Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

mamartinka
28. sep 2011

@cmulinko Dakujem 😉 a pozdravujem.

mamartinka
28. sep 2011

Babyyyy 2 vajka oplodnene.V piatok o 10.30 Slovensky Cas vklad.Este ak sa podari budu nakoniec dvojicky.Ja som cela hapy len nech aspon jedno sa udrzi.Teraz ma normal ze potesily.

cmulinko
28. sep 2011

@gorgiina ahoj..vitaj v klube 🙂 .k irskemu gp mozes ist kedy chces...ja som vzdy isla okolo 6 tyzdna,lebo som to potrebovala co najskor potvrdit lekarom kvoli mojej robote....hned pri prvej navsteve ta gp zahlasi na kliniku a tebe pride domov listom prvy termin na kliniku,takze o to sa nemusis extra starat....to je robota pre gp....dalsie nasledujuce kontroli sa budu striedat s gp a klinikou...raz sem raz tam a vzdy ti daju termin do tvojej velkej knihy....ktoru ti daju pri prvej navsteve kliniky....vsetky nevyhnutne krvne vysetrenia ti budu robit aj v irsku....vynimkou su pecenove testy a testy na downov syndrom ci na ine chromozomove anomalie....tieto vysetrenia si mozes dat urobit doma....ja som si to ani raz nedala spravit,lebo nech by uz bol vysledok akykolvek tak na potrat by som aj tak nesla a prave kvoli tomu sa degenerativne ochorenia v irsku nevysetruju....zakaz vykonat potrat.

nikki713
28. sep 2011

@gorgiina ahoj sice niesom z Dublinu..ale zijem v Irsku, ked som ja otehotnela isla som len k svojmu GP povedala som mu to.. dal mi tehotenstku karticku - kde si zapisoval vsetky moje navstevy potom.. tu u nas som chodila na kontroly k GP kazdy mesiac len. a az ked som bola v nejakom 4 mesaci bola som na krv a nejake mini vysetrenia v nemocnici.. potom opat len k GP kazdy mesiac... az v 8 mesiaci budes chodievat ze kazde 2 tyzdne a potom kazdy tyzden ku koncu
Doma som celeee moje tehotenstvo nebola.. a ani mi ziadne vysetrenia nechybali... na SCAN - ultrazvuk som bola len raz aj to tu v Irsku.. a dnes mame krasnu 3tyzdnovu zdravu EMmu, tak drzim palce........ 🙂

zuzi_33
29. sep 2011

@gorgiina Ahoj, tak gratulujem k tehotenstvu 🙂 . Ja som priamo z Dublinu a k GP som sla tiez niekedy okolo 6-8 tyzdna. Konkretne moj GP ma neobjednaval do nemocnice, dal mi len telefonne cislo a musela som sa objednat sama. Prvu prehliadku v nemocnici spojenu so skenom, odbermi krvi a mocu mi dali az v 20 tyzdni, takze ja osobne som bola este na SK, porobit si testy a ultrazvuky, ale viac menej som to mala naplanovane.... Inak, ak by si si chcela dat urobit testy napr. na downov syndrom, tak si to mozes dat urobit aj tu, ale tusim len na nejakej polskej klinike, kedze v nemocnici to asi nerobia. Dalsie navstevy klasika striedas GP a nemocnica, tak ako napisala cmulinko. Takze rozhodnutie je na tebe kedy pojdes k GP, ale myslim, ze nic nestratis ked pojdes aj teraz, lebo ktovie kedy ti daju prvu navstevu v nemocnici.... /podla toho ktoru nemocnicu si vyberies/. Tak vela stastia 😉

mitchelstown
30. sep 2011

ahojte baby, neviem ci chodite na FB - mamicky v Irsku, ale niektore tam hodili pekne clanky, tak ich sem skopirujem 🙂
http://dojcenie.wordpress.com/2010/05/11/o-dojc...
http://ozene.zoznam.sk/cl/10159/258146/Deti-by-...
Pekne citanie. A aby som nezabudla na Martinku, drzime palceky 😉

mamartinka
30. sep 2011

Caute.Tak je to za mnou,2 vajka vlozene a teraz len cakat na zazrak.Dakujem vsetkym co na mna mysleli a drzali cely cas palce.Velke dakujem 😉

catalin
30. sep 2011

@mamartinka martinka neboj sa, vsetko bude super, uvidis ze sa obidve vajka pekne na 9 mesiacov uhniezdia v brusku a potom ich budes moct stiskat v naruci..velmi ti to zelam, budes skvela mama 🙂

ladywitch26
30. sep 2011

@mamartinka drzim vsetky palciaky, nech sa ujme aspon jedno. ale kludne mozu aj obidve, nech im nie je smutno 😉

mamartinka
1. okt 2011

@catalin
@ladywitch26 Dakujem baby.Len odvcera ma neznesitelne boli brucho.Som myslela ze to snad prejde ale dnes opet.Neviem ci to tak ma byt alebo co to je.Inak my kazali pit 2 az 3 litry dnne vody.To vazne mam tolko pit?Uvidim zajtra ako bude ked tak v pondelok idem k svojmu gyn.Zevraj to moze byt aj akysi Hyperstimulacny sindrom.Tak neviem co mam robit.Uvidime ako bude dalej.Inak ako v Irsku?Tu mame dnes horko.

gorgiina
1. okt 2011

@cmulinko dakujem velmi pekne za radu 😉

gorgiina
1. okt 2011

@nikki713 dakujem 🙂

gorgiina
1. okt 2011

@zuzi_33 ahoj dakujem za radu 🙂 ja sa asi tiez objednam domov na tie testy len tak pre klud duse...nemozem lietat kazdy mesiac domov tak dufam, ze mi budu moct porobit co najviac testov naraz....som v Irsku 3 roky a este som tu u doktora ani v nemocnici nebola...aj kvoli zubarke lietam domov 🙂 Tak idem pokukat nejkych tych GP polskych na nete...

catalin
1. okt 2011

@mamartinka to je prirodzene ze mas bolesti, aj moja kamoska to tak mala a teraz uz je mamina..aj mne ked sa Mia uhniezdovala tak ma bolelo brucho, a potom este take 2-3 tyzdne potom, ako na kramy keby som mala dostat ale tie uz nedosli 🙂 a ani tvoje nedojdu 😉

mamartinka
2. okt 2011

@catalin Dakujem.No uvidime co bude. 😉

jezkomanka
3. okt 2011

Ahojte maminy, s akymi jogurtami pre drobcov ste zacinali?

zuzi_33
3. okt 2011

@jezkomanka Ahoj my sme zacinali s "first yogurt", ktory maju v Dunnese, ale nepoviem ti znacku, no si teraz neviem spomenut, ale je tam len jeden. A hned na to sme mali od Glenisk tie prve jogurty a tie malemu veeelmi chutili na zaciatku, takze odporucam tie 😉

catalin
3. okt 2011

@jezkomanka a uz ste zacali aj so zeleninkou?
inak my sme kupovali smotanove jogurty, v aldi, neviem presne nazov lineens alebo tak nejak, smotanovy a organic.
ale aj tie co zuzi_33 vravi su dobre, aj tie prve jogurty, tie najdes pri vyzivach, tie nasa mala zboznovala 🙂

mitchelstown
4. okt 2011

Zienky,takze dnes o 18:00 odchadzame z domu na SR autom. Dvaja dospelaci, jedno dieta a jeden 25kg pes. Takze drzte nam palce nech to zvladneme 🙂

jezkomanka
4. okt 2011

@mitchelstown prijemnu dovolenku prajem 🙂) my ideme v pondelok ale lietadlom

jezkomanka
4. okt 2011

@zuzi_33 @catalin super diky musim ich pozriet, este jej ich neplanujem dat, ideme aj tak na SR, ale aby som bola v obraze, lebo nic moc som zatial nevidela. chodim iba do dunnes ten mam najblizsie.
ano papkame aj zeleninku, zacali sme prikrmovat po 5. mesiaci hoci bola este kojena, len uz mi dochadzaju napady a stale to iste dokola jej nechcem davat, papa uz aj masko kuracie.Inak vsimla som si ze tu odporucaju aj take veci co na SR vobec: citrusy, kiwi, jogurty, papriku, rajciny atd uz od 6.mesiaca 😕

cmulinko
4. okt 2011

@mitchelstown stastnu cestu a drzte sa 🙂

ladywitch26
4. okt 2011

@mitchelstown drzim palce, my sme tiez tak cestovali, akurat pes o 20kg mensi 😀 😀

catalin
4. okt 2011

@jezkomanka tolko zeleninky je dookola, mrkva, petrzlen, kalerab, baklazan, cukina, zemiak, sladky zemiak, kvaka, patizon..skus avokado, dobre dozrete s kuracim maskom, no moja to miluje doteraz. a mixuj to hore dole dookola, kukuricku hrasok aspon sa fajne vyprdka, s tymi rajcinami a paprikami by som bola opatrna, tie papriky podla mna slnko nevideli a su plne vody..ale ked som kupila fajne madarske tie boli teda bohovske, s chlebikom a maslom, mnam..uz aj chlebik jej mozes dat zuzlat..kiwi a citrusy by som zacala az od roka vyssie, aj ked vyskusat mozes, uvidis ci zareaguje..to nieje klasicke ovocie naasho podnebneho pasma, skor jablcka a hrusky, slivky a tak.
jogurty uz moze, teraz na slovensku kupuj smotanovy zvolensky, ten je dobry 😉 snad som pomohla
@mitchelstown drzime palce 🙂

ladywitch26
4. okt 2011

@jezkomanka jogurty som zacala ja davat az neskor. stanka ich zvladala v pohode, ale fabimu som dala prvykrat okolo 8.mesiaca, to mi ho vobec nechcel a teraz som mu ho dala minuly tyzden, sice mu velmi chutil, ale v plienke to nebolo bohvieco, takze s tym este pockam. a co sa tyka exotickeho ovocia a zeleniny, tak len jedna rada...treba vyskusat. mne stanka papala jahody a rajciny od 5.mesiaca a nema problem. dokonca este dodnes ked vidi rajcinu, tak ak ju nestihnem skryt, uz je aj po nej 😀

nikki713
7. okt 2011

ahojte zienky, mam taku otazocku..... viem, ze to tu bolo preberane 100 krat..
akurat si vybavujem porodne na SVK... uz mam prelozeny aj rodny list.. a papiere atd.. ale potrebujem este to apostille... z ambasady.. ci ako ci kde..?? som s toho jelen.. :(

bridget
7. okt 2011

@nikki713 Ahoj, vsetky info, adresy, tel cisla najdes tu
http://www.dfa.ie/home/index.aspx?id=268

cmulinko
7. okt 2011

@nikki713 apostille sa na ambrasde nerobi...robia to tam,kde ti dala bridget link....teraz naposledy ma velmi prijemne prekvapili,lebo som tam cakala iba 10 minut a bolo to vsetko hotove....pri chalanoch som tam trpela 40 minut....tak vela stastia....pozor na obedove prestavky....od 13 hodiny tusim maju prestavku,ale teraz neviem presne dokedy,ale tusim az do 15 hod....nech ma niekto opravi,kto to vie presne.

nikki713
7. okt 2011

Dakujem baby.. to musim ist tam osobne.. ?? oj nemam rada taketo papierovacky, vybavovacky a hlavne po anglicky.. :( ale tak hadam nejako zvladnem 😒

catalin
7. okt 2011

caute baby,

chcem sa vas spytat na jednu vec..
kamoska zije v irsku 7 rokov, pracuje, maju jedno dieta teraz zanedlho sa im narodi druhe, a uvazuje o tom ze uz nenastupi naspat do prace..ze proste po skonceni materskej da vypoved..vyzit z manzelovho platu by vedeli ale chcela by ist na urad prace a dostavat nejake peniaze od nich. ma na to narok? na aku dlhu dobu? ak bude mat interview s uradnikom, co uznaju ako padny dovod na to ze ostala doma, nevratila sa naspat do prace a ziada stat o podporu?
mate realne skusenosti? kazda odpoved potesi..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre