Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

zdenkam
29. jan 2010

Martinka aj ja drzim prsty. Niektore maminy musia o vytuzene dietatko silno bojovat.

Tinka, nekupila som, este ze som nekupila aj krajsie som dostala. krasne vysivane topy s motylikmi a koralikmi,jemnucke..booooze. NIkdy by som si tolko nenakupila, kedze tehu je jednorazova zalezitost.
Uz som dnes mala na sebe 2 topy v praci, dlhy s rukavom a na to tristvrtovy s rukavom. A tam su same Dorothy Perkins veci, ci Next. Ale na tom fakt nebazirujem. To muselo stat az cez 5OO Eur, vsetke tie veci. Alebo 3 tehotenske pasy, v roznych farbach. A hlavne sama nam len par letnych veci a Debbie rodila v auguste takze hlavne tie topy su na teplejsie obdobie. A nohavice, kadejake farby, hnede, bielulucke, rifle, zelene. NO spusta.
A ten motylikovy beriem na party. Prihodim potom fotky. A chcem urobit aj spolocnu tehu fotku, budeme tam 4 maminy tehulky. V 9 mesiaci, 6 mesiaci s obrovskym pupikom suseda, v 5 mesiaci kamoska z Bali a ja v 4 mesiaci a vsetke pupikate.

😀

Tixi, mne hradzu s potesenim masiroval manzel. Samej mi to "nevonalo". TA materska, krasna jak ti ju priznali, v SR sa to dvakrat tak bude ratat nez tu. Viem si predstavit jak si sialene rada.

Ja si chcem nechat urobit tehotensku fotografiu umelecku. Videla som raz taku nadhernu este v cr ked som sa staralo o dietatka, tak ta pani mala. Taku akoby naha lahko prikryta latkou ze nic detailne vidiet nebolo. Krasne to bolo. Manzel s tym suhlasi /teda niezeby som suhlas potrebovala
🙂 / chce fotit sam, ale to vobec nebude to iste.
Mate niektora skusenost

Inak my s manzelom len tak kvoli predstave sondujeme nehnutelnosti ze by sme chceli nejaku sedliacku usadlost, krasnu dlhu stavbu v sedliackom style, nie zrucaninu. To ma moc laka. TAk si tam kdesi idylicky nazivat na dedine s lesom pod oknami. Ja som zila na Vysocine v Cr a tam sa mi to zdalo kraaaaaasne. Do Jihlavy kuisok, do Brna 5O minut a naprieik tomu prec od ruchu velkomesta. TAk sme sondovali kolko nam este treba tak odhadom. Ale dalsiie 2 roky odtialto isto nejdeme /teda ak bude mat manzel pracu/

Ladysparky, uplne to iste by sme mali, ak by som nerobila. Socialku by sme ziadnu nedostali, lebo manzel ma vyssi prijem.

ladywitch26
29. jan 2010

tinka, boli sme na prvom mieste, ale nie dlho. 😢 uz tam nabehol nejaky snazivec a dalsia mi tam sliape na paty. ta chce mat vsetky tri bilboardy zrejme v meste, lebo prispieva na vsetky. 😠

janec79
29. jan 2010

zdeni: no ty sa mas baba-tehu oblecko za skatulu-ja som bola zufala, ze som chodila skoro stale v tom istom-nechcela som kupovat prilis vela tehu oblecenia a ku koncu mi aj niektore tehu oblecko bolo male...
a inak na ten prispevok na starostlivost o dieta asi narok nebude, ked je tam spomenuta slovenska republika, ale za opytanie nic nedam, tak vyskusam.
Jaaaj, ja velmi lutujem, ze som sa nedala odfotit profesionalne, ked som bola tehotna...ak raz budem opat, urcite to spravim. Manzelovi nepoviem, a prekvapim nejakym kalendarom....ale to najprv musim otehotniet 🙂 Myslim, ze som aj videla na konikovi takuto temu......

Baby, ked sme uz pri tych fotkach, hlavne vy-dublincanky, nepoznate nejakeho fotografa, chceli by sme rodinne fotky dat spravit...

janec79
29. jan 2010

ladyw: opat zahlasovane, tak dufam,ze ludia budu citat tvoj odkaz v meste.... 😉

janec79
29. jan 2010

fidka79: tak co, byt vyupratovany???? Vsetko pripravene na zajtrajsi velky den? Uz sa tesime, baterky vo fotaku nabite, darcek pripraveny, elenke som dnes aj sponku do vlaskov kupila, reku nech sa viac nastavajucemu
paci 😀

annaola: no super, ani som nevedela, ze v talla je takeho ihrisko pre decka. Waw – budete stavat domcek? A kde ak sa smiem spytat a aky typ? Hod nejaky link, aspon sa pokochame.😉

mamartinka: tak je super, ze sa veci rozhybali a aspon sa nieco zistilo. Silno drzim palceky, aby si nam napisala, ze si objavila 2 magicke ciarky na teste. (uz tento rok) .....zo sna a myslienky mat dietatko sprav slovo/vetu a nahlas ju zakric-nech ju cely vesmir pocuje-potom sa cely vesmir spoji, aby pomohol splnit tvoj sen.....nechcem, aby to vyznelo ako nejaka trapnost, ale myslim, ze tak to moze fungovat. Su veci, o ktorych by som pred par rokmi neverila, ze budem mat, akonahle som nad nimi zacala premyslat a mala ich v mysli, chtiac-nechtiac som sa k nim priblizovala a ked som myslienky premenila na slova...sny sa zacali pomalicky plnit. V zivote nejde vsetko tak lahko, ako som to teraz napisala, nemyslela som to uplne doslovne-ze ked povies, ako velmi chces babatko, tak na druhy den otehotnies...ale snad vies, ako to myslim... 🙂 🙂

tixi: dakujem za pochvalu fotiek. Tak super, uz mas papier aj o materskej. Napadlo ma, kedze sa sem uz nevratite, aby si nezabudla aj na to, ze mas narok na dovolenku aj pocas materskej, tak aby ti ju potom preplatili. A dokonca mas narok na dovolenku, aj ked si po riadnej 6 mesacnej materskej zoberies neplatenu extented maternity leave, co je dalsich 16 tyzdnov. Samozrejme, aj bank holidays ti musia preplatit. Uz sa vam to fakt krati, bude vam aj smutno za dublinom??

tinkad: och, takze od zajtra mate plny dom, drz sa, a pamataj, ze s napatim vsetky cakame na tvoje news🙂

tinkadublin
29. jan 2010

jaaj baby ja som tiez velmi-velmi chcela profesionalne foto ako tehu, ale finance sa to zvrtlo a nic z toho. Podla mna neolutuje nikto take fotky, takze zdeni urcite si daj spravit! 😉

Janka tak skus hodit do googla a urcite ti nieco vyhodi. Ja som videla par takych foto studio v rathmines, a zda sa mi ze aj blizko nas v Nutgrove shopping centre a samo v Dundrume robia take rodinne fotky 😉 ale osobnu skusenost nemam.. To asi ako so svadobnym fotografom, pochodit studia, popytat sa na ceny, kuknut na uz hotove prace a ukazky a tak rozhodnut.. Uz ked to stoji tak vela..

Baby uz sa tesim na fotky! Takze Fidka aj Zdenka fotte o 106! 😀

tixi
30. jan 2010

dobre ranko 🙂
fidka mas pravdu, mam narok na preplatenie dovolenky aj pocas materskej, dokonca aj bank hol, tak si na to urcite dam pozor aby na to nezabudli 😠 no s tou predlzenou materskou neviem, zamestnavatel mi by to urcite neschvalil...
za Irskom mi ani nejako obzvlast smutno nebude, ja som sem sla s tym, ze to bude iba docasne prechodne obdobie, musim sa priznat, ze viac mi je smutno za Bratislavou, kde som zila dlhsi cas a mam tam kopec kamosiek a Slovensko je pre mna aj tak najkrajsia krajina na svete 😀 na zaciatku, ked sme tu prisli tak sme boli obrovska partia, ale postupne sa ludia povracali domov a uz to tu nie je o tom ako byvalo
domov sa strasne tesim, caka ma vela noveho - babatko , stavanie vlastneho domceka, v tomto roku sme uz dostali pozvanie na dve svadby, takze nuda nehrozi 😀
ja chcem tiez nejake profi foto, ale pockam si az do osmeho mesiaca, len musim najst nejaku sikovnu fotografku co s tym ma nejaku skusenost, vidim to najskor na Presov alebo Kosice, len som zvedava na tie sumy 😒 ale budeme mat aspon pamiatku na obdobie tzv.velryby 😀 😀

janec79
30. jan 2010

tixi: za to ma napadla aj ta predlzena materska, lebo ja som si o nu poziadala-mas na nu podla ZAKONA narok, nic za to nedas, akurat napises ziadost o predlzenie, myslim, ze treba poziadat 6 tyzdnov predtym, ako ti skonci normalna materska. Urcite to vyskusaj, su to 4 mesiace k dobru t.j. dalsie preplatene dovolenk.dni, aj nejaky bank hol. (ak chces, preposlem ti moju ziadost)

janec79
30. jan 2010

tinka: no uz som googlila, nasla som aj v zltych strankach fotografov, ja len, ci niektora nemate konkretne skusenosti...

ladywitch26
30. jan 2010

janec, ja to martinke pisem uz hodnu chvilu 😉

inak dakujem za hlasy, pokracujte prosim aj dnes, sutaz trva az do 6.2. a v noci ma predbehla nejaka snaziva, co jej nestaci jeden bilboard, ale chce mat vsetky tri v meste 😠 no asi budem musiet zmobilizovat uplne vsetkych,co poznam, nech mi to nevyfukne.

da sa hlasovat len raz za 24hodin, ale ak mate explorer a aj mozillu, alebo iny prehliadac a otvorite a kliknete na to na obidvoch naraz, tak to prida dva hlasy. a ak by sa niekto velmi nudil, tak sa da v pc zmenit uzivatel a vtedy sa da z pc poslat aj niekolko hlasov za den, len to dlho trva.
http://www.povedztosmilkou.sk/index.php?hash=5e...

ladywitch26
30. jan 2010

tixi, niekto sa vracia na slovensko, niekto prichadza sem. akurat prisiel muz od susedov, ze susedini rodicia to na slovensku balia a pridu sem natrvalo. jej otec je na invalidnom, matka akurat poziadala o vyplatenie predcasneho dochodku, predaju dom a pridu sem. mojho otca by som sem dostala jedine vtedy, ak by som mu nejaku farmu kupila 😀

ladysparky
30. jan 2010

krasne slnecne, aj ked mrazive ranko prajem 😎

zdeni, myslim na teba a drzim palce, aby ste mali zajtra na oslave veeeela slniecka 🙂
ladyw, skusila somhlasovat aj cez explorer aj cez mozillu, ale bohuzial zobralo hlas iba z jedneho.. a najnovsie tam chcu overovaci kod 😕 ts ts 🙂
tinka, uzivaj si rodinku 😵
tixi, snad vam bude lepsie doma. tiez pocuvam, ze kto odtialto odisiel, za par mesiacov prisiel spat, lebo tu je to vraj zle, ale doma este horsie 😒 ale je to individualne

jooj baby, dajte si spravit umelecke fotky, ked mozete. je to take krasne 😅 ja som si prednedavnom postahovala z internetu nejake namety, aby ma drahy tak pofotil, ale zial, prve fotenie nevyslo, lebo su hrozne neostre tie fotky kvoli nedostatku svetla a na druhe ho chcem ist teraz zobudit 😀 slnko nam svieti do domu, tak by to mohlo vyjst.. len ci sa mu bude chciet 😠

a ideme sa dnes poflakat do waterfordu, nech nesedime furt doma 🙂 tak pekny den vam vsetkym prajem

tixi
30. jan 2010

janec a koho si ziadala o predlzenie materskej, klasicky ziadostou svojho zamestnavatela?ja totiz pochybujem, ze ak to zalezi na nich a nie na social tak mi to uznaju, ved uz teraz maju nervy, ze odchadzam a musia mi platit

dnes som dostala od kamosky z prace taky maly darcek, je to kovovy obal- taka rulicka na podstavci na ulozenie krsneho listu, da sa tam vygravirovat meno a datum krstu, je to trochu prizdobene vygravirovanym anjelikom a nakresom kostolika, rozkosna vecicka na pamiatku 🙂

niektora z vas tu spominala pre babatko spaci vak, nasla som nejake na rajdeti.sk, stoji 18eur co nie je malo 😒
problem je v tom, ze mne sa ten moj maly chrustik ma narodit zaciatkom maja, cize to bude vlastne letne babatko, zmestim ho toho vaku aj na jesen?netusim, ake je to toziz velke, vraj do 18 mesiacov, no nezda sa mi to...

janec79
30. jan 2010

tixi: ano, ziadost sa posiela zamestnavatelovi, tak ako ma zena narok na 6 mesacnu platenu matersku, takisto ma narok aj na dodatocnu neplatenu matersku-podmienkou je zaslat ziadost 6 tyzdnov predtym ako ti skonci riadna materska a taktiez myslim, ze si ju musis vziat hned po skonceni riadnej materskej. Pozri - za skusku nic nedas, naopak mozes len ziskat par koruniek k dobru...

ja som tu spominala spaci vak-aj ked budes mat letne babatko, to neznamena, ze ho vobec nevyuzijes. Elenka bude mat rok a stale spava vo vaku, prve takmer 4 mesiace byvala v perinke, potom zakryta deckou, ale asi od 6.mesiaca spava vo vaku, lebo to uz bola pohyblivejsia a v noci bola stale odkopana. A ten vak sa kupuje tiez podla velkosti. 18 euracov nie je malo, ale ja fakt nelutujem, ze ho mam. Inak nie je to velka veda ani usit si taky vak.

janec79
30. jan 2010

fidka79: veeeeelmi pekne dakujeme za dnesne pozvanie. Bolo nam potesenim (i ked elenka sa nie cely cas tak tvarila 🙂 Verim, ze zopar dalsich stretnuti to napravi. My sa budeme len tesit, ked sa opat stretneme, samozrejme ratame s vami aj na nasej oslave. Adamko je velmi zlatyyyyy, aj ked sa tie nase deturence dnes k sebe moc nemali, to neznamena, ze to tak aj zostane-my rodicia trosku dopomozeme🙂 😎 Fotecky zajtra stiahnem a poslem ti ich, niektore som musela vymazat, lebo boli rozmazane, ale predpokladam, ze ich budete mat neurekom, ved viktorkov tato fotil jedna basen. Inak mala uz na heustone spala a spala az pokym sme neprisli domov. Takze len asi pred 20 minutami som ju ulozila spinkat. Manzelik dakuje za tortu, si pochutnal, ked som ju doma rozbalila a mala ma videla, isla sa skoro zblaznit, ziadnu kasu na veceru nechcela, len pozerala na tortu-na mna-na tortu a otvarala usta.........Do kedy ste oslavovali, ci este stale????? 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janec79
30. jan 2010

fidka79: waw, tak snad bude rano dlho spinkat, ja sa chystam uz tiez, muz sa fuuuurt uciiiiiiiiiii, no nuda s nim je v tychto dnoch 😒 Jasne, na buduce stretko zlanarim aj robina, veru aj jemu dobre padne chlapsky pokec 🙂 este raz dakujeme za peknu sobotu,posielame pusinku oslavencovi,paaa

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tixi
31. jan 2010

dobre ranko 🙂
fidka mas pravdu, ze usit taky spaci vak asi nebude ziadna veda, jeden si mozem kupit a a o druhy na vymenu poprosim mamu, ta to urobi s radostou, a mozno ma niekto prekvapi a dostanem ho aj darom...
stihla som uz prebehnut ranne spravy a vraj u nas na vychode Slovenska riadne nasnezilo 😵
zazili ste aj vy, ze vase babatko malo v brusku stikutku?vraj je to normalne, ale mi ho bolo vcera tak luto, ze sa tam chudacik tolko natriasal
uz sa tesim na foto z tej vasej mega party 🙂 tak sup sem s nim

janec79
31. jan 2010

dobre ranko,
tixi: zlate, ze ma volas fidka 🙂 🙂 🙂
a stikutku??????? to ma asi kazde mimco, a to este uvidis, ked bude maly na svete, mne bolo enky tak luuto, ta stikutala do asi 4 mesiacov dennodenne niekolkokrat, vraj z toho deticky musia vyrast 🙂

baby ako wkendujete? my sme vcera boli na fidkinej - teda adamkovej - narodeninovej oslave (ako som uz vyssie nacrtla) a bolo hroooozne dobre, tiez sa tesim na fotasky. Adamko je take slniecko vysmiate 🙂 a behaaaaaa a behaaaaaaaa...
Dnes asi povegetime doma, pocasie vonku nevyzera moc lakavo, takze to vidim len na nejaku prechadzku pobliz domu.

tinkadublin
31. jan 2010

Dobre rano baby 😉

Vsimam partyujete vo velkom, tesim na fotky!!!! 😉 Fidka Viktorko s Ludkou? tak to ju pozdravte!!!

ja som este staaaale cela.. maly sa fakt asi vykotula az vo februari..

Tixi no s tym snezenim mi ani nevrav, nasi nedosli, zrusili vsetky lety zo vcera aj z dnes, mozno zajtra, tak dufam ze priletia zajtra, taaaaak hrozne som sa tesila a nic z toho.. Inak skoro ani nedorazili na letisko tak brutalne snezilo, a ze po ceste pomohli vytiahnut 3 auta zo snehu 😀 😝 no mali nasi srandu.. Jaj a mali letiet z Budapeste, lebo nam je to o dost lacnejsie ist autom 4.5 hodinky po dialnici z Kosic do Budapest a priamy let do Dublinu, ako prestupovat v Bratislave na dalsi let do Kosic, ci vlakom.. Ale zas lepsie prelozit tie lety ako letiet v tom snehu a nedajboze by sa nieco stalo.. 😒

S tymi spacimi vakmi, mne sa hrozne pacili nejake v Dunnes a stali okolo 9eur, alebo aj v Pennys maju, a tie najmensie su ocislovane 0 - 6 months.. tak ak si kupis jeden podla mna ho urcite este vyuzijes na jesen.. tiez mi mamina pozerala spacie vaky na sr.. tak tu je to ooveellaaaa lacnejsie a daju sa pekne rozzipsovat zo spodu dokola, takze menej trapenia ked chces prebalit v noci, lebo nemusis davat dole cely spaci vak, je to praktickejsie.. tak skus tu pokukat v irsku a kup si aspon jeden.. Ja tiez tak planujem, zatial samozrejme zavinovacka, mam dve takze pohoda a ked uz mu budu male abo tesne tak prejdeme rovno na spacie vaky, to je najlepsie riesenie, babo sa neodkope a mas rozne hrubky.. ja planujem taky stredne hruby spaci vak, sa oznacuje 2,5tog, ale ked tebe to vyjde na leto a dokonca doma na sr tak je aj ten tensi, ten ti bude uplne stacit podla mna..

Tixi a my sme mavali stikutku skoro kazdyyyyy den.. teda maly v brusku, tiez mi ho bolo strasne luto, lebo s tym nevies nic spravit, nam niekedy pomohlo ked som vypila trosku tepleho mliecka 😉 ale nie vzdy to zabralo..

Ladyw tak ja som uz 4x zahlasovala, tak snad pomohlo a budes mat billboard 😀

tinkadublin
31. jan 2010

Janec takze svadba sa uz planuje?? Adamko & Elenka 😉 Prajem peknu nedelu a riadne si uzi malu ked nepracujes 😉

ladywitch26
31. jan 2010

tinka, tak uz prenasas? no maly asi caka na babku s dedkom 😀

tixi, mne mala v brusku stikutala nonstop, aj 5x za den. a mne to taaak vadilo. 😖

inak mne mala spavala vo vaku asi od prveho mesiaca hned. najskor sme mali taky zatepleny, teraz mam uz len taky tenky, lebo ma flanelove pyzamko, ale bez neho nehrozi, to by mi precestovala po celej postielke. nechala som ju jeden den bez vaku a nic ine som nerobila, len ju prikryvala celu noc. ta si tie nozky vykladala vsade, krutila sa, prevracala, no des. takto ma obmedzeny pohyb, tak sa aj menej budi a nemusim sa bat, ze sa vykope a vyhrnie si pyzamo a bude s holym chrbatikom spat. inak ja ju cez ten vak aj prikryjem dekou, lebo je taky tensi a na spanie vzdy znizim teplotu, lebo ked uz je 20st v izbe,tak sa jej nespi dobre. a mam to aj taku barieru teraz pre nu, lebo stavim sa, ze keby nebola vo vaku, tak uz sa postavi v postielke a hadam by uz aj preliezla 😀 takto sa jej neda. a urcite su tu lepsie ceny ako na svk, takze treba kupit tu, aj viac. my mame uz treti teraz.

tixi
31. jan 2010

janec prepaaaac, no som to ja ale tava, myslim na teba a pisem fidka... 😅
tinka dik za typ na spaci vak, zabehnem do Dunnes a Pennysu, aj tak sa tam chystam kupit nocne kosele na zapinanie do porodnice, tu su ovela lacnejsie ako na Slovensku
vcera mi mama pripomenula, ked som s nou volala, ze nemam zabudnut na kojenecke podprsenky, treba mi ich kupit o cislo vacsie ako mam teraz alebo ako to s nimi vlastne je 😕

tinkadublin
31. jan 2010

tixi dilemu kojeneckych podprseniek som aj ja riesila 😀 ja som kupila v mothercare na sale a tak ma 1 vysla na 16 abo 13eur zalezi od toho aky druh.. Na sr 30-40eur jedna podpira co je dost ked ani neviem ako mi narastu prsia a ci bude mliecko. Nakoniec som kupila o 1cislo vacsie, jednu ciernu a jednu bielu, uplne jednoduche. Ta o 2cisla vacsia sa mi zdala uz prilis velka. Takze ked mi bude treba vacsiu, potom kupim. A ked uz budem vediet ake cislo mi treba a bude dost mliecka takze tie kojenecke aj vyuzijem - lebo ked nebudem moct kojit tak su mi nanic - potom si kupim uz aj nejake pekne farebne ci sexy 😀

arian
31. jan 2010

Ahojte!

Som tu dlho nebola, najskor nas sklamal notebook, nastastie teraz frcime a potom som sa tak zazrala do knihy, ze som sa od nej nevedela odtrhnut. Kazdu volnu chvilu travim citanim. Ani neviem co ste popisali, musim vas precitat.
Ale vidim, ze Tinka je este stale 2v1, ale uz to urcite o chvilku pride.... 🙂
No idem vas aspon precitat a potom s drobcom von kym svieti slniecko. Vecer sa sem snad dostanem.

Prajem vam krasny den!

mamartinka
31. jan 2010

Caute.Tak sa hlasim opet spet Irsko.Vcera sme okolo polnoci prisli na barak.

ladysparky
31. jan 2010

dnes len tak narychlo, bo mam na navsteve kamosku..

tixi, ja som si kupila zapinacie pyzamo v heatons za 5eur, a nocnu koselu (aj ked nie na zapinanie) za 3eur.. ak mate taky obchod blizko, skoc aj tam pozriet
tehu podprsky mam dve (bielu a telovu) bezsvikove zo slovenska, kus za 12eur, druhu za polovicu.. pozri na www.clematis.sk
spacie vaky som este neriesila, tiez budem minimalne mesiac-dva balit do perinky...

mamartinka, vitaj naspat 🙂

tinka, to ma mrzi ze vasi neprisli.. ale snad ta uz coskoro obšťastnia svojou pritomnostou 😎

jaj baby, dnes som spadla z postele ☹ som si sadla na koniec postele a sup dozadu na chrbat smerom k detskej postielke.. som sa viac zlakla ako buchla, odniesla si to iba ruka.. hned som malu sledovala, ci je ok.. tak snad sa mi nic vazne nestalo..
odkedy som tehotna, som strasne nesikovna.. akejkolvek elektroniky sa chytim, pokazim, riady rozbijam pri umyvani, varit sa mi nedari, no akoze hroza.. snad nebudem takato nešika aj pri vychove 😠 😀

mamartinka
31. jan 2010

ladysparky dakujem. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre