Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

mishka711
23. feb 2010

inak lady uz ti poslali ten prispevok pri narodeny mne uz prisiel slov rod list tak som ho poslala s tlacivami domou aj splnomocnenie overene tak som zvedava co budu este pytat

janec79
23. feb 2010

zdeni, urcite zahlasujem...
teraz som tu len na skok, neviete niektora, ci sa tu da kupit napoj ORS od HIPPu??

ladywitch26
23. feb 2010

zdenka, aj my sa chystame do fota parku. len asi najkrajsie tam bude tak koncom aprila. ked to arboretum bude cele kvitnut. boli sme tam pred dvoma rokmi a bolo tam nadherne, same zakvitnute rododendrony dookola.

mishka, hej, uz poslali, konecne pomaly po pol roku. tak neviem, teraz si idem podat ziadost asi uz v maji preventivne, ak im to bude trvat zas tak dlho, tak sa male aj dovtedy narodi. 😀

mishka711
23. feb 2010

tak suoer teda a tiez odteba ziadali potvrdenie ze si nedostala ziadny prispevok v irl?

zdenkam
23. feb 2010

Catalin, to sa nikdy neprestanes divit a cudovat aky zazrak je ta mala. Vravi sa ze chlapci su viac miminkyni a teda ja neviem, zatial mam len chlapceka, ale ten ma 3 a stale je maminkin aj dnes som sme sa obliekali nakupalisku a on kukal na mna,usmial sa a ze maminka ma břisko a hned hladkal. To je taky krasny mazlik a ked nan skriknem, tak hned ze: maminka sa zlobi, maminka not happy. Usmeje sa vravi: Mama sa smeje?
Ja sa stale divim aky je zazrak, hoc aj zlobi. 😀

Catalin sa chystam do Foty ale az ked nastupim na matersku, t. j. este dlho, malo by to byt 15 juna. CAkam ze tam bude krasne a este nie davy.Dam potom vediet. Budem rada, ked vas uvidim nazivo.
Catalin tehotenstvo je nadherne. Ale popravde ti poviem ja som si este viac vychutnavala to kojenie. Lebo to dietatko sa uz dalo vonat a hladkat a vonat a vonat a vonat. 😀

Ladywitch, tak to prid aj k nam do New Rossu do toho Kennedys parku a arboreta. Je tu jazierko s kackami a v lete aj detsky vlacik frci a ale tebe asi blizsie uz do tej Foty, vsak? Ja ten Kennedys park a arboretum mam moc rada. Teraz v pondelok sa tam pasli aj ovecky s jahniatkami a jahniatka cicali mliecko. 😀
Patrick pozoroval a dnes na mother and toddler group vzal prsiatko, videl ze ma didi vzal konika a konik isiel cicat didi od prasiatka ako sheep vravel 😀

A paradicka ze to zaplatili. Cakanie stalo za to. Len nechapem, mne pri malom do mesiaca vypaltili, tak uvidime az sa narodi toto babo ako to bude.

Janec a dakujem za hlas. 😉

ladywitch26
23. feb 2010

mishka, chceli odo mna to potvrdenie, ale som im povedala, ze ja nemam sancu ho dostat, lebo mi ho nedaju. ale uradnicka teda poslala oficialnu ziadost do irska a cakala a cakala. no lenze iri sa na to akosi vykaslali. a ja som medzitym tej uradnicke volala, ze preco to ziadaju napr. v martine, ked v kosiciach maju tabulky, ohladne celej EU, kde si len pozru, kde je aky prispevok atd. takze tam nic neziadaju. tak sla za veducim a ze mi to teda aj tak vyplatia. ono uz ked tam raz podas ziadost a kym ti oni nejako nepreukazu, ze si ten prispevok dostala, tak ti to zamietnut nemozu.a uz sa ma asi chceli aj zbavit, lebo im moja ziadost lezala na stole par mesiacov, a aj tak je vlastne na tom tlacive, ze cestne prehlasujes, ze si o nic inde neziadala, tak fakt ich nechapem...

cetrojka
23. feb 2010

Catalin, no ja som na rade, ale malemu sa nechce, tak neviem ci to bude tento tyzden,alebo buduci, ci az o dva tyzdne... kto vie...

Inak musi to byt fakt nadherne, ako to popisujes, ake mas pocity s malou... juj, tesim sa na to. Myslim ze je to obrovsky dar mat krasne a zdrave a stastne babatko... Uzite si to co najviac.
Vsetky maminy! 🙂 😉

Ja sa tak nudim, ze mi uz z toho az sibe... obtazujem na skype celu rodinu 😀 😀 nech si ma uziju 😀
Ale tak ono to pride,ked bude treba, nic neunahlim.
Zajtra ideme do servisu na prehliadku s autom, tak budem mat "vylet" 🙂

zdenkam
23. feb 2010

Catalin, vies co mna laka, ako sa ta laska zdvojnasobi. ze zrazu to nebude len o jednom dietatku, ale v srdci bude 2x tolko miesta a pre dalsie dieta.
To si este ani neviem predstavit, ale viem, ze to tak bude. A velmi moc sa na to tesim.

Ladywitch, aj ty sa isto tak tesis na double matersku lasku.

A 😉

A ten porod, ja viem, ze si ho zazit nemozem, ale som vdacna aj za to, ze som mohla okusit kontrakcie a bolesti a to vsetko v tej dlhej 28 hodinovej parade. Na to nezabudnem, ten pocit, ze uz si robte co chcete, ja uz fakt viac nevladzem. Takto som sa nikdy so ziadnom bolestou necitila. Vtedy som tvrdila ze nikdy viac ziadne dietata.Takze ja som vdacna aj za to, su zeny, ktorym odtecie plodova voda a nic sa nedeje ani kontrakcie, tak koncia rezom. Ale Catalin chapem tvoju tuzbu porodit prirodzene.
Ja sa vsak nemienim ubijat niecim, co sa proste neda. Budem nadomsrti vdacna zdravemu dietatko.

ladywitch26
23. feb 2010

cetrojka, len ich pekne vsetkych obtazuj na skype, potom uz nebudes mat cas, tak nech si ta dovtedy uziju 😀

zdenka, ja som kvoli tomu chcela hned aj druhe, lebo stanku tak strasne lubim, ze mi z toho az sibe. a keby sa jej cosi stalo, tak sa zblaznim. ono mat len jedno dieta, to je na cvokhouse. a strasne sa tesim, az budu dve, hlavne kvoli stanke. dnes s nou bol muz doobeda vonku pred domom pobehat a vysli susedove deticky, no ta z nich bola uplne paf. az viskala od radosti, ze vidi deti. 😅

alienka1
24. feb 2010

ahojte babenky.
zase som tu dlho nebola. nejak nestiham. priznam sa radsej som s malou a uzivam si kazdy volny den s nou. totiz od kedy robim mam pocit akoby mi nieco utekalo. a posledne dni znova rozmyslam ci to bol ozaj dobry napad dat ju do skolky. asi sa zbytocne nad tym trapim ked je tam stastna ale aj tak ma pri srdci pycha.
a teraz je nejaka chorllava. napriklad vcera sme si spolocny den ani neuzili. cely den len mrnkala a bola podrazdena. asi nam konecne idu zubky. lebo len slinta sopliky tecu a vcera mala znova aj teplotu. aj ked vecer uz bola uplne vymene dietatko. vyskala santila sa 🙂
aj ja by som uz bola najradsej druhy krat tehotna 🙂 mat dve nadherne vonave stvorenia to musi byt uzasny pocit. aj ked si zase neviem predstavit ako budem davat to druhe do skolky ☹
moja banmbulka s aprvae zobudila takze utekam. dufam ze s a sem este dostanem a docitam vas. pekny den vam vsetkym prajem

zdenkam
24. feb 2010

alienka uplne ta chapem. Ja tu sice casto som, ale to az od maleho 2,5 roka, dovtedy tu o mne nebolo takmer chyrovat.

Ale babenky, chystajte blahoprajne slova. 🙂
FREDIKA SA vcera stala cerstvou MAMINKOU dievcatka SOPHIE. Vaha 34OO g.
Fredika, sa obzvlast tejto sprave tesim, ved ty uz vies preco. Som stasta, ze vam bol dopriany tento zazrak rodicovstva. 😉

Ladywitch, ja si zas chcela uzit vela maleho a nechcela som, aby tam bol zas veliky vekovy rozdiel. Takze 3 roky uplne idealne my prislo. Trosku som sa bala ze mat kratko po sebe 2 male deti nemohla by som sa im tak kvalitne venovat. Sak s malym stale kdesi chodim a ma kopec aktivit. Ale isto to ma aj svoje vyhody mat 2 deticky po sebe. Ja a brat mame tiez len 1 rocny rozdiel. So sestrou 1O a neviem co je lepsie, ale s oboma som si velmi blizka.

zdenkam
24. feb 2010

inak som aj preto rada, ze malinke sa narodil v juli a o 2 mesiace zacina Patrick free preschool, takze doobedu budu tam spalovat jeho energiu a poobede budeme brazdit s kociarikom ihrisko. Viete, on nie je odchovany na telke. Je to sice narocnejsie, lebo bud frci na biku pred domom so susedovie detmi - a to treba dozerat, alebo beha po ihrisku, takze ma stale drzi vo forme, ale stoji to za to.
Chcem, aby z neho vyrastol clovek ako napr. jeho tatko, co lezie po horach a vrchoch, aby nebol pasivny.

Inak, manzel si uz zohnal partaka na ladovcovy vystup na Grosslocker - najvyssiu horu Rakuska. Vrchol je ladovec, takze som pokojnejsie. Ide s nim chlapik co vysiel mont blanc a este par hor, nejake skusenosti s ladovcami ma. To bude mat moj muzik taky bonus, nech si naplni trosku svoje tuzby zas. Ja poletim do sr s detickami v septembri a on na tu 4tisicovku. Inak, partaka zohnal cez net, takze tento compik - co bol svadobny dar, je fakt super. 🙂

Sa tesim, az jedneho dna bude chodit po horach s Patrickom. Stale mu to slubuje. Patrick vidi spacak a karimatku a vravi: Tata in Maroko. 🙂 /tatinko s tym stanoval na Atlase v Maroku/

kacka27
24. feb 2010

Ahoj kocky 🙂

tak dalsie malicke je na svete,zelam vsetko najlepsie.
Zdenka: to o tej poistovni co si spominala,to som aj ja nasla v mothercare,ale uz to necham tak a spytam sa priamo v nemocnici.

Nase malicke uz sa tiez zacalo mrvit 🙂 to je krasny pocit.Uz sa ti to Zdeni krati,v pondelok sa mozno dozvies co nosis v brusku.
Cetrojka: no ako citam plna optimizmu a to uz termin klopka na dvere... 🙂 drzim palce

ladysparky
24. feb 2010

ahojte 🙂

FREDIKA, gratulujeeeeem 😵 a prajem skore zotavenie, vela mliecka a malinkej vela vela zdravicka 🙂

tak ta moja choroba sa naplno uz asi neprejavi.. vyskocil mi ten herpes na nose a to je znamenie, ze ziadne horucky, ani vyrazne chorlavenie nehrozi. trosku ma vsak pobolievaju nohy, tak chorobne, ale to vylezim. dufam ze do porodu budem fit, nerada by som bola oslabena.. budem urcite potrebovat vela vela sily 😵
a asi som prechladla v nedelu na prechadzke, boli sme v Kilkenny v castle, kde je uzasny velky krasny zeleny park, aj preliezky som tam videla. tak ked budeme chciet niekam na vzduch s malinkou, tak zbalime piknik deku a vsetky pakšamenty a ide sa.. iba 16km od nas, uzasne blizko 🙂

zdeni ty si jaka akcna, po kom ten vas patrick je 😀 😀

sranda ako to citite.. len teraz ste niektore porodili a uz by ste chceli dalsie.. to je take mile 😅 som zvedava ako to budem vnimat ja, ale rozum mi vravi troska vacsi vekovy rozdiel, max.vsak tie 3 roky, lebo to uz budem mat 33.. vlastne ako zdenka 🙂 tento rok oslavujem okruhle narodky. boze ale ten cas leti 😔

inak sme boli na tax office s vyplnenym tlacivom na rent 1 a teta nam povedala, ze tento rok nemame narok, teda drahy.. a vobec netusim preco.. hovorila o nejaky points, ale moc som jej nerozumela.. takze nam asi tento rok ziadne vratenie dani, ziadne financne prilepsienie, nehrozi ☹ ☹

a idem varit nieco, lebo sa zase budem tlacit chlebom a to uz nemooozeeeeem 😀 😀

pekny den vam prajem

kacenkalm
24. feb 2010

Fredika,tak aj ja gratulujem a vela,vela zdravicka a mliecka... 🙂
dnes som bola s malou konecne teda na prechadzke,a poviem vam,ze sa mi super prevetrala hlava....bolo mi jedno ze prsi trochu,nepremokava bunda a reflexna vesta a sup..lebo tu chodniky nehrozia 🙂 a mala spinka von v kociku zase jak zarezana 🙂
ja to tiez tak citim,zeby som coskoro chcela druhe mimi...no neviem,ako sa to bude vyvijat s nasim vztahom...este do nedavana som bola strikne proti,ale kedze som aj ja mala toho roku okruhle a nechcem,aby Terinka bola jedinacik,tak velmi by som chcela druhe....a este raz si zopakovat ten krasny pocit byt tehu 🙂
Zdenka,som aj ja zvedava,koho nosis pod srdieckom... 🙂
a mimochodom,buduci tyzden ideme na dovcu domov na tri tyzdne,tak mozno to prospeje nam obidvom...teda dufam... 😒

zdenkam
24. feb 2010

Kacenka, drzim prsty nech prospeje. Detickam robi cerstvy vzduch uzasne dobre. Ja som hockedy maleho nechala na zahrade spat s v kociku.
A stastnu cestu do sr potom. Trosku prevetrajte hlavy obaja.

Ladysparky, ten Castle je nadherny. Ja tam mam fotku v maji, sedime na trave,Patrick ma 3 mesiace a kojim ho. Vyzera to tak idylicky.

Ladysparky, mne akurat isiel Patrick spinkat /uz pomaly dochadza do rezimu, ked prestava spinkat, standardne 5 dni zo 7 uz nechodi -ale zato je potom uz v posteli o 19.3O/ a kysne mi cesto na slivkovy kolac. Chystam sa nan 2 t, stale kupim vanicku sliviek a stale zjem skor ako urobim kolac. Dnes som nakupila banany, jabkla, grapefruit a mango, tak slivky konecne pojdu na kolac. 😀

Hej mozno sa dozviem co nosim pod srdieckom. Ako si niekedy zelam, nech sa to neda povedat. 😀 Lebo ja som tak zvedava, ze napokon nevydrzim cakat az do porodu. A som si myslela, ze ak sa to aj dozviem, tak si nechapam pre seba. Ale to je take......co ja viem....ved kto sa na to najviac tesi sme my rodicia.....ten ostatni okoli svet to az tak nepreziva, takze aj to prekvapenie nemoze potom tak prezivat, tak co to pred nim tajit. 😉

Kacka, ano je to nadherny pocit ako sa to tam vrti a teraz este prijemny, lebo sa to tak este nevypucuje ako na konci, ked uz nema miesta a vsade tlaci. Ze ladysparky? 😀

zuzube
24. feb 2010

ahojte mamicky 🙂
chcela by som sa opytat, ci naaahodou nebudete vediet....potrebujem z irska (pre slovensky urad) potvrdenie, ze som platila nemocenske poistenie.... je to PRSI???? dakujem

zdenkam
24. feb 2010

zuzube, nie, nikde som o tom nepocula, nikde to nechceli a netusim naco by im to bolo.

zuzube
24. feb 2010

no lebo si vybavujem rodicovsky prispevok na slovensku a tam potrebuju potvrdenie, ze som pred materskou platila nemocenske 270 dni a nie som si ista, ci je to to PRSI

zdenkam
24. feb 2010

ale to sa teba netyka. To sa tyka mamiciek v sr. TAk mi to povedali na socialke, ked som to vybavovala ja a mne ten rodicovsky prispevok doplacali do maleho 3 rokov.
Ibaze neviem co ti na to povedia, kedze o to si mala zaziadat do isteho casoveho limitu po ukonceni materskej. Teraz netusim akeho. Ale az ides az po roku, moze sa stat, ze ti povedia, ze uz neskoro. ☹
Ale nechcem strasit, isto sa o to pokus.

drievko6
24. feb 2010

Ahojte mamicky. Tak ja mam ten isty problem ako zuzube. Potrebuju potvrdenie, ze som tu ziadnu taku davku ako je rodicovsky prispevok nepoberala. Lenze to bola byvala davka ECS 41e. ktoru po novom roku uplne zrusili. A teraz im treba zdokladovat aka ciastka sa tu poberala. Samozrejme dostat od NICH potvrdenie trva mesiace tak som zvedava co dalej. Inak to ci som platila na svk nieco mi zatial nikto nepovedal. tak som zvedava ako to dopadne 😖

vodnarky
24. feb 2010

ahojte maminky..tak ja sa chystam urobit to iste..na soc. v sr. mi povedali,ze podmienka je byt nezmestnana a mam priniest papier,ktory som dostala hned jak sme boli vybavit irsky rodny list..(to je to potvrdenie o prispevku do 6 rokov..)+slovensky rodny list..zatial nic ine mi nepovedali..tak dufam,ze nebudu odomna ziadat veci postupne,ako to robia tu.. 😒 ..

zuzube
24. feb 2010

zdenka, drievko,
minuly rok mi to vyplatili a teraz mi to vyplatia zase, len som potrebovala mat rozpisane kazdy mesiac, kolko mi vyplatili tu v irsku....poziadala som o to pisomne este v oktobri, prislo mi to asi po 2 mesiacoch a teraz treba podat ziadost na vyrovnavku do konca februara (vyplaca sa to raz rocne)...lenze od noveho roka sa ten prispevok zvysuje na svk a tu v irsku sa zrusil uplne, cize to budu uz vyplacat kazdy mesiac...zvysuje sa na 294euro (neviem ci tolko presne), ale to musis dat to potvrdenie, ze si pred materskou platila nemocenske 270 dni, no a toto mi treba, aby mi to vyplacali teraz uz mesacne...ked to potvrdenie nedam, tak budu vyplacat tych 142, ci kolko to je....takze vyplatit to vyplatia, len treba vsetky tie potvrdenia, no a ja neviem, ci to nemocenske je PRSI

cetrojka
24. feb 2010

No teda, tak Fredika ma predbehla 🙂
Gratulujem malej princeznicke a zelam im obom veeeela veeela zdravicka a vela krasnych chvil spolu. Skore zotavenie a uz som zvedava ako to prebiehalo. Moznoze to este stihnem citat kym to postihne mna 🙂 🙂

No mojmu drobcovi sa nechce... co uz s nim. Je mu dobre vo mne 🙂 Nebude to jednoduche zrejme ,ale uz nech to pride... uz uz 😀 😀

Uz som teraz monitorovana celou rodinou, z kazdej strany a kazdy len, - ty si este doma? No hej, co uz 🙂 nemozem ho vyhodit zo mna 🙂

Uz i ja chcem ist kocikovat. 😉 😉

Tak budem cakat a cakat a robit si chute na Zdenkin slivkovy kolac. Mnamajs.

zdenkam
24. feb 2010

TAk super zuzube, mne to tiez vyplatili uz aj za minuly rok. Ale teraz uz skoncili, lebo 1.2. mal maly 3 roky. Potvrdenie mi poslala este v novembri irska sekcia ECS, lebo som vedela ze spolu s oddelenim zrusia aj sekciu a ktovie ako sa dopatram k potvrdeniu potom. Ale znamej povedali na socialke irskej, ze jej to daju. Tak skuste tam.

Ta sekcia mi to rozpisala presne za kazdy mesiac kolko.TAkto mi to robili 3 roky. NO a sr teraz stacilo cestne prehlasenie na ten chybajuci mesiac januar 2O1O. TAkze ja uz to mam uzavrete. 3roky za mnou a vyplacane mi to bolo. TEraz som tehu s druhym babatkom a uvidime ako to bude potom.

Cetrojka, je suprovy ten kolac. Vydaril sa ako ma. Zjedla som 5 kuskov. Viac ako jeden rad.

zdenkam
24. feb 2010

Cetrojka a neboj, ono to pride, ked ma. A este sa nakocikujes. 😀 tak 3 roky az ta to nebude bavit a budes si zelat radsej tlacit furik ako stale kocik. 😀

Vela trpezlivosti.

janec79
25. feb 2010

fredika: srdecne blahozelahe k malinkej krasotinke, nech sa jej tu paci a dari 🙂 🙂 🙂 A tebe skore zotavenie

zdeni:zahlasovane

janec79
25. feb 2010

cetrojka: podla toho, co pises, to vyzera, ze spolu oslavovat nebudeme!!!! 🙂

zuzube: ak by si pre akykolvek dovod potrebovala predlozit, ze si tu platila odvody, tak je to vzdy len PRSI, ved okrem prsi a dane sa nic ine neodvadza

Nasa princezna ma dnes 1 rok!! Rano by som ju najradsej vystiskala najviac, ako sa len da, ale spinkala a nemala som to svedomie ju zobudit....Uz nech som pri nej doma!!!!!!!!!!!!!!!! Povodne sme jej chceli kupit smart trike-maju ho vo velmi dobrej cene v mothercare, ale nakoniec sme si povedali, ze zopar malych hraciek jej asi urobi vacsiu radost. Vela hraciek totiz nema, len pred vianocami sme prisli a to som jej doniesla fakt len tie najoblubenejsie. Takze si najde novu gitaru, ktora vyzera ako zirafka, drevene zvieratkove puzzle, samozrejme knizka nesmie chybat a este mam vybratu jednu vec v early learn.centre-dnes by ju mali dostat, tak dufam. Uz sa neviem dockat, ako sa jej rozziaria ocka, ked zbada nove hracky okolo seba... 🙂

tinkadublin
25. feb 2010

Ahojteee babenky 😉

Tak som tu zas .) V prvom rade Fredika gratulujeeeeeeeeeeem!!! Tak aj ty si sa dockala, sme zvedave ako prebiehal porod. Prajeme vela zdravicka, nech malinka je ako anjelik a pekne papa a spinka ako ma a nie su ziadne trable .)) a tebe nech sa rychlo zotavis a zahojis 😉

Zdeni - zahlasovane kazdy den..

My sme boli v pondelok konecne po ten rodny list irsky 😀 a vcera na velvyslanectvo tak vsetko vybavene, ziadne problemy neboli, a neviem kto tu prekladal rodny list, tusim catalin tak sme nemuseli oni to zabezpecia sice za poplatok ale kaslat na to ako sa trapit s nejakym prekladom.. Takze nam pekne pride slovensky rodny list na adresu na sr.. Uz som dnes aj letenky kupila konecne 😉

V utorok som bola aj na socialke popytat sa na tu dovolenku, tak je to ako Ladyw pisala, ze mozem ist na 5tyzdnov ale iba 2 mi zaplatia, co je pre mna ok.. aj tak idem na 6tyzdnov 😀 kedze v utorky chodim na postu a my letime v stredu a naspat sme v pondelok, takze akurat.. Ozaj a dnes nam prisli na ucet peniazky KONECNEEEEEE 😎 😀 sa vytesujeme jak blazni, sak mi to dlhovali od augusta.. no sice nam z nich moc neostane kedze vsetky dlhy povyplacame, ale konecne sa dostavame do normalu, vieme si spravit system co mame prijmy a pod.. a uz to je lahsie kedze dostavam social a bude plus child benefit a este o FIS musime poziadat. Aj ked sa budeme snazit co najmenej z child benefitu vziat nech ma maly ako u Zdenky - vdaka za super inspiraciu 😉

Ozaj a v utorok sme boli na ten Breastfeeding support group a pekne nas odvazili tak uz mame 3560g takze sa tesiiiiiiiiiiiiim hrozne.. a uz od vcera nedavame aptamil, len cisto cicik, vraj takto mame robit a uvidime zas v utorok ci pribral maly abo nie.. ak ano tak koniec flaskovaniu a zohrievaniu a podobne.. a ked nie tak budeme musiet este stale dokrmovat aptamilom.. tak uvidime.. drzte palce nech ten nas spachtos pribera lebo mliecka mam habadej, len ho nejak necica 😝 baby som si vcera musela ist kupit nove podprsenky lebo tie co som kupila o cislo vacsie su mi maleeeee.. takze uz mam enormne prsia, normalne nechapem 😀 😀 drahy sa len tesi 😎

Jarka tak ako deturence a ty? Uz sa z toho stomach bugu dostali? Inak mamina ten balik podala este v pondelok, takze niekedy na buduci tyzden by mal dojst a potom ti tie veci poslem 😉

Janec a vsetko naj naj naj malinkej Elenke k narodeninam!!! nech vam robi radost je zdravucka a stastna cely zivot!!!

tinkadublin
25. feb 2010

Inak baby vdaka za info o tych priplatkoch.. i ked ja to mam pozistovane, len s tou zmenou ze teraz zvysovali od januara, tak si tam asi zavolam ci budem mat narok abo nie.. ak som stratila pracu ako tehu a bola nezamestnana a nedostala matersku, ale predtym som riadne platila odvody.. lebo ak nie - pokial viem musi byt ze ides na matersku z prace - tak zbytocne sa o to potvrdenie nebudem nahanat 😝 Kedze tetuska na socialke v sr mi povedala ze nepotrebujem ziadne potvrdenie kedze tu v irsku nic take neexistuje od januara, ale to bolo v septembri a vtedy sa este nevedelo ze sa zvysia tie davky a ake budu podmienky.. no musim tam zavolat abo napisem mail tej mojej zlatej uradnicke 😉

Baby inak neviete ako rataju tie 3roky na irsky pas? Kedze drahy ma pps od 24.januara, ale prvy krat zacal pracovat az 14.februara.. a maly sa narodil 1.februara tak teraz ktore beru do troch rokov? ci staci ak je resident teda ma pps alebo tu musi mat akoze odrobene tri roky??? no dufam ze nam to uznaju, lebo inak musim ziadat o preukaz na vycestovanie pre maleho a doma spravit zrychlene pas pre neho..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre