Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

tinkadublin
25. feb 2010

Janec a Zdenka aky casopis ste to kupovali v tescu s receptami? Rozmyslam ze si ho tiez obstaram 😎

BTW u nas celu noc snezilo jak dive aj teraz take velke vlocky padaju, vsetko biele.. my sme uz pokrstili kocik riadne, vcera v tom najvacsom lejaku sme po meste behali, nieco neskutocne ako lialo.. v utorok ked som isla s malym do health centra tak zase najvacsia snehova fujavica.. no uzas 😀 a den predtym slnko jak v lete 😎 sialene pocasie.. skoda ze maly nie je vacsi, by sa tesil snehu asi 😉

zdenkam
25. feb 2010

Tinka a Janec,krasne dakujeme za zahlasovanie v mene celej mother and toddler group.

Tinka, mali by ti to ratat odkedy mas dokaz ze mas PPS t. j. od januara. Ale mas tie 3 roky aj ty? Lebo u nas som ja nemala a muz mal, tak sme nemali narok.

NO a Tinka, daj vediet potom ako to je s tou novou davkou zvysenou. Nech viem pre buduce babo.
😉

Jo a ten casak sa vola 13O good to know recepies. A uz je aj marcove cislo. Prave som kupila. Tiez vyzera dobre ako to februarove. Stoji 3,15 Eur.

Tinka a velmi dobre viem ako sa drahy tesi tym velkym didi. Ja sa tiez uplne smiesne vytesujem a vravim mu, aha chyt, ako narastli uz. Ale najvacsia radost je ze ste uplne off z umeleho mliecka. Teda, som takaaaaaaa raaaaaada, ze ta snaha priniesla ovocie. To nech si inspiraciou pre maminky, co budu mat problemy s kojenim.

A Tink, ak sa ti nic nepodari usetrit z child benefitu, je malo pravdepodobne ze sa donutis odlozit inak peniazky. Teda, aspon u mna to tak bolo, takze ten child benefit sa mi zdal take najrozumnejsie riesenie. Aj ked to nebudu velke peniazky, poznas to porekadlo z kvapiek more z halierov tisice. Isto sa ti ta ciastka na par stoviek na konci roka vyrata. Drzim prsty.

JANEC, dcerke zelam kraaaaaasny prvy rocik - prve ozajstne narodky. Nech je zdrava a nech vam aj nadalej nosi len radost. A pusinku posielam.

PS. Ja mam dnes zvlastnu hudobnu naladu. Varim a pocuvam gregoriansky choral. 😲 To mam od sestry v ramci predmetu Dejiny hudby. Viete si predstavit aka to musi byt krasa pocuvat tie hlasy v kostole ako tam uplne vyplnia cely priestor. Joooooj.

janec79
25. feb 2010

dakujeme za blahozelania 😉

tinka: to je super bomba, ze staci dojcit a netreba prikrmovat, tak dufam, ze to tak zostane. Takze muz ma doma pamelu anderson..... 😀 😀

zdeni: musim nabehnut do tesca a kupit nove cislo..., inak zatial vsetko vyborne chutilo-robila som uz asi 8 receptov, akurat niektore by som robila z vacsieho mnozstva surovin. Mozno spravim nieco aj na enkinu oslavu..este porozmyslam. Kady mas sono? A si na 100% rozhodnuta, ze chces vediet pohlavie???? Nie, ze by som ta chcela odhovarat, ale bolo uzasneeee to nevediet...akoby to bola dvojnasobna radost pri porode-ze waw mame nase vytuzene dietatko a waw je to.......... 🙂

ladysparky: a zaziadali ste si aj o P21? Da sa to aj online, ak si zaregistrovana. My sme zaziadali minuly tyzden, tak som zvedava, co nam vyjde..

kacenkalm
25. feb 2010

ahojte baby
Janec,malej zelam krasny prvy rocik a vela zdravicka,nech je stale usmiate slniecko 🙂
zdenka,tiez zhlasovane 🙂
no a ja budem tiez teraz ked pojdem domov vybavovat papiere na prispevok aj pri narodeni aj rodicovsky,len teda si to potrebujem zhrnut....nezamestnana som tu uz asi 15 mesiacov,takze potrebujem zo socialky aj ja nejake potvrdenie,ze som tu nepoberala matersku a ani nic podobne?a teda dokaz,ze som naozaj nezamestnana?aby som mala vsetko,ale aj tak si myslim,ze urcite budu na Sk odomna chciet nieco naviac,ako vzdy 😒
no a ja som dnes volala nurske,ze teda malej nestaci ziadna baby rice pred spanim,stale som hore kazde 2 hodinky,tak som sa pytala na dokrmovanie UM na noc,tak mame skusit Milupu,ze je specialne pre hladne deti alebo na noc,tak som zvedava...ale kojit chcem aj nadalej... 🙂

cetrojka
25. feb 2010

Ahojte 🙂
Janec, tak gratulujem dcerke k narodeninaaam, no este stale sa moze vselico stat, den neskoncil 🙂

Inak dnes som bola v nemocnici, tak hlavicka je uz v porodnych cestach, prepichli mi tu hlienovu zatku, urobili i scan, bo sa doktorke zdalo ze babo ma malo vody, ale ma jej dost, predbezna hmotnost babatka je 3.369 kg, tak uvidime ci trafili 😉 Takze delia nas dni, mozno hodiny, mozno minuty ... tak sa vyjadrila doktorka.. .tak dufam ze to uz dlho nebude. Sledujem sa sledujem, ale zatial nic...
Ak sa tu dlhsie neukazem, viete preco 🙂

Zajtra pride segra, snad na na nu nezabudneme na letisku - no to by bola smola, co?

Inak tak ako Tinka, ani ja nie som tu este 3 roky, ale muz je tu 5, ale myslim ze staci ked jeden z rodicov je tu 3 roky a ma narok na irsky pas. Alebo sa mylim? Dufam ze nie, lebo uz cesta na SR na april zajednana 🙂 Ale mam pocit ze sa nemylim, ved sme to studovali 🙂
Dufam ze s tym problem nebude.

Vsetky tie davky na ktore mame, nemame narok asi budem studovat az ked tu bude babo, bo mam v tom zmetok. Viem len o tom prispevku pri narodeni, to je pekna sumicka, ale viac neviem ci este daco. Ved potom sa vas popytam, ak sa nedocitam. 🙂

Idem asi trochu kosti vystriet, kedze neviem ani dna ani hodiny a ked pride segra, uz vela nenaodpocivam, ta ma pozenie po schodoch .) sa tesi na drobca.

Ak sa tu dlhsie neukazem - dievcata, je to tam! 🙂 ale este pockam do vikendu minimalne 🙂

cetrojka
25. feb 2010

A sledujem pokroky vasich drobcekov, som rada ze sa im tak dari a robia vam radost. Musi to byt uzasne, maminy 🙂

janec79
25. feb 2010

kacenkalm: dakujeme 🙂 nezabudni si vziat aj p45 - ja od 21.1.10 nemam narok na rodicovsky, lebo som sa vratila spat do prace, ale povedali mi, ze manzel si ho moze od toho datumu uplatnit, kedze on nepracuje a ma priniest P45, nespominala sice ziadne potvrdenie zo socialky, ale asi prinesiem vsetko, co najdeme doma 😉 My ideme 17.3. na tyzden-uz pomaly odratavam dni..ja sa vzdy hrozitansky tesim, ze opat sa stretne rodina pokope a opat stretneme kamosov.... Kedy letite? A bude to prvykrat pre terinku, ked zoci tvoj rodny kraj??

kacenkalm
25. feb 2010

janec,super,diky s tou P45,urcite si ju vezmem pre istotu...
jasne,letime prvy krat spolu domov,a prvy krat uvidi svoj rodny kraj a Tatry,kedze ich mam skoro ''pod oknom'',lebo som z Liptovskeho Mikulasa,tak na co sa najviac tesim,je uzasny cerstvy vzduch a prechadzky...a no a to ostatne...letime 4.marca ale doma budeme len 2 tyzdne,to urcite uleti ako voda....ale nesmierne sa tesime... 🙂 len sa obavam toho,aby mala se nebala ked uvidi ''cudzie''tvare,lebo nasi tu sice boli mesiac,ked sa narodila,tak snad ich spozna... 🙂

kacenkalm
25. feb 2010

a cetrojka,myslim si,ze od objatia s vytuzenym babatkom vas delia len hodiny...tak drzim palceky 🙂 normalne to prezivam s tebou...si pamatam,ked mne zacala odtekat voda,som sa strasne zlakla,ale zlakla som sa kontrakcii,a nakoniec sa to dalo vydrzat....vzdy budem hovorit,radsej budem rodit,ako ist k zubarovi 😀 😀

sandaalka
25. feb 2010

Ahojte, kocky,
chcela by som sa spytat, mozno si este pamatate, prikladali ste k ziadosti o matersku original sobasneho listu, alebo staci kopia? Mam aj preklad, aj ten tam dam, len neviem, ci poslat original, ci kopiu. Jedni mi radia original, vraj i to potom poslu spat, jedni, ze staci kopia.
Prajem vam krasny den 🙂

zdenkam
25. feb 2010

kacenka a potvrdenie zo socialky ze si nezamestnana, to staci list, ktorym ti priznali socialnu davku ci podporu.
Ja som im to pri prvej ziadosti uplne na zaciatku - ten doplatok k rodicovskemu prispevku, musela dat.

Cetrojka, tak ja neviem, lebo vravim, ze moj muz tu bol ked sa maly narodil cez 3 roky a ja nie. A nedali nam ten irsky pas. Tak len ci sme mali smolu, alebo ....

Janec, ja som robila 3 ci 4 recepty a najviac sa mi fakt pozdavali tie cupcakes. Strasne by som sa chcela dat prekvapit, sak ale ked ja som taka zvedava, ze nevydrzim, tak si zelam, aby sa to nedalo povedat, ze male sa neukaze co tam ma. 😀

Kacenka, a mate to tam krasne, ze Liptovsky Mikulas. Joooooooooj, tam som bola na dni remesiel davno ak si to nepletiem. A v Tatrach som si bola na Strbskom plese skoncit bungee jumping zo skokanskeho mostika. 🙂

A malinka je este mala, v takomto veku jej netrva hamblivost ci strach dlho, hadam len par minut a zvykne si na cudzie tvare.
Viete co je sranda, nas ked pojde do sr, tak po 9 dnoch sa uz pyta "home" t. j. do Irska , hovori home back to Clodagh.

Ozaj, Janec, nechces recept na scone? Ultra lahke a vyborna pochutka k ranajkam s maslom a dzemikom. 😀
Uz som to xkrat robila a fakt lahke aj deticky mozu prilozit rucku /vase este malinka, tak neskor/

CETROJKA sme v napatom ocakavani.

'Babenky, tak ja si dam absticnecnu pauzu,lebo zas tu stale som, a ozvem sa az po scane v pondelok. 😀
Cetrojka, to uz budem aj s blahozelanim k dietatku,takze.....hop sa ...hor sa ....do toho.

tinkadublin
25. feb 2010

Ahojte zenusky 😉

Zdeni ved aj ja sa vytesujem ze uz iba moje mliecko.. ovela kludnejsie spinka teraz.. teda aspon sa mi zda, dufam nenahovaram si to 😀 a uz sa sam budi kazde 2.5az3hodinky ze je hladny tak uvidime ci priberie..

Inak tiez som tak zistila ze staci ak jeden z rodicov je v irsku residentom 3roky, ja este nemam, az v lete budem mat 3, tak snad staci, lebo ak nie, tak musime po vycestovaci doklad a spravit pas doma..

Cetrojka tak to uz budes mat coskoro!!! juj drzim palce nech je vsetko ok a mas lahky porod a nie si moc doranana 😉

Zajtra teda skocim do tesca asi a kuknem na ten casak, aj ked ja som sa k vareniu zatial este nedostala popri malom, ale mam pocit ze sa to uz coskoro urovna ked budem takto kojit, ze snad sa uz dam konecne nejak dokopy a zacnem aj normalne varit a podobne.. zatial to varenie nejak nestiham 😝 takze moj zlaty manzel najsamlepsi na svete mi kazdy den nakupuje a vari 😎

tinkadublin
25. feb 2010

K tomu kojeniu este, baby tak priznam sa ze som mala vela krat pokusenie to vzdat.. 😕 ze by to bolo jednoduche len dat UM a mas svaty pokoj.. a este stale ma zvyknu boliet prsia, taka bodava bolest, neviem co to je ale urcite to spomeniem na 6tyzdnovej kontrole u gp ak to dovtedy neprejde.. No ale po dva tyzdne to bolo straaasne, nic nepomahalo ani kremy ani masaze ani nic, kazde kojenie akoby 100ihiel ste do mna pichali pri kazdom cicnuti.. A kojit aj 2hodiny kym nieco spapa a ledva nieco spinkal a zas budit kojit a vsetky problemy kolo toho.. no je to dost vycerpavajuce ale som stastna ze som to nevzdala, a dufam ze bude malemu mliecko stacit 😉

Inak baby poznate niekto breastfeeding covers?? V nemocke som videla jednu babu tak kojit a proste v klude a pokoji ani babo nic nerusi ked papa a krasne na neho videla iba mamina.. Kedze ja odmietam len tak vyhodit cicik na verejnosti a kojit, preto take riesenie.. No a som si objednala z jednej stranky, ale nejak to blblo a vyhodilo ma tak som to na druhy den skusila zas a preslo to.. ale nakoniec mi prisli emaily na obe order ze goods were dispatched.. takze to dostanem asi dva krat 😀 no co uz.. tak ak by mal niekto zaujem dajte vediet, fotku som supla do albumu nech viete akej farby 😉

ladywitch26
25. feb 2010

sandalka, musi byt original aj prelozena a overena kopia. teda aspon tak to bolo v tom liste, co som dostala od nich. a original bol dvakrat podciarknuty. ale vratili mi to do dvoch tyzdnov potom.

cetrojka, takze uz ti odstranili hlienovu zatku? nooo, tak to bude este tento tyzden babo na svete. ja som bola na vysetreni v utorok, kde mi tiez doktorka odstranila tu zatku a v piatok hned rano ma chytili kontrakcie. no a v sobotu kratko po polnoci bola stanka na svete. u mna to zacalo nenormalnou hnackou, a po nej hned kontrakcie, a co som citala, takze to si niekedy telo tak same pripravi, ze sa precisti pred porodom. no aspon som nepotrebovala klystir 😀 takze teraz ked dostanes kontrakcie, tak to falosne uz asi nebudu 😀

zdenka, staci jeden z rodicov, aby tu bol 3roky. suseda polka akurat malej vybavila pas, ona je tu rok a pol, ale jej priatel uz 4 roky a nie su ani zobraty a v pohode im to preslo.

tinka, super, ze sa maly chytil, mne mala tiez zo zaciatku stale spala, ale ked sa zobudila, tak sa aj vedela riadne napraskat zasa.takze priberala pekne. no len ja som mala strasne vela mlieka, takze som musela tak ci tak odsavat, lebo som sla zdiviet. mala sa budila tak kazde 4hodiny zo zaciatku a noc mi prespala aj celu, 8-12 hodin, ako kedy. no a to nehrozilo, ze vydrzat do rana. kolkokrat som sa zobudila s bolestou, ze ani hnut a len som drgla do muza, nech bezi pre odsavacku, lebo akonahle som sa posadila, tak to uz striekalo. ale aspon som si narobila poriadne zasoby do mrazicky, hadam aj 5litrov som tam mala a zvysok som potom uz aj psovi vylievala, lebo mame fakt malu mraznicku 😀

ladywitch26
25. feb 2010

az teraz som docitala vsetko...

takze fredika, gratulujeeeem. a aj sa mi zdalo divne, ze kazdy vecer sme pisali na fb a ani vcera ani predvcerom akosi nic, ale vcera nam nesiel net a v utorok som zavcasu zalomila, tak som to nejako neregistrovala... 😀

co ste sa baby pytali ohladne toho rodicovskeho prispevku, tak ano, odvody su PRSI. a k tomu prispevku, mne po narodeni stanky prisiel domov papier ohladne toho ECHB, kde je vsetko vypisane, ze do marca 2009 to bolo 92€, potom april 83€, od maja 2009 sa davka znizila na tych 41€ a po decembri 2009 tato davka uplne zanika, takze dufam, ze na slovenskej socialke im toto bude stacit.

inak vcera sme boli na scane. a dost som sklamana, lebo co si pamatam minuly rok, tak v cakarni plno oteckov s detickami, co cakali na maminky, ale teraz restrikcie, ze kvoli swine flu deti do nemocnice nesmu. 😠 robia z tej chripky neviem aku strasnu pandemiu a pritom nepoznam jedineho cloveka, co by ju mal.tak nakoniec cele tie hodiny musel byt muz s malou vo vestibule. ani na scane nemohol byt a drobceka nevidel. 😢
a robili mi ho vyse pol hodiny, lebo sa im nedarilo odmerat ho.vraj take akcne dieta este nevideli. sa metalo, ako keby malo diskoteku. celu tu polhodinu v kuse. pri stanke sa vzdy lakali, ze ani nezije, to museli stuchat do brucha, aj to len tak slabo zamavala ruckami, akoze neruste ma, ja spim, ale toto dieta je extremne zive. no a upravili mi datum, takze nie august, ale nakoniec 7.september az.
a stanka si tu nemocnicu uzivala doslova. viskala na deti dookola, usmievala sa na chlapov (zeny uz pomenej, v jej orientacii mame teda jasno 😀 ) a muz povedal, ze keby bol slobodny, tak si tam aj zensku najde, lebo kazda sa pristavila pri nej, ze ake zlate dieta. a vsetci jej tipovali tak rok, nechceli verit, ze ma len 9mesiacov.

sandaalka
25. feb 2010

Dakujem krasne, ladywitch26, za odpoved. 🙂
Sice tu nepisem, ale citam vas a drzim vam vsetkym palce!!

tixi
25. feb 2010

fredika gratulujem, prajem hlavne vela zdravicka 🙂

zajtra sa chystame s muzom na nakup kocika do KE, no nemam tusenie ci vobec nieco kupime, podla netu sa mi nic nepaci, alebo je strasne drahy, tak uvidime, mozno budem prekvapena

vcera som stravila na poliklinike kvoli poradni, EKG a glukozovemu testu 5.5 hodin!!!najprv sa mi sestricka snazila nabrat krv zo zily, no praskla mi aj na jednej aj na druhej ruke, takze mam same modriny, na dalsi tyzden musim ist znova 😒
no a potom tie odbery z prsta na cukor tri krat po hodine, takze som tam bola pol dna, este dnes mam dost, ale bolo to hlavne kvoli babatku, takze som to brala pohodovo

jarka82
25. feb 2010

Fredika rychle zotavenie a vela zdravia tebe aj babetku,vela 🙂 mliecka
Ctrojka drzim palce,budem na teba mysliet,rychlosi este oddychni kym mozes poom uz nebudes mat kedy 😀
Inak dravim vass vsetky este stale sme chory boze kedy uz od nas ten virus odide-hes 😠
Janec malinkej len to naj naj k prvemu najkrajsiemu rocku,nech vam robi len a len radost. 🙂 😵

zdenkam
25. feb 2010

Tixi, aj kolegyni to tu robili, lebo otec je cukrovkar a tiez rovnako dlhe cakanie mala vo Waterforde v nemocnici.
Ozaj ako doma? Zima? Co myslis, bude jar kym poletim toho 22.3?

Hej, ladywitch, ten rozpis im isto staci, nic viac nechcu. TAk to mas takmer iste. U mna im to bohato stacilo.

A teda, hm... sme ten pas vtedy nedostali maleho. Ale kedze mi bola podana info/uz neviem od koho/ ze musime byt obaja 3 roky v IRL, tak sme o to ani neziadali. Hold, dalo sa aj bez toho. Akurat nam to na mieru vyslo to cakanie 3 mesiace vtedy.
Ale super, ze to budeme musiet absolvovat pri druhom dietati. Irskemu pasu sa tesim len kvoli kratkemu vybavovaniu. Ale cesta do Dublinu nas aj tak neminie, lebo isto chcem aj sk rodny list kvoli tym davkam.

Inak Ladywitch, divne to obmedzenie, lebo vo Waterfode nic take nechyrovat, teda naposledy nebolo. Uvidime v pondelok. Ideme s muzom aj s Patrickom. Aj minule tam boli zeny a muzi a deti spolu.
Akurat viem, ze tam su zakazane navstevy na oddeleniach kvoli vomiting virus.
Vidis Janec, aj tam to je. ☹

zdenkam
25. feb 2010

Tinka a o tych cover som nikdy nepocula. Ale ja som zmakla kojenie v lietadle, autobuse, vlaku, metre aj lanovke, parku, obchodaku bez toho aby kto kedy videl moj cecik. Zasadne som nosila volne tricka, ze maly strcil hlavicku pod a sa tam aj cely schoval. Nemienila som ukazovat svetu co patri len muzovi a babu. 😀

To bolo to obmedzenie pocas kojenia, obopnute trika nehrozili, lebo pri nich by bolo vsetko vidiet. Alebo ak uz boli, musel byt na vrch sveter, ktorym sa dal pritiahnut,ked sa kojilo.
Ale ked sa citis istejsie s covers preco nie.
Mne to nebude hrozit, uz mam nacvicene s Patrickom. FAkt som kojila vsade a kedykolvek. 🙂
V lietadle je to neocenitelne, lebo ak knura miminko potiahla som mu popod nostek cecik a ono uz vedelo co s nim. Tak som to robila aj v noci niekedy, ked som sa zobudila na palcivu bolest ze sa preplnuje prsnik. Potahala som mu ho popod nos a on aj v spanku, chytil a tahal. 🙂

Tixi a vela stastia s kocikom. Najlepsie je to vidiet a tak sa rozhodnut, ale tie ceny su fakt premrstene. Tak ak uz vyhodis majland, nech to ma velke kolesa do terenu a snehu co byva v sr. Zvazte vsetko. Good luck

ladywitch26
25. feb 2010

zdenka, no aj ten vomitig bug tam mali na dverach napisane, ze je, ale aj kvoli tej sprostej chripke, ze children not allowed...ako fakt to nechapem, ked tu po tej kampani uz hadam ani nie je nezaockovane decko proti tej chripke. tak sa mi to zda uplne zbytocne.

tixi
25. feb 2010

ten glukozovy test robia na Slovensku kazdej tehoske, u mna dopadlo nastastie vsetko o.k., len ta krv...ja vobec nemam zily a ked ju aj sestricka napichne tak hned praska a to fakt dodrziavam pitny rezim

zdenka pevne verim, ze ked prides tak uz bude jarne pocasie, lebo momentalne sa vsade topi sneh, ktoreho je tu neurekom, takze same slapkanice a blato, fuj
no vcera meteorolog hlasil, ze teraz je na par dni oteplenie ale od prveho marca udrie opat zima 😒

ten moj maly chrustik sa uz zacal poriadne vrtiet a kopat v brusku, niekedy tak vytlaci nozicku, ze ma az mikne 😀
doktor sa ma vcera na poradni pytal, ze ci nahodou vela nechodim, no mal pravdu, prvych sedem mesiacov som v praci toho nachodlia dost, ale teraz na materskej uz oddychujem, no predpisal mi radsej magnezium s B6 pretoze sa mu troska nezdalo svalstvo v porodnych cestach
odporucil mi viacej lezat a zbytocne sa nenamahat a mam ist znova na sono ci babatko nie je velmi nizko, no ja sa citim celkom fajn az na bolesti v krizoch, ale to je podla mna normalne, kedze je vacsia zataz na chrbticu

jarka prajem skore uzdravenie, nech ste coskoro fit 😉

zdenkam
25. feb 2010

Ladywitch, tak ja nase dieta nie je zaockovane a nikto v nasej rodine. Kamoska Anne - ta australcanka co ju spominam, nema zaockovane 2 deti, a dalsie 2 kamosky slovenky nemaju zaockovane svoje deti.
Takze nejake sa najdu. 😀

Hej Tixi, to prechodne obdobie clapanice to je najskaredsie doma, ziadna zelen a vsade blato. Brrr. Ale neva, vy mate dovod na radost. Uz si sondovala kde si das urobit tu tehu fotku?
Krize su uplne normalne v tehu, sak to je extra vaha. Ja stale ziadna stria ale ze sa v tom 2O tt zacinaju robit, tka uvidime.Ale priberam podstatne menej nez pri malom. 😲
Magnezium berie vela bab v sr, co tak citam fora aj na krce na nohach ich beru. A tie krce su pritom uplne normalne. Ja som ich tiez mala.

zdenkam
25. feb 2010

A este babenky taka zaujimavost. Vecer som bola s Patrickom v kupelni. Vytahovala mu gatky, ked sa vycikal a on sa na mna usmial, pohladkla brusko a vravi: MUMMY, GIRL THERE.
😲 🙂
Chapete? Zeby vestecka predpoved? Ja som bola v soku,lebo pre neho to doposial nikdy nebol ze boy alebo girl, len baby. Boy alebo girl to su deticky v skolke. Ale mama ma bezpohlavne 😀 baby. Tak som mu hned dala kissik ze ci si mysli, ze tam je girl. Joooj, on je taky stastny. Sa tak krasne smeje. A taky poslusny je tieto dni. 😉

ladywitch26
25. feb 2010

zdenka, no deti vnimaju ovela viac veci, takze ked maly povedal, ze to je sestricka, tak by som sa s nim dvakrat nehadala o opaku 😀

inak mne sa zda, ze to s tou starostlivostou uz celkovo prehanaju na sr.pichne ta v bruchu? magnezium. si unavena? zelezo. ja som cele tehu nebrala okrem vapnika nic. aj to len kvoli tomu, ze som mala intoleranciu na laktozu a nejako sa mi zacali odvapnovat zuby, tak som zacala s tym vapnikom. ale v nemocnici mi dali zelezo, ze treba brat, lebo som mala trosku nizsiu hladinu, no ale pri dalsej kontrole vraj priam ukazkove hodnoty a nasledna tiez. a ani som nebrala tie tabletky, lebo zelezo sposobuje zapchu a to mi fakt nebolo treba este aj to. a magnezium znizuje tlak, no a ja som ho mala uz aj tak velmi nizky, takze keby som ho brala, tak asi kvacnem niekde, len co by som hlavu sklonila.

cetrojka
25. feb 2010

Joj, dakujem za to, ze mi drzite palce, budem na vas vsetky, stastne mamicky mysliet.

Takze dnes to uz nestihnem. 😉 uvidime co zajtra. 🙂
Ved ja sa budem priebezne hlasit, hoci zajtra pride segra, tak budeme drkotat a drkotat 🙂

Kacenka, takze zubar je horsi? No to poviem potom 😀
Ladywitch, no snad mam i ja nejaky den k dobru. 🙂 inak sa mi paci byt tehotna, dnes som tak na to prisla, ked doktorka povedala ze uuuz coskoro, tak manzel sa tesil a ja.. to fakt? akosi mi to doslo... 🙂 🙂

tak uvidime... uf 😀

jarka82
26. feb 2010

Ahojte aj ja som brala sumivy magnezium koli tvrdnutiu bruska,doma to odporucaju az po 30tt niekomu aj skor ak je to nutne. Inak baby tie co kojite poculi ste uz o homeopatii co tvori mliecko?RICINUS 5ch ja som ich mala a pomahalo to. Dokonca znama z nich mala tolko mliecka ze mala pre dvojicky plus ho pil este aj pes. A na bolave bradavky je dobra masticka tu ju dostat vola sa brest volaco v takej fialovej skatulke je velmi vyborna ja ju este stale mam. Neskor pozriem. 🙂

zdenkam
26. feb 2010

Jarka,nepocula som o nicom. Ale ani som nevyhladavala to je tym,lebo pre maleho som mala dostatok mlieka a aj som popri kojeni odsala, ale isto si tu info poznacim, keby sa mi zislo pri druhom dietatku. Dik.

Jaaaaj Ladywitch....akurt som citala ze sa moze stavat ze telo ma nedostatok vapinik pocas tehu. A na to ze mliecko a tofu a tak.....tak chapem, ze kvoli tej intolerancii sa nedalo.

Ja som nebrala vobec nic. Len prve 3mesiace folic acid. Potom nic ziadne pregnacare ci tak. A na konci, ked mi puchli nohy - kvoli tomu 8,5 hodinovemu staniu v praci, mi dal gp zelezo, ale to som po tyzdni zrusila lebo som z toho mala zapchu. A ked mi puchli nohy, vtedy mi ajtrochu kolisal tlak ze vybehol na vyssi.Ale sa to samo upravilo. TAkze cele tehu nic.

Inak k tomu pregnacare, hlavne ze tam to pise, ze sa to ma brat pocas celeho tehu. Ale co som si kupila Infant magazin, tak tam pisu, ze ak je strava vyvazena - o co sa snazim / a kedze nemam nevolnosti tak aj poctivo dodrztiavam, tak ze ziadne doplnky stravy netreba/. Ani pocas kojenia som nebrala nic.

Tiez sa mi zda, ze to v sr prechanaju obcas. Ale clovek nevie. Len co citam tehulky v sr, tak tie fakt na kadecom frcia. ze clovek si mysli,ze tehotenstvo nemoze byt bezproblemove.Ale moze, ja som priklad. Absolutne nic, ani sumive tabletky ziadne. Jooj, nech to aj stym druhym tak bude.

Inak ladywitch, moj standardny tlak je 90/6O takze tiez nizsi teraz mam 11O na neviem kolko. Pri tehu sa stale dvihne. Takze tiez patrim do skupiny nizsieho tlaku, ze to tak byva pri tintitkach. Ze vzhaldom na moju telesnu konstrukciu je to normalny tlak.

zdenkam
26. feb 2010

Inak som vcera citala a listovala v casokoch co mam DIETA a som gulala ocami, lebo ani som netusila ze tie kvalpky vitam D - Vigantol v sr, sa maju davat detom az do 1O mesiaca. Som kukala. Sranda ja som malemu prestala v 3 mesiacoch uz davat. A okrem vingantolu tam pisala ze aj vitamin C v kvapkach kym je zima.

To sa mi zda tiez uletene. Potom nam rastu deti, co ked su dospelaci si myslia, ze ak si nic nedaju, tak sa im nieco stane. Alebo opacne si myslia, ze staci zabehnut do lekarne a vsetko je vyriesene a budeme naveky zdravi. 😲

A strasne sa zabuda na cerstvy vzduch a pohyb a zdravu stravu.

jarka82
26. feb 2010

Zdenkam nam nasa dr vigantol odporuca do 1,5 hlavne v zimnom obdobi ale ja na nho stale zabudam 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre