Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

nadina
26. feb 2008

Xeni,
ale coby si bola nabrusena,
to je len vec nazoru,
mam podobny nazor ako Ty...
Stacilo mi poznat tuto par prihod z okolia,
co sharuju domy.
Napriklad kamoska kupila 1kg hranoliek
a co necakala " domaca" - Polka, co dalej prenajimala dom,
jej ich vyhodila z mraziaka,
tak ich pekne upiekla a dala zjest vsetkym,
no ja by som na taketo situacie naozaj nebola...
PS: Kamoska uz byva inde...
a zase, novy dom, novy spolubyvajuci, nove zvyky, nova adresa...
a este aj s dietatom...

nadina
26. feb 2008

Lenka,
aj tu teda fuka,
poriadne, chvilami mam pocit,
ze nam strechu zoberie...
ale uz je jar, uz by sa to malo zlepsovat...

xena22
26. feb 2008

Jej Nadina prepac,prehliadla som,ze to pisala Etuska...

Na to sharovanie nie som ani ja,my sme prakticky sharovali so znamimy,tak to bolo vzdy vsetko "podobrotky",ale aj tak sme si obe strany vydychli ,ked sme to ukoncili...teraz u nas vladne maximalna spokojnost,ale financne to dost citit,keby som sem prisla len zarobit prachy a ist nazad,som ochotna zit aj inak,ale my tu chceme zostat tiez dlhodobo,takze sme si to vyskusali a stacilo 😒

Nadina planujete kupit svoj dom casom?

Etuska tak co,kedy vyrazate??? 😀 IRL alebo UK???

U nas dneska bolo nadherne,slniecko,bezvetrie,no do skolky som isla len v svetri v pohodke...ale uz sa to kazi ako sa vecer blizi...

lenka1108
26. feb 2008

xeni aj my byvame uz od zaciatku ako sme v irl z niekym.najprv na zaciatko som to bola ja moj manzel,svagrina,svagor,a ich syn.
to bolo celkom v poho aj ked nie vzdy.
potom knam pribudla dalsia dvojca s dcerou,to bolo strasne.potom sa odstahovali a ku povodnej stvorke pribudol dalsi par co bolo na zaciatku v pohode no ale potom hruza.
a takto to odchadzalo a prichadzalo...jednalo sa o to ze bol mensi najom co mna vobec netrapilo lebo som vedela ze tu zostaneme dlhsie.
no a az ked som otehotnela povedala som si dost uz nas tam bolo ako hadou, rozne povahy nalady a hadky.
a tak sme sa odstahovali.sice az ked mala scarlett 5 mesiacou.to som bola pred tym skoro 3 mesiace na slovensku snou.
no a prisli sme do limericku.a zavolala som si kamaratku so slovenska aj s priatelom.uz je to vyse roka a nemozem sa dockat kedy sa prestahujeme do galway.
ale zase budeme s niekym.
manzel zaroby 850 eur a ja zatial nepracujem tak si myslim ze by sme sami nezvladli platit 850e za 2 izbovy apartman.
okrem toho platime hypoteku na slovensku a neviem co este.

ale mate pravdu SUKROMIE JE NA NEZAPLATENIE. 😒

etuska
26. feb 2008

Lenka,co robi Tvoj manzel?je to sice menej,no mate aj mensie naklady na apartman.Kolko dostavas Ty?-ak to nie je priliz osobne.
Ja som myslela,ze budeme byvat so svagrinou,no ta odchadza spat na SVK. 😒

etuska
26. feb 2008

Lenka78,Helka-ako Vam je?
Nadi,Ty si mala ozaj perný den 🙂
Na SVK dnes bolo krasne,svietilo slniecko a ja som trcala od 7a.m-4:30p.m v skole 😠 😠 😠 ,rano triednicka,cely den ucit a potom porada 😠 😠 😠
Baby,normalne mam chut ist na matersku 🙂

nadina
26. feb 2008

Ahojte,

tak plavaren sa nekonala, len vana,
bo maly Vladko sa mi nezdal, mal 37C,
tak som neriskovala brat auto a ist prec,
aj ked tu mam maminu, ale to sa neda...odist,
ked som nevedela, ako mu bude,
takze mozno zajtra.

No Erika, ja myslim, ze Lenka1108 pisala plat na tyzden,
ze Leni? 😉

nadina
26. feb 2008

Leni,
teda nic ma do toho neni,
ale uz ked si zacala, tak nech je Erika v obraze 😀

etuska
26. feb 2008

Nadi 🙂
zdalo sa mi to malo.O peniazoch sa sice nepatri hovorit,no kazdeho zaujimaju 😀

nadina
26. feb 2008

Xeni,

no u nas veru nebolo tak teplucko,
bolo dooost zima, najma koli vetru.
Co sa tyka domu v IRL, tak ano,
radi by sme kupili.
Kedze na afordable house je nas prijem uz vyssi,
tak zase za trhovu cenu sa mi zdaju domy nehorazne drahe.
Som zvedava, co urobi s cenami este rok 2008,
ocakava sa, ze este pojdu ceny dole,
resp. budu stat, ale vdaka inflacii sa da povedat,
ze klesnu...tak uvidime, najblizsi rok sa asi
este nechystame kupovat,
uvidime, co prinesie buduci rok 😉

nadina
26. feb 2008

A Vy, Xeni?

etuska
26. feb 2008

Nadi a tn domcek v kt. ste teraz nechcete odkupit?

nadina
26. feb 2008

Erika,
to tu tak nie je, ze si mozes kupit to,
v com byvas... 😀

etuska
26. feb 2008

Ja viem Nadi,no ci Vam nahodou majitel nenavrhol taku moznost/hmm,ale asi nie,jemu to dobre vynasa asi/ 🙂

nadina
26. feb 2008

Erika,

hovori Ti nieco ucitelsky syndrom? 😉

etuska
26. feb 2008

😀 😀 😀 -myslis tym napr.taku "recnicku otazku"? 😀 😀 😀
Nadi,aj preto je na case zmenit po tych par rokoch v slovenskom skolstve klimu 🙂

nadina
26. feb 2008

Nieee, to nebola recnicka otazka,
to bola osobna otazka

etuska
26. feb 2008

No Nadi,neviem ako to myslis,syndrom vyhorenia"burn-out"?-necuduj sa ked mi to dnes nepali,od 7a.m-4.30p.m som bola v skole 🙂 -tak sa to nejako musi odzrkadlit

xena22
26. feb 2008

Lenka samozrejme ak to nevychadza financne tak nemas inu moznost,ale kto vie,mozno sa vam casom zadari a budete moct byvat aj sami...

Etuska aj u mna sa ozyvaju materinske pudy coraz castejsie,asi ide jar,ruja ako sa patri.

Nadina neviem ci kupime dom tuna,nemame dost penazi na depozit a celkovo je to tu dost tazke dostat hypoteku,domy maju nehorazne ceny a predstava,ze by som to mala splacat do 60ky ma desi.,ale nebude ina moznost..zatial to neriesim,mozno o par rockov.Aj my sme uvazovali nad tym affordable house,ale som leniva si o tom aj citat info 😀 a pri nasom stasti by nam to aj tak nepridelili.No a dalsia vec je,ze by som sa nerada odstahovala z tejto arey kde byvam,tak sa asi poobzerame po domoch tuna,ale u nas to skor ako za 4-5rokov asi nebude,ale tak co sme mladi mame cas 😀 len neviem dokedy si to budem hovorit takto optimisticky... 😉 A vam to preco nevychadza?Je to limitovane prijmom???Asi ano ,to bola blba otazka,ale ked ty nerobis aj tak vam to nevychadza?To sa musi tvoj muz inak v praci obracat,kde pracuje???

Dnes som volala do skoly,mladsi syn ma nastupit v septembri do skoly a v marci mal byt zapis a neposlali mi ziadne lajstro na to a oni ze uz su po vyhodnoteni a maju plny stav,som zurila jak byk,lebo som cely rok ofukovala ucitelku,ze ked to bude nech mi to posle po synovi a ona stale,ze to az v marci...ale vezmu mi ho,lebo starsi syn tam uz chodi a v takych pripadoch dieta nemozu odmietnut.Ja som myslela,ze tam maju nejaky klasicky zapis,kde budem musiet prist aj s nim,ale asi nie.Nadina tvoj starsi syn uz chodi do skoly???Moj mal teraz 4 roky a v septembri uz fuzuje do skoly.Najprv som ho nechcela dat,ale do skolky chodi uz druhy rok a uz sa tam nudi a na skolu sa tesi... a ja sa tesim,ze skola je zadarmo a odpadne mi 200eur mesacne 😀 ,dost nam to zatazovalo rozpocet...na to ze tam bol len 4x do tyzdna po tri hodky...

etuska
26. feb 2008

Baby,ja pre dnesok koncim 🙂
Xeni-ta ruja -super 😀 😀 😀 ,ale u mna je to skor lenivost-nechce sa mi vstavat do prace 😀 -to bude ta jarna unava
Bru noc

nadina
26. feb 2008

Xeni,
ano, nevychadza nam to,
pretoze uz mame akoze nadprijem...
Manzel sa nemusi obracat,
robi to, co studoval,
pracuje v oblasti informacnych technologii, ako DBA v programe Oracle pre jednu irsku firmu.
Inak prave v praci u nich prave zhanaju novych IT pracovnikov,
ak ma niekto zaujem, poslem blizsie info...

nadina
26. feb 2008

Xeni,
jasne, chodi Vladko do skoly uz,
ved som mu dnes na rodicko bola 😉
Mal vseeetko excellent, tak som potesena,
aj polrocne vysvedcko sme dostali.
To by bolo fajn, ak je to tak vsade,
ze by mi aj mladsieho mali zobrat do skoly,
ak tam starsi chodi,
len neviem, ci je to vseobecne platne,
alebo len nejaka zvyklost u Vas...?

zilka
26. feb 2008

halo je tu este niekto? 🙂

xena22
26. feb 2008

No zrejme je to take nepisane pravidlo,ale kedze musis vodit dieta do skoly a mas viac deti a skola zacina vsade o 9tej,teoreticky mi z toho vyplyva,ze inu moznost ani nemaju.Napr u nas je to tak,ze deti musime vodit do skoly,v nutnych pripadoch ide aj sam,ale to trpnem aby mi raz nezaklopala socialna pracovnicka na dvere 😀 Neviem si predstavit,ze by mi mal mladsi syn chodit do inej,nemala by som sancu zaviest oboch.Asi sa na to prihliada.No pre mna by to bolo nemozne vodit oboch,kedze druhu skolu mam na opacny smer.AJ u vas je to tak,ze nesmies nechat dieta ist same do skoly a zo skoly???Samko teda obcasne ide,ale vzdy trpnem aby nas niekto nebonzol...no ja som si to cele takto vysvetlila 😀 ale uz je dost hodin,mozno mi to uz tak nepali 😉 Dobru noc...

nadina
26. feb 2008

Zilka, ano, snad sa este niekto najde...

zilka
26. feb 2008

ahoj no ako si prezila dnik?

nadina
26. feb 2008

Xeni,
no obavam sa, ze u nas to nie celkom tak funguje.
Sem tam vidim aj clanok v novinach,
naposledy o mamine dvoch deti,
dievcatko ma v skole v Dubline,
ale chlapceka vozi pol hodinu do inej skoly
a pol hodinu naspat samozrejme, aj s tym dievcatkom
ktore potom nestiha preto doviezt do skoly nacas...
pretoze predtym je este skoro a skola je zavreta,
a to je Irka...

nadina
26. feb 2008

Zilka, pisala som hore, mrk 😉

zilka
26. feb 2008

bola si na rodicko?tvoj maly chodi do skoly?

nadina
26. feb 2008

Ano, chodi, aj starsia dcera, len s najmensim som zatial doma...
a Ty si sa ako dnes mala? Robievas aj nocne?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre