Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

jarka82
20. júl 2009

ahojte pridam sa aj do tejto temy mozem? 🙂 len neviem ci ste zo severneho alebo juzneho irska 🙂 pekny den

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
susanne.k
20. júl 2009

kacenkahm mne sa tu mala narodila a kedze sme chceli cestovat domou a vratit sa spet tak sme vybavovali pre malu irsky pas co nebol problem lebo sme tu 4 roky. Vedeli sme ze si ten slovensky nestihneme vybavit. Az ked pojdeme teraz domov tak jej ho vybavime.

jarka82
20. júl 2009

fidka79 tak ja sem nepatrim ja som zo severneho 😅

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jarka82
20. júl 2009

fidka prehanky 😒 inak sa da 😀 kde treba vybavit ten irsky pas? mozu mat aj irsky aj slovensky? a ako to je s tym jednorazovym? ak si vyziadam aku to ma splatnost? chcela by som domou ale stromi detmi neviem nemozem ist s dvomi infantmi... 🙄

mishka711
20. júl 2009

jarka my mame len irsky pas a myslim ze sa da aj slovensky ale naco 2? 😀

jarka82
20. júl 2009

no slovensky sa uz vybavuje doma aby som nemusela po ten jednorazovy... 😅

susanne.k
20. júl 2009

zienky vie my niekto poradit alebo ma niekto skusenosti s tym ci po ukoncenej materskej mam narok na rodicovsky prispevok na slovensku?

tinkadublin
21. júl 2009

Ahojte baby 😉 fidka gratulujem ze to adamko tak pekne zvlada! To vies mamina je mamina!

Jarka vitaj medzi nami! Ako v sev. irsku?

susanne to by som aj ja rada vedela ako to je s rodicovskou dovolenkou. My ideme v sept. domov tak sa chcem popytat na socialke, ci na to mame pravo,lebo nikde neviem najst jednoznacne info. Tak ak by si sa dozvedela skor nieco, daj vediet 😉

susanne.k
21. júl 2009

🙂 tak zistila som nejake informacie ohladom toho rodicovskeho prispevku. Mame na to narok , pretoze tu v irsku sa vyplaca tych 1000 E rocne, najnovsie uz iba polovica, cize 500 E rocne na dieta do 5,5 roka. Je to 41 E mesacne. U nas sa vyplaca prvy polrok materska a potom ten rodicovsky prispevok co roby sumu 158 E mesacne. Po ukonceni kalendarneho roka my doplatia rozdiel cize to vychadza nejakych 118 E mesacne x 12 mesiacov. Celkom slusna suma. Co k tomu vsetko musim dolozit alebo potrebujem napisem nabuduce, lebo cakam na odpoved z uradu. Takze zienky zase nejaka dobra sprava. 🙂

susanne.k
21. júl 2009

U nas sa ten prispevok plati do 3 roku zivota takze 3 roky si mozete ziadat rozdiel.

ashley
22. júl 2009

Ahojte babenky.
Tak sa konecne ozvyvam, mam trosicku casu. Lili je zlatusik pekne spinka a papa. Uz ma 5 kil. Velka babenka. Tomasko to zobral tiez celkom dobre - myslim prichod noveho clena do rodiny. Pomaha mi.. doniesie plienku, deku a hupe ju v kociari. Ale ked mala place, tak ma z toho trosku strach, tak chce ist na ruky. Nastastie to neni tak casto. Konecne uz mame rodny list a teraz uz chcem vybavit len pas, snad to bude bez problemov...
TAkze tak.
Susanne ja som si ten rodicovsky prispevok ziadala. DA sa poziadat rok dozadu. Ja som mala problem, ze sa mojej socialke na slovensku Irska socialka neozyvala, tak mi to skoro prepadlo.. ale nakoniec sme to vyriesili a doplacaju mi to. Vola sa to, ze .. vyrovnavacia davka k rodicovskemu prispevku.. Urcite si o to poziadajte narok na to mate ak ma dieta a matka trvaly pobyt na slovensku.
A mate narok aj na ten jednorazovy prispevok pri narodeni dietata.. lebo tu v Irsku sa nevyplaca. Keby ste mali otazky tak mi napiste IP.. uz som si tym preskakala.. netreba sa nechat odbit.
Idem kuknut co ste popisali.
Tehulky ako sa citite? Bruska rastu???

kacenkalm
22. júl 2009

ahojte
Na to vyrovnanie davky k rodicovskemu prispevku a na jednorazovy prispevok pri narodeni dietata si musim platit asi socialku na Slovensku,ze?Ja si tam neplatim absolutne nic,iba tam mam trvaly pobyt....

kacenkalm
22. júl 2009

jo a brusko rastie....zaha ma pali jak ohen a posledne dni busi srdce....dufam,ze je to normalne... 😨

ladywitch26
22. júl 2009

baby neviete mi poradit? ziadala som este koncom maja o medical card, ale zatial sa mi neozvali. no a v septembri ideme na svk na tri tyzdne. lenze co ak mi ani dovtedy ta medical card nepride? nechcem dopadnut ako sesterka z anglicka, ktorej na dovolenke maly dostal zapal pluc, skoncil v nemocnici a jej potom prisla faktura na 40000.

susanne.k
22. júl 2009

kacenkahm nemusis si na slovensku platit socialku.

tinkadublin
22. júl 2009

Baby tak to je super ze to dostaneme 😀 len si este musim zistit ak by som tu dostavala socialku ci mam narok.

Ashley to je super ze mala poslucha 😉 a tomasko pekne zvlada vsetko! Len nech ste zdravucki!

Lady tak jedine tam neustale volat a otravovat.. Nic ine ti ja poradit neviem..

mishka711
22. júl 2009

kacenka no ja som pocula ze si nemusis platit socialku doma ja som si platila skoro 3roky a som to zrusila no kopec penazi je lufte kua ale moja hlupost co uz musim sa vzdy poucit 🙂

susanne.k
23. júl 2009

este stale pisem koli tomu doplatku. Nepochopila som to az tak najlepsie ale asi pravdepodobne my pracujuce nemame narok na doplatok. Iba tieco su na dohodu mimo pracovneho pomeru. Aky je v tom rozdiel neviem ked tu v irsku sa robi dohodou.

iveta6384
23. júl 2009

Ahoj baby, chcela som sa opytat ci ste niektora rodili na kolles street v Dubline???? Ak mozte poradte mi co si mam zbalit do porodnice, lebo ja fakt neviem. Ci aj oblecenie pre babatko, ci iba na odchod domov, kolko coho, lebo ja ani neviem kolko ostanem v nemocnici atd... MOzte mi to dat do IP, alebo ved ja sem nakuknem. DAkujem za pomoc. 🙂 🙂 🙂 🙂

mishka711
24. júl 2009

iveta ja som tam rodila zober si pre babo par obleceny budes tam max 2dni ak vsetko bude ok ak budes mat cisarak dlhsie asi 4-5 dni zalezi ako vsetko pojde vies no inak plienky vecicky utierky na ritku lebo smolka ide tazko dole je to take lepidielko hihi no a hygienicke veci pre seba pohodlnu nocnu koseliu ked budes kojit je tam dost teplo a to som ja rodila v januari a fakt hic no myslim ze vsetko nie vela toho je to zbytocne

mishka711
24. júl 2009

asley mala je zlatucka a aka vlasata jee maly je blondacik modre ocka a mala tmay typ sranda no som zvedava ako to bude unas hihi

ashley
24. júl 2009

Mishka su veru odlisny.. a aj povahovo. Tomasko bol taky kludacik vobec neplakaval a Lili ta vie kricat aj hodinu... Ale su to zlaticka.
Iveta staci ti to co pisala Mishka plus ja som mala zupan, papuce, hrube ponozky, lebo pri porode mi bola zima. Pre babo si zober aj vacsie oblecenie.. ja som mala newborn a mala to skoro neobliekla narodila sa velka.
Keby si potrebovala presne, tak ti to mozem napisat do IP.

Mishka uz mate vybrane meno?

mishka711
25. júl 2009

asley no meno zatial Mellisa AMY AKO MIDDLE NAME 😉 A DNES SME KUPILI KOCIK snad budeme spokojny 🙂 a inak ty mas 2kocik alebo ako riesik ked idete von alebo napriklad na poradnu do health centra?no neviem ci sa mi bude dat aby isla mama a sebko no lebo sice niekedy sa nerad vozi hlavne ked je v shopingu no poriesime nieco

ludmmila
25. júl 2009

Ahojte dievcence, pozdravujem vas z nasho krasneho slnecneho Slovenska. Sme tu uz cele tri tyzdne a bolo uzasne pocasie priam na nevydrzanie, akurat dnes sa trosku ochladilo a celkom dobre to padne. Zo zaciatku sme si na tie teploty nemohli zvyknut. Vobec som nemala cas na internet, ked sme dosli na Slovensko maly dostal hnacky a zistili mu nejakeho citobaktera a ked mu robili krvene testy, tak aj tie dopadli zle, zly krvy obraz a aj zle pecenove testy... ja som sa tak zlakla... doktorka mu dala lieky na pecen a vitaminy a tak tu musime ostat pokial sa maly nezotavi uplne. Viktorko sice ako chory nevyzera, je aktivny a smejo ako stale a uz sa mu tlaci druhy zubok.
Nemam cas teraz citat to co ste za tie tri tyzdne popisali no, ked bude cas, tak vas urcite docitam.

Tinka dufam, ze sa uz citis lepsie a nie je ti tak zle...

Katka (Fidka) ako sa mate? Ako Adamko? No maly to bez teba pekne zvlada, tak sa drzte. Ja som tiez nechala maleho doma asi na hodku a maly bol zlaty no, ked som dosla a videl ma, tak sa hrozne rozplakal akoby sa stazoval na to, ze som ho nechala.

Drzte sa tehulky, maminky a snazilky ozvem sa ak budem mat prilezitost... 😉

mishka711
25. júl 2009

ludmila juj neboj bude to ok inak vela mamiciek ak ide na svk z irl tak detickam nieco zistia ja radsej na to ani nemyslim boze ale nech ste skoro zdavucky to je podstattne na svk letime 29skoro rano no to bude hlavne maleho zobudit no prezijeme 🙂

ludmmila
25. júl 2009

Ashley Lili je krasnucka, ta fotka co malinka spinka na brusku je uzasna 😉 no a na mesiac vobec nevyzera, teda tipovala by som jej aspon tri mesiace. Drzkajte sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre