Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

fredika
18. dec 2009

zdenka, dakujem, si zlata, ze si mi poradila.
a ti moderne latkove? kde ich zhanas? tu ci na slovensku?

tinkadublin
18. dec 2009

Ahojte baby .)) nejak sa mi nedarilo sem velmi dostat 😒 ale ako vsimam aspon som mala co citat, ste toho popisali 😝

Tak v prvom rade Zdenka GRATULUJEM!!!!! Tak vidis ze zazraky sa deju a aj po potrate to vyslo! Hlavne sa nepremahaj, oddychuj, aj ked si to velmi neviem predstavit pri malom sibalovi 😝 drzim palceky nech je vsetko v poriadku, nech ste obe - dufajme v dievcatko - zdravucke a cele tehu ide bez nejakych vaznych problemov!!! Inak ja verim v pocity mamiciek, ja som tiez citila ze bude chlapcek a je, teda bude - dufam 😀 ale ved vies, hlavne nech je male zdrave a je jedno ake pohlavie bude .)

Tixi tak gratulujem k chlapcekovi !!!! v poslednom case kazdy len chlapcov caka .) cest vynimkam 😉

Mishka no vitaj spat, je to des byt bez netu ze?

Taktiez vitam vsetky nove baby .) ved ked mate akekolvek otazocky tak piste, je nas tu hodne aby sme pomohli ak vieme 😉 inak ja som tiez z dublinu, tusim Kacka pisala ze je z dublinu, odkial presne si ty?

Ladywitch tak drzime palce v snazeni, ale vazne ste odvazni tak skoro hned druhe.. ja by som druhe tiez az tak chcela ked uz prve je bez plienok.. no ale asi to zvladate tak ci tak 😉

K tomu praciemu prasku, ja mam dost citlivu pokozku a tiez sa na vsetko mozne vyhadzem abo som alergicka, tak pouzivame ten Persil non bio - liquid, lebo prasky moja pokozka neznesie - uz dlho a uplne nam vyhovuje, takze planujem aj dalej.. a avivaz tu Comfort pre babatka, ale ako pise zdenka tiez prve dva mesiace neplanujem avivaz pouzivat.. ale som rozmyslala ci nevyskusat ten Fairy non bio - kedze som si bola vyzdvihnut z lekarne taky balicek zadarmo, vela v nom sice nebolo, skor len vzorky kozmetiky a je tam aj ten fairy non bio pre pranie detskych veciciek.. tak uvidime, akurat mi dnes dosli postou navliecky, teda postelne pradlo do postielky a bumper, tak planujem vyprat tie veci s tym fairy.. A neviem zienky, take veci ako Fusak do kocika, alebo Zavinovacku ste asi neprali ze? Ked ja by som najradsej asi vsetko, teda fusak mozno nie, lebo predsa len babo tam bude uz oblecene, ale zavinovacku by sa asi zislo..

Inaksie uz ked k tym veciam do nemocnice, kde ste splasili nocne kosele take ktore sa rozopinaju vpredu dostatocne.. lebo ja akosi nikde na ne neviem natrafit.. Sice este v new look som nekukla.. ale tam sa chystame az na sales po vianociach..

Teraz na mna normalne ide panika ze nestiham nic pokupit ked uz o tych vecickach piseme 😀 my mame uz iba 5tyzdnov ak sa nasmu anjelikovi uraci prist na svet na termin 😎

ladywitch26
18. dec 2009

caute zeny, k tomu praniu, ja som tiez od zaciatku na persil non bio a teraz k nemu pridavam aj avivaz fairy. vsetko je po tom take makkucke.nedavno som v tom vyprala aj nase stare frote uteraky, co uz skriabali jak fras a teraz su jemnucke ako nove.
k tej nemocnici, tak urcite si zober viacej baleni plienok,my sme zobrali len jedno, ale v den odchodu sa nam mala pokadila asi 6x v priebehu hodiny, ked sa cistila od tej smolky, tak muz este pred odchodom bol zhanat dalsie balenie.ale nemusis to trepat hned, staci, ked ti to napr. druhy den donesie do porodnice.

tinkadublin
18. dec 2009

baby a co pouzivate jednorazovky tak co je lepsie pampers abo huggies? my planujeme asi jedno balenie z jedneho a jedno z druheho vyskusat a potom uvidime co lepsie..

ankaira
18. dec 2009

Ahojte maminky a buduce maminky 🙂,uz som parkrat hladala taketo forum a konecne som aj nasla,je tu dost info a celkovo moznost spoznat novych ludi v irsku......byvam v Dubline,na ceste mame drobceka,no este par tyzdnov je stale pred nami....5 ak to drobcek v brusku vydrzi....tak pekny zvysok vecera prajem 🙂

ladysparky
19. dec 2009

dobre ranko kocky..
nejako sa mi zase neda spat, tak tu troska pooxidujem 😉
a sneziiiiiiiiiiiiiiiiii 😅 😅 😅

tinkadublin, tak som si zobrala zoznam, ktory mam z nemocky a idem ti napisat, co treba:

MUM
* 4-5 nightdress/pyjamas (zhanam aj take na gombicky vpredu.. v penneyse som nejake videla, v dunnese vobec.. a nakolko nie som zvyknuta pouzivat nocne kosele, tak si nakupim pyzama.. aj tak sa mi to ale zda dost vela kusov.. no ale co uz, ked to treba 🙂 )
* 1 old nightdress/tee shirt for birth
* 6-8 panties (comfortable fit, disposable or old panties)
* 1 light dressing gown
* 1 pair of slippers
* 1 good support bra of nursing bra if breast feeding (ja som si doniesla o slovenska 2ks bezsvikovych)
* 1 box of breast pads
* 2-3 packet of maternity pads
* toiletries, including face cloth/sponge
* towels (small and bath towel)

BABY
* 6-8 vest
* 6-9 baby grows (tomuto celkom nerozumiem, co to je - sleepsuits??)
* bibs (feeding)
* nappies for newborn (ja si asi kupim pampersky tie zlte)
* cotton wool (zdeni, to akoze normalnu klasicku vatu? s tym sa tu utieraju detske ritky? som myslela ze vlhcenymi utierkami.. )
* 2 baby towels (bath towels or wquare baby towels)
* 3 cot sheets (toto je pre mna zahada, normalne ze plachty do detskej postielky si mam priniest? a az 3ks? to si ich mam kolko do zasoby nakupit 😀 )
* vaseline

pokial viem, zavinovacky tu nepouzivaju, ale ja som si z domu doniesla niekolko, tak si urcite jednu zoberiem aj do nemocky. takisto si nabalim aj taky fusak, v ktorom pojde baby domov, taky co sa da pouzit do autosedacky, deku samozrejme, nejake tie klasicke latkove plienky na grcky.. a viac ma nenapada.. ja mam v podstate este 3 mesiace do terminu, ale neviem preco, nejako sa radsej chcem nachystat skor.. pre istotu 😨

tiez som dostala ten gift box z lekarne a sa mi velmi pacil 🙂 nedavno som ho znova otvorila a narazila na vitaminove kvaply floradix ci ako sa to vola.. prirodny vitamin - zelezo, ktory sa vraj zrovna okolo 30tt odporuca brat.. tak sa to chystam skusit, co to so mnou spravi 🙂 tehulky, beriete nejake vitaminky? ja si obcas supnem magnezium a calibrum zo slovenska. ale neberiem to pravidelne. len ako taky doplnujuci prisun umelych vitaminov 😝

tiez som nevedela ako s praskom, ale kupila som si gel fairy non bio, kedze bol v gift box, a vsetko, co uz mam pre bejby, som v tom vyprala.. na 40stupnov, bez avivaze.. krasne vonia, ale nepaci sa mi, ze v pracke zostala po doprani pena.. tak dufam ze to dostatocne preplachalo 😠 a vyprala som vsetko - oblecko, deky, plienky, perinky, fusak (fleesovy, nie sustakovy), a odlozila do stahovacieho vaku - nezehlila zatial, lebo vraj zostanu zlte flaky.. ale pred pouzitim urcite vyzehlim. vsetky tieto rady mam inak z marcoviek - dalsej skupiny zien na modrom konikovi, ktore maju termin v marci, tak ako ja. tak pripadne sa skuste aj tam obcas naklikat 😉

ladysparky
19. dec 2009

vitam nove ucastnicky a aj stratenu mishku 🙂

tixi, gratulujem ku chlapcekovi 😅 😅 parada 🙂 my sme s drahym odzaciatku chceli chlapca, aj som to tak citila, ze by to mohol byt boy, ale vidis.. je z toho baba 🙂 potvrdena iba na 95%, ale od troch roznych doktorov, tak sa hadam vsetci traja nepomylili 😀 meno uz mate nejake vymyslene?
a ozaj, ty si teraz na slovensku , alebo este v irsku? nejako mi usla tato informacia

zdeni, tak ti oficialne aj ja gratulujem k malej fazulke v brusku a prajem vela vela zdravicka 🙂
je super, ze si hned dostala termin. asi to bude tym, aby nieco nezanedbali po tej tvojej sept.udalosti, nie? sa mi to zacina pacit - predsa len to irske zdravotnictvo asi nie je uplne na zahodenie 🙂 klop klop..

ladywitch, ze christmas party virus 😀 😀 to je dobreeee 😀 prajem skore uzdravenie 🙂

no a nejako sa mi to tu poplietlo s menami, tak ten zoznam som myslela pre frediku 🙂
tie moderne latkove plienky som videla v mothercare, ale asi ich nebudem riesit, aspon nie teraz na zaciatku. jak som si bola na zac.mojho tehotenstva ista a sebavedoma, ze preco by som to nezvladla, tak teraz som dostatocne vyplasena a preto si tymi specialnymi plienockami asi nebudem komplikovat zivot. uvidim neskor 😵

ladywitch26
19. dec 2009

ladysparky, to u vas snezi? tu slnecno a ani oblacika. ale kosaaaa.... stanke uz nadcha nastastie prestava, aj ked sme este v noci parkrat odsavali.

inak k tomu zoznamu, to naco tolko nocnych kosiel?vsak tam nebudu nikoho drzat dva tyzdne. ja som sla domov uz na druhy den, tak ako kvoli comu tolko veci? co sa tyka plachiet, tak ja som nemala ziadnu, v nemocke mali vsetko, aj ked sa pogrckala, tak hned doniesli novu. mala som akurat deku a tu som namiesto zavinovacky pouzivala, ale aj to len v den odchodu, lebo inak mi ju stale balili do tej nemocnicnej. vatu som si brala tiez, ale zbytocne, lebo som ju aj tak len tymi vlhcenymi obruskami utierala. najlepsie sa mi osvedcili pampers s aloe a harmancekom.

janec79
19. dec 2009

ahojte babenky,

ked vas tu tak citam, ze co do nemocky, ake vecicky.....juuuj, normalne mi to tehotenstvo chyba, uslo tak hrozitansky rychlo...ale od kedy je mala na svete, cas mi bezi 100x rychlejsie, vsetkym vam zelam, nech porod dopadne dobre a rychlo, nech ste vsetci zdravucki

tinkadublin: ja som pouzivala pampersky, vlastne stale pouzivam, prve mesiace som pouzivala tie harmancekove, fakt su super. huggies som tiez vysksala, ale to uz bola mala vacsia-myslim, ze to boli midi a nepacili sa mi, ale vraj ked huggies, tak huggies premium-neviem vsak, ci aj premium su dostat aj tie najmensie

ladysparky: inak tie cotton wool budu podla mna tie vatove odlicovacie tamponiky-ako na tvar, s tym sa krasne umyje rituska, ja som vlhcene obrusky pouzivala iba niekde na navsteve etc...predsa voda sa mi zdala prirodzenejsia. Inak len ma napadlo, neviem sice ako dlho sa byva v porodnici v irsku, na slovensku je to cca 4-5dni a ja by som to bez odsavacky mlieka ani neprezila, na 3.den sa mi tak hrooozne naliali prsia az hruza,

ankaira: my sme tiez dublincania-teda boli sme a opat budeme, koncom roka letime, v ktorej casti byvate? my v Tallaghu. Kedy mas termin?

ankaira
19. dec 2009

Janec no tak to uz zachvilocku co idete s5......my byvame v Castleknocku,celkom kludna oblast,lepsie ako centrum urcite......termin mam 20 januara,tak snad tak aj bude,mam nabeh na predcasny porod podla lekara,no zda sa mi ze sa vsetko tam vo vnutri ukludnilo......uz sa neviem dockat huncuta 🙂
Ladysparky tak to je pekne dlhy zoznam....no zda sa mi toho privela,na tie dva dni co tu drzia maminky v nemocnici...

ladywitch26
19. dec 2009

janec, dobre ze si spomenula tu odsavacku. ja som rodila v sobotu kratko po polnoci a v nedelu poobede som uz chcela ist domov. myslim,ze tu je podmienka, ze 24h. po porode musia dieta skontrolovat dvaja pediatri a ak je vsetko ok, tak moze ist domov. nasa stanka mala selest, tak mi povedali, ze sice mozem ist domov, ale mam prist na druhy den (pondelok) na sono na kardiologiu s malou. no a to mame hodinu cesty tam, hodinu nazad domov a nechcela som zbytocne malu tolko rozvazat, tak sme tam este teda dalsi den pockali. sono nakoniec v pohode, vraj ten selest mava skoro kazde druhe dieta tak skoro po porode, chvilu to trva, kym si srdiecko zvykne na vlastny chod, ze uz nie je zavisle od matkinho krvneho obehu. ale teraz mam aspon istotu, ze nema nejake skryte vady na srdiecku, lebo doktor ju prezeral fakt dokladne. a potvorka sa mu tam akurat riadne pokadila, tak sa az ovieval spismi 😀
no a akurat po ceste domov sa mi zacali prsia nalievat a isla som umriet. len co sme dosli domov, tak hned odsavat, lebo to bolelo jak svina. takze tiez odporucam tu odsavacku.

tinkadublin
20. dec 2009

Ahojte zienky .))

ankaira tak to si o tyzden skor ako ja 😉 tiez cakame chlapceka a nevieme sa dockat, aj ked teraz mi dava zabrat maly huncut, tolko sa vrti a hybe a kope mi do rebier, ze nespim nic po nociach .) ale tak vzdy lepsie akoby sa nehybal vobec nie? v ktorej nemocnici budes rodit? drzim palce aby maly vydrzal pekne do terminu a je vsetko ok!

Ladysparky tak ten zoznam sa mi tiez zda moc na ten jeden-dva dni v nemocke.. ovsem ak sa nebude robit cisarak vtedy je to 5dni nie?? ale podla mna zbytocne uplne vsetko, ved manzel abo priatel stale moze doniest dalsie veci ak bu de treba, len to mat pripravene doma ze? 😉

Ladywitch ja som velmi odsavacku neplanovala kupovat, ale ako vidim bude to nevyhnutnost.. dokonca aj moja mamina mi vravela nech si kupim 😎 a aku ste mali baby, elektricku ci rucnu??

Janec tiez asi skoncim pri pampers, ale tak ktovie, zas poznam ludi, ktori vravela ze pamperska sa im zdala stale mokra ale huggies pekne sucho.. ved vyskusame a uvidime, aj ked nie velmi rada experimentujem na tom jemnom zadocku babatka, ale je to nutnost.. Janec a kde v Tallagh byvate? ja som tam kedysi pracovala .)

zdenkam
20. dec 2009

K tym vlhcenym utierkam, v nich je chemia, vata sa ma macat do vodu a tak s nou utriet. Verim ze utierky su pohodlnejsie ale nechceme kazda pre miminko to najlepsie? TAk ja kazdopadne tu vatu a dokonca doma az do 6 mesiacov.
Aj sestricka v nemocnici mi nakazovala ze nemam pouzivat tie vreckovky, kvoli tej chemii prve dni. Ak sa uz rozhodnete tak aspon nie vonave.

Fredika, tie latkove plienky kupujem zo slovenska, teda alebo z CR, co som pozerala tak system ako pampersky proste ten tvar ze obopne nozky a su frote 1 ks 16Oczk a to su jedne z najlacnejsich.
Ale ak poznasas da sa to kupit za polovicku cenu z druhej ruky a aj v casopisoch ako Dieta sa uvadza ze to je ok, mat ich z druhej ruky. Teraz som zohnala 8ks univerzalnu velkost plus 4 gatky na vrch za 41 eur, co je tak asi o polovicu lacnejsie ako original cena.
Na stvorcove uz moc nemam naladu, lebo ak nemas dobre vrchne gatky, tak to presakujue.
Nejake latkove plienky sa daju zohnat aj v Dunnes store, take balenie aj s gatkami ale to su fakt len asi na prve 3 mesiace, tie som mala od kamosky Australcanky, lebo ona ich pouzivala pri dcerke a aj par gatiek tych a tie gatky sa dali pouzit aj na latkove plienky a pekne tesnili. Äle teraz som si objednala gatky co maju na vrchu plastovy potah, takze nepresiakne na odev. A ta pani mi pisala ze ich pouzivala vyse 8 mesiacov a neda na ne dopustit, ze sice schnu dlhsie ako klasicke stvorce ale proste nepresakuju.

A ta vata, kludne tamponiky, alebo obycajna. Ja som si ju krasne nasklabala do predu na tamponiky a je to lacnejsie.

Ja som bola v nemocnici po cisaraku 5 dni a v pohode bez odsavacky. Tu som zadovazila az neskor, ked som isla zamrazovat mlieko. Neviem sa vyjadrit k jej potrebe, lebo poznam babu, co si kupila elektricku a aj tak jej pri zapale prsnikov nepomohla a zbytocne vyhodene peniaze.

ladywitch26
20. dec 2009

tinka, ja mam avent rucnu a uplne mi vyhovuje. elektricka je podla mna zbytocny prepych.
mne zo zaciatku najviac vyhovovali pampers tie zlte, ale potom tie midi zelene uz nie. pouzivam uz len huggiesky tie modre. a maju jednu super vyhodu, oproti tym zelenym pamperskam. totizto maju na chrbte gumicku, a to ocenis hlavne vtedy, ked sa ti male prekaka az na chrbatik pomaly. pri pamperskach som ju musela utierat az pomaly pri lopatkach a hned prezliekat. u huggiesiek to ta guma zadrzi, aj ked nie vzdy, ale vo vacsine pripadov. ale tie newbornacke sa mi zasa moc nepacili.
inak mne posledny tyzden isla mala rozkopat rebro. to uz bolo nenormalne neprijemne, uz som ratala minuty, kedy sa to skonci. a niekedy som normalne musela az na brusko zatlacit, nech sa trochu pomkne, lebo som isla skapat od bolesti. este tyzden po porode ma potom tak divne steklilo to rebro.

tinkadublin
20. dec 2009

zdenka tak presne tak planujem aj ja ze len tie cotton wool balls tie sa mi zdaju najlepsie a cista voda samozrejme 😉 a tie vlhcene obrusky asi jedine ked na cesty ze fakt bez moznosti cistej vody, tak to sa zide vtedy, inak pekne vata a vodicka .))

Lady tak si vyriesila moju dilemu ohladom elektrickej ci rucnej, ked to v pohode zvlada aj rucna, tak mi uplne staci 😉 no s tymi rebrami mi hovor daco, ja uz mam pocit ze ma bolia rebra konstantne v jednom kuse ako mi maly do nich kope a roztahuje sa.. tak potom vstavam po nociach a trosku sa prechadzam, to ho ukludni, ale po 10minutach lezania zas zacne, tak ale musime vydrzat, pre to male sa oplati aj tu bolest pretrpiet, vsak on mi to potom vynahradi krasnym usmevom na tvaricke a slovkom mama 🙂 juj sa neviem dockat uz 😝 inak ta gumicka ma ani nenapadla, ze skontrolovat, v prvom rade mi islo o sucho zadocka..

Akurat som dokecala s maminou na skype a vravela ze mi nakupila klasicke latkove stvorcove plienky aj s postolkovymi nohavickami, vy ste balili malinke na siroko? Lebo ked som sa ja narodila tak som mala problemy s klbikmi, tak chcem byt pripravena aj na to ze nas syncek moze mat tiez.. takze by som rada balila na siroko aspon prvy mesiac.. viem ze tu v irsku to nepoznaju, tak sa pytam vas sloveniek 😝

ankaira
20. dec 2009

Tinkadublin tak tvoj drobcek je ako moj,ten mi nedava spat uz od siesteho mesiaca,on ma svoj akcny cas akurad v noci🙂,ale ako vravis,len nech sa pekne hybe,aspon vieme ze su v poriadku.....nemocnicu mam pri merrion square,Maternity....no tie kontole mi davaju zabrat,esteze niesu tak casto,to slhe cakanie ma ubija tam kvoli dvom minutkam co ta vidi lekarka......no dalsia bude az 7 januara a potom snad az ked drobcek bude na svete🙂....to balenie na siroko,asi prve mesiace urcite,mam uz aj ortopedicke gatky,tak uvidime,ale treba robit vsetko preto aby babo bolo v poriadku....
Dievcata aku odsavacku odporucate?mam na mysli znacku......vyuzivali ste ju uz aj v nemocnici?

tinkadublin
20. dec 2009

ankaira tak to budeme rodit v tej istej nemocnici 😉 ja mam kontrolu 4.januara a potom kazdy tyzden, tak uvidime.. ja viem ze sa dlho caka, ale mne to vzdy zbehne, si tam citam knihu, takze to ide ako voda potom.. no ale to tehu hrozne rychlo ubehlo.. 😝

tixi
20. dec 2009

ahojte, zajtra uz odlietame na dva tyzdne na Slovensko, takze vam prajem krasne pohodove vianoce a veseleho Silvestra cmuk🙂

zdenkam
20. dec 2009

TinaDublin, to balenie na siroko sa odporuca v sr, neviem, nejako geneticky to je, lebo tu o tom ani nechyrovat aj som to kdesi citala ze to je preto, ze u nas to je castejsi vyskyt ten vady. Ja som tak asi tu atam mesiac pouzivala.Ale poznam baby co to robili tak, ze tie siroke gatky davali na pampersky, lebo ide proste o princip mat tie klby vyformovane. A tiem mam kamosku, co dala pampersku, potom latkovu plienku a tak ortopedicke gatky.
😲 Mne sa zdalo uz len hrozne siroke ta latkova plienka a gatky, uz tak to dieta nemalo nic len velky batoch na zadku.
😀

A ladysparky mala pravdu s tou gumickou, to pri latkovych plienkach tak nehrozilo, lebo ta kakanicka do nich viac vsiakne nez do latkovych. Ale tiez to poznam mat to az kdesi na chrbte.

My sme v piatok napiekli perniky a dnes linecke kolaciky. Zajtra este kokosove tycinky ja a manzel vanilkove rozky. No a potom jeden piskotovy kolac a chcem aj vianocku vlastnu piect.
🙂 A pojdeme kupit stromcek.

Tixi krasny pobyt v sr a postav za nas snehuliaka. 😀

kacenkalm
20. dec 2009

ahojte baby
Tak ako vas citam,tak citam...ja som tiez musela na treti den po porode okamzite kupovat odsavacku,lebo som myslela ze mi prsia exploduju,tiez mam tu rucnu avent a som s nou spokojna....len tak mimochodom,boli ste niektora po porode na kontrole u gynekologa?ja som mala ist na ster z krcka do nemocnice,ale nikto mi z nej nevolal a ni mi neposlali papier...a akurat este teraz po 3 mesiacoch po porode som mala tam ''dole''este steh...a doktorka povedala ze za 2 tyzdne sa vstrebaju...tak asi pojdem na kontrolu do medicusu,lebo sa mi to nejako nezda...
no a k plienkam,ja pouzivam uplne obycajne tesco essential,jednak su lacne a jednak su aj dobre...mne nejako tie pampers nesmakovali...a obrusky pouzivam huggies bezparfemove,tie su dobre...
tak mna este caka upratovanie a pecenie..a uz nam to klope na dvere...jezisko s darcekmi...sa tesim jak male dieta... 🙂 🙂

ladywitch26
20. dec 2009

tinka, tu rucnu odsavacku avent mali najnovsie v argose za 30e, ale vo vacsine lekarni ju maju do 40e. a je fakt dobra. su k nej hned aj dve flasticky, tak nemusis kupovat.inak teba sa nepytali pri prehliadkach ohladom tych klbikov? lebo ja som mala v dotazniku aj taku otazku. ono je to vacsinou dedicne, cize ak si mala problemy ty, treba im to povedat a potom male hned skontroluju aj pediatri aj GP bude dokladnejsie sledovat klbiky. nasej malej kontrolovala GP pri tej prehliadke po 6.tyzdnoch a mala to ok, tak odvtedy ju uz nekontroluje. a co sa tyka rebra, tak mne moja GP vravela, ze ked cakala dceru, tak posledne tyzdne bola na panadole, lebo uz tu bolest nemohla vydrzat, co ju tak kopala do rebra. ja som si normalne rukou vzdy zatlacila tam, nech si tu nozku trochu skrci, lebo som isla zdiviet. ono sa kopanie da vydrzat, ale ked ti nonstop kope na to iste miesto, tak to je niekedy aj na cvokhouse 😀

ladysparky
21. dec 2009

dobre ranko prajem,

no ten zoznam je naozaj velmi dlhy, ale ja som si ho nevymyslela 🙂 asi je ale lepsie mat viac ako menej. stale mi vsak nejdu do hlavy tie plachty na matrac 😠 nevadi, ved aj tak budem potrebovat do svojej postielky, tak kupim.
riesite odstavacku. tiez nad nou rozmyslam, nad manualnou. otazkou je znacka. pouzivali ste niekotra tommee tippee? sa mi pacia ich vyrobky. kupila som si od nich sterilizator do mikrovlnky, lebo ho mali v akcii a odvtedy som nejako na tuto znacku nainfikovana 😅
jedno balenie vlhcenych utierok v kazdom pripade zoberiem do nemocky, pre istotu, ale na vase rady sa zasobim aj tymi vatickami 🙂 minule mi kamoska hovorila, ze v boots kupila vlhcene utierky ciste vodove, bez chemikalii a vone. ale neviem co stali a ake velke to bolo balenie.
a aj ja budem balit na siroko.. doniesla som si jedny klasicke gumove nohavicky a jedny take novodobe, do ktorych sa vklada klasicka stvorcova plienka. inak, na siroko sa odporuca balit vsetkym z vychodnej europy, vraj je to choroba cechov a slovakov som volakde citala. no sak pre istotu to mozme robit, nie? 😉

cim viac sa blizi marec, tym som viac vyplasena.. ako ja budem chodit kazdy tyzden na kontroly z dediny do mesta, ked drahy stale pracuje???? normalka autobusom, 45 min? dovolenku si planuje zobrat, ked uz budeme s babtkom doma, kym budem v nemocke by chcel este robit.. a potom na kontroly s malilinkatym babatkom?
v zivote som nebyvala na dedine, stale iba v meste, kde bola nemocka relativne po ruke.. 😔

no a asi sa idem pustit do pecenia druhej davky lineckych kolacikov, idem zajtra na jednu milu akciu, tak aby so neprisla s prazdnymi rukami 😵 😵 😵 😵 😵

tixi, stastnu cestu domov, prekrasne vianoce a vsetko dobre v novom roku prajem 🙂 uzi si to doma

arian
21. dec 2009

Ahojte zienky.

Ako to tu frci, nestiham Vas ani citat,nie to este pisat.

Zdenka, tak aj ja ti srdecne blahozelam, prajem vam aby to krasne dopadlo a o par mesiacov ste mali v naruci zdravucke krasne babo.
Tixi tebe blahozelam k chlapcekovi! A prajem peknu dovolenku doma s rodinou.
Vitam nove dievcata!

Ja pomaly peciem, ale naozaj pomaly, lebo manzel stiha jest. Tak dnes pokracujem.
Mame teraz stresy, lebo brat nam oznamil ze 17.1. budem tetou, ma priatelku ktora je tehotna, chodia spolu uz asi 6mesiacov, takze viete pocitat...
Doteraz jej tvrdili, ze bude mat dievcatko, tak sme pomaly kupovali veci a potreby pre babo ruzovej farby, mamina im kupila nadherny ruzovo-sedy kocik, a v piatok im iny lekar povedal, ze to bude chlapec, tak nas ide porazit. Kocik som objednavala cez net z vychodu, no hroza, ale vraj im ho vymenia.
Tak budeme mat krasny darcek pod stromcek, male babo 🙂

A vy ako? Darceky pokupene?
Ja som si aj poplakala, v piatok sme boli na nakupy a nic som pre muza nenasla..nic mi nepadlo do oka a oblecenie tu na neho nekupim, lebo je velmi vysoky a ma 127kg. Chcela som tu navigaciu, len svagor mu kupil telefon s navigaciou, tak som nechcela byt svina. A ani sa mi nepodarilo odlozit tolko penazi.Takze som mala pre neho iba sal, no a manzelik videl, ze ma to trapi a kupil si tu navigaciu, dal mi ju , nech mu ju zabalim a dam pod stromcek. Trochu cudne vymyslene, ale som spokojna, mam pre neho darcek, pretoze si zasluzi za to ako sa o nas stara. On si totizto takmer nikdy nic nekupi, co sa tyka jeho osoby je velmi setrny.

Matko mal tiez vystupenie v kostole, bolo to nadherne. Velke deti- tak okolo 10rokov, mali zvony, od malickych az po velke zvoniska, mali biele rukavicky a hrali na nich tichu noc a ine koledy. Neverila by som , ze sa nieco take da.

Dievcata, ak by sme sa tu uz nestretli, prajem Vam nadherne Vianoce plne pohody s Vasimi rodinami a rozziarene ocka vasich detureniec pri zdobeni stromcekov. A tehulkam prajem slabsie kopance a co najmenej stresov.
Majte sa krasne.
Arian.

kacka27
21. dec 2009

Ahojky kocky 🙂

...nekak nestiham,a to som sa stazovala,ze nemam co robit.To ale bude asi len to chvilkove obdobie,pecenie,upratovanie a tak stale do okola.Potom este nieco chyba a tak stale behame hore-dole.
Takze tu nejak nestiham,ale aspon som si precitala vase rady o vlhcenych obruskoch,vate,plienkach a tak...
tie rady sa urcite zijdu.

Dakujem vsetkym co mi napisali a potesili ma.Zelam vam krasne sviatky...lebo netusim,ci tu este stihnem prist a popisat s vami.Zatial sa majte krasnucko...papa

ankaira
21. dec 2009

Tinkadublin...vybrala som si tu nemocnicu,lebo o Rotunde som nepocula same chvaly,ale to asi zalezi od osobiteho pripadu a zien co tam boli,a aky pristup lekarov mali.....tak to mas dobre,ked uz budes chodit kazdy tyzden,aspon budes pekne pod dohladom,lebo teraz to uz moze prist kazdu chvilu.....akurad si zehlim posledne vecicky a mala by som si uz pomaly aj nachystat tazku do nemocnice...lebo vcera ma take krce chytali,ze som v noci myslela ci uz sa drobcek nahodou netlaci von🙂)))nastastie to preslo.....
Arian Dakujem za privitanie 🙂
Maminky davali ste si epidural pri porode?alebo je lepsie rodit pekne natural?????

mishka711
21. dec 2009

ankaira no vies kazdy ma iny nazor na vsetko napriklad ja som rodila obydve deti NMH holles street prvy krat ulpne spokojna druhy krat ani moc nie ale prezila som je to o tom aku midwife dostanes a tak no....aj co sa tyka vysetreni v druhom tehu no robili mi len raz scan a pri prvom aspon 3krat no ale tak vsade je to rovnake myslim si je to moj nazor

mishka711
21. dec 2009

lady sparky ja som pouzivala tu rucnutu tt no v elku dobre ale nadavala som celkobo na to odsavanie ruka boli jak slak ale zalezi ako casto odsavate 😀

ankaira
21. dec 2009

mishka tak to ano,to urcite,celkovo aj ked ides len na kontrolu zalezi kto sa vysetruje....stretla som v nemocnici aj z takym pristupom,ze mi lekarka zmerala tlak,odmerala vysku maternice a povedala ze je vsetko v poriadku ze mam prist o sest tyzdnov,ani som usta nestihla otvorit,tak ma odbila....a pritom som mala od zaciatku tehotenstva problemy......je to rozne....fakt treba natrafit na dobrych ludi hlavne....

mishka711
21. dec 2009

ankaira no tak tak ale si myslim ze stale lepsie ako na svk tam ten pristup je o tom kolko im cvaknes do vacku aspon podla mna aj ked poznam vynimku sestricku u gyn mojej co chodim na svk tak klobuk dole ony su teda uplne super ale nikde inde som sa nestretla s peknym mily uprimnym pristupom co uz no taky je zivot takze aj ty januar?nas maly sa narodil 17jan 2008 🙂 a kde byvate???

mishka711
21. dec 2009

a inak dodatocne catalin gratulacia k malej je zlatunka kolko mala???ake mieri a ako sa mate?pekne spinka papa vsetko ako ma byt 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre