet srdecko babatenka, to je technika, hm 🙂 a tie 3D obrazky, co ma aj Miska v albume, no nadhera 😉 Andrejka, tie cervene satocky si potom objednavam 😀 😀 😀 , veru je mala strasne zlata v nich.
Dievcata, ten obchod Hickeys je na Henry Street, ked idete z O'Connel st. Arnotts, potom Office a hned tam, maju tam zaclony, zavesy, latky a dole este gombiky a vsakovate blbosticky, dokonca aj zaplaty... 😉
Dakujeme Erika. Tak maturity, ajeeeje, zaspominame... a co sa zmenilo? 😅
Som rada Ivka, ze je babatko v poriadku a hlavne aj ty, tak si davajte tiez na seba pozor. Ja si budem ista az po navsteve dokiho na SK. 😉 ale byva mi nevolno a nemam chut vobec na nist, tak verim, ze to su tie dobre priznaky... 😉 ty mas nejake?
Neboj sa Ivus, mamicky si velmi radi zaspominaju, zejo?! a nemaju na vyber, budu to prezivat s nami 😉 🙂 a radit, ze diefcence! 😵 budeme vdacne!

question
19. feb 2008

ahoj Peti...
ja veru nemam ziadne chutky zatial..normalne po starom masrtna som..ale pravze sa strazim,aby som nenabrala hned od zaciatku..tak mozem povedat,ze som zacala papat vela ovocia .inak mi chuti..len prve tyzdne mi bolo tak nejak divno,ze som sa citila plna aj po malej porcii jedla,ale uz je to ok..nemozem jest vela..ale papam aj 6-8 krat za den..ale to tak,ze ovocie,jogurt,oriesky.a kedze vecer som este vzdy hladna..tak chrumem ovocie vecer..aj o 11 🙂 inak sa citim normalne.ved ty budes mudrejsia uz buduci tyzden..tak som zvedava..co a ako.. 🙂

nadina
19. feb 2008

Peti,

malo by to byt v tej novej budove, postavili ju na priestranstve, ale az za Majom
a smerom za Jendotou. Svagor mi tam byva, postavili im to rovno pod oknami,
tak by to malo byt, v tej novej budove.
...
Dnes som po rehabke, no nic moc,
to bolo len cvicenie...a vodu na rehabke vobec nemaju.
Chjo.

andreab
19. feb 2008

ahoj dievcence!

Nadi, aspon sa citis lepsie po tom cviceni?
Ja som bola v nemocnici(slovenskej) nedavno na vysetrenie chrbtice a uz som povedala, ze az ked budem naozaj
umierat, strasneee cakanie, asi ako v Irsku.

Peti, aj ja ked som cakala malu, tak som bola na first booking visit v Coomb Hospital objednana az na 20tt.
Tiez som bola predtym ale doma u svojej gynekologicky a cele tehu som bola pod dohladom v oboch krajinach.
Takze sa nemusite obavat lietania, pokial nie su ziadne komplikacie. Lili sa uz nalietala dost v brusku a od narodenia absolvovala 5ciest(10 letov) a nema problem, vzdy ked stupame a pristavame ide na prso, naposledy sa uz pytala sama.
este budeme par t na Slovensku a potom opat letime

...mama ma vola obedovat, sme prave u rodicov a lokse mozem

nadina
19. feb 2008

Ahoj Andrejka,
no nic moc, to cvicenie, to bola skor len taka masaz,
skusala mi to hybat roznymi smermi,
ale zda sa, ze to ostane len na mne.
Pozeram prave www.nac.ie
chcem ist cim skor plavat. Boli ste tam niekto?
Na webe pisu, ze je tam povinna kupacia ciapka,
ale je to tak aj naozaj? Asi si budem musiet nejaku zaobstarat /
hned ako mi manzelik zveri nejake peniaze...
normalne mi vybrakovali celu penazenku za cas, co som lezala,
no hruza, si ti moji myslia, ze nic nepotrebujem 😒

helka31
19. feb 2008

Ahojky,no už je nám dnes lepšie.Samko už tu pobehoval o sto šesť .Tak aspoň,že sa rýchlo z toho dostáva.Nadi tak tu asi nie sú nemocnice vybavené s bazénmi , čo? Nadi tá fotka s glitrami či s čím to si na tej stránke takto spravila foto?To sa mi veľmi páči.Chcem sa spýtať či si už niekto objednával potraviny cez internet IRSKO-OBCHOD.Lebo chodia aj tu do Limericku tak by som to vyskúšala tak neviem či mám.Ale keď vidím tie naše horálky,Mila rezy.....mňami.Aj ja chcem druhé ale keď čítam o tých dlhých čakacích dobách 😖 .A cukor tu vobec vyšetrujú?A testy na daw.syndrom?Aspoň sa pri Vás žienky dozvieme viac info. 😵

andreab
19. feb 2008

Nadi, ja som obcas chodila plavat len do jedneho fitka
kupacia ciapka bude urcite povinna, ale skus priamo na mieste, vacsinou mavaju a su take lahucke textilne, nie ako tie stare gumenne a mam dojem, ze stala len par Eur, tusim 2 max 5

Helka, moj manzel uz nakupoval viacX cez net, ale obchodov je viac,teraz neviem cez koho, on bral vacsinou len kofolu a mineralky, muku,tusim aj sladkosti a bol cellkom spokojny

ohladne tych vysetreni pocas tehu, na zaciatku ti zoberu krv na test HIV,Krvnu skupinu a ost bezne veci, spisu rodinnu anamnezu a potom uz je to len pravidelne meranie tlaku, moc,pocuvanie plodu a 2X fotecka, to je asi vsetko,ani ta nevazia, nic nemeraju.......a prehliadky sa striedaju medzi GP, nemocnicou a midwife

helka31
19. feb 2008

Andrejka dík asi skúsim niečo objednať.Nevieš ktorá hrubá múka tu v írsku je najviac podobná našej,lebo už som tu kúpila páru krát nej.druh a dnu bola múka ako keby so strúhankou pomiešaná,tak neviem čo to bolo za múku.Majú tu toľko druhou,asi ich začnem v obchode otvárať a pozerať ktorá je ok. 😀 Fakt tie kontroly prebiehajú trošku ináč ako na SR,nie?Myslíš,že to tu berú na ľahšiu váhu tehotné ženy?Alebo my sme veľmi svedomité mamičky a bojíme sa všetkého čo by moho nastať.Tak neviem.

andreab
19. feb 2008

Helka, ja som zvacsa pouzivala len hladku muku, a hrubu a ph by som si objednala, alebo kupila v polskom obchode(kludne otvor)
tehotenstvo sa urcite neberie na lahku vahu, myslim, ze niektore vysetrenia a merania na Sk su zbytocne,(resp nedokonale) mnohokrat sa narobi mamicke este vacsie zlo, ked dostane nepravdivu informaciu o zdravi plodu a potom sa cele tehu trapi(napr ten Dawn.s.),stresuje
a velmi sa mi paci myslienka porodnej asistentky, ked je osoba s tebou pocas tehu,nasledne pri porode a po nom doma
na Sk sa k tomuto opat snazia vratit porodne asistentky,ale asi to nebude lahky proces

nadina
19. feb 2008

Ahojte,
ale ste sa rozpisali, super 😉
My sme boli na ihrisku za Blanch Shoppingom,
super, aj pre mna, kedze je vysypane mulcovacou korou,
dobre sa mi tam chodilo 😉
Helka, suhlasim s Andrejkou, mnohe vysetrenia su na SK naozaj len
strasiakom pre mamicky. Uz som tu tusim davala link na jeden z clankov
na mojom blogu na tuto temu. Mozete si precitat, ako vystrasili nas :
http://golianova.blog.sme.sk/c/27837/Krehkost-b...

Helka, co sa tyka obchod/irsko, tak z neho objednavam uz
pravidelne, ale tiez z czechoslovak shopu. Su tu zatial dva internetove,
co maju nieco spolocne zo SK.
Kupujem hlavne mineralky, v irsko/obchod maju tusim aj Sulinku,
liecivu mineralku na zaludok, ale potesi aj Fatra.
Muku kupujem TESCO, tam som sa este nepomylila,
ale inde maju tiez rozne, hlavne tu predavaju muku
uz spolocne zmiesanu s praskom do peciva,
co asi nie je dobre na vsetko... 😀
No dnes som konecne objavila, kde je tu Rasputin pri nas nedaleko,
t.j. obrovsky rusko polsky obchod...tak sa vytesujem, bo cestou z ihriska
sme za posledne eurace v penazenke kupili taky cerstvy chlieb,
az ich podozrievam, ze ho tu pecu....
a dali sme si ho z kyslou kapustou 😀

Este sa vratim ku tym testom. V Irsku nie su interrupcie povolene,
takze vela veci vyplyva z tohoto...

nadina
19. feb 2008

s kyslou kapustou...preklep 😉

andreab
19. feb 2008

ved oni ho aj pecu Nadi,teda ten polsky chlieb, niektore su celkom ako nase

helka31
19. feb 2008

Joj aj ja by som si dala taký fajný čerstvý chlebík.Chrumkavý. 😵 Asi ke´d si ho len sama upečiem.Mám tu recept ale nejako sa mi doň púšťať nechce. A ten poľský balený chlieb tu pečú?Tak Nadi už pomaličky chodíš na prechádzky?

nadina
19. feb 2008

Veru, pecie ho :
Staropolska bakery,
Balbrigan,
cize niekde pri Tebe Helea z Balbriganu...
ale je mnam, veru, je baleny, krajany, ale dobry
ako naaaas.

etuska
19. feb 2008

Ahojte,ale ste sa dnes rozpisali 🙂 Hmmm,a ked uz pisete o tom chlebiku:nerozmýslali ste niektora kupit si pekaren chleba?Ja uz nad tým uvazujem,myslim,ze vo Volnej diskusii je o tom aj debatka,tak niekedy cez vikend asi mrknem.
Bratov kolega si kupil a velmi si pochvaluje,ze ma kazde rano cerstvy chrumkavy chlebik 🙂
Mne dnes kamoska poslala mailik,ze v auguste cakaju 2-he babo,tak sa vytesujem s nou 🙂

Nove maturity Petka-skoda pisat 😒 nie je to tak ako ked sme maturovali my,ale straaasne vela roboty okolo toho,opravovania....Studenti pisu teraz v marci pisomnu cast=test/gramatika,reading,listening/ + esej a potom v maji ustna cast.Aj tak az zivot ukaze,ci presli "skuskou dospelosti" 🙂
Ja mam tento rok 2 triedy maturantov,tak to hadam nejak prezijeme 🙂
Pekny vecer

lenka1108
19. feb 2008

ahojte baby.heli ako ti je?uz lepsie?si stale doma ak hej tak mam teraz auto ja vladko robi 2 minutyn od domu tak vsade beham ako splasena a malej sa to luby pustim hudbu a vozime sa hore dole.ak si doma a je vam lepsie mozem skocit pre teba a mozme niekam ist s deckami malej je uz fajn mala to isto s toho jogurtu.inak segra siobjednala s toho irsko-obchod a povedala ze super.tak mi daj vedietci si doma alebo ci si spat v praci.

lucyx napisala som ti do internej posty,urcite s helkou budeme radi ked tu bude dalsia babenka s mimcom zo slovenska.

etuska moja mama ma tu pekaren a stazuje si ze to strasne trva kym to upecie chlebik ale aj tak je rada ze si rano pochuti na chrumkavom chlebiku a vyde to aj lacnejsie ako chleba v obchode,napr.u nas v povazskej 43.-sk no konec co sa to u nas roby stymi cenami.

nadi presne takto isto vystrasili kamaratku s jej dcerkou a verim ake muka si musela prezivat,ona bola na dne a nakoniec malicka je zdravucke vysmiate babo.chuda povedala ze uz viac nechce byt tehotna ak by mala prezivat taketo hrozy.

aj mi tu kupujeme ten polsky chlebik 1.56 eura ale je super a obaleny vo vajicku ...mnam uz viem co si dam na ranajky.da sa tu zohnat hoci co aj ked polske ale da.

dnes som bola s malou na 18 mesacnej prehliadke doktorka ju chvalila len ma trosku spucovala nech ju tak nevykrmujem vazi 14.2 kg a meria 82 cm.ale ona skoro nic nepapa asi bude tucko po tatovi.bola som prekvapena ked sa ma opytala ze ci prejde viac ako 10 krokou,ci vyde po schodoch aj hore aj dole,a ci vobec povie aspon mama a tata ja jej na to ze mi kocar nepotrebujeme ze iba beha,ze po schodoch vie lozit asi od 13 mesiacou,a ze vie cosi uz aj po anglicky a po slovensky furt blaboce.normalne priznala ze deti z nasich krajin su ovela sikovnejsie ako tieto ich.jasne ze hej pretoze sa im viac venujeme.
napr.kamaratkina svagrova {irka} ma dvojcata dievcatka a tie mali v decembri rok a este ani poriadne nestvornoskuju.ona ich od narodenia do teraz ma cele dni len v AUTOSEDACKACH pred televizorom.keby som to nevydela na vlastne oci tak neverim.kamaratka im kupila nove sedacky do auta obom a ze este ich v aute ani nemala len ich vymenila za skrupiny s pred televizora,lebo tie im boli tesne.no konec.ale kedze som tu robila aj au-pair tak som toho vydela viac a netreba sa cudovat.proste sme matky na spravnom mieste. 🙂 🙂 🙂 🙂

nadina
19. feb 2008

Helka 31,
skoro som zabudla :

to foto si mozes urobit zo svojej fotky,
staci si kliknut na tu stranku, co je uvedena
v rohu fotecky... 😉

etuska
19. feb 2008

No Lenka,des co pises o tej mamine 😒 A s tym chlebikom je to tak,aj u nas je drahy cca 40Sk ,no a brachov kolega to vyrataval,tak povedal ze s materialom+energia-chlebik vyjde na 18,-Sk tak celkom fajn.

nadina
19. feb 2008

Lenka,
veru, ja som bola tiez prekvapena cenami na SK...
a teraz co citam, co sa to tam deje.
Koncesionarske poplatky uz budu platit vsetci po 140 sk,
na zaklade odberu elektriny...je jedno ci mas radio, tv, alebo nic...
a taku firmu s 1000 zamestnancami to vyjde na 14 tisic mesacne...
No a as tym monopolom pre SK postu na zasielky do 50 gramov
ma tiez nastvali, nechapem, co to tam schvaluju za blbosti
a dolezite veci ostavaju bokom...
Deticky pred TV v autosedackach? Este ze tam neprirastli,
chudatenka... 😖

etuska
19. feb 2008

Joj baby,az mi je niekedy nanic co za blbcov to mame vo vlade 😒 taka krasna krajina a tak nam zneprijemnuju zivot.Esteze som ciastocna flegmaticka 😀 a v lete zdrhááááme 🙂

nadina
20. feb 2008

Bre ranko vsetkym 🙂

Mary sa nam tu dlho neozvala,
ako sa mas, Mary?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre