Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

cetrojka
20. feb 2010

Ahojte 🙂

No Ladysparky, tak ty si mala teda stastie, len tak dalej. 🙂 ono to potesi, hlavne teraz, to verim.
Inak my sme dnes boli v centre, trochu kosti prevetrat, a ja som cim dalej tym viac unavena. Trosku pochodim a uz som k.o. Ale musim musim... nech klesa babo kam treba, nieze ho budem do vianoc vlacit v sebe 😀 😀

Inak asi vsetko po starom.
Ak by nieco a stihnem, napisem ze utekam do nemocnice 🙂
Inak citam vase rady o ritkach, kremoch, papani, tak vsetko sa zide, viac hlav viac rozumu a skusenosti. Parada.

Tak si uzite krasny sobotny vecer 🙂

annaola
20. feb 2010

Ahojte,
pripojim sa aj ja k teme zaparena ritka. 😉 Drobec mal s tym casto problemy, tak sme najskor vymenili plienky(za obycajne z Lidla) potom vlhcene obrusky( za tie nevonave- non fragrance) a nakoniec aj krem. Sudocrem najlepsie zaberal, liecil vzniknute zaparenie a preventivne proti novym) Mozete skusit aj Kalciovu masticku. Canesten nie- povedali mi ,ze iba ked sa preukaze ze ma kvasinkovu infekciu a deti by to velmi nemali pouzivat.
K cajikom- u nas fungoval a doteraz funguje iba caj bez cukru- akykolvek, osladeny ani nevypije a tusim az do 4 roku ani nechcel nic sladene pit,teraz iba dzusik jeden denne vypije plus caj, alebo vodu. Zalezi od toho ako si dietatko od mala naucite.
Zdenka- kedysi som sa aj ja pokusala hrat divadlo, skusali sme jednu tragikomediu- hrala som Cinana v cajovni 😀 , a skoro sme sa dostali az k prvemu predstaveniu, keby sme neprisli o skusobnu a neskocili tak skor ako sme zacali ☹
Pred par dnami som dostala skvelu spravu od kamaratky zo Slov, narodil sa jej chlapcek, tak sa vytesujem , lebo vzdy hovorila ze ona asi dietatko nebude nikdy moct mat kvoli svojej chorobe. Ma totiz schizofreniu a musela uzivat silne lieky. chudatko, je to take dobre dievca, asi je malo ludi s takym obrovskym srdieckom ako ma ona,rozdava optimizmus vsetkym naokolo, zije ekologicky ako sa da, v malej chalupke na kopaniciach, ktoru si spolu s priatelom rekonstruuju.Este je stastie aj to, ze babo je chlapec, vtedy nie je taka velka pravdepodobnost , ze zdedi tuto chorobu. Ona ju zdedila po svojej mame,ktoru to tiez tak z nicoho nic prepadlo a teraz je ona- vzdelana inteligentna zena uz viac rokov v ustave. Je to strasne smutne, ze sa clovek takejto chorobe nedokaze ubranit a a okolie castokrat vobec nechape ze za to nemoze ☹

susanne.k
20. feb 2010

jarka ja pouzivam bepantenol to je take ako ten imazol.
sudocrem a vazelina su odpudzovace mocu a stolice ale niesu tak ucinne v hojeni ako bepantenol.

appostilu mas za 5 minut.

ohladom tej pupocnej snury som sa pytala a chcela som to urobit pre nasu malu, ale nebolo to mozne. Skusala som to v nemocnici v mulingare ale moj doky mi povedal ze to nerobi a ani za priplatok to neurobi, proste je to statna nemocnica a oni to maju zakazane od statu. Jedine ak by som isla do sukromnej nemocnice rodit. Tam stoji porod 3t E plus tento ukon. Tie ampulky v boxe sa daju poslat zo slovenska spedickou a aj naspat spat poslat spedickou iba najst tu nemocnicu ktora to urobi. Ja som za tym chodila ale proste neslo to.

janec79
20. feb 2010

ahojte,
jarka: ja som doma pouzivala tiez biogaia kvapky a planujem si ich sem priniest, snad pomozu aj tunajsie, co mi dali. Mam tu pobliz 2 lekarne, ale vlastne v obidvoch mi ponukli len tieto jedny Protexin Restore, lebo ostatne boli nad 3 roky a viac.. Tak uvidim, viem, ze ich treba aspon tyzden brat, pokym to ma mat nejaky ucinok, tak budem cakat a pozerat hovienka 🙂 Mliecko a mliecne vyrobky som vyrazne obmedzila....snazim sa jej davat take dietnejsie veci a samozrejme nic nove...snad sa to rychlo napravi. Na bud.wkend mame oslavu, tak by som velmi chcela, aby bola fit a nech si moze aj ona trosku dzobnut z jej narodeninovej torty 🙂

My na ritku pouzivame od firmy Klorane laboratoires a vola sa Eryteal-musim si zaklopat, nemam ziaden problem s nim, sudocrem nam uz nezabera, toto zatial ano. Mozno by si mohla skusit aj kamilkovy alebo repikovy cajik a robit obklady.

tinka: presne si pamatam, ako som sa nemohla dockat nosit svoje veci, tehotenske rifle som aj ja nosila nejaky ten mesiac po porode, len som cakala na chvilu, kedy ich budem moct odlozit do skrine..Ale neboj, dockas sa ani sa nenazdas ako.. Takze figuru chces mat do maja...hmmm??? 😎 A inak brusino som si maskovala takymi stahovacimi nohavickami 🙂 a brusaky od 3.mesiaca boli na dennom poriadku-teraz vyzeram horsie, ako pol roka po porode 😠 strasne, no musim zacat so sebou nieco robit!!

Inak ked bola elenka malicka, nic som nestihala a priala som si,nech ma aspon rok...no a teraz je to este horsie...hlavne ked chce vsade chodit, a po stvornozky sa vsade dostane a berie so sebou, co vidi...a samej sa jej teda vooobec hrat nechce, jedine s walkrom chvilu sama vydrzi, ale aj to ju musim kazdu chvilu otacat, ked napikuje do nabytku a tak.. 🙂 takce cert jak dabel

zdeni: ako sa vydaril chicken pie??? u nas sme mali chicken chow mein str.17 a opat super!

cetrojka, ladysparky: baby drzte sa, uz to na vas moze kazdu chvilu prist!!!!!!!!!!!!!!!

ladywitch26
20. feb 2010

ten harmancekovy caj odporucam aj ja na ritulu. ked sli stanke zuby, tak som jej spravila taky silny odvar a davala jej to do kupela a pomahalo to trochu upokojit kozu.

inak s tym bruchom je to celkom sranda. tej kozi trochu trva, kym sa stiahne, ale mne to slo aj bez cvicenia. akurat som po novom roku pozerala do zrkadla, ze asi zacnem robit brusaky, lebo som nejako pribrala. ale nepamatovala som si, ze by som tolko zrala cez vianoce. tak som sa chystala robit brusaky. no esteze som taka leniva a nezacala som okamzite. lebo za par dni vysvitlo, ze to rastuce brucho ani nie je velmi od tuku 😀

janec, my mame tiez v choditku zavody po dome. nahana v nom psa. a nie ze kraca, ona v tom doslova bezi. aj ked ju chytim za ruky, tak nie pekne pomaly, ale rozbehne sa. esteze je muz doma, inak by som jej nestihala teraz. stale mi je zle, tak je to problem. 😝 uz sa mi aj tazsie nosi, uspavame ju dolu v obyvacke a potom ju len vynesieme hore do postielky, ale ked ide muz vecer na trening a ja ju nesiem hore tymi schodmi, tak ma aj obcas picha v bruchu potom. no co, nase male dievcatko uz ma viac nez 10 kil 🙂

janec79
20. feb 2010

baby, u nas prave neuveritelne krasne sneziiiiiii!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 taketo velke vlocky som tu v irsku este nikdy nevidela, dokonca mozno ani na slovensku nie....big waw.....

janec79
20. feb 2010

ladyw: stanka ma uz 10 kg??????????????? tak to musi byt dobry maco 🙂 ja tu nemam vahu, ale v skolke mi slubili, ze malu odvazia, som zvedava... A preco ju uspavate v obyvke?? To aby ti tie nevolnosti co najskor presli, lebo si poriadne ani malu nemozes uzit...a mozno ta to preje skor, ako v prvom tehu.

zdenkam
20. feb 2010

my sme ritkove problemy nikdy nemali, /ako miminko vobec nie, ja som mala latkove plienky/ teda jediny krat na mallorke. My sme len 2 tie malinke vzorkove balenia Sudocremu vypotrebovali pocas celeho nappy obdobia.
AK sa mi zdalo, ze sa zacina cervenat ritka, tak preventivne som natrela.
A vreckovky tiez len non fregrance, lebo ta chemia im nerobi dobre.
Inak, ak pouzivate latkove plienky nepouzivajte do nich tie take papierove vlozky akoby. Ale asi tu ziadne na latkovach nefrcite, vsak? To len my sme boli taka rarita. Ale health nurska mi to chvalila.
😉

Jarka, ja mam z mallorky hypoalergicky krem trochu este a je to od Bebe kozmetiky. A on bol fakt strasne ucinny. Bebe je aj na slovesku, chces tu trochu ti poslem, lebo nebude to drzat tak dlho pre dalsie dietatko /islo som napisat pre malu, tak som presvedcena ze to bude ona/. Inak nam ani ziadne probiotika zo sr nikdy netrebalo a jedine co dostaval a dostava je probioticky jogurt. Ja som skor za probiotika v prirodnej forme. Ale proste vravim, on je zdrave dietatko velmi.

Inak Ladywitch, k srdiecku, nas ma selest na srdiecku uz asi rok mu ho lekari pozoruju, ale ze to je taky co je v detstve bezny a ze z neho vyrastie. Boli sme aj za odbornikom v nemocnici, takze im verim, ked mi to vravia. A selest mu objavila gp pri normalnej navsteve ked mal runny nose a cough.

Annaola, je to krasne ze ta kamoska ma dietatko.Som rada, ked sa to ludom s takym tazkym osudom podari. Jeeeej a zit na kopaniciach to je moj sen. My s muzom chceme sedliacku usadlost v cechach az sa raz vratime.

Dobre babenky, mna zajtra caka zas dlha nedela a potom pondelok vyletujeme o5. Dnes sme v ramci mojej 4 hodinovej pauzy medzi smenou zasli len u nas do lesika, kde je rybnik /plateny na rybolov/ a potom vo volnej prirode a maly sa tam hral s kamenmi a chodil v gumakach po potoku, pripomenulo mi to slovensku idylku a ze si musim kupit wellies, nech aj ja mozem s nim do vody.
A pondelok ideme do Co. Carlow, nasli sme nejaku dedinku Boris a v jej okoli je aj pet farma. TAk zas objavime neprebadany kusok, ja mam take tie nedaleko vylety rada a tie nie take kde su davy turistov.
Vacsina Pet farm je cez rok zavreta, ale tato co sme nasli je otvorena cely rok. TAk sa tesim.

Ladywitch a ked maleho tu a tam dvihnem /ma 15 kg/ tiez citim ako sa mi nieco neprijemne napina v brusku az skoro bolest to je. Stale si vravim, ze uz musim s tym prestat.

Janec a ja suhlasim, pre mna bolo najnarocnejsie obdobie, ked chcel maly chodit a stale ma tahal za nohy, /my sme choditko nemali a isto nebudeme mat ani pri druhom/ a ja som nic nemohla, lebo on chcel chodit. Ale paradoxne som sa najviac unavena citila prave tie prve mesiace po porode. ASi to je tym, ze zena si potrebuje zvyknut a aj organizmus, ale do dnes to nechapem, lebo sak prave tie prve mesiace dietatko stale len spinka.

zdenkam
20. feb 2010

Ladywitch, inak u nas nik nemal poistenie v irskej poistovni, maly ma cestovne poistenie v zahranici cez Allianz / v novembri som uzavrela dalsiu poistku na rok za 112 eur a hned v decembri mi preplatili 25 eur co som platila za osetrenie, ked mal chicken pox a v januari zas uhradili 56 eur, co sm platila za osetrenie ked mal ear infection + atb a to tak ratam ze na jesen zas nieco chyti,takze to co zaplatim, sa mi aj vrati a mam aspon pokoj na dusi, ze keby nieco/

a ja chora tak maximalne raz za rok tak ze na navstevu u lekara a kym som kojila 2 roky nic. 🙂

Muz za 5 rokov raz navstivil gp s bolestami a nasledne nemocnicu, kde mu aj tak figu pomohli, ma nieco s chrbticou a vtedy ani sediet ani lezat nemohol,ale to sme este randili, to bolo daaaavno.
A ak je niekto tu a tam chory /necudo skolka/, tak to je maly. TAk raz do roka ATB zatial, ale ak ma kasel co neustava, tak radsej dam tych 5O eur pre pokoj duse. Inak sa mi neosvedcili ani slovenske detske kvapky na kasel, proste kasel musi sam prejst. Jedine tak medik a citron. A to som uz skusala fakt aj tuna nejake aj zo sr som mala nejake. Teraz uz na to kaslem. Inak mu uz 9 dni tecie z nosa, ale len cire a ani nekasle a ani sa netrvari, ze mu to vadi, v dobrej nalade je, tak nic neriesim. Len plavat s nim preto radsej nejdem. 😖

BAby inak ja som migrenicka, ale hrozna. Uz mi navrhovali aj liecbu /zevraj je dost draha/. Ja som mavala aj take zachvaty migreny,ze som z toho zvracala. Ale pri tehu s malym a rovnako aj doposial /klopy klop/ ta migrena vobec nebola. Ze sa to stava, ze ten tehu hormon nieco v tele zmeni a spravidla vymizne migrena pocas tehu. 😀

tinkadublin
20. feb 2010

baby ja len na skok podelit sa so spravou ze u nas brutalne vela nasnezilo prave a este stale husto snezi 😀 no sranda fakt.. cez den svietilo slnko jak salene a teraz kopa-kopa snehu 😎 dufam ze nam zas nezrmznu potrubia 😝

zdenkam
20. feb 2010

tinka, no sila, ktosi mi v praci vravel, ze aj v Limericku.
No mne uz stacilo, ja uz sneh nechcem. Uz mi bolo dost. Ja chcem na vylet. Ziaden sneh, please. 😀

zdenkam
20. feb 2010

Maminky, chodili ste niektora na kurzy baby masaze s miminkom?
Ja by som asi chcela, ak bude kdesi blizko v okoli.

Mate skusenost?

ladywitch26
21. feb 2010

snezi? a kde? u nas krasne slnecno, sice zima, ale jasna obloha...ale u nas ked nasnezi, tak to statny sviatok mozu rovno vyhlasit. aj po vianociach sme mali sneh len par hodin jeden den.

no nasa stanuska mala minuly tyzden u nursky 10250g, aj to bolo akurat po par dnoch, ked mi nechcela poriadne papat, takze vtedy zrejme aj cosi pochudla.a problem, ze este sama nechodi, takze ju musim dvihat. ked je doma muz, tak ju nosi on, ale 3x do tyzdna vecer chodi na futbal a to akurat na uspavanie ju musim ja nosit. posledny mesiac mi zaspava tak, ze sa napapame, vyvalime sa spolu na gauc, ona na mna a sledujeme akurat v telke simpsonovcov. to je kreslene tak sa jej paci. ale vydrzi vacsinou tak max. 10minut a zalomi. minule sa pretocila hned nabok, chrbtom k telke, vytocila hlavu dohora a pozerala na mna hadam aj 10minut. tak som ju len hladkala po licku a ona sa pri tom usmievala. no taka bola zlatucka. 😅 predtym som ju nosila hore do postielky a musela som chvilu lezat pri nej, ale to obcas aj plakala, nervovala sa, tak teraz to mame bez problemov a hlavne bez placu. v klude zaspinka a aj relativne dost rychlo.len to prenasanie po schodoch mi uz zacina robit problemy.

k tomu poisteniu, ja som ho mala hlavne kvoli tomu, ze som casto chodila k chiropraktikovi kvoli chrbtici, a to jeden rok aj 8x no a kazda navsteva 60€. ale teraz mame medical card, tak som vsetko porusila. mame aj medzinarodnu, takze keby cosi vazne, plati aj na sr.ale vacsinou ked idem na sr napr. k zenskej, tak to zaplatim, vsak to len 10€. a ked sme mali stanku choru, tak detska doktorka, co este aj mna a muza osetrovala kedysi ani nechcela, ze sa za nu mame pomodlit ocenas 😀 a recepty napisala na stankinho bratranca.

cetrojka
21. feb 2010

Zdenka, i my sme uvazovali, ze by sme asi casom dali drobcovi dake poistenie co by platilo tu, ale uzavreli by sme ho na SR, urcite je to lacnejsie. A dobre vediet, ze ty mas cez Alianz, tak uvidime. Mam kamosku, co robi financnu poradkynu, stale otravuje, tak jej dam zistit potom ohladom toho viac. Uvidime co najde 🙂

Inak setrite nieco pre svoje deti? Nejaky co i len maly peniaz. Mate nieco?

Inak dnes som planovala ist von na prechadzku opat, ale tak sa tu v Dubline pokazilo pocasie, ze sa mi veru 2x nechce ist do toho pocka. Vcera nadherne a dnes ako keby som sa zobudila do ineho sveta 🙂
No nieco vymyslime. Polovicka sla umyt auto, bo uz sa skoro podobalo vo vnutri na typicky irske 🙂

Inak dnes na obed rizoto 🙂
Tak peknu nedelu zelam. Ak ma niekto v inej casti tohto ostrova krasne pocasie - uzite si ho 🙂

lenka78
21. feb 2010

Ahojte,dlho som tu nebola.Sem-tam som vas citala,no...chcem sa podelit so svojou pozitivnou skusenostou v nemocnici vo Wexforde.Som v 24. tyzdni tehotenstva a bola som na 1. vysetrenie v nemocnici.Som sa nacakala,lebo po vianociach sme tu mali incident s postarmi,tak som 2 pozvanky nedostala,tak az teraz som bola.No pozitivne je,ze i ked som tam bola od 2.30 do 5.30,tak ma poriadne vysetrili,nebolo to na chodbe,ako tu niekto pisal a kazdy bol mily.Najprv scan,potom meranie,vazenie,moc,plno papierovaciek,6 ampuliek krvi a konecna konzultacia s lekarkou.Mozno som vazne po pociatocnom nezaujme bola pripravena na vsetko,no toto ma prijemne prekvapilo.Maju u mna bod k dobru.A hlavne ked mi brala krv,tak sa mi ospravedlnovala,chichi,co si na sk neviem predstavit,aby to sestricka robila,ze ked ma pichla,tak ze ooo,prepacte mi!Pritom vpich bol paradny a ze mi vzala tolko krvi som ani necitila,co ja som na toto dost citliva.Dufam,ze budu mat bod k dobru aj za porod.
Inac nevie mi niekto poradit lahko skladatelny kocik do maleho kufra za rozumnu cenu v Irsku?
A my mame zatial slniecko pri Enniscorthy.

lenka78
21. feb 2010

A este k zaparenej ritke.Ak sa da,tak nepouzivat mokre utierky,no najlepsie zobrat dieta a umyt pod tecucou vodou.Utierky pouzivat iba vonku,ked je to nutne.Pouzivali sme aj my imazol,no viac sa osvedcil pityol zmiesany s olivovym olejom v jamke dlane.Nikdy som si nenamiesavala vopred.

jarka82
21. feb 2010

Ahojky babmule.
Ladywitch my pouzivame pampers plienky od zaciatku skusala som zmenit na tesco ale nepomohlo a nasa dr mi povedala ze nemam menit plienky a utierky pouzivam stale tie iste pampers sensitiv tie s harmancekom 😔 no oni to mali uz infekciu lebo som mazala kadecim a nic nepomohlo. Umyvame ritky,natierame olejom a az potom kremikom ale ani to nezabera ja uz neviem. S malym som taketo problemy nikdy nemala.Stanka je urcite dobry papkacik 🙂 len tak dalej

Susanne myslis ten modry Bepanthen? ten pouzivame na bezne pouzitie ten je dobry ked tam nic nie je na tej ritke,rozmyslam ci nemozem pouzit dermazulen alebo farmikoin,hm? co myslite baby?
Inak my sme mali strasnu noc maly nam vecer ovracal celu obyvacku fuuuj 😖 a potom celu noc len vracal chudacik uz nemal ani co len stale objimal tu misu,zatial nic ani nejedol len pije tak uvidime ale inak je zivy tak snad si len pokazil zaludok. Aj ked rano mal zvysenu teplotu ale to mohlo byt asi z vycerpania,dala som mu nurofen cipok a od vtedy je klud,tak vidime. Dnes sme isli 20 mil po ohradku do argosu a bola vypredana ☹ takze dalej musim baby nahanat 😀 No nic idem pokracovat v tiramisu 🙂 🙂

jarka82
21. feb 2010

Ozaj nemate niektora zaujem o kojenecke vankuse alebo stelizator,odsavacku a podobne veci? ak nie dam to na ebay 🙂

zdenkam
21. feb 2010

Cetrojka, setrim ano. Cele 3 roky som setrila, teraz som akurat vo februari prestala. A teraz sadnes, sleduj tu pedantnost. Setrila som mu z child benefitu a stale zapisavala, ked som minule len na plienky, alebo masticku, alebo boty, alebo jeho special kids organic jogurty, ci frutapuru, vsetko zapisane. Na konci kazdeho mesiaca sucet a rozdiel co som usetrila. TAkze za 3 roky 34OO Eur a staci. Uz viac nesetrim. Aj by sa to tazko dosledovala, ked uz budu 2 deti.
TAkto chcem 3 roky setrit aj druhemu dietatu a tiez potom staci.
Ja som mala taku teoriu, ze to je child benefit a tak ze to je na child, tak som si to vysledovala. /ale viem, ze nie vsetke mate to stastie si to dovolit odkladat tie peniazky/

My aj tak mame doma teglik, kde sa davaju peniaze na stravu. Teda ja 35 eur, manzel 55 tyzdenne. Ze on viac preje. 😀 Inak najom platime na pol. Ale podotykam, ze to je moj napad, ja mam rada financnu nezavislost, takze na moje peniazky su len moje a manzel nech mi nekaze kde minam alebo ked minam na hluposti. Ine sa plati na pol, ze internet a elektrina. NO a on plati auto komplet a vsetko okolo neho, lebo ja nesoferujem.
On sa stazuje, ze je normalne ze aby platil on vsetko. Ale mne to take normalne nepride. To je ta silna individualta vo mne co som vam raz o nej pisala. Ja nemam rada obmedzenia a tak aj to minanie mame na polovicu, mam pocit vacsej slobody tak. Ze som sa vobec vydavala vsak? Sak mi to aj trvalo 😀

Lenka, tak to som rada pozitivnej skusenosti. Ja tiez mam len pozitivne zatial a aj aj rychlost ma prekvapuje tentoraz. Pri malom si dali trosku na cas a prvy scan v 23 tt. Teraz si davaju zalezat a scan v 9t, 12t a o 7 dni dalsi ale to vo Waterfode. 🙂
Lenka si mrkni gumtre.ie - ak ti nevadi pouzity, ja tak teraz zhanam dreveny prebalovaci pult pre miminko. A krasny som nasla original cena 80 eur a tam ho maju za 3O len to je az v Kiladare, tak este pockam, isto sa nieco najde. Mame este casu. 🙂

My sme dnes mali uplne nadherny den a 1x tento tyzden nebola rano namraza, nechapem ako inde mohlo snezit. 😲 Den ako v jari dnes.

zdenkam
21. feb 2010

a my sme strasne dlho pouzivali len mokru vatu na tu ritku, hadam aj do roka. SA to aj tak lepsie vyutiera, do zahybov pekne a je to jemne na ritku.

zdenkam
21. feb 2010

jarka, to bude ten stomach bug, uplne to tak znie. U nas ho malo tento tyzden vela deti.
A Jarky ty si tiez vychodniarka? 😉

jarka82
22. feb 2010

Dobre ranko vsetkym.
Zdenkam stomach bug? Asi nejaky virus urcite ovtedy mu je dobre uz aj papal,ale na dnes rano zase vracia mala 😢 co maale najviac trapi ze sa povraala aj v spanku a vobec neplakala predtym... takze ma caka asi super den...
Zdenkam ja som z vychodu ano,preco sa pytas? 🙂

zdenkam
22. feb 2010

ten bug to je nieco ako creveny virus, spravidla nan nic nedaju. Ja som to mala v januari a 24 hodin brutalneho vracania, ani vodu som pit nemohla.Ale su ludia, ktori to napr. maju 5 dni a to ze jest mozu ale popri tom hnackuju,napriklad. Sa to prenasa vzduchom. Ja som to mala popri kvalitnej nadche, co travala 14 dni. Proste organizmus oslabeny a tak sa aj to na mna prilepilo.
Tak to bude ten bug, ked to chytila mala. Vyzera to tak. ☹

Teraz ma varovala kolegyna, ze to zas je vo vzduchu, ze sa vela mam stazuje, ze to maju deticky. 😠

To ci si z vychodu, to len ako taky detail ma zaujimalo. Uz sa nas tu vychadniarok celkom zbera. 🙂 Ludmila je z vychodu, Tinka Dulbin z Kosic, myslim, ze aj Miska je Kosicanka, ja z Michaloviec a Tixi bola z dalekeho Humenneho. Este kto sa mi mari.

jarka82
22. feb 2010

Zdenkam to si ma tedapotesila ☹ ani neviem co jej mam dat jest. Noja som z Roznavy.

tixi
22. feb 2010

caute zienky 😉 zdravim vas z dalekeho vychodneho zasnezeneho Slovenska, ale ako citam aj vy tam mate sneh, takze toho roku je vsade zima ako sa patri 🙂

let prebehol v poriadku, kufre nam nastastie nestratili, takze pohodicka, len v Poprade ked sme pristavali tak nenormalne husto snezilo, ale vsetko dopadlo o.k.
hned v nedelu druhy den po prilete prisiel chalan z irskej prepravy a dorucil nam tie prve krabice co sme poslali, tak ma dnes caka vybalovanie, lebo vcera som vsetko nestihla, ale mam kooopec casu 😅

jarka dufam, ze sa malemu coskoro polesi a bude fit
pozeram, ze cetrojka stale 2v1, tak drzim prsteky nech to mas raz dva za sebou 😉

janec to si dobra, ze brusaky kazdy den po porode, aj ja som niekedy poctivo cvicila, ale posledne roky som lenoch, no niekedy som bola vychdnuta ako prutik a mohla som jest vsetko a kolko som chcela, no po tej 25tke sa to zacalo menit a uz si musim sem tam davat pozor, ale co som videla na fotkach tak mas stale super postavu 😉
nas cakaju po porode tri svadby za sebou, v auguste, septembri a oktobri, takze mam motivaciu aby som sa zmestila do siat, ktore mam doma 😅

catalin
22. feb 2010

caute baby,

dlho som tu nebola..

my sme s mm nachcipani...chodime okolo malej v ruskach aby sme ju nenakazili...nerada by som aby ochorela, lebo vo stvrtok ma prve ockovanie, tak uz to nechcem presuvat, uz sme dvakrat presuvali, kedze osteopatka nam to po tych sedeniach odporucala..

inak uz sa mi pretoci z bruska na chrbatik, tak tolko radosti, ako keby mount everest zdolala 😀 😀 z chrbatika na brusko nehrozi, ani naznakom, skor mam pocit ze urobi kotul vzad, lebo tym nohami tak macha...ani usmevy nahlas este nehrozia, mia je skor taka ze si chce pokecat, a hrat s hrackami zasadne spolu, samu ju to nebavi..takze sa vraciam do detstva 😀

neviem ci som pisala, ale uz mame za sebou aj spolocne kupanie vo velkej vani, strasne si to uzila, tolko vody okolo nej, ani nemukla a snad ani nedychala..a vyraz tvare 🙂 keby blazenost kvitla tak je sama ruza 🙂

a chcem sa spytat, kedze je bezlaktozovom mlieku, dokina vravela ze nema vypit viac ako 750ml denne. takze na noc jej uz davam obycajne UM z tej istej znacky. nevadi to?

kacenkalm
22. feb 2010

zdravim,ja som tu tiez dlho nebola...ale citam vas 😎
pozeram,catalin,ze tvoja Mia sa uz prevracia na brusko...akurat som sa aj ja chcela pochvalit,ze aj ta nasa,sa kruti dookola,a strasne si to uziva..prisla na to,ze sa to da,tak teraz je neustale na brusku...a tiez si kupala malu vo velkej vani...ja som to este neskusala,i ked rada by som,ale nejako sa bojim...aj plavat chceme chodit na kupko 🙂 ...ono to mimino ked sa potopi pod vodu,sa instinktivne nenadychne pod vodou ze?nemusim sa bat ze sa mi nadycha vody,lebo prave z tohto mam strach...
a catalin,uz nekojis?ja som teda skusala davat na vecer tu baby rice,hned po kasi som ju este nakojila....a ziadna zmena...aj tak vstavam kazde 2 hodiny na kojenie,aj tak...neviem,kedy bude spat tak,zeby prespala aspon 4 hodinky v noci....inak je to maly huncut...tolko sa narozprava,mala klebetnica 😀
Tixi,tak ako sa hovori ''vitaj doma'' 🙂

catalin
22. feb 2010

kacenkalm,prevracia sa z bruska ked konikuje, na chrbatik
a nasa sa nenadychla pod vodou 😀 😀 skusali sme podla prirucky 😀 tiez chceme zacat chodit na kupko...tak ma pripravu 🙂 ale ja som tam bola vo vani s nou a drzala som ju nad vodou, tak pohoda..
ja uz nekojim, len na UM je, no co uz, snad druhe babo odkojim..

nasa uz prespi pekne od 8 do 5 rana, niekedy sa zobudi o 1 a potom o 5tej. napapa sa a spi dalej do 8. nam ten osteopat velmi pomohol...ale ona mala traumu z porodu a ona ju zbavila tych blokov a napatia..vymenene babatko 🙂 este stale place, ale oooooovela menej, aj ked intenzita stoji za to...cakam kedy na mna poslu socialku 😀 😀 ale nie, susedia su v pohode a oboznameni.

uz sa tesim ked ju zacnem prikrmovat, ked bude s tou pusinkou narabat 🙂

tixi, vitaj doma 🙂

kacenkalm
22. feb 2010

catalin,a podla akej prirucky?niekde na nete to najdem?aj ti trochu zavidim,ze ti mala tak dlho spinka... 😉
a jaky osteopat?

janec79
22. feb 2010

caute baby,

kacenalm, catalin: si viem predstavit, aku radost mate, ked vam baby spravia nieco nove...ja si stale zapisujem take mylniky - ako 1x pretocenie z chrbatika, prvy usmev, prvy hlasny rehot....je to mile potom pozerat spatne..
Inak kati, ja som s malou chodievala od 3.mesiaca plavat a 1x bola pod vodou asi v 4.mesiaci, ano, dietatka maju ten reflex z bruska cca do 1.roka zivota. Ale my sme to najskor trosku cvicili, najskor sme hlavicku oblievali miskou, potom sme ich ponarali asi do vysky nosteka a nakoniec sup cele telicko pod vodu-pritom sme im hovorili signal (napr. ja mojej: 'elenka a sup' a ako som to hovorila, obliala som ju, resp.ponorila..)zakazdym, ked sme ich isli oblievat alebo ponarat, vzdy sa povedal signal-deticky si to zapamatali. Neraz sme sa smiali, este si llen zacala hovorit signal a babo uz zatvorilo ustocka...proste presne vedelo, co ma robit. A super je, ako sa deticky prirodzene tvaria pod vodou-dokoran ocka...strasne mi to tu chyba, bola som sa pytat v nedalekej posilke, ale vodicka je stale dost studena pre deticky a nerobia ziaden taky kurz ☹

zdeni: ja som mala taky rychlo kurz o masirovani babatiek-ale bol to fakt rychlokurz a bolo to na slovensku. Ale mam doma super knizku, podla ktorej som sa naucila malu masirovat, je tam vsetko obrazkovo znazornene a zrozumitelne popisany postup. Pozriem doma autora a nazov, ak chces..

tixi: takze mate prve dni za sebou....Teraz sa mozes koncentroval na pomale vyvalovanie, zhananie kocika a veciciek, co este treba pre babo. Ja som si 2 mesiace pred porodom uzila-vobec mi nechybalo, ze nechodim do prace a vobec som sa nenudila. I ked je pravda, ze posledny mesiac som mala take zvlastne sklony a s ocinom sme vyrabali vtacie budky a krmitka... Haha-doma mam fotku, ako majstrujem jednu budku-vrtacka v ruke...a to bolo 24.2. cez den, vecer mi praskla voda....no a budku som dokoncila az o par mesiacov neskor... Moj ocino je taky domaci kutil a ma velku dielnu, vzdy ma to tam akosi fascinovalo...vzdy som mu rada pomahala, ked nasi stavali dom, vela sme sa aj my baby priucili a musim sa pochvalit, ze obkladacky v kuchyni su moja praca 😀 ale to je trosku odveci,ani neviem, ako som sa k tymto poslednym riadkom dostala... 🙂
Daj vediet, aky kocik ste zohnali a ako sa byva so svokrovcami....

jarka82: dufam, ze malickej sa coskoro polepsi, nie je nic horsie, ako ked je dietatko chore...nasa chvalabohu nejako chora nebola, ale ked jej isli prve zubky, uzili sme si 40-tky teploty...v zivote som nebola viac vystrasena. Inak kremik dnes posielam..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre