Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

mamartinka
15. apr 2010

cetrojka nic v zlom ale dufam ze odletite zajtra...http://noviny.joj.sk/z-domova/15-4-2010/clanok/... Nastastie mi buduci stvrtok letime.Dufam ze to dovtedy prejde.Nas porazi asi.

zdenkam
15. apr 2010

babenky fotka je v albume cakame dalsieho chlapceka. Nevidite? Vcera vecer som tam 2 ks pridala.

a jeeeeeho,s om dnes kupila nahodou uplne krasne som natrafila na novucicky nenoseny /aj s ustrizkom o kupeni/ v charity shope ten detsky zimny overal bleducko modry s bielym psikom v predu za 2 Eura. A hned 3 rozne bledomodre kusy mali. A normalne mal vo vrecku aj uctenku, t.j. vobec noseny nebol. TA s atesim

Maurova, tak to hej, ta kamoska mi predava postielku vacsiu lebo jej dcera uz v lete bude mat 2roky co tam prestava spavat. A aj som ju videla. Kocik mi jeden kamoska dala Graco a jeden som si kupila v Sr Xlander a aj som ho otestovala doma uz. Maleho som narvala do vanicky a parada. Takze prvch 6 t pouzijem tento Graco a poletim do Sr bez kocika a z tamad prinesiem xlander no a v decembri ideme zas domov tak to prehodim a vezmem sportovu verziu, lebo babu budu uz 6 mesiace. 😉

Janec a naprosta pravda s tou Bratislavou, mne tam len zo strednej skoly robi 5 spoluziaciek. Obcas mam pocit ze Slovensko je len o Bratislave aj preto tie zalostne rozdiely v mzde. Ale proste je to presne o tom, ze kazda byvame tam kde nam to najlepsie vonia to hej. Netreba to zbytocne menit, ak nam je tak dobre. no nie?

A babenky zacinam oddychovat. vcera a dnes si chodim s malym zdriemnut ja len na 2O minut. Len to ma jednu nevyhodu. V noci som potom pre zmenu v posteli az po polnoci. No co narobim. Ani z voza ani na voz.
😒

Cetrojka, tak sme radi, ze pas v ruke. A Tinka ty si ako dopadla teda?

janec79
15. apr 2010

zdeni: no nasla som ich, ja mudra, ked som klikla na tvoj fotoblog-tak sa samozrejme nezobrazia vsetky fotky, treba si kliknut na konkretny album - no to ma teda mohlo napadnut!!! Veru, taka volejbalka je to, za chvilku to bude basketbalka 😀
Tebe sa tusim dari nakupovat 🙂 ja sa vzdy tiez tesakujem, ked nieco dobre kupim, cez vikend som kupila malej v heatons taku supravku: tricko s dlhym rukavkom, rifle a presivana vesta za 8 eur, no hned som mala krajsi den 🙂

cetrojka: jooooj, uprimne zavidim, ja uplne zboznujem den pred odletom, lebo to uz je take ozajstne!!!!!!! este raz stastnu cestu a uzivajte si to doma a porob nejake fotasky, rady sa pokochame,

ja uz dnes vecer prilozim foto zo stretka, uz od vcera nam net funguje, len som sa akosi vecer ku compu nedostala

cetrojka
15. apr 2010

😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😠 😠 😠 😠 😠 ☹ ☹ ☹ ☹
Baby nas odchod je fakt ohrozeny. Stale neni rozhodnute, ale vidime to biedne... ak nam zrusia let, snad poletime co nevidiet... je to vobec mozne ze sa prave nam take nieco pritrafi? Mame pas na poslednu chvilu a pride sopka???? ☹ ☹ ☹ och joj... drzte palce ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ snad to je len otazka hodin, pripadne fakt najblizsich dni

mamartinka
15. apr 2010

cetrojka je mi to luto.Len to ma vsetko trvat az do zajtra tusim.Len dufam ze do buduceho stvrtka to prejde a nas to obide.Lebo nas fakt ze picne.Stastie ze sme tiez dnes neleteli.A to dufam ze nevybuchne dalsia do buduceho tyzdna.cetrojka vam poslali aj neaky email ze nepoletite?

kacka27
15. apr 2010

Ahojte aj my sme sa vratili dnes z letiska ☹ (nastastie to mame kusok), padla nam cela dovolenka ☹ ☹ ☹ Nuz bude musiet rodinka prist za nami...a ziaden e-mail sme neobdrzali,dokonca ani na letisku nepovedali dovod zrusenia,sme si to zistili az ked sme domov dosli.

mamartinka
15. apr 2010

kacka27 nakolko ste mali letiet?Inak je to smola co ked ste pobaleny uz na letisku a musite ist spet.To vlastne aj tie letenky potom padnu?To sa aj o peniaze pride ci ako?

kacka27
15. apr 2010

Mali sme ist na 10 dni,najblizsi let bolo mozne booknut na stredu a to uz na 4 dni nema pre nas zmysel.Letenku sme si mohli prebookovat free of charge alebo poziadat o vratenie penez. Inak priebezne info je na ryanair.com hned na uvodnej stranke a cetrojka, mrzi ma to ale na zajtra su lety zrusene tiez ☹

mamartinka
15. apr 2010

No je to nieco.Ale co uz clovek narobi?

tinkadublin
15. apr 2010

Ahojte baby 😉

No vsimam vela sa tu toho udialo 😕

Juj zlate ste ze na mna tak myslite a radite 😀 nebojte my mame vsetko vybavene, o slovensky rodny list sme ziadali este ked mal maly 3tyzdne takze mi to na 100% dojde domov na sr ked tam akurat budem som si to pekne vypocitala ved letime domov ked uz ma viac ako 3mesiace a vraciame sa ked uz ma par dni do 5mesiacov takze pohoda.. len sme mysleli ze budeme mat irsky pas no nie, takze musime poziadat o ten jednorazovy doklad na vycestovanie a doma mu spravim pas, u nas robia za 2dni zrychlene, takze pohoda 😉 a vsetko som vybavila, aj apostil aj fotky aj vsetko a nakoniec sme tam dosli a tetka vravi ze skoro sme tam, ze to moze vydat max 2tyzdne pred odchodom, no super.. takze sa musime vratit najskor 2tyzdne pred 19.majom, ale tak aspon som si tam vyplnila tlacivo podla vzoru takze sa uz nebudeme zdrzovat 😝

Zdenka kraaaasne mas brusko, take chutne gulate 😉 juj ja by som hned brala dalsie tehu 😝 no draheho by asi porazilo 😀 😀 pocuj ty s tymi nakupmi fakt mas stastie, ja kolko krat idem do charity nieco pokukat tak jak naschval nemaju nic 😠

Wow s tou sopkou no super 😕 kacka a cetrojka to je mi luto ze vam to takto zrusili lety.. ja len dufam na buduci tyzden to uz bude ok, aj ked vsade pisu ze vraj este raz urcite buchne tak som zvedava 😠 nam maju dojst svokrovci v stredu tak neviem neviem.. je to na nervy ze? moji rodicia ked tu boli vo februari tak tiez dosli o 3dni neskor ako mali lebo boli uzavrete letiska kvoli snehu doma.. ach jaj.. Kacka no to fakt uz na 4dni sa vam potom neoplati ist 😒 veru drzim palce vsetkym co maju letiet teraz domov 😉

Janec davaj fotky vsetky nech vidim ako tam vyzerame 😉 baby inak som uz zacala konecne cvicit tak preto aj nestiham sem pisat, lebo na miesto toho cvicim 😝 😀 sak v maji ideme domov a musim byt kocka na kupalisko predsa, nech sa moj synacik za mna nehanbi 😀 😎 juj ale mam stale 6kg navyse a iba LTT sa vojdem do jednych rifli ktore nie su tehu.. sak ste videli na stretku ake su mi napasovane 😀 a to mi predtym boli velke.. no jo.. uvidime ci to moje cvicenie prinesie uzitok.. dnes si davam volno nech si svaly oddychnu.. stacilo mi dnes tri krat do kopca vytlacit kocik..

Inak sme boli vcera na to breastfeeding support group a bolo fajne.. aj ked neviem trosku divne sa tam citim jedina cudzinka a nie vsetkemu rozumiem co tam melu 😀 ale musim vydrzat, ved inak sa na mna nic nenalepi a moja anglina je uz fakt uboha co od juna nie som v anglickom prostredi.. 😝 Inak Janec jedna baba odtial chodi na to waterbabies som sa vcera dozvedela, tak s nou o tom pokecam na buduci tyzden ale ze ona si to brutalne pochvaluje.. Jaj a uz mame 5.16kg 😀 tak pre nas to je pokrok.. pekne nam maly rastie 200g tyzdenne co som rada 😉 lebo sa mi ani nezda ze by papal, s cicikom je hotovy za 7minut.. a potom uz len tak pocmulkava, netaha tak riadne.. no kym pribera tak sa s tym nebudem trapit.. 😉

tinkadublin
15. apr 2010

Baby co ma mate na FB tak som pridala video ako sa maly smial 😀 chutny bol 😎

zdenkam
15. apr 2010

Hej sa mi nejako dari stale na cosi dobre narazit a to idem len tak na slepo. 😉
Janec, tiez krasna kupa. Mna proste tesi kupit vyhodne. Lebo nie je umenie vyhodit majetok a dobre kupit.

Cetrojka a Kacka, tak to ma mrzi a zvlast to Tvoje Kacka.Si sa tesila a je to v cudu. ☹ Ja by som bola riadne sklamana Ti poviem. Je to na nervy takto. Ale zas dobre, ze ste z Dublinu, lebo ja sa trepat do Dub a tam zistit ze mam zruseny let no zurila by som jak ta sopka. 😠
Inak ze na Slovensku mrcha pocasie 8 stupnov a napr v MI uz druhy den prsi.
Mne to nielen s nakupmi ale aj s pocasim vychadza. Doma vyrazilo to krasne 2O stupnove pocasie a co som sa vratila aj tu sa umudrilo a este poriadne neprsalo. 😉

Tinka si sikulka, dobre si urobila ze si o ten sk pas zaziadala tak skoro. Istota je gulomet. 🙂 ako vravim moj tatko.

Ten pas robia aj do 24 hodin Tinka ja som tak malemu dala a je to aj nejaky nizky poplatok nie ako za pas dospeleho. Ja som mu dala az teraz ked mal 2 roky, aby mohol s nim tatko sam cestovat. Aj tak to skor nemalo cenu, lebo bol na mojej didi. A asi by som bez neho nedokazala zostat.

janec79
15. apr 2010

dobry vecer a za chvilku aj dobru noc, uz som v pyzame, ale nedalo mi nepozriet, co noveho😉

cetrojka, kacka: baby, sucitim s vami, mna by slak triafal, cetrojka, dufam, ze to je fakt otazka dni, u nas v praci dnes kolovali famy, ze vraj dublin letisko bude uzavrete do zajtra rana do 6.00....ale nie je to na 100%

tinka: waw, cvicis!! Schvalujem, ale nie preto, ze by si nevyzerala dobre, myslim, ze si bola najstihlejsia z nas, ale minimalne dobry pocit mas zo seba- to poznam. Volakedy by som bez posilky nevydrzala, teraz je to so mnou bieda, neviem sa prinutit, ale ked sa premozem, tak som normalne na seba hrda 😉
pripajam dalsie 3 fotky, su sice podobne, ale tinka konecne aj ty si na nich 😉

Inak baby, neviem, ci niektora z vas je tak na zmrzku, ale ja si niekedy pripadam uz zavisla!!!! Vcera som nakukla do tesca a co nevidim, haagen dazs za 2,49!!!!!!!!!!!! No hned som robila zasoby, aj ked u mna dlho nevydrzia, 500 ml na posedenie bez akychkolvek problemov....
dobru vsetkym 🙂

zdenkam
15. apr 2010

baby takze kukam fotky nedockavo a sranda, ostatne vas asi moc nepoznam, ale rozpoznavam jedine Janec a Tinku uz aj. 😉

Janec a vitaj v klube. 'Tiez tu kvocim v pyzame a zupane kym moji chlapi spia spankom nevinnych. Teda minimalne ten mladsi 😉 . NO mne sa vobec nechce, nemam chut sa zas hodinu prevalovat ako vcera.

A so zmrzkou psssssst. Mne je jedno aka je. Teraz ma to posledne dni dost drzi. Ale ja mam rada pekne vo chrmkavom kornutku, takze aj kornutky kupujeme tie take chrumkave a tak to bastim. Uz mi dochadza ta zasoba 1 l. UIz asi len 2lyzice tam su. To je tym tehu.Dnes som poobhryzala do kostky mango a aj tie chute na zmrzku normalne nemavam taketo. 😀

Ozaj a kto su tie dalsie maminky na fotkach?

janec79
16. apr 2010

zdeni: cetrojka ma tyrkysovy top, hnedy top s kratkym rukavom patri petronushke a babizna s ciernymi cizmami a chlapcom na rukach (Adamkom) je fidka, no a tinka v modrom tricku s ciernym pulovrikom, tak a sme odhalene!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂

Baby, piatok - jupihophipihej, ja piatky uplne zboznujem, lebo to je uz zaciatok vikendu, nemame sice ziadne expanzivne plany, uz len fakt, ze netreba ist do prace, mi spravi dobru naladu. Ako planujete vikendovat???

kacenkalm
16. apr 2010

mila EVICTA
Zijem tu uz par rokov v Irsku a mam tu vela priatelov a znamych , nedavno sme sa prestahovali do Dundalku a
tak som niekoho hladala,lebo som tu nikoho nepoznala a to je obrovsky rozdiel.
s mojim miminom sa vobec necitim osamela....osamela by som bola vtedy,keby som ju nemala...
To co si mi radila cez emaily,to je v poriadku a som za to vdacna... 🙂a to co robis vo svojom osobnom zivote,je mi jedno...
a ak mas este nejaky dotaz na mna,alebo by si mi este chcela nieco povedat,rada si s tebou pokecam...cislo vies, kde si mas pytat... 🙂pekny den

zdenkam
16. apr 2010

😀 Janec, ta to mame uplne opacne, ja nemam piatky rada, lebo kym zaciana vsetkym vikend mna zacina pracovna cast tyzdna. 😒
Ale zas si uzivam pondelky a si vravim paraaaaaaaaaadicka, mame tyzden len pre seba.

Inak u mna sa momentalne vari jak na krstiny. Bezia vsetke 4 plosinky na sporaku 😀 . Som sa nechala zlakat nazvom ze vynikaju ca polievka tak skusam nejaku kelovo porovu polievku, nech mame zmenu. Voni vdaka cesnaku paradne a vyzera byt aj riadne zdrava. No a druhe jedlo mame cestovinku s kuracimi kockami a spenatovou omackou. To mame radi. A az dovarim, vytriem podlahu a bezim po maleho a sup na ihrisko. Skor ako prideme domov obedovat.

Inak tento vikend pojdeme tak akurat chodit v potoku v ramci mojej pauzu Janec, ale buduci vikend uz zas plavat v nedelu a o tyzden na to kukam ze hook lighthhouse maju nejaky 2dnovy festival a ze tam helicopter rescue a take veci maju byt, tak ak sa mi nepodari isto, isto poslem aspon chlapov. My doma moc nezvykneme sediet, ak je pekne a da sa, vyuzivame kazdu volnu chvilu na pobyt na cerstvom vzduchu.

Ozaj viete co, ked som takto sama doma a napr si vyvaram, ci je pohoda, bezi mi Cd a kuchtim, ale mi pri tom dochadza ze moj zivot by bol bez dietatka prazdny. Ako neviem ci to je spravne, ale ozaj akoby mal moj zivot zrazu zmysel.

zdenkam
16. apr 2010

ozaj ten hook lighthouse je najstarsi fungujuci na svete to len taka pikoska. A je tam nadherne, utesy a more. Proste krasne. Ak budete niektora planovat vylet, isto sa tam stavte na webe je na hookheritage.ie

mishka711
16. apr 2010

ahojye tinka no super ze cvicis a si sa ktomu dokopala to ja stale len hovorim a nic 😀 fotky som pozrelA NO JE no je vas vidiet ale xcelo byt to zoom hihi dajte to na fb tam to pojde s blissia inak s tym letom hruza nikdy by ma nenapadlo ze kvoli sopke zruzia lety aj nasi znamy maly letiet vcera poliaci do krakowa a maju ;let na nedelu ale ze v krakowe ma byt letisko zavrete tak uvidia boze na nervy snad coskoro bude vsetko ok zase zdenka pekne fotecky juj 😉

maurova
16. apr 2010

Maminy este bude stretko? vidim ze vas bolo dost. Co tak bud. vikend?

Janec ty si asi na tej tretej fotke vsak?

Zdenka videla som loptu - paradna!

certojka kacka dufam sa dostanete domov, teda certojka. drzim palce!

maurova
16. apr 2010

inac s tou sopkou a tragedii v polsku to je neuveritelne. moj kolega - poliak tam mal ist tento vikend oslavovat narodky! zavolal vsetkych kolegov dvaja spanieli, talian a ir.... volali aj mojho maura.... planovali to dobre 3 mesiace. poliak furt otravoval mojho draheho nech ide. sa tesili ze idu v krakowe vymetat bary a okr. sopky, v krakove je pohreb prezidenta tento vikend takze vsetko je zavrete - obchody bary restiky.... najlepsie je ze chalani tam isli predvcerom a poliak mal ist vcera.... takze vsetci su tam - na pohrebe a poliaka vidim pobehovat v robote. no skoda ze aj mauro nesiel mohol teraz smutit v polsku. a ani sa nevie ci sa ti kolegovia dostanu naspat.....

zdenka aj mne dalo moje dieta zmysel do zivota! to vsetko predtym bolo onicom!!! vsetko tak zrazu funguje tak ako ma! naozaj dieta je pozehnanie. ja ked dam vecer malu spat a mam cas si na chvilu sadnut a popremyslat ide mi srdce puknut ako ju strasne lubim a kazdy den je to silnejsie a silnejsie. az to boli.

nech mame dedicky zdrave!!!! nech sa im vzdy dari!!!!

kacenkalm
16. apr 2010

ahojte baby
dlho som tu nebola,lebo sme sa stahovali,a roboty jak na kostole....ale uz sme pomaly zabyvany....
a dalsia vec,uz asi ani pisat casto sem nebudem,pretoze jedna nemenovana osoba odtialto z kona na mna ''pozalovala a nabonzovala'' mojej sestre,ktora to nasledne povedala mojim rodicom,co som sem kedysi pisala......to ste asi videli,co mi pisala jedna baba...takze mam problemy medzi sestrou a mnou a medzi rodicmi a mnou....ze co si sem dovolujem pisat take veci....????dobre nie?????

saminka
16. apr 2010

Ahoj holky

na pozvani Mamartinky bych se k vam rada pripojila, ziju v Irsku(Cork) uz devaty rok a pred sedmi mesici se mi tady narodila holcicka Mia, zajimalo by me jak to tady zvladate s mimisky ohledne zdravotni pece atd.Mia je moc hodne a zlate mimi,ale porad jen lezi na zadickach a nechce nic moc jineho delat,nepretaci se ani na bok nic,na brisku se ji taky moc nelibi,,ale vim,ze je to dulezite ji na brisko davat tak to delam,i kdyz stejne po par minutach zabori hlavu a zacne brecet. Od sestry vim,ze se to hlida mnohem vic u nas a miminka co se nepretaci do 6.mesice tak posilaji k neurologovi a na rehabilitace atd. Tady se ale nic takoveho nedeje,pri kazde navsteve zdr.sestry nebo ockovani jsem to zminovala ale vzdy me rekli ze si ji zkontroluji az v 9.mesici,coz si myslim ze uz je dost pozde ☹ no ale taky vim,ze doma se to prehani a 50% mimisku je proste pomalejsi v motorickem vyvoji nez druhe deti a ze bych to proste nemela srovnavat atd. ach jo, porad ji jen pozoruji a uplne na tom lpim aby se mi pretocila 😒 jen abych se ujistila ze je v poradku atd. Dost dlouho nam trvalo ,nez se nam zadarilo otehotnet a proto je to i ted takovy nas zazrak tak si nechci pripustit,ze by nebyla v poradku....kdyz se narodila mela sotva 3 kg a 47cm ale ted to krasne dohnala a ma 8.3kg a 67cm 😵 takze holcicka jak ma byt,krasne zahybky atd,myslite si,ze to ji i brani v pohybu? fakt nevim,sestra mi v tom vubec nepomaha,vlastne to vse zacala protoze vzdy srovnava sveho extra pohybliveho syna a rika mi ,co by Mia mela uz delat,ale jak to mu pomoci to mi uz nerekne...

moc vas vsechny zdravim a moc dekuji za nazor 🙂

janec79
16. apr 2010

maurova: ano, ja som na tej 3. fotke..Co sa noveho stretka tyka, ja nemam zatial velke plany ani na tento, ani na bud. vikend, muzik mi pracuje, takze len take lazo-plazo 😉 Kludne sa mozeme stretnut, ak budes chciet nieco poukazovat, neviem, mozno sa budes chciet meetnut v centre?!!

Myslim, ze vsetky suhlasime s tym, ze tie nase dietky su tie najuzasnejsie, najvynimocnejsie stvorenia a neda sa slovami vyjadrit, ako ich prevelmi lubime. Nie raz sa mi stalo, ako som ju rano zaniesla do skolky a vo chvili, ako som zatvorila dvere, mi napadlo: boze, uz teraz mi chyba'!!!!!!!!!!! A viete co je super? Ked za mnou enka pride a zacne sa tulit a davat mi pusy.......zozrala by som ju vtedy...... 🙂

kacenkalm: tak dufam, ze sa vam bude dobre nazivat. A ze si s rodinou vydiskutujete vsetko, co vas trapi a bude dobre 😉

mamartinka
16. apr 2010

kacenkalm ze dlho som tu nebola.Od dnes od 11.26

evicta
16. apr 2010

KACENKALM..mas to trochu pomotane.....

janec79
16. apr 2010

saminka: vitam ta medzi nami. Ako vravis, kazde dieta je ine, niektore zacne skor chodit, niektore skor rozpravat, spravidla su dievcatka vo fyzickom vyvoji pomalsie ako chlapci, ale za to, vraj skor blabotaju 😉 Nie je nic horsie, ako ked sa neustale porovnavaju deti....Je pravda, ze na slovensku sa to mozno az prehana, my sme s malou chodievali dlllho na rehabilitacie kvoli skratenej slache na nozke a aj neurologa sme navstivili. Nastastie (klop klop) mala je zdrava...vsetko je ok, ale poviem ti jedno, doslova nenavidela rehabilitacie, a akonahle zbadala tetu v 'bielom' taky zachvat placu ju chytil,,mne trhalo srdce s nou, ale nechcela som nic zanedbat a upokojovala som sa, ze robim to najlepsie.
Nasa sa po prvykrat pretocila z chrbatika na brusko presne v den, ked mala 6 mesiacov, kamoskina mala dokonca o par tyzdnov neskor a sli k neurologovi v 9. mesiacoch. Urcite moze zohravat rolu aj to, ze je baculka. Skus ju motivovat nejakymi oblubenymi hrackami, prip.jedlom, nech sa skusi za nim pretocit, resp. ked je uz na pol ceste a lezi na bociku, tak jej pomoz a hornu nozku jej potiahni tak, aby si ju pretocila na brusko-popritom jej hovor nieco srandovne, nech sa to nauci brat ako sucast nejakej hry.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre