Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

ludmmila
25. júl 2009

Mishka mi sme tiez leteli skoro rano a este to bol nas prvy let a akosi sme to zle prezivali, teda bolo stresu az povyse hlavy a maly to aj citil a nechcel spinkat a rano sme uz o pol 4 vstavali ... hroza, no esteze maly pocas letu spinkal...Uzite si dovolenku...a ako dlho budete doma? tak sa drzte, Sebko je uz velky chlapcek, prajem prijemny let 🙂

kacenkalm
25. júl 2009

ahojte babenky
Chcem sa spytat,ci je to normalne,ked mam trosku obavy,co bude az sa mala narodi...tarz si tehu uzivam,ale bojim sa poporodnych depresii...asi som uz paranoidna.... ☹

mishka711
26. júl 2009

na svk budeme 2tyz vracame sa 14 augsta no sebko je velky uz he len preto bude viac sledovat cestu ako spat uvidime no 🙂 kacenkalm neboj nebudes mat depku hlavne na to nemysli lebo si ju nazenes ja som v nemocke mala tiez malu depku ale to nepoviem depka skor mi chybal domou ale dlho som nebola doma uz bolo vsetko ine nastastie hlavne pozitivne mysli nie ziadne zle myslieny babo je najkrajsia vec na svete je to nieco velke s teba a s tatu tak mysli na to 😉 😀

kacenkalm
26. júl 2009

mishka,diky,nejak som sa z toho vyspala... 🙂 jak ti zavidime,ze idete domov....uzite si dovcu a mysli na nas... 😉

ashley
26. júl 2009

Ahojte.
Mishka ja mam 2 kociare, ale pouzivam len kociar pre Lili. Tomasko chodi po vlastnych, alebo sa nosi na rukach, alebo je v Lilinom kociari. Nechcela som kupovat kociar pre 2 deti, lebo Tomino nerad sedi v kociari. A keby cosi tak mame aj buginu (golface).
Aj ja sa uz tesim na dovolenku.. pojdeme az v strede septembra, tak dufam, ze bude babie leto.
No uz musim.
Fotky dam uz prec. Zatial pa

mishka711
26. júl 2009

asley no odkedy sme kupili novy kocik sa hra na babo a xce tam byt teraz sme dosli s prechadzky v novom kociku no snad ho to prejde 😀 kacenkalm nezavid ja sa netesim hlavne na ten hic keby bolo jak tu v poho ale teraz ked som tehu vies 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mishka711
27. júl 2009

fidka nemoboj pomly sa nauci vela veci a coby dub zacne vam behat leti to vsetko 😀

ladywitch26
27. júl 2009

caute baby, som tu dlho nebola, az tyzden... 😀 to lebo nasa stanka je straaasne ukecana,ale ked nema s kym kecat, tak sa zacne zlostit. tak musim viest dialog s nou. 😀

ashley, aj my ideme domov v septembri, 12. a nazad 1.oktobra. tak ked sa uz dve budeme modlit za krasne pocasie, tak hadam bude. 😉

inak akurat mi dosla medical card, tak som rada, mozem konecne k zubarke a nemusim sa bat, ze ma to zruinuje.

mishka711
28. júl 2009

ahojte xcem sa len rozlucit na pardni neviemkedy sa ozvem no zajtra uz letime na svk 2tyz tak sa tu drzte nezavidte ja a netesim vam poviem ine by bolo keby ze niesom tehu si to inak uzijem teraz uz tassie hihi tak taka care papapapa inak dnes om bola u polky na 4d no a za letter do lietadla si pytali 20euro navyse hruza som tam nechala kopec penez no ale uz nejdem k nim 😀 dufam tak este raz see ya

iveta6384
28. júl 2009

Mishka, Ashley dakujem pekne za radu... 🙂 🙂 🙂

aknecak
30. júl 2009

No Ahojky babeny, tak som sa dlho neozvala, praca ma hrozne vycerpavala a ked som dosla domov, tak jedine, co sa mi podarilo urobit bolo akurat tak si lahnut.
Ashley strasne gratulujem, mala je krasnucka a dufam,ze stale zdravicko sluzi a ste obe v pohode. Tinka a bambulka, ako sa vam tehulkuje? Este je Tinke stale tak strasne zle?
Ostatne mamicky a tehulky su tiez dufam v pohode, musim si docitat veci, no ked nebudem taka unavena.
Inak vcera som bola u doktora na scane a malicky/ka ma uz 7 cm🙂 hihihi, si tam tak plava a rozhadzuje rucickami, fakt parada. Len ma odvazili a prisla som na to, ze doteraz som pribrala uz 8 kil. Je to mozne. Preboha, neviem, co bude potom,ako ste na tom vy? Ved ja budem ako slon, vobec neviem, kde sa to na mna nalepilo, lebo sa snazim jest len zdrave veci a nejako sa neprejedam.
No nic, musim ist makat, tak sa vsetky drzkajte a ja sa polepsim s pisanim.
Inak Fidka, som sa chcela spytat, kto vam opatruje maleho, ked si v praci? Zvladas to v pohode? Mne sa totiz zda, ze 6 mesiacov byt s malickym je strasne kratka doba, no co uz, ked musime zarabat peniazky. Moja kolegyna dala svoju malu do Creche a to ju stoji EURO 1200 na mesiac. Skoro som odpadla, ked mi to povedala....hrozneeeee...

Tak nic, papapa a drzkajte sa.

Katka

kacenkalm
30. júl 2009

ahojte babenky,kedy sa tu pocasie trosku umudri a bude aspon trosucku teplejsie a trosku menej veterno....asi nikdy....Kacenka,ja som v 33tt,pred otehotnenim som stihla,drzala som si vahu tak na 60-62kg a od zaciatku tehu som tiez pribrala asi 13kg,ale tiez neviem,kam to ide...nejak to potom zhodime,len nech su nase babiky zdraveee.... 😉

tinkadublin
31. júl 2009

Ahojte baby! Az tretia strana? To asi kazdy dovolenkuje 😀 dobre robite, tu je dnes hnusne..

ludmilka tak skore uzdravenie malinkemu!

Katka odpustame ti za nepisanie 😉 kazdy dovolenkuje, pracuje a deturence opatruje, tak to tu trosku viazne.. Mne je este stale zle ako predtym. Kazde rano wecko 😀 a potom vacsinou cez den uz predycham. Dokonca som sa bola 2x prejst do parku - to je u mna obrovsky pokrok 😉 ale este stale mam horsie dni ako vcera, nic vo mne nechcelo ostat. Takze ja som zatial nepribrala ani kilo, akurat co som schudla za prve tyzdne co mi bolo zle tak som spat pribrala. Tak sa tesim ze uz snad zacnem pomaly priberat, bo sa uz bojim ci je vsetko ok..

bambulka je teraz tiez na dovolenke. Tak uvidime ked sa vrati ako prezila tu cestu autom..

tinkadublin
31. júl 2009

Inak baby neviete niekto ako to je so solarkom pre tehotne? Lebo mozno pojdeme v septembri na sr na svadbu a ja som hrozne biela, bodaj by som nebola ked som len doma zavreta. Ani toho slniecka tu moc nie je. Musim niekde na nete pohladat. Viem ze normalne opalovat sa smie. Len nechcem babu ublizit solarkom,to radsej pojdem biela 😀 len by som rada vedela ci by som mohla ist na 5minut. Len byt normalnej farby, nepotrebujem byt cokolada. 😉

kacenkalm
31. júl 2009

Ahoj Tinka
Mala som presne taky "problem" ako ty so solarkom.Chodila som dost casto a bola som tak normalne hneda....az som otehotnela,a kedze som zdrav.sestricka som si uvedomila,ze pocas tehu by som to asi mala stopnut....Tiez som sa radsej pytala doktora,ci mozem aspon na 5 minut,a doslova mi to zakazal.....aspon do 5.mesiaca by si nemala ist,kym sa organy vyvijaju...ale ja som nesla pre istotu ani potom....teraz cakam az po tehu ze pojdem.... 😉 to sa nejako sa prezit,hlavne netreba riskovat ani kvoli opaleniu....tiez som biela jak sadra...hi hi 🙂 🙂

kacenkalm
1. aug 2009

toto nie je snad ani mozne s tym pocasim.... ☹ stale je slniecko schovane....a tak mooooc mi chyba....

tinkadublin
1. aug 2009

Kacenka no hovor mi daco o slniecku.. Ked mi je celkom ok tak leje a fuka. Ked mi je strasne zle tak teplo,ale aj to sa meni kazdych 5minut. No takze ziadne solarko. Tak snad bude viac svietit slniecko a opalime sa 😀

annaola
1. aug 2009

ahojte tehulky aj netehulky, ospravedlnujem sa ze malo pisem, ale nic sa nedeje, nie je vlastne o com pisat. Akurat teraz mame vzruso, aj ked neprijemne- Tomi je chory ,riadnu nadchu chytil a teploty. Ale dnes je zasa ako certik, tak je jasne ze choroba odchadza ;) .
Inak je tu nuda, ani citam nemam co( myslim tym nejaku slovensku knizku, anglicke sa mi nejako nedaju vychutnavat so slovnikom v ruke..). .. nemate nahodou pozicat niektora nieco???????
S pocasim je to podla mna tento rok nahodou celkom fajn, ved minuly rok bolo ovela horsie leto!Alebo som mozno na to uz tak zle, ze som sa po tych par rokoch aklimatizovala az do takej miery, ze mi aj 15 stupnov pripada ako leto ? :D :D

tinkadublin
1. aug 2009

Annaola tak ja som tu dva roky ale aj tak mi strasne chyba leto a 30tky 😀

inak baby je normalne ze odkedy som tehu strasne sa mi zhorsila plet. Jasne tipujem hormony. Nic agresivne nechcem pouzivat. Najviac by mi pomohlo slniecko, ale to sa skryva nejak 😉

susanne.k
1. aug 2009

je to strasne bez toho slniecka,, Ked sa nedobyjaju baterky,, Doma sme obcas cakali na dazd a trochu nizsie teploty, ale vzdy lepsie slnicko a zima so snehom ako tento lejak kazdy den. Dobre na depku.

ashley
2. aug 2009

Ahojte.
Ja len tak rychlo. Tinka do solarka by sa nemalo chodit, Ja ked som potrebovala tiez trosku zmenit farbu, kvoli oslave, tak som to riesila samoopalovacim kremom. Teraz je ich kopec na vyber, a pouzivala som ho tyzden bola som hnedsia a malemu to neublizilo.
aj mne chyba slniecko. Uz mi dochadza energia. Uz musim. Zatial pa
A dovolenkarkam prajem krasnu dovolenku.

tinkadublin
2. aug 2009

Susanne veru take riadne 4 rocne obdobia mi chybaju. Riadne jar, horuce leto, jesen a zima so snehom. Ja som doma nic nemala proti dazdu. Len neznasam kombinaciu dazd+vietor. Ale tu v irl je uz toho uprsaneho pocasia moc. Vazne treba dobit baterky 😉

ashley tiez to budem riesit samoopalovacim abo spray tan niekde v salone ako mi ludmilka poradila. Lebo keby som sa ja natierala, skoncim flakata 😀

ladywitch26
2. aug 2009

tinka, mne sa tiez v tehu straaasne zhorsila plet,ako v puberte som sa zas citila. to sa vravi, ze to bude dievcatko,tie kradnu mamam krasu. mne jej teda ukradla dost,ked ona je taka krasnucka 😀
inak vcera som sa vazila,uz som na svojej povodnej vahe konecne.bez cvicenia a so zachvatmi zravosti za cokoladou, ktore ma teraz casto prepadavaju. az sa divim. len este budem musiet nieco robit s tou ovisnutou kozou na bruchu... 😒

kacenkalm
2. aug 2009

Aj mne sa zhorsila plet,ale ani nie tak plet na tvari ako na chrbate a na dekolte....tiez mi Terezka zobrala trochu z krasy.... 🙂

arian
3. aug 2009

Ahojte!

Tak, zasa som tu, zasa potrebujem poradit ☹

Neviete mi povedat ako je to tu s hospitalizaciou ak nemate medical card? A ak podstupite operaciu v nemocnici, platite si to vsetko? Ak mozete a viete tak napiste.... Diki moc, Arian.

bambulka123
3. aug 2009

Ahojte dievcata tak uz som znova v Irl.Dovolenka nam zbehla ako voda.Hned v pondelok som bola u gyn.Tak uz som konecne vydela babo ale ten moj gyn bol taky odmerany ked som mu povedala ze budem rodit tuna aj cele tehu budem tu ,tak som odchadzala zo zmiesanymy pocitmy.Ale aspon viem ze je drobcek v poriadku a podla utz som v 11 tt.A termin mam 12 2 2010.Este mi minulu stredu zobrali krv tak uvidime.Este teraz vo stvrtok idem tuna ku mojmu GP tak uvidim len mi este stale neprisli tie papiere.Tak som zvedava co mi zas povie ked pred dovolenkov mi povedal ze buduci tyzden dojdu a uz presli dalsie dva tyzdne a nic.
Ako citam tak tu nebolo bohvie ake pocasie.Na Slovensku skoro vzdy 30 ale nemohla som si to vychutnat lebo na slnku mi bolo blbo a tazko sa mi dychalo tak som vyhladavala tien.Ale aj tak sme si to celkom uzili.

Tinka tak este stale Ti je zle?To mi je luto mne je celkom fajn.Cestu domov sme zvladli super prvy trajekt sme mali expres co sme ani nevedeli tak namiesto 4 hodin sme isli 2 a pol,potom sme za 5 hodin presli anglicko a trajekt sme mali kupeny na 22 00 ale boli sme uz o 16 00 pred trajektom tak nas pustili na ten o 18 00 a z Francuzska sme domov prisli za 17 hodin co bolo super lebo sme nemali ziadne kolony.Takze namiesto 24 00 co sme predpokladali cas prichodu sme boli doma uz o 13 30.A to celu cestu tahal len manzel akurat dve hodiny som sla ja ale v POlsku opravovali cestu takze nas cely cas hadzalo tak manzel ani nezaspal.A naspat to uz bolo horsie ale hlavne ze sme dosli.A samozrejme v Irsku nas privital dazd.

tinkadublin
4. aug 2009

Ahojte baby, ako sa mate?

kacenkalm mne sa zhorsila nielen na tvari, ale tiez dekolt a chrbat co som ani v puberte nemala nikdy 😀 tak ze by sa tam v brusku skryvalo dievcatko? 😀

lady tak to je super ze tak skoro si na svojej vahe, kazdy vravi ze kojenim sa chudne 😉 ja by som uz chcela priberat a nic. Este stale rano zvraciam jak diva.. S tym bruskom jedine cvicit a cvicit.

Bambulka vitaj spat z dovolenky! Uzasne bolo vidiet babo ze? Takze skoro valentinske babo bude? Hlavne ze je vsetko s vami ok! Ja sa tak tesim ze vam s katkou-aknecak uz nie je zle! Uzivajte si tehu!

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre