Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

lubi
23. sep 2012

@janea teraz si ma trochu potesila ze pises ze po 7 tyzdnoch. takze mam nadej ze by mi pas dosiel o tyzden skor aspon! joj my tiez surime domov a toto je otras. presne ako pises. maju nas kdesi hlboko ten nas stat. nemame na vyber ci potrebujeme pas skor, proste musime cakat a basta! 😠 mozem sa spytat kedy si si podavala ziadost o pas?

janea
23. sep 2012

@lubi 25.7 a teraz 18.9 mi dosiel list , ze je hotovy... inak to som sa tiez zasmiala- vyberat euro a posielat upozornenia postou, srandisti-akoby nemali internet, dalsi cas strateny, kym Ti to postou dojde.....

lubi
23. sep 2012

@janea to hej. stazuju to sebe aj nam. slovenskooooooooooooooooooooooo 😝

mitchelstown
23. sep 2012

@mandarinka34 ja som len znovu poslala list sefke s presnym datumom nastupu, nic ine nemusis.

mandarinka34
24. sep 2012

@zuzube ahoj my cakame uz dva mesiace.ja som to poslala normalnou postou tak preto to tak trva a tiez ze maju vela prace

marcela1992
24. sep 2012

@zuzube nám prišiel tak po 8 týždňoch...

marcela1992
24. sep 2012

@janea no je to fakt strašné sa tam dostať s kočíkom...my asi pôjdeme zajtra alebo budúci týždeň,podľa toho ako dajú drahému voľno,tak uvidíme

janea
24. sep 2012

@marcela1992 ja idem zajtra, tak budem pokukovat, kto ma "na cele nalepeneho modreho konika:D" ...nastastie idem bez maleho, lebo naposledy ma tie schody skoro zabili(do mesta este stale taham kocik) , a maly sa siel zbesniet v tom malom cakacom priestore napchatom cakajucimi ludmi a ja s nim... nastastie uz zacal skolku...

marcela1992
24. sep 2012

@janea my keď sme boli naposledy tak nebolo veľa ľudí takže sme to vystihli 🙂 ale kočík niesť dolu po tých schodoch...no nebolo to bohviečo

zuzube
24. sep 2012

@marcela1992 ani zo srandy nehovor, ze 8 tyzdnov mozem cakat... uz sme mali letiet zajtra a sme to presunuli na buduci stvrtok... tak dufam, ze to zase nebudeme musiet presuvat

zuzube
24. sep 2012

@marcela1992
a to si cakala na irsky, ci slovensky pas? lebo ja na irsky a teraz citam, ze si spominala ambasadu

zuzube
24. sep 2012

@mandarinka34
ahoj, cakas na irsky, ci slovensky pas?

mandarinka34
24. sep 2012

@zuzube teraz citam ze vy na slovensky no my na irsky 😒

mandarinka34
24. sep 2012

@zuzube a to nie ty cakas na slovensky.no my sme boli uz na pasovom dvakrat a stale nam kazu cakat ako si to posielala

marcela1992
24. sep 2012

@zuzube Skús tam zavolať...možno im len trvá kým pošlú papier

marcela1992
24. sep 2012

@zuzube slovenský 🙂

zuzube
25. sep 2012

@mandarinka34 my tiez na irsky a to sme mali letiet uz dnes.. joooj, na nervy toto... ale aj tak by sme neleteli, mala musi na operaciu vo stvrtok, tak snad na buduci tyzden

mandarinka34
25. sep 2012

@zuzube a akou postou si to posielala lebo ja normalnou nie eypresom tak preto im to tak trva.a ked kontrolujes online vas pas v kom stadiu ho mate??my stale len regostrovany uz 13.7

zuzube
25. sep 2012

my sme tam boli osobne... 21.8... mna trafi, ked zas budeme musiet odlozit let kvoli tomu

lubi
25. sep 2012

@zuzube tak vela stasita s tou operaciu.
neviete ako je to s prebalovacou taskou ku kociku? berie sa to na letisku ako sucast kocika, alebo ako prirucna batozina?a mozem do kosika od kociara napchat nejake veci? alebo musi byt prazdny? som totiz ako skrecok, ked letime tak beriem najviac veci ako sa da a pcham ich kde len je volne miesto 😀 .

lenka_b
26. sep 2012

@lubi Ahoj, ja som tu tasku mala vzdy na vyse. Ale to som vzdy letela s Aerlingusom, kde ti nepovedia na 2-3 tasky nic, hlavne ked lietas s dietatom. S Ryanair som tiez letela s malou a tiez som mala tasku pre nu osobitne (jedlo, plienky a pod.) a nic mi nepovedali. Ale to sa neda na 100% predvidat s Ryanair. ...

lubi
26. sep 2012

@lenka_b ved to. skusam sa pytat kde len mozem, lebo ako vravis u nich sa nikdy nevie. tak snad teraz niekto este predomnou poleti a da vediet ako to chodi.

nikki713
27. sep 2012

ahojte mamicky, len tak mimo temy by som potrebovala poradit... teraz menia tie LASER karty na VISA.. v papieroch je napisane, ze ked si visa neaktivujem do 2 mesiacoch aj tak mi laser zrusia... kedze ja si vsetky ucty platim cez moju laserku...automaticky vsetko strhuju z uctu.. musim teraz vsade volat a povedat , ze moja laser card sa meni na visa kedze predpokladam, ze ma ine cislo...ale to iste account number.. bo ja som s toho jelen.. nieze si aktivujem visa a budem mat problemy s uctami :(

lenka_b
28. sep 2012

@nikki713 Ahoj, pokial mas na platenie nastaveny DD (Direct Debit), tak cislo novej karty nie je potrebne, kedze tam sa dava cislo uctu a kod banky a nie cislo karty.
Na platbu kartou po telefone alebo cez internet si musis aktivovat novu VISA kartu. Predpokladam, ze je to VISA Debit. To je to iste, ako Laser, len je to iny vyrobca. Ak si napriklad platis za Toll Fees cez E-flow, tak im musis nahlasit cislo novej karty. Aktivujes si ju jednoducho, staci, ak v bankomate urobis jednu transakciu. Staci si vybrat 10 eur a uz je to.
Dufam, ze som to dobre vysvetlila 🙂

mandarinka34
29. sep 2012

ahojte prekladam maleho rodny list a neviem ako spravne dat do slovenciny ja ako Accommodation asistant a priatel ako porter.mozete mi poradit???

mia002
1. okt 2012

dievcata mamicky ake dokumenty ste posielali spolu s maternity benefit form?mam poslat aj payslipy a p60?dakujem za odpoved,posielal niekto z vas v poslednej dobe?lebo na internete je ina adresa a na tom formulary ina

mia002
1. okt 2012

mali ste ku koncu tehotenstyva aj vaginalne vysetrenie?myslim ze by to mali robit aby zistili ci sa nahodou neotvaram

lenka_b
1. okt 2012

@mia002 Ahoj. Nie, nikdy mi to v nemocnici nerobili. Az ked som prisla s bolestami po odteceni plodovej vody...
Ale chodila som aj ku sukromnej polskej lekarke a ta ma skontrolovala, cize som mala dusu na mieste 🙂

jezkomanka
2. okt 2012

@mia002 posiela sa to do toho Donegalu, ja som okrem prihlasky neposielala nic. ved tam mas potvrdene z roboty,ze si pracovala.

mne robili vaginalne vysetrenie az ked som prisla do porodnice ze rodim, inak nie.

lenka_b
3. okt 2012

Ak by ste niektora chceli dojst na Oblacikove stretnutie v Dubline tuto sobotu 🙂

http://www.facebook.com/events/294515577320474/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre