Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

tinkadublin
31. jan 2010

Baby mna to cakanie uz nebaviiiii 😝 ja uz ani neobsedim, neviem najst svoje miesto, uz zacinam byt cela nervozna nejaka..

Arian nuz hej este stale som cela 😉 nasi by mali dojst zajtra vecer, aj ked zatial este stale je na vychode SR snehova kalamita, ze len s retazami pustaju auta na dialnicu tak dufam ze sa dostanu na letisko do Budapeste..

Ladysparky davaj si pozor!!! A to nic ze si nesikovna, to ja tiez cele tehu do vsetkeho narazam a tak 😀 len bud opatrna dobre? .)

catalin
31. jan 2010

tinka, nebud nervozna, drobec sa rozhodne kedy je cas ist von, ja som si to stale hovorila, ze nemozem byt tehotna navzdy, vychutnaj si posledne chvile s malym brusku aj ked potom ked ho budes drzat v naruci bude iny exitement..ja som bola nervozna len z ludi a vecnych otazok...tak ako ty...myslim na teba a drzim palce 😉

tixi
31. jan 2010

sparky heatons v Dubline nemame, teda aspon o tom neviem, ale urcite budu mat nieco za rozumnu cenu v Dunnes, ja nie som nejaky drzgros ale na Slovensku vedia byt fakt prehnane ceny, tak sa mi zda rozumnejsie urcite veci nakupit tu.Ked som si precitala, ze si spadla z postele az mi presiel mraz po chrbte, este ze to takto dopadlo
arian ja som tiez knihomol, v poslednej dobe som sa dala na slovenske spisovatelky, momentalne mam rozcitanu od Keleovej-Vasilkovej Rozbite stastie, mam strasne rada jej zaner, pise vlastne zo sucastnosti
mate niektora skusenosti s monitorom dychu Angelcare?Na Slovensku som totiz typ AC401 nasla najlacnejsie za 135eur a tu ho maju za 99, v testoch ich znacka bola jednoznacne prva, len teraz neviem ci aj ten typ 401 ma dve podlozky alebo len jednu, nikde sa k tomu nemozem dopatrat, zajtra asi nabehnem do obchodu a pre istotu otvorim ktabicu 😀
tinka neboj, uz to urcite pride kazdu chvilu, ja by som asi tiez radsej rodila o tyzden pred terminom ako tyzden po, lebo to cakanie musi byt umorne

zdenkam
31. jan 2010

Ladysparky, dakujem. pocasie bolo jednym z darcekom, kraaaaaaaaaasne , slniecko sice zimne, ale dazd by bol riadne fuj
A baby uzasne to dopadlo, lepsie ako som kedy dufala.

2O deti, velke priestory, kto mohol aj vonku a facepainting velky uspech az na nejake 4 deti co to nechceli, vsetke deti, si to dali urobit a aj ta pani ma chvalila, ze to bol super napad a jedna z hosti 4 rocne dievcatko vravelo maminke : Mummy, I am having fun can we stay for night?

Za vsetko snad vravi, ze sme zacali o 3 a posledni hostia odisli po 18.3O. To bolo tiez super, ze ziadny 2 hod limit ako to je na tych indoor playground zvykom.

TAkze babenky a toto vsetko bolo vdaka kontaktom ktore som si vytvorila este pred 2 rokmi cez Mt group. Tie kontakty tie 2 roky pretrvali, lebo sa stretavame.

Urobila som album. Sialene sa tesim tomu ako to dopadlo. Krajsie to fakt byt nemohlo.

Fotecky su v albume.

susanne.k
31. jan 2010

baby pytala som sa minule ci niektora nema skusenosti s detskymi pridavkami, ze ak je tu iba chlap a cela rodina s detmi na sk alebo cz ci sa da poziadat o rozdiel medzi sk a irskom. Sused sa ma na to pytal ale tusim ze to bolo niekedy a teraz uz sa to neda. Ak mate niektora s tym skusenosti napiste my to do posty lebo vas nestiham citat, mala my da zabrat a potom utekam do prace.

Nasa mala zacala chodit uz asi 2 dni tomu? Je to take smiesne.

zdenkam
31. jan 2010

Tinka a zajtra uz mozes rodit, nech to dopadne podla tvojho tusaka a nasi synovia budu slavit v rovnaky den.
Ty, to by bola , fakt sranda, aby by ano.
Ak nie, neboj, dojde aj na Teba. A doprajte miminkam posledne minutky pocut este maminkino srdiecko z vnutra, ved uz cely zivot budu mimo vasho tela.
Ja hoc to je inavne, radsej az po termine nez pred terminom. Som odhadlana napriek vsetkym nastraham si to uzit do poslednej minuty.

Ale proste pri prvom dietatku sme vsetke nedockave a ani ja som nebola ina.

tinkadublin
31. jan 2010

No Zdenka sak mu aj dohovaram, ze dnes v noci by sa uz mohol zacat tlacit von nech ma Patrick spoluoslavovatela narodenin 😉 ale ked nie tak nie.. nechavam na nom, len uz som takaaaaaa nedockava vazne, uz ho chcem vidiet a drzat v naruci a pravdupovediac cim dalej tym viac ma vsetko zvnutra zacina boliet ako tlaci na vsetko maly 😝 tak ale snazim sa zamestnat nejak aby mi to cakanie ubehlo..

Som rada ze party dopadla tak suprovo, fotocky su krasne, na tej farmy to musel byt pre decka riadny zazitok, sa aspon mohli vyblaznit a ako pozeram vazne ste mali pekne slnecno 😉 Zdeni uz sa pekne zacina ukazovat brusko 😉

Tixi je heatons aj v dubline, celkom dobre veci maju, jeden je v Tallaght - Square shopping centre, a este je v Carrickmines tusim, ale to neviem kde presne je.. No ak to mas od ruky, tak sa ti velmi neoplati cestovat do square-u, aj ked je to hned pri konecnej luasu.. ak ti to nenahli o take dva tyzdne mozem tam s tebou kludne skocit 😉 lebo v heatons robi kamoskina sestra, ta z litvy co so mnou pracovala a sme ostali velmi dobre priatelky a jej sestra nam dava stale zlavu 30% na vsetko co nakupis, tak je to super nakup, vzhladom na to, ze uz jednak su dost lacni 😎 ale asi urcite najdes podobne veci v pennys ci dunnes.. ja len ze keby si tam chcela kuknut..

Tusim Ladysparky kupovala angelcare vo smyth tak sa jej skus opytat aky typ ma..

zdenkam
1. feb 2010

Tinka hej, uz mi to vsetci vravia. A ja ho tak hrdo ukazujem to brusko. 🙂

Baby, ale sialene, zacina ma trapit nespavost. Proste sa mi neda zaspat, dokaz....je 2.15 rano a ja som sa od 23 snazila zaspat, prave som to vzdala a vydala sa cosi zobnut o chvilu urobim druhy pokus, ale citim sa ze nemusim spat vobec.
Boze, to budem zajtra znicena. 😒

zdenkam
1. feb 2010

Txi, a tema spaci vak, ja som ho prve 3mesiace nepouzivala a zalezi aky hruby kupis. Nas paval v tensom aj v lete. A su hadam az do 2 rokov. Videla som u kamosky veliky. Ale myslim, ze nasho sme davali do roka, potom uz pod perinu normalnu pohoda a nikdy nebol ze pod nou.
My sme mali perinku, ale malemu uz v nej po 5 t vytrcali nozky a zospodu sa nedala zavriet, jak bol dlhe mimino, ale spinkat v nej pohoda, rucky vonku, nozky nezakryte, len na brusku zaviazana a preto sme ho este prikryli. On spaval v moset basket hned po mojej ruke prave a pri stene, tak ani spadnut kam nemal ani vyberat z postielky som ho nemusela, len sa zobudila a prelozila na kojenie do postele a zas prelozila spat do basket, lebo my sme vtedy spali len na matracke, takze vsetko to bolo v jednej urovni /postel nam sialene skrypala, tak sme ju zrusili/.

Tak hladam toho fotografa tehu fotiek, nieco som uz nasla aj u nas v New Rosse vo fotoaeliery. Asi si to dam ako darcek k narodeninam 33trom. 🙂 Ale tie ceny su fakt sialene.

Janec, ja som videla krasne fotky u kamosky to co robi aj obycajne pixi foto a ti su aj v obchodnych centrach. Na fotkach tie deti vyzeraju fakt uchvatne.

zdenkam
1. feb 2010

Este stale nespim. Mate niektora skusenosti s tehotenskou nespavostou. Kdesi som citala ze sa to stava.
Mam sialene vela energie, tak sa citim.

'TAk som si nasla art fotoatelier doma a napisala mail, ze ci by sa dala tehu fotka v case, ked budeme v marci doma. Jednu by som chcela aj s Patrickom ako hladka brusko alebo take cosi /ci pusinkuje/. Teraz budem nedockavo cakat co odpisu.

Ok, bezim vycikat a skusit o5 spat.

tixi
1. feb 2010

zdeni krasne fotecky, deti mali urcite obrovsku radost a bol to pre nich zazitok 🙂 no chutne brusko sa ti tam zacina ukazovat 😉
ja som trpela nespavostou, ale pred tehu, brala som specialne bylinkove kvapky, strasne drahe ale pomahali a hlavne nesposobovali zavislost, prve mesiace tehu som dokazala zaspat ako drevo a teraz sem tam mam problem, hlavne ked si dam poobede kavu.Rannu kavu musim mat, sice pijem slabsiu ako zvycajne ale mam nizky tlak a aj doktor povedal, ze v pohode, len nie nejaku silnu.Mozno by ti vedel pomoct caj od Herbexu, vola sa vecerny caj na dobry spanok, skus niekoho poprosit nech ti ho posle zo Slovenska, alebo ak mate aj tu niekde pobliz slovakshop tak sa skus opytat.Ja som minule tiez mulatovala do jednej rana, neviem co mi bolo 😒 citila som sa ako keby bolo poobede a nie noc, no a po caji som zaspala do hodinky.
daj potom vediet, ze ako s tym fotoatelierom, ja som tiez uz sondovala na nete, ale nasla som jeden az v Bardejove a to je dost daleko.V He co je jeden, tak ten nestoji za nic, podla mna tam tehosku este ani nefotili 😀 teraz ma napadlo, ze jeden super fotograf je zo Sniny, mozno ma aj vlastny atelerier, skusim zistit.

zdenkam
1. feb 2010

no tento v mi robi pekne portrety aj mimina, tak hadam aj tehu urobia. Ani neviem kde v Mi je. Ani som o nom nepocula. Inak ja mam tlak 9O/6O aj prvy trimester, ale teraz sa uz dvihol. Ja kavu nerada, nikdy som ju nepila.

Tixi, dik za radu, ako zaspala som azo 4.3O a hore je Patrick od 7.15, tak uvidime ako casto sa to bude opakovat.

Inak som nasla krasnu vec a jak teraz mam kamosku tu co oslavoval jej syncek s nami, tehu, caka na konci februara babo dievcatko,tak jej to idem kupit. Aj susede Irke, ta tiez bola vcera na oslave a caka v maju dievcatko. No kuknite tie ciapocky. Fakt jedinecne, tu v Irl take nikto mat nebude. TAkze im to kupim babatkam az sa narodia
www.mimibazar.sk/tatianaturner

tixi
1. feb 2010

zdeni tie ciapocky tu ponuka aj nejaka baba na MK v bazari, skus sa pozriet do historie, mozno je to aj ta ista
kedze si minulu noc toho vela nenaspala, mozno dnes odpadnes ovela skor ako zvycajne 😉
ja sa chystam do mesta na nakupy a na revenue ohladom dani, zatial len pre muza, pretoze ja este nemam P60, zamestavatel si dava na cas 😠

tixi
1. feb 2010

a este k tym daniam, vyplnila som ziadost Rent 1, cize na vratenie dani z byvania, potom income Levy Refund a P21, no neviem co s Form 11( pay and File Income Tax Return for 2009), ved to ma 22 stran!!!mate niekto s tym skusenost

tixi
1. feb 2010

dnes rano, ked som sa prebudila tak ma hned napadla tinka, neviem preco ale mam tusaka, zeby sa uz nieco dialo a telepatia fungovala???

zdenkam
1. feb 2010

No neviem, Tinka ma moje cislo Tixi, ze ak by to prislo na svet, ze mi da vediet.
Uvidime.
Ale ja som na nu dnes extra myslela, doslo nam blahozelanie k maleho 3. rockom. Od babiek a dedkov zo SR a cr dosli piatok, hostia davali vcera a jedine presne nacasovane. Od Tinky dnes.

DAKUJEME. Je krasne, take akurat pre nasho draka posadnuteho diggers 🙂

Alienka, okopirovala som ti tie texty /konecne/ zajtra poslem listom.

Tixi, vobec necitim unavu, vobec a spala som tak 3 hodky. Nechapem.

My ideme na revenue stvrtok s muzom, vsetke forms tam uz maju, len im chybalo moje P6O a aj to som poslala v piatok, ale muz stale plati dane ako single, tak ideme poriesit preco a pojdeme aj na vylet do Johnstown castle, ak bude pekne ako dnes.

tixi
1. feb 2010

snad dnes vecer zaspis, pre istotu si pred spanim sprav mlieko s medom, je to zdrave a ukludnuje to organizmus
tak som dnes nabehla do obchodov a kupila som ten monitor dychania, je to vlastne 2v1 pretoze to funguje aj ako baby vysielacka, musi sa to pred prvym pouzitim nabijat 15 hodin, tak to hned zajtra odskusam 🙂
no a v Pennyse mali sleeping bags za 9 eur, tak uz mam jeden svetlo modry od 0-6mes. a druhy maslovy od 6-12mes.Babatko po narodeni este nema dokonaly termo telovy system,takze to urcite vyuzijem aj v lete, nemalo by mu v tom byt horuco ak ho uz nicim neprikryjem.
Kolko potrebujem nocnych kosiel do porodnice ak tam budem priblizne sedem dni?Ja som si dnes kupila jednu, lebo druhu som si nevedela vybrat aku, ale pocitam, ze este urcite jednu mi bude treba plus nieco tesne po porode, alebo ako to vlastne je...a v com sa vlastne rodi, ja viem mozno smiesna otazka, ale teraz ma to napadlo 😕
tinka Tallaght je pre mna dost daleko, ja zijem totiz priamo v centre, ak vies kde je Saint Patrick’s Cathedral tak byvam hned cez ulicu, ale dik za ochotu 😉
kukla som aj na tie kojenecke podprsenky, no v Dunnes a ani v Pennyse som ich nevedela nast a v Mothercare ich maju teraz v akcii za 17 eur, ale nechcelo sa mi ich skusat a hlavne sa tam prehrabavat

zdenkam
1. feb 2010

v sr budes happy neprikryt myslim. SAk tam byvaju sialene leta. Ale isto to vyuzijes o to by som sa nebala.
v Pennyse isto kojenecke podoprdy nemaju.Ja som mala 2 maslovu a bielu zo sr, to vyjde na rovnako.

Tixi, ja som mala na 5 dni tych nocnych kosiel 2 ale nestacilo mi. pocas toho kym som dorodila som mala na sebe aj manzelovo triko, to jak nocna kosela, taky je dlhy. 😀 a v trom som aj rodila. 😀 Mam ho na prvej fotke po odvoze zo salu a cakaniu na prevoz na izbu, ked Patrick tahaaaaaaal didi ako drak. Ze to tie deti hned tak vedia. NO hej, reflex.

Skusim isto ten med. Inak maly dospava vcerajsie zazitky a ja som napokon predsa len odkacla, ked som si lahla uspat ho. Spala som hodku a 15 minut a este by som spala.

Kvoli tomu nedokonalemu tel systemu sa zevraj ma zvlast v zime brat babatko vonku az na 7 den pricom tak na 5 den, sa ma vziat tak na 1O minut na balkon oblecne ako vonku. To som fakt dodrzala. Ale letne baba, to isto maju inak, sak je vtedy teplo, chvalabohu ze tak....lebo si neviem predstavit s Patrickom trcat doma 7 dni, ked pride sestricka alebo bratcek? 🙂

Stredu idem za gp, chcela som vzial aj maleho nech pocuje tlkot srdca, ale volne mali len stredu doobedu a to je on v skolke, tak hadam potom v aprili. 1.3. mam 2O weeks scan a 23 ten 3D v Mi, ale tam ho nevezmem, to by mu bolo dlho.

zdenkam
1. feb 2010

Tinka dnes rano porodila 7.2O krasne zdraveho chlapceka.
🙂 🙂 🙂
'Akurat napisala spravu. Tak to vyslo, nase deti maju spolu narodky.

Bolo to rychle za 4 hodky od prichodu do nemocnice bol na svete. Pise ze je dost dotrhana, pozasivana, ubolena, ale vsetci su stastniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.

tixi
1. feb 2010

jeeej, to mam radost, tak predsa, ved som to rano pisala, ze hned po zobudeni ma napadla tinka, ze by sa zo mna stavala vestica... 😀
tak to mala raz-dva za sebou, ked len 4hodiny, hlavne, ze su v poriadku, juj fakt mam radost 🙂

ladysparky
1. feb 2010

jeeeeej, aka krasna sprava, super datum 🙂 🙂 🙂 🙂 tinka gratulujeeem, zvladla si to 😵 😵
joj, teraz som tusim na rade ja 😅
no nech uz je marec, aby som vam tu mohla napisat podobnu spravicku.. snad v nemocke je 3G siet, aby som s vami mohla byt cez mobil a stale 😀

zdenka, pekne fotky, vidiet ze ste sa super zabavili na oslave. som rada 😎
a na unavu neviem co ti poradit. tie bylinky by som neriskovala, v tehu sa vselico nemoze. ale to mliecko skus, snad sa tuto noc dobre vyspis

tixi, ja mam tento monitor dychu http://www.toys.ie/Angel-Care-Monitor-Sound-and... je s jednou podlozkou a ako hovoris, da sa pouzit aj ako vysielacka
nocne kosele neoblubujem, ale aj napriek tomu som si kupila jednu po porode a dlhe panske tricko cervene na porod 🙂 a ostatne mam pyzama - jedno s gombickami, dalsich niekolko kusov normalne - pri kojeni jednoducho vyhrniem. a kolko treba? ja mam v zozname 4-5ks..
tie tehu podprsky za 17eur v mothercare su za dobru cenu, ak ich chces kupovat tu. pozrela si tu slovensku stranku clematis? mne dnes prisli bra extenders, lebo ma troska tie moje tahali pod prsiami, tak som to takto poriesila.. uz ich hadam mozem nosit aj teraz 🙂

tixi
1. feb 2010

bola som na tej stranke clematis, ale ked kliknem na e-shop tak mi vypise, ze po-up blocked ☹
no este, ze ste mi poradili kolko tych kosiel, musim zas niekedy nabehnut do mesta a kupit este nejake
takze mame rovnake monitory, neda sa ten odkaz zkopirovat, ale tusim mas tiez AC401

mamartinka
1. feb 2010

Tinka gratulujeeeeeeeeeeeeem.Snad bude coskoro vsetko dobre.Ako bol maly velky?Dufam ze budu zdravy a ze bude mat mamina vela mliecka.Nech sa Ervinkovi na tomto svete paci.

fredika
1. feb 2010

Tinka, srdecne blahozelam 🙂 vidis, konecne si sa dockala... prajem vela zdravia a radosti z maleho Ervinka. 😉

baby, dlho som sa neozvala, tak mozno ste aj zabudli, ze vobec existujem 😀, ale ja vas citam stale.
ladysparky, ak si spominas tak mame priblizne podobny termin, neviem aky mas presne ty? ale myslim,ze skor ako ja. ja na 15.3., ale minule mi iny lekar zase povedal,ze 21.3.tak uvidime. hlavne nech to rychlo ubehne, nejako sa neviem dockat.

vcera som pochystala vybavicku, teda vecicky pre malu. hlavne,ze zaklad-kocik este nemame. snad sa podari a do mesiaca sa dostaneme do dublinu ho kupit. ale veci do nemocnice pre seba este vobec nemam kupene. ani kosele, ani podprsenky, nic.

zdenka, paradnu oslavu ste mali. maly uz ma 3 roky, velky chlapina z neho 😉 buduci rok budu oslavovat s malym Ervinkom spolu.

laura_cork
1. feb 2010

Tinka blahozelaaaaaaaaaaaam🙂 Tak uz sa konecne vidite a objimate🙂 A aky krasny datum, 1.2.2010!!! Maly Ervino vedel, preco caka🙂 Prajem mu vela zdravicka a stasticka v zivote!

Ja som dnes dostala list z nemocnice, na prvy ultrazvuk, 18.marce, co budem uz v 14. tyzdni, tak trosku haluzim, ci to nie je neskoro:( To cakanie je nekonecne...No co sa da robit.

Zdenka, pekne fotecky, kopu deticiek, vsetko pekne farebne, vesele🙂

tixi
1. feb 2010

laura to si este na tom dobre, ako som uz pisala ja som mala prvu poradnu v nemocnici az v 19tt asi mali vela zien, alebo co...pre mna vobec nebola podstatna irska nemocnica, kedze kazdy mesiac chodim pravidelne k GP a ten mi vzdy urobi ultrazvuk takze vidim maleho 😉 a inac ako sa citis 🙂

tixi
1. feb 2010

fredika, neboj nezabudli sme na teba 🙂 no tie veci by si si uz pre istotu mala nachystat, keby nahodou nieco, ja ako sa poznam tak uz budem zbalena od konca siedmeho mesiaca 😀
inac dlho tu uz nebola mishka a kacka27, zenusky co je s vami??? 😕
fredika teraz ma napadlo, ze este stale trva vypredaj v Mothercare a niektore zlavy su aj na kociky, no neviem do kedy trva

ladysparky
1. feb 2010

tixi, skus tento link http://shop.clematis.sk/
a ten monitor neviem aky typ je 😀 na stranke nie je napisany a hore na poschodie sa mi nechce ist 😀 ale asi to je uz aj jedno, ked mas kupeny 😉 hlavne nech sluzi
a prosim ta, tvoj GP ma v ordinacii mašinku na ultrazvuk? tak ten je dobry.. ja som bola u 4roch roznych GP a ani jeden nemal, a iba jeden z nich mi pocuval srdiecko takym strojom. ostatni len pomačkaju brucho, omeraju tlak, skontroluju moc a dovidenia.

fredika jasne ze sme nezabudli, ale mohla by si chodit castejsie 😝 😀 termin mam 8.3. podla slovenskeho dr a 9.3. podla irskeho dr.. neviem preco, ale stale si myslim ze nasa malicka sa malicko poponahla. ale snad do 1.3. vydrzi, tak by som ju chcela mat na jar, ze az 😎 ale samozrejme, nic sa nedeje, ked to pride skor. hlavne aby bola zdravucka
hovoris ze este kocik ani veci do nemocky este nemas? juj, no najvyssi cas.. neviem ako ty, ale ja sa uz ledva gulam a nakupovanie teda cim dalej tym menej oblubujem..
kolko si pribrala? ako sa citis? meno stale nemas nahodene v pase, este ste sa nerozhodli?

ladywitch26
1. feb 2010

baby, co ste z dublinu a okolia, organizuje sa protest proti tomu, co uz doraba slovenska vlada.bude pred ambasadou, tak ak chcete blizsie info... IP

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre