Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

finfrle
28. aug 2010

@kristyna70 Ahoj co ja vim tak zadost o materskou se posila 6tydnu pred datumem kdy ji chces zacit brat(je to napsane i ve formulari) a 12tydnu predem kdyz jsi samozivitel.
Znam holcinu ze Slovenska a ta ukoncila pracovni pomer (to uz mela poslanou zadost ale nevedela,jestli ji to schvali) a odjela na Slovensko kde ji ted pobira ale nemelo by se to,pobira ji dopredu od 28tt myslim.Ona si to udelala tak,ze si tu nechala otevreny ucet v bance,ktery pak jen dopisem zrusi a az po pul roce kdy vyprsi materska,tak se nahlasi na uradu prace.
Co ja vim kdyz odejdes z IRL nemas narok na pobirani materske a v CR taky nedostanes az po pul roce rodicovsky prispevek...snad ti nekdo lepe poradi nez ja 😉
Ja jsem zadost o materskou posilala pred mesicem a ted mi teprve prisel dopis,ze se to vyrizuje ale nic vic tak uvidim kdy.Nejlepe je si zajit na socialku a zeptat se tam na informacich.Oni ti poradi dobre.

finfrle
28. aug 2010

Jinak holky zdravime,zatim mame stale zdravotni potize a tlak je stale moc vysoky.Mame narizeny prisny klidovy rezim na luzku ale moc na to nejsem ale snazim se....
Pry aby byl spravny prisun krve do placenty...snad bude mala vporadku.

kristyna70
28. aug 2010

@finfrle Právě jsem na sociálce byla a ptala se ..a formulář se může podat 16t před termínem porodu..je to napsáno i v té brožurce.. 🙂 a vůbec nevadí,že budu v Čr a pobírat Irskou..je to všechno popsáno v té knížce..samozřejmě nebudu mít nárok na mateřskou v česku..ale u nás je od 1.5 nový zákon a i tak bych nárok neměla..jen na rodičovský příspěvek..od narození minča nebo v půl roce..to nevím přesně..musím se zeptat..já právě až mi to schválí tak dám výpověď ať můžu hned na pracák..nárok tím neztratím..toto vše vím..jen by mě zajímalo jaké datum nástupu na mateřsko tam mohu napsat a pokud bude žádost podaná tak jestli v té době pracovat ještě mohu.Díky moc 😉

tinkadublin
28. aug 2010

Ahojteeee baby 😉

boze davno som tu bola.. ltt stiham vas citat sem tam to preletim ale odpisat nestiham nejak.. maly nam uz dava zabrat.. uz mame dlhsi cas postielku na nizsom stupni - teda matrac 😀 - lebo sa maly postavi aj z lahu, supne sa na 4 a chyti sa hore a uz stoji.. to bol sok ked som vysla z izby ved je v bezpeci v postielke, lebo inde uz nebol sa kotula hore dole, a vraciam sa a on uz napoly visel cez zabradlie.. niekedy sa uz aj presuva pozdlz postielky ako sa drzi.. no a cez den som totalne zamestnana malym kedze sa nam uz batoli 😎 😀 takze uz ani na krok od neho nemozem lebo lozi a chyta sa vsetkeho okolo ako stola nabytku gauca a vstava sibal jeden.. takze nam uz pekne ide dopredu na 4 a to este nema ani 7mesiacov, uz som to stihla aj nahrat na video, len pocitac mame pokazeny, teda odisla nam graficka uz tri tyzdne a az buduci tyzden si pridu pon zo servisu lebo mame nan 5rocnu zaruku, tak len takto narychlo chaoticky z fonu pisem 😉 mame aj kopu novych fotiek este zo sr aj odtialto, tak ked bude pc ok urcite pridam 😉

vsetky vas pozdravujem, deturence bozkavam 😎 a obdivujem vas vsetky maminky ze chodite do prace, ale ked sa musi tak musi.. ja si neviem predstavit teraz odist od neho a nechat ho cudzej osobe.. takze sa aj celkom zisla ta nezamestnanost, ved drahy robi a aj ked skromne ale da sa vyzit z jedneho platu 😉 hlavne ze sme zdravi a lubime sa 😝

@ladywitch este si cela? nejak sa neozyvas tak ze by uz to aj prislo? Drzim palce!!!

Prajem zajtra krasnu nedelu!!! 😎

zdenkam
28. aug 2010

ahojte kocky. Som sa tu cely tyzden neukazala. 😀
No po prve, mama irsky pas pre Jakubka a dokonca prisiel skor ako mal, takze domov sa ide v piatok. Juppiiiiii. Dnes sme zase cvicili ci sa mu v baby satke bude pacit /ja mam s prvym synom len dobre ohlasy na to/ a kraaaaasa. Spinkal v kuse ako vo vaticke a vsetci okolo sa nan usmievali. Boli sme totiz na HOOK LIGHTHOUSE. Ani vietor mu nevadil a chodili sme po utesoch.
Takze by to mohlo dobre vypalit, budem mat prirucnu batozinu na koliesach - cestovnu tasku, babo v baby satke, Patrick by mal chodit pri mne - mozno, a druhu cestovnu tasku budem mat na pleci prevesnu. Problem vidim len ked bude treba na wecko, ale som odvazna, ze to zmankneme.
A tu je nasa fotecka z dnesho vyletu a 2 moje lasky , tretia fotila. 😉
a Zajtra sa ide plavat kym tatko kocikuje, my budeme s Patrickom vo vode. 2 deti totizto znamena podstatne vacsiu ucast oboch rodicov. Napr. ja chystam do postele Jakubka, Petr Patricka. A po 2O su obaja v hajanoch.

tinkadublin
28. aug 2010

Juj a zabudla som ze v stredu mame prvu hodinu waterbabies 😀 😝 taaaak sa hrozne tesim, lebo kazdy den vyvadza maly vo vani jak divy 😉 tak dufam bude sa mu pacit s inymi detickami vo vode 🙂

zdenkam
28. aug 2010

ta fotka este raz a zaujimav link a len potvrdzujem jeho platnost, hoc nie som zena po 35.

zdenkam
28. aug 2010

@cetrojka cetrojka po case az si zvyknes tak po roku ti tie vecery v praci pridu ako pozehnanie, ver. 'Som tym presla. Ja mam teoriu ze od deti sa musi aj prec, aby sa im dala viac dat zo seba. Ale samozrejme zalezi na veku dietatka. Tak po roku som to ja uz ocenila. Vecery boli prijemna zmena, ovela horsie to bolo s celym dnom v praci. To mi trvalo dlhsie kym som si zvykla.A ktovie ci som si vobec zvykla.Bolo mi luto, ze nemozme byt ako rodina spolu, kedze som robila vikendy. Ale neda sa mat vsetko. Teraz ocenujem, ze som to robila. Kazda volba prinasa aj nasledky. Ja tu svoju nelutujem.

finfrle
28. aug 2010

@kristyna70 tak to jo to je dobre ze vis 😉 bohuzel ti vice poradit nedokazu ale drzim pesti at vse klapne pak pisni jak jsi dopadla!

kacenkalm
28. aug 2010

@tinkadublin Tinka,tak maly je sikovny....neboj sa,nie si sama,aj ja som uz takto nezamestnana dlho,mala uz bude mat rocik za par tyzdnov,a takisto zastavam nazor,ze neviem si predstavit cudziu osobu s nim....myslim opatrovanie...pokial sa takto da,tak v pohode... 😵

zdenkam
29. aug 2010

inak my sme mali velke stastie co sa tyka opatrovania presne ako Fidka79. Lebo drak ma 3,5 roka a jediny krat sme nemuseli vyuzit cudziu pomoc -jedine kamoskinu na par hodin ked som rodila Jakubka /striedali sme sa s muzom a on sa tak stal aktivnou "mamou" v muzskom prevedeli. Lebo ine je nechat dieta 2 hodky muzovi a ine 8,5.. Inak kvoli spestreniu zacal chodit v 1,5 roku do skolky, lebo to uz bolo jasne, ze mu ako spolocnost nestacim a ze to chce aktivnu a pravidelnu ucast deti. Ta mt grou na 2 h tyzdenne nebola dost.
Ale vsetke maminky, ktore maju spolahlivu a milu Au pair, maju tiez velke stastie. Odijst a vediet ze dietatku je dobre aj bez Vas, je dar.

chroracik
29. aug 2010

Ahojte..... nie je niektora z okolia Swords? Uz mi vsetky kamaratky poodchadzali a teraz sme s malou poobede same, bo manzel pracuje od 3pm do 11pm....Je to divne.... ale vyskusam a pytam sa :o]

zdenkam
29. aug 2010

@chroracik jasne, ze pokus nic nedas a ktovie ake prekvapko /hadam prijemne/ sa ti dostane.
Ja som v tomto smere pase, lebo som z Co. Wexford.

Kocky, dnes sme nazbierali cernice, zamrazujem a urobila som cernicovu bublaninu. Paaanenky, ja mam tieto obycajne veci tak rada. Doma by ma ani netrhlo mat o to zaujem a tu sa vytesujem.

janec79
31. aug 2010

zdravim vas vsetky!!!!!!!
Tiez sa ohlasim po malej odmlke. Som na seba hrda, ze som si vobec sadla za pocitac a otvorila konika...Akosi pocitac zapiname ojedinele- resp. poskypujeme domov, aby sme videli nase slniecko a to je tak vsetko. S manzelom si uzivame "dovolenku" ak to tak mozem nazvat, elenka prazdninuje na slovensku. Na buduci stvrtok ju konecne uvidim. Neuveritelne, neopisatelne sa na nu tesim, chyba hrozne moc. Ale viem, ze sa ma superovsky, neplace vobec, bala som sa, ako bude reagovat, ked nas uvidi cez kameru, ale uplna pohodka. Takze s tym pocitom, ze je ona stastna, sa ovela lahsie znasa fakt, ze tu s nami nie je. Musim priznat baby, od minulej nedele (od kedy je mala na slovensku), ja spim jak drevo, fakt, takto dobre som sa 1,5 roka nevyspala. Takze ma to aj svoje vyhody. Najvacsou je asi to, ze chodime s muzikom randit 🙂 Tesim sa, ked len do nedalekeho lokalu zajdeme na pohar vinka, hned to ma ine caro, ako keby sme sedeli doma.
@zdenkam fiiiha,tak skoro uz aj rozmyslas nad tretim??? Fotka je velmi zlata, tesim sa, ze maly je taky dobrucky, veru nech mu to len zostane. A ako Patrick - velky brat? Aj chce mamine pomahat??
@finfrle zdravim, tak onedlho pribudne dalsia baba medzi nami, prajem vsetko dobre, nech tlak poslucha...ozaj a co tak vyskusat cesnak na znizenie tlaku?
@chroracik my sme dublincania...dcerky by si urcite rozumeli, ako tak pozeram na vek tvojej malej 🙂
@kacenkalm kati, waw, ze uz bude mat rok??!! Strasne cas leti, fakt to nie je vobec fraza. No ale ine som chcela - uzivajte si dovolenku, dufam, ze sa vsetkym bude pacit, potom napis ako bolo a prihod aj fotecky
@tinkadublin minuly tyzden sme ta s cetrojkou spominali, ze co je asi tak s tebou 😉 Fiha, maly je fakt sikovnik sikovny, dufam, ze sa niekedy este stretneme. A daj vediet, ako dopadlo plavanie. Ja som nasla aj jedno v tallaghu, ale musela by som si zaplatit clensky poplatok na rok a to sa mi moc nechce. Nasi mi poslali zopar fotiek, ked bolo teplo, tak sa bazen vyuzival na 100% .Aj v podhajskej boli a keby enka moze, tak aj spavat bude vo vode, uz akoze aj sama plavala-bola v 2 kolesach a tak kopala nozkami a hrozne sa tesila, ked sa posunula o kusok dopredu🙂
@cetrojka kati tak ako v praci?? Da sa? A ako sestra - zvlada?
@catalin-nasa zostala bez nas ked mala 1 rok a veru keby sa dalo, tak by som este s nou zostala. Nuz ale nie vzdy sa vsetko da...Super, ze ste nasli milu a spolahlivu opatrovatelku. Drzim palceky, nech vsetko vychadza.

zdenkam
31. aug 2010

@janec79 Jani, no asi to je tym idealnym tehu a dietatkom, ktory napriek hlucnemu velkemu bratovi krasne spinka. Ale u nas to tretie nehrozi asi, lebo sme si s muzom vraveli, ze by sme v 38 uz chceli mat take deti aby s nami aj na hory mohli. A po 4Otke trosku pomaly aj vlastny zivot s5. Ale aj tak by som chcela. Len sme si kedysi vraveli, ze 2 deti len chceme.

Som to tu davnejsie pisala, ale ked myslim, ze milovnici hor, tak to ozaj. Hlavne ten muzicek, sobotu leti na ten ladovcovy vystup baby. 4tisicovka, uz 2 t tam snezi je tam -13 a oni budu bivakovat. Akurat kontroloval spacak, ze je to - 15. Skoby, karabiny, macky, vsetko uz ma zabezpecene cez pozicovne v Cr a ja len dufam, ze sa vsetkym ladovcovym trhlinav vyhnut a nikomu sa nic nestane. Joooj sa bojim on.

Inak Kubko ma 6 t takmer a 57 cm /rastie 1 cm za tyzden/ a 5kg, za posledne 3 t pribera 330 g/t. Uz ma licka jak skrecok a podoba sa viac Patrickovi.

finfrle
31. aug 2010

@janec79 Ahoj dekuji za pekne prijeti.NOrmalne bych psala vice ale mela jsem nehodu a tak se moc necitim.Spadla jsem dost spatne dnes o patnik ale nastesti to vzalo zada a zadek a nohu jsem instinktivne stocila abych nepadla na bricho,bohuzel mam nohu jako balon asi je to na nemocnici ale tam mi s tim nepomohou tak ted trpim...posledni tydny jen sama smula...

petronuska
1. sep 2010

Ahojky holky, jsem tu desne dlouho nebyla, ale na konika nestiham. Je toho posledni dobou hodne....

Janec vidim, ze malou mate na Sk, super si to tady uzivate.
Nas prdolka byl v Cr jeden a pul mesice, z toho ja prvni tyden tam a pak poslednich 9 dni ja i Ray jsme tam byli. Taky jsem se vyborne vyspala vzdycky. A dobre jsme si odpocinuli... ale uteklo to tak rychle, ze mi tedka ani neprijde, ze jsme byli bez maleho. Uz jsem zase nevyspana :o))
Privitani s nim bylo taky uzasne, bobek nemohl uverit, jestli se mu zdame nebo je to pravda. Byl nadhernej, opalenej a usmevavej. Slo videt (i teda pres skype), ze je tam moc moc happy.
Tady je taky v pohode, se hned adaptoval, ale spani nic moc. Se nam zase v noci budi. Ja chodim do prace, plus nehty sem tam a jeste se starame o R tatku, protoze mel nehodu a nemuze na nohu. Uz je to teda lepsi, ale porad tam jezdime, varime mu, na stridacku se skorosvagrovyma...

Tak drzim palecky, jeste si poradne s muzickem zaskotacte 😀 a pak preju krasne shledani :o)

Jinak teda nemam ani moc docteno, tak se omlouvam za nereakce... Vzdycky si rikam, ze sem budu chodit casteji, ale nejak to flakam 😒

finfrle
2. sep 2010

Ahoj tak jsem to mela perne...
Nakonec jsem jela vecer v sedum k sanitakum a ti me hned obratem poslali do nemocnice
Tak jsme jeli,prisla jsem hned na radu a gynekolog mi prohmatal bricho a poslechl srdicko male,nakonec usoudili,ze po vysetreni hohy musim jit na hekarnu(kdese rodi) do prviho patra na pasy...Jeste mi vzali krev na specialni vysetreni jestli nekde neni praskle u placenty ci co,nejake krvaceni.
Takze jsem neskutecne dlouho cekala a nakonec ortoper,ze potrebuje rentgen,mela jsem ho odmitnout ted jsem z toho moc spatna,neni to zlomene,takze bandaz pres den a berle.
Po pulnici si me vzali na pasy ale v cekarne na hekarne jsem cekala asi hodinu a moc dobre mi to tam neudelalo.Ted jsem vydesena jako ratlik a snad odrodim doma...
Na pasek bylo vsechno vporadku,jen male se to nelibilo a stale do nich kopala,takze docela byli slyset rany.
Ve dve v noci jsme dojeli domu pekne unaveni.
Jsem z toho rentgenu nesva a hodne sice jsem mela prikryte bricho ale to vite i tak.Mam pocit,ze hned prvni rozhodnuti ohledne male a je selhala mela jsem ho odmitnout...

Rano v deset mi volal lekar z nemocnice a docela me vydesil.

Primar nakazal kdyz videl vysledky z noci,ze musim okamzite prijet.
Byla jsem znovu na vysetreni...krev,moc(kontrolovali protein) a na pasech.Moc spokojeni s mym stavem nejsou.Na pasech zjistili,ze mala vypada dobre ale ja ne...Moc spatne dychani(dokonce behem tech pasu pribehli vyplaseni,ze jim moooc zle dycham a jestli jsem ok) a tlak jim dela moc velke starosti(strasne vysoky a kolisavy,ten nizsi jsem mela 98 ).Asi jim to ukazovalo nejake kontrakce,protoze se me stale ptali jestli mam bolesti.
Pustili me domu a ze mi zavolaji kvuli krve.Nechteli me tam drzet dlouho abych byla vklidu a taky videli tu nohu a byli zdeseni.Kdyby neco okamzite do nemocnice ale jinak v pondeli.
Jak me vydesila ta porodnice v noci tak dneska holky fajnove,tak at rodim pres den ....Malinkate miminka a tak pekne!

catalin
2. sep 2010

caute baby,

nemam ani cas pisat, lebo ked dojdem z prace, chcem byt len s malou, a potom trosku vypnut, alebo cosi navarit, a tak..Mia sa ma fajn, dobre si s Baskou nazivaju, a mne padol kamen zo srdca, lebo viem ze sa ma dobre, je o nu postarane a je stastna..a ked pridem domov je cela moja, a tesi sa, nieco mi hovori a prstekom ukazuje a vysvetluje cosi vo svojom jazyku 😅 😵 ja to tak milujem a tesim sa ked mam padla a letim domov aby som mohla byt s nou.

kravata
3. sep 2010

ahojte dievcence,sme cerstvo prestahovany v blanchardstowne rada by som stretla mamicky s detmi..tesim sa na ip

kravata
3. sep 2010

jaj este ...mam 2.5 rocne dievcatko...a rocneho chlapca

janec79
3. sep 2010

ahojte,
@finfrle no podla toho, co sa udialo v nemocke, to musel byt dost zly pad. Tak velmi prevelmi drzim palce, nech je vsetko ok a nech este mala pocka v brusku zopar tyzdnov. No a samozrejme, dufam, ze noha bude coskoro fit. Oddychuj najviac ako sa len da. A z ktorej casti irska pises?

@catalin je uplne na mieste, ze nie je priestor na vypisovanie po internete. Tesim sa, ze vsetko klape ako ma 🙂

@petronuska Ja sa strasne tesim ked uvidim nasu malu, dnes som s nou 'telefonovala' povedala zopar slov a potom zbadala psa..uz som len pocula 'havo' a bola fuc 🙂 Tiez som zvedava, co bude, ked sa vratime, ci to bude pre nu zmena, ci nie, ci bude dobre spavat atd... Asi si to tu spominala, maly chodi do jasiel, ci tiez ste poriesili opatrovatelku? Akosi si neviem spomenut.

Inak uz ledva cakam do 4.30 - dnes som maximalne leniva. Pracujem sice, lebo mame uzavierky, ale s akousi nechutou, kazdych 15 minut pozeram na hodiny.....
Ake mate plany na vikend?? Mna caka skola v sobotu, ale potom nedela mi to snad vynahradi. Planujeme s manzelom zajst niekam na obed, poobede mozno tenis alebo bowling..
Baby - co ste z dublinu - vrelo vam odporucam dat si rande s polovickami vo Finnstown house v lucane - je to super krasne romanticke miesto. My sme tam boli minuly vikend na obed a bolo supeeeer 🙂

janec79
3. sep 2010

@kravata ahojcek, celkom mila prezyvka 🙂 My sme na opacnom konci dublinu, ale sem-tam sa nas zopar nazbiera a robime stretko, tak dufam, ze sa niekedy pridas. Niekto tu raz spominal, ze tusim v kniznici v blanchi byva nejake pravidelne stretnutie cesko-slovenskych maminiek a deticiek.. ? A stahovali ste sa v ramci dublinu, ci ste boli niekde uplne inde?

ladywitch26
3. sep 2010

caute zeny, ja az teraz, akosi mi nevychadzal cas. drobec (a teda ozaj drobec, lebo mal len 3200g, ale zato 53cm) sa vypytal na svet minuly stvrtok. lepsie si to ani nemohol naplanovat. akurat v stredu som striedala aupairky, veronika prisla v stredu o stvrtej rano, muz ju doviezol. dospala doobeda cestu a poobede som jej spisala zoznam, ze pre istotu, co ma s malou robit, keby sme nahodou uz sli do porodnice. a ako keby som to tusila, lebo hned dalsiu noc o piatej sme ju budili, nech si ide lahnut ku malej, ze mi zacali kontrakcie. bola sice prekvapena, ze tak skoro, ale "krst ohnom" zvladla perfektne. pri malej je uplne super, takze som absolutne spokojna s nou. v nemocke ma skontrolovali, stale som bola len na 2cm otvorena, tak ze na salu este nie, a nemali volnu izbu zatial, tak ze sa mam ist prechadzat, ze mozno sa otvorim viacej a rovno ma supnu uz na salu. lenze na mna dosla taka unava,ze som to zalomila v cakarni a prespala som tam dve hodky. muz sa smial,ze aj vlastny porod zmeskam. potom mi povedali, ze uz maju izbu, ale ze ma skontroluju, ci uz to nebude na salu.no ale stale nic, vsetko rovnako. tak sme sli na 3.poschodie na izbu, a behom tej prechadzky sa to asi riadne dalo do pohybu, lebo som sa len prezliekla do pyzama na izbe a uz som kricala na midwife,ze rodim. sa sice usmievala, myslela,ze som asi nejaka prvorodicka, co len nemoze bolesti zniest,tak vyvadza, ale smiech ju presiel za minutu. isla ma skontrolovat, ale ani si poriadne rukavice nenatiahla a uz ju doslova ospliechala plodova voda. tak zrazu panika, ze ma hned vezu dolu na salu. nestihli. maly bol za 5minut na svete, priamo na tej posteli.dral sa vonku doslova sam. 13.14 bol na svete. akurat som im tam o hodinu zasa robila poplach, lebo ked mi ho doniesli, hned sa pekne prisal a sosal hodinu, no ale zo mna pri tom valila krv, tak mi davali injekciu a rozmyslali aj nad transfuzkou. ale potom uz ok, citila som sa skvele, tak som sa na druhy den pytala domov.no len v nedelu som zasa zacala riadne krvacat, tak ma sanitka viezla do nemocky vo waterforde. muz so susedou autom za nami mi viezli maleho.tak som tam stravila noc, dali mi antibiotika,ze to mam nejaku infekciu. teraz je to uz ok, ale stale sa necitim dobre.muz vravel,ked ma v pondelok bral z waterfordu, ze kracam horsie, ako tesne po porode.
inak maly je zlatucke dieta, sice prve noci nespal, ale uz si to prehodil a pekne spinka. stanka je z neho cela paf, tak mame kopec radosti doma.

finfrle
3. sep 2010

@janec79 Ahoj to jo pad skaredy moc ale jsem uz ok jen to boli.Byla jsem dost prekvapena,na Irske zdravotnictvi ....
V pondeli jedeme do nemocnice znova.Pisu vam z Co.Mayo,Knock .

@ladywitch26 Moooc blahopreji.Jsem to cetla se zatajenym dechem 😅 uf bojim bojim...
Drzte se a at miminko pekne roste a ty jsi vporadku!!!! 😵

catalin
3. sep 2010

@ladywitch26 jeeeeej ja som vedela ze uz sa nieco deje, lebo si tu nebola dlho...gratulujeme!!! prajeme fabienovi krasny zivot, urcite bude dobry, ked sa tak dral na svet, tesil sa na to 😉 tak nech vam robi len radost 😉
a tebe rychle zotavenie, vela mliecka a spokojne babatko 😉

petronuska
4. sep 2010

Ahojky,
Janec s tim skypem to znam. Jaydi rekl ahoj a trosku neco ukazal a pak ho nebylo 😀 No jo, tomu smutno nebylo 😎
Jinak ja, kdyz delam pres den, tak mi hlida maleho skorosvagrova, tak to jde. Jaydinek je tam happy. Ma tam dve sestrenky a pak jeste jedna holka 6R a kluk 3R. Akorat tedka zacali chodit do skolek a skol, tak dopo je tam jen s Elaine.
My plany na vikend mame takove, ze ja dneska delam cely den a zitra cele odpoledne 😀 Chlapi ani nevim, co budou delat 😅

Kravata a kde presne bydlis? Ja jsem v Clonee 😉

Ladywitch taky moc gratulujeme k malemu. At vam dela jen samou radost 😵

kristyna70
6. sep 2010

ahojte holky,chtěla jsem se Vás zeptat..chci jít rodit do čech a tam i zůstat,ale budu mít Irskou mateřskou a tím pádem budu pořád zaměstnaná v irsku..ta kartička evropského pojištění mi asi nestačí..nevíte o nějákém formuláři,který bude zahrnovat péči poslendích 10 týdnů před porodem a taky porod..podle mě je ta kartička málo..díky moc za odpovědi.. 😎

gumimacko
7. sep 2010

ahojte dievcata neviete nahodou ako je to s materskou pokial budem v tom case nezamestnana? teda co som nasla na stranke social welfare, tak ma zena narok na matersku pokial ma zaplatenych 39tyzdnov PRSI dozadu, ja som pracovala tri roky cize mi vyjde prave tak ze dva roky predtym to mam zaplatene, tam boli aj dalsie dve moznosti, ja len neviem ako je to s formularom, lebo vsetky tu pisete ze ste si to davali potvrdit aj u zamestnavatela ktoreho ja v tom case mat nebudem. staci potom nejake ine potvrdenei ze mam zaplatene to PRSI? vdaka za odpoved 🙂

mishka711
7. sep 2010

jee lady aj ty uz to mas za sebou gratulujeme krasne meno 🙂 t 🙂 k aspon ze vsetko je tak ako ma tesime sa .Kravata vitak po velmi dlhom case spet skoda ze az blanch to je druha strana d14 ale ved aj tinka byva tu za rohom a nevideli sme sa uz dobre dlho hihi ze tinkadublin?ako ide plavanie kam to chodite vlastne?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre