Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

misiatko999
11. máj 2011

@misakika inak aj v Tescu sa da zohnat vanilkovy cukor, je to ich znacka a je to v takom sklenenom pohari 300g. Ja mam tiez doma vanilkovy cukor este z Sk, keby si byvala blizko centra tak by som ti ho mohla doniest 🙂

lacka224
11. máj 2011

Baby predavam hrazdicku FisherPrice Rainforest Deluxe Gym za 35 eur.

misakika
11. máj 2011

dakujem vsetkym za rady aj za ochotu. Ak sa trorta podari tak sem hodim foto 😉

mamartinka
12. máj 2011

@misakika tak si uzite oslavu.A Kristinke prajem vsetko naj,naj a krasne narodeniny.Nech je moc zdrava a poslucha vas.

misakika
12. máj 2011

@mamartinka Dik moc Mati 🙂

marcela1992
13. máj 2011

Prosim Vas neviete ci je porod v Irsku zadarmo ked mam PPS ale nemam medical card?

majaska
13. máj 2011

@lacka224 ahojky!myslis ze by sme sa mohli niekedy buduci tyzden stretnut?alebo o kolkej sa stretavaju mamicky v st.greene?ze by sme si s malym urobili vylet?
🙂

mitchelstown
13. máj 2011

@marcela1992 jasne ze mas porod zadarmo. aj vysetrenia u GP mas zadarmo. Gratulujem k tehotenstvu, ale davaj si pozor 😉 ked je to este len 1. tyzden

marcela1992
13. máj 2011

@mitchelstown
dakujem velmi pekne za radu.Bala som sa ze si budem musiet za to platit,pretoze som toho citala vela a kazdy vravel nieco ine.

mamartinka
13. máj 2011

@marcela1992
@mitchelstown je vlastne tiez z Corku.Takze ste sa tu nasli.

mitchelstown
13. máj 2011

@mamartinka no blizko martinka, blizko 🙂 len ja to uz mam za par, takze asi moc casu uz nebude 🙂

mitchelstown
13. máj 2011

Inak baby ja vam zavidim. Vsak vy sa stale stretavate v tom Dubline.
Mne zacala tento tyzden materska, tak citam konika od prvej strany 🙂

lacka224
13. máj 2011

@majaska Ahoj majaska, no niektore maminy su tam uz aj o 14-14,30 ...okolo tej 15tej tam nastopro uz vzdy niekto je. Je to na playgrounde v strede St.Stephen's Parku v utorky. Okrem toho my mame v podstate cas kazdy den takze to Dun Laoghaire stale plati ked budete mat cas a chut ak jej vam to sikovnejsie 🙂 Tesime sa na Vas!

kailinka2
14. máj 2011

Ahojte, prosim Vas viete mi poradit ako to tu funguje ked potrebujem ist na vysetrenie ku gynekologovi? Najskor musim ist ku GP a on ma potom odporuci dalej alebo ako? Uz 2 tyzdne mi to meska, testy su negativne a neviem co dalej, uz som z toho hotova, su aj tu v Irsku tie vyvolavacky?Bojim sa aby to nebolo daco vazne :( Alebo mam ist radsej na SR ku svojmu doktorovi? Ak mate skusenosti poradte prosim... Dakujem 🙂

lacka224
14. máj 2011

@kailinka2 Ku gynekologovi mozes ist aj sukromne kailinka, spolu s ultrazvukom ta to vyjde asi 100 euro a nemusis davat na letenku, napriklad tie polske ako medicus alebo emc..GP by ti mozno spravil tehotensky test z mocu myslim (viem ze mne ho nukali na Womens Wealth Clinic ale ja som vedela naistotu ze som tehotna) a ten stoji okolo 10 euro ale pravdepodobne by si uctoval aj za konzultaciu, a mohli by ti dokonca len povedat ze ti to meska zo stresu alebo hormonov, poslat ta domov a zauctovat si slusnu sumu (toto sa stalo naozaj mojej kamoske). 😒
A ak chces ist ku klasickemu gynekologovi istotne radsej k nejakemu polskemu lebo ti vysetruju viac menej ako u nas -pozru ta aj zdola a bude to predsa len odbornik (irky totiz normalne nechodia ku zenskemu tu im aj cytologicky vyter robi GP). Vsetci si chvalia tu Moniku Antepowicz z Medicusu. Ak by si predsa len bola tehotna (lebo mne prve 2 testy tvrdili ze nie som :D ) tak vitaj v klube. Daj vediet ako to dopadlo a drzim palce!!!

kailinka2
14. máj 2011

@lacka224 dakujem pekne za odpoved, som prekvapena ako to tu funguje, ten test si mozem spravit zasa o tyzden ak sa nedostavia, a ten poplatok 100eur je tiez dost za take sluzby :D takto mi to meska prvy krat, stale chodili nacas, no neviem preco su testy potom negativne, len aby som nemala daku cystu alebo nieco ine, netusim... uz som aj letenky pozerala, ze by som isla aj ku svojmu na otocku, lebo sa velmi obavam takychto veci.. este pockam par dni, spravim test, ak bude negativny radsej pojdem na SR.. och nemam rada to cakanie, ked neviem co sa deje 😒 dakujem pekne

lacka224
14. máj 2011

@kailinka2 ak nemas byt 'z coho' tehotna tak to stale moze byt len psychika :P, hlavne ak neberies antikoncepciu alebo tak...nikdy som nemala cystu, tak neviem ci to ma nejake priznaky - v tomto ti neporadim (moja najlepsia kamaratka nemala menzes 8 mesiacov pocas intershipu v USA - zo zmeny prostredia a bola okej)...mozno ti poradia ostatne kocky tu...a mozno by si mohla skusit zavolat svojmu zenskemu na SR a poradit sa aspon telefonicky, co by to mohlo byt, kym sa rozhodnes co a ako, a mozno budes kludnejsia...vsetko dobre 🙂!!

kailinka2
15. máj 2011

lacka224 nie neberiem nic, ani sa nechranime, priatel si dava pozor 🙂 budeme mat v septembri svadbu, potom by sme chceli uz popracovat na babatku, no a zo zmeny prostredia tiez pochybujem, uz sme tu dlho a nikdy sa nic taketo nestalo.. budem volat zajtra svojmu dr a dufam, zistim nieco..

majaska
15. máj 2011

Ahojte!Chceli by sme s muzom a nasim drobcom ist na Slovensko autom,ale neviem ci to ten nas sinter vydrzi.Asi ti bude narocne pre nas vsetkych.Cestoval tu niekto autom na Sr?Ake mate skusenosti?Je to dlha cesta tak by som rada uvitala nejake skusenosti ak sa tu niekto taky najde.Dakujem!
🙂

mamartinka
15. máj 2011

@majaska Skus napisat i.p ladywitch26 ma nick tu.Neviem ci ju mas aj na facbooku.Oni chodia domov autom.Mozno ti poradi. 😉 🙂

ladywitch26
17. máj 2011

@kailinka2 este jedna otazocka, aka je tvoja vaha? neschudla si nahodou nedavno? ja som kedysi robila aupair v uk, dlho som sa drzala na 50kg, ale potom jeden mesiac som sa dostala do rodiny, kde som hladovala, za tyzden som dala dolu nechtiac este 2kg a menzes zrazu nikde.
ak to nie je tvoj pripad, tak potom je tu ta druha moznost, ze si tehu. neviem, ale cystu by som vylucila, ja som pri cystach mavala velmi silne bolesti a co mam par znamych,ktore mali tiez problem s cystami, tak bezbolestne to rozhodne nebolo.

kailinka2
17. máj 2011

@ladywitch26 ahoj, nie, myslim, ze s vahou to asi nic spolocne nema, to sa drzim stale na 53kg... uz som aj svojmu doktorovi volala na SR, zrovna ma dovolenku 2 tyzdne, takze sa mi neoplati ist domov, a tiez mi povedal, ze pri cyste by som mala bolesti, mne praveze nic nieje, nic ma neboli 🙂 neviem robila som si test aj vcera, a nic, tak uz mi zostava len cakat 🙂

martina_pe
17. máj 2011

@marcela1992 - ak si v Irsku, napr. Dublin chod do Slovenskeho obchodu co je oproti baru Pifco (?) a tam ti poradia. robili na tuto temu aj casopis. ak si z ineho mesta, najdi si najblizsie svk obchod, pripadne skus facebook

pele
17. máj 2011

Ahojte baby, je tu niekto, kto rodil na SK a potom si v IRL narokoval child benefit? Mohli by ste mi prosim poradit, ci ho dostaneme od datumu narodenia malej alebo az od datumu prichodu do Irska? Sme stale v lehote 12 mesiacov od obidvoch datumov...a cely cas sme boli aj ja aj MM zamestnani u irskeho zamestnavatela. Vdaka.

majaska
18. máj 2011

@pele Ahoj!Ja som rodila na SK a child benefit som dostala od jeho narodenia,kedze som na Slovensku nedostala nic.Takze by si to mala dostat od zaciatku. 🙂

pele
18. máj 2011

@majaska dakujem, to si ma velmi potesila! Predkladala si nejake potvrdenie, ze na SK si nic nedostala, alebo si to vyzistili oni sami? A ak sa mozem opytat, kolko mes. po porode si prisla a kolko mesiacov trvalo, kym ti benefit priznali?

mitchelstown
19. máj 2011

ahojte, inak mna by tiez zaujmalo cestovanie s babetkom a so psom v aute na SR. Vie niekto o tom?

majaska
20. máj 2011

@pele Ahoj.Potrebovala som iba rodny list maleho,prelozeny do anglictiny a potom sme ho museli tu prihlasit na matrike aby dostal svoje PPS a potom som normalne ziadala o child benefit a prisiel nam si do mesiaca vyplateny aj spatne za vsetky mesiace od jeho narodenia.
🙂

pele
20. máj 2011

@majaska tak to znie super, vsetko toto mame pripravene. Dufam, ze to bude take bezproblemove.
Inak vo formulari sa vypisuje datum prichodu dietat do Irska, tam si dala normalne ten datum, kedy ste s malym prisli po porode, ze?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre