Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

ladywitch26
5. aug 2010

@catalin mna tiez ten monitor ani nenapadlo kupovat, proste som ani nemyslela na to,ze by nemala dychat stanka. aj ked som sa obcas budila v noci a kontrolovala ju. teda obcas, no niekedy aj 5x za noc 😀 a tiez sa stavalo, ze sa aj pol minuty nenadychla a potom zrazu taky hlboky nadych. ale asi je to normalne u novorodencov.
inak vraj tie monitory zvyknu plasit, ked je napr. hrubsi matrac, alebo su zle ulozene.

annaola
5. aug 2010

:D Ja som tiez na zaciatku cele noci nespavala, a pozorovala ten malinky zazrak v postielke, ci je vsetko ok 😵

zdenkam
6. aug 2010

@catalin Kati ja by som si ho nekupila ....ani som teda nekupila ...je pozicany aj pri Patrickovi bol. Äle proste ja som vobec Patrickovo tehu nestresovala, nic zle ma nikdy nenapadlo ani pred ani po. Asi preto je Patrick taky zdravy.
Ale ide o to, ze som sa starala o 3 mesacne babo a tam ho mali ten monitor a hned prvu noc co boli domaci vonku sa malej zapol a pipal a ona fakt nedychala. Takze tam ma to vyplasilo.

Inak baby, Jakubko ma Milk dots. Poculi ste o tom? Ze to su vyrazky z materskeho mlieka - take pupenceky ako pubertiaci mavaju a ze to je z hormonov co si v mlieku. Ze trvaju tak cca 1 t a potom zmiznu. Sranda, lebo Patrick bol tiez kojeny a nic take nemal.

Jo a kedysi tu ktosi pisal, ze deticky na umelom mieku nepotrebuju vitamin D. Tak v nemocnici sme dostali info papier ze od roku 2OO8 sa doporucuju detom do 12 mesiacov davat vitamin D a to rovnako kojenym ako tym na umelom mlieku.

My ideme zajtra na party syna Lenky78 do Courtownu, tak sa tesime.

zdenkam
6. aug 2010

wau tak to vas obdivujem tie babenky co ste v noci nespavali a kukali na babo. Mne staci ze moj stava 3x za noc a este aj 3x za noc prebalujem a o 6 si zmysli ze spanku stacilo. Nie to aby som v noci este nan kukala a potom frcala medzi Patrickom svieza a aktivna aj medzi babom. NO fakt nehrozi.
Vydatne si uzivam svoje 3 hodky spanku medzi nocnym kojenim a monitor je fuc. 😀

zdenkam
6. aug 2010

a tu je nas dalsi prirastok v aktualnej podobe. V kociku a na plachte.
Inak ma dnes napadla taka smiesna vec. Viete, ci co je castym javom v domacnosti kde ziju hlavne chlapy? Prkynko na wecku zdvihnute. A to ma presne v buducnosti caka. 😀

zdenkam
6. aug 2010
mamartinka
7. aug 2010

@zdenkam Pekne a ake vlasate babo.Pozdravujem do Irska.

zdenkam
7. aug 2010

@mamartinka dakujem. 😉 Hej vlasate a sa povrava ze vlasate babo, palenie zahy, tak potvrdzujem vynimku. Ziadne palenie zahy cele tehu nebolo.

Inak mi babatko paradne spinka cez den ze 2 hodiny hore a 6 hodin a viac v kuse prespi, len sa nacica tak 2 az 3 x. Asi ma prehodeny rezim, lebo boduje v noci. Minulu noc sa budil 4x. Predtym 3x a sprvu len 2x. Takze sranda, ake prekvapko nam chysta dnes. A vcera aj valil velke ocka. Reku som sa smiala, ze Jakubko ty si vybudeny, zartujes. 🙂

Inak idem porovnavat ceny providera na smeti, lebo to vyzera ze Golf recyckling zlacnil a asi 5O eur rocne to je lacnejsie a navyse aj vacsi smetiak. Takze asi budeme menit "smetiarov". Kazde euro sa rata, no nie?

JO a je 2O.15 a moji chlapci obaja uz spinkaju. NO neni mi hej?
Muz si kupil letenku do sr, v case ked tam budeme my, takze je iste ze ideme na 1 t do hotela do Slovenskeho raja a dost sa tesim. Hory a lesy mi fakt chybaju.

zdenkam
7. aug 2010

a este sa vytesujem, lebo je to take mile. Dnes sme boli v tom Courtowne a aj na prechadzke na seafront a ludia mi nakukavali do kocika a vsetci ze jeeeeeej. A aj cudzi sa pytali, ze ake stare babo a potom ze ked som povedala ze 2 t a 2 dni tak ze congratulation. No neni to kraaaaaaasne maminky, ked vam to tak vsetci praju.
A velmi ma tesi, ze po prvom tazkom tyzdni s Patrickom, bol ten druhy uz vyrazne lepsi. A zda sa, ze vsetko bude ok.

janec79
9. aug 2010

@zdenkam jooj, maly je zlatunky, tak vravis, ze sa to lepsi kazdym dnom - sklbit vsetko a vsetkych clenov rodiny 🙂 to je super, snad to bude len lepsie a lepsie. Inak ani ja som ten monitor pri malej nemala, uvazovala som ho kupit, ale manzel ma odhovoril, chlvalabohu nebol potrebny. Uz sa ta anka pytala na plienky, som zvedava aj ja, ci pouzivas latkove..A na ako dlho chodieva patrick do skolky cez tyzden, aj mas sancu si s malym pospat cez den?
Nase male vcera kakackovalo o 106. No zda sa, ze bude ok, dnes je z nej velky hlados, ale zatial len tak opatrne jej davame jest. Uz som sa o nu vcera strachovala, lebo ani lyzicku vody, ci cajika nechcela, no ale vravim, je to ovela lepsie, tak snad to nebude nic vazne.
Nebola som tu vyse tyzdna, ale ako vidim, vacsina z nas si uziva peknych slnecnych dni, alebo este krajsich slnecnych dni na slovensku. Tak vas vsetky pozdravujem, bozkavam dietky.

suzzi_
10. aug 2010

ahojte zienky, cerstvym mamickam blahozelam! chcela by som sa vas opytat ci ste prikladali kopiu rodneho listu k ziadosti o matersku v irsku. az vcera som si vsimla ze vzadu na ziadosti je napisane ze ak som narodena mimo irl, vyzaduju overenu kopiu. ako ste ho overovali? dali ste ho prelozit do anglictiny a potom overit na garda office? dakujem za odpoved.

ladywitch26
10. aug 2010

@suzzi_ odo mna chceli aj overenu kopiu, aj original. ten mi potom poslali postou. ale to bolo minuly rok este. kamoska teraz len zabehla na gardu. a teraz odo mna nepytali nic.

pele
10. aug 2010

@suzzi_ ja som tam nic take nevidela v poziadavkach a tak som rodny list neposielala. Zatial sa neozvali, ze by im nieco chybalo...

catalin
10. aug 2010

@suzzi_ oni chcu marriage certificate, sobasny list, nie rodny list.. ja som si sobasny list dala prelozit na slovensku a anglicky preklad aj slovensky original som im potom poslala, doporucene, aby sa to niekde nestratilo. posielali mi to obratom spat..ale vidim ze odvtedy sa vela zmenilo..takze si ho daj doma prelozit, na gardu zober potom slovensky sobasny list, anglicky preklad aj jeho kopiu, kde ti kopiu orazia a tu potom posles.

ladywitch26
10. aug 2010

@catalin vidis, som si nevsimla, ze sobasny list tam malo byt. inak ja som si to davala v corku prekladat a vyslo ma to 45e vtedy. ale ten sobasny myslim treba aj ked dietatu vybavujes rodny list. teda aspon odo mna ho pytali vo wiltone

ladywitch26
10. aug 2010

@catalin a ozi ako s aupairkou? uz mas nejaku?

kacka27
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ladywitch26
10. aug 2010

@kacka27 v tomto ti neporadim, mne spravili rodny list na pockanie priamo v nemocnici. ale podla mna bude uz na 100% hotovy

catalin
10. aug 2010

@ladywitch26 uz mam au pair, v piatok prileti, mlada baba, ma nejake skusenosti a miluje deti, tak snad to spolu nejako ten polrok zvladneme.. 🙂 a dufam ze bude lubit Miu a venovat sa jej..
teraz vypratavam jej izbu..no fakt neviem kde vsetky tie veci poskladam...

ladywitch26
10. aug 2010

@catalin tak drzim palce. mne prileti nova az koncom mesiaca, dovtedy tu musim drzat tuto lemru.ale ta druha je uz overena, robila u sesternice aupair, tak hadam bude v pohode.
inak ja som tiez musela vypratavat izbu, reorganizovat barak a teraz zistujeme, ze asi zabehnem za landlordom, ci mozeme prerobit podkrovie na obyvatelne, nech tam aspon par veci vyhadzem. lebo tam nie je ani podlaha, ale par dosak, sadrokarton a este zvacsit otvor a celkom slusna, velka izba by z toho bola. no uz nam 3bedroom akosi nestaci 😅

catalin
10. aug 2010

@ladywitch26 to nieje zly napad prerobit podkrovie, aj nas chvilu spekuloval, ale strasne vela papirovaciek tak sa na to vykaslal

ladywitch26
10. aug 2010

@catalin sused si tak prerobil dom, ale on ho ma odkupeny. a je stavebny inzinier, takze s papiermi by to bolo jednoduche, mozno by nam s tym pomohol. len neviem, ako landlord, ale prakticky by cvakol len material, muz by to spravil sam, cize robotu by platit nemusel a za par euracov navyse by mu barak stupol na cene.

catalin
10. aug 2010

@ladywitch26 no tak na mieste vasho landlorda nevaham 😉

suzzi_
10. aug 2010

@ladywitch26 smiem sa spytat kde v Corku ti to prekladali zo slovenciny? inak, drzim palce s novou au-pair, myslim ze ak by si vydala knihu a tej sucasnej, bol by to bestseller!

ladywitch26
10. aug 2010

@suzzi_ na south mall, skoro na konci ulice a je tam aj nejaky francuzsky konzul, ci take daco v tej budove.ale bez problemov mi to do tyzdna prislo postou, poslali doporucene, kedze nie som z corku, aby som sa nemusela dvakrat trepat

ladywitch26
10. aug 2010

@suzzi_ a este som zabudla, dali na to aj tu cervenu okruhlu peciatku, lebo bez tej je vlastne dokument bezcenny. oni to tym aj overia

suzzi_
10. aug 2010

Tak som tomu rodnemu listu prisla na klb - na urade mi dali starsiu verziu MB10, kde este vyzadovali rodny aj sobasny list. Ale na welfare.ie je novsia verzia, kde vyzaduju iba sobasny list. To mi odlahlo, o starost menej. Takze Pele, ak som ta vystrasila, prepac 🙂.

pele
10. aug 2010

v pohode @suzzi_ ja som dokonca ani ten sobasny neposielala, lebo som si nezmenila meno a potvrdili mi, ze vtedy netreba. Nakoniec si to meno hadam nikdy nezmenim, ma to same vyhody🙂

ladysparky
11. aug 2010

caute kocky, zdravim vas zo slovenska 🙂 mam chvilku casu, bo malinka spinka, tak reku sa ohlasim...
tak my si tu pomalicky nazivame, rodinkujeme sa, kamoskujeme sa, kavickujeme sa 😀 popri tom stihame aj uradne veci - o pas je uz zaziadane, tlacivo na uzavretie manzelstva prevzate, dnes klbiky, o tyzden oblicky, potom druha poradna u detskej, ktora podla suchych flakov na paulinkinom telicku "zistila" intoleranciu laktozy, tak ked to bude horsie tak pojdeme na gastro, no a bola som sa aj na zmenu v rodnom liste pytat, tak to bude dllllllhe vybavovanie, lebo to si musim zaziadat na min.vnutra a bude treba overene podpisy nas obidvoch, takze ked sa k tomu dostaneme este tento rok, tak mozme byt radi 🙂
a vy ako dievcata? priebezne vas sledujem, moc sa tu neprispieva, kazda zda sa mate dost svojho 🙂 zdenka malinky je krasny 🙂 ladyw ako sa citis? janec79 davno si sa neozvala, šicko ok? zdravim aj ostatne a niekedy sa tu opat ukazem 🙂 pridavam zopar atelieroviek
pekny den prajem, ahojte

zdenkam
11. aug 2010

@ladysparky MAJI ty si sa ostrihala? Som sa ta chcela spytat, lebo si to nepamatam, vy ste ten jednorazovy cestovny doklad dostali lebo nemate narok na irsky pas? Lebo mi ambasada tvrdi, ze to len vtedy mozem dostat ak ziadam o sk pas a este ho nemam, ze ak ziadamo irsky pas, tak mam dockat na irsky a ze mi ten jednorazovy cestovny doklad nemozu dat. Co je na figu, lebo let je o 3 t a kvoli strajku v public sektor pred par tyzdnami sa uz pasy nevybavuju za 2 t ale vsetko trva mesiac. TAke info mi podali.

U¨nas vsetko fajne, nedelu planujeme krst a aj tuna 2 babenky z konika dojdu 🙂 , dufam, ze to vsetko dobre dopadne, kedze oslava je neformalna a kedze namiesto rodiny volame kamaratov a znamych co maju vsetko deticky, tak ideme picnickovat na minifarmu. A ze tak 27 ludi pride aj s detmi. Tak drzte prsty, nech to dobre dopadne.

A este sa pochvalim. Boli sme na vazeni a za 2 t podrastol Jakubko 3 cm a pribral 530 g. Velmi slusne. 😉 TAkze sme na 4O4O g.

Maji a ani nevrav o tlacive na uzavretie manzelstva. Mna caka ziadost o zapis manzelstva do osobitnej matriky. Ti tam skolabuju, ked zistia, ze uz vyse roka som vydata a stale to nemam.
Sa velmi tesim do sr, lebo budem to mat trochu easy, Vam poviem, ziadna srandicka takto a este mi muz teraz aj nadcasy robi ze od 8 do 19 v praci. Tam mi niekto pozabava draka Patricka tak sa neviem dockat. nedajboze, aby som musela prekladat ten let.

TAk ja o 1O minut frcim po Patricka uz si nevydychnem az bude doma. Navyse nas dnes caka par vybavovaciek na policii a gp, tak bude veselo. Vecer Patrick muz berie do cirkusu, tak budem mat vzacnu chvilu len ja a Jakubko, lebo som zehlila vcera do 23.3O. Dnes uz v noci nic nemusim.

Inak este ma cosi napadlo. Taka pikoska. Ja co som porodila a dosla domov, tak kazdu noc chodim v noci jest. UPlne kazdu noc a nie ze si dobnem, ale poriadne sa nacpem. Brucho uz mam uplne ploche a nikdy by ste nepovedali, ze tomu budu 3 to co som rodila. Uz aj vsetke povodne nohavice nosim. Nechapem. Ale aspon sa smelo mozem nacpavat.

😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre