Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

xena22
18. mar 2008

Noo nad tretim prirastkom sme uvazovali uz velmi dlho,ale stale bol nejaky dovod preco este nie,,,,no a tie dovody su tu sice stale ale roky utekaju.....bojim sa ze uz dlhsie sa neoplati cakat a asi nikdy nebudem mat "vsetko" ...ved viete co tym myslim.A teraz ked som doma,tak by sa nam to aj hodilo,tak snad to vyjde v dohladnej dobe....teda ja mam take plany,ze by to mohlo tento rok vyjst,ale clovek mieni Pan BOh meni 😉 Rozhodne nemienim tlacit na pilu 😀 a nechavam tomu volny priebeh 😉 Moznosti su stale otvorene....nechcete sa niektora pridat ku mne??? 😀

xena22
18. mar 2008

Ozaj nadina tvoji chalani maju zvlastne mena...ako im tuna hovoria?

nadina
19. mar 2008

Ahoj Xena,

s Vladkom nemaju problem,
poznaju to meno vdaka ruskym politikom...
a Slavomir - Slavko - komolia na Slafkof.
A ake je Tvoje meno? Ako sa volaju Tvoji chalani?

mishka711
19. mar 2008

Ahojte babule tak xena22 no drzime teda palceky nech vam to vyde s tym babom ja ked som bola v porodnici tak som si povedala ze urcite staci hehe ale viem ze ked vsetko pominie budem chciet druhe a keby tak dievcatko bolo by fajn 🙂 ale samoska ze je to jedno nech je len zdravucke ved deticky su krasna vec bozi dar po placi ked sa na vam usmeju a su take stastne ze vas nas maju ze??moj maly ked zaspava spusti smiech niekedy s neho nechapem ani flasu nevie dopit co sa stale skeri namna a to je za tu vsetku starostlivost 🙂 a lasku co mu davame aj ked ako hovori xena22 nemozee mat vsetko ale mat deti je naozaj ten najvecssi dar 😉

xena22
19. mar 2008

Ja som Gabika,decka su Samuel a Tadeas(s makcenom)...dnes nic nestiiiiham,,,,nakuknem poobede 😀

lienus
19. mar 2008

Caute zienky,
po dlhej dobe prispievam aj ja. Xeni, ja sa k tebe pridavam, len este cakam na konzultaciu s mojim MUDr. na Sk. Chodim na vysetrenia tam, nejako sa viac spolieham na nasich doktorov. Mozno aj Nada sa prida, este jedno dievcatko, az to mate 2:2 😀

nadina
19. mar 2008

Ahoj Lenka,
kdezeee...to dufam, ze nie - ani nahodou... 😉

xena22
19. mar 2008

Nadina a preco nie???Vravi sa ze nikdy nehovor nikdy 😉 ,ale aj ja som toho nazoru,ze tri deti su az az....ako sa hovori MAT TRI DETI JE LUXUS - A JA MAM RADA LUXUS 😀

Lienus aj ja by som radsej chodila k slovenskemu dr,ale ked to bude aktualne,tak budem musiet chodit tuna...a tak trosku spolieham na to,ze som v pohode donosila dve zdrave deti,tak snad to niekedy vyjde aj po treti krat 😀
len bohvie kedy sa k tomu aj dostanem,v maji ideme na dovcu,tak snad az potom 😉 Lienus a maly sa ti narodil tu v irsku?A uz sa aj snazite,alebo ako my - kopec reci a skutek utek 😀 ?

etuska
20. mar 2008

Xeni-neprovokuj 🙂 my sa chceme teraz prestahovat do IRL/UK a babo potom radsej ked sa vratime na SVK.Realne to vidim este ozaj na tie 2-3 rocky.Mam znamu,ktorej dcerka teraz chodi do 2-hej triedy a v lete sa im narodila dalsia a ona si to nevie vynachvalit,ako si dobre oddychne 🙂 -no ale je pravda,ze ma "poslusne" babo 🙂

Vzhladom na to,ze chceme 2+3 hned po sebe,tak mi neostava nic ine ako "krotit bio-hodiny" 😀 😀 😀 ,

no ta pripomienka s Luxus-om sa mi paci 😀

annaola
20. mar 2008

dobre ranko, pridam sa k teme babatka, lebo zacinam na sebe pozorovat akysi enormny zaujem o babatka, a vcera som dokonca kupila malilinkate papucky, v takej neutralnej farbe, velmi vyhodna zlava 🙂
Obcas, ked je Tomi strasne poslusny, a mam pocit ze sa jeho obdobie vzdoru skoncilo,uz rozmyslam nad sestrickou pre neho.
moja sestra ma zaujimavu teoriu- do 30tky chce dve deti po sebe, aby sa mohli spolu hrat,a potom tak v 35 ke si urobi takeho mazlicka, aby jej nebolo potom smutno, ked vyletia prve dve z hniezda.

jajajaj, ale ked chcem dievcatko, a co ked to bude dalsi taky divoch ako Tomi??? Skoncim v blazinci 🙂
xi....ale luxus s tromi detmi by som si tiez rada dopriala,pacilo by sa mi potom mat vela vnuceniec
😀 😀
nadina, dakujem za informacie o tych tesco tokenoch, pomohla si mi.
pekny den zelam vstkym

xena22
20. mar 2008

Annaola keby som ja cakala kedy prejde obdobie vzdoru mojeho prveho syna,tak druhe dieta nemam do dnes den 😀 Ak ta mozem v tomto smere podporit,da sa to prezit...a na ten vzdor nepomaha nic ine len ignorovat,ignorovat,ignorovat 😀 A ked sa nam narodil druhy syn,tak som ani nemala velmi cas na to riesit jeho nalady a on si to tiez vsimol,tak zle vlastnosti su na ustupe,tak mozno by mu to aj prospelo 😉
Etuska a preco chcete deticky az na SK???Ja by som na slovensku nemala odvahu na to tretie,rozhodlo v podstate to,ze sme tu...

lienus
20. mar 2008

Ahoj dievcata, Xena, ja som prve tehotenstvo aj porod prezila tu v Irl, nemala som ziadne komplikacie. len teraz chodim na kontroly na sk, pretoze mi zostala ranka na krcku aj cyto som mala hranicne. takze my sa zacneme snazit az v maji. annaola, tvoja sestra ma presne rovnaku teoriu ako ja....predtym ha ha. teraz chceme urcite dve, a mozno neskor tiez takeho maznacika. no ak bude druhy chlapec, tak urcite budem chciet este dievcatko, princeznicku.

krasulka
20. mar 2008

Ahojte zienky, aj ja som v Irl a ideme sa snazit o babo,ale az za 5 mesiacikov, lebo som v ockovacom obdobi proti rakovine krcka maternice, a nemalo by sa pocas celeho ockovani aotehotniet. Ale HAk vysadzujem uz za tyzdn, tak dufam, ze to tych 5 mesiacov vydrzime neotehotniet. Ale sa uz veeelmi tesim. Aj ked sa obavam tej gynekologie tu, ale zatial to nejak moc neriesim 😉 😉 😉 😉 😉 😉

xena22
20. mar 2008

Ja neviem,lekarstvo je tu vselijake teda....ale zrovna s porodnicami a gynekologmi som ziadne zle ohlasy nepocula a to mam dost znamych,co to tu uz prezili...je pravda ,ze tu nie je moznost interupcie,ale to sa ma snad nebude tykat...tak dufam,ze aj ja budem mat len dobre skusenosti...

Lienus aj u nas vyzera az ten maj realne...tak mozno sa nam zadari naraz...ja uz dvoch chlapcov mam,tak davam muzovi este jednu sancu 😀

Krasulka a kde si sa dala ockovat proti rakovine krcka?To je tusim limitovane vekom a ja som uz na to stara korytnacka 😀 ,alebo sa mylim???

annaola
20. mar 2008

ahojte, musim sa vam postazovat, stala sa mi dnes strasna vec. 😢
isla som rano s Tomaskom do skolky, a normalne mi na ulici jeden chlapik ukazal pipika.tvaril sa, akoze hlada pero, aby som mu nakreslila mapu , kde chce ist a vytiahol nieco uplne ine...
najhorsie na tom je sa pytal na cestu do miesta kde byvame. je dost mozne ze je nejaky sused alebo co. teraz aby som sa bala vyjst z domu. najskor som sa na tom cele doobedie smiala, ale teraz som nahnevana, ved keby som mala 12 rokov, tak mam dozivotnu traumu. xii..nevedela som ako nanho zareagovat, iba som mu po slovensky vynadala do debilov a ze je impotent. to druhe snad pochopil 😀
xena, potesila si ma s tym obdobim vzdoru, mozno mu ozaj pomoze ked bude mat surodenca.musim sa o tom porozpravat s manzelom.. 😉

xena22
20. mar 2008

Annaola a nebolo ti divne kde hladal to pero??? 😀 To len tak na odlahcenie situacie...

annaola
21. mar 2008

😀 xena, bolo mi to divne, ale bol v pracovnom obleceni, a mal vela vreciek, tak som myslela ze tak dlho hlada a nemoze najst. Mozno sa iba pomylil,ze? 😀 😀 😀

etuska
21. mar 2008

No Annaola-neprijemne,ale co nam ostava ako nad takymi exotmi mavnut rukou 😉
Baby prajem mam krasnu Velku noc 🙂

mishka711
22. mar 2008

ahojte asi uz schovavate vel jajka alebo pojdete sibat?moj maly si este pocka trosku ale nabuduci rok to dobehne 🙂 krasne sviatky prajeme

etuska
22. mar 2008

My sme dnes s Miskou opat malovali kraslice/pre istotu som ich skryla/,lebo tie predtým rozbila 😀

annaola
22. mar 2008

ahojky, my sa chystame na malovanie , snad s uspechom. v piatok ked som prisla pre Tomika do skolky, tak bol cely zababrany od varenych vajicok,ale strasne sa z toho radoval.kedy sa to tu vlastne schovavaju tie vajka do zahrady, aby ich deti hladali? v pondelok?uz sa na to tesim, a ked to este spojime so sibackou, bude to velka zabava. 😉

helka31
23. mar 2008

Veselú Veľkú noc, veľa slniečka,
radosť, smiech a krásne maľované vajíčka.
Všetkým žienkam prajem krásne sviatky. 😉

etuska
23. mar 2008

Ahoj Helka 🙂 Ako sa máte?Dlho som o tebe nepocula.

helka31
23. mar 2008

Ahojky celkom to ujde.Samko mal narodky tak som mala kopu roboty.Robila som tortičku do školky tak trošku pooslavoval .Bol happy. 😉 Este včera sme trosku pooslavovali doma.Varila som a pratala,no kopec roboty. 🙄 Už som unavená.Určite aj Ty si mala toho dost.Poobede doniesli tovar co sme si objednali cez internet a všetko došlo dobre tak som rada.Samko keď zbadal tie pribinačiky cely bol bez seba.Hned zjedol 2.Dnes tu fúka taky studeny vietor a všetko je zatvorené.Tak si oddýchneme doma.A Vy čo porábkate?Malá sa už teší na kúpačov?Vajíčka sú už pripravené? 😉

etuska
23. mar 2008

helka,vecer napisem IP 🙂

maryloou77
23. mar 2008

krasneeeeeeeeeeee sviatky baby 😀 😀 😀 😀

etuska
23. mar 2008

Maryloou -aj tebe 🙂

krasulka
24. mar 2008

xena22, doma som sa dala ockovat. No a ockovanie je pre dievcata a zeny od 11 do 26 rokov. Zatial, ale je to stale vo vyskume, takze za pol roka mozno tu vekovu hranicu posunu do 35.Som sa docitala. na www.rakovinakrckamaternice.sk

nadina
25. mar 2008

Ahojte,

no ja som zatial nad vekovy limit s ockovanim 😉
snad to posunu.
Ak sa nemozete dat z akychkolvek dovodov zaockovat,
tak je dobre si dat urobit aspon vysetrenie na ludsky papilomavirus,
(human papillomavirus),skratka HPV.

Info z webu :
Rakovinu krčka maternice prevažne spôsobujú niektoré typy vírusu, ktorý sa nazýva ľudský papilomavírus (HPV). HPV je bežný vírus, ktorý postihuje ženy aj mužov. Existuje viac ako 100 typov HPV, ktoré môžu postihnúť rôzne časti organizmu. Väčšina typov je relatívne neškodná- ako sú typy, ktoré spôsobujú bežné bradavice na rukách a chodidlách. Niektoré typy HPV môžu napadnúť oblasť genitálií a môžu viesť k rakovine krčka maternice, abnormálnym bunkám krčka maternice a genitálnym bradaviciam. Je dôležité vedieť o HPV všetko, čo môžete, aby ste dokázali pomôcť zabrániť týmto ochoreniam. Pre ďalšie informácie pravidelne kontrolujte túto stránku : www.hpv.sk

Ja som na tomto vysetreni bola v Martine, niektori lekari su zial s informaciami dooost pozadu
a jeden gynekolog, ku ktoremu som patrila na SK predtym, mi tvrdil,
ze sa toto vysetrenie na SK nerobi,
pritom je to normalnou sucastou vysetreni - aj ked skor na poziadanie,
alebo v pripade potreby...
Takze som hladala inde...
Pekny dnicek vsetkym.

nadina
25. mar 2008

Tiez treba pocitat, ze za toto vysetrenie mozete platit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre