Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

tixi
11. feb 2010

ahojte, fidka som rada, ze si spokojna s ucesom 😉 ona ma fakt neporovnatelne dobre ceny a zaroven sikulka

janec skusim kuknut aj tie vecicky pre newborn, nech mam pre kazdy pripad aspon nieco take miniaturne 🙂

no a s tym balenim... u mna to urcite nebude take jednoduche, ja som puntickar, takze ziadne hadzanie do krabic nebude 😀 musim si v tom vytvorit nejaky system, aby som potom vedela ktore krabice poslat uz tento tyzden a ktore az neskor a co si este nechat a zobrat zo sebou do lietadla

zdenka, ze 28 hodin uff, klobuk dole, ale stalo to zato no nie?musim kuknut do albumu co si to nakupila 😉

cesnacku ja zboznujem!!!zeby zajtrajsia vecera?musim nahovorit muza nech spravi, zajtra je doma 😝

zdenkam
11. feb 2010

Tixi, jasne stalo to za to, ale este mesiac po porode som tvrdila, uz deti nikdy viac kvoli tomu ake to bolo. A aha, vedela som, ze zabudnem.

Ladywitch, to vravi vela ludi s adopciou, ale to nie je taka sranda. Podla mna je to krasna myslienka, ale nie je vsetko zlato co sa blisti. Petr - moj manzel ma najlepsiu kamosku /byvala priatelka/- vidite aka sme my tolerantna rodina-sme sa aj spolu stretl 2xi a malemu kupila darcek 🙂 a ta nemoze mat deti, tak si s muzom adoptovali. Predcasne narodene dvojicky. Ako teraz maju 5 rokov - spusta zdravotnych komplikacii, operacie nozky, ocka. Ale ja ju obdivujem aka je tomu oddana. Ako aj pri vlastnych detoch obcas prasknu nervy, tak ja by som sa bala ako by som zvladala ak by to bolo pri osvojenych.
A tiez mam kamosky a tie si bravali na Vianoce a sviatky dievcatko Romske z detskeho domova.
Ale kazdopadne, myslienka je to uzasna.

Ladywitch, konecne mi je jasna ta prezyvka. Jo a ladysparky preco ta prezyvka?

A dobre vediet to o tom cisaraku, ale asi fakt viac deti nehrozi. Mam pocit, ze z pritomnych bab, som tu najstarsia rodicka
😀 ale v praci mam zakaznicku a jej dcera ide rodit v 4Otke druhe dietatko. Prve ma 2 roky.

Tixi, Janec, kuknite fotku s tym ucesom. Ako vyzera to klasicky okolo, ale vzadu to je vystrihane. Vsak vyzeram lepsie nez predtym? Teda, ja sa citim a to je podstatne.

Tixi, tak to si jak ja, ja tiez puntickar. Pri baleni bolo vyznacena, co do ktorej izby patri, ze skatula kuchyna, skatula - satnik. 🙂 a ja som este taky planovac, nech sa je na co tesit. Ja proste plany potrebujem, vies, tesit sa na buducnost. 😀

susanne.k
11. feb 2010

sk telku sme kupovali u nas iba ten prijimac s kartou a ostatne sme uz mali tu parabolu aj ten snimac na parabolu kedze sme uz predtym mali digi a upc. Parabolu mame 120 cm lebo taku nam odporucali 4 roky dozadu a ta nam ostala, vraveli ze ma lepsi prijem.

ladywitch a ako to vestis? da sa to aj na dialku?
mala by som zaujem o nieco take.

ja tu kartu zo slovakpointu mam tiez ale predtym neboli a zvykli sme si na irske a polske produkty a ked tam mame cestu tak si nieco kupime a dost lietame aj kazde 3 mesiace domou takze si drobnosti donesiem. Samozrejme okrem kofoly a vinei.

janec79
11. feb 2010

fidka: no som zvedava, takze muzik sa tiez potesi🙂) A ona prisla k tebe, ci kde strihava? Veru idem aj ja v najblizsej dobe trosku pristrihnut vlasy, i ked som nakratko, ale o to horsie-aj cm vie narobit neplechu...A nezabudni dat vediet, ako to s tebou vyzera toho 27teho.

zdenka: ta charity kupa sa ti fakt vydarila!! A aj uces musim pochvalit, lepsie to vyzera-upravenejsie. Pocuj, ked pozeram na tie tvoje nohy a ruky-ved ty si take tintitko!!!!! A to s tym autom – to co za kretena bolo??? Nastastie je to za tebou bez akychkolvek nasledkov.
No dufam, ze to s tou anglickou vyucbou prinesie ovocie, ja som sa na to chystala uz doma a zistovala som a su viacere nazory...A najviac bol vychvalovany ten, ze kazdy den, v ten isty cas sa proste s dietatom rozpravat iba po anglicky... Neviem, mne sa zda, ze ten moj sposob aspon na nasu malu lepsie ucinkuje, tiez mam pocit, ze by som ju zbytocne confuse, keby cely den slovencina a zrazu na chvilu anglictina. Vy ste sa s malym odmalicka rozpravali aj po anglicky,cesky a slovensky??

suzanne: no super, mala je sikula.

My mame tiez maly pokrok, mala s walkrom chodi sama, dnes sme ju proste skusili nechat samu a bez problemov, mozno by jej to slo aj skor, ale nikdy sme to neskusili-vzdy sme ten walker trosku pridrzali, sme mali pocit, ze by to bolo na nu moc rychle...

arian: no super, taketo prekvapka by som brala. Peniazky boli aj budu, neboj, ved treba aj oddychovat a urcite si zasluzite, ic nie??? No a disneyland-niet o com-maly bude vo vytrzeni.

ladyw: no asi to bude tymi zubkami.....A numerologii sa stale venujes?? Mam znamu, ktora je numerologicka a podla toho si vypocitali, kedy splodit dievcatko a kedy chlapceka a vyslo im to. A vestis aj sebe???? Ja som parkrat premyslala silno nad tym ist k vestici, dokonca raz som bola tu v irsku – ale zbytocne vyhodene peniaze – nic sa z toho nesplnilo a kolegyna sla k nej po mne a viac-menej jej povedala to iste.. U mna je ten problem, ze keby sa dozviem nieco nie moc pozitivne, asi by som na to moc sustredila a nevedela by som sa od toho odosobnit. Alebo dozvediet sa, ze by ma mala blizka osoba nejakym sposobom ranit alebo ublizit...no koniec-bolo by pre mna tazke tvarit sa milo...hoc by sa to este nestalo, ak vobec.

ladywitch26
12. feb 2010

suzanne, ja hlavne nakupujem mineralky slovenske, fatru teraz ked som tehu a pribinaciky 😀 a ak chces, tak mi posli datum narodenia do IP, mrknem sa ti na to. 😉

baby, mne by sa tiez zislo ist ku kadernicke, ale netrufam si tu. bola som len parkrat a nebola som spokojna.

janec, sebe nevestim, to sa neda, ja to viem ovplyvnit. si predstav, ze mi vyjde cosi zle, tak budem tie karty dovtedy vykladat, kym tam nebude dobre 😀 je to hlupost, sama sebe. ale ked cosi potrebujem, tak zajdem ku nam do martina, tam je jedna perfektna pani. bola som u viacerych, aj u jednej numerologicky, ale ta mi take rozpravky porozpravala,ze som sa smiala. inak najhorsie sa mi o vztahoch vyklada, ked tam vyjde cosi blbe. napr. tej kolegyni, tak strasne sa tesila na svadbu a brali sa v blby den. no ale povies jej, ze z toho nic dobre nebude? a minuly tyzden sa od neho stahovala, po troch rokoch. a dalsia kamoska, 5 rokov chodila s chalanom, zamilovani obidvaja po usi, a tiez som tam videla, ze to nevyjde. tak som jej len povedala, ze to bude chciet trpezlivost a nejake kompromisy. no a ked dostudovali v blave obidvaja, on sa rozhodol zalozit si firmu u nich doma v michalovciach. tak sla za nim, ale to bola pre nu iba pomala smrt. musela za pracou dochadzat do presova a zarabala len 9000 a to ju strasne zralo, ze vystudovana ekonomka a nevie sa tam nikde uplatnit. ona zvyknuta na iny standard, tak to po pol roku zabalila a vratila sa do martina. ale ani po dvoch rokoch sa nespamatala, chalana nema, lebo podla mna kazdeho porovnava s nim. teraz sa dobrovolne prihlasila na sluzobku na rok do ciny, tak snad jej to pomoze.

zdenkam
12. feb 2010

Ja by som si nedala vestit, sa bojim, ze by som tomu uverila a vsugerovala si to.Hold, osud ma neminie, ci si ho vyvestim, ci nie.

Janec, ja som tintitko, sak vravim, ze mam 48 kg. Ale som silna. 🙂 A hlavne zdrava. NIkdy som neprekonala ziadnu vaznu chorobu, az na tu abnormalitu maternice som nikdy ziadne gyn problemy nemala. Takze ma to tak netrapi, len by to lepsie vyzeralo,ale co uz. Moja mamka mala 5O kg ked sa vydavala. Po mne pribrala 2O kg a dalsich 3O rokov ich nezdhodila.

Janec, uplne od malicka, od porodnice. Takto len cesky, obcas par slov anglicky, ale ja anglicky suvisle vonku vacsinou. Doma slovenksy a sem tam sa vplazill anglicke slovo. A ze sa to tak ma robit, ze sa ma zaviest princip a nemenit a ze jeden rodic ma hovorit stale tym istym jazykom, ak ide viacjazycnu domacnost. Radila som sa so speach terapist.
A teraz ti tak krasne uz doma hovori cesky, to je pokrok, lebo s anglictinou nejako tak nikdy nebol problem. Len doma nou viac hovoril.teraz uz mi nehovori Look ale Hele, Mami podivej. Je mi to stale take zvlastnejsie, ze m hovori cesky nez anglicky. Na to som uz zvyknuta.

Inak mna skor zaujima numerologia a urcovanie mena - somo tom citala ze vam vedia povedat podla priezviska a predbezneho datumu porodu, ze ktore meno je vhodnejsie. Lebo ja verim, ze mena maju aj vacsi vyznam ako tym len oznacit osobu. Preto aj ten vyznam mena stale kontrolujem. To by som si celkom dala urobit pre to mimino co cakame.

zdenkam
12. feb 2010

A Janec, presne to vsetci hovoria, ze ked sa kuknu na moje ruky, tak joooj, jake chude. Muz sa smeje, lebo moje horne koncatiny su pod ramenami take ako jeho zapastie.
Vravim ale ze mna genetika nepusti pribrat. Ja sa tak precpavam, ze mi aj on vravi,ze nechape ako mozem na noc tolko jest. 😀

Spoluziacka zo strednej - co so mnou sedela, dnes rano porodila chlapceka v Humennom. 🙂 U nas zo strednej sme len par take exoty,co rodime po 3Otke a ja som teraz v 33 jedina tehotna. Mozno sa niektora prida este neskor. 🙂

zdenkam
12. feb 2010

Tinka Dublin, konecne som kukla fotky.
Malicky chrustik je nadherny. 🙂

Inak, neviem ci to ma nejaky vplyv, ale ze do 3 mesiacov sa nema detov davat dudlik, ze to znizuje kojenie potom som citala. Som to citala v Mama a ja. Len s tym nemam skusenost.
Nas cumlik ani za svet nechce, stale ho vypluval. Takze rastol bez cumlika a to boli chvile, ked by som prila aby ho mal

mamartinka
12. feb 2010

Mozno niektora budete potrebovat...http://irsko-zoznam.sk/component/option,com_ads...

mamartinka
12. feb 2010
mamartinka
12. feb 2010

Sa mi to nechce okopirovat.Je to detska stolicka.

susanne.k
12. feb 2010

Ja ked nieco potrebujem pre malu tak to kupim aj na blsaku. Kupila som jej tam vysoku stolicku na jedenie za 10E, choditko za 2 E, trojkolku za 2 E, lehatko za 3 E
Takze ak niekto nepotrebuje nove veci nech si tam zbehne, ked to vycistite a operiete tak je to ok. Autosedacku za 5 E

zdenkam
12. feb 2010

Susanne.k, dobry napad a peniazky sa zidu inde. Aj kde s autosedackou by som to ja asi nebrala. Lebo sa to nedoporucuje mat po niekom, ze nevies ci tam nie su zavady. Ale hadam sa to da okuknut.
Ale ta trojkolka, parada. Nasa stala 4O eur. Vysoka stolicka tiez 5O. Lehatko sme dostali darom. Tak si zrataj sussane ako krasne si usetrila. Blasak myslis car boot sale?
Ty si taky lovec ako ja v charity shope. 🙂 Poznam baby co by v zivote z charity shopu nekupili, ale logika mi to nedava dohromady ze preco nie.

Ja sa potom tak chcem zbavit veci, napr. hight chair ci toho polohovadla, az ho druhe babo nebude potrebovat, lebo co ich budem tu drzat.
Sikulka Sussane. 😉

Inak, baby, viete ako som nechavala previest muzovi moje tax credity. Tak to bol genialny napad. Ja sice zacnem platit dane /moj prijem priemer 23O eur/ a to 12 eur ale on platil 12O eur tyzdenne dane a tak bude platit 25. Neuveritelne. Usetrime 90 EUR TYZDENNE NA DANIACH.
A podla vsetkeho nam teda fakt vratia cez tie 2OOO eur minuly rok, len ja budem musiet nieco im doplatit, ale co tak ratam, aj tak by sme stale na tom mali ziskat 15OO eur. 😀

A este jedna dobra sprava dnes. Ja chcem kazdopane dat maleho do mixed school, ale som bojazlivy vodic a nesoferujem. A tu v centre je len chlapcenska a dievcenska skola - separate. Na okraji New, t. j. 4O min pesi je jedna mixed a jedna je na vidieku asi 15 min autom. A dnes mi jedna Irka na playbarn vravela, ze tam dochadza privita bus co vozi deti z New Rossu. Ta skola ma velmi dobru povest a poznam dost ludi, co tam davaju deti. Tak som sa potesila. Ideme sa bud tyzden opytat. Lebo ze o tie mixed school je velky zaujem a ze je dobre si to aj rok do predu poistit.
Inak ta Irka na tom playbarn tam bola ako ucitelka s detmi so skoly so special need.Bozinku, viete co mi to robilo, takmer som plakala. Tych deti tam bolo asi 9, tipujem ze 5 dnich malo downow syndrom - vek tak 5 rokov priemere. Jedno napriklad nevedelo ani nerozpravat - to nemalo downow syndrom. Praveze tie s tym DS vyzerali este najschopnejsie, aj spievali pesnicky, ked bol story a singing time. Ale ja som mala slzy v ociach, len som sa ovladala. ☹

ladysparky
12. feb 2010

ahojte

som sa tu dlho neukazala.. dovod je jednoduchy - uz sa mi neda tolko sediet za pocitacom, malinka sa hrozne buri 😅 vybavim si telefonaty s rodinou (mama, sestry), volaco tu porobim a idem sa natiahnut na gauc.. ale priznavam sa, kazdy vecer vas pred spanim citam v posteli 🙂 skoda len, ze mi ta prava ruka trpne, inak by som odpisala aj cez fon..

vitam nove ucastnicky 😵 tiez zacinam stracat prehlad, uz je nas tu tolko

bola som v stredu u GP (bez objednania, tak samozrejme tam nebola moja ale nejaky starsi ujo sa ma ujal) ale nic moc, opat som bola prehliadnuta do 10tich min... neviem ci je to normalne 🤐 ale pytala som sa ho na toho streptokoka (v nemocke mi poradili, ze sa mam spytat svojho gp, ze on by mi to mohol spravit), tak ujo len hapkal, koktal, ze nikdy o tom nepocul, ze nevie co to za koka je, a ze aj keby to robili, tak je to divne, ze mi to nespravili v nemocke, lebo ze aj tak sa vsetky stery a vsetko posielaju tam. tak som len kyvla rukou, nech na to teda zabudne.
noa kedze sa podarilo ist s drahym na aute, tak sme nasli aj tu polsku kliniku vo waterforde Euromed, ze reku spytam sa aj tam, tak hned ma spoznali, ze som im pisala o tom mail, a ze mam pockat. cakala som hodinu 😔 ale v ten den tam nebol ziadny gynekolog, tak som sa na chodbe mala spytat gp, ci to robia.. mam pocit, ze si ten latinsky nazov na papieriku poriadne ani neprecital a povedal, ze nie, oni to nerobia. som sa podakovala a odisla. hold, urobila som vsetko pre to, tak snad ziadneho streptokoka nemam a ked aj, tak snad nebude mat mala ziadne nasledky. ved ked tu o tom nepoculi, tak snad to nie je nic dolezite..dufam..
som vam to napisala, aby ste mali prehlad, mozno niektora z vas bude mat v buducnosti ine skusenosti.

buduci tyzden v piatok mam ist na kontrolu do nemocnice. co mi ale nie je jasne, GP mi hovoirl, ze kazdy tyzden k nim. to znamena ze buduci tyzden treba ist aj k gp, aj ked idem do nemocky? nejako som tomu prestala rozumiet 😖 ako to funguje dievcata?

ladywitch, catalin, vy ste teda pekne bosorky.. ale mile 🙂
numerologia je zaujimava vec, tiez by ma kadeco zaujimalo. ale na druhej strane sa vestenia obavam kvoli nasledkom. ak clovek nieco vie, co by sa mohlo stat, snazi sa to ovplyvnit. a to nie je podla mna spravne. co sa ma stat, sa stane 😎

moj nick ladysparky je zlozeny z dvoch nickov - prezyvka sparky mi prischla, ked som robila veducu v detskom tabore v usa (na training-u sme zakladali taborak a ako jedinej sa mi podaril na prvy sup) a lady som si pridala, lebo som dlhe roky (asi 4-5) chodila na forum stranky www.lady.sk... odkedy som vsak tehotna, som tam nebola.. staci mi citat modreho konika, ci uz vas/nas, alebo marcovky.. takze tak 🙂

suzanne.k, na akom blsaku kupujes tie veci? slovenskom, ci irskom?

jaj a podarilo sa mi vcera dokoncit vreckár na postielku, ofotim a vlozim do albumu 🙂

dakujem za reakcie na tu vodu. rozhodli sme sa teda, ze si britu kupime.

znamej, slovenke, sa vo waterforde 5.2. narodil maly Vavrin 🙂 zaujimave meno 🙂

vsetky vas pozdravujem 🙂 🙂 🙂

ladywitch26
12. feb 2010

zdenka, no k tej numerologii mena, ja som par hodin stravila nad tym, ake druhe meno dat stanke. akosi mi tam nic nepasovalo. ale ocinko chcel katku, tak nakoniec sme spravili kompromis catherina. ale k jej datumu narodenia sa uplne hodi, takze ako keby si to aj naplanovala, ze sa presne vtedy narodi. doktor mi stale hovoril, ze do polnoci je na svete, a houby, skoro pred druhou sa az narodila.

inak stanke dali cumlik este v porodnici sestricky v nestrazenej chvili, aj ho chvilu mala pri zaspavani, asi nejake tri tyzdne, ale pocuckala vzdy tak par minut a potom ho vyplula. a od toho tretieho tyzdna absolutne. a tiez som si niekedy priala, aby ho mala, hlavne ked jej idu zuby, tak teraz si zurivo hryzka do prstekov.

inak k tomu vesteniu, ja nikdy nehovorim, ze sa nieco striktne stane. aj numerologia ti len naznaci, ze ta napr. caka nepriaznive obdobie, ale zaroven ti dava aj radu, ako ho prekonat. takze zalezi len na tebe, ci sa zariadis podla tej rady a bude to mat hladky priebeh, alebo sa na to vykasles.aj karty vykladam tak, ze robim dva vyklady. ze ak sa clovek rozhodne pre jednu moznost, tak co ho caka a ak pre druhu. ze ktora cesta bude pre neho lahsia atd. nikdy nie, ze toto sa striktne stane. to je podla mna blbost.

a to mate separatne skoly pre dievcata a chlapcov zvlast? to pocujem prvykrat. tu dookola su vsetky skoly normalne pomixovane..

a este jedna super sprava. uz nie som jedina tehu u nas v praci. dnes sa mi priznala jedna polka, v 8tt je akurat. tak sef bude zasa raaaad. 😀

ladywitch26
12. feb 2010

baby tehule, uz ste skusali rizoto s tatarskou? hmmm, delikatesa... 😀

a hlasim, ze stanka uz nebojkotuje tekutiny. spapa aj mlieko, ale len ak ju krmime lyzickou. muz do nej dostal 150ml, trvalo mu to sice pol hodiny, ale papala. a potom vypila dalsich 150ml caju cez slamku. tak uz nam asi dehydratacia nehrozi. ale nasledne na to sa tak pocikala, ze jej pretiekla plienka a mala mokry overalik az pod pazuchy 😀 😀

ladywitch26
12. feb 2010

stanka akurat doliezla k telke, stiahla si za snuru ovladac od playstation, posadila sa, ovladac v rukach, cumi na telku a prstekmi stuka ostosest. no cely otec...geny nezapries 😀 😀

mamartinka
12. feb 2010

sikovnica mala.

zdenkam
12. feb 2010

Ladywitch a to az nevies, to je bezne ze separate schoool, primary. Praveze len v malinkych prdelakoviciach a malinkatych mesteckach kde neni vela deti su zmiesane, lebo separate sa nevytvoria. Mrkni skoly vo Waterforde a uvidis, TAm su zakladky hlavne oddelene.

Tak to mas v praci jak ja. Ja mam kolegynu a ta je o 8 t dalej nez ja. Sme take spolubojovnice, lebo aj ona si prekonala potrat v 6 tt. Je to Irka. Zlata zena. Ma uz 2 chlapcov.
Paradicka ze mala uz nebojkotuje tekutiny, isto sa ti ulavilo.

Vavrin je fakt zaujimave meno. To bude taka rarita. Zvlastne.

Ja dnes vecer v praci 5,5 hodin ani raz som nepila radsej, lebo som uz bola 3x cikat. No hruza, tak skoro budem kazde 2 hodky cikat? Ja ze to bude teraz lepsie nez pri malom. Hold, asi nas v marci bude musiet do Dub na letisko viest tatko a to som chcela ist busom z Enniscorty. Ale 2 hodky neist cikat v 22tt vyzera dost beznadejne.
😒

Ladysparky, teraz je to tak ze tyzden u Gp a tyzden v nemocnici, na strriedacku posledny mesiac. Nie ze obe v tom istom tyzdni.
Som zvedava na ten kapsar. Mne nehrozi dokopat sa k nejakej kreativite, najradsej vypinam pri nete.
TAk som sa rozhodla, ze kedze ten cisarak asi bude 2 t pred terminom, tak ze pojdem na matersku 5 t pred terminom porodu, lebo pri cisaraku by to znamenalo prakticky len 2 tyzdne materskej.

zdenkam
12. feb 2010

Ladywitch a to jej dali v tej nemocnici aky cumlik. To tam oni maju aj cumliky ci tvoj? Ja som v porodnici vobec cumel nemala.

Este k tym skolam, u nas v New rosse je to tak ze chlapcenske skoly su zakladne 2. Prvy 3 roky je skola od 9 do 1.3O - to je jedna chlapcenska skola a asi ze kvoli priestorom je potom druha, kde su chlapci od 4 rocnika a tam sa uci od 9 do 2.4O. Dievcenska je jedna.
NO a potom je v Rosbercone, to je cas new rossu, ale uz sa to povazuje za akoby vidiet. Jedna velka zmiesana skola. A uplne v jeden dedinke, ako som uz pisala je tiez zmiesana skola.

Inak v Thomastowne ako byva Ladysparky ,je len jedna skola - lebo je mensi ako New Ross a ta je zmiesana. Vsetko to je proste o naplneni poctu ziakov.

Inak su v IRL po Anglickom vzore skoly oddelene, teda tie zakladne.
V new Rosse sa uz x rokov uvazuje o vybudovani spolocnej skoly, lebo tie oddelene strasne chatraju, plany su vypracovane, konecne minuly rok ziskalo mesto aj pozemok, ale teraz cakaju od vlady na peniaze aby sa mohlo stavat. A vzhladom na situacii v Irsku, to isto tak skoro nebude. 😒

Ale aj samotny ucitelia napr na zakladnej skole chlapcenskej sa stazuju, ze v triede so samymi chalanmi sa horsie uci. A ta pani, co nas vedie na mt group tak prave ona tak uci a jej deti, napr. tiez chodili do zmiesanej skoly. Dokonca ich chcela dat obe naraz, tak chlapec isiel ako 5,5 rocny a dievca ako 4,5 rocne.
To je celkom fajn, ze tu neni striktne urcena hranica, kedy musi dieta nastupit do skoly. My chceme dat Patricka ako 4,5 rocneho, t. j. buduci rok v septembri. Javi sa, ze po ziadnej stranke s tym problem mat nebude. Koncetracia v pohode, jazyk tiez a koletiv nevraviac, ved uz 1,5 roka chodi do skolky. Aj preto ideme na tu montessori playschool, lebo tam je fixny rezim, ze 3O minut sa robi to, 3O minut tamto a tak. Proste ako pripravka v Sr.

Ozi baby, pekny vikend. 😉

zdenkam
12. feb 2010

A este jeden nocny bonus odo mna 🙂 Sa zasmejte ze chlap v nasom synovi sa nezaprie.
Ako mi postupuje tehu, rastu prsia, malo, ale napr. to citim, musim vacsiu podprsenku. Ja mam inak male prsia. MIni. 🙂

A minule sedi na wecku, ja oproti nemu klacim, lebo som ho dvihla na to wecko a on, ma chyti za prsnik, stlaci a povie: "MAMA BIG DIDI JAKO LISA". 😀 😀 😀
/didi-prsia, Lisa - ucitelka v skolke/.

Prďo, malé, nielenže si všimol ze rastu, ale ešte si ich aj porovnava a je jasne, ze si všimol ze učitelka ma velke. 🙂

Tatko nan moze byt hrdy, ide spravnym smerom. 😀 😀

susanne.k
12. feb 2010

ja chodim obcas na blsak tu v irsku, v nasej blizkosti je v clare a blizko dublinu vo ferri house.

Ohladom toho cumla, mne ho sestricky zakazali v nemocnici, lebo sa mala nechcela prisat a jest, tak my vysvetlili ze ked jej dam cumel, tak ten ma iny tvar ako tvar prsa ked kojis, takze som ho odlozila do tasky a mala si zvykla aj bez cumla. Davam jej ho iba v zime ked ideme von aby nedychala studeny vzduch ustami ale nosom, niekde som to citala.

zdenkam
13. feb 2010

Hej, presne tym to bude susanne. Ja som ho vobec nemala ani doma, nejako som bola komlet nastavena na kojenie.
U nas blsaky nie su, len car boot sale. Tak az budeme nieco potrebovat skocime tam, dik za tym. Len to vyzera ze na dlho uz mame vsetko, trojkolku, kolobezku, bicykle, nosice, hight chair, lezadlo, sedacky. Uvidime.

ladywitch26
13. feb 2010

zdenka, no tu dookola su same male mestecka, tak tu su len zmixovane skoly, tak o nejakych separatnych som ani nevedela. podla mna je to blbost, drzat deti oddelene.

a cumlik som mala v koliske pri malej, babka kupila, ale neplanovala som jej ho hned davat. no len ked mi ju na hodinku zobrala sestricka, ze nech si pospim a ked som si potom bola po nu, tak ho uz mala.

nadina
13. feb 2010

Ahojte,

Koedukovane/zmiesane skoly su vsade, aj vo velkych mestach, aj v mensich, aj v dedinkach...a
rovnako je to s cisto chlapcenskymi, alebo dievcenskymi skolami, prekvapivo sa najdu aj v dedine/ci v mensom mestecku...

Negeneralizovala by som to, ze je to prostredim, ci velkostou mesta
a ze len v malych mestach su zmiesane.

Rovnako najdete koedukovane skoly v centre Dublinu, ako aj inde.

Ak hlladate Primary school prehlad vsetkych najdete tu :
http://www.schooldays.ie/articles/primary-Schoo...

a dobre zmiesane skoly su National Educate Together,
ktore su po celom Irsku - rovnako v centre Dublinu,
ako aj v mensich mesteckach. Vacsinou maju nove, aj ked casto zatial provizorne budovy,
avsak vyuka v tychto skolach sa priblizuje viac tomu, co pozname z domu.
http://www.educatetogether.ie/5_schools/listofs...

Pekny den vsetkym 😉
N.

tixi
13. feb 2010

caute zienky 🙂 som tu len na skok, dnes mam riadny frmol, rano som balila veci do krabic, lebo na obed si ich uz boli zobrat z prepravy, potom som upratovala cely byt, no a prave som dorobila oblozene taniere, vecer organizujeme totiz pre kamaratov taku rozluckovu party
vcera som mala teda posledny den v praci, nezacal prave najlepsie, pretoze nam hned rano vypadol pocitacovy system, na recepcii sa totiz stal neprijemny incident, jeden chlapik vytrhol pocitac rovno aj s kablami!!!nocny manager ho nechcel pustit do izby, kedze to nebol host a tomu chalanovi asi preplo, vraj nebol ani opity 😖
takze som od rana mala riadny sklz, cely den som sa nahanala, ale od managerov som dostala krasnu kyticu a velku bonbonieru, od kamosky zase nadherne darceky pre babatko 🙂
vcera som bola objednana v nemocnici na scan, najprv som myslela, ze tam ani nepojdem, ale nakoniec som sla, chrustik zda sa je v poriadku a vazi 1,2 kila 😵
prijemny vikend Vam prajem!!! 😉

zdenkam
13. feb 2010

Nadina, dik za link. Musim mrknut. Len u nas su zmiesane len na okrajoch mesta. V centre su len separated
Ako som pisala, Iri, mi vraveli, ze napr. ta zmiesane co patri este mestu dava prednost local, t. j. tym co su narodeny v tej predmestskej casti.
Trochu to nechapem, lebo v tej dedine tam nedavaju prednost a beru vsetkych, ktori maju zaujem, ak je miesto. Ale ze tam chodi vela ludi aj od nas z mesta. Som dnes vravela s domacimi, tak ideme zistit co a ako vo stvrtok a kolko stoji ten private bus, co tam dovaza deti od nas.

Proste my sme doma proti cisto chlapcenskym ci dievcenskym skolam. Navyse aj ak sa raz vratime predsa len to bude pre Patricka normalnejsie navstevovat skoly ako su aj v CR. A aj sa mi paci ze nebudem bezat po jedno dieta heno do skoly a po druhe tam. Ale obe v jednej. Ale to je hudba buducnosti este a ktovie kde budeme.

Tixi a oni v praci vedia, ze sa tam uz nevracias? Ci si to nechala ako tajomstvo?

ladywitch26
14. feb 2010

baby, krasneho valentina plus kacenka este aj narodky 😉

ja som v noci nemohla od tretej do piatej spat. mala sa tiez pretacala v postielke ako maso na razni, dobru hodku si nevedela najst polohu, stale sa tocila dookola a nie a nie si najst tu polohu. no a kedze som sa celkom prebudila, tak som si hned aj bola hodit tycku, kedze zaludok nauceny, ze hned ako som hore, tak ho treba vyprazdnit a potom ma zacala nenormalne boliet hlava. no za noc teda... 😖 a staaaaale mi je zleeeee 😝 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre