Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

alexanotbad
3. feb 2011

@cmulinko 😀 😀 ...joooj, to je skoda, ja halusky s kapustou nemusim ☹ ☹ ☹

cmulinko
3. feb 2011

@misakika moj ma k sportu velmi daleko...on ma troska drahy konicek...je vasnivy autickar.pocas skoro 7 rokoch co sme v Irsku uz mame na konte okolo 14 aut 😅

kacka27
3. feb 2011

moj ma k sportu tak blizko,ze je ochotny 4x do tyzdna vstavat o 6 a ist sa pred pracou natahovat s cinkami alebo behat.V nedelu,ked sa moze vyspat,tak si da budik na 8:00 a musi tam byt medzi prvymi.Ja som sa k takej zavislosti este nedopracovala a som si ista ze ma to ani nepostihne 😀

mishka234
4. feb 2011

@misakika Ahoj, ja len skocim do konverzacie, podla mna poriadne sirupy na kasel tu absolutne nemaju! Vyskusala som asi vsetky, ked som bola chora a drhol ma hnusny suchy kasel, nic nepomohlo. Takisto tie na vykasliavanie, nula bodov. Neviem, ci preto, ze sme zo SR, nase organizmy su naprogramovane a zvyknute na "nase" sirupy, ale ja nedam dopustit ani na jeden. Hedelix, Stodal, Bronchicum Elixir, atd atd. Taktiez Strepsils ziadny ucinok na zapalene hrdlo, volam ich "cukriky" 🙂 Zato nase Septolete, ci spray Stopangin mi zaberu za 2-3 dni 🙂))) Tak tak...

misakika
4. feb 2011

@kacka27 hmmm tak to si mi pomohla 🙂 Vcera to cital drahy a uz rozmysla ze take nieco by mohol aj on zacat robit....Ja som mu povedala ze ja by som bola ochotna raz do tyzdna vstat o 6tej, jedine koli 2hodinovemu wellnesu 😀
To by som sa dala ukecat..taka masaz, nejaky zabal na vlasy, maska na tvar ..joooj. Teraz ked ideme na slovensko chcem ist aspon ku kozmeticke a kadernicke ak sa podari.
Si teraz budete o mne mysliet aka som ja fiflena co ? 😉

alpiinka
4. feb 2011

tak u nas som za sportovca ja a nech skusam ako skusam, nie a nie nadchnut mojho muza pre nejake sportove aktivity 😝 mali sme permanentku do fitka, neviem, ci tam bol za cely rok 10x 🙄 a aj to som ho musela nutit, kupili sme si drahe korcule, zopar raz sme sa korculovali spolu, ale napokon to vyzeralo tak, ze milacik sedel na lavicke a ja som si robila kolecka okolo parku a taaaak ... teraz mame doma asi rok stacionarny bicykel a ten zaujal najviac...nesedi na nom teda nejako casto, ale aspon sa hybe, aj ked nie nejako pravidelne...
@misakika wellnes...no taaaaak to by som isla, ale nie na 2 hod. ale na predlzeny vikend 😀 ked som este zila na slovensku, tak sme zoparkrat takto boli, ked robili akcie...rano si zaplavat, ranajky, virivka, sauna, masaz...prechadzky po horach pomedzi to...ja by som taaaaak isla...no ale to uz je 6 rokov ☹ tu som sa parkrat tiez chystala, ked sme boli niekam na vikend, ale vzdy ked sme prisli v piatok, tak na vikend uz boli vsetky procedury obsaden 😠 max. tak sauna a virivka...teda ty si ma navnadila...ale aj tak, co teraz v tehu mozem, ze?

kacka27
4. feb 2011

@misakika 🙂 jeeeeeej tak sorry 😕 Ale radsej nech idu do posilky ako chodit po puboch... Inak myslim,ze take daco si kazda z nas dopraje ked ideme na Sk kadernik a kozmetika,tiez uz sa na to tesiiiiiim.Takze som tiez fiflena 😉 Ja by som ani koli tomu welnesu nevstavala o 6...pekne sa vyspim a potom 😀

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mishka234
5. feb 2011

@alpiinka U nas som to tiez ja, kto cvici.. aj ked aj priatel chodieval nejaky cas, ale tiez mu to velmi dlho nevydrzalo. Ja taham 6 rokov a milujem to. Je to individualne, kazdy na to nemusi byt stvoreny. A tiez mame korcule, vela sme chodili, ale vsetko je teraz na "on hold" 🙂 Pocas tehu som sa snazila aspon jednoduche cviky doma a jogu, pilates... teraz nerobim absolutne nic od porodu a uz to pekne citim! Vsetko ma boli a som ako z dreva. Mam v plane zase zacat, ked sa vratim v marci zo SR, tak uvidim, ci to budem stihat 🙂 Lebo brucho ostalo 🙂 Ale nevadiiiii, milujem ho!

anitar
5. feb 2011

ahojte dievcata.volam sa Anka a som blizko Cork.Tak sa vam tu vtriem 🙂 som v 16 tyzdni tehotenstva a cakam nase prve babatko ocakavane, vymodlene 🙂 tak to poznate stres obavy a hlavne to ci to zvladnem.a co ma hneva najviac to su peniazky tie stresuju mna najviac ci to zvladneme.ale potom si predstavim ine rodiny ktore to maju este horsie alebo narocnejsie na slovensku napriklad.takisto este zistovat veci ohladom rodneho listu pasu a materskej.ale casu mam este dost,priatel pracuje a ja som na socialke takze si tehotenstvo uzivam,akurat ze som unavena az moc takze vacsiu cast dna prespim.
Su tu nejake tehulky z Corku alebo okolia? Ja tu vela ludi nepoznam a zacina mi z tej mojej samoty hrabkat. tak odlozim facebook nabok a idem sa venovat temam co budem potrebovat a tak vas idem citat a vzdelavat sa.prajem pekny vikend a pracovny tyzden 🙂

mishka711
6. feb 2011

caute ale vas tu je novych teda nestiham citat som myslela ze uz sme nikto nechodi len do tej druhe irsko nas druhy domou ci ako to je??hihi to pocasie aj mna riadne vytaca 3dni fuka jak besne vcera teplo ale leje cely den a dnes aj aj hruza a to sa s detmi neda poriadne von chudatka vrrr chodite niektora s vas na stretka slov mamiciek v centre?ze kazdy utorok v stephens green parku my sa chystame tento ut ak bude ako take pocko na prechadzu co pevne verim ze uz bude misakika to ten duso je teda iny sportovec hrat futbal v takom vetre hruuza 🙂))ako inac??my tu mame svokru a bratom tak zase busy ale vidime sa u koziolkov ci?? 😉

misakika
6. feb 2011

@mishka711 Ahoj , som cakala kedy sa tu ukazes 😉
To pocasie je fakt ze des. To bolo lepsie ked mrzlo, lebo aspon cely den svietilo slnko. Hadam uz marec bude normalnejsi. Chudatko Karolinka v kazdom pocasi ju davam na ten balkon, lebo doma sa nevie tak pekne vyspat ako tam. Vcera sme mali navstevu a bola ukazkova 🙂 Tak najprv opatrne pozerala ked si ju kamos zobral na ruky ...dobrych 10 min, ale potom uz hodila aj par takych flirty usmevov 🙂 , zlatunka je babulka moja. Musime ju potrenovat pred priletom na slovensko tak u Kozilkov v sobotu ju dame kolovat 😀
O tych stretkach v Stephan greene neviem. Kto tam chodieva? Poznas tie baby? Urcite ked bude lepsie pocko by som sa pridala kym zorganizujeme to nase stretko v Phoenixe.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
misakika
7. feb 2011

dobre rano, takze dalsi den co budem len sediet doma 😒 To je neskutocne s tym vetrom..Ak bude takto fukat ked budeme letied domov tak to budu ine nervy. Zazili ste uz taky let ked takto moc fukalo?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mishka234
7. feb 2011

@misakika Iba raz sme takto leteli, ale to nefukalo az takto hrozne! Letime pozajtra, neviem neviem, ak sa to neukludni.. lebo letime aj s malym prvykrat :(

mishka234
7. feb 2011

Ozaj, baby, existuje v Irsku nieco take ako dojcenska voda Lucka v SR?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinkadublin
7. feb 2011

Ahojtee, tak strasne davno som sem nakukla .) este to tu zije? .) @mishka234 Evian je taka ako Lucka, my ju pouzivame cely cas pre maleho 😉 @misakika uz zajtra letite? tak nech mate pekne pocasie doma na sr!! @fidka79 Katka no veru by sme uz konecne mohli zas nejake stretko, ale mas pravdu ze s tym pocasim je to blbe .( No ak zajtra bude schopne aj by som isla do toho St. Stephens Green, lebo to mame blizko luasom, tak uvidime ako zajtra aj maly bude, lebo nam ide siesty zubok a trapi nas pekne, no nastastie mame aj dobre dni ako dnes .) Tak prajem krasny den baby!!

mishka234
7. feb 2011

@fidka79 Diky, dobry napad, ved do SR obchodu chodime 🙂

mishka234
7. feb 2011

@tinkadublin Super, diky za radu, lebo moc tejto vode z "kohutika" neverim, aj ked mame Britu.. citala som, ze ta neprefiltruje uplne vsetko, co by tam pre babatko nemalo byt...
Byvas na juhu, ked pises o Luase? My sme na RED linke, Dublin 12.
Ratajte aj so mnou na stretka v St.Stephens Green, sice ideme v stredu domov, ale ked sa vratim, rada sa pridam. Len nech tato zima skonci, lebo fakt sa neda ani nos vystrcit! 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alpiinka
7. feb 2011

@mishka234 vidim, ze manzelov mame podobnych 😀 ja sa tiez snazim hybat, ako sa da...na zaciatku tehu som nemohla nic, ale od konca 4.mesiaca sa to zlepsilo, tak som zacala cvicit, taktiez znova sadla na stac. bicykel a raz do tyzdna tehu joga, po vianociach som zacala citit tlaky, tak som musela skoncit s cvicenim a bicyklom, ale zacala som plavat a plus mi ostala tehu joga...no tiez uvidim, ako to bude s malym decom...najskor len prechadzky, ale to ja rada, len keby tu to pocasie lepsie bolo 😠
prajem vam peknu dovolenku 🙂

mima66
7. feb 2011

Ahojte, ak sa nenahnevate, rada by som sa k Vam obcas pridalaak mozem. Zatial zijem na Slovensku, ale manzel uz takmer dva roky pracuje v Dubline. Povodne mal kontrakt na dva roky, ale uz je takmer iste, ze mu ho minimalne na dalsi rok a pol az dva predlzia. A tak rozmyslama nad tym, ze svoje doterajsie "vylety" do Irska zmenim na dlhodobejsi pobyt. Predsa len, tie dva roky sa ako tak dali, ale dalsie dva bez neho by som uz asi nezvladala tak dobre... ☹ Dietatko zatial nemame, ale pomaly by sme sa aj chceli "rozbehnut" so snazenim... no a to sa cez skype tiez asi neda 😀 Priznam sa, trosku vaham, lebo tu mam v pohode a dobru pracu a vzhladom na oblast v ktorej pracujem, je takmer iste ze v Irsku si pracu v tejto oblasti nenajdem... ☹ takze by som bola aspon zo zaciatku na manzelovi zavisla (co jemu teda vobec nevadi, ale pre mna by to bol aspon zo zaciatku urcite dost zvlastny pocit) Tak rozmyslam, uvazujem ale este nie som uplne rozhodnuta... Manzel by viac chcel aby som prisla... aspon na pol roka/ rok... Tak neviem, asi hladam nejaku motivaciu, pozitiva 🙂

mishka234
7. feb 2011

@alpiinka Dakujeme, dufam, ze maly prespi let. Ked zaciatkom marca pridem, mozno by som mohla skocit na luas a prist na Red Cow, ze by sme dali kratku prechadzku, ak teda budes vladat... Drz sa a davaj si pozor 🙂

nikki713
7. feb 2011

ahojte zienky... Som tu prvy krat.. akurat som sa zaregistrovala.. uz dlho beham po nete.. a citam vsetky mozne clanky o tehotenstve.. kedze som v tom novacik a neviem co mozem a co nie.. atd
v Irsku som 5.rok.. ze som tehotna som zistila pred 2 tyzdnami.. som v 10tyzdni tehotenstva..
chcela by som sa len opytat ako je to s materskou v Irsku.. mame na nu pravo alebo ako to vlastne je..? :D
dakujem.. 😅

nikki713
7. feb 2011

Je tu niekto z okolia Sliga.. co.Cavan .. Enniskillen a okolie..??? 😝

alpiinka
7. feb 2011

@mishka234 jasne, ked sa vratite nieco zorganizujeme, v clondalkine je pekny park, ja tam rada chodim a keby bolo skaredo, tak skocime k nam na kavicku 😉 tesim sa 🙂 , tak si uzite dovolenku a nechajte sa rozmaznavat rodinou 😀

jezkomanka
8. feb 2011

@nikki713 ahoj! gratulujem k tehu!! ;)
na plnu matersku zo socialky mas narok ak mas splnenych urcity pocet PRSI a si zamestnana min 16 tyzdnov pred terminom porodu. max materska je momentalne 262e/tyzden x 6 mesiacov. potom si este mozes vziat 4 mesiace neplatenej materskej. niektore seriozne firmy doplacaju k socialke normalne vysku tvojho platu, ale je to skor ojedinele ako pravidlom :( ked sa babo narodi mas automaticky narok na child benefit co je 140e mesacne do 16rokov dietata (18.ak ma doklad ze studuje full time). za starostlivost o tehotne a porod sa tu neplati, iba 1.krat ked pojdes GP. dufam ze som ti trosicku pomohla, inak ja som z dublinu 😉

kacka27
8. feb 2011

Dobre ranko babule,konecne sa to pocko trosku umudrilo.Ideme konecne von,mala uz nebola na dlhsie na vzduchu peknych par dni.Tak mozno zabludime aj do Sthephen's green parku 🙂 Zelam vam vsetkym pekny dnik 🙂

@mishka234 vam pohodovy let a peknu dovolenku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre