Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

kacenkalm
1. sep 2009

http://www.biga.sk/index.php?page=6&itm=45589&a...
ahojte baby,tu je vanicka,ktoru sme si my kupili na SK,velmi sikovna....
http://www.bambino-kociky.sk/product_info.php?p...
a tu je kocik,ktory sme tiez kupili na Sk,je to sice 2kombinacia,a autosedacku sme si zvlast,ale je velmi prakticky...ja nie som moc za to,aby sa dietatko nosilo v autosedacke pripnutej na kociku...nepaci sa mi to..Mne tiez nebyvalo zle,len som do seba ladovala kila sladkeho...A tiez od zaciatku tehu sa kremujem,perfektny krem od dermacol,velmi som spokojna,natieram sa kazdy den a nemam ani jednu malinku striu 🙂...diky bohu...takze tak...dnes som bola na kontrole a vsetko mame v poriadku,len dufame,ze nebudem prenasat,lebo 10.seot.maju priletiet nasi na mesiac.... 😵

ladysparky
1. sep 2009

dakujem za linky a odpovede
ta vanicka z ikei je fakt super, tiez nepotrebujem znackovu, naco aj 🙂 a to sa tyka aj kocika, neexistuje aby som za 3kombinaciu dala viac ako 600 eur.. a to je uz maximum.. ale chcem radsej kvalitny kocik, ktory mi vydrzi co najdlhsie, preto je ten cenovy strop taky vysoky.. 🙂
o tych davkach sa prave preto pytam, lebo tu sa nemam koho. a na citizen mi vela ludi hovori, ze nepovedia vsetko. predsa len tam robia irky a budem ich stat oberat o peniaze. pojdem, spytam, uvidim.. a okrem toho, nejako bolo, nejako bude 🙂 som sa uz troska upokojila, co sa tohto tyka

chute? uplne som obmedzila maso, zacalo mi smrdiet.. tiez som za zdravu stravu, sama zelenina, ovocie, ale aj menej zdravy chlieb a ten na kila... od zaciatku som pribrala uz hadam 4kg, co je hrozne moc. ale ospravedlnujem to tym, ze sa absolutne nehybem. pred tehu som niekolko mesiacov chudla pocitanim kalorii, sport bol na dennom poriadku a odkedy som zistila, ze som v tom, len sedim na gauci. hroza 🙄 ale vidim ze sa vam chute menia stale, pocas celeho tehotenstva, takze mozno sa to cele este otoci..

strie-tie mam na stehnach uz od 15tich rokov, na zadku asi od 23och... takze nabeh na ne mam, ale kremujem aj tak, pre istotu.. ale uplne obycajnymi kremami, vacsinou co ma drahy na velmi vysusenu pokozku-nivea, garnier.. ziadne speci na strie

tesim sa z vasich dobrych vysledkov u dr a z radosti z tehotenstva 😵 😵 😵 😵
som kdesi citala mudru vetu, ktoru si asi vycapim na chladnicku

STASTNA MAMICKA = STASTNE BABATKO 😅 😅 😅 😅

takze ziadne stresy, len radost a usmev na tvari nam vsetkym prajem 🙂

ladywitch26
2. sep 2009

ladysparky, no nejdem ta plasit, ale obcas je to fakt vesele... 😀 napr.vcera mi muz pri kupani pritopil malu.metala sa,tak sa mu vysmykla a padla jej tvaricka do vody. sice ju v sekunde zdvihol,ale zlakla sa poriadne. tak hned jakoty vreskoty. pol hodinu som ju drzala na rukach,zabalenu len v uteraku, kym sa utisila. a za odmenu ma tak pocikala,ze mi to po bruchu pretieklo az na nohavicky, tak som sa musela komplet prezliekat. no clovek si uzije zabavy niekedy 😀

kacenkalm, tak drzim palce, aby si neprenasala, lebo v poslednom obdobi okolo mna vsetky prenasaju 😒 ale ak vasi pridu na mesiac, tak to si babo este uziju. moja mama si malu uzila len tri dni,aj to som jej prebookovavala let na neskor. ☹ ale o 10 dni uz ideme na svk, tak si mala uvidi aj dedka aj babcu konecne

mishka711
2. sep 2009

lady tak ste mali veselo co?este ze vsetko dopadlo ok aj nas maly ked bol v bazene parktat sa dobre nalogal vody ale nastastie nic som sa bala ze bude hnackovat alebo teplotovat no nastastie a stym prenasanim no este tyzden sa da je v norme tak klud 😉

ladywitch26
2. sep 2009

mishka, ona si vody asi nelogla,len sa riadne zlakla. ale zabavili sme sa... 😀 inak neviem ako ty, ale mne bol kazdy den prenasania ako cely mesiac. 😝 vlieklo sa to neskutocne.s mamou sme pozreli vsetky filmy,co mame doma,dokonca uz sme boli take zufale, ze sme si sli od susedov pozicat angeliku 😀 😀 😀 a mala sa uz na to asi nemohla pozerat,lebo len co sme dopozerali posledny diel,tak sa to zacalo 😀

mishka711
2. sep 2009

no aj mne sa to vlieklo posledne tyzdne dni som sa nevedela dockat som si len predstavovala ze ako to zacne a tak no teraz som a budem menej na to myslet lebo pri malom to je ine da zabrat niekedy ale zvykneme si heh

tixi
2. sep 2009

ahojte zienky, tak mam konecne za sebou navstevu u lekara, bola som v Home Care Medical centre v Dublin 7, konkretne za dr.Ahmedom, ja som sa s nim sice rozpravala po anglicky, ale pocula som ho hovorit aj plynule po polsky, tak mi to prislo take komicke 😅
spravil mi cez posvu sono a upocula som tu nadhernu vetu: ste v piatom tyzdni 🙂 ( neviem preco mam potom pri nicku na tejto stranke, ze 6...?) dostala som aj obrazok, tak sa vytesujem ako male dieta
no musel mi povedat aj nieco, co ma velmi nepotesilo, nasiel na svalovej stene nejaku zmenu, vraj ked bude babatko rast, tak to moze v dosledku tlacenia sposobovat bolest, dokonca aj krvacanie...no neviem co si mam o tom mysliet, mozno je to nejaka cysta ktora casom praskne, tak uvidime
dal mi papier, s ktorym sa mam hlasit v National maternity hospital, mam tam zavolat a objednat sa telefonicky alebo ist osobne? viem, ze kolegyni povedali, ze objednat sa ma cez telefon a bol to dost zdlhavy proces 😠

ladysparky
2. sep 2009

no ladywitch 🙂 na take srandovne situacie sa naozaj tesi.. aj ked, v tej chvili by mi urcite do smiechu nebolo 😕 uz teraz sa totizto hrozne bojim, ako to v zaciatkoch zvladnem s tym malilinkatym babatkom
tixi, tesim sa ze sa tesis 🙂 a sranda ze si nasla dr.Ahmeda hovoriaceho po polsky, to musela byt fakt zabava 😀 ale aspon si teda rozumela, co ti to tam nasiel. aj ked, ja tomu nerozumiem ani po slovensky 🙄 popravde, radsej nezistujem na nete, co vsetko by mi mohlo byt, lebo som riadny hypochonder a sto percent by som hned vsetko mala aj ja 😀 takze k tomu poviem len tolko, ze duuuufam, ze to nie je nic vazne a drzim palce aby sa to dalo vsetko do uplneho poriadku 🙂
co sa tyka objednania v nemocnici, u mna to prebehlo takto: moja GP mi dala papierik, s ktorym som mala ist na prve vysetrenie do nemocky.. termin som si mala zavolat. ale ked som sa tam konecne dovolala, panika mi kazala ten list poslat (on mal norrmalne hlavicku a adresu prijemcu, plus som k tomu dostala obalku s okienkom) a cakat. do tyzdna mi prisiel pozyvaci list z nemocky. takze som sa vyhla tomu,a by sme si telefonicky dohadovali s nemocnicou termin. kamoska mi hovorila, ze list automaticky posielala, tak neviem ci toto volanie je nejaka novinka, alebo co. tak neviem ci som ti nejako poradila 🤐
inak pozerala som tu ikeu, je rozhodnute... bude vylet do dublinu 😎

tixi
3. sep 2009

tak to poslem asi ja postou, mozno to bude fakt najistejsie 😉
v ikei som sa bola mrknut dva tyzdne dozadu, ako keby som bola v BA, vsetko presne cez kopirak 😅 , srandovne je, ze v irskej ikei su lacnejsie ceny ako v slovenskej...

mishka711
3. sep 2009

tixi tak super vidis a je to fakt super pocit pocut take slova ako ze ste v tom atd a neboj to bude dobre ak budes krvacat hlavne nestresuj on ta vypise a budes doma na pn popripade a co robis za job v hoteli?aby si sa nejak nenatahovala s niecim inak ti vychadza pekny datum majovi jeee 🙂

catalin
3. sep 2009

caute baby,

tixi, gratulujem k 5 tyzdnu. 🙂 konik to rata trochu inak. ked mas napriklad ukonceny 5 tt a 2 dni tak uz to rata ako 6tt. takze tak. inak nad tymi zmenami na svalovej stene si nic nerob. mne na zaciatku nasiel cystu velkosti pomaranca a myom, ale povedal ze kedze som tehotna aj tak s tym nevie nic robit. a keby som len trosku krvacala, mam bezat do nemocnice. ani raz mi nic nebolo, nesposobilo mi to ziadne tazkosti. myslim ze ide len o to do akej miery si problem pripustas. ja som zastanca pozitivneho myslenia, negativne myslienky a veci z mojho zivota odsuvam. takze som na cystu aj na myom zabudla ked som prekrocila prah dveri a povedala si ze tam nic nemam. a basta. a odvtedy mi nic nieje. 🙂 skus to aj ty tak.
tak sa tesim ze nas je tu tolko tehuliek..mishka, nam sa to krati...hura...

a kacenkalm este drzi pokope?

kacenkalm
3. sep 2009

ahojte baby
catalin,ja sa este drzim,drzim....dufam,ze nebudem prenasat...uz by som rada videla ten nas maly uzlicek 🙂 a co vy?

bambulka123
3. sep 2009

Ahojte tixi este raz blahozelam k tehu.Ja som nikde netelefonovala,moj GP poslal papiere do nemocnice a z nemocnice mi poslali papier na prvy appointment.Ale vsade to mas inac.Teraz mam dalsi az na 16 novembra.
Z toho ze Ti ukazuje 6tt si nic nerob ja som si moj musela upravit lebo mne uz by ukazovalo nejaky 21tt a zajtra mi zacne 19tt.

kacenkalm drzim palce nech to mas cim skvor za sebou a babo v naruci.Inac presne nad tym kocikom aj mi uvazujeme len este si pockame na pohlavie drobceka.Si si ho objednala z tej stranky?My uvazujeme si ho dat poslat tuna tak uvidime.

kacenkalm
3. sep 2009

Ahoj bambulka123,my sme si ho kupili rovno na SK,sme s nim velmi spokojny...tiez sme vyberali neutralnu farbu...je lahko skladatelny a sikovny.myslela som si ze to je 2kombinacia,ale je to 4kombinacia...prakticky kocik a stal v akcii 206euro,takze fajne... 🙂 🙂 keby si nieco potrebovala priviest zo slovenska alebo na slovensko tak daj vediet,priatel robi prepravu....

tixi
3. sep 2009

@mishka v hoteli som ako supervisor na accommodation, takze vlastne kontrolujem chyzne, dost sa sice nachodim, ale aj presedim za pocitacom, takze pohoda, ziadne tazke fyzicke prace a ked, tak len sem - tam 😉

@catalin mas pravdu, clovek musi mysliet pozitivne, ja viem o tom svoje...pred par rokmi mi po roznych vysetreniach v Bratislave povedali, ze pravdepodobne nebudem moct mat deti, aj som si samozrejme poplakala, ale vzdy som verila, ze raz budem mat svoje vlastne babo, boli sme s muzom dohodnuty, ze ak by nam to nevyslo, tak si zoberieme dieta z domova.Dost bola z toho zdrvena aj moja maminka, takze ked som jej oznamila, ze cakam babatko, nevedela som ju zastavit plakat.
Kamoskina sestra sa po oznameni, ze nebude mat deti dala na alkohol, nevedela sa proste cez to preniest a uz jej fakt nebolo pomoci, ked prisiel zazrak a pred 2 mesiacmi porodila zdraveho krasneho chlapceka 🙂
Takze aj ja verim, ze bude vsetko o.k.

annaola
3. sep 2009

Ahojte, pozeram ze co nevidiet tu bude zopar malinkatych prirastkov do modrokonikovej rodiny 😉
My mame momentalne happy week- Tomi nastupil do skoly, ( hodila som zopar photos do albumu) , vsetci sme z toho mimo, vytesujeme sa s nim kazdy den 😀 Hlavne tie nalepky , ktorymi ho pani ucitelka polepi maju najvacsi efekt pre neho 🙂
Neverili by ste co sa mi dnes rano stalo- takmer som sa zrazila s konom... dokonca s dvomi! - cupitali si iba tak po chodniku a ja este rozospata som skoro spadla z bicykla ked som ich uvidela. 😅 Pravdepodobne usli z par km vzdialeneho pasienka, zazit nejake vzruso 😀 😀

tixi
4. sep 2009

annaola no to by sa ti Slovensku asi tazko stalo... 😀 aspon si mala srandu, a zaco sa dostavaju tie nalepky v skole?

kacenkalm
4. sep 2009

caute baby
ako sa maju dietky?dufam,ze ste vsetky zdrave s detickami 😉 Ja len chcem povedat,ze vcera som sa bola pytat,co nasleduje dalej a ci mam narok na nejake peniaze(allowance),kedze som od novembra min,roku nezamestnana a jobseeker benefit mi skoncil...Tak vraj narok nemam,pretoze partner je zamestnany ako full time!!!Staci vam?hovorim''v poriadku,je sice zamestnany ako full time,ale zarobi 300€ tyzdenne a z toho platime 180€ najom tyzdenne,a nepocitam benzin 60€ tyzdenne,atd,atd.....a este cakame babo a maternity benefit dostavat nebudem ☹ ...takze poradte,ako riesit tuto situaciu....na koho sa obratit...nie je to fer,ze niektory vyuzivaju soc.system ako len mozu,a poctivy,ktory fakt potrebuju nejaky peniaz nemaju narok...poznam jedneho fetaka,ktory stale pobera socialku,uz 2 roky a nema zaujem o pracu iba o chlast a drogy...je toto fer????niekedy mam sto chuti ho nabonzovat na socialke.... 😠 takze tak.....trapim sa co bude.....domov sa vsak vratit nechcem.....

catalin
4. sep 2009

uf kacenkalm, tak tu tazko radit, ale tak cierne by som to nevidela. ty si poberala jobseeker benefit, a kedze ti skoncil tak mas narok na jobseeker allowance, nie? alebo chod na home assistance, ked nepochodis na urade prace ani na socialke. a kde si sa bola pytat? na citizen information? najprv skus poobzerat na webe ich stranku, trosku prestuduj, oni niekedy len "zabudnu" na co mas narok, ale ked im ukazes ze to mas prestudovane tak sa s tebou bavia na inej urovni. 😉 neboj bude dobre. hlavne sa nad tym nestresuj 🙂

kacenkalm
4. sep 2009

catalin
Bola som sa pytat svojho officer man,ktoreho mi pridelili podla miesta bydliska...a on sa o toto stara...na citizen som bola,a aj mam prestudovanu ich stranku,a nepovedali mi dokopy nic ....vraj tiez nemam narok na nic,takze neviem...ale ja sa s tymto panom uz bavit nebudem,ja pojdem rovno na social welfare a basta....ale myslim a som presvedcena ze by som mala nieco dostat....aspon rent allowance alebo family support supplement...

tixi
4. sep 2009

kacenkalm urcite sa skus opytat este na social welfare, jasne, ze musis odniekial dostavat peniaze, ja tiez poznam ludi ktori su na socialke, dostavaju k tomu este priplatok na byvanie a dokonca jeden aj na nejake cestovne kedze byva mimo mesta a ked si chce hladat pracu tak musi cestovat...niekedy sa staci len opytat ineho zamestanaca apovie ti iny pribeh, neraz som to zazila na revnue 😠

chelsee
4. sep 2009

kacenka, presne toto iste som riesila aj ja pred par mesiacmi, bola som len na social welfare ziadala o jobseekers alowance, dali mi termin o dva mesiace az na osobny pohovor kde so predlozila kolko muz zaraba, povedala mi ze na to narok nemam, aby mi ho uznali muz by mal dostavat max. 230e tyzdenne, a to ma viac chvalabohu o dost inak by sma sa mohli rovno ist past, to by som tu uz asi nebola davno, ked som sa pytala aka je ina opyion moja povedala ze there is no option a bola som vybavena, teraz som si az podala child benefit a to sme tu uz viac ako rok a pol a na ten ma narok kazdy co tu ma dieta, o rent alowance neviem ale ak mas na nieco narok tak myslim ze akurat tak na toto a child benefit, teraz vsetko strasne sprisnili a myslim ze idu zmensit vsetky prispevky zas, na social ti presne vsetko povedia co mozes dost a co nie, akurat si to tam vystat a vela papierovaciek okolo toho nosit a cakat, ine ti poradit neviem drzim palce nech ti uznaju co najviac 😉

ladysparky
4. sep 2009

no a sme pri probleme, ktory mi nedava spavat.. som spominala davnejsie, ako to bude s davkami, ked teraz poberam JB, ktory mi konci niekedy vo feb-mar (termin mam 8.3.) - takze to je celkom fajn, ale ze na JA narok mat nebudem a teda ani maternity benefit
kacenka, chelsee, mozem sa spytat, ci ste vydate? totizto, mne ktosi poradil, ze je lepsie ked som slobodna mamicka, ale myslim ze je uplne jedno ci som alebo nie som, pretoze s tym partnerom zijem v jednej domacnosti a zohladnuje sa aj jeho plat. na druhej strane mi vsak jeden manz.par hovori, ze je vyhodnejsie byt zobrati, lebo chlapikovi preto nestrhavaju dan. tak ako to teda je?
inak baby, zo SR sa da vybavit prispevok pri narodeni dietata a este aj priplatok k tomuto prispevku. narok na to mame, nakolko sme slovenky a v irsku sa takato davka nedava. treba si on poziadat do jedneho roka od narodenia dietata.
som optimista, tak verim, ze o hlade nebudeme a ze sa ako tak irsko o nas postara, keby bolo najhorsie 🙂 🙂

chelsee
5. sep 2009

ladyspark zohladnuju ci si single parent co znamena ze dieta vychovavas sama, ale nie ked zijete s partnerom v jednej domacnosti nikto sa pak nestara ci ste svoji, je to jedno pokial uvedies ze partner byva na rovnakej adrese ako ty, dalsia vec je ked ste zobraty a ty nepracujes alebo mas prijem minimalny do nejakej vysky, tak muz neplati dan ziadnu, dokonca ked by si isla do prace pak ty mozes si zobrat nejaky jeho tax kredit este naseba a pak tebe z tvojej vyplaty nestrhnu vobec nic, plati to iba v pripade ze ste manzelia nie partneri

ivanett
5. sep 2009

caute ZIENKY 😉 ja som tiez v Irsku, (sem-tam precitam Vase prispevky), ale chcem Vam napisat - aku mam ja skusenost s RENT ALLOWANCE.
Ja som bola od marca 2009 nezamestnana,poberala som jobseeker benefit, tak som si isla vybavit ten prispevok na byvanie (v tom obdobi som bola este slobodna). Ale neschvalili mi ho - aj ked ja som bola nezamestnana - preto, ze priatel (teraz uz manzel) robil full time (zdovodnila mi to zenska tak, ze ked ma viac ako 30 hodin tyzdenne) nemame narok na prispevok.
Ale hned som si na tom office dala ziadost na MEDICAL CARD, a asi po pol roku mi dosla tento tyzden, aj pre mna, aj pre manzela, ale tiez som ohladom toho potrebovala potvrdenie od manzelovho zamestnavatela, ze kolko ma hodin do tyzdna, ze kolko km za tyzden prejazdi do prace ...
A este ohladom JOBSEEKER benefit ..., viem, ze je na to narok 234 dni, ale poznam tu VELA ludi, ktori nerobia uz dobre dva-tri roky a poberaju stale socialne davky + ked su slobodni, vybavia si rent allowance (tak NIC V ZLOM), ale sa im neoplati robit, ked niekde robis za 300 eur ... a oni sedia doma 204 eur socka + za ubytko ...
🙂

petronuska
5. sep 2009

Ahojky, jsem tu uz strasne dlouho nepsala, tak se omlouvam. Ale ctu vas pravidelne, tak aspon vim, co a jak 😉
Gratuluju vsem novym miminkam a vsem nove tehotnym. Hlavne hodne zdravi vam i detickam 🙂
Jak se tu ted bavite o tech davkach a pod. Tak ja pobiram: Child benefit 166e (ale od noveho roku bude myslim jen pulka 😠 ), pak je to ten Early child care benefit "nadhernych" 41,50e (od noveho roku zrusene). Pak jsem si zadala o ten Jobseekers benefit, ale jelikoz jsem nemela odpracovanych 2 roky (jen 22mesicu), tak jsem nemela narok. Nato jsem si zazadala o Jobseekers allowance, bylo to 18 April a uznali mi to az tedka posledni tyden v Auguste 😠 A vite kolik? 70e tydne 😠 S pritelem nejsme svoji, mame hypoteku a krasneho chlapecka. Takze super almuzna 😠 Jako porad lepsi nez nic, ale....
To mi bylo receno, ze kdyby jsme byli svoji, tak nedostanu nic 😅
Nastesti mi v CR doplaceji Rodicovskej prspevek, ktery neni maly, tak jsem rada za to 😉 Aspon nakoupime letenky a nemusime nic vymenovat, kdyz jedeme k nasim.

catalin
6. sep 2009

caute baby, tu som nieco nasla:

http://www.citizensinformation.ie/categories/so...

skuste prestudovat a ohurte ich svojou informovanostou o tom na co mate narok. moja skusenost je, ze ak im nepovies presny nazov prispevku, tak si na neho ani omylom nespomenu..aby vam ani nahodou nemuseli nieco vyplacat. ved sme len cudzinci, tak nech ideme kade lahsie...ale my sa nedame... 😀 😀

annaola
6. sep 2009

Ahojte, pozeram ze riesite prispevky, my sme si tiez uzili dost behania po uradoch, a dospeli sme k zaveru, ze fakt zalezi od konkretneho uradnika, kazdy ti povie nieco ine a nakoniec je z toho clovek maximalne zmateny. 😅
Tixi- tie nalepky maju asi za snahu, aby ich motivovali k cinnosti.

ladywitch26
6. sep 2009

tak ako pozeram, tak to asi vsade inak. muz prisiel o robotu skoro pred rokom. mal odpracovany len rok aj cosi, tak nemal narok na jobseekers benefit, tak zaziadal len o allowance. tam sme museli napisat aky mame majetok,uvery,kolko zarabam atd. vtedy mu priznali 157 tyzdenne.ked som sla na matersku,tak som tam zasla znova, ze uz nemam prijem,len matersku, tak mu to preratali a uznali mu plnu vysku 204. no a ked sa narodila mala, tak som tam sla znova s rodnym listom a priznali mu dalsich 13e navrch tyzdenne. nie je to bohvieco,ale aspon na plienky prispevok. 😉 ale to mu tiez poslali len 54e a potom mesiac nic.tak som tam zasla znova. a vraj je nejaka chyba v pocitaci, ze to opravia. tak nam spatne doplatili vsetko od narodenia malej, za kazdy tyzden. ta medical card mi prisla asi do dvoch mesiacov od poziadania. teraz som este zaziadala aj o celoeuropsku,tak uvidim,ako dlho im to bude trvat. inak co mate nizke prijmy, skuste na citizensinformations mrknut na vsetky mozne prispevky, od rent allowance po family income supplement, vsak clovek nic neda za vyplnenie ziadosti a co ked nieco nahodou schvalia... 😉

ladywitch26
6. sep 2009

ladysparky a preco myslis, ze ked ti skonci J.benefit, ze na allowance, nebudes mat narok? inak este je tu moznost, ak nebudes mat narok na nic, tak poziadaj o family income supplement. tam je jedno,ci ste zobrati alebo nie, podmienka je len mat aspon jedno dieta. a tvoj priatel musi pracovat,nesmie byt na podpore. ak by mal napr. plat 400tyzdenne, tak ty mas narok na 60e tyzdenne. ked neprsi, aspon kvapka. ale je tam potom aj moznost dostat prispevok napr. na olej alebo plyn na kurenie v zime. treba to tam prelustrovat na tej stranke citizensinfo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre