Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

bambulka123
5. feb 2010

cetrojka vitaj. 🙂Ja sa nebojim ani tak porodu ako toho ze nebudem rozumiet ja mam problem z anglictinou a moj mm nevie ani ceknut tak to bude ina sranda.No nejak to zvladneme.Ked som otehotnela vsetci doma ma prehovarali ze nech sa vratim ze doma mi bude lepsie atd.No my sme sa rozhodli tuna ostat hlavne preto ze chceme byt z mm spolu a nase dieta vychovat spolu a nie aby ho videl len par krat v roku.A aj ked tu budeme na male samy coho sa aj bojim ale tak nik mi nebude mudrovat do vychovi.
No baby u nas nase babo bude z mojej strany 4 vnuca a z mm 3 ale aj tak najprv sme pocuvali reci typu ze kedy bude svadba a ked sme sa vzali tak nas zasipavali otazkamy ze kedy babo tak som zvedava co si najdu teraz.

zdenkam no hudatko Patrick. ☹ To oco im islo?

fredika to poznam tie vecne otazky od cudzich ludi.Vlastnu rodinu nezaujima kolko zarabame a cudzi sa vypytuju.A take tie zavistlive reci. 😠 Myslia si ze sme milionari a mnohokrat sa pytaju taky co maju ovela viac.

ladywitch26
5. feb 2010

bambulka, neskor to, ze budes na male sama aj ocenis. hlavne ked ja pocuvam staznosti kamosiek, co vsetko robi svokra alebo ich matka, ako sa im pletie do vychovy atd. je to sice obcas tazke ,byt na vsetko sama, ale zvladnut sa da.

inak kamoska si s muzom nedavno boli v polsku kupit nove auto. kupili toyotu corrolu a je az sokovana, co ti ludia v dedine robia, aki su zavistlivi. ked za nou prisla jej kamoska s tym, ze ci im bolo treba nove auto teraz a ze odkial na to vzali peniaze, tak az oci na nu vyvalila. no co je koho do toho?! a to sa jej muz dlhe roky nebavil s jeho matkou, len nedavno sa pomerili a ona nahodou na to zdedila cosi, tak si cela dedina mysli, ze sa s nou zacal bavit len kvoli prachom. dakujem, neprosim si. ja radsej zostanem tu. aj tak mam dost tych starych tetiek,co po mne zazeraju, ked prideme na dovolenku. nepotrebujem,aby na mna zazerali cely rok.

lejla.
5. feb 2010

Ahojte baby ja som tu nova 🙂 Dufam ze sa k vam mozem pridat 😉 Chela som sa opytat ci niektora neviete poradit ako je s lietanim v I. trimestri. Zaciname nas 6 tt. a o 3 tyzdne letime domov na slovensko na par dni tak som by som chcela vediet ci tu nehrozi nejake riziko 🙂

mishka711
5. feb 2010

ahojte nejak ste sa rozpisalai nestiham citat cetrojka vitaj ja som Dublin 14 ATY??

zdenkam
5. feb 2010

Lejla, no nedoporucuje sa to, ale riziko je len pri rizikovom tehu.
ja som letela pri Patrickovi v 8 tt a 9tt spat a pohoda nic.
Pri druhom tehu som letela v 4tt /nevedela som ze som tehu/ a spat v 5 tt/test bol negativny/, doletela som, robila zas test a pozitivny. O 4ci 5 dni som potratila. Ale nemyslim ze to bolo tym, aj gp vravel, ze to asi nie. Proste zle sa uhniezdilo embryo. ☹
Len teraz som uz nechcela riskovat, letom v 23 tt a spat v 24.

BAby, my sme dnes boli plaaaavaaaaat.
Minule leto sme mali ja a maly 3mesacnu permantku tu do hotela /stala 25O Eur a to on bol free/. Po lete sme to vzdali, lebo sa mi nezdal najlepsi napad v zime ho vytiahnut z vody a tlacit v buggy na studenom vzduchu.
TAk sme dnes po 7 mesiacoch vyskusali kupalisko v Enniscorty. Jooooooooooj, kraaaasa a jemu sa tak pacilo. Este aj v aute plakal mama more swimming. Som taka rada. Nechcem, aby sa bal vody.

A k vychove, tak moja mama vie aky som nezavisly typ a pre pokoj v dome, zasadne mi do toho nehovori. Dobre ma pozna, baranicu tvrdohlavu. 🙂 To si cenim. Ani ked sme doma na tych 1O dni, neberie mi sama maleho a nekomanduje. Lubi ho a tesi sa nan, ale do vychovy sa mi nikdy nestarala. Svokra to neviem, nemali sme cas byt dlho spolu. Ale vyzera ok, ja som raz bola u nich, ona u nas na 7 dni a tot vse.

Babulka a sranda, moj otec je strasne konzervativny a sa pamatam, ja som domov prisla oznamit prve tehu /som sa desne bala, ze sa bude hnevat, ze co povedia ludia, lebo sme boli single/. ON mi nalial pohari a ja nan, ze tato, nemozem, cakam babo a slzy. A ja ze neplacem, ze som nestastna, len som sa bala co povies.
a on: to je jedno, je to len tvoja vec, cudzich do toho nic neni. Ma netrapi co povedia ludia. Som bola prekvapena ako nikdy.
Ale je pravda v nasej rodine a to celej z oboch stran, som vynimka. ¨Som ta co najprv porodila, potom vychovavala a az po 2 rokoch sa vydala. Vsetci ostatni maju to "slusne" poradie. 🙂

A este k tym letom, neda sa porovnavat rizika 12 hod letu s 2,5 aj som to teraz preberala s GP a on vravel to iste.

zdenkam
5. feb 2010

Tinka je doma, slubila ze sa vam ozve dnes ze sa vsetci chystaju na nakupy. Trosku maju problemy s kojenim, ale je vytrvala a odhodlana, tak hadam sa podari.

lejla.
5. feb 2010

No to si ma velmi nepotesila ☹ Letime domov oznamit rodine a mamine poblahozelat aj s extra darcekom k 50tke 😝 Opytam sa este pre istotu lekarky lebo tak dlho sme sa tesili na babo a teraz by som mu nechcela ublizit 🙂

zdenkam
5. feb 2010

no nesla som ta zarmutit, vravim si nemyslim, ze som kvoli letu potratila. Proste sa stalo. Len baby s potratom su uz viac opatrne. Myslim, ze lekarka ti povie to iste. Prestuduj si stranky, vsade sa to tak nejako pise. Vyslovne nedoporucene len pri rizikovom tehu.

Ale co sa ma stat stane sa, nech sme akekolvek opatrne. Mne gp povedal, ze ak sa dobre uhniezdi, mozes aj tazke dvihat a nic. To som tak fungovala pri malom. Teraz som prve tyzdne sa snazila Patricka nedvihat na ruky, ale dlho to nevydrzalo a zas ak chce niekedy dvihnut, dvihnem. Viem, ze by som mala byt opatrna. Ale co uz narobim.

tixi
5. feb 2010

pozeram, ze take nocne hodiny tu su asi, ste toho zase vela nenaspali, co ? 😅 Ja som si uz nejako zvykla, ze tak tri krat za noc musim ist cikat, ale popritom kazdu noc stale sexuju pod oknom macky, tak mam k tomu este dalsi budicek 😠
fredika, dobre, ze si sa ohladom tej pumpy ozvala, ved si si ju vlastne zaplatila, takze mas na nu narok, skusim kuknut na nete ako vyzera ten kociarik, ja som uz tiez sondovala, ale este v tom nemam jasno, jedine farba bude urcite zelena, strasne sa mi pacia zelene alebo oranzove kociky 🙂 a aj cervene, no bude to chlapec tak to radsej nie
fredika to je asi vsade tak na Slovensku, ze kazdeho zaujima kolko ten druhy zaraba, hlavne si vela ludi mysli, ze vsetci co ziju v zahranici tak maju miliony a ze nam padaju pecene holuby do ust...ja si uz viem predstavit ten vyraz tvare, ked sa ma niekto bude pytat na matersku, ze kolko dostavam
zdenka no na nervy co mu robili s tou nozickou, aspon ti to mala ta sestricka povedat a hlavne ta upozornit, ved sa mu tam mohla zaniest aj infekcia
ja tiez este neviem ake meno, pre mna je najkrajsie meno Jakubko, muz este vaha, on by chcel aby sa volal ako on, cize Vlado, ale to zas mne nereze 😒 este sa mi paci Adam a tiez Patrik ale muzovi vobec, mozno to nakoniec bude Simonko 🙂 hlavne nech je zdravy, uz sa ho neviem dockat, ale tehotenstvo je fakt krasne obdobie 🙂

zdenkam
5. feb 2010

A babenky, davam si vikendovu pauzu, dnes zacinam svoj pracovny dlhy vikend 4.30 nastup. 😀
a este aj ta dlha nedela. To nemam rada, ze musim este aj split shift v nedelu vecer. Hold, len kazdu druhu nedelu. Ale to by som si chcela tak niekedy v 6 mesiaci tehu dohodnut, ze vzdam. Hold, tak ci tak budu zhanat extra staff, lebo kolegyna ide 2 tyzdne pred porodom na matersku. Len ja by som nevydzala na nohach 8,5 hod, aby som isla 2 tyzdne, Ona robi len 4 hodiny to hej, to sa da, tolko stat.

Dobre, pekne si uzivajte vikend.

A cetrojka, ja som bola ako ty, nejako som sa nebala, nestresovala, sak porod je normalna vec. A aj teraz to je take, nebojim sa, ako a dost tesim a je mi luto, ze to tak rychlo ubieha. Ale asi to je indi vindi. Niektore sme ustrachane maminky,niektore moc koncetrovane, niektore normlalka a niektore su aj take, co su tehu, ale v ich zivotnom style sa nic nezmeni. Poznam jednu, ta bola rada, ze prvy trimester ma za sebou preto, ze pocas neho jej smrdelo pivo a dvihal sa jej z neho zaludok. Potom dalej si uz mohla dat. 😲 😠
To je fakt starost, co?

Ale z jednej veci som mala predsa len obavy. Vychovavat dieta, ci to urobim dobre, ci mu dam vsetko aby z neho mohol byt dobry clovek. Ozaj ma ta zodpovednost obcas desila.

Jooooj a este jedna dobra sprava. Dnes sme boli Patricka zapisat do montesorri. Deticky robili nejaku rannu aktivitu a sedeli pri nej na stolickach. Majitelka desne mila, nas privitala a ze kde je syncek. A on uz zamixovany medzi detmi. No a potom sa nas pyta, ze ako je na tom s anglictinou a on prisiel a jak videl deti sediet v kruhu na stolickach vravi: Mama I want to sit down too.
Tak som nemusela o anglictine nic vraviet, sa usmiala, ze s tym problem nebude.
A plakal, ked sme isli prec. Ze chce este ostat, ze nechce ist domov, len na to plavanie sme ho nalakali.
Tak som taaaakaaaaaaaaaaaaaaaaa spokojna.

lejla.
5. feb 2010

Zdenkam mas pravdu ak sa ma stat tak sa urcite stane 🙂 No musi to byt tazsie s druhym dietakom sa nenamahat a tak ked aj to prve si stale vyzaduje pozornost 😀

zdenkam
5. feb 2010

Tixi, ja si vravim, ze ak chlapcek tak Jakubko. Manzel ziadne chlapcenske meno nepripusta. Ale Jakub sa mi fakt paci. Este aj SAmuel a Adam, ale tych ma sesternica a bratranec.
Jakub je pekne

Tehotenstvo sa mi zda este krajsie nez byt zalubena. Sak si pockaj na kojenia, ak nie su problemy. To sa mi pacilo este viac ako tehu. Vazne, ta krasa, ako ti to voni pod nosom, ako to vie, kam ma presne cicnut, ako je to tak blizko na tebe a davas mu to, co mu nik iny nemoze dat. Uzasne obdobie uvidis. Nech spoznas jeho krasu zelam

tinkadublin
5. feb 2010

Ahojte baby 😉 tak som tu zas, ako vidim uz som vam chybala 😀 😝

Tak nasa birth story je kratka 😀 v pondelok 1.2. - ja by som mala byt asi vestica, s tymi tusakmi - mi rano o 3.30 odisla voda, hlavne ze sme si lahli o druhej rano, lebo sme filmovali, sa nam nejak nedalo zaspat, takze moc spanku nebolo.. drahy sice zaspal hned, ale ja klasika som bola hore a isla som na wecko ako tixi chodila som pravidelne 3x za noc, vratim sa z wecka, lahnem si a maly sa moc zacal vrtiet tak mu vravim, no co sa tolko vrtis, von sa este nechystas? a bum odisla plodova voda 😀 kontrakcie hned zacali s 10min pauzou ale boli slabe, nebolave, len par sekund, tak ja som si dala na cas, sprcha tasku este ako tak dobalit a pod.. vzali sme taxika a o 4.40 ma prvy krat kontrolovala midwife, ze ake mam kontrakcie, tak ze uz kazdych 5 az 8minut, zacinali silniet, ale som sa bala ze ma poslu domov.. a ona ze skontroluje ma o hodinku, ze sa mam prechadzat po chodbe, tak sme sa prechadzali, o 5.50 ma zas kontrolovala a vravi ze som sa pekne otvorila za hodinku z nic na 7.5cm.. to uz kontrakcie silneli, boli sme na lopte + gas ale nejak to uz prestavalo ucinkovat, takze ideme na postel a kukne.. to bolo cosi okolo pol siedmej to uz bolesti strasne, kricala som po epi ale uz by mi nestihla dat.. no a maly sa vykotulal o 7.20 na svet, akurat nam zacalo do okna svietit slnko a cela obloha bola ruzova 😀 😎 maly vedel kedy na svet.. Narodil sa 50cm a 3200g.. takze nie je veliky.. ale baby mne ta masaz hradze nepomohla, sice mozno aj pomohla, ktovie ako by som skoncila bez toho.. midwifeka aj chcela masirovat, ale nejak sme nestihali 😀 nuz a som dotrhana brutalne.. radsej zavolali doktora, midwife sa neodvazila zasivat, takze mam kopu stehov, som celaaaaa ubolena, ledva chodim.. predpisali mi v nemocke nejake lieky + kazdych 6hodin mam brat painkiller, ale co uz.. ked pozriem na maleho tak na tu bolest nemyslim, stalo to za to, ani ma dlho nepotrapil pri porode moj zlaty 😉 Uz v utorok na obed sme boli doma.. v nemocnici som nenaspala ani hodinu, a tiez teraz moc nespim.. maly ma problemy s prisatim, uz v nemocke sme sa trapili aj s laktacnou konzultantkou.. az tak ma dohryzol ze aj dnes krv zacal sat cez klobuciky.. bez tych klobucikov neexistuje.. ale bojujeme statocne..

V stredu nas bola pozriet nurse a museli sme poobede do nemocky, lebo sa jej zdal maly zlty.. ale iba na tvaricke, ostatne ok.. tak sme utekali na krv a vysetrenia ci je vsetko ok.. ale chvalabohu ziadna zltacka, len je dehydrovany, nestaci mu moje mliecko, a stale spi a spi a spi, ho musime budit neustale, aj na ciciku zaspinka po par glgoch.. no a ze je cold.. takze teraz sa potime v dome, lebo musime mat teplejsie, naobliekat ho a musime dokrmovat aptamilom 3xdenne.. kym nebude riadne mliecko, co sa uz dnes akosi zacina formovat tak sa tesim.. potom musim odsavat, takze odsavacka bude fungovat na plne peky a pekne dokrmovat flaskou s mojim mlieckom.. ale kym mi bradavky krvacaju tak nemozem.. uvidime..

Dnes nam robili heel test = patickovy test.. hrozne zlata zenuska ta nasa nurse.. par minut a bolo.. Dnes mi volala health nurse z health centra, ze v pondelok pride okolo 10-11 na nas kuknut.. takze vobec nelutujem ze uz na druhy den nas pustili z nemocky, lebo sa o nas pekne staraju 😉

tinkadublin
5. feb 2010

Joj baby tolko ste toho popisali .)) Zdenka super ze malemu sa paci aj v montessori aj na plavarni 😉

cetrojka vitaj vitaj .)) kdeze to byvas? my sme s Mishkou v dublin 14 blizko dundrumu 😉

Juj inak dufam Aknecak - Katka sa nenahneva ak prezradim na nu, ze sme boli naraz v nemocke 😀 ona vo vedlajsej izbe ako ja.. takze riadna nahoda, ale nejak nam nevyslo stretnut sa, ja som bola totalne mimo a este tak skoro sme isli.. no a dva krat som im tam odpadla, lebo vela krvi som stracala cez tie stehy a tak, takze nejak nam nevyslo stretnut sa, ona rodila v nedelu a tiez maju chlapceka 😉

Boze ale som nevychovana 😠 samozrejme DAKUJEM VAM VSETKYM BABENKY ZE STE NA MNA MYSLELI A AJ ZA GRATULACIE 😉

tinkadublin
5. feb 2010

Baby utekam, maly sa akurat zobudil a o chvilu dorazi cela banda z mesta z nakupov, sme boli sami dvaja doma 😉 tak drzte palce nech sa nam to mliecko spusti pekne a bude ho dost.. a maleho prejde ta spavost coskoro.. nuz za to mliecko sa budem bit zubami nechtami, ale ked nepojde tak nie.. zatial paaa a a prajem vam krasny vikendik ak by som sa sem nedostala 😉 😎

tixi
5. feb 2010

tinka drzim prsteky nech coskoro kojis vo velkom a maly cica o dusu 😉 joj az mi zimomriavky naskocili, ked som citala ako si sa dotrhala...ale ako pises pri pohlade na maleho hned vies, ze to stalo za to

tinkadublin
5. feb 2010

Ahojte baby, som sem len skocila na chvilku, mam novinku o bambulke.. o 16.00 zacali jej kontrakcie, uz kazdych 10minut a silneli, tak len cakala na draheho ktory koncil v praci o piatej a pravdepodobne uz su v nemocke 😉 Tak drzte jej palce nech vsetko ide bez problemov a nech maju coskoro malinke babo v naruci 😉

tinkadublin
5. feb 2010

tixi dakujemeee.. no uz aj tebe sa to pomalinky krati.. coskoro uz idete domov? juj no nezavidim to balenie 😒 a este tehu, ale urcite to zvladnete a budete mat krasny domov pre malinke na slovensku 😉

laura_cork
5. feb 2010

Bambulka, drzim palce🙂

Cetrojka, vitaj v klube, tu je Sloveniek neurekom, a urcite nejaka aj z tvojho blizkeho okolia🙂

Takisto vitam Lejlu🙂 Som rada, ze si sa tu pridala, budem v priblizne rovnakom termine, tak budeme riesit podobne problemy, vybavovacky a radosti v rovnakom case🙂 xi xi xi, tesim sa. Odkial si? Ja som v 8tt. Tiez rozmyslam nad letom na SR a aj o forme, ako oznamit rodicom🙂 Tebe teraz hod pride, ze mamina ma 50ku🙂 Ale verim, ze sa bojis letu. Vygoogli si ''lietanie v tehotenstve'' a najdes kopu kopu clankov a myslim, ze zavery su celkovo dost pozitivne - aj ja sama poznam vela dievcat, co leteli ako tehotne na SR. Myslim si, ze pokial dobre znasat lety a tlak pri vzlietani, tak sa nemusis bat. Horsie to je pri dlhych letoch. No a neodporuca sa lietat vo vysokom stadiu tehotenstva. Samozrejme, musis sa sama rozhodnut, podla toho ako sa citis, ale za vyslovene nebezpecne to nepovazuju.

Tixi, tak ty mas naozaj stasti, ze tvoj GP Ti robieva ultrazvuk🙂 Verim, ze sa nevies dockat kazdej prehliadky u neho🙂 Ja odpocitavam dni, kym pojdem k GP, aby aspon srdiecko popocuvala🙂

Tinka, este raz blahozelam, zvladli ste to statocne a celkom aj rychlo, aj ked velke rany, ale mamicky vseko vytrpia pre svoje zlaticke ze? Tak nech mliecko tecie potokom a maly dobre papka🙂 Nech ste zdravi a rastiete do kraaasy🙂

Ladyspaky, na zmensovanie fotiek je velmi jednoducy IRFANVIEW, zadarmo stiahnes, nainstalujes a ked v nom otvoris fotecku, tak CTRl+R je na resize, vyberies si velkost na aku chces zmenit a CTRL+S na ulozenie tej zmensenej verzie.

tixi
5. feb 2010

zdenka pozeram, ze sa nam pacia tie iste mena 🙂 ja neviem, preco sa tomu mojmu nepaci Adam, pre mna je to krasne a jednoduche a aj Samuel sa mi pozdava, ale jemu nie no a ja chcem aby sa nam to pacilo obom, na zaciatku nam hned napadol aj Viktor, ale kazdy nam hovori, ze to znie strasne tvrdo 😒 asi to bude fakt Kubko, mna len to napadlo, ze priezvisko sa nam zacina na P, takze sa to trosku tazsie vyslovuje ked chces povedat JakuB P...
a pre mna najkrajsie meno pre dievca je Alzbetka, ale to je uz rozpravka buducnosti 😅
to kupalisko ti v dobrom zavidim, aj ja by som si sla zaplavat 🙂no nemam kedy, bud som v robote, alebo ked mam off tak jeden den poupratujem byt a druhy lenosim, alebo mam nejake vybavovacky v meste a muz aj tak chodi az vecer domov, samej by sa mi nechcelo

bambulka tak nech vsetko dobre dopadne, jeej uz druhe babo v takom kratkom case 🙂 riadne sa to tu rozbehlo

lejla vitaj 😉

ladywitch26
5. feb 2010

tinka, tak drzim palciaky, mne sa inak mlieko spustilo na treti den po porode a tolko, ze som musela odstriekavat, inak by som zdivela od tej bolesti. tak dufam,ze budes mat mliecka dost. inak ervinko je oproti stanke taky drobcek, o kilo lahsi, ja si take male babo ani neviem predstavit 😀 inak k tomu potrhaniu, asi to u teba islo az prilis rychlo, preto sa ti koza nestihala natiahnut. ja som len tlacila hodinu a pol skoro, tak to stanka ani s tymi styrmi kilami nenarobila paseku 😉 ale mas pravdu, clovek ked vidi to malicke, tak mu je vsetko jedno. inak v nemocnici som ani ja nespala, akurat hodinu, co si zobrala sestricka stanku, ked mala koliku, aj to som sa budila kazdych 15minut, co som si ju chcela ist zobrat, ale bola som taka unavena, ze som nevladala vstat z postele. myslim, ze hned po porode ma zena strasne vela adrenalinu v krvi, takze preto vydrzi nespat.

a drzim palce bambulke, tak to vyzera, ze tiez bude mat sobotnajsie baby, ako nasa stanka, tak drzim palce, nech je tiez take pohodove dieta ako je nasa.

juuj, ale sa to tu rozrodilo dookola, vsetky naraz 😀 este kto je teraz na rade? po tixi myslim dlho nikto nebude, az potom v juli zdenka a v auguste ja, aj ked to skor cakam v septembri. 24teho idem na scan a tam mi urcite uberu nejaky tyzden z tehu, lebo si nemyslim, ze mam az 12tt, to bude menej.

mamartinka
5. feb 2010

Tinka ak sa tu ukazes nahodou prosim mas ip.A bambulke drzim palcoky.Nech ma bezproblemovy a bezbolestny porod.

kacenkalm
5. feb 2010

Bambulka,drz sa 🙂
Tinka,ja som tiez mala mliecko na treti den ako ladyw,ale to mi isli kozy explodovat,mala som tu mamku a ta mi musela masirovat,az sa mi hrcky porobili,ale to z toho ze som hned neodsavala,a ked som zacala,tak mi pomaly flasky nestacili 🙂 som zvedava na fotecky 😉 a inak na tie rany na hradzi je dobra dubova kora(to je taky gel v tube),dostat to u nas na SK v lekarni a je to hotovy zazrak,ja som si to zo sebou zobrala do nemocky a za necele 2 tyzdne som mala zhojene rany.tiez som nemohla po porode ani sediet,radsej som sa prechadzala,dobre ze som doma nechodila z holym zadkom,co mi vsetko vadilo,aj vlozky 😀

laura_cork
5. feb 2010

Tixi tak my mame uplne rovnaky vkus na mena🙂 Adam, Samuel su pre mna zatial top, a aj Jakub dlho bol, a aj sa mi stale paci, ale uz jedneho Jakuba v rodine mame🙂

janec79
5. feb 2010

no caute vsetky, som konecne dorazila na posledny prispevok.... 😉

catalin: mala je zlatunkaaaaaaa

zdeni: my sme si tiez podelili tax credity tak, aby to bolo najvyhodnejsie pre nas. Dokonca teraz, ked je manzel momentalne bez prace,mi prisiel papier, ze mi davaju aj manzelove.. tak super, teda pokym nepracuje.
Inak ja- ako som uz spominala, rodila som na slovensku. A nevybavovala som ziadneho lekara, proste som to tak brala, ze nejaky tam bude a snad si svoju robotu spravi.... Aj ked sa mi zdal porod nekonecnyyyyy, lekar bol na jednotku, nemozem povedat ani krive slovo a aj bez uplatku a vybavovania.

janec79
5. feb 2010

Plavanie je super – ja sa chcem ist teraz cez wkend popytat do nedalekeho fitka, v ktorom je aj bazen, ci znahodou nerobia aj nejaky kurz plavania s babenkami. My sme chodili od 3.mesiacov az pokym sme neprisli sem a mala vodu zboznuje, mame doma super podvodne fotky – mala uplne prirodzene ocka dokoran, bublinky z ust vypusta.....S plavanim len suhlasim a vrelo odporucam. Nasej to pomohlo co sa pohybovej stranky tyka, samozrejme, deticky nemaju strach z vody a co je tiez dolezite spomenut, kvoli imunite je to tiez obrovske plus!

janec79
5. feb 2010

cetrojka: ahojko, trosku oneskorene, ale aj sa pridavam a vitam ta medzi nami. 😎 A odkial si z dublinu? My sme v tallaghu-D24. Neboj, porod zvladnes lavou zadnou – my zeny mame proste schopnosti 🙂) Kazda mame strach, hlavne ked je to prvykrat, ale ver, ze to za to stoji!!!! Ja som dokonca nemala epi a zvladla som to, najhorsie bolo na tom to,za som bola hroozne unavena, lebo v noci som ani oko nezazmurila- o 21.00 mi odtiekla voda a asi od 23.00 zacali bolesti a elenka sa narodila rano o 6. Urcite sa tes na porod, je to ten najsilnejsi zazitok, aky ta v zivote caka.😉
Ja som rodila na slovensku, ale skor to bolo za to, ze sme planovali sa uz nadobro vratit. Akosi nam potom zivot zamiesal karty a skoncili sme opat v irsku...
Ale keby som opat tehotna a stale chceme zit v irsku, tak urcite nejdem domov len kvoli porodu.
A k tym menam – no presne, my sme mali vybrate chlapcenske (šimon) a na dievcenskom sa dohodnut ani za svet. Kompromis bol barbora a ked som po prvykrat zbadala malu, tak som hned zahlasila, ze to teda barborka voobec nie je a dali sme elenku.....🙂

janec79
5. feb 2010

tixi: mne nikdy pocas tehu kolostrum nevytekavalo a nejako extremne som pocas tehotenstva nemala vacsie prsia. Neboj, mliecko sa vytvori, vela robi psychika, takze len treba pozitivne mysliet, nakoniec budes mat iny problem, mne sa na 3.den po porode tak naliali prsia...bez odsavacky by som nemohla existovat......a ako citam, viacere z nas mali to iste.. Inak uz aj odratavate???? Dufam, ze aj ked budes na slovensku, ze sa k nam obcas primiesas🙂

lejla: ja som letela v 10tt na slovensko a o tyzden spat do irska- vsetko v pohode, viem, ze sa vravi, ze v 1.trimester by sa moc nemalo, ale tiez si myslim, ze tie 2,5 hodky by nemali ublizit

bambulka: drziiiiim palce,nech vsetko dobre dopadne🙂🙂🙂

tinka: jasnacka, ze si chybala, este fotasky nam chybaju, tak ak budes mat chvilku, aspon jednu-dve – nech sa pokochame. Ako kacenka spominala dubova kora je super, vyskusaj aj repik –parkrat za den davaj obklady, skor sa rany zahoja. Mliecko bude, hlavne sa kvoli tomu nestresuj, vela pi, vela polievok, vela oddychuj (ak sa ti da, tak co najviac-to je pri dojceni dost dolezite)....a velakrat odsavaj-bradavky budu fit do 2 tyzdnov. Nasa bola tiez taky spachtosko, ja som ju budila kvoli papaniu, ani nepamatam, ze by niekedy plakala kvoli tomu, ze by bola hladna. To ma asi po ocinovi, on keby moze, tak prespi aj cely den. Tiez mi zaspavala na prsniku, nepomahalo ani kadejake steklenie na krku....
tak sa drzkajte

cetrojka
6. feb 2010

Ahojte,
dakujem opat za privitanie, som fakt rada ze som tu 🙂

No inak ja som z Dublinu 12, Park West, inak na Tallaght chodim do toho shopping centra, takze poznam a uz som bola parkrat veru i v Dundrume v shop.centre, takze super, nestratim sa pri vas 🙂 😉
Ani som nedufala ze niekto bude tak blizucko, maminy 🙂
Inak rodit budem v Coombe, Dublin 8, mame to najblizsie a zatial som pocula len chvaly - mozno negativam nerozumiem 😖
No snad to vsetko dobre dopadne a zapaci sa mi to tak ze budem nasledovat ladywitch 🙂 No radi by sme dve deturence, ale uvidime ako po prvom 😀

Inak dnes ma otec zaskocil otazkou ze kedy sa vraciame... tak som ehm no jaaaj, ahaaa, no ze nevieme... oni asi stale dufali ze coskoro... tak sme povedali ze ked obaja stratime pracu,tak sa vratime... a on ze to nebudete hladat tam dalsiu? Tak ja ze nie 😀 no co som mu mala povedat, nadej v nich chcem nechat lebo pravdu povediac fakt neviem kedy sa vratime... mozno o mesiac, mozno o 5 - 10 rokov. Zatial nam je dobre, uspor moc neni, bo sme si vela uzivali cestovanie, dovolenky a som zenska, takze i nakupy 😀 🙂 ja verim ze by nas chceli mat blizsie, ale mne je momentalne dobre. No clovek meni, panboh meni... uvidime. A ak sa vratime, tak byvat s nimi nieee. Urcite nie... sme absolutne odlisni ludia i ked sme rodina, nazory ine a moji rodicia nevedia respektovat ze ja mozem mat fakt iny nazor a lepsi nez oni... bo ja som ich decko, ako mozem mat ja pravdu ? no mozno to niekto pozna. Lubim ich velmi, ale zit spolu uz nie. Takze kym v prasiatku nebude na nejaku co i len malilinku nehnutelnost tak ani nahodou navrat 🙂 a pravdu povediac, clovek si zvykne ze tu je ta uroven ina a asi by bolo tazke "uskromnit" sa.. neviem... nechcem asi ani riesit... zivot ukaze

A to staranie sa do vysky platu veeelmi poznam... zopar ludi sa nam tu chcelo nanominovat, tak som im povedala ze nech pridu a tam to skoncilo... Ved adresu maju, kavu im urobim,.. ale nech odomna nikto necaka ze ja zanho budem hladat pracu, chodit po uradoch a zivit ho... a bohuzial vsetci co mali zaujem su presne takej natury ze to by ma cakalo. A este i letenku keby som im kupila. Ked ma niekto fakt zaujem len o zaciatocnu pomoc, tak suhlasi so vsetkymi podmienkami - jasne, neboj ja si to obeham, vybavim, len noclah... ok, neni problem, ale ked vidim ze ten clovek chce zit u mna. e e... a jazyk? ani c! ... a vidite, nikto doteraz neprisiel, lebo aj tu treba pracovat, ono tie korunky nechodia same na ucet 😀
Mozno sa to len v mojom okoli vyskytlo zopar individualov ktori mali predstavu ze pridu, na letisku hned im ponuknu pracu, dostanu v ten den zalohu a ubytko s autom i mobilom a mozu prist do prace na par hodin posediet si 😀 😀 no som pes, ja viem, len som si na to spomenula a chcela sa podelit s vami co vsetko v rodine mame.
A o tom, ze ujo vola 3x do roka ci mu nemozeme pozicat nejake prachy ani nehovorim... ano? Sila no.

Inak Tinke veeelmi gratulujem, booozinku, ani som nedychala ked som to citala. Som fakt rada ze to dobre dopadlo a teraz aspon viem, ze o 3 dni pride mliecko, a co treba kde prilozit a masirovat a odsavat... mala som pocit ze som na to zabudla. Ale asi je to fakt ine ked to clovek len cita a ked sa ho to tyka.
A i bambulka uz mozno stiska svoj pokladik 🙂

Vsetky maminy - mame odomna uznanie, obdiv, neviem co ma caka a dufam ze v ten den vstanem pravou nohou, bo chudak manzel 🙂 😀
On sa taaaak tesi ale ked ma uvidi tam s tymi mojimi ksichtami a vsetkym, co ja dokazem, tak bude chudiatko vedla. 😀 ale nech, ved sme to spolu spiskali ... aaale bude dobre. Skvrna male snad coskoro pride.

cetrojka
6. feb 2010

Inak to plavanie sa mi pozdava, ja tu mam poblizku posilku s bazenom, tak uvidime... naposledy som platila za 3 mesiace 165 eur a bola som tam 6x takze drahy spas pre mna, no plavanie mam rada, tak dobre vediet ze deticky to lubia 🙂

No a moja sestra vola to nase male ze Kubko 🙂 mne sa to tiez celkom paci, ale polovicke nie. Asi sa rozhodneme az ked ho uvidime. Len dufam ze to bude spravny krok a nenapadne ma nejaka hovadina 😎
Aj tak to zozaciatku bude pre mna milacik, drobcek, chrobaciatko, nostek, chrustik, klbko, spunt, prdo, smejko, zlatusik, anjelik a tak podobne, ja totizto milujem taketo slovne hracky a zdrobneninky zvlast pre to co mi je mile a lubim 🙂
No len do rodneho listu treba nieco vybrat 😝

Tak bezim spat, teda skusit spat, lebo cikame kazdu 1,5 h - neprehanam!
Pekny vikendik, keby nieco.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre