Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

mamartinka
16. jan 2009

nadina.ip.

nadina
16. jan 2009

Martinka dik,

uz som nasla medzicasom, ale dik moc za ochotu.
Vlastne nie ja som nasla, ale Andrejka z Tullamore mi to poslala,
diky moc Adka 😉

ashley
16. jan 2009

Nadi co nespis???

nadina
16. jan 2009

Ahoj Alenka,

a co Ty? Drzite sa? Dufam, ze si najdeme chvilocku
opat na stretko, som zvedava na Tomaska,
musel sa za ten cas uz aj zmenit...
Kedy mas termin?

ashley
16. jan 2009

No je uz velikansky. TEraz v nedelu letime na Slovensko, a potom sa stahujeme, ale potom bude casu az az.
Termin mam 26.6.

nadina
16. jan 2009

Ali, tak peknu dovolenku
a snad, ked sa vratite - nam to vyjde 😉

ladysparky
16. jan 2009

nadi, diky za link.. zhruba som to prebehla.. zahryznem sa do toho v normalnejsom, dennom case

a co porody, ake su v irsku? nedavno som citala taku diskusiu, kde sa slovenka tusim v 25tt stazovala druhej slovenke, ze ju gynekologicka neprezrela zdola. na to reagovala holka z UK ze tu maloktora dr robi takuto kontrolu-vsetko ide cez sono a krvne testy. ake mate skusenosti vy? su "poradne" take caste ako na sr? mate pocit ze je na sr nieco lepsie ako v irsku, prip.opacne?

ladysparky
16. jan 2009

ashley, aj ja prajem peknu dovolenku na slovensku 🙂 hlavne sa dobre oblecte, je tam riadna kosa 😖
my sme sa vratili asi pred 5 dnami z 3tyzdnovej dovolenky.. uzili sme si sniezik, mrazy, dobru lyzovacku a samozrejme vianoce a silvestra v kruhu rodiny 😎

misakika
17. jan 2009

Ahojte,
tak tu sa to riadne rozbehlo 🙂 .Takze velke welcome pre nove dievcata. Temy sa stale akosi tocia okolo tehu, tam ja akosi este nepatrim, ale rada si vsetko precitam
😉 ved clovek nikdy nevie.
Pre Nadinu, skoda ze som nenakukla skorej hned by som ti dala vediet co je pod tym kodom. Pred casom si tu pisala o bezplatnom zapise na anglictinu. Nevies mi poradit ako by som si mohla nieco take najst ale v Nort Dublin?

mishka711
17. jan 2009

Halllo no tak my dnes chystame big party pre maleho tak len na skok nove baby vitajte v clube a stym porodom na svk si treba vybavit tu modru karticku europsku health cartu aspon tak viem co baby isli rodit na svk ju mali a nemuseli cvakat nejakych 30litrou ci kolko a vcera mi kamoska porodila malal cisarak mieri neviem ani nic dnes jej xcem volat odisla rodit na svk no som jej len napisala ci uz nemohla jeden den pretiahnut na Sebkove narodky dnes 😀

ashley
17. jan 2009

dobre ranko.
ladysparky ja sa tu chystam rodit uz druhe babetko. Ta slovenka v diskusii mala pravdu. Pokial nemas problemy tak ta tu z dola vobec nepozeraju. Len ked zacnes mat kontrakcie tak kontroluju ako sa rychlo otvaras, toje vsetko. Ja som teraz v 18tt a mala som prvu kontrolu v nemocnici, dalsiu mam v 24tt u GP a dalsia v 28 tt v nemocnici. Musim, ale povedat, ze som bola spokojna. Mala som bezproblemovy priebeh, tak mi ziadne ine vysetrenia nechybali. Aj ked som bola na Slovensku na 3D ultrazvuku, ale to som chcela vidieta babo. Teraz sa tiez chystam. Ale keby si nedajboze mala nejake komplikacie a problemy tak sa vedia dobre postarat. Kamaratka mala rizikove a mala poradne castejsie a mala aj viac krat sono. Takze oni sa prisposobuju okolnostiam.

ashley
17. jan 2009

Aha este som chcela, ze na slovensku zbytocne tie zeny stresuju, vela vysetreni. Mne osobne to tu vyhovovalo.
Tak ja idem bali, tesiiiiim sa domov 😀 😀 😀 😀
Pekny dnik.
Sebkovi prajeme vsetko len to naj naj naj naj

susanne.k
17. jan 2009

ladypark s tou opaterou v tehu je to tu tak ako pisala ashley. Porovnat so slovenskom to neviem, lebo cakam 1, ale testy ktore nerobia tu som si dala urobit na sk. Gynekologa a kozu tu zeny nepoznaju iba ak maju nejake vazne problemy a pockaju si na appoitmen z nemocnice.

Dnes ma to uz v noci chytalo tak od 3,00 do 10,00 ale nejako to preslo. Uz som chcela budit starkeho ale zase nic.

mamartinka
17. jan 2009

ahojte dievcata.tak ako susanne.k este cela?aj u vas je baby tak pod mrakom?tady nam zasa prsi.no ale ved este do pondelka neako vydrzime.v utorok letime na slovensko.mishka711 sebulkovi zelam vsetko najlepsie k 1 rocku,nech vam robi len samu radost a hlavne nech je cely rok zdravucky. 😉

annaola
17. jan 2009

ahojky nadina, mam doma katalog avon, od misakiky, ale problem je ze este do pondelka som na Slovensku. Skus napisat jej, urcite ti rada ten nazov vyrobku pohlada.alebo ak pockas do pondelka..(ale aj tak neviem ci ho uz doma nahodou nevyhodili spolubyvajuci, kedze objednane mame co sme chceli.)
zajtra sa ideme cela rodinka cvachtat do nasich mini dedinskych kupelov,este som tam nebola,ale teraz muzik konecne usudil ze kvoli tomu nebankrotujeme 🙂 Skoda ze mi to nepovedal na zaciatku, bola by som sa krotila v zakuskovani a tie 2 kg by ma neskraslovali na brusku. 😀 Ale ked prekvapko, tak prekvapko 😉 😀
ps:vitam nove dievcata, ja som z Lucana( je to na skok z Dublinu)

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petronuska
17. jan 2009

Ahoj holky,
pridam se k diskusi o peci tady o tehotne. Ze zacatku me taky prekvapilo, ze tady se na vas ani nepodivaji a do poradny jdete jednou za cas (ke konci teda zase porad). Hlavne, kdyz jsem slysela, jak casto chodi holky v CR a taky jak je porad prohlidaji, delaji utz a tak. Ale nakonec jsem stejne byla spokojena. Je pravda, ze jsem mela tehu v pohode, tak i proto. A potom v nemocnici u porodu a po nem se o nas taky vyborne starali, takze si nestezujeme 🙂

Malej mel dneska divnej den.Porad pobrekavala a cele odpoledne ne a ne zabrat. Ale tedka uz chvilku spinka u tatinka v naruci. Bohuzel jsme ho naucili usinat u nas a tedka nam nechce spinkat sam v kolibce 😠 Nejake tipy, jak to odnaucit? Zkousela jsem ho nechat vybrecet, ale dlouho jsem to nevydrzela 🙄

Jinak my bydlime v Clonee 😉

xena22
17. jan 2009

AHojte...

Ja som s poradnami vcelku spokojna,dost dlho mi trvalo kym som prisla na to,ako tu treba jednat s dr...zo zaciatku som sa na nic nepytala,na vsetko som povedala,ze nemam problem a tak som aj zakazdym pochodila 😉 potom som skusila trochu aj podebatit,spytat sa na vsetko co som chcela vediet ta nikdy mi nepovedali,ze nemaju cas na moje otazky a ani sa nikdy netvarili,ze obtazujem,,,,kedze som fakt nemala ziadne komplikacie,da sa povedat,ze moje tehotenstvo zatial prebieha dost nudne.Mozem zrovnat starostlivost tuna a starostlivost na slovenskuj a ani jednej strane sa neda nic vytknut,na slovensku sa vsetko robi rutinne automaticky a vsetkym a tuna je to viac take flexi - ked je problem riesi sa,ked nie je,tak sa neriesi,asi tu viac davaju na prirodu,ked som raz mala problem,ze mi tvrdlo brucho,tak mi krcok skontrolovali ultrazvukom a nie vaginalne,vraj naco to este viac drazdit - to sa mi na sk nemohlo stat,tam som visela na koze kazde dva tri tyzdne a nerobilo mi to dva krat dobre...No ale nebudem tu pisat chvalospevy ani to tu zatracovat,az potom ,ked budem doma so zdravym babom,tak si poviem,ze vsetko dobre dopadlo,,,,skor nie....

No a teraz tak odveci - baby podavate si na sk danove priznanie,je to povinne,alebo nie,da sa to nejako obist ,alebo podat trebars buduci rok za dva roky dozadu,alebo... ??? Nevyznam sa v tejto problematike,kazdy rok sme si poctivo podavali,ale uz nas to prestava bavit 😀 Mohli by nas za to stihat,alebo co?
A este jednu otazku mam,ked je tu nahodou niektora z vas,co nepracuje a nie je ani na md,skratka "zena v domacnosti" tak ste niekde zaregistrovane na sk? Alebo tuna? Vlastne ani neviem ako to chodi... Nadina ty si tusim bola taky pripad jeden cas - ci to si uz mala zasa zivnost? Som z toho jelen,som si vedoma,ze sa mi nerata nic do dochodku,ale aby ma nestihali ako prizivnicku alebo co ... 😒

nadina
17. jan 2009

Pekny vecer vsetkym 😉

Ladysparky - vdacne, hod si na tej stranke do vyhladavaca pojmy ako :
maternity leave,
maternity benefit
child benefit
a posledny je - prispevok pri narodeni dietata si neviem spomenut v angline, nemala som tu cest,
mam "odrodene" este na SK

Misakika - skus zajst do miestneho Adult Education Center - je to v kazdej stvrti,
mrkni trebars v telef.zozname
a tieto kurzy plati goverment, co viem, tak su napriklad aj v Tallaght,
predpokladam, ze by to malo bezat vsade, dufam...

Anka, dik za ochotu, uz mi to hodila na skype Andrejka z Tullamore, tak uz mam ten kod, vdaka moc.

To ci pisala Mishka711 - o modrej karticke, tak tu si staci poziadat tu :
www.ehic.ie a pride postou - snad to niekomu pomoze - je to vlastne rovnaka
europska karticka ako zo SR, akurat pre rezidentov IRL, takze plati v ramci EU -
na vsetky neodkladne zakroky... ci aj porod, to uz neviem...

No veru, je to tu teraz tehotenska poradna
🙂 priznavam sa dobrovolne, ze preto som to tu aj dlhsie nebola 🙂
ale tiez si spatne precitam.

Petrouska - to byvate kusok od nas - od Tyrrelstownu...

Co sa tyka zdr.starostlivost, myslim vsak, ze to neplati len o starostlivosti v tehotenstve v IRL,
ale vseobecne sa tu pristupuje k pacientom inak, na vsetko je cas -
a ci je to lepsie? Ano, ale len pokial clovek nema naozaj problemy, ktore potrebuje riesit hned...
To je moj "humble opinion"
🙂
Pekny vecer.

nadina
17. jan 2009

Xena,

co sa tyka danoveho priznania :
http://hn.hnonline.sk/2-25386370-k10000_detail-cb

Pokial nemas na SK nieco, z coho tu dan musis priznat -
tak danove nie si povinna priznat.

Priklad : na SK prenajimame byt,
takze moj manzel poda tento rok danove len koli tomu,
ze mame prijem z prenajmu nasho bytu.

Xena, kym som nemala v IRL zivnost,
tak sa mi naozaj nikde nic nepocitalo,
nakolko som nemohla ani dobrovolne prispievat do dochodnkoveho
v IRL, ani nic...nakolko je to mozne az ked :
1. si tu viac ako 2 roky

2. PLUS, ALEBO (to si uz vazne nepamatam, ci ken jedno, alebo oboje)
je potrebne tu mat odpracovane, alebo zaplatene uz nejake mesiace,
ale presny pocet tyzdnov, ci mesiacov uz vazne neviem.

Ked zajdes na social welfare - tam Ti to povedia presne,
nakolko sa to mohlo od vtedy kludne zmenit...

Baby sneziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😀 😀 😀
Nasi polski susedia sa vonku guluju - inak strasni susedia, vecne problemy...
Rubish are everywhere.... (myslim ich odpadky...)

mamartinka
17. jan 2009

nadi to vazne u vas snezi?nadi moj manzel si potrebuje vybavit tu modru karticku.to je ten link co si hodila?tam si len nieco vypise a poslu mu to?on totiz neni nikde poisteny.a plati to aj pre slovensko ci len tuna v irsku?dakujem.

nadina
17. jan 2009

...Martinka,

samozrejme, ze je Tvoj manzel poisteny - automaticky,
kedze tu ma pracovnu zmluvu,
automaticky sa mu stahuju odvody - PRSI -
z toho ma narok na potrebne zdr.osetrenie v nemocke - a tiez Ty -
pripadne deti.
Ked sme sem prisli, syn mal operaciu a
predpokladam, ze to tiez bolo hradene z manzelovych odvodov...
v nemocke sme nedostali ucet, stacilo povedat, ze pracuje a jeho PPS.

To, co je VHI, VIVAS a QUINN direct - to sa da porovnat skor komercnemu PRIPOISTENIU,
nieco - co je naviac.

Ano, je to ten link, staci vypisat a pride postou...

mamartinka
17. jan 2009

nadi je poisteny ale ta karticka mu chyba keby potreboval osetrit.ani na SK nema musel to zrusit a karticku vratit.nakolko nemoze byt poisteny aj tam aj tam.tak si ju chce vybavit tuna.ale zahada ja mam europsku karticku a na slovensku ked som isla ku gyn mojmu mi sestricka povedala ze ma aj tak na nu neosetra.ale nastastie mam aj vseobecnu.a dakujem.

nadina
17. jan 2009

...este stale chumeliiiiiii
Tyrrelstown je trosku na kopci.

Ozaj, Oceanka sa tu neozvala?
Skusala som volat, ale bez odpovede.
Neviete niekto nieco? Mali sa stahovat
z Tyrrelu do Clonee, alebo Clonsily,
ale od vtedy nic neviem...

mamartinka
17. jan 2009

naduli to vazne lebo srandujes.nam tu prsi,leje a fuci.no hruza pocasie.

xena22
17. jan 2009

Nadina ty si nam tu chybala teda s tymi tvojimi pohotovymi info 😉 Ked si sa tu tak dlho neukazala,tak som tajne dufala,ze ci si si neurobila uz tu stranku o irksu a o info .....

Mas pravdu je tu tehotenska poradna,ale akosi sa nas tu nazbieralo 😅 ale coskoro porodime,porozpravame zazitky a vratime sa do normalu... 😉

S tym danovym si ma velmi potesila ,,,takto 🙂 🙂 🙂

Baby ta modra karticka sa vztahuje aj na porod,kamoska tak rodila,dokonca cisarakom,chceli jej nasit neviem aku sumu,ale nakoniec jej ju uznali a neplatila nic,takze sa fakt vyplati vybavit si to...inak ja som s nou pochodila aj u zubara a ocneho 😨 ale preistotu si overte este info,niektori dr su jak psi,robia sa ze nepoznaju tudis neuznaju 😀

krasulka
17. jan 2009

Ahojte kocky,

ja som nasrana trosku.. 16.1. mi oficialne zacala MD a vobec nic mi neprislo z toho Socialu..A to sme poslali formular, pekne vypisany, potvrdeny od lekara aj od zamestnavatela.....Ze by si davali tak na cas, lebo nic mi neprilo...Teda prisiel list ze som bola zaregistrovana..a odvtedy nic..keby mi aspon poslali ci to zamietli tu moju matersku alebo co..Ale takto neviem vobec nic...Pred mesiacom som tam volala a povedali mi ze mam cakat..ze mam este cas do nastupu na MD..teraz uz nastup je a stale nic neprislo...Kamoska co je v irsku tak mala nastup na MD 13.12. a 10.12. jej prisiel papier ze jej bola materska priznana a kolko jej davaju..JA som teda cakala ze aj mne pride asppn tie 3 dni pred nieco aleprd..nikde nic..teraz neviem na com som...

nadina
17. jan 2009

Krasulka,

skus tam isto zavolat,
ak ti trebars poslali zamietavu odpoved -
aby si mala cas sa odvolat...aby si to nepresvihla cakanim.
Drzim palce...a nie si stale na SK?
Ci postu v IRL Ti niekto sleduje?

Martinka,
s tym Tvojim poistenim na SK
mam taky pocit, ze vsetci prislusnici zivitela rodiny
mozu byt posteni len v tej clenskej krajine EU - kde je zivitel rodiny,
ale este si to over,
no ja len aby sa Ti nestalo, ze Ti raz pride zaplatit zo VSZP
vsetko dodatocne - ja to mam uz za sebou 😉

nadina
17. jan 2009

doplacala som vsetko za ten cas, co som bola osetrena na SK na karticku zo VSZP
a aj nase deti - v case, ked mal moj manzel uz zmluvu v IRL
a ja som tu bola danovy rezident, napriek tomu,
ze som nebola nikde nahlasena.
Na nas by sa lahko prislo, pretoze som predsa tam, kde deti -
a kedze chodia v IRL do skoly a skolky, tak tazko by som presvedcila urady,
ze som na SK, ale aj tak v tom bol chaos
a preto to potom upravili,
ak si dobre spominam, tak s platnostou od 1.1.2008
maju byt rod.prislusnici tam poisteni, kde zivitel.

Predpokladam, ze mozu z toho byt urcite vynimky -
ako nakoniec zo vsetkeho, ale tie Ti uz povedat neviem...
idem stavat snehuliaka 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre