Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

ladywitch26
24. dec 2009

ladysparky, tu sa co sa tyka epiduralky nemusis bat, ze ti poskodia chrbticu. tu to robia denne ako na beziacom pase, skoro kazda irka ju ma, takze prax maju dostatocne. na slovensku nie kazda mamicka ma na to peniaze, tak ich nerobia tak casto a tam by som sa fakt bala. ale podla mna sa to da zvladnut aj bez toho. a to som porodila vyse 4kilovu dceru, ktora ma teda vytrapila. nabuduce idem tiez bez epi, ale na zaciatok si asi vypytam pethadine. ono sice po par hodinach prestane ucinkovat, a dalsiu injekciu ti uz nedaju, ale usetris sily na neskor a potom ti mozu dat este panadol. po nom som sice nebola uplne bez bolesti, ale citila som len vrchol kontrakcie, aj to utlmeny, tak to bolo ako na zaciatku kontrakcii, co sa dalo v pohode zvladnut. a trvalo to tri hodky, no a potom som uz isla na salu, kde mi dali plyn a po nom mi uz bolo vsetko jedno 😀
inak skakanie na fitlopte neodporucam, ja som vydrzala 5minut. pomaha to sice urychlit porod, ale ja som na nej uz ani nemala prestavky medzi kontrakciami, takze to bol brutal. radsej sa prechadzat.

dnes makam v praci az do pol siestej, cize vianoce pre mna zacnu az potom, ale prajem vam teda krasne vianoce, vela darcekov a prijemne chvilky s rodinou. 😉

arian
24. dec 2009

Ahojte!

Zdenka idem skusit tu vianocku, no neviem ci sa podari, lebo mam len tu irsku modru muku, to je ako nasa hladka. Nevadi.

Tak sa majte krasne a este raz Vam prajem nadherne Vianoce!

misakika
24. dec 2009

Ahojte,
prajem vsetkym krasne a stastne Vianoce. Detickam bohateho Jeziska 🙂

ladywitch26
24. dec 2009

arian, ak mozem odporucit, tak muka white strong je najlepsia.aj knedle sa vzdy z nej podaria uplne super

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
susanne.k
24. dec 2009

prajem vam prijemne prezitie vianocnych sviatkov a stastny novy rok. Uz som sa tu dlho neukazala ale nejako nestiham. Mala ma 11 mesiacov a zacina chodit a je vsade a vecer praca a po praci tak akurat spanok ale dnes je to vynimka aspon nachvilu.

ladywitch26
25. dec 2009

no ako ste prezili stedry vecer? my s poriadnym placom. mala bola pri veceri zlatucka, sedela s nami pri stole v sedacke a len sa usmievala. potom sme ju pofotili pri stromceku a dali jej do ruk balicek. potom som jej to rozbalila a zbadala take velke kocky v krabici, tak zacala az tlieskat od radosti. no lenze ich nemohla vytiahnut, tak som jej zobrala krabicu, ze jej to rozbalim. a ako na potvoru, skoro nedobytne boli. krabicu som musela kompletne roztrhat na franforce a este tam boli aj takymi drotikmi popridrziavane, tak este aj to odkrutit. no trvalo mi to dobrych 5minut, kym som ich vsetky vyslobodila. a mala medzitym spustila reeeeev, ze nema kocky, ze jej to nejde vytiahnut. 😀 ale potom nevnimala nic dookola, sa s nimi prebavila vyse hodiny. az nechapem, lebo po par minutach uz ona vymysla, nic ju tak dlho nezaujme.

tinkadublin
25. dec 2009

ahojte baby!

Este raz prajem krasne a pokojne prezite vianocne sviatky!

Lady tak ste mali aj vzruso na stedry vecer 😉

Ja som to asi trosku prehnala s vianocnymi pripravami, dnes som ani nevstala, cely den lezim v posteli s bolestami chrbta. Takze tehulky setrite sa!

zdenkam
25. dec 2009

Ladywitch, dufam, ze buduce vianoce budu lepsie.
Stedry vecer, este v pohode ale dnes uz brutal. Patrick uz treti den nesmie vonku s tymi ovcimi kiahnami,takze uz kolabujeme a aj on ani v noci dobre nespal. Ako psycho. Nic moc sviatky.
Boze, ako ich zvladaju rodiny co maju vazne chore deti. ☹

Ladysparky, ten puder, ja som mala, ale len raz skusila a nikdy viac. Vsade to lietalo a az v nose som to citila. Vobec sa mi to nezdalo.
Tiez som mala aj plyn=ten mi vobec nerobil dobre, strasne ma susil v krku az ma to palilo, mala som petadin to je injekcia co sposobi zastavenie grcania /gracala som hrozivo vela spolu s kontrakciami/ a uspi. Spala som 3 hod ale raz sa zobudila na grcanie. Manzel mi chodil len po tie misky na grcanie, lebo co som mala pri posteli som spotrebovala. A pamatam sa, ze sa na mna chodili kukat a uz ma lutovali, ze uz mi to musia pichnut, lebo vraveli, ani sa vam nepytam ako vam je. A mala som fit loptu, to pomohlo ale nie na dlho. A este som mala kupel - ten tiez chvilami pomahal. Zalezi na tom ake su silne tie kontrakcie. Ja som s tym grcanim a vsetkym okolo mala este aj krvacanie. Fuj, to sa pamatam, ze som si bola dat sprchu a tam to zo mna tieklo. TAkze som koncila epiduralkou, lebo to sa uz nedalo vydrzat po 21 hodinach kontrakcii. A koncila som na sala emergency cisarakom kvoli tomu neprestavajucemu krvacaniu.
Dalsie porod len planovanym cisarakom, no co aspon si nemusim uzivat zas tu bolest. Ale zas som rada ze som ju okusila, lebo aspon viem, co to je.

ladywitch26
25. dec 2009

tinka, ty uz na to dlabes asi ako ja,ze? 😀 ja som posledne dva tyzdne v robote, co bolo 37-38tt uz dvihala aj 10kilove prepravky, len nech konecne porodim. ale akurat ma z toho riadne bolel chrbat a nepomohlo nic, mala sa narodila 8dni po termine. cele tehu hrozilo,ze porodim predcasne a ku koncu sa zrazu rozhodla,ze sa tam bude drzat ako kliest 😀

ladysparky, ja puder vobec neodporucam, presne ako vravi zdenka. na ritulu sudocrem, ten bol najlepsi.

inak ako bola stanka vcera zlatucka, tak dnes sme si uzili. neviem,ci zasa zuby alebo co, ale nervna cely den. len na rukach nosit, uz sme nevedeli, co s nou. 😖

zdenka, tak to si mala dobry brutus, s tym vracanim. ja som rodila "len" 16hodin, ale posledna faza, tlacenie trvalo vyse jeden a pol hodiny a tiez uz sa porodnik potil nervozny. az doma som citala,ze po dvoch hodinach uz hrozi, ze dieta dlho tlaci na dutu zilu v bruchu a do troch hodin najneskor uz robia cisarak,lebo hrozi udusenie baba.

catalin
26. dec 2009

ahojte babenky, sice trochu neskoro ale predsa:

Krasne Vianoce Vam vsetkym. Dufam ze ste si ich uzili.

tinkadublin
26. dec 2009

Aj tebe Catalin!

Tak zienky ako vidim uzivate si sviatky, no aspon stedry vecer sa vydaril. Zdenka, nejak uz vydrzte, uz len par dni a bude po kiahnach. Aj ked viem ze tazko,ked aj dnes bolo velmi pekne vonku.

Lady no tak nejak s tym setrenim sa. Drahy sa aj hneva ze to prehanam a mam viac oddychovat, ale ja nie som ten typ. Musim daco robit inak sa zblaznim. Dnes som uz normalne na nohach, som utierala zaluzie na oknach v celom dome 😀 Ked ja sa citim v pohode, stale mam energie dost, keby tie rebra neboleli ani sa necitim nijak obmedzovana.

Dnes som kecala na skype s draheho rodicmi a bola tam i jeho babka a samozrejme ukaz brusko, a hned vsetci spustili ze uz je nizko, ze ja uz coskoro porodim a pod. 😀 tak smiesno mi prislo, lebo ja sa na porod este necitim. Tak som zvedava co bude na kontrole v hospital 4.januara.

zdenkam
26. dec 2009

TAk to mne brusko vobec nekleslo.
Hej ladywitch, to zvracanie, no brutal som citala ze niektore zeny to maju spolocne ako su kontrakcie. Len tam nepisali ze ja budem ta "stastna" 😲

Ja som v tyzden porodu slapala na najvyssi kopec v okoli new Rossu Carricbyrne hill a figu pomohlo. 🙂

Ja som na ritku pouzivala len vazelinu a sudocream ak sa zapalila. To sa nam casto nestavalo ale

ladywitch26
27. dec 2009

tinka, to mne stare babky v obchode svorne tvrdili uz mesiac a pol pred porodom, ze ako mam nizko brusko, ze to bude zavcasu. no a vidis, 8 dni po termine nakoniec, uz som mala aj vyvolavacku naplanovanu. 😀 len ked sa tak nad tym zamyslam, tak ja som mala cele tehu brucho dost nizko, kamoska si mohla tanier nan polozit a drzal by, ale u mna nie.

zdenka, mna dva tyzdne pred porodom muz vlacil po nire valley, tiez slusne kopce. mne by sa tam pacilo kludne aj cely den, len problem bol zachod. lebo ku koncu to uz bol brutal, jak mi mala tlacila na mechur.a vlastne som sa nabehala kazdy den, lebo v praci mame asi 30schodov, po ktorych som denne tak 10-12x musela vybehnut. no a byvame na kopci, takze to tiez ked som isla na obed a potom domov po praci, tak som tiez ledva fucala. a vidis, nepomohlo. keby mi na poslednej prehliadke doktorka neodstranila tu hlienovu zatku, tak by mi tu vyvolavacku nakoniec aj museli dat.

nevestinka2010
27. dec 2009

ahojte
tak my meli fakt vesele Vanoce - v noci na Stedry den nam zamrzla voda a zacala tect az dnes rano 😅
Chtela jsme se vas zeptat... mely jste uz vybraneho GP pred tehu, nebo jste sveho doktora videly poprve na zacatku tehu? Ja bych tedy rada uz dr. znala predem... za tu dobu co jsme v IE jsem doktora nepotrebovala, tak zadneho neznam...
Je tu nekdo ze zapadu? Galway a okoli?
Kdyby nekdo mel zajem:
AIMS Ireland public meeting - Galway
Menlo Park Hotel
Wed, Jan 20th, 8-9:30 p.m.
www.aimsireland.com

nevestinka2010
27. dec 2009

a proc vlastne toto tema neni videt na mk.cz?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinkadublin
27. dec 2009

Zdenka tak mohli to tam napisat, aspon by si bola pripravena 😉 riadne si sa vytrapila, ale mas krasneho chlapceka a druhy porod uz bude ovela lahsi! Maly ako zvlada kiahne? Uz len par dni a prejdu nie?

Inak tiez neplanujem pouzivat nic ine ako sudocrem, akurat mam nejaky zasyp ci co na potnicky keby sa objavili, ale riadne puder nechcem pouzivat..

Lady tak ti si sa teda fakt nesetrila 😀 a vidis ono to pride kedy samo chce.. Mne maju prist rodicia na 10dni, pricom tu budu dva dni po termine, tak dufam ze este stihnu maleho, ale ked bude maly pretahovat 2tyzdne tak ho neuvidia.. ja som chcela aby dosli o dva tyzdne neskor, ale tam uz ocinovi nevychadzala dovolenka z prace, takze toto bol jediny termin, tak som zvedava 😅 ale v podstate je to jedno kedy sa narodi, len nech je vsetko v poriadku a je zdravucky 😉

Nevestinka, ja som si vyberala ze kam budem chciet chodit ked sme sa rozhodli ze chceme babo, ale nam sa zadarilo na prvy sup, takze som prvy krat videla moju gp uz tehu 😝 ale vybrate som mala ze kam chcem ist.. Inak mali ste teda riadne vianoce 😕 ze bez vody, wow..

Dnes nam tu zas svieti slniecko, aj ked fuka.. aj by sa dalo niekam ist na vylet, kebyze drahy nepracuje.. mna zas zacina pobolievat ten chrbat, tak to vidim aj dnes na vylihovanie a citanie knihy.. Baby citali ste nejaku literaturu o prvom roku dietata abo cosi podobne? Tehu knizky sme tu preberali predtym 😝 Ja som si kupila od Gina Ford - Contended Baby's First Year (abo tak nejak sa to vola), a zatial som veeeelmi spokojna, paci sa mi, pekne rozpisany kazdy mesiac a tak.. no uvidime ci cosi pomoze ked bude maly na svete..

Fidka no tak si ten tyzden riaaaadne uzite spolu ako rodinka, ked stale len praca a maly atd 😉

Tak prajem vam vsetkym krasny predlzeny vikend, kedze zajtra je bank holiday, uzite si ho a nech vam praje pocasie .)

kacenkalm
27. dec 2009

ahojte baby
tak ako ste sviatkovali? 🙂 chcem sa spytat,kojim malu,ma 3 a pl mesiaca a rozmyslala som zeby som jej uz zacala davat po malych kuskoch nastruhane jablko,alebo piskotky a tak...pretoze to je hladoska mala a mliecko ju sice zasiti,ale o dve hodinky je zas hladna,aj vo dne aj v noci.... 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinkadublin
27. dec 2009

Fidka to je super ze dojde sestra, ja tu mam brata a chybal by mi kebyze je na sr, aj ked sme nebyvali spolu tak sme sa stretavali, predsa len ked vyrastas s niekym 20rokov v jednej izbe.. 😀

Neboj az tak do bodky si tie knihy neberiem k srdcu, ale radsej vediet o moznych problemoch dopredu, ja viem ze zivot nie je taky jednoduchy ako v knihach. Ale aspon zabijam cas niecim uzitocnym a pomaha mi to po psychickej stranke, lebo ma niekedy prepadne panika ci to tu sami zvladneme a ci budem dobra mamina. Ale to tak v medziach normy, ziadne depresie nemam 😉 No urcite sa najviac naucid uz v praxi v realnom zivote .)

tinkadublin
27. dec 2009

Kacenka sice osobne skusenosti nemam, ale tiez sa mi to zda priskoro, co poznam baby tak zacali az od 4-4,5mesiaca ak bolo baby na UM a od 5 alebo 6.mesiaca kojene deti. Tak ale je to na tebe, mozes sa spytat aj gp abo public health nurse..

ladywitch26
27. dec 2009

kacenka, ja som tiez malej zacala davat az od 4 a pol mesiaca a mne za zdalo krmit ju kazde dve hodky uplne normalne. az ked zacala pytat po hodine, tak som dala prikrmy. a nezacinaj ovocim a uz vobec nie piskotou. zacni napr. zemiakom alebo mrkvou. potom to mozes miesat a postupne pridavat inu zeleninu. ale ovocie som napr. zacala davat az po mesiaci, cize ako 5 a pol mesacnej a piskoty tiez tak. inak co som si vsimla, tak deti maju take obdobia, napr. jeden tyzden su strasne hladne, asi vtedy viac rastu. a potom zas pride utlm. mne tak mala zvysovala davky, okolo stvrteho mesiaca, az sa dostala na 900ml mlieka za den a potom behom par dni zrazu len 500ml. to trvalo nejake 2-3tyzdne a potom zasa zacala viac papat. aj teraz mi mimo zeleniny a maska vypila este 800ml mlieka, ale od vcera ma zasa utlm. vcera vypila len 600ml a dnes dokonca len 440ml. tak len chvilu vydrz, asi ma rastovy sprint a po case zasa bude mat utlm. bolo by skoda uz do nej pchat nieco, co nemusi este vediet dobre stravit.

nevestinka, ja som vystriedala dvoch GP, az nakoniec, ked sme sa rozhodli, ze chceme babo, som si nasla dalsiu GP. je lepsie, ked ju poznas este pred tehu. nemusi sa ti nakoniec pacit a potom je to uz tazko menit, ked si tehu, lebo podpisujes zmluvu u nej.

zdenkam
27. dec 2009

Kacenky, ak je na umelom mlieku, tak by sa aj dalo, ak na kojenom, tak to je asi este privcas, doporucuje sa az v 6 mesiaci. na umelom v 4. Ale az tak strikne sa toho netreba drzat.
V ziadnom pripade nie piskoty, biela muka - no vobec nie dobry napad. Navyse sa vravi,ze varena zeleninka, teda aj ja som tak zacinala, bramborky a mrkvicka . jedno alebo druhe a potom uvidis. Navyse aj sa zacne so sladkymi prikrmami, dieta si zvykne ako na prvu chut na sladke,casto potom odmieta inu chut.
Nemusi to byt pravidlo.Ale tie piskotiky isto nie. Boze my sme asi az po roku s piskotikmi zacali.

Mne dosla maminka mesiac po porode. Ja si to aj chvalim, lebo som chcela si zvyknut najprv na chod domacnosti s babom a musim povedat ze az potom odisla po 7 dnoch, tak to bola makacka zas sama.
Na potnicky sme nic nemali,lebo v Irl ani nehrozili, tu neni dost teplo. Doma ich chytil ked mal 3 mesiace ale to len cista voda a lahucko obleceny a samo preslo. Vtedy bol koniec maja a to teplo, no bol z neho riadne nervozny,odvtedy uz do sr chodime len zaciatkom maja a potom v septembri. Neni zvyknuty na slovenske horucavy.

Tinka, dakujem za opytanie,uz sa krasne susia kiahne a ozaj ich nemal take hrozne ako ja alebo co pocujem v okoli /vela ludi tu ich teraz ma, teda deti/ niektore deti ich mali aj v puse a krku.
Takze zajtra uz ideme do parku, lebo uz nie su infekcie. V momente ked sa netvoria dalsie a susia sa stare, tak nie je nebezpecny pre okolie. Ufff, tak mame prvu detsku chorobu zo zoznamu skrtnutu a uspesne za sebou.
Iri vravia: it take for chicken pox 3 day to come out and 3 days to dry out. A sedi to aj podla lekarov. 🙂

Nevestinka, ja som si vybrala lekara podla doporuceni okolia, lebo tiez som predtym ziadnu skusenost s lekarom nemala.
A predstavte si, ze co sme teraz boli u neho potvrdit tie ovcie kiahne, tak mi dokonca nauctoval len 25 eur, lebo ze to bola brief visit. Sak som nan vybafla,ze chicken pox a on ze hej, ze early stage. A vsetko som vedela o nich, takze nebolo mi co radit. 🙂

ladywitch26
28. dec 2009

k tomu GP, mne tiez raz nezauctovala nic. dala som si na sr vybrat znamienko a mala som tam tri stehy, co bolo treba vybrat. chcela som aj sama, ale bolo to na chrbte a muz sa bal obycajnymi noznicami, tak som sla ku nej a potom sa pytam,ze co za navstevu, a ona len mavla rukou.

inak tiez asi teraz pojdeme domov nejako v aprili a potom az na jesen, lebo mala tiez tazko znasa tie horucavy. teraz sme boli sice v septembri, ale cez den byvalo stale 30stupnov, co bolo fakt dost a mala mi z toho ochorela. narodila sa tu sice v maji, a nejake dva tyzdne boli aj tu riadne horucavy, ale to som s nou zostavala vtedy vo vnutri a sli sme vonku az po siedmej vecer, ked uz bolo znesitelne. no a potom cele leto tradicne prsalo, tak nie je zvyknuta na take horucavy.

nevestinka2010
28. dec 2009

ahojte, tak mame zas krasne namrzlo 😉 Trubky vody uz mame obalene, snad uz nezamrznem 😀
diky za reakce, budu casem hledat nejakeho GP v miste kde bydlime, zkusenosti tu maji kolegyne hodne z jinych mestecek a co mi poradila jedna, ze hlavne abych nemusela nikam daleko dojizdet, coz je logicke, tak proste zajdu casem nekoho najit.
Jsou tu jeste nejake pred-snazilky? Vy uz jste vsechny tehu nebo mamicky 😉
Mejte se krasne

arian
28. dec 2009

Ahojte!

Tak u nas sviatky v pohode, len na stefana sa k nam dotrepal manzelov kolega opity ako doga (nie kamarat, ledva sa rozpravaju), nemohli sme sa ho zbavit, usla od neho zena a on nemal s kym pit. Manzel robi na disco, potreboval si pospat a namiesto toho, behal okolo kolegu a potom ho viezol domov. A aby nestacilo, rano o 10 bol u nas znova (byva 7km od nas a slapal peso), ale to ho hned manzel odviezol domov.

Zdenka a maly ako? Uz to prechadza?
Tinkadublin, aky bank holiday je dnes? Manzel je normalne v praci..? Aj vy pracujete? Ako to tu chodi, ked v ten den idete do prace? Zaplatia viac? Pytam sa preto, lebo manzelov sef je strasny....ani pohar vody by nikomu nepodal.

Kacenka, ak ste na umelom, pockaj este mesiac a ak na materskom pockaj 2. Najlepsie zacat zemiakom a o tri dni pridat kuracie maso. Cele rozmixovat a nicim nedochucovat. Maso je mlieku podobnejsie ako zelenine, preto sa teraz odporuca hned od zaciatku. Ovocie az neskor, zvykne si na sladke a ine nebude chciet. S piskotami by som tiez pockala aspon do 9-10 mesiacov. Ale musis si sama zvazit, kazda mame iny system a nikto by nam donho nemal kecat 😉

Matko sa prave zobudil tak letim za nim- vcera nemohol zaspat tak dnes dospava.
Majte sa, papa.

ladywitch26
28. dec 2009

arian, no to ste mali veselo s tym kolegom. mna by asi porazilo 😀

inak dnes je bank holiday, ale nie public holiday. cize banky, urady a napr. lekari maju zatvorene, ale obchody funguju normalne. len ja mam tiez volno, lebo by to malo byt zaplatene ako sviatok, ked pracujes. ked som doma,tak to budem mat preplatene, ako by som bola v robote. a v piatok to iste. co ma velmi tesi, lebo robim len utorok a stvrtok tento tyzden. 😀

a o tom mase som nepocula, ze sa moze tak zavcasu, ale malej som uz po nejakom tyzdni, odkedy som zacala prikrmovat, dala aj masko a isla mi aj misku pomaly spapat 😀 tie piskotky som jej davala od 5 a pol mesiaca, ale co su tie bezlepkove, aj to som jej pridavala do kasicky ryzovej, lebo sa mi zdala taka riedka moc, tak len na zahustenie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre