Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

cmulinko
29. jan 2011

@kacka27 my mame vsetky sedacky isofixove...ci je to vajicko,ci skupina 2 a aj skupina 3 a uz sme teda vystriedali vela aut za nasu karieru v irsku a zatial sme ich vedeli dat do kazdeho jedneho auta.to ale zistis aj sama ci ma vase auto isofix uchytky.musi byt na zadnych sedackach bud stitok isofix,alebo si mozes nahmatat vnutry na chrbtovej oblasti sedadla tie uchytky.neviem ti to dobre vysvetlit 😅 potom existuje niekde aj stranka,na ktorej si pozres,ze podla modelu a rocnika auta ci ti pasuje isofix do auta.ake mate auto?

cmulinko
29. jan 2011

@kacka27 a este som zabudla...isofix sedacka sa da zapnut aj na pas...ale potom je zbytocne kupovat isofix sedacku,ked ju budes pripevnovat pasom....ja ti poslem link do IP na nase 3 sedacky co mame.

alpiinka
29. jan 2011

@kacka27 veru, s tymi neutralnymi vecami mate pravdu, aj ked na novorodencov je toho viac, ale aj tak nic moc vyber...my nechceme vediet, co cakame, tak mame vela veci v bielej, ale brala by som viac v kremovej, prip. ine odtiene 😠

cmulinko
29. jan 2011

@alpiinka to ta obdivujem,ze to vydrzis az do konca nevediet.ja by som to nedokazala...hlavne teraz 😀 uz sa neviem dockat scanu v 31tt 🙂 ked sa na to mozem opytat.

alpiinka
29. jan 2011

@cmulinko co ja to vydrzim, ale moj muz ma terorizuje 😀 😀 😀 on by to taaaak strasne chcel vediet, skusal vselijake triky na doktorov v nemocnici, ale ja som vzdy vchadzala do dveri s tym, ze MY to nechceme vediet 😀 a pri kazdej prilezitosti v obchode s vecickami mi to vyhadzuje na oci 😅 ale nech, uvidi za dva mesiace 😎
a tebe to este nepovedali???? lebo najlepsi cas je okolo 22. tyzdna...potom uz je to skor na stasti, ze je to vidiet...my sme mali scan naposledy v 28. tyzdni a ked moj muz znova cosi skusal, tak dr. mu povedala, ze najvacsiu sancu uz prepasol...teraz ideme za tyzden a pol znova a on stale dufa, ze to tam uvidi 😀 😀

misakika
29. jan 2011

@jezkomanka Ahoj, tak to byvas velmi blizko mna 🙂 Ja som zas kedysi byvala v centre a teraz si to uzivam tu. To ze su obchody dost od ruky je pravda, ale moj drahy je prave preto spokojny. Zevraj som obchodna maniacka 😝
Do Blanchu chodim aj ja ovela radsej ako do centra.
Ak by si chcela ist este do porodu na prechadzku do parku, tak sa mozeme dohodnut a stretnut sa tam. Mna to akosi nebavi chodit tam sama dookola.

misakika
29. jan 2011

Baby ja uz som zufala ☹ . Karolinku kojim, ale strasne moc po krmeni grca. Vzdy ju dame riadne odgrgnut, potom hned dost vela vygrca. To az tak nevadi, ale proste hodinu po jedle ked sa chcem s nou trochu pohrat tak stale vygrckava a hneva sa ... asi pretu chut v ustach co jej ostava po grcke..Som uz aj rozmyslala ze prejdem na umele mlieko. Sem tam jej vecer davame miesto mojeho mlieka Aptamil, ale z toho tiez grca ☹ Keby ste nas vecer s muzom videli...vsetko spinave a gauc ani nevravim ako casto cistim. Nemate nejaku radu co by pomohlo aby menej vracala? Pribera pekne tak asi az take zle to moej mlieko nebude. Ma 3 mes.2 tyz. a vazi 5kg.

misakika
29. jan 2011

@misakika ani som nenapisala kde ja byvam. Sme v Clongriffine a chodievame do toho velkeho noveho parku s tymi veternymi mlynmi. Myslela si na ten park ci na iny?

misakika
29. jan 2011

to hore bolo pre @jezkomanku ..
hm..same sebe si pisem 😀 to sa mi este nestalo 😀

ladywitch26
29. jan 2011

@alpiinka neviem ako inde, ale v corku robia scany v 22.tyzdni vacsinou len prvorodickam. mne robili druhy az v 33.tyzdni teraz pri fabienovi, aj to len preto, lebo si midwife nebola ista polohou placenty a hlavicky. a iri praveze maju radi prekvapenia, vacsinou sa doktorov vypytuju na pohlavie len cudzinci.
ale tiez rozmyslam, ze pri tretom sa necham prekvapit. mam uz oblecenia aj v modrom, aj v ruzovom, dokupovat nebudem musiet nic, tak budem bez stresov 😀

ladywitch26
29. jan 2011

@misakika fabi ma tiez strasny reflux, on grcal aj tri hodky po jedle uplne bezne. stanka mala tiez reflux, ale nie az taky. inak okolo toho 3. mesiaca je to asi najhorsie. a ak ti nepije nejako extra hltavo, tak ju neodgrgavaj. ja po krmeni dam fabiho do sedacky v polosede, vopcham mu cumel do pusy a snazim sa ho drzat kludneho aspon pol hodinu. lebo keby nemal cumel, zacne vykecavat, napina si brusko a uz to ide vonku. aj tak dost vygrcka, ale najnovsie kvoli tomu,ze si cmula prsty, vopcha si ich az do krku a uz to ide von. 😖 najidealnejsie je, ked pri kojeni zaspi, to negrcka.

kacka27
29. jan 2011

@misakika a ja som si uz myslela,ze sa tak nudis,ked pises sama sebe 😀 😀 😀 srandujem.My sme dnes boli na Howthe prvy krat,poriadne sme vymrzli... 😎

kacka27
29. jan 2011

@misakika Nasa mala aj po 2 hodinach este odgrcne,ale ked som zacala prikrmovat sa to ukludnilo,je to lepsie.Ale ked ju tuto moj drahy natriasa,tak to hned ma to na sebe .Tak musite vyrdzat,ked pises,ze aj z Aptamilu grcka,neviem ci to pomoze.

alpiinka
29. jan 2011

@ladywitch26 vidis, to som nevedela, ze pri druhom, je to neskor 😕 aj ked mojej kolegyni ho tiez robili tak isto ako mne a je to jej druhe babo...no to bola mozno nahoda...
ja som zase manzelovi povedala, ze uz pri druhom, ked bude velmi chciet, tak sa moze spytat 🙂 ale mne by nevadilo mat znova prekvapco 😵

pele
29. jan 2011

@ladywitch26 s tym oblecenim mas pravdu. Ja som podedila vsetko po segrinych dvoch synoch a dobre som sa pobavila na tom, ako niektore kusky bude Veronika nosit, napriklad tricko s napisom: Ked vyrastiem, chcem byt traktorista🙂

cmulinko
29. jan 2011

@alpiinka ja uz som sa pytala aj skor,ale v irsku je to velmi tazke s tymi lekarmi.teraz mi povedali,ze najskor sa to dozviem az na 31tt scane...tak si este pockam.neviem sa dockat,lebo musim sa pripravit...mam uz 2 chlapcov,tak neviem ci mam vytahovat saty po nich,alebo ci si mozem veselo zacat kupovat veci pre dievcatko...idem prasknut od nervov 😀

ladywitch26
29. jan 2011

@pele no najlepsie je,ze u nas by to aj sedelo. stanku bavia vsetky mozne auticka, futbal, hurling, rugby atd... oni si to s fabienom asi vymenili, lebo fabiho najoblubenejsia hracka je zasa ruzova plysova stonozka 😀

pele
29. jan 2011

😀 @ladywitch26
aj ja som poznala rodinu, kde chlapec hral na husle a chodil na spev a dcera s otcom na zabijacky🙂

ladywitch26
29. jan 2011

@pele no mam taky dojem,ze to tak dopadne aj u nas. stanka uz teraz absolutne odmieta nosit sukne a saty, jedine teplaky ma rada. a fabi je zatial taky smejo, fakt ako dievcatko mi obcas pripada

alpiinka
29. jan 2011

@ladywitch26 😀 😀 som sa pobavila na tej stonozke 🙂
@cmulinko a kde budes rodit? ja som im hned povedala, ze to nechcem vediet, ale napr. mojej sestry sa pytali, ci to chce vediet v tom 22. tyzdni ... a neboj, ono to ubehne ako voda...my sme sa s nakupmi rozbehli az pred troma tyzdnami a aj to preto, ze male nas vystrasilo a poslali nas do nemocnice, ci nahodou nerodim 😕 nastastie nie, ale manzel ma najblizsi cely vikend hnal po obchodoch, lebo okrem zopar veciciek sme nemali nic nachystane...

cmulinko
29. jan 2011

@alpiinka ja som z ennisu a oboch chlapcoch som rodila v limericku.ku koncu si uz musis davat pozor,lebo naozaj to moze prist hocikedy.napr ja som este ani raz nevydrzala do 40 tt.prvy syn sa narodil dokonca o mesiac skor a druhy o 2 tyzdne pred terminom.

mishka234
29. jan 2011

@alpiinka Ahoj, ja zostavam doma 10 mesiacov, takze stihame. Ved sama uvidis po porode, kedy budes schopna vybehnut von. Lahko sa mi hovori, ale neboj sa porodu. Uvazujes o epiduralke? Lebo ja som do toho isla s tym, ze ak bude treba, nebudem sa jej branit a psychicky to pomohlo. A samozrejme, ze som nakoniec rodila s nou a urobila som dobre. Z porodu mam max. pozitivny zazitok a rodila by som aj zajtra. Kontrakcie sa tiez daju vydrzat, uz si na ne ani nespomeniem...ale v pohode to kazda z nas vydrzi. Sice som potom maleho tlacila 2 hodiny, ale aspon to nebolelo (aj ked som myslela, ze mi dojde dych! 🙂 Neboj sa! 😀

alpiinka
29. jan 2011

@mishka234 vdaka za podporu, ja co sa tyka porodu neplanujem celkom nic, aj sa ma uz pytali, ci chcem epidural, ale hovorim, ze uvidime...neviem, co ma caka, radsej by som bola bez, ale na druhej strane nie som totalne proti...rozhodnem sa podla toho, ako to budem citit, ak teda bude cas 😀

cmulinko
30. jan 2011

@alpiinka no veru cas je velmi dolezity 😀 lebo oni ti epidural pichnu aj ked uz na to cas nie je,takze budes mat sice epidural pichnuty,ale ziadny ucinok sa nedostavi 😀 ....tak som bola ja pri druhom porode.zacalo to ucinkovat az ked ma sili..tak aspon na nieco mi to bolo dobre 😀 nabuduce budem kricat,ze chcem epidural uz asi na parkovisku nemocnice 😀

ladywitch26
30. jan 2011

@alpiinka no len aby si nakoniec nedopadla ako ja, ze mi nestihol ani len panadol zabrat 😀 maly bol na svete za 10minut, ani na salu ma nestihli previezt.

misakika
30. jan 2011

@cmulinko Podobne som dopadla aj ja 😀 Problem ale bol ten, ze pri mne sa vystriedali dve MW a uz tej prvej som povedala ze chcem EPI a ta sa na to vykaslala. Povedala sice ze to zariadi, ale potom sa vystriedali a ja som sa pytala tej druhej ze kedy mi uz daju tu EPI a ta prekvapena vytrestila oci a ze hned to zariadi.... Do 10 min tam prisla zienka s vystrojom napichla ma ale mala bola von za 10 min tak to potom hned stopla, ze to nema vyznam. Nastastie ma nemuseli sit takze aspon od tej bolesti som bola usetrena. Inak ale musim povedat ze som bola velmi velmi spokojna. Prva dcera sa narodila na slovensku a tak som mala sancu porovnat. Ten pristup tu a na sk je 1000 a 1. Som rada ze som mohla mat tuto skusenost, ale mozno to aj bolo tym ze som mala celkom bezproblemove tehu aj porod.

misakika
30. jan 2011

@ladywitch26 Ja som uz skusala asi vsetko. Nemozem ju ale nechat hned po kojeni v lahu ani v polosede, lebo ona place dovtedy kym sa jej negrgne. No placom by som to ani nenazvala.. 😒 Raz za den ale mame take kojenie, ze sa napapa a zacne sa usmievat este pocas kojenia a ma dobru naladu. Grcka ale nereve..dufam ze taketo kojenie budeme mat v lietadle 😉

ladywitch26
30. jan 2011

@misakika mne maly plakaval po krmeni, ked som mala nadprodukciu mlieka. dostal sa len k tomu prednemu, aj to mu tieklo tak rychlo, ze pomimo pohltal vela vzduchu. tak som pred kojenim vzdy trochu odsala a odvtedy neplace, ani si nepotrebuje tolko odgrgavat. vlastne najnovsie ho uz par tyzdnov ani neodgrgavam. vygrckava sice skoro po kazdom krmeni, ale skor si myslim,ze to teraz bude tym, ze sa vela hybe. napina brusne svaly, lebo aj ked je v sedacke, tak nonstop kope nohami.
pri stanke som mala aj vlakninu zo svatojanskeho chleba aj gaviscon infant, ale grckala stale, plus navyse ju to tak zahustilo, ze mala problem sa aj vykakat. tak sme radsej pockali, preslo to casom.

cmulinko
30. jan 2011

@misakika ja zas mozem porovnat 2 porody v irsku....na slovensku viem ako to funguje...som zdravotna sestra a chodili sme aj k porodom aj an sestonedelie.ale z vlastnej skusenosti viem povedat,ze som zazila aj 2 rozdielne porody tu v irsku.prvy som mala akutny cisarsky rez v 36 tyzdni.odtiekla mi plodova voda a maly bol otoceny zadockom,tak ma brali hned na salu na sekciu....vsetko bolo ako v hoteli.druhy porod som mala v 38 tyzdni zo silnymi kontrakciami,ale vodu mi museli prepichnut...relativne rychly porod,ale tiez sa pri mne vystriedaslo milion zamestnancov...mala som pocit,ze zavolali do prace vsetky smeny naraz a to len k mojmu porodu...a este k tomu som mala okolo aj studentov...s tym som samozrejme suhlasila...to bolo najmenej.zial hlavicka sa zasekla a maleho museli tahat vakumextraktorom von.bola som potrhana az po zadok vnutrne aj vonku.absolvovala som aj opreaciu konecnika par mensicov po porode kvoli tomu.dodnes mam problemy s konecnikom...rana sa mi stale otvara a zahoji a znova otvara.som zvedava co bude teraz za porod,ale zlym som uz presla,takze sa absolutne nebojim.

alpiinka
30. jan 2011

teda baby, vy ste mi dodali odvahy!!!! 😕 😕
@cmulinko o tebe ani nehovorim! mna rozbolel zadok, len ked som to citala...ufff, teraz sa rychlo pokusim zabudnut, co som si tu precitala 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre