Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

mitchelstown
13. mar 2011

@michaela18 tak ako si dopadla s tym GP?

mamartinka
13. mar 2011
michaela18
13. mar 2011

@mitchelstown ahoj.ja so mala silnejsie krvacanie tak som sa na zhananie gp vykaslala.ale vsetko sa ukludnilo a dufam ze to uz bude len dobre.kamoska mi uz dohodila nejaku rusku GP,vraj nema problem vypisat marodku tehotnym.ma to odskusane.tak idem tam.vdaka, ze na mna myslis.dufam ,ze ty sa mas dobre.pozeram ze si v 30 tyzdni .ako sa citis?

mitchelstown
14. mar 2011

@michaela18 ahoj, tak to som rada ze je to lepsie s tebou. urcite potrebujes mat klud a ostat doma. ja sa citim dobre, zacalo ma trapit akurat palenie zahy, ale to s gavisconom prechadza a zle sa mi zacina spat, nemozem sa otacat s bruskom ako pred tym. no zacinam pocitat tyzdne do porodu 🙂 a trochu uz stresovat. inak ako som tu citala prispevky, tak je tu fakt najlepsie nemat ziadne bolesti a tehotenstvo je uzasne v irsku.

mamartinka
14. mar 2011

@mitchelstown mas postu hore.

mitchelstown
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mitchelstown
14. mar 2011

@mitchelstown ja trubka som to napisala verejne 🙂 sorry martinka
som si myslela ze ti pisem spravu

nikusav
18. mar 2011

Ahojte, vie mi niekto poradit ? Mam problem, zacala som piect kolace a torty doma, dako sa to rozbehlo, neviem kde mi hlava stoji, ved sa ani nechcem stazovat, ale sa trochu bojim uradov. Manzel pracuje, mame dve deti a poberame FIS. Je mozne sa nahlasit niekde verejne a platit za seba odvody, nieco ako keby som chcela byt self-employer??? Vobec netusim ako postupovat...az viete, poradte. Dufam ze rozumiete otazke, lebo som to dako domotala :D Pekny den, vsetkym.

misakika
18. mar 2011

@nikusav ahoj, tak gratulujem k uspechu 🙂 Na tvojom mieste by som sa obratila na http://www.slovakcentre.ie/business-support tam by ti mali vediet odborne poradit. Napis nam odkial si, mozno ziskas dalsie zakaznicky 😉 Tie irske torty a kolace nestoja za nic.

nikusav
18. mar 2011

http://www.facebook.com/pages/Special-Cakes/145... jeeeej dalsie zakazky by ma len potesili :D dakujem za radu, hned si to obzriem.A vy si obzrite moju stranku na Facebook-u. Som z Courtmacsherry, blizko Clonakilty, ci Bandonu. Ale samozrejme aj rozvazame do Corku. 🙂

mamartinka
18. mar 2011

@nikusav Krasne vytvory.Az sa mi slinky zbiehaju.Ake mas ceny? 🙂

mamartinka
18. mar 2011

@nikusav mas i.p hore taka obalka.

misakika
18. mar 2011

@nikusav Este tu je jedna tema do ktorej by si mohla napisat a popytat sa. Prispieva tam zopar bab co bud podnikaju, alebo podnikali. Skoda ze si pri Corku, dcera bude mat 7 rokov v maji a urcite by som jej nejaku torticku u teba objednala. My sme ale z Dublinu takze nic z toho ☹
Prajem vela stastia s vybavovanim.

nikusav
18. mar 2011

@misakika aka je ta tema s prispevkami o podnikani? Kde to najdem?Dakujem za rady :D

misakika
19. mar 2011

@nikusav sorry zabudla som prilozit link >
nie je to tema o podnikani, ale najdes tam baby co tu podnikaju alebo podnikali. Dufam ze ti poradia 🙂

misakika
19. mar 2011

@nikusav akze vlozila som ten link a zas zmizol 😕 to je fakt cudne ...
daj si do google Írsko - maminky starších detí - bezplienkova diskusia :o) a mala by si sa tam dostat.

ssonusa
19. mar 2011

Kocky idem poprosit o radu,,, znamej dcera surne hlada stajne kde by mohla pomahat s konmi a jazdit na nich,,, ide o to, ze jej to dost ponahla, mate niekto nejaku predstavu kde sa da v dubline jazdit na konoch, resp sa len chodit o ne starat (na zaciatok)? v pondelok ma odovzdat papier kam ide na prax, a dalsi pondelok tu prax aj zacat..ak by ste niekto o niecom vedeli, prosim, prosim poradte... mlada je za konami uplne zblaznena, na sk jedneho mala, no predali ho po odchode sem (resp. jej nepodareny otec jej ho predal ked sem odisla za mamkou) .,... dik za kazdu radu...

michaela18
20. mar 2011

@nikusav ahoj,myslim ze mozes ist na tax office a otvorit si zivnost.je to jeden formular bez poplatkov.a myslim, ze prvy rok sa neplatia dane.moj manzel tu bol zivnostnik.vsetko sa da vybavit velmi rychlo a jednoducho.len neviem ci ty nebudes potrebovat nejaku kontrolu od hygieny.neviem ako to je, ked sa zivnost tyka predaja alebo vyroby potravin.moj mazel bol kamenar.tam nepotreboval nic.vela stastia prajem,nech sa to dari 🙂

mishka234
21. mar 2011

@jezkomanka Gratulujem ku krasnej Bambulke! Musim to zopakovat, kraaasne vlasky ma! 🙂)) No pristup, aky si mala pred porodom, nepotesi. Tiez som rodila v Rotunde, ale nemozem sa stazovat. Sice s izbou som to mala naopak, ja som bola semi-private a dali ma na public, lebo nebolo volne, ale s tym som kvazi ratala, lebo to vraveli od zaciatku, ze sa mi nemusi ujst. A taktiez ako "cudzinke" by mi asi nedali prednost pred Irkou a tazko clovek zisti, ci NAOZAJ nemali volne... kazdopadne, dobre, ze to mas za sebou! 🙂

jezkomanka
22. mar 2011

@mishka234 ahoj dakujem krasne 🙂 malinka nam robi velku radost, teraz tu mam nastastie maminu, lebo sama som nic cez den nestihala 😀

Baby potrebovala by som zasa poradit 😖 tie co ste vybavovali irsky pas (a ste slovaci rodicia), komu ste davali potvrdit ten Declaration form A?? co tam pisu ze to moze potvrdit len Ir - Bank Manager, pravnik, sudca, poslanci, doktor,... taky co ma osobne pozna...ja tomu moc nerozumiem 😒 sak v banke som sa nikdy nestretla s managerom, GP niekedy ma vidi sice Ir,ale vacsinou su to cudzinci....

a este na tej hlavnej application sekciu 8 vyplnujeme v pritomnosti Gardy, tiez neviem ci mi aj na garde potvrdia sekciu 7 - tiez je tam ze sa musim s tou osobou poznat....

nejake je to komplikovane, sme tu uz s priatelom 6 rokov a myslela som ze to bude lahsie ziskat

budem naozaj vdacna za kazdu radu, potrebujeme vybavit tento pas, lebo toho sloveskeho sa tak skoro nedockame

misakika
22. mar 2011

@jezkomanka Ahoj, neviem podla cisel ktore sekcie presne to su, ale my ked sme vybavovali tak sme ten formular dali potvrdit lekarovi - GP kde som chodila na vysetrenia (musel byt tam aj manzel) lebo to vlastne ako keby overovali totoznost a dalsia cast na overovaniebola na garde, kde sme tiez boli obaja. Tam sme brali 2 fotky malej, ale teraz co vybavovala kamaratka(gumimacko) tak ze od nej chceli 4 fotky.
Nemaj strach urcite to vybavite a za 10 dni ho mate hotovy a potom uz mozete letiet kedy chcete. Na ten slovensky pas sa caka neskutocne dlho.
Mas to super ze tu mas maminu. 🙂

ladywitch26
22. mar 2011

@misakika dakujem za odpoved, ja potrebujem tiez pre fabiho pas, ale akosi sa neviem dokopat a az teraz, ked si tu odpovedala @jezkomanka tak mi docvaklo, ze vlastne o dva mesiace letime, a stale nemam pas 😨
ale mam to stastie,ze sa osobne poznam aj s bank manager. v banke spravili prusvih, tak mi je od tej doby viac-menej zaviazana, takze vyplni mi tlacivo a budeme si kvit 😉

zajtra posielam postou posledne MM do mliecnej banky. uz viacej nemam na darovanie, tak mi je normalne aj smutno, take boli zlate tie midwifky, vzdy mi napisali do kazdej dodavky dakovny list, ze kolkym detom to pomohlo. no ale ako som nastupila do prace, tak nemam cas odsavat. ☹

gumimacko
22. mar 2011

@jezkomanka ahoj no neviem aky formular mas ale my teraz tiez vybavujeme, ale nic take ako potvrdenie od lekara a podobne sme nepotrebovali, akurat tam musime zajst este raz lebo fotky co sme mali boli troska velke ale tie dve co bam garda overila si nechali ze len dalsie dve mame priniest rovnake akurat mensie a takisto sme mali len kopie vsetkych P60 a chcu originaly to je vsetko.to ze su potrebne 4fotky nam uz povedali na garde ale takisto sme sa kvoli tomu nemuseli vracat domov len sa opytali ci mame este rovnake doma a v pohode nam to overili.ten formular declaration form A ste dostali na passport office alebo ste si ho vytlacili doma? lebo my ked sme tam boli tak nam len tie dve veci este kazali priniest ale o tom formulari nic nehovorili tak neviem ci to musi byt alebo nie, kedze dokladame aj P60 aj nase doklady ktore aj garda podpisovala teda na tej jednej strane application form kde sme uvedeni ako rodicia,teda podpisali nam tri casti dokopy

mishka234
23. mar 2011

@jezkomanka Ahojky, no idem zalovit v pamati, aj ked to bolo len v januari, dufam, ze si spomeniem na vsetky detaily.
Takze musite mat 2 fotky Vasej malej formatu na pas, jej Birth certificate a PPS, Vase PPS a pasy (alebo obcianske). Aj ked viem nase PPS naspamat, radsej som zobrala cely papier o tom a aj ho pytali veru.
Ano, musite s tym tlacivom ist na Vasu lokalknu Gardu, podla toho kde patrite podla bydliska (my sme isli do inej, tiez blizko nas, ale poslali nas tam, kde spadame podla bydliska). Oni uz vedia, ktore casti vyplnit, tusim 2 casti typek podpisoval. Majte vsetky tieto papiere aj fotky so sebou, lebo on sa musi podpisat vzadu na jednu z fotiek. Cize maly tam tiez musel byt, aby si ho mohli porovnat. A rodicia tiez obaja musia byt tam.
No a to, co pisu, ze to musi potvrdit nejaka "autorita", to Vas nemusi poznat, ja som tomu tiez nerozumela a vlastne ma s tymto vratili z pasoveho, lebo mi to chybalo. Musite s tym ist za nejakym solicitorom, je to kvazi take overenie nezavislej osoby, zase pytali Birth certificate a iba tam znova zenska napisala, ze kde a kedy sa maly narodil. Len teraz sa mi vidi, ze mi k tomu na pasovom dali formular pre toho solicitora. Tak neviem, ci ho solicitori bezne maju alebo si ho budes musiet ist zobrat na pasove. Skus sa spytat najprv solicitora. Inak stoji to 25eur. A samotny pas potom 16eur.
Keby este mas nejake otazky, pytaj sa 🙂

mishka234
23. mar 2011

@jezkomanka Jasneee, ze som na nieco zabudla.. hej, ako baby pisu, chceli P60-ky za posledne 4 roky, mne jeden rok chybal, tak ten som dolozila vyplatnymi paskami za ten rok. Vraveli, ze to je ok.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre