Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdenkam
8. júl 2010

@jaja868 jaaaj aha. Inak mne ked riesili rodicovsky prispevok jeden rok, tak sa s tym 2 mesiace nic nedialo, tak ma vyzvali - na to potvrdenie o ESC od Irov / a ti to nedavali tym to viazlo/ a potom mi trosku pohrozili, ze ak to nedam, tak mu to jednanie zrusia, ale vysvetlila som im a oni urobili schodzu veducej oddelenia a rozhodli sa ze sa zaobidu aj bez potvrdenia od Irov. Proste kde sa chce cesta sa najde. Ale to bolo inokedy nez tento rok.Ako pisu baby je malo pravdepodbne ze to po 1.5. daju. ☹ Je to na facku, lebo ak ani tu ani doma nic nemas, tak fakt nefer.

@ladysparky ano Maji, nikde na nete nie je presne napisane, len sa vsade spomina ze doslo k zmene ale citacia sa ani mne presne najst nepodarila. 😲
Maji len citaj potom dalsie rady a tam uz bude, doplnene ze zistila, ze doslo k zmenam a nevznika narok. AKo fakt zbytocne patrame na nete. Zalezi co ti povedia uradnicky. Ved tolko uz dockas.

zdenkam
8. júl 2010

@fidka79 ja som tiez len care doc potrebovala a ten ma viac menej do 3O minut stale vzal. A raz na novy rok pohotovost vo Waterforde v nemocnici a to ma s rocnym dietatom vzali prednostne. SAma so sebou som aj po potrate mala dobru skusenost co sa napr. osetrenia potratoveho tyka. Ale isto to je presne ako pises, aj doma su extremy aj tu. Dufam, ze tie zle nas vsetke budu obchadzat.

zdenkam
8. júl 2010

inak noviny od GP, ak vas to zaujima. 😉 Konene mam idealny tlak 127 na 74. Prvykrat snad pocas tohto tehu mam nad 1OO.
A babo uz klesa dole, este tam celkom nie je ale uz je nizsie. Inak som to aj sama tusila, lebo nozky mi uz nevytrcaju pod rebrami ale tak 5-7 cm nad pupkom. Tak schvalne, ci to vydrzi este tych 7 dni kym ma doletiet otec. V robote mi uz vraveli, ze uz mam ten vyraz zeny co uz to ma mat kazdym dnom. Sranda, ale ja som fakt zabudla ake dokazu byt tie posledne 2 t narocne. Ako dnes dobre, ale vcera mi desne tvrdlo bruchu a som sa ledva hybala. Nevraviac ze okrem stoja mi bola kazda poloha neprijemna.

zdenkam
8. júl 2010

@ladysparky to vazne? To je krasne ze tak sa ti venovali s tym prisatim. WAu. NO uzasne. Viete, ja nemam ziadne skusenosti s radami s kojenim zo strany personalu, lebo nic sme nepotrebovali. Maly sa prisal a tahal hned vedla operacneho salu. A zostalo mu to este 2 roky.
Trosku sa bojim, ci to tak easy bude aj pri druhom. Ale ta kamoska australcanka, tak jej sestra je midwifka a ta vravela, ze ak kojis jedno dieta, isto budes aj druhe. ze si to telo akoby pamata a uz vie, co ako ma nastartovat. TAk mi nezostava len verit. Ale dobre vediet, ze mi poradia, ak by nieco. Ma to upokojuje.
Maji, tu vyzivu mas tiez v IP

lenka78
8. júl 2010

Ahojte,nemam kedy citat vsetky vase prispevky,no kedze mam dnes velku radost,tak sa vam chcem s tou info podelit.

Dnes mi pani z uradu poslala mailom dvojjazycne dokumenty na prispevok na narodenie dietatka.Takze ziadne preklady,ziadne tlaciva na potvrdenia od lekara,mam to rovno dvojjazycne,takze nik s tym nebude mat problem a prekladatelka si nezarobi 😀 😀 😀

Ak ma niekto o to zaujem,tak rada poslem na mail.Vase adresy mi poslite do IP a ihned poslem.Snad tym pomozem.

ladysparky
8. júl 2010

@lenka78 ja si prosim a vopred velmi krasne dakujem 🙂
@zdenkam tak ked sa zmena v zakone uplatnuje v praxi stylom - jedna uradnicka si ho vylozi takto a druha inak, tak zbohom rodina. to uz je podla mna vrchol. no nic, naozaj zostava len vydrzat a dopredu si zabezpecit z irska vsetky mozne potvrdenia, aby potom nechybali
a dakujem za vyzivku, vyzera fantasticky 🙂

janec79
8. júl 2010

@zdenkam takze babenko klesa..no ved uz by aj malo... Mne nikdy netvrdlo brusko, ja vobec neviem, co to je, ani, ked uz islo do tuheho. Aj to boli? A ako sa fyzicky citis? Este vladzes??? Ja som posledne tyzden fucala, aj par schodov mi robilo problem, ale to bolo aj tymi 22 kilami navyse!! Kolko si pribrala?
@fidka79 nech ti to rychlo zbehne v praci 😵
@ladysparky ja som sa tiez snazila najst konkretnosti na nete, ale bezuspesne. Este skusim poprosit jednu kamosku, ktora s tym mala skusenost, ci nema na vyjadreni nejake presne nariadenie, ci smernicu...ci nieco, podla coho sa ten zakon upravuje. Dala by som obratom vediet.
@lenka78 No super, ze tlaciva su aj v cudzom jazyku, tak to ma byt, sa mi to paci 🙂

Baby, co budete zajtra varit?? Ja som opat akasi bez inspiracii.

Dnes sme dobookovavali letenky. Letim na slovensko s elenkou 19.8, ja potom 22.8 hned spat do dublinu, ona zostava na prazdninach u babiek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pomooooc, budem na koni asi furt, aby som prisla na ine myslienky. No a potom my s robinom letime na slovensko za nou 9.9. Ja sa vraciam 19.9. A ona s tatom pobudne na slovensku este o tyzden dlhsie. Enci hadam aj zabudne, ako to tu v dubline vyzera!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zdenkam
9. júl 2010

@janec79 mne tiez netvrdlo pri prvom vobec. A to tvrdnutie, no to sa neda pomylit, mala som ho predvcerom jak skalu fakt des a neprijemne to bolo. Neboli to ale.
Fyzicky vladzem pohoda, este chcem na vylet. TEda vladzem, pokial mi to brusko netvrdne ako v ten den, To som bola cela nejaka divna. Ale inak dnes idem vytierat podlahu na styroch - to ja stale tak. Aj Patricka mi je luto dat do skolky, tak si ho nechavam doma. Akurat varim kari kuraciu polievku a este aj vysavat a na nakup. Tak ako vidis aktivna som stale slusne. 😀 Jo a ideme robit tie mufiny od Lenky som slubila Patrickovi a poobede mame ist aj s kamoskou na playbarn a jej detmi, tak sa mozno aj posucham po smykackach tam. 😀

Ja som nezmar. Ja sedim az ked som chora

ladywitch26
9. júl 2010

@zdenkam tak to bud rada, ze ti len teraz vynimocne tvrdne brucho. mne pri stanke nonstop od nejakeho 25tt a teraz pri malom tiez. uplne kazdy den. a niekedy aj ked len sedim. dnes makam 9 hodin v praci, nastastie ma posadili na pokladnu teraz doobeda, tak sa da. este uvidim zajtra, to robim tiez tie iste hodiny, akurat uz asi na pokladni nebudem, tak budem skapinat.

zdenkam
9. júl 2010

@ladywitch26 uff ty to tehu mas riadne narocne kukam.
Inak som si na Teba spomenula, lebo mam susedu a ta ma 1,5 rocneho synceka a 6 t babo. A rano vstala ze o 5, tak o 9 "odniesla" babo k rodicom ze ide so synom dospavat. TAk mi doslo, jake maju ti Iri stastie, ze tu maju pribuznych. To my taky luxus nezazivame a aj tak nas to neodradi od tuzby byt maminami.

susanne.k
9. júl 2010

to BCG ockovanie je proti tuberkuloze a ockuje sa vacsinou hned po narodeni do 6 mesiacov max. U nas ockuju deti este v nemocnici ale tu v irl je to na predvolanie. TBC.

susanne.k
9. júl 2010

zdenkam, clarks maju pekne topanky ale niesu s tvarovanou vlozkou takte tiez kupujem na sk lebo som tu skoro ziadne nevidela s ortopedickou vlozkou

ladywitch26
10. júl 2010

ja tiez kupujem stanke len zo sr topanky, doteraz som len s ortopedickou vlozkou a dokonca ked zacala chodit, tak som mala problem pre nu kupit tu. vsetko len s tou makkou podrazkou, a to asi sotva s tym mohla behat vonku a po dazdi. 18ku cislo nemali vobec, ze vsak take male deti nebehaju. no tak som predavacke povedala, nech sa teda poriadne pozera, lebo stanku nemozem udrzat. teraz uz ma 21ku cislo, ale vsetko zo sr. 2x nam posielala babka postou a teraz sme sa zasobili, ked sme boli na dovolenke. kupili sme jej sandalky teraz na leto a na jesen bude mat take prechodne.

zdenkam
10. júl 2010

@susanne.k hej sussane, my sme stale v Sr kupovali doposial, ale uz ma 3,5 tak hadam nam jedne sandalky na zbytok leta neublizia. Inak prve boty aj backory vsetko zo sr. A tieto ich backory, no hruza tazke podrazky a vobec nespevnene po okrajoch

zdenkam
10. júl 2010

@susanne.k a kamoske bola s malou dcerkou za odbornickou kvoli chodzi, takze ta jej dala typ na obchod kde su topanocky aj s ortopedickymi vlozkami. Ta kamoska dostala kontretne odkaz na obchod v Kilkenny, takze aj tu musia take existovat, aj ked isto nie su tak bezne.

Inak baby, mila vec, domaca ma pozyva na vecer buduci tyzden ako treat skor ako sa babo narodi. No, zas ma prijemne soklo ako sa tu ludia dokazu navzajo krasne potesit malickostami.

zdenkam
10. júl 2010

@zdenkam akurat mi teda potvrdila, ze po mna pride stredu o 7 a nemam dovolene mat curry. 😀

zdenkam
10. júl 2010

uz mi tehu hormon sposobuje riadnu roztrzitost, pisem si sama seba odkazy. 😀

zdenkam
10. júl 2010

a k botickam este, my standardne v septembri kupujeme na jesen vlastne aj na zimu sucasne, lebo tu je ina zima. Takze aj teraz nas to caka. Stale 2 pary bot nosime zo Sr. Zatial stale u Batu a len raz minuly rok sandalky u Diechmana. Takze kupujeme stale aktualne cislo a plus o cislo vacsie, lebo standardne mu to jedno cislo vystaci na 3 maxi 4 mesiace. Teraz ma 9 a pol podla irl cislovania a 26 podla sk cislovania.

ladysparky
12. júl 2010

ahojte babule 🙂 🙂 vidim, ze ste si vsetky uzivali vikend a nesedeli za pc 🙂 aj my, aj my sme si dostatocne uzili, auto je od piatku opat pojazdne,t ak hajde ho v sobotu do jedneho mesta na nakupy, v nedelu do druheho 😀 sa nam to krati, bolo treba kadeco potrebne ale aj nepotrebne zabezpecit.. dali sme vcera aj malu odfotit na pas alebo teda na ten jednorazovy listok a som bola celkom dost prekvapena, ze pasove fotky oni robia ciernobiele 😲 dufam,ze mi to na slovenskej ambasade zoberu @catalin ty si to tusim bola vybavovat ako posledna z nas. tiez si mala CB?
este k tym topanockam, vo waterforde otvorili novy obchod s detskymi topanockami piggy shoes, ale ceny som nebola pozriet..

zdenkam
12. júl 2010

@ladysparky no tak super Maji, konecne zas ste mobilni. Sikulko partner.
My sme vcera boli 4 hodiny v Kennedys parku na vlaciku a po parku a aj na tom vyhliadkovom bode na druhej strane. No krasa. Sme si vynahradzali sobotu,ked celu preprsalo.
A dnes a zajtra tu mame cirkus, tak idem s Patrickom po 3 mes do cirkusu, lebo minule sedel ako prikovany a stale o tom rozprava, si to vsetko pamata. TAkze dnes je skolka, ale zajtra ideme na 4.3O aby mal kazdy den nejaky program, lebo zajtra nema skolku.

Ja do porodu 8 dni, tak hadam to este do toho piatku, kym prileti tatko dotiahneme apotom to mozem hned hoc na druhy den rozbalit. 😀

zdenkam
12. júl 2010

@zdenkam a jazdu na vlaciku sme mali free a sranda, chlapik aj mne bruchatu zavolal. Ale musim sa priznat baby, ze standardne posledny tyzden uz pocitujem okolo 4 a 5 unavu. Vcera som si musela dokonca prvykrat ist aj lahnut a kym som akoze driemala Patrick mi pichal injekciu do zadku, lepil rychloobvaz po cele a kontroloval brusku. Ale parada, hodinu to tak vydrzal sa o mna "starat".
Ja sa budem snazit dat tatkovi domov veci pre Patricka, ked sa bude vracat na ten september, nech potom letim len s prirucnou batozinou. BAbo tam uz veci ma, lebo som vela po Patrickovi ponosila, takze aspon to nemusim riesit. A takto mi tu nesie dost veci aj tie laktove moderne plienky, takze spat bude mat kufor viac ako spolovice prazdny.
Inak moj muz navrhuje aby sme ho vzali fishing na more. Stoji to 25O eur prenajatie rybarskej lode a pre tatka by to bol zazitok, ale kto zaruci ze nebudem zrovna rodit, ked bude rezervovana lod. Ach, prirode sa neda rozkazat.

zdenkam
12. júl 2010

uz zas si pisem sama seba odkazy. 😀

ladysparky
12. júl 2010

@zdenkam ale coby sama, ved ja ta citam a urcite aj ostatne holky, len sa neda reagovat hned 🙂 tak ste mali opat paradny vikend.. si jednicka 🙂 juuuj 8 dniii, to je hned tu 🙂 🙂 a my vlastne za 8 dni letime 😲 😵 😵

baby neviete, ci ma moj drahy (este nie manzel) narok na nejaku ulavu na dani, odkedy ma dieta?
a inak mi prave prisiel list, ziadala som FIS, drahy bol uvedeny ako partner a odpoved o tom, ze sme ziadost dostali, prisla na jeho meno, nie na moje ako na ziadatela 😕

zdenkam
12. júl 2010

@ladysparky Maji nema, my sme tiez nemali kym sme boli single. Ale az sa vezmete bude mat tvoje tax credity a tym padom platit nizsie dane. To je jedina vyhoda.

zdenkam
12. júl 2010

@ladysparky lebo tu to funguje tak ze na socialne ucely ste posudzovani ako par ale na danove indi vindi, takze teraz plati vysoke dane akoby bol single. Ale potom mu prevedies svoje tax credity, kedze nerobis a u teba su nevyuzite a on bude mat slusne nizsie dane. To sme urobili k 1. januaru my.

zdenkam
12. júl 2010

@ladysparky a necudo s tym Fis lebo to mozes dostat len ak robis, takze logicky to musi prijst na partnerovo meno. Fis nedostava ten kto nerobi.

ladysparky
12. júl 2010

@zdenkam vdaka , hlavne ze ked som sa pytala tetky na socke, ze kto by to mal ziadat (/co matka al.pracujuci otec) povedala ze to je jedno.. tak dufam ze ak nieco schvalia, ze to pride na moj bank.ucet 😀
a usetrila si mi teda cestu na tax office......
co inak dnes varis? a vy ostatne, co citate a neprispievate? 😵 😵

tinkadublin
12. júl 2010

Ahojte zenusky!!!!

Davno som sa neukazala 😉 uz sme konecne naspat doma v dubline.. vam poviem ze ta navsteva sr len same zle veci, jedine dobre co z toho vzislo je ze vsetky babicky a pod videli maleho.. Riadne sme tam obaja ochoreli a vela vela veci sa udialo.. okrem ineho ze sa nam uz maly postavi v postielke a inak uz 4.den papame mrkvicku dnes uz aj so zemiacikom bude, lebo maly si pyta papat kazde 1.5 az 2hodiny takze mu uz mliecko nestaci, dokonca aj v noci vstava kazde 2hodky a reve jak odusu ze je hladny 😀 aj ked nema este 6mesiacov museli sme zacat.. no dufam neskor sa sem dostanem a popiseme.. nestihala som vobec za tie 2mesiace ani citat konika.. ale vsimam ze sa vam to tehulky krati.. Zdenka ze 8dni 😎 wooooow!! No dufam vsetky sa mate fajn a deticky su zdrave a robia radost 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre