Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

zdenkam
27. jan 2010

Fidka ako prebehla oslava? Co ste napokon kupili.

Ladywitch, zahlasovane. 🙂

U nas vrcholia pripravy. Ako povodne davno sme zvazovali ze to urobime na playbarn /indoor ihrisko/ lenze mne nesedeli jednak tie palky, ze 16 eur na osobu a po druhe to junk food co tam detom davaju.
Tak to robime 3 baby, kamosky /Patrick a Clodagh narodene v ten isty den a Brian narodeny vo februari ale neskor/. Ta jedna kamoska nam poskytla priestory, co s nami oslavuje Rochie /z Philipin/- maminka Briana a ma minifarmu a ja a Katja-maminka Clodaght /z Peru/ sa starame o vyzdobu a jedlo.
Co sa tyka financii vyjde to tak asi na rovnako ako s tou playbarn, resp. trosku lacnejsie, lebo to sme tak ci tak chceli robit spolu s Clodagh,kedze az na 2 osoby mame rovnakych znamych. Takto miniame 45 Eur na vyzdobu a obcerstvenie a vieme ze deti nedostanu junk food len. plus 15 eur za facepainting + 3O eur ja za tortu. TAkze standardne nas vychadza kazdu ta oslava na 1OO eur. Ale to sa proste rata s tymi 16 detmi.
Ale nelutujem,lebo deti uz po 2 rokoch potrebuju riadny priestor a nastrkat ich do domu by boli galeje a nie oslava. 😀
To bude nasa prva oslava vo velkom style. 😀
Dufam, ze deticky si pridu na svoje.

Doposial jedina vacsia oslava bola nasa svadba. Aj krst sme slavili, ale to sa vsetci pozvali k nam domov. Si to pamatam ako dnes, sa znamy smial, lebo maleho som mala v babyvaku a podavala kolace, tak vravel,ze som multitasking.
😀 Ale zeny matky su zazracnice, zvladnu aj nemozne. No nie? 😉

Tinka a co uz nieco doslo zo socialky?

zdenkam
27. jan 2010

A este ma cosi napadlo, ked tu ladywitch poslala valentisku temu.

Ja som jednej laske raz vyrobila vlastnorucny pozdrav a uprostred bolo latkove srdiecko vyplnene s instrukciou na prepichnutie. A vo vnutri bolo rozne korenie a sprava na stocenom listocku. Si korenim mojho zivota.

Ja mam rada orginalne veci. Janec, nechces sa inspirovat. Celkom mam dojem, ze si tiez taka odvazlivka. 😀

zdenkam
27. jan 2010

A nasla som tie biodegradable nappies, sa mi to nezda az take sialene v kombinacii s latkovymi skusime byt eko chvilu. Na noc budem davat biodegradable.
Ze pre miminko 48 ks 16 eur.
Nech prispejeme detickam ku krajsej prirode.

kacenkalm
27. jan 2010

ladyw,zahlasovane 😀

ladywitch26
27. jan 2010

dakujeme za hlasy

inak som volala dnes na socialku na sr, ze co sa riesi s tym mojim prispevkom pri narodeni dietata, a ze oni to poslali do irska, nech mi napisu vyjadrenie,ze som nic take neziadala tu v irsku, ale posielali to v oktobri a doteraz sa iri neozvali. ja nechapem, tolko mamiciek je v irsku, od kazdej dostanu potvrdenie, ze to tu proste neexistuje, ale pride tam dalsia a aj tak musi doniest potvrdenie. a co si myslia, ze specialne ja dostanem, ci co?

laura_cork
27. jan 2010

joj, vy ste sa zase cinili cez den🙂 clovek pride domov z prace a kym vstrebe vsetky informacie, tak uz je aj vecer🙂 aj tak sa budem musiet k tymto stranka vratit este neskor, ked budem uz aj ja nakupovat a riesit vsetky tie prispevky a materske...

z tej stranky rajpredeti si objednavate rovno do Irska? A ci na SR a potom si to prinesiete?

pozeram, ako sa tu rozbehla tema sexik keksik🙂 na tu chut ''denno-denne'' som uz velmi zvedava🙂 chudaci nasi chlapi, ti raz maju nadbytok a po porode nedostatok🙂 no co uz, vsak vsetko ostatne tazke si musime odniest my!

tinka, ja sa nejako velmi nehrniem do tych prehliadok na SR, iba sondujem, ako to dievcata riesia. Uvidim ako to bude napredovat so scanmi a vysetreniami tu a potom sa rozhodnem. Mne vravela GP, ze v nemocnici v Corku mi budu robit Anomaly scan - nie je to to iste ako triple scan? Ale s tym medicusom je to dobry napad. AK by som mala ist na prvy scan velmi neskoro, tak si zaplatim v Medicuse. Ja by som uz strasne chcela babatko vidiet. A mat obrazok. Chcem vyrobit pohladnice (s nasou fotkou) a dovnutra dat fotku zo scanu a poposielat rodine...ale az za take dva mesiace, teraz je este skoro, clovek nikdy nevie:(

Co sa tyka nazoru na Poliakov, tak je uplne rovnaky ako na Slovakov. Vsade na svete su dobri aj zli ludia, rozdiely nerobim. Ano, iste odlisnosti v kulture a nature su, ale aj medzi Poliakmi mam velmi dobrych kamaratov.

ladywitch, zahlasovane🙂 cute!!!

tixi
27. jan 2010

ahojte, ladywitch ja nemozem zahlasovat, lebo mi nejde otvorit ta stranka, neviem preco, ale skusim rano 😉
zdenka takze ta caka mega party, dufam, ze potom nahodis nejake foto 🙂
laura triple test nie je scan, je to krvne vysetrenie, kde sa meraju hodnoty AFP,HCG a estradiolu.Napriklad ak mas hodnoty AFP v prislusnom tt nizsie ako je norma, poukazuje to na moznost Downovho syndromu.Kedze v Irsku su potraty zakazane, nema pre ich mamicky taketo vysetrenie vyznam vysetrovat 😒
Podla irskeho zakona mas mat prvy scan do 20tt, takze niekedy to stihaju len tak tak ak maju naval v nemocniciach.Ja som si tiez zaplatila scan na sukromnej klinike a necakala som na nemocnicu, kde mi vlastne doteraz sono nespravili, kedze ma objednali ako som uz vcera pisala az na 12.2 co uz budem vlastne v 26tt.Podla mna v mensich mestach to ide rychlejsie ako tu v Dubline, kde je ten napor mamiciek vacsi, alebo proste len ja mam taku smolu 😠

zdenkam
27. jan 2010

Ja by som si triple testy robit nedala. Viete citala som ze boli zle vysledky naprl. amniocentezy na Dawnov syndrom a dietatko sa narodilo zdrave.
A navyse, mam zakaznicku ma 4 deti,druhe v poradi downow syndrom a nema tazke postihnutie. Navyse by som neprezila vzdat sa dietata, lebo by mi napr. povedala ze velka moznost dawonovho syndrom. Do smrti by som sa z toho nedostala. Nechcela by som zit s vedomim, ze som v sebe zabila cloveka, lebo nebol dokonaly.
NIKDY NIKDY BY SOM SI POTRAT NEDALA. Ale nesuhlasim s tym, ze tu nie je jeho moznost, zena by sa mala pravo rozhodnut sama. Lenze Iri si to odhlasovali v refende rovnako ako mi oddelenie od Ciech. Je to volba naroda. Ale aj tak Irky chodia na potrat do Anglicka, tak aka vyhra?

Laura a nechcem ta strasit, ale je jedno ci je fotka miminka alebo nie. To ze sa narodi to este nikomu zial nezaruci. Ja si chcem dat 3D scan len kvoli vyvojovym vadam, ze by s tym mohli nieco robit, alebo ak by nieco nedajboze bolo, nech sa daju mudre hlavy dokopy a vieme ako postupovat. To je jediny dovod.

Vsade sa najdu dobri aj zli ludia. My nemame ziaden osobny kontakt s Poliakmi /okrem toho ze muz ich ma v praci/. Ludi sa neda hadzat do jedneho vreca, presne tak.

Ladywitch, tak to sa slovensko nacaka. Ja osobne pochybujem ze sa docka. 😖 Ako ja to nechapem ako mozu logicky vydat potvrdenie o tom ze tu neni nejaka davka, ked taka davka ani neexistuje. Sak toje sialene.

Z raj pre deti objednavam do sr, sak sialene by som preplatila na postovnom, to uz radsej by som si to kupila tu. A kazdej z nas pride alebo prisla mama po porode. Nasa pride na porod, lebo ma caka ak vsetko dobre pojde planovany cisarsky rez. Jooooj, bude mi to divne, ze ani bolesti porodne ani nic. Musi to byt divne. Ale aspon budem vediet pekne naplanovat mamku, nech pride k Patrickovi, kym ja budem lezat v nemocnici. 5 dni bez mojho draka, uz teraz sa toho bojim, ako to ja vydrzim. Smrk.

tixi
27. jan 2010

zienky, dnes som volala domov mame a ta ma sokovala pribehom jednej nasej znamej, je to vlastne sestra nasej susedy, ktoru berieme ako rodinu
bohuzial ten pribeh je pravdivy a vobec nie nadsadeny ☹
takze sestra nasej susedy, zije nedaleko Tatier spolu s muzom a vychovavaju tri zdrave deticky, ked minuleho roku zistili, ze cakaju dalsie dieta aj sa potesili, pretoze sa maju po financnej stranke dobre, vlastia velky novy dom, tak to zobrali v pohode.Na vianoce, ked uz bola 4,5 mesiaca tehotna tak citila, ze sa nieco deje, bolo jej zle a vobec necitila babatko, tak sla do nemocnice a tam jej povedali, ze plod je uz dva tyzdne mrtvy ☹ nechali si ju samozrejme v nemocnici s tym, ze jej musia vyvolat umelo porod!!!Chudera zena, neviem co su to za zakony, ze sa mrtvy plod musi porodit normalnou cestou a nie cisarskym rezom, neviem preco zdravotnictvo neberie ohlad na psychiku tych zien co to musia prekonat!!!Takze jej podali vyvolavacku, ale ta nezabrala.Neviem ako dlho cakali ci to bol den alebo dva, ale potom jej dali druhu, ale tiez sa nic nedialo.Samozrejme, ze uz bola na tom zle po fyzickej aj psychickej stranke, jej mamina chodila prosit lekarov nech jej pomozu tym cisarskym, dala im dokonca aj uplatok, lebo sa uz nemohla pozerat na vlastnu dceru v takom stave.Chuderka neprijimala ziadnu stravu, len stale zvracala ale lekar jej mame vysvetlil, ze to je bezny postup a nech to necha na nich.Jeden doktor dokonca prisiel za nou na izbu a surovo jej povedal, ze co tolko place ved ma doma tri zdrave deti!!!Ona vsak plakala od bolesti.Nakoniec odpadla al ekari zistili, ze dostala otravu krvi, niet divu pretoze to uz bol takmer tyzden co bola v nemocnici, cize s trojtyzdnovym mrtvym babatkom v brusku.V poslednej chvilu ju zachranili operaciou.
Ja sa cudujem, ze nezazalovala nemocnicu.Viem, ze uz by sa to, co sa stalo nezmenilo, ale predsa...
Zarazilo ma aj to, ze podobny pripad, len so smutnejsim koncom, kedze ta mamicka zomrela sa na Slovensku riesil par tyzdnov dozadu.

zdenkam
27. jan 2010

Tixi, ja chodim na forum tehotna po potrate.
A tam su ine temy ako tuna. Vacsina z Vas si ani neuvedomujete ake ste stastlikyne. TAm su medzi nami maminky co druhykrat prisli o miminko v priebehu 6 mesiacov ci prave teraz jedna lezi v nemocnici v 22 tt s odtecenou plodovou zatkou.

Kym mozeme riesit len to ci kupit alebo nekupit sterilizator, sme fakt pozehnane.

Na tom fore tehotna po potrate je viac trapenia, tak sme tam par take, ktore prinasame nadej ostatnym, ze bude dobre.
Aj preto z mojich riadkov obcas citit take to ako "aj milion testov vam nezaruci ze vsetko bude ok" a to nestrasim. Lebo by som sama bola proti sebe. Proste len chcem povedat, ze clovek si musi uvedomit aky je pozehnany ze donosi dietatko aky dar mu je dany a par veci okolo su skutocne len malickosti.

tixi
27. jan 2010

presne tak zdenka, v tom mas jednoznacne pravdu, mna len na tom zarazil hlavne postup lekarov, ze takmer umrela mamka troch deti, lahostajnym pristupom doktorov, ja som vlastne tiez zdravotnicka, a viem, ze vela veciam pacienti nerozumeju a nadavaju na zdravotnictvo nepravom, ale v tomto pripade, je snad kazdemu jasne, ze jej to mali ulahcit a nie ju takmer zabit
no nic, prepacte, ze som nakusla aj takuto smutnu temu, ale fakt sa to stalo a aj taky je zivot, utekam do hajan

ladysparky
28. jan 2010

dobre ranko

dnes som tu skor, majitel domu prisiel opravit tečúcu pracku ale po 12tich min.usudil, ze treba kupit novu. joj velmi sa tesim, lebo tato stara oštara taaak hucala, ked isla odstredovat, ze by to zobudilo aj mrtveho, nie len babatko. a ten suflik aky bol zababrany od sypaneho pracku 😕 tak sa na jednej strane vytesujem, na druhej obavam, ci mi to nebude akoze vycitat alebo co 🙄 ale budem sa branit, chceli sme aby sem kupili mikrovlnku a nechceli (max 50eur).. tak sme si museli sami kupit, tak isto aj mrazak mame vlastny, lebo chladnicka je tu bez mraziacej casti.

a inak som mu hovorila, ze potrebujem ich pps, ale vraj nie su registrovani ako landlordi. ako sa s nimi mam dohodnut? mam im ukazat, kolko sme dostali za min.rok na predchadzajucom mieste, alebo cim mam na nich apelovat? stahovali sme sa sem v novembri, neviem ci tie dva mesiace riesit, ale co potom tento rok 2010. co myslite???

tixi, je smutne co sa stalo tej vasej znamej. ja som o tomto pocula uz davnejsie, ze nerobia cisarsky, ked plod odumrie, ale treba ho normalne porodit. musi to byt strasne.. a este ked sa tam ta infekcia rozniesla.. no neuveritelne, ako sa chovaju niekotri slov.dr... a potom ze im mame doverovat ☹ ach jaj...

zdenka asi ani ja by som nedokazala vziat si dietatko, ak by som zistila nejaku "chybu". ale myslim ze je lepsie ak to zena vie (napr.vysledky triple testov), aby sa vedela na to pripravit, ma na to niekolko mesiacov kym porodi.
ako ja, ked mi v tom 4tom mesiaci zistili dedicnu vyvojovu vadu obliciek.. no reeeev som spustila neskutocny, ked mi to bolo povedane, ale som si to nastudovala, pospytovala sa ludi, ci o tom nieco nevedia a cuduj sa svete, vela ludi s tym zije a uplne bez problemov. na specialne vys.do ba som isla len aby urcili stupen poskodenia obliciek.. nastastie to nie je nic vazne, vraj sa to moze samo upravit ale zhorsit uz nie. jasne, nikde nie je istota, ze je vsetko 100%tne iste. ak by ale povedali, ze je potrebna operacia po porode (lebo s tym by pocas tehu nevedeli nic spravit, asi ako s vela dalsimi vyvojovymi vadami), tak urcite odrodim na slovensku a tam aj zostanem. hlavne kvoli jazyku a podpore rodiny.

a tinka sa od vcera neozvala,.. zeby to uz prislo? 😵 😵

ladyw.. aj odo mna mas hlas 😉

mishka711
28. jan 2010

zdeni to ano mas pravdu ja si tiez uvedomujem ake ma stastie ze som donosila 2zdrve deticky a vsetko okolo toho je to statsie od boha to ano 😉

mishka711
28. jan 2010

tixxi bohuzia ja take veci sa stavaju inak ja poznam jednu babenku ona bola na zaciatku tehu uz bola v 3 mes skoro ked zistili ze dietatko sa nevyvija prestalo rast v 7tt a to jej vybrali az za tyzden sa mi zda no smutne ale bohuzial taky je zivot a lady ani mne ta stranka nejde otvorit a inak s tymi papiermi mna caka to iste a to si predstavne ze v kazdom regione na svk akceptuju nieco ine zajtra tam volam a urobim poriadky znama z anglicka si ziadala o prispevok dokonca nemusela mat ani prelozeny rodny list a odomna xcu prelozeny uradne overeny dalje potrvdenie o tom ecs takze co viem ine nepotrepoveli dnes nemaju strankovy den takze zajtra tam zase volam

alienka1
28. jan 2010

ahojte baby. som tu len na skok. nejak nestiham odkedy pracujem 🙂 chcem vam len napisat ze uz mam to cd od zdenky. vecer budem mat viac casu tak si vas aj precitam a este sa ozvem. teraz utekam robit palacinky 😝

zdenkam
28. jan 2010

Misha, ja som nemusela mat uradne prelozeny, ze tam maju svojho prekladatela, povedali mi.

Ladysparky, ak nemi registrovany landlord to nevadi,ale musite mat potvrdenie o tom ze platite najom blocky alebo tak. Ak nie je to jedine o jeho ochote odpustit vam najom v takej vyske ako by ste mali za to ulavu na dani.
Ale to vidim cierne. Vz 😒 hladom na to, ze ani mrazak vam nekupil.
My sme mali s prackou to iste, ale je jednoduchsie kupit novu ako dat opravit staru povedala landlordka. Len za kuknutie co s nou je sa plati 9O eur a to nehovorim dalej o oprave.

A dobra rada, az pride babetko nesnaz sa ho mat v maximalnom tichu, ja som Patricka bravala do kuchyne v moset basket a varila som s huciacim odsavacom par, ci zapnutou prackou. A deti hluk bielej techniky dokonca uspava.
🙂
Ak budes miminko drzat v tichucku hrozi, ze si jedneho dna ani kychnut nebudes moct, aby sa nezobudilo.

Ja som tu nechcela vnasat cierna chmary inak, len som vas chcela upozornit aky dar vam bol dany. Lebo ja som si pri prvom tehu nic take neuvedomovala, som brala ako samohzrejmost, ze dietatko a vsetko bude ok, asi preto som o to druhe vytuzene dietatko musela prijst. Clovek si nejako mysli, ze to sa stava inde, mne nie.

Ladysparky, vidis, napokon sa mylili a ja si myslim, ze nie je dobre pre tehulku teraz 5 mesiacov zit v strachu co s tym babetkom bude ake bude. A potom zit dalej cely zivot v strachu. Aspon to tehotenstvo musi byt krasne a nevinne plne nadeji. Ja davam prednost jednoznacne nevediet. A velku vadu odhalia aj tu. A su vady, ktore neodhalia kdekolkvek.
Ja som "dobry anjel" a moj prispevok isiel v decembri rodine co ma 4 deti, 5 rocne im ako male ochorelo na zapal pluc a potom mu diagnostikovali nejaku chorobu a teraz ani samo nesedi, ani nechodi ani nerozprava.
Proste zivot ma svoje tmave zakutia a lekari sa mozu aj na hlavu postavit.

Ta perinka do sedacky, to si myslim ze je zbytocne prehnane. Ved tu take kosy nie su, v aute nezmrzne mimino a staci prikryt dekou. Zbytocne vyhodene peniazky. A vyzera to srandovne ako kukla.

tinkadublin
28. jan 2010

Ahojte baby 😉 ja len tak na rychlo.. este som cela 2v1 😀

Tixi ten pribeh je hrozny, boze by som tam asi vrazdila.. no co uz..

K tym testom, ja som prave preto nechcela testy, ved tak ci tak by som rodila tu a na potrat v ziadnom pripade, takze naco sa zbytocne stresovat..

Zdenka zo socialky este stale nic.. zas len to cakanie 😒 tak neviem uz, dufam nenechaju ma cakat dalsi polrok 😕

Ta perinka to vazne vyzera ako husenica 😀 mozno doma na -15stupnov, ale tu zbytocne..

Musim utekat, ideme na nakupy, tak neskor, paaaaa

tinkadublin
28. jan 2010

jaaaj a ladyw zahlasovane 😉

zdenkam
28. jan 2010

Tinka, pozeram ze mame ozaj vela spolocnych nazorov. 🙂

Tinka tak zeby predsa len ten 1.2. ako je tusak?

😀 Nech si tam miminko bude, ved uz potom cely zivot na svete bude, nech si este uzije teplucko maminky a tlkot srdiecka priamo pod uskom. Mamina to tolko este vydrzi.

kacenkalm
28. jan 2010

zdravim zienky
citam,co tu pisete o testoch...moj nazor je taky,ze ked bez ohladu na to ci sa ma babatko narodit zdrave alebo nedaj boze s nejakou vadou,to je proste priroda a osud,ale my matky to berieme inak.aj tak matka to svoje miminko miluje z celeho srdca take,ake je a ako sa narodilo,aspon ja to tak vidim...je to proste bozi dar 🙂 naozaj som si myslela,ze ja uz v zivote vsetko mam,ale nie,az kym sa mala nenarodila,vtedy som pochopila,co mi este v zivote chybalo 🙂 ...jej hlasok,jej blabotanie o 4 rano,jej dych,ktory strasne rada pocuvam,ked spinka...jej usmev,jej rucicky,proste ju celu straaaasne milujem 🙂
a pripajam sa k zdenkem,s tym,ze by babo nemalo spat uplne v tichu,moja spinka,aj ked radio hra,alebo vysavam,alebo sa rozpravame,treba zvykat na to..
ladys,tiez si myslim,ze by si mala landlordovi povedat,ci by vam teda neodpustil tu ciastku z najmu...ja som to uz poslala na revenue,dufam tiez ze nieco z toho bude,lebo nas landlord dava akoze do prenajmu par izieb,nie cely dom,takze mu chodi posta k nam,tak neviem co z toho bude,ak nic,tiez mu poviem o tom,po dva roky spatne nam vratili 360e za rok 🙂 to by ma potesilo,peniazky sa zidu teraz ked domov pojdeme 🙂
tinka,ja som mala termin 15.septembra a cely den nic a presne 5 minut po polnoci mi zacala odtekat voda 🙂 ale za to ma trapili az dva dni ☹ najskor som bola na vysetreni,potom na monitore,potom ma zase poslali domov,to som si prikladala termoflasu na krize,aby som aspon na par minut zaspala a az po 6 hodinach som sla rodit a tam dalsie 4 hodiny ma trapili 🙂 ale,stalo to za to....i ked som sa veeelmi bala o malu,ked povedali ze je priskrtena pupocnou snurou...vtedy som sa zacala modlit ☹

kacenkalm
28. jan 2010

dnes som trochu sentimentalna ☹ asi to bude pocasim ☹

kacenkalm
28. jan 2010

skuste pozriet este stranku www.obchodny.sk...ja som si tam kupila postielku,bumpery s baldachynom,matrac.. 🙂

ladywitch26
28. jan 2010

baby, ak mozem poprosit, pridajte mi aj dnes hlasy, uz sme na tretom mieste, tak hadam s vasou pomocou sa dnes posuniem na druhe. dakujemeeee
www.povedztosmilkou.sk/index.php?hash=5e7a8f931...

zdenkam
28. jan 2010

Kacenka este musite dolozit P6O, ak ste nedolozili.

Tiez uplne zdielam tvoj nazor. Ale moj svet nebol kompletny, vzdy som mala pocit prazdna /aj preto som mala zaujimave znamosti - chalan co frcal na drogach, dalsi co mal doma dieta a partnerku, dalsi co sa pokusil o samovrazdu/- proste som mala pocit, ze mam komusi naplnit zivot. Ale opak bol pravdou, niekto mal naplnit zivot mne. A to co v nom chybalo bol Patrick. Ale ani som netusila ze to je prave dietata. Nejako som seba ako matku /kvoli tej velkej potrebe nezavislosti/ nevidela. TEda matku asi aj hej, ale partnerku nie. To som stale tvrdila, ze so mnou sa tazko zije. 🙂
A teraz sa ma muzicek tak lahko nezbavi, ked budeme mat 2 deticky. 😀

Napriklad. mna teraz obcas zmohne smutok, ze to co sa technicky nazyvalo embryo , o ktore som vtedy prisla, ze nikdy sa nedozviem ako by vyzeral cloviecik z neho. Ale zivot ide dalej, slniecko svieti /v irsku tu a tam 😀 / a na svete je vela radosti, tak sa netreba koncentrovat na bolest. No nie.

Hej, zveselme temu. 🙂 TAkze som dnes potvrdila objednavku torty, bude Auto torta.

kacenkalm
28. jan 2010

tak tento kociarik sa mi velmi lubi 🙂 asi pojdem do neho
http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s...

zdenkam
28. jan 2010

kacenka my sme mali chicco velmi podobny sa i zda z argosu a mal este aj footmuff ci ako sa to vola v zime fakt nenahraditelne. Maly v nom bol od 9 mesiacoch rok. Potom sa zosuchalo koliesko. DAvajte pozor pri kupe aby to nebola len taka makka penova vypln. Po roku sme uz kupovali dalsiu buggy, lacnejsiu, za 70 eur ale dlhsie drzi a tie kolieska su tvrdsie tym to bude.
Lenze neviem ako vela ju budete pouzivat. My sialene vela. vsade kde sa da pesi a stale sme vonku. A mali sme svetlomodru a tmavomodru farbu.

Zaroven vzhladom na vylety aj do lesa, ako my podnikame lepsie su vacsie kolieska lepsie su do terenu.

Ta buggy chicco bola aj polohovatelna tak pekne si v nej aj pospal, ak na to prislo. To bolo dalsi dolezity fakt pri vybere len ma fakt mrzia tie kolieska inak bola super. Teraze je na povale a neviem na co caka, lebo sa pouzit neda, koliesko teda ta guma uplne zosuchane. A kupit nove sa nedaju. 😠

kacenkalm
28. jan 2010

Zdenkam,viem asi ako si trpela,ale takto to nesmies brat...ja sa drzim jednej mudrosti,ze asi to tak malo byt...stalo sa to,a napriek tomu mas uz jeden poklad a druhy je naceste 🙂 ,takze sa treba na to takto pozerat...mne sa nieco podobne stalo pred 8 rokmi,tiez si na to casto spomeniem,ale zivot fakt ide dalej a som vdacna za moj poklad zvany Terinka 🙂 😉

ladysparky
28. jan 2010

suhlasim s vami, ked sa nieco ma stat, tak sa stane a nic s tym nespravime.. zmierime sa.. my zeny sme neskutocne silne osobnosti 🙂 ja som to chcela vediet, aby som sa mohla rozhodnut, kde rodit...
a este ma napadla jedna overena skusenost - nikto nevie, ako bude reagovat v urcitej situacii (ci uz ide o vysledky testov, alebo nebodaj o stretnutie s medvedom).. ine je polemizovat a ine zazit.. a stym ma vacsina s vas (nas) svoje skusenosti.. no dost bolo mudrovania z mojej strany 😀

kacenka, pekny kocik, chicco ma asi kvalitne veci, ze? a neva ze si sentimentalna, ja mavam tiez take dni.. ale opat zas raz vyjde slniecko 😵 stranku www.obchodny.sk mi nejde otvorit

juuj zdeni, torta ako auto? no to si prosim vidiet 🙂 ak sa ti podari ofot a hod do albumu 😉

ladyw, nejde mi dnes zahlasovat, vraj som uz hlasovala 😕

a nova pracka je uz namonotovana 😎 😎 juchuu, to bude radost v nej prat 🙂 ten hluk co som spominala, to bolo neskutocne, ono ten bubon kym zacal odstredovat, trieskal (doslova) z jednej strany na druhu.. som utekala vzdy z kuchyne, keby to chcelo vybuchnut.. a raz som usla na poschodie a neskutocne sa to tam ozyvalo 😕 tu strasne vsetko pocut. ale to nevadi, vzdy je to lepsie ako apartman, kde sme byvali a kde nam pod oknami v jednosmernej ceste chodili auta, autobusy, kamiony a kde od 5-7 mej vecer bola vzdy zapcha a kazdy vytruboval, ako keby to nejako pomohlo 🙄

kacenkalm
28. jan 2010

ladys,skus si ju natukat do googla,mne isla otvorit 🙂 len nekopiruj tento link co som tam hodila,asi preto ti nejde otvorit,lebo sa ti skopiruje s tym slovickom ja aj s bodkami,moja chyba,zle som to tam hodila 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre