Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

marcela1992
16. sep 2011

@mitchelstown dakujem 🙂

nikki713
17. sep 2011

@marcela1992 netreba sa bat, ale ked ja mozem poradit ak mas moznost tak chod na tie ante natal classes.. ze ta naucia dychat je to neskutocna pomoc.. predychavat tie kontrakcie.. ja som nebola.. a olutovala som 😒

nikki713
17. sep 2011

@marhulka77 aohoj.. no o tom refluxe som vela citala.. 😒 hmm neviem.. uvidim v utorok ma dojst midwife tak ze co povie :(

cmulinko
17. sep 2011

@nikki713 ahoj.nemyslim si,ze tvoja dcerka ma reflux....mam s tym skusenost.moj prvy syn mal reflux 5 mesiacov.pri refluxe dieta vracia akoby prudom a nie len vygrckava.vygrckavanie je normalne....treba davat prsnik v intervaloch a nechat dieta aj 3-4 krat odgrgnut za jedno krmenie.

nikki713
17. sep 2011

@cmulinko emmka ma len 10 dni.. takze vzdy si len zvykame... papame.. krmime.. grckame.. kakame.. a hlavne aj spinkam...
je to riadny papac... hltavoo je a si myslim, ze aj kvoli tomu potom grcka...ale si myslim, ze keby bola hladnaa tak place a nespi mi.. a musim niekde poklopkat ze bubkaa nam vyborne zatial.. 😉
niekde sm citala ze je to aj z vela predneho mlieka... a mne mlieko doslova tecie z prsnikov... mam ho aj na predaj - ked uz to mam tak povedat 😉

cmulinko
17. sep 2011

@nikki713 to je vyborne,ze mas tolko mliecka.nech len malicka cucka kym sa da.moji su flaskovy odchovanci.

ladywitch26
17. sep 2011

@nikki713 ahoj, ja som ti este negratulovala, tak teda dodatocne, zelam obidvom hlavne vela zdravicka 🙂 a inak ked mas tak vela mlieka, nechcela by si ho posielat do mliecnej banky? nevykupuju ho sice, ale aspon pre dobry pocit...ja som posielala do mliecnej banky vo fermanagh, ak budes mat zaujem, poslem ti kontakt na nich. postovne ti preplacaju, transportne boxy aj flasky ti vzdy poslu, takze ta to nic nestoji. a tie midwife posielaju vzdy take mile dakovne listy 😉

ladywitch26
17. sep 2011

@nikki713 a este k tomu grckaniu... ja som mala tiez strasne vela mlieka, maly papal strasne hltavo, po hodine a pol by uz pil zasa, lebo bol hladny...proste mal len to predne mlieko, kedze k zadnemu sa nedostal. mne potom laktacna poradkyna zo svk poradila, aby som pred kazdym krmenim najskor trosku odsala a az ked prestane mlieko tiect tak rychlo, tak az potom prikladat, aby sa dostal aj k tomu zadnemu...a ozaj ako keby mi vymenili dieta... 😉

erin25
19. sep 2011

Ahojte,vedeli by ste poradit nejake inzertne stranky okrem www.adverts.ie a www.gumtree.ie ? Dakujem 🙂

cmulinko
19. sep 2011

@erin25 donedeal

erin25
19. sep 2011

@cmulinko Dakujem 🙂

nikki713
20. sep 2011

ahojte mamicky, ktore kojite.. nevedeli by ste poradit par dobrych receptov co mozem jest...presla som uz aj netom,ale tam som toho vela nenasla.. a ako pozeram, tak si treba fakt davat pozor co jem 😒
dakujem 😅

erin25
20. sep 2011

@nikki713 Ahoj,ja uz sice 7 mesiacov nekojim,ale ked som kojila ,vyhybala som sa hubam,citrusom,strukovinam,arasidam,korenenym jedlam,kapuste.Postupne ako syn rastol,zacala som vacsinu z tychto jedal opat zaradovat do jedalnicka.Treba pritom pozorovat i dieta ci mu nieco neprekaza...

mitchelstown
20. sep 2011

@nikki713 ja kojim za tyzden to bude uz 4 mesiac. Kazda mamicka ti napise nieco ine 🙂 Ja teda jem uplne vsetko okrem citrusov a plesnove syry. Dokonca som jedla aj arasidy v malom mnozste.

darksky
20. sep 2011

@marhulka77
Ahooj, mala som toho strasne vela. Vcera sme sa vratili z dovolenky. Bola som konecne po roku doma a tak to rychlo ubehlo...Som naspat v tom hnusnom uprsanom pocasi :( Doma bolo cely cas skoro 30...Ako sa citis, uz je to lepsie? A ako malinke?Boli ste v nemocnici na tom Official scan? Vies uz co to bude?Ja som bola doma u znamej v nemocnici,ale je este priskoro a nic tam nevidela...Male skoro cely cas prekrizovalo nozky aj nam mavalo. Som rada,ze sme ho znovu videla...V brusku mu je asi dobre...20. oktobra mame official scan,tak som zvedava..Uz sa nemozem dockat 🙂

marcela1992
21. sep 2011

Ahojte baby :D Tak už máme za sebou prvé sono.Bol to úžasný zážitok Malé sa nám pootáčalo z každej strany.Doktor nám posunul termín o 2 dni na 28.marca.

jezkomanka
21. sep 2011

@nikki713 ahojky kazdemu babatku vadi nieco ine, ja som 1.mesiac jedla len zaprazene polievky, ryzu, chude maso, zeleninu surovu skoro ziadnu, ovocie iba jablcka ale bez supky. Kazdy den skoro to iste :( potom som pomaly zacala pridavat vsetko ostatne. moja ma uz 6.5mesiaca este je kojena, uz papa aj tuhu stravu ale doteraz mame problem s cibulu a z kysnuteho cesta, cerstveho peciva.

nikki713
21. sep 2011

dakujem baby... ;)

mitchelstown
22. sep 2011

Ahojte maminy. Iba chcem povedat, ze ak idete ziadat o prispevok pri narodeni dietata na SR, mam k dispozicii tie ziadosti v anglicko - slovenskom preklade. Dostala som ich od jednej ochotnej maminy, takze rada ich preposlem dalej.

marcela1992
22. sep 2011

@mitchelstown Alenka mohla by si to aj mne poslat?Zide sa 🙂 na mail marcelasopociova@gmail.com dakujem 🙂

mitchelstown
22. sep 2011

@marcela1992 poslate 😉

pele
22. sep 2011

Ahojte baby,chcem sa vas spytat, hlavne tie, co mate muza slovaka a deticky okolo roka a viac, ako to robite s pouzivanim slovenciny/anglictiny? My hovorime s malou obaja po slovensky, nie je nikde v anglickom prostredi, takze po anglicky fakticky nerozumie. Potom mam dilemu, co vonku, v spolocnosti inych narodnosti, alebo na palygroup...tam hovorim malej po anglicky, ale samozrejme ak chcem, aby daco pochopila(ked sa ma zapojit do hry alebo tak), tak aj po slovensky, tiez si spievame, knizky pozerame doma aj po anglicky, ked su tak pisane...no zda sa mi to riadny galimatias pre nu...ako to mam podelit, mate nejake dobre napady? Skratka doma a vonku sa to neda delit, lebo vonku sme aj sami a vtedy po slovensky a aj v spolocnosti, vtedy aj aj...no skratka neviem ako na to, predstavovala som si to jednoduchsie🙂

catalin
22. sep 2011

@pele nasa je od roka v skolke, dovtedy sme to riesili tak ze len slovencina,.. vonku ked sme sami po slovensky, v skupine roznych narodnosti po anglicky..teraz mame problem, ze mala preferuje anglictinu, kedze drvivu cast dna "zije" po anglicky..takze teraz striktne po slovensky iba, aj vonku, pred inymi detmi..ona si vyberie akym jazykom s nimi chce rozpravat...ak planujete dat vasu do skolky, tak nemaj boja, deti su ako spongie, velmi rychlo sa adaptuju a naucia novy jazyk.. nebudu to riesit, budu switchovat do dvoch jazykov... nasa obcas pletie slova EN-SK ale uz to rozlisuje....alebo napr. povie: ideme citat book..a ja jej odpoviem, ano idem citat knihu..nenapominam ju ze povedala nieco zle, ale ulozim jej na hardisk ze po slovensky sa cita knizka nie book. 😀 😀

ladywitch26
22. sep 2011

@pele my sme sa rozpravali doma len po slovensky, ale vonku samozrejme s kazdym po anglicky, kedze na prechadzke sme stretli aj 10 znamych, povacsinou irov. no ale na vianoce boli obidvaja chori na striedacku, tak sme ani vonku nejako extra neboli a kedze som malu potrebovala co najviac udrzat v posteli, tak som jej pustala dvd balamory. za tie tri tyzdne toho fakt nasala ako spongia a doslova zacala uprednostnovat niektore slovicka v anglictine. vsak samozrejme star je ovela jednoduchsie ako hviezdicka, co ani nevedela vyslovit,ze? tak som jej docasne stopla anglictinu, lebo viem,ze starsie deti babam aj doma rozpravaju niektore po anglicky. teraz bola prvykrat v skolke, ale zvladla to v pohode. sice cosi rozumie, co sa jej pytaju, ale odpoveda v slovencine, co jej nerozumeju 😀 ale davam tomu velmi kratky cas a chyti sa. len ozaj doma budeme preferovat jedine slovencinu. anglictina je ovela lahsi jazyk ako slovencina, takze naucia sa ju velmi rychlo. 😉

nikki713
23. sep 2011

@mitchelstown jeej to vazne... ja sa akurat chystam podat ziadost.. uz som poslala mamke rodny list ( Vcera sme boli vybavit ) ze sa da prelozit do anglictiny....... och ako ja neznasam papierovacky :((( ako sa daju ziskat tie papiere..??? 😒

lenkakrchova
23. sep 2011

@mitchelstown môžeš poslať aj mne : Lenka.droppova@gmail.com. Ďakujem veľmi pekne 🙂

mitchelstown
23. sep 2011

@nikki713 len mi napis email a preposlem 🙂

mitchelstown
23. sep 2011

@lenkakrchova Lenka poslane, len mi nechcelo zobrat tvoj email s velkym L, tak som napisala male lenka. Pozri ci to prislo, ak nie, poslem este raz 😉

lenkakrchova
24. sep 2011

@mitchelstown áno mám to, ďakujem veľmi pekne

katarina1989
24. sep 2011

ahojte a z kilkenny tu niekto je???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre