Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

zdenkam
2. jún 2010

kacenka tak daj vediet aka bude skusenost s tou gulou, ja som tiez zvazovala lebo je to ekonomicke ale aj ekologicke.
Ak budu dobre ohlasy isto kupim. Ja budem prevazne na latkovkach - len na noc jednorazovky. My sme taka eko rodina.

Inak muzicka mam 1 t doma, tak parada, kazdy den vyletujeme.Vcera plaz poobede. Patrick sa tak krasne vyhral. Boli sme v Duncannone 2 hodiny a on s tam hral s bagrom, vozil piesok, slapal do mora a tak, prave spekulujeme kam dnes.
Ale zajtra uz mame program. Musime do Dublinu kvoli zapisu manzelstva do osobitnej matriky, lebo som zistila ze musim k ziadosti o sk rodny list az sa babo narodi dolozit aj sk sobasny list a ten po 1,5 roku stale nemam. TAk hodl treba vybavit kym este neni mimino na svete.
A sk rl uz vybavim az v sr, lebo tam chcem ist v septembri a potom na Vianoce, tak to akurat tak krasne vyjde, ze 3mesacna lehota...a dojdem si pon. Nemam chut sa trepat 5 hodin autom s 3,5 rocnym drakom a miminom 2 t.

Kocky uzivajte si krasnucke pocasie. A Ladywitch, vitaj spat, hadam vam to tunajsie pocasie vynahradi nepriaznive pocasie v SR. Ale ozaj tu tie dni ako dar. 🙂 tak krasne

zdenkam
2. jún 2010

a neda sa ta pracia gula objednat nejako z Irl? NEch nemusim zo sr a aj postovne potom zas platit. Neviete? Sa mi zda, ze raz som ju kdesi videla v obchode tuna

kacenkalm
2. jún 2010

zdenkam,ja som citala o nej skusenosti,a ludia su s nou velmi spokojny,a najma alergici a ludia s atopickym ekzemom....tusim sa da objednat z UK tiez....pekny den....my ideme s malou do bazena....first time 😀

zdenkam
2. jún 2010

tak vyborne, ked su take ohlasy. To verim, ze na kozne problemy to je lepsie ako chemia v praskoch.
Sme boli vo Woodstock gardens cele dooobedie, maly zniceny spinka, tatko vari rybu a baby potatoes a poobede pojdeme cvachtat do bazena tiez ale len toho na dvore. 😀

kacenkalm
3. jún 2010

zdravim,kde ste vsetky?
idem na social welfare,zrusili mi JA,pretoze som bola na podpise 11.maja a mala som ist 18.maja,vraj zmenili datumy a ja som si to mala z prsta vycucat?predtym mi chodili oznamenia o zmene,a teraz nic....tak idem vybavovat vsetko odznova... ☹ a dufam teda,ze mi nieco schvalia....
inak vcera sme boli prvy krat s malou v bazene na plavarni sa kupat...super...az na to,ze tam bola najmladsia zase 😀 ...ale strasna sranda bola...sa tesim na dalsie kupko... 😵
ladyw,vitaj spat.... 😎

zdenkam
3. jún 2010

tak kacenka, krasne ze sa jej pacilo, nie vsetkym detom sa paci.
Tie vybavovacky nezavidim, hadam aspon nebudes dlho cakat. Kukam ze su nejaky prisni.

My sme dnes boli na jedinecnom vylete....prvykrat sme boli v Irsku v jaskyni....Dunmore Cave. 700 schodov a maly to krasne vsetko slapal. Pacilo sa mi. Jemu som hovorila ze tam byval drak ale ze tam neni, lebo isiel hladat kamaratov,lebo bol smutny byt tam sam. To viete technicke udaje sprievodcu ho nefascinovali. 😉

kacenkalm
4. jún 2010

teda zdenka,vyslapat 700 schodov v osmom mesiaci,to je nieco 😵
ja som si z tej plavarne priniesla suvenyr,mam nadchu a upchaty nos jak hrom...ale hlavne ze mala je ok,radsej budem ja chora ako ona...
inak dnes je tiez nadherne von,mala vstane a pojdeme na long walk 😎
a na socialke to dopadlo dobre...
a ked vidim na Sk ake su zaplavy,trha mi srdce...fakt aka ironia,tu je slnko a teplo,co nebyva zvykom,a u nas zaplavy....smutne ☹

maurova1
4. jún 2010

ahojte maminy. tak som nejako zabudla heslo na maurova tak som teraz maurova1. uz sem chcem pisat neviem odkedy, ale tyzden menim hesla a stale mi to dava message ze zle heslo... no co uz... len som sa chcela opytat ci niektore idete s detmi na mdd. by som sa pridala s victorkou i ked ma iba rok a pol, urcite sa jej bude pacit medzi detmi. tak napiste alebo poslite ip

maurova1
4. jún 2010

Kto organizuje?
Slovenské Centrum – Írsko /www.slovakcentre.ie/

Kedy?
V nedeľu 6. júna od 13.OO hod

Kde?
V priestoroch Herbert Parku v Ballsbridge, Dublin 4

zdenkam
5. jún 2010

čaute kocky. Mam velikansku novinu. 🙂

Zrusili mi planovany cisarsky rez. Juppppiiiiiiiiii. Davaju sancu prirode. Ak by porod nepostupoval tak po 6 hodinach urobia cisarsky rez. Ale kazdopadne zaciatok kedy to ma prijst nechaju na prirode. TAkze to je velikanska zmena pre nas, ktori sme od posledneho tehu zili s info ze dalsi porod len cisarskym rezom. Ale vzhladom na to, ze Patrick bol velke dieta a maternica ho nevypudila - tak predpokladaju, ze dokaze donosit dietata do 4Ott.

No a taky mali detail, babatko je uz od 32 t dole hlavickou a teraz asi zostupuje nizsie lebo ma od vcera vecera - odkedy sme dosli z nemocnice velmi bolia ani nie krize, ale tak nizsie - to som mala tak pri porode, len tam ma to bolelo a hrozne. Takze prave som odstala 5 hodin v praci a domov som nekracala ale pohupovala sa a to ma vecer cakaju este 3,5 h odstat. Ale vydrzim. Ine neostava. NO a 2 t teda 8 pracovnych dni v praci a koncim a nastupujem na matersku.

Tolko nase novinky. Tak mozno sa babo narodi tak ako by to bolo idealne.....ma termin na narodeniny mojej maminy.

Janec, Petronuska, Cetrojka a vy co ako sa mate?

kacenkalm
5. jún 2010

zdeni,tak to je super... 🙂 tesim sa s tebou.... 🙂

janec79
5. jún 2010

ahojte,
konecne mam cas trosku aj popisat.... To pocasie tu je neuveritelne, ked to takto bude cele leto (podla predpovedi by vraj aj malo byt takto krasne) tak budeme normalne opaleniiiiiii 😉 Elenka doma nechce vobec byt, takze len co prideme zo skolky, tak si nieco zobneme a uz aj prasime von. A dnes som si ja spravila taky svoj den-resp. polden, stretla som sa s kamoskou, dali sme si kavicku, trosku sme pochodili po obchodoch - ja sice nie som taky nakupny typ, ale dobre to padlo po takej dllllhej dobe. No a popoludni-klasika-boli sme v parku az na kupanie sme prisli domov.

kacenka: tak som rada, ze krst dopadol dobre, mala je zlata. Aj ste sa mordovali so zubkom, ci vysiel bez problemov?? A ako malej chuti tuha strava? Si sa aj na jogurt pytala, neviem sice, ci este kojis, ci nie, ja som zacala myslim okolo 9.mesiacov-davala som a doteraz davam bielu activiu, tu mi aj dr.doporucila, aj kvoli stolici ju papala-namiesto probiotik. Samozrejme, ze teraz jej uz davam aj ochutene, ale biela activia jej chuti stale-dokonca aj s chlebikom.

petronuska: tak to je super, ze si sa mohla vratit na stare-zname miesto. Urcite bolo lahsie sa vratit tam, kde to poznas. Ako to jaydinek zvlada, aj mu chyba mamina, ci?

zdenkam: waaaw, takze cisarsky mozno nebude??!! Tak to je fakt super novina...ty kokso, ty uz si v 34 tt???????????????????????????????????????????????????? Az teraz pozeram, to uz sa ti fakt krati. Uz mas vsetko pokupene, nachystane??

maurova1: ja som chvilku tiez rozmyslala ist, ale nakoniec manzel musi do prace a sme bez auta, plus asi to nebude nic pre take male dietky, ako je moja. A ako ste sa zabyvali?? Si sa dlhsie neozvala, a uz ste nasli opatrovatelku? Ako si mala zvykla na nove prostredie??

Inak baby, na buduci piatok letiiiiiiiiiime, dufam, ze pocasie sa doma uz fakt umudri. Inak vcera ked sme pozerali spravy a ze kezmarok je pod vodou....padaju novostavby, poda sa zosuva....no sranda to fakt nie je. Je mi strasne luto tych ludi. ☹

maurova1
5. jún 2010

no tak to vypada ze nik neide.... ze by som sla sama s malou...? joooj no neviem. a vraj ma zajtra prsat... tak uvidime rano je mudrejsie vecera...

zdenka drzim palce. kedy mas termin? uz tusim len par tyzdnov... tak sa drzte aj ty aj babatenko.

janec ak by si si rozmyslela zavolaj mi 085 7698317

zdenkam
5. jún 2010

Janec, akurat to pisala jedna baba zo Sr, ze Kezmarok maju pod vodou. Si to neviem predstavit. Ved tu je ako v raji. Uzasne.
Ale pre tych ludi to musi byt riadna rada.

Pocuj, Tvoja mala je ako nas Patrick ale ze chlapci su s tym pobytom vonku na tom spravidla horsie ako dievcata ze pre nich to je typicke. Ale na druhej strane to je pre ne super. Takze my domov chodime len obedovat. Makacka stihnut nieco tak urobit ale uz ma to nevzrusuje. Jeho pekne detstvo je lepsie ako moj nalesteny dom, no nie? A navyse prestal mi spavat uz cez den /ale sak uz ma cez 3 roky/ a co je plus prespi uz celu noc tak. To tym ze nespinka cez den a beha stale vonku.

A nech si uziva kym sa da. Ani sa mu nedivim, ani mne sa nechce byt dnu, ked je tak krasne.

Ano Janec, uz pred tyzdnom, ked som mala chlapov doma som dokomplezitovala nakup len bumper som nekupila ale presne viem kde ho maju aj ktory chcem. To si necham ako taky bonus, ked rozlozime postielku. Uz mam aj prebalovaci pult drevene zmontovany - sama somurobila
🙂 nazehlenene latkovky, naukladane tie moderne latkovky. Nazehlene body a dupacky. Zabalene svoje veci do nemocnice len miminkove musim zabalit ale to az prideme z Corku po tom 21. 6. kam ideme oslavit nastup na matersku do toho luxury hotela a darovat Patrickovi jeho z poslednych akcnych vikendov venovanych len jemu. 😉
No a 18. juna zacinam matersku. Som sa stale tesila ako blazon a teraz mi uz aj luto pride. Psycho. Ale ja som si chodila po veceroch do tej prace oddychnut od "draka" a vniknut trochu do ineho sveta nez len maminovksych a zenskych domacich povinnosti. Fakt tie vecery v praci mam rada. Vikendy to je o inom, to sa tesim, ze uz nebudu az do buduceho roka, ale tie vecery v praci cez tyzden tie mi budu chybat. Asponze ludi budem stretavat na kazdom rohu.
🙂

A Maurova daj vediet ako bolo na tom dni deti. Nam takto aktivita nehrozi /Dublin daleko/ ale nahradzeme to cvachtanim v potoku ci aktivitami na Field day.

Ozaj baby ,neviete o nejakej akcii. Chcem byt aj uzitocna kym sa babo narodi a urobit nieco pre inych, tak mam taky napad v ramci nejakeej akcie napiect cup cakes a kolace a ze trzba z predaja na nejaku charitu. Tak sa pytam kazdeho ci o takej moznosti cosi neviem. My sme minuly rok mali den na pomoc local hospital a tam sa to tak dalo urobit. Len skoda, ze tento rok nic take nechystaju. Este viem, ze sa chysta new ross in bloom a ze potrebuju dobrovolnikov, tak sa tam tiez chcem ist popytat. Zatial som tu moc dobrovolne nepomohala, akurat tak pred 3 rokmi na Den narcisov, predavala par hodin narcisy, tiez zhanali vtedy dobrovolnikov. Proste chcem cosi aj pre inych urobit.

susanne.k
5. jún 2010

Caute baby,
uz som sa tu dlho neukazala, pracovna zaneprazdnenost a mala.
neviem ci ste tu uz niektora o tompisali ale su zmeny v poberani Rodicovskeho prispevku. Ze uz ich pracujuce mamicky z Sk nebudu poberat od 1.5. a tie co nerobia tiez pokial maju stredisko svojich zaujmov v irsku.

zdenkam
5. jún 2010

tak to je novinka susanne.k to som ani nevedela, ale este som nezistovala som po novom ako to je a asj tak sa vraciam do prace, tkaze by mi to asi nehrozilo. Hadam nezmenili nic okolo prispevku pri narodeni.

Inak, prave mi pise sestra .....studuje pedagogiku v Presove, ze maju podliatu vodou skolu a ze cela cesta okolo skoly je zatvorena kvoli vodi a na internatoch vysokoskolskych je z bezpecnostnych dovodov vypnuta eletrina. Ozaj hrozne co sa tam deje. ☹

zdenkam
6. jún 2010

susanne.k, tak sa snazim dopatrat k tej informacii o tom ze ak zijeme v Irl tak rodicovsky prispevok nebude zo sr, ale sa zda, ze to tak nie je. Citam poradnu hospodarskych novin a aha co tam pisu, ze sa toto tyka len neclenskych statov EU http://moje.hnonline.sk/node/1940

ta prva cast, ze ak pracujem tak ho nedostanem ta sedi.

Nechap ma zle, prosim, ze ta opravujem, len chcem mat vo veciach jasno.

zdenkam
6. jún 2010

tak susanne.k, citam dalsiu reakciu a odpoved poradkyne a tam to zas je tak, ze ozaj nemaju maminky v Irl na to narok. TAk kto sa v tom ma vyznat. Asi to je zas ako si to kto vysvetli. Nervy.

cetrojka
6. jún 2010

Ahojte zienky 🙂
No uteka nam to vsetko milovymi krokmi. Posledne dni bolo krasne pocko, tak sme to vyuzili, len dnes sa to trosku zopsulo, ale aj tak nam bolo fajn, ze Janec? 🙂 Trochu sme pokavickovali, pozmrzlinkovali a poklabosili 🙂

Inak casom sa isto i my pridame ku dnu deti len kedze sme este taki malinki, tak by sme z toho moc nemali. No mooozno mikulasa riskneme 😉 Inak je to fajn ze su tu take akcie.

Inak my uz mame 3 mesiace, neverim tomu. A uz styri noci prespinkal cele, od nejakej osmej do siestej, tak sa tesime. 😉 O par dni letime domov na 8 tyzdnov, na take dlheee a asi posledneee prazdniny. Uz sa nam na tak dlho veru nepodari. Tak uvidim ako sa nam starki budu venovat. Dufam ze sa situacia co sa tyka pocasia zmeni a bude pekne. Je to veru na zaplakanie co sa to deje tam... och.

Zdenka, uz sa ti to pekne krati, a vidno ze stihas viac ako by si mohla. Ale ty si zivel, darmo 🙂 drzim palce a som rada ze ti to tak pekne vychadza, ze sa vsetko vlastne na dobre obratilo.

Tak maminy vela radosti s deturencami 😉 🙂 🙂 🙂 🙂

kacenkalm
7. jún 2010

ahojte
ale mame dnes zamraceny smutny den ☹
nasa mala zapasi so soplikami,asi preto ze sa jej deru uz dva prve zubky,ale akosi sa im nechce....
janec,ja uz nekojim od osmeho mesiaca,mala tuhu stravu moze,chuti jej,len nemoze este poriadne zuvat bez zubkov 😵
a ja neviem ako sa zbavit 10 kil,co mi zostali po porode.... ☹

ladywitch26
7. jún 2010

kacenka, stanka ked jej idu zuby, tak ma v momente sopel. teraz uz vyse mesiaca, lebo najskor jej isli spodne dvojky, obidve naraz, tyzden nato sa jej predrala horna stolicka, ta sla vonku cely tyzden a teraz jej zasa idu spodne trojky. teploty pri zuboch nemava, ale zasa ten sopel a taku agresivnu stolicu, ze ma az pluzgieriky. aj jej kazdy vecer davam repik a harmancek do kupela, menim plienky kazdu chvilu, sudocremom natierame, ale proste bez uspechu. uz to mam vyskusane, ze akonahle nas prestanu hnevat zuby, tak aj ritula sa zahoji. dovtedy nepomoze, ani keby naha nonstop behala 😖

zdenkam
7. jún 2010

Kacenka tak ja mam 1O kg naviac oproti normalu a tak ked porodim tak mi nik neuveri, ze som po bola tehu asi. 😀
Ale to vsetko vdaka malemu drakovi, ma drzi vo forme, na oddych niet casu.
Co by teda aj malo byt. Lebo sranda konci, po vikende statia v praci sa rano zobudim a ledva chodim skor sa hompalam. A dnes si cely den neviem urobit pohodlie a som nejaka nemotorna akoby som mala 80 kg a nie stazka 60. A brusko mam jak balvan, krize ma bolia. No taketo 2 t a budem prosit, nech uz rodim a to som doteraz mala teoriu, ze som si to maximalne uzivala. Ale dnes je ozaj vsetko inak, nejako sa to od piatka tak spustilo dole kopcom.

Inak sme dnes boli s Patrickom na plavarni, tak este o 2 t jedna navsteva a koncim s plavanim asi.

Kacenka a sopliky ja viem, ze to cloveka trapi, ale to ozaj nic nie je. Napr. my mame suseda a chudak jeho rodicia. Viete ako si vravite, ked su vase deti aktivne ze su hyperaktivne, ale ich 3 rocny syn je hyperaktivny a ta maminka no chudak. Ani do mesta ho nebrava, lebo ho neustrazi. Vonku vyjde Alexej len ked tam je nas, lebo si to vytrieska buchanim na okno a to tak maximalne 45 minut je von, lebo ho ta mama stale upozornuje, lebo on je hyperaktivny a este ma aj nadvahu ako 3 rocny vazi 25 kg, takze staci aby chcel nasho chytit a hned ho soti. A ta mamina jeho vyzera non stop unavena. Ze jej vstava o 7 a chodi spat po 23 a ze cely den nic nerobia len nan kricia a ho upozornuju co vyvadza. A teraz mu zhana skolku pre hyperaktivne deti ale u nas v NR take nic asi nie je. A to ani netusim kolko problemov ho caka s nastupom do skoly.
A ked toto vidim, tak si vravim, ze kasel ci sopliky to nic nie je. Vazne. Treba si vazit co mame.

zdenkam
7. jún 2010

a viete co ma inak potesilo, ze co nas syn prestal spavat cez den v 3 r a 3 mesiacoch, tak prespi celu noc. TAkze po vyse 3 rokoch dostavam par tyzdnov bez nocneho vstavania asi ako dar a nech nacerpam sil na dalsie kolo nocneho vstavania s jeho malym bratcekom. 🙂
Ale clovek si skutocne zvykne na vsetko. Priroda to vie dokonala zariadit. 😉

A dufajme, ze zajtra nan nebude non stop prsat aspon par hodin nech si ten dazda da medzi jednotlivym sprachami pauzu, nech sa vyvetrame 🙂

Majte sa krasne maminky

catalin
8. jún 2010

caute baby, dlho som tu nebola..nieje cas..mam tu navstevu zo slovenska, moju priatelku s manzelom a ich dcerkou, ktorej som krstna mama..mame sa vyborne, aj pocko im celkom vychdza zatial..
ked bude viac casu tak vas docitam, teraz som precitala par prispevkov...
zdenka, tesim sa ze je sanca na prirodzeny porod..to je aj moj velky sen, pri druhom sa mi to podari, urcite, verim tomu, inu moznost nepripustam 😉
ak sa podari tebe, bude rast aj moja nadej na prirodzeny porod..mozno to niekomu pride divne, ale som zena a nechcem sa o tuto moznost pripravit..
no..idem sa venovat navsteve.papa

zdenkam
8. jún 2010

catalin, uplne ta chapem. Ja by som tiez ten zazrak zrodenia chcela zazit, ale ked to nepojde, nevadi, sancu mi nedali.

Dnes sme boli od 9 do 13 vonku, super neprsalo doobedia. Inak babenky som prihodila do albumu fotky aktualne ako sa gulatim.

A Catalin pekne sa len venuj navsteve. Je mile ze prisla za Vami.

Inak ak sme pri divnych veciach, tak kym vacsine z nas chodi po narodeni mamina pomoct, tak mne pride tatko. Ze sa to zda niekomu divne, ale mne nie. Ja nepotrebujem pomoct s miminkom, ale zabavit nasho maleho draka a to isto deda krasne vie, sak je chlap. 😀
Zajtra idem tatkovi kupit letenku, tak len dufam,ze nejako v tom case porodim a hoc aj nie, ci uz to bude pred tym alebo po tom, pomoc s Patrickom sa mi posledne dni pred porodom ci po porode isto zide. Tatko pride na 7 dni. Pride mi nefer chciet po nom viac, ked ma to doma povinnosti a pracu. Mamina tu bola ked sa maly narodil ale jej vadi jazykova bariera a si uz netrufa, tak ju nechcem nutit.

ladywitch26
8. jún 2010

caute zeny, tak ja mam stanku zasa choru. kasle ako tuberak, zatekaju jej hlieny a ako na potvoru, vsetky syrupy od kaslu su tu od dvoch rokov. to ako fakt nechapem, ze deti do dvoch rokov nemaju narok na liecbu,ci ako? co s nimi robia? uz som cosi vygooglila, tak skocim do lekarne a hadam nieco zozeniem. inak to ma stanka z tych sprostych zubov. tlacia sa jej obidve spodne stolicky naraz. a to vzdy ochorie, ked jej idu zuby.

inak zdenka, mne tiez pride pomoct mama, ale nejde mi o pomoc s malym, ale nemam prakticky pri kom nechat stanku, kym pojdeme do porodnice. a teraz mam dilemu, mama si moze zobrat max.10dni dovolenky, no ale ako si nacasovat porod? to je dost dlha doba, a kludne mozem porodit dva tyzdne vcassie, rovnako ako mozem aj prenasat.tak neviem, ako to vyriesim.

katkaaalex
8. jún 2010

Ahojte baby, ked vas tu ciatam neda mi nenapisat aspon veticku 🙂
Ze by zase prisli irske dazde???? 😒 Snad nie a opet vykukne slniecko... boli tu naozaj krasne slnecne dni, velmi sme si ich s Alexom uzivali 🙂
zdenkam mas prekrasne fotky 🙂 pozerala som tie z okt 2009 a mas tam jednu fotku pri drevenom vlaciku, kde ste to boli na vylete? Nas maly je zblazneny do vlacikov tak mozno budem mat typ na pekny vikend🙂 Snad to nebude daleko, byvame v Clonmel 😉

zdenkam
8. jún 2010

Katka, neboj to este len 1 den prsalo tak moc, len nech to neni ako minuly rok prosiiiim.

To bolo v Lismore , aj nas je na vlaciky a sialene. Aj teraz sa tesil do Ciech s tatkom hlavne kvoli vyletu vlakom z Prahy do Chomutova. Sranda ale uz vyse roka ho to neprechadza. Mame doma aj 2 drevene sety kolajnic s vlacikmi, Skvely darcek uz vyse roka sa s nim hra.
Ale napr. aj u nas v Kennedys parku chodi cez leto taky maly vlacik za 1 euro a 2 kolecka to prejde a sedia tam deticky detom na rukach. Krasne to je.

katkaaalex
8. jún 2010

...baby ako vam zavidim, ze vam pridu rodicia 🙂 Ked sa nam narodil Alex, 🙂 prisla moja mamina - velke prekvapenie to bolo, po 3 dnoch po porode ma pustili domov a o 2 dni mi vola mamina a hovori, Katka sadni si - som v Dubline na letisku... baby, to bol teda sok az som sa rozplakala od stastia a doteraz sa na tom smejeme a stastie prevelke, ze som z toho soku neprisla o mlieko 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre