Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
susanne.k
10. feb 2010

kacenkam ten kociar je pekny len ma male kolieska a po nerovnom terene sa zle manipuluje.

Za tu matersku, neviem ci musis byt zamestnana a potom nastupit na matersku, ale viem ze sa ti vypocitava zo zarobku z pred dvoch rokou. Mne to vypocitali zle a tak by som prisla o 2000 E ale ja som ich hnala a pisala im asi 10 mailov a tam som im jak debilom vypocitavala ako prvkakom ako to ma byt po 10 maily my to uznali.

my pouzivame kupovanu nebublinkovu vodu, nepijem ich hnusnu, uz ked ju ovoniam je to nic moc.

verca8888
10. feb 2010

ahojte baby, dakujem za odpovede.

Ladywitch ty si ale silna zena, ked si este take tazke krabice dvihala.

som sa rozhodla, ze to v robote skusim a uvidim. ak to bude prilis namahave, tak odidem. len neviem, ci nebude potom problem dostat spat socialku, lebo teraz su uz o dost prisnejsie kriteria. nemate niektora skusenosti, ak da niekto dobrovolne vypoved, ci mu potom robili nejake problemy?

dakujem

zdenkam
10. feb 2010

mam kamosku ta mala jobseeker ben a 2 dni robila a ma 2 deti a bolo to tazke skombinovat, tak to len rok utiahla prave teraz v januari skoncila v praci a ze jej nic nepovedali a dostava normalne zvysenu davku.
Ale sa uvadza ze ak sama skoncis, maju pravo odmietnut ti davku na 8 tyzdnov.

Ta voda, je tu nie kvalitna to je pravda, ale su regiony kde je fakt hrozna a pravidelne to pocut v spravach, mne nasa nasmrdi a ani nechuti zle, tak neviem ci som len tak odolna alebo co a za 5 rokov som z nej nic nemala. Ani maly ale jemu som prevarala ked bol krpec.

Centrojka, ja som bola po cisaraku a domov z nemocnice a manzel normlane do prace hned, Ziadne extra volno, nech ma nerozmaznava - na moju ziadost. A zvladla som uplne vsetko, maleho aj domacnost a po cisaraku vravim.Da sa to, netreba z toho robit vedu. Uvidis.

zdenkam
10. feb 2010

Este sa vam pochvalim, sme isli po skolke na ihrisko a tam 2 deticky a on Mama, what girls name?
tak mu vravim anglicky ze neviem, nech sa spyta. a on zas: I know girls name -Amber.
Tak som isla ku mame a sa pytam, ci sa niektore z dievcatok vola Amber a hold, volala sa. Poznal ju zo skolky, lebo som sa ho este pytala, ci tam chodi.
To je vyhoda malych mestecok, narazite na spoluziakov zo skoly alebo zo skolky na ihrisku. Uz minule sme sa tak hrali a prislo dievcatko ze Hello Patrick. A to ani do skoly nechodi este. 🙂

A Alienka, Janec ako tie vase holciny v skolke? Ide to?

ladywitch26
10. feb 2010

zdenka, na matersku idem zasa az dva tyzdne pred porodom, ale este si budem cerpat dovolenku nejaky tyzden. ale nie je to take strasne, lebo pracujem len 6hodin 4dni v tyzdni. a strasne sa tesim, hlavne ze si zasa viac uzijem stanku.

tinka, ked odsavas, tak odsavaj aj 20minut z jedneho, ono to tecie tak, ze na zaciatku vela, potom malo, mne niekedy aj 3 minuty nic, ale odsavala som dalej, az kym sa nepustilo to zadne mliecko, to je take hustejsie a ma taku zltkastu farbu. to predne je skor take dobelasa. az ked to zadne prestane tiect, tak vtedy je prsnik fakt prazdny. a hlavne vela pi aj pocas odsavania.

verca, no silna ani nie, pri 170cm mam 55kg a svaly minimalne. tie mi narastli az teraz pri stanke, predsa len, ked denne nosis na rukach take velke dieta, tak to da zabrat. dnes sme boli v MT group a tam bolo dievcatko o dva tyzdne mladsie ako stanka, ale tak o polovicu mensie. to urcite nevazilo 4 kila pri porode 😀

cetrojka, ako vravi zdenka, da sa zvladat v pohode. muz sice prisiel o robotu,ked som bola v 6.mesiaci, ale akurat dva tyzdne po porode ho zavolal kamarat pomahat stavat dom, tak robil do siestej vecer a bola som uplne sama, ale s takym malym miminom sa to da v pohode. horsie je to uz ked ti zacne lozit, to sa clovek aj boji na zachod odbehnut 😀

inak stanka uplne bojkotuje tekutiny. mlieko mi dnes vypila 3x po 60ml a caju tiez vela neublizila, nejakych 80ml. neviem, kolko tekutin ma vypit take male dieta, ale predtym pila tak 700ml denne, tak toto sa mi zda strasne malo. kasu a zeleninu s mliekom bez problemov, tak jej davam aspon tie ovocne vyzivy, v tom je trochu tekutiny a pomixujem jej nejake stavnate jablko. uz skusam vsetko mozne. lyzickou, aj zo slamky si potiahla, ale to len tak dva hlty a dost. porazi ma z tych zubov. a to som myslela, ked mi pred mesiacom dostala hnacky a cele noci prerevala, ze uz hadam horsie to byt nemoze. 😒

a dnes sa ma pytala jedna znama, co je clenkou civic link, ze co bude v lete carnival (dni mesta, aj ohnostroj mame pravidelne), tak ze potrebuju fortune-teller, ci by som nesla robit. este mi da vediet, co presne, no ale aj tak dost ludi vie, ze vykladam karty, tak to az take prekvapenie nebude 😀 esteze je to az v juni, lebo dnes rano som zvracala az dvakrat a cely den mi dviha zaludok, no kazdy den horsie a horsie to je... 😝 😝

mamartinka
10. feb 2010

ladywitch26 vsetko najsamlepsie k dnesnym meninam.Nech ti vsetko dobre dopadne a nech Stanulka poslucha. 🙂 😉

ladywitch26
10. feb 2010

martinka, meniny? 😕 ved tie mam 7.maja... 😀

mamartinka
10. feb 2010

Prepac potom.Ja myslela ze si Gabriela. 😀

tixi
10. feb 2010

tinka maly je nadherny 🙂
ladywitch snad tie nevolnosti coskoro budu minulostou, ja mam asi fakt stastie, ze ani raz som nezvracala, prve tri mesiace som hned po zobudeni nemohla ranajkovat, ale postupne sa to upravilo na normal 😅 karty by som chcela vediet vykladat aj ja, alebo mat niekoho aby mi vykladal, prave dnes sa u nas v hoteli ubytoval VIP host, posobi ako medium, vraj sa vie spojit s mrtvym clovekom, opisat karmu cloveka a podobne veci okolo toho, no ked som ho videla ako vyzera, tak ma az striaslo, nechutne tlsty clovek, cely akysi umasteny, v kapsacoch a vytahanom tricku a vraj VIP 😖 skor mi pripadal ako keby tyzden nevidel kupelnu...

vcera som mala tu rozluckovu party z prace, bolo super, aj ked som odisla vlastne ako prva 10.15, vraj tam ostali az do druhej noci, takze bolo veselo, lebo aj dnes par ludi chodilo v praci s riadnou opicou na pleci 😀
od kolektivu som dostala krasny nahrdelnik od Swarovskeho, pre babatko knihu spomienok, kde sa maju zapisovat vsetky dolezite veci od narodenia az po zaciatok skoly a kopec veciciek ako papucky, podbradniky, pyzamka, dupacky, ciapky, rukavicky a body, no proste taku malu zakladnu vybavu
ma niektorych dupackach sa pise 0-3 mesiace, ale zdaju sa mi pre novorodeniatko velke, to iste aj ciapocky 😒

zdenka takze maly Patrick rozprava po anglicky jedna radost, sranda ako sa deti dokazu rychlo ucit a hlavne sa prisposobit, mna anglictina nikdy nebavila a ani ma nebavi, naucila som sa ju aby som mohla v praci niekde postupit a aby som tu mala lahsi zivot, ale to bol jediny dovod...cudzie jazyky nic pre mna, na nemcinu som chodila takmer desat rokov, vedela som ju celkom obstojne a teraz po rokoch, ked som sa s nou nedostala do kontaktu, tak by som zo seba nedostala jednu suvislu vetu, vsetko sa to z hlavy vytratilo 😕

ladywitch26
10. feb 2010

tixi, neboj, lepsie,ked su veci vacsie, ako ked uz su male. vsak kde mas istotu, ze tvoje male bude ozaj take male 😀 mne vsetci vraveli, ze to bude maximalne 7lb dieta a ked bola nakoniec viac ako 9lb, tak len vyvalovali oci. 😀 a s ciapockami si starosti nerob, budes mat majove mimco, navyse uz budes na sr, kde je teplejsie v lete. mne mala stanka ciapku prvykrat na hlave v septembri, ked sme sli lodou, lebo tam fucalo.
k tym nevolnostiam, mne len teraz pred par dnami zacali, takze ratam tak este dva mesiace budu trvat. pri stanke tiez zacali v 11tt a az v 25tt som prestala zvracat, takze si velke nadeje, ze teraz to bude ine, nerobim. 😖 ale zasa som citala, ze cim je matke horsie, tym moze byt radsej, ze to je znak toho, ze si babo berie vsetko, co potrebuje. aj doktorka mi vravela, ze kto zvracia, nepotraca. no jej sa to povie...(fuj, este aj teraz ma naplo, a to je uz vecer, zajtra bude v praci dost blbo asi 😝 )

a k tomu mediu, no to poznam takych, zaplatia si hotel, ale ked chces ist na to ich "predstavenie", tak to stoji tazke prachy. aj v tramore pri kolotococh je akoze vestica, ma sedem kariet, z ktorych vyklada a za 10minut si lahsia o 40€. ale sa na tych rozpravkach aj zasmejes 😀

zdenkam
10. feb 2010

Tixi, tak to si dobra, lebo nasmu 54 cm boli tie vecicky O-3 mesiace 5 tyzdnov. Mne sa skor vsetke videli male. A to v praci vedia, ze nejdes spat. Ja som ziadnu maternity leaving party nerobila, sak o 6 mesiacov som bola s5. Ale mala som sefku na krste a oslave naslednej, Teraz by som chcela tiez taku nejaku krstovu oslavu, az na nu pride rad, ale uz nie doma. Pri dvoch detoch by som nezvladala prichystat to pohostenie a este servirovat a a mat plny dom.

Ladywitch ja sa tiez tesim ako si uzijem maleho. Teda uz velkeho bratceka, az na to pride cas. Ale uz mi bude chodit aj 5 dni v tyzdni na 3 hodinky do skolky ako free preschool, tak som rada, ze budem mat aj private cas na mimino.

A suhlasim, najnarocnejsi cas je, ked ma babo okolo jedneho roka a chodi teda zacina a lozi. My sme choditko nechceli, tak o to viac, stale zohnuta, alebo mi vysel na nohe a tahal ze chce chodit. To boli fusky a este sa netesim na kasickovanie a to osobitne varenie. Pri malom sme tak robili do1,5 roka, mam na mysli to osobitne varenie. Kasicky nastastie tak dlho nie, celkom slusne postupoval pri prechode na tuhu stravu.

Inak, na fotke vyzeras taka chudulinka ako ja. Ale pozeram ze mas o 7kg viac. Jooj, ja tak chcem 5 kg aby som mala vahu 52 to bolo idealne. Ja mam vysku 167 cm.

Inak, Tixi, Patrick ma dnes uvidel, ako som ostrihana a vravi :round and round ako Adelka /moja o desat rokov mladsia sestra/. A dosiel domov moj muz a vravi: ty vypadas ted jako Adelka.
😀 Takze mne sa to zda neuveritelne. Tetu Adelku videl minuly rok len raz a aj to zaciatkom septembra.
Ta trojjazynost mi pride normalna. Ale uz sa mu to viac krystalizuje. Uz si asi aj sam uvedomuje a vonku takmer stale anglicky ale doma uz viac po cesky a tu a tam sa vpletie anglictina. Ako pojde do skoly a bude si v tom len tak plavat. Tomu som fakt rada.

A Tixi ja som si teraz okusila aj zvracanie v prvom trimestri. Ako ziaden brutal za 2 mesiace asi 4 ci 5 krat len. Ale pri malom to vobec nebolo a chudatka mamy co s tymto musia fungovat a tot co tie, ktore to nemaju len rano. Joooj, brrrrr.

Tak sa manzel rozhodol, ze az bude teplejsie, vezme Patrick ana 5 dni za babkou do Ciech, lebo uz sa viac ako rok nevideli na nejake 5 dni. Bozinku, ja to asi neprezijem. Viete ako sa sialene bojim tej nemocnice kvoli tomu pobytu v nej po porode 5 dni. Ja tam umriem zialom, nemat ho pri sebe 5 dni. ☹ Vy mate stastie, co mozete hned na druhy den z nemocnice.

zdenkam
10. feb 2010

som prave nasla cez bazar modreho konika original chlapcenske pucosky s autickami. 😀
Ze 2,5O za kus. Super, bude na buducu zimu, lebo z tychto hnedych sme uz vyrastli a mame len modre s motlikmi a bordove s kvietinkou. 😀

cetrojka
10. feb 2010

Maminy, ved ked citam co vsetko a ako bravurne zvladate, tak hadam si s tym dako poradim i ja. Budem na vas mysliet ked mi bude tazko. A pravdou veru je, ze ked je clovek sam a poradi si, je to aj asi lepsie, lebo cim skor si vytvori vlastny rezim tym lepsie. A kto ma tomu malemu stvoreniu rozumiet viac ako mamina? no nie?
Budeme bojovat 🙂

Niekedy mi chyba viac trpezlivosti, no, hold budeme trenovat 🙂

Fidka, no ja som chcela pracovat maximalne ako sa da a chvalabohu citim sa celkom fajn. Jasne ze sa uz kotulam, ale nechcela som ostat sama doma,ked je polovicka v praci. A tie 4 hodky v praci sa daju, ved len sedim pri PC a chodim na WC 🙂 nic ine...
Inak mam pocit ze to babo sa von nebude ponahlat, neviem preco, ale mam take tusenie. Ale nevadi, ved ja ho nevyhanam, nech si zostane vo mne kolko potrebuje 🙂 hadam si tam dom nepostavi 😀

Inak uz som i ja vsetko natisla do kufra a poviem vam, ze som ho ledva zapla a to je uz aj rozsireny po bokoch. A to tam nic zbytocne nemam a este som blanket zabudla... hm.. jaaa neviem.
A zupan je len igelitke, ten mi donesie zvlast potom akoze 🙂 no nezmesti sa, velky je pre velku mamu 😀

Inak keby kazde moje tehotenstvo bolo ako toto, tak mozem byt tehotna stale... ani som moc nepribrala, tlak idealny, cukor ok (otec je diabetik - takze podozrenie bolo) plet je pekna, vlasy tiez, moc mi zle nebolo, len asi 3 tyzdne, stale si umyvam vlasy nad vanou 😎, brusko tiez neni moc velke. Pravda je ze som taka plnsia postava,takze babatko asi vyuziva priestor vo mne 🙂
Myslim ze sa fakt stazovat nemozem. Bodaj by to bolo az do konca takto, bez problemov...
No uvidime ako to dobacujeme 🙂

Inak na tie pancusky pre chlapcov sa i ja tesim, kamoska ma chlapca a viem ze tu nanho nic nezozenie, tak ona si to nosi z Litvy. Ja som jej zopar doniesla zo SR,takze uz sa tesim ked drobec bude behat s traktormi po nohach 🙂 i problem s ciapockami pozname 🙂, mame z domu

tixi
11. feb 2010

dobre ranko 🙂
ten moj maly chrust sa zacal budit kazde rano okolo piatej takze vstavam s nim, dnes ma caka predposledny den v praci, ale strasne sa mi tam nechce ist...mam doma totiz kopec roboty a po praci to nestiham, mali sme totiz objednanu prepravu veci na dalsi vikend, no a vcera volali, ze sa im vraj pokazilo auto, takze to mozeme poslat tuto sobotu, alebo potom az o takmer tri tyzdne, nechapem, ze ked maju pokazene auto, ako uz funguju tuto sobotu a na dalsiu co prijimali povodne objednavky nie 😠
takze dnes po robote utekam domov a zacinam balit aspon nieco co posielame teraz a zvysok teda az o tie tri tyzdne, este ze si to pridu zobrat o par dni skor, kedze uz 20.2 odlietame
pekny dnik prajem 🙂

zdenkam
11. feb 2010

'Cetrojka, vidis to je spravny pristup.
Panenky babenky vy sa teda riadne balite. Ja som mala malu cestovnu tasku do nemocnice. A muz mi potom priniesol este jedno extra balenie plienok,lebo cele sme tam spotrebovali. A to som tam bola 5 dni.
TAku malu co s nou teraz idem domov letiet ako s prirucnou batozinou. 🙂

Kukam, ze kufor, ufff.To toho mate riadne vela. 🙂
Ja som bola na izbe 2jke, takze som si uzivala priestor a po 2 dnoch aj ta cernoska uz odisla domov, dietatko mala v inkubatore, takze tam ani nebolo, len kojit ho choditla. A mi tam samej normalne smutno bolo. Viem, ze som sa na treti den stazovala ze sa nudim. A oni, ze to je dobre znamenie, ze sa rychlo hojim.

Cetrojka, presne take som mala prve tehu ja, len som mala 25 kg naviac, brusko ako hora. 😀 Ale vlasy tiez zohnuta umyvala. Plet uzasna ako nikdy /aj teraz tak, vlasy tiez/ Podlahu vytierala stvornozky, lebo mne sa nezda dokladne s mopom vytreta, takze stale na kolenach. Ale jednu vec robil manzel - holil mi intimne miesta - lebo som si cez ten pupik nedovidela tam dole. Typujem ze uz o mesiac to bude aj teraz pomaly problem.
Inak si myslim, ze obsediet v takomto stadiu musi byt hadam aj narocnejsie ako stat. Nebolia ta krize? ¨
Inak ani s tym som nemala v tehu problem.

A trpezlivost si natrenujes. Tiez to nebola moja najsilnejsie stranka a este som dost nedockava. Ale to vsetko sa pri detoch prirodzene naucis. 🙂

Tixi,hold cakaju ta krusne casy, hlavne klud, nestresuje, vobec si tym nepomozes.

Zas nam krasne svieti zimne slniecko. Maly ide od 1O do 13 do skolky a potom bezime na ihrisko a dnes som mu slubila palacinky, tak budeme poobede kuchit a potom pojdeme krmit cajky a labute na rieku.

janec79
11. feb 2010

Fidka: prosim ta, jasna vec, ze ste boli domenka s muzom a uzivali si to, ved je to uplne prirodzene, nevadi, stretneme inokedy, ty uz vies, ci budes 27.2. robit??? A prosim ta, napis mi kontakt na tu cesku (ci cecha), co vam piekol tortu. A ides menit hairstyle??? A kupujete topanonky?? Ja len, ze v clarke mu nozicku presne pomeraju-aj dlzku, aj obvod nad prstikmi….ale neviem, mozno som zle pochopila ten odkaz pre ludku…
V podstate sme ani nerobili oslavu, robino pripravil nejake chlebicky, jednohubky a pohar vinka….sedeli sme okolo stola-teda mala stala-to je akurat jej vyska a trosku bastili. Mala je zrut a ked vidi jedlo…dovtedy bude pri stole, dokym sa vsetko nezje. No a mali sme na miske aj paprikove chipsy a v nestrazenej chvilke mala uchmatla dve a sup do ust, sme s robinom na nu cumeli, co sa bude diat a ona nic, zjedla, naciahla ruku za chlebickom…..asi ani nezbadala, ze zjedla nieco ine….😀

Niekedy som prekvapena, ako na potraviny, ktore v zivote nevidela a su zabalene, otvara usta, sa divim, ako vobec vie, ze je to na jedenie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zdeni: deticky su fakt sikovnejsie, akoby sme si my dospelaci mysleli!!!! Takze spokojnost s ucesom?????? Inak zmenila som techniku vyucby anglictiny, najprv som malej proste hodinku denne rozpravala po anglicky….ale teraz jej radsej hovorim po slovensky a vzapati jej to prekladam do anglictiny (nie stale), tak si vie lepsie zapamat, dufam, ze ju tak moc nedopletiem… Inak vcera po prvykrat v skolke rano neplakala!!!!!!!!!! Velka spokojnost vraj!!!! Tak som sa potesila 🙂 🙂

Inak robila som vcera ‘ham and sweetcorn pie in potato crust’ alebo tak podobne sa to vola – supeeeeeeeeeeeeeer, akurat som mohla spravit viac, lebo podla toho receptu je to pre dvoch dospelych tak na 2x-taka lahsia vecera, tak som spravila este cesnacku a je to, dnes mozem vecer vegetit..

Tixi: no tak super, oslava za tebou, uz len dva dni pred tebou …. Takze fofry ta cakaju s balenim…ja som uplne useless pri baleni, balim sa 3 hodiny a aj to povacsine zbalim nepotrebne a vzdy mi nieco potrebne chyba.
Inak existuju aj mensie vecicky ako 0-3 mesiacov, newborn – ja som mala taku supravicku-od bodynka, pyzamka..po capicku...ale pravdu povediac moc som to nevyuzila-po 3.tyzdni uz boli male. Ale nikdy nevies, ake velke babenko budes mat..

Ladywitch: ak stanka nema tmavy-zapachajuci moc, a ma aspon 5 pomocenych plienok denne,tak by nemala byt dehydrovana.U nas niekedy pomohlo, ked som elenke dala odstavenu hrusku s jablckom-zmiesala som to s vodickou a to vypila, ked nechcela ine. Skus aj prikrmy robit viac vodnatejsie a skus nariedko rozmixovanu zeleninku a ovocie, ktore maju vyssi obsah vody. Inak vraj deti mozu vypit 10% z vahy-teda ak ma napr.9 kg, tak 900 ml moze. A vysiel jej zubok/y???? Waw, takze pojdes vykladat karty??? Musi to byt zaujimave, ako sa k tomu dostala a venujes sa tomu uz dlho?? A len karty,ci aj nejaky iny sposob??

Cetrojka: jooj, tak krasne tehu si mala, uzi si tie krasne vlasy a nechty,pokym mozes, lebo pri kojeni ti zacnu padaaaat…(myslim vlasy)to bol jeden z dovodov, preco som sa dala opat na kratko ostrihat (ale aj sa mi to paaci) a pamatam, ked som bola tehoska, ako sa ma kolegyne vypytovali, ci to mam svoje nechty, alebo umele….

Tixi,fidka: poslite mi pls niektora cislo na tu kadernicku, vdaka

Baby, ja som dnes uplne leniva, sef mi odisiel na dovolenku a mne sa absolutne nechce pracovat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zdenkam
11. feb 2010

Janec, tak si ma potesila.ja sa na to chystam uz dlho. Inak by uz mohli mat aj marcove cislo toho casaku.

Ta spokojnost, je nad spokojnost, aj vcera v robote vsetci chvalili a jeden pan, sa zastavil hned na dverach a chvalil - mam pokladnu na dverach - ja som sa cervena. A odchadzal a zas chvalil.

Baby, dnes uzasny ulovok v charity shope, pridala som tie vecicky do albumu, kuknite a chvalte 🙂 uplny unisex ze aj pre dievcatko aj chlapceka - cervene a ten najkrajsi komplet uplne novy aj s vysackou. Neviem sa mu vynadivat. A vsetko len 5 eur. No nekup. 😀

Inak ja uz odratava pomaly, ze o 2 tyzdne ten 20 weeks schan, Janec, asi to nevydrzim a dam si povedat, lebo nejako sialene ma chyta nakupovanie ruzoveho, len sa ovladam. 😀 A aj moj muz, stale nepripusta diskusie o chalpcenskom mene, tak nech vieme.

A ja dnes robim cesnacku ale v takom style s karfiolom v polievke a postruhany syr na vrch,maly to ma moc rad. A nech mame zmenu
Baby a utorok pancancake day, nezabudnut. Joooj a poto zacne post, a sup marec a sup do sr, narodky, 3dscan, velka noc. Joooooj nam to cele rychlo zbehne.

Pa pa, uzite si kraaaaaaasny den

catalin
11. feb 2010

caute baby,

ladywitch, tak preto ta prezyvka s witch na konci?tak ja by som sa mala volat catalinwitch.tiez sa tomu par rokov venujem 😉 teraz uz menej ako kedysi, ale na sk som mala strasne vela "zakaznikov".nikdy som za to peniaze nebrala, ale aspon som trochu pomohla.

zdenkam, ty budes druhe tiez rodit c section? ja by som velmi chcela druhe rodit prirodzene.snad sa to podari.ved na izbe so mnou bola mamicka 4 deti, prve emergency c section, a dalsie 3 prirodzene, a vsetky deti narodene 4 novembry za sebou...

tehulky vy to mate za par 😀

tinka maly je rozkosny 😀

zdenkam
11. feb 2010

catalin, ja by som tiez chcela, ale co uz, neda sa. Mam unicor uterus, abnormalitu maternice. TAk som rada, ze mam deticky, lebo pocat je zevraj narocnejsie pri tejto maternici.

Ale som rada, ze som si odzila 28 hod porodnych bolesti v celej krase. Az ked ma rozrezali, zistili tu abnormalitu a hned varovali, ze nabuduce len C section.Ale napr tam so mnou bola baba, co jej odtiekla plodova voda a nic sa nedialo, ani bolesti nemala. Tu tiez rezali, ale ta ani nevie co su to kontrakcie. Takze ja som vdacna, ze to viem, hoc to bola strasna bolest, zvlast to zvracanie k tomu. A to krvacanie.....to bolo brutalne. Moj muz vravel, ze to tam vyzeral jak na jatkach, ked ma vysetrovali,ze co sa deje. Bol u toho, akurat ked to upratovali.

Ak si mala c section, to neznamena ze automaticky ju musis mat nabuduce znova. Ja na to proste mam dovody. Hold, vsetko zle je na nieco dobre, mozem aspon presne naplanovat, kedy prileti mamka, nech bude s Patrickom kym budem v porodnici.

zdenkam
11. feb 2010

Nepoznate nikoho kto mal planovany cisarsky rez?
Zaujimalo by ma ako to funguje. Ako naplanuju ten datum. Ako je baby due, alebo cakaju ze zacnu kontrakcie.
Neviete nahodou. Som dost zvedava.

Budem sa musiet opytat v nemocnici. Fakt ma to zaujima. Ja nikoho takeho vobec nepoznam, ani doma ani tu.Vsetci maju len emergency c section

catalin
11. feb 2010

chodila tu do temy xena, ale uz sa tu davno neukazala, ona mala planovany cisarsky, kedze mala 2 cisarske predtym. myslim ze jej to naplanovali 2 tyzdne pred terminom. takze budes mat cas pekne vsetko zorganizovat.

zdenkam
11. feb 2010

hej, xena spominam si, ta mala 2 chlapcov a cakala dalsie babetko. To si pamatam na nu. Skoda ze tu neni. Jaaaj, predtermin. To sa mi nepaci, dala by som prednost radsej po termine. No dockam a uvidim.
TAkze ona mala deti a 3 cisaraky? som myslela ze to sa uz nedoporuca tretie dieta po 2 rezoch. Ze to sa uz povazuje za rizikove tehu som kdesi citala.
Hold, asi by som to aj tak nestihla uz. Sak kym toto odrodim budem mat po 33 🙂 a to nechcem do roka 2 deti. To potrebujem pauzu. A muz chce tiez 2 deti, ale sranda, lebo sam pochadza z rodiny kde bolo 5 deti.

A vravi, ze 3 uz nie.

cetrojka
11. feb 2010

Na. Zasa robite chute s jedlom 😀 ze cesnacka. mnaaam... ved ma roztrhne od tolkeho jedenia. No fakt mna pochytili chute az teraz posledne dva tyzdne. Dovtedy to bolo ok. Ak som mala na nieco chut tak len na nieco urcite, nie hocco... teraz? Teraz len niekto nieco spomenie a uz zapasim s davkou slin v ustach ze mnaaam .) no neviem neviem.

Inak ta moja batozina musi byt taka. Zdenka ved ked porovnam tvoje rozmery a moje, tak je jasne ze moja musi byt dvojnasobna 🙂 pri tvojej konfekcnej velkosti sa necudujem ze si sa zbalila do malej prirucnej tasky 🙂 a ja som taky exot, ze vsetko aj "pre istotu" a to si viem predstavit ako mi polovicka este kazdy den donesie nieco na co si spomeniem ze nemam alebo "potrebujem". no snad je pod postelou dost miesta ze to tam supnem 😀 a schovam aby si nemysleli ze som tam prisla naveky.

Inak to sedenie v praci je veru niekedy o hubu, ale nie kvoli chrbtici - tu ani necitim, fakt ziadny problem, ale to male ked sa vystiera tak neviem ako sa mam i ja vypnut, uhnut a uvolnit. Myslim ze castokrat je to fatk horsie ako statie. Ale snazim sa ist prejst aspon na 5 min kazdu hodku. No da sa. Uz tie dva dni vydrzim - teda ak nedostanem nadcasy v nedelu. Bo ta je dvojmo platena takze to by som este sla na 4 hodky. Ale nemyslim ze dostanem, bo som robila minulu a vela ludi chce pracovat tak oni vyberaju kto moze prist, to je co? 🙂

Tixi, inak myslim ze ty to mas s balenim celkom ok, nakolko balis vsetko, no nie? Netriedis, nevyberas, proste vsetko sup do krabic a ideeee saaaaa 😀
Ja balenie veru tiez nemusim... toto tricko ci hento? a kolko nohavic? ... jooj dilema vecna 🙂

Dnes nam neprsi, treba ist von. Chce sa mi? ... e e 😀 😝

susanne.k
11. feb 2010

hej s tou sockou nebudes mat problem i ked budes robit iba tyzden, oni ti ju budu pocitat dalej, takze ak si na socke 3 mesiace tak ti bude pokracovat socka 4 mesiac. Nova socka ti nabieha iba ak by si mala odpracovanych neviem kolko to je teraz rok alebo 2.

Ja som tiez mala cisarsky lebo malej sa nechcelo von tak po 20 hod cisarak. mala som pomoc lebo moj milacik bol na socke takze askurat to dobre vyslo.

My sme si tiez zvykli na irske a polske potraviny a iba ak nahodou ideme do dublin raz zacas tak si nieco nakupime v sk obchode. clovek si privikne aj na sibenicu.nahradzame to ich produktami.

nasa mala uz chodi 2 tyzdne. tu uz nepridavam ziadne fotky lebo ich mame vo vacsom formate a tu je to obmedzene, takze iba na face, aby aj babky videli ake pokroky robime, lebo tam sa daju dat aj videa kratke.

arian
11. feb 2010

Ahojte!

Zdeni dnes uz mozes mat viac sekcii ako dve. Skor sa to neodporucalo koli moznosti prasknutia jazvy, ale su mamicky ktore maju aj 4deti sekciou. Ale to je vraj uz riziko, tri su vraj este pomerne bezpecne. Ale stale neodporucaju otehotniet skor , ako rok po porode, niekde tvrdia dokonca az dva roky.

A tie pancusky.. preco nekupujes tie v tesco? Su sice iba cierne a sede, ale lepsie ako ziadne. Mna ide porazit, ked vidim, ze tie mamy vedia, ze tym chlapcom je zima, pancuchy im nedaju, ale daju im 2-3 slipky a dvoje ponozky, no strasne. Aj teraz sa bol chlapec u nas hrat a jogurt si polozil na brusko a ako ho to postudenilo, hned sa mi na kresle pocikal. To mi jasne nevadilo, ved nehoda sa stane, ale ocividne bol uz od spodu prechladnuty. Oblecene mal 2slipy a dvoje ponozky a tenke teplaky.

Tixi a ako sa stahujete? Cez kuriera,alebo nejaku prepravnu firmu?

Neviem kto ste spominali tie slovenske stanice? Myslim, ze cez skiline....to ste si na slovensku zaplatili, dali vam kartu a tu ste si kupili satelit? Alebo ako? Aj my nad tym rozmyslame...napiste nieco o tom nech som v obraze 😀

Baby a manzel nam prichystal prekvapenie....tak predsa ideme na velku noc na slovensko. Letime 30.3. a 11.4.letime z ba do pariza a ideme do Disneyland. Budeme tam do 13.4 odlietame az vecer o 22;30, takze tri dni mozeme obdivovat krasy pariza.Manzel je taky nadceny,akoby mal 5 rokov on 🙂 ani o inom nehovori.
Mna to trochu napalilo, predsa len teraz nemame peniaze, ale tak vraj to mame aj k vyrociu sobasa aj k mojim narodkam....pekna vyhovorka 😀 , zatrhla som letnu dovolenku, tak vyspekuloval toto.

Tinka a ako sa citis? Uz lepsie? Urcite bude rychlo zasa vsetko ok, a malicky ti tu bolest vynahradi.

A ostatne zienky, ja si vobec nepamatam kto je kto, je tu tolko novych tvari...nebola som tu par dni, a uz som mimo. Konecne som si ako tak zapamatala povodnu zostavu, tak dufam, ze coskoro budem vediet ktora ste ktora....pretoze aj predtym som si vsetkych mylila.

Tak uzite si krasny den..papa

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdenkam
11. feb 2010

Arian,joooooooooooooooooj, Pariz aj moj sen. Aby sme sa inspirovali a este poletili na 2 dni trebars?
Si ma naladila. 🙂 Manzel tam uiz bol, ked letel na Reunion /ostrov pobliz Madagaskaru - francuzsky, tak leteli z Pariza/. Obzeral vsetke tie velke turist must.
Kraaaasne prekvapko. Ja letim domov 22.3. a tiez tam slavim narodky.Kristove roky. Po 5 rokoch budem oslavovat narodky doma. 🙂 Pockaj, podpichnem ho, ako ta prekvapil muz. Len sa to proste vsetko neda,ja letim do sr, on chce maleho potom do Cr, a to tu este mame ten time limit kvoli tehu.
Si to uzi, zivot je len jeden a jedine co ti nich nevezme su zazitky. Preto aj ja radsej investujem do nich, nech do draheho oblecenia. Preto sa tak vytesujem ulovkov v charity shope a este tie money idu aj na dobru vec.

Ja som tie pancusky v tescu pre 3rocnych nevidela, preto.

A jasne Arian, nechapem tu logiku nechat dieta mrznut, to neni napr. ze je male a sedi v kociku. Nas sa sucha po studenych smykackach, sedi na studenych hojdackach. A kedze uz nema nappy, tak mu ma ritka omrznut ci co? 😠 No hruuuza.

Susanne, presne tak zvykli sme si. TAk na Vianoce a velku noc akurat nieco slovenske. Ale chcem velkonocneho baranka piect, tak musim priniest zo sr formu.
A malicka je sikovna, ked uz kraca. Nas zacal az v 14 mesiacoch. A poznam deti co aj v 16m, to uz v sr by za odbornikom posielali. 😠

Dnes ma takmer zrazilo auto, ked som prechadzala cez prechod s malym za ruku. Debil to bol a este som sa aj skaredsie vyjadrovala. Hnal si to cez kruha a na roku bol prechod za kruhakom ja uz v polovici a proste tam dofrcal tak rychlo ze ma nevidel. Ako som nan kukala, videla ze uz ma nabura, ale zapistal, a zabrzdil "last second" a este mi zakyval ok. Tak som nan vyplestila oci, hodila nasraty vyraz a ukazala prechod pre chodcov. Stalo sa to pred shopom kde robim, tak sa ma hned pytali, ci si pamatam jeho znacku , vsetci boli zhrozeni.
Sa mi chcelo od strachu plakat, tak som sa preplasila. Sak na kreten jeden mohol zrazit aj s malym.

Janec, no kraaaasne, malej to zvykanie ani dlho netrvalo. Viem si predstavit, aka si rada. A myslim,ze ten pristup prekladovy je lepsi ako anglictina hodinu. Ved ako ma to dietatko rozumiet, preco mi teraz mama zrazu z nicoho nic vyklada hodinu? Hlavne to nie je skolak, ze to odovodnis.

zdenkam
11. feb 2010

Este k tym detom, kdesi som citala taky komentar, ze 2 deti je naidealnejsie. Kazdy rodic ma 2 pary ruk na jedno 😀
Ako fakt si neviem predstavit ze pri troche stastia, ak by som sa rozhodla mat dalsie po tomto, a skor ako o 2 roky nie, tak by som mala v 4Otke 4 rocne dieta. Ak to niekomu vyhovuje, nic proti. Len mne uz asi nie.
Tatko sa tesi, ako bude s Patrickom lozit po horach a svete. Najradsej by uz bol aby mal nejakych 1O rokov. 🙂

A tiez mi vravela kamoska, ze bola v nemocnici s Irkou a ta rodila 4.dieta cisarakom, ale desne bolesti uz mala. Myslim, tak na 98 percent ze s 2 detmi koncime. 🙂

ladywitch26
11. feb 2010

janec, stanka ma plienky stale mokre, aj ked sa mi zda, ze menej a viacej to pachne. davam jej o jednu davku ovocia denne navyse, nech ma viac tekutin, aj jogurt som jej dnes kupila, nech jej nejako nahradim ten vapnik, ale vazne to nechapem. vzdy bola skor papcosko a mlieka vypila min. 700ml plus este k tomu prikrm, na obed zeleninu s masom a potom ovocie. a teraz ak do nej dostanem za den 250ml mlieka tak som rada. a nejakych 150ml caju. fakt neviem, co je s nou.vysiel jej dalsi zub, ale stale ma dasna opuchnute, takze cakam, ze ich bude viac.

inak ja som najskor zacala s numerologiou, az potom som k tomu pridala aj tarot. inak akurat v utorok mi vravela jedna kolegyna, ze sa jej splnilo vsetko, co som jej predpovedala. ja som uz aj davno zabudla, co bolo na tom papieri, co som jej napisala pred dvoma rokmi, ale bolo tam, ze sa jej totoalne zmeni zivot, ze taka radikalna zmena,ktoru by v zivote neocakavala. a ide sa rozvadzat, tri roky po svadbe. vraj kvoli tomu, ze sa k nej prestal pekne spravat, a mina strasne vela penazi a ona nevie na co. a to chuda este nevie, co sa nam podarilo s kamoskou zistit. sviniar, ma milenku, zhodou okolnosti nasu byvalu kolegynu a hovado, vraj si s nou posielal smsky este aj pocas svadobnej hostiny. a pritom ma zenu fakt zlatu, aj kocka, aj by mu hadam modre z neba zniesla, a ta milenka jej fakt ani po paty nesiaha.

catalin, tak aj ty si bosorka? 😀 😀 ja som sa tomu zacala venovat tesne pred odchodom do irska, tak som povykladala akurat vsetkym znamym, co chceli, ale naplno az tu. byvala som v izbe nad barom a domaca ma kolkokrat vytiahla dolu do baru, ze tu mam kamarata, co si chce dat vyvestit. a jej maly syn ma zacal volat witch, no a ostatni, ze witch, to je skarede, ze ked uz, tak lady witch 😀

zdenka, xena mala cisarsky planovany, a myslim, ze ho planuju dva tyzdne pred terminom, aby nahodou nenastali kontrakcie a nemuseli uz robit urgentny. radsej sa na to dopredu pripravia v dostatocnom predstihu. a vobec nie je pravda, ze je to riziko, to len slovenski lekari strasia zeny. tu ti doktor akurat povie, ze to treba viac sledovat, ale ziadny problem v tom nevidia. dokonca ak bol ten prvy urgentny a druhe dieta je s dvojrocnym odstupom, tak ta nechaju rodit prirodzene.

suzanne, vsak slovak point robi rozvozy aj po irsku, kazde dva tyzdne idu aj sem dolu do corku a waterfordu a sice cappoquin maju nejakych 20km od trasy, ale dovezu aj nam bez problemov. ja objednavam cez net a maju aj zakaznicku kartu, tak ked objednavas, tak ti z nasledujucej objednavky aj cosi odrataju.

inak zeny, mne je dnes na grc ceeely den. o pol jednej mi v praci dokonca dosli orechy, tak som ani nemala co zajedat a o jednej si sef zmyslel poradu a az do druhej nas tam drzal. ja uz som myslela, ze mu tam na stol hodim tycku. ledva som domov dobehla. neviem ako zajtrajsok prezijem 😝 a ked si predstavim, ze ma to takto bude zasa drzat nejake dva mesiace, tak ma slak triafa. chceme aj tretie dieta, ale zacinam uvazovat nad adopciou. ja proste to tehotenstvo nejako nezvladam...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre