Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

fredika
14. feb 2010

ahojte,

tiez prajem krasneho valentina.. 😉 ja sa nejako nudim, manzel si siel zdriemnut este. poobede musime vypratat izbu lebo zajtra nam ju maju prist uteplovat, to som zvedava. no ale najskor aj tak musi manzel dnes odstranit tu plesen co zase mame na stenach. ach jaj. aj tak sa mi vidi najrozumnejsie riesenie odstahovat sa odtialto. predsa je to dom, ktory ma vyse 40rokov a stale tu bude nejaky problem.

mrkla som konecne albumy co tu mate, ladywitch, stanka je zlata, okate dievcatko. a janec- kde ste si dali robit take paradne fotky? ale vsetky mate krasne ratolesti, uz sa mi to myli tie mena.. 🙂

chcela som sa vas spytat, da sa tu kupit caj z malinovych listov?

ja si dnes musim pobalit tasku do nemocnice lebo moj muz je viac vystraseny ako ja.. vraj co potom ak to na mna pride a to nestihneme, ach jaj. no urobim mu radsot a tie zakladne veci uz pobalim 😝 v piatom som mala take bolesti v podbrusku, ze som zartovala ze idem rodit... no ale preslo to. ved mam este mesiac pred sebou.

pekny den vsetkym...

ladywitch26
14. feb 2010

fredika, istota je istota, ja som mala tasku zbalenu, sice nie uplne kompletne od 32tt. 😀 😀

k tomu caju, nic take som nevidela, ale nemyslis nahodou malinik? to je myslim ina rastlina, ako malina.

janec79
14. feb 2010

ahojte,
pripajam sa a zelam krasneho valentina 🙂 🙂 Aj vas vase polovicky nejako prekvapili???? Alebo vy ich???? Ja dnes chystam pre muza prekvapko-vecer 😉 ...sa zahram na policajtku a ked nebude posluchat, tak ho zabasnem 😀 😀 Zdeni, ty ako-nejaky novy kostymcek hmmmm? Ci stale nie je chut??

kacenka: tak nech je tento den pre teba 2x vynimocnejsi ako pre inych, vsetko NAJ...

fredika: s cajikom ti neporadim ☹ Dakujem za pochvalu fotiek, my sme sa fotili na slovensku pred vianocami. Dala som porobit velke A4 kalendare a ti poviem, ze stari rodicia sa neubranili slzickam, ked si nasli takyto darcek pod stromcekom. No veru, najvyssi cas sa pobalit do nemocky, v ktorej budes rodit?

cetrojka: ako sa citis? este nerodis??

ladywitch: dufam, ze si budes moct oddychnut cez den, ked noc bola taka zla..K tym menam-viem, ze kazde meno ma nejaky vyznam, ale nosi niekore meno v sebe aj nieco zlee??? Mne sa napr. to nase (elena)hrooozne paci...neskumala som jeho povod, ale dala by som ho opat. A co za nasledok ma pre dieta, ked vyberies meno, ktore sa podla numerologii nehodi k jeho datumu narodenia??

Baby, neporadite nejake probioticke kvapky pre babatka??? Mame trosku problem so stolicou a nie a nie sa to samo napravit uz vyse tyzdna, doma pomohli probiotika, tak by som rada vyskusala aj nejake tu.

janec79
14. feb 2010

zdeni: haha, tak to pomaly mozes cakat, ze patrick pride domov s jeho girlfriend 😀 😀

ladywitch26
14. feb 2010

janec, ono sa berie celkovo cele meno aj s priezviskom. takze elena nemusi byt zle, ale v kombinacii s priezviskom moze byt. napr. moja segra bola v pohode, ale dnom svadby zmenila priezvisko a od toho dna katastrofa. ved sa aj po troch rokoch rozviedli. a mozem potvrdit na mne, mne to vychadzalo dost blbo aj za slobodna, aj za vydata, ale ako som prisla do irska, tak pouzivam obidve, za lomitkom. vlastne ma to napadlo kvoli tomu, ze pas som mala na meno este za slobodna, a ostatne doklady uz za vydata, tak som nahlasila obidve agenture, ked som sem isla. a vsade, na vsetkych dokladoch v irsku mam dve, aj ked oficialne mozem na slovensku pouzivat len jedno, a to muzove.ale tu zmenu bolo vidno okamzite. mne sa tu zacalo neskutocne darit a bol to obrat o 180stupnov. az po nejakom pol roku som si pozrela numerologiu obidvoch tych mien dokopy a skoro som spadla z noh. taka kombinacia, ktoru som v zivote u nikoho nevidela. a fakt neskutocne silne vibracie maju tie dve mena, ked su dokopy. je to skoro ako ked das dve minus, vzdy ti daju plus. dve negativne priezviska dokopy zrazu spravili maximalne pozitivne

kacenkalm
14. feb 2010

diky baby 😎 aj Vam vsetkym krasneho Valentina,pekne prekvapkajte svoje polovicky.... 😀

fredika
14. feb 2010

ladywitch, neviem ci to je malinik? je to vraj caj co sa odporuca pit pred porodom nejake obdobie a kdesi som citala, ze aj dokonca pocas porodu. 😉

janec, budem rodit v portlaoise. asi tu nikto taky nie je co tam rodil. uz som sa pytala kedysi nato. vacsinou vsetci dublin alebo potom waterford a tam hore..

tasku som si dnes nezbalila, lebo sme vypratali tu izbu tak teraz sa vlastne do skrin nedostanem, vsetky veci su pokope, postel, stoliky a pozakryvane... no nevadi. cez tyzden.

zdenkam
14. feb 2010

Ladywitch, presne tak o tom viem, ze sa to berie v kombinacii aj s priezviskom.

Janec, kostymcek nehrozi....sex je pre mna neznamy pojem. 😖
Inak mali ste pravdu, ze ten cisarak mi neskor ako tyzden pred porodom neurobia, takze matersku zacinam 5 tt pred idealnym datumom porodu,lebo technicky to bude 3 az 4 t pred porodom. Som si chcela este uzit par vikendov s malym nez pride babo.

Inak som cela happy, boli sme kupit sedacku a aj ked sme mali vyhliadnutu lacnejsiu kupili sme malemu taku za 119 co tam vlastne z prislusnych bola najdrahsie ale aj najbezpecnejsie. Silnejsia opierky hlavy co sa tyka do stran, priestrannejsie na sedenie a hlavne este na nej moze pouzit pasy. Lebo su vyssie nastavitelne ako na tych klasickych 9 az 15 kg (do 3 rokov. Znacka Safety 1st. Som cela rada, lebo isto sa oplati investovat do bezpecnosti deti a navyse ma sluzit do 36 kg dietata, t. j. urcite dalsich 5 rokov. Ak nebude ako rebrik ten nas drak. 😀

Inak ja Valentina nemusim. Presnejsie povedane ma odradza take to nutene, ze dnes slavime lasku. Tu si mozme oslavit kazdy den, ked mame chut a nie preto ze zo vsetkych stran s tym pilia usi. Takze sme obaja bojkotovali. Ako chvilu nas popadlo ked sme boli vo Wat ist do sk restiky, ale bola fully booked prave kvoli Valentinovi. TAkze 0 bodov.

A este jedna krasna sprava. Vcera som citila miminko uplne cele rukou, strasne sa puci na brusnu stenu. TAkze teraz ma dlzku mojej ruku /dlan a prsty/, vytlacilo sa tak ako nikdy. Som uprostred noci zobudila muz a on tiez skusal a bol prekvapeny ako to telicko bolo citit.
Inak v 17 tt som citila prve pohybu a v 18 ich uz citim kazdu chvilu, ked stojim v praci, ked sedim v aute. Som z toho prekvapena, ze tak zrazu casto.
Takze to bol taky nas VAlentinsky darcek, sme citili hmatom miminko a asi uz aj bol Valentin, lebo sme zalahli po polnoci a este sa chvilu tulili nez zacinali usinat a to prislo pri tom usninani.

zdenkam
14. feb 2010

joooj ladywitch,mas to brutal s tym grcanim. ☹
Ako dlho ti to trvalo pri prvom tehu?

Inak aj vam tehulkam sa zda, ze vsade kde kuknete same tehu. V tom smythe kde sme kupovali sedacku, ideme autom na prechodoch. SA mi zda, ze tu ich je ovela viac ako doma. Alebo proste sa mi to len zda. 😉

Inak, my sme bojkotovali Valentina ale chystame sa na pancake day. Pozyvame kamosky s detmi na palacinky. Ak nebude liat davame si stretko na ihrisku, detska vyblbnu a potom ideme k nam bastit s dzemom palacinky. 😀

To sa mi viac paci ako Valentin 😀

zdenkam
14. feb 2010

Baby a dobre som to postrehla? Bumpery v Smythe stoja 34 Eur a hniezda do postielky cez cez ten raj deti.sk stoja 15 eur. A ved to je to iste, nie? Bumber a hniezdo. Teda to je riadny rozdiel v cene. To isto zo sr objednam.

janec79
14. feb 2010

ladyw: no a napr.ked su dvaja spolu niekolko rokov a vsetko klape,potom sa vezmu, zena si zoberie manzelovo priezvisko, a to moze zapricinit nejake nezhody?????????? Takze keby sa nezobrali, alebo ona si nechala svoje priezvisko, tak moze byt vsetko ok??? Mne sa to trosku nezda, i ked je pravda, ze sa nevenujem takymto veciam, len mi to nedava moc logiku..teda, ze zmena mena by mohla byt pricinou nejakych vaznych nezhod.

My tiez nejako zvlast neoslavujeme valentina, ale nie som nejako striktne proti tomu sviatku, je mi jedno, ci ini o tom hovoria, ci je plne mesto "i love you" balonikov.... manzelik ma prekvapil dnes, aj ja aj enka sme dostali maly darcek, plus moje oblubene tulipany-je to mile, take male narodky-vooobec mi to nevadilo 🙂

A pancake tue sme doteraz neslavili, mozno, ked bude mala vacsia a bude si moct dat aj ona 😉 ... Vlastne kto kedy zaviedol pancake tuesday, ani neviem, odkial to pochadza....

zdeni: plny suhlas s autosedackou-cena az druhorada, ved ide o bezpecie dietata-niet o com!! Waw, v 18 tt si takto po celej dlzke citila mimi??? supeeeeer

ladywitch26
15. feb 2010

janec, k tej zmene mena, numerologii mena sa len tak okrajovo venujem, ale u mojej segry sa to splnilo do bodky. predtym by muzovi a on jej zniesli aj modre z neba. vsetko bolo super, ale hned po svadbe sa on nejako zblaznil a zrazu minul v priebehu roka 700 tisic !!! ona dodnes nezistila, ze na co ich pouzil. a stale mu verila, aj ked cela rodina jej vravela, ze jej len klame. az o dva roky sa jej otvorili oci, a takpovediac som jej v tom dost pomohla, ked som ju zavolala na dva tyzdne sem. bola daleko od neho, tak uz ju nemal ako manipulovat.akonahle sa vratila domov, tak sla za pravnikom. az vlastne pri rozvode zistila, ze ake on ma dlhy. no a hned po rozvode si vzala povodne priezvisko a uz ma aj noveho chlapa. a teda s tymto sme vsetci spokojni 😀 ono to vzdy nejako zasiahne do zivota, po svadbe sa ti zivot zmeni,ci chces, ci nechces.

zdeni, to muselo byt krasne s tym kopanim. mne sa tak stanka tiez vytlacala a potom robili s muzom somariny. on jej klopkal na brusko zvonku a ona zvnutra. a vobec nebrali ohlad na mna, ze ma to boli 😀 ale uz sa na to normalne zacinam tesit, kedy aj toto bude tak kopkat. stanka bola strasne aktivna a ju som citila prvykrat uz v 16tt, aj ked nie este to klasicke kopanie, ale len take ako steklenie, ked sa presuvala.

inak pri stanke mi bolo zle od 11tt do 24tt, takze vlastne cely druhy trimester skoro. a vraj najkrajsi je, houby, ja som ho ledva pretrpela. ani len do mesta na nakupy sme nemohli ist, lebo som mrela uz po 15tich minutach v aute.takze teraz som uz nejako zmierena, ze zasa par mesiacov nikam, len doma sediet. nastastie nemusime nic kupovat, takze nemam stresy ako predtym. kocik, postielka, vanicka atd, to vsetko uz mame a oblecenie tiez, takze akurat len plienky budem kupovat. este aj pol tuby sudocremu mam po stanke, tazke ozaj len tie plienky 😀

tixi
15. feb 2010

dobre ranko dievcata 😉
a valentinsky vikend za nami...my tiez nejako zvlastne tento sviatok neoslavujeme, ale stale si kupime nejaku pozornost ako on mne kvety a ja jemu nieco sadke, u nas tento sviatok zatienuje, ze v ten den slavime vyrocie zaciatku chodenia, vcera to bolo pat rokov 🙂 sli sme sa naobedovat do restiky, poprechadzat po parku a potom sme vegetili doma.Zvlastny zvyk maju iri, vacsina z nich sa snazi stravit valentinsku noc v hoteli, kopec dublincanov si rezervuje hotel napriklad aj v Dubline 😀 no co iny kraj, iny mrav...

A ako o vyzera s nasim stretkom, dajte vediet, nech sa podla toho mozem zariadit, plati ten zajtrajsok?Mohlo by sa skocit trebars len niekde na kavu a pokvakat.

velky pocitac sme poslali v sobotu uz prepravou, teraz sa tu snazim tukat do mininotebooku, no katastrofa, ale som rada, ze ho mame, ved co by som roila tyzden bez internetu a hlavne modreho konika 😅

zdenka mne ako prvorodicke, ked sa prvykrat babatko vytlacilo hore pod brusnu stenu tak som sa az zlakla, ze co sa to deje 😀 ale je to nadherne, mna to asi nikdy neunavi sa na neho pozerat ako sa tam vrti, hlavne ked vecer robi doslova mexicke vlny

ladywitch, no strasny somar, ten tvoj ex svagor, este ze to nakoniec takto dopadlo, ze nabrala silu od neho odist, kopec zien totiz trpi aj cely zivot

mozno budete niektora vediet, je mozne aby dvaja hnedooky ludia mali dieta s modrymi ocami???Docitala som sa, ze hneda farba je dominatna a vacsinou sa dedi farba oci po otcovi.Nasi znami maju totiz dcerku, ktora ma rok a pol a ma jasne modre ocka, obidvaja vsak maju tmavohnede duhovky...

zdenkam
15. feb 2010

mne sa vytlaca uplne dole a je to nadherne ano Janec.
Muz ale nechce aby som ju /jeho tlacila, stale vravi to svoje: Nech miminko bejt.

Nedajboze aby videl ze tam pritlacam ruku. 🙂
A vcera mi este muzicek povedal. Ty mas ale pupik uz.

Janec, ja mam tiez najradsej tulipany a potom lucne kvietkyk. Krasne od muzicka.
My sme mali aspon valentinsku noc. 🙂

Ladywitch, tak to hej, to najkrajsie obdobie si prezvracala, tak jasne ze si si tu krasu uzivat nemohla.
Anne moja kamoska zvracala az kdesi do 7 mesiaca a nechapala ked jej kolegyna vravela, ze tehu je take nadherne obdobie. Sa pamatam jak sa mi stazovala, ze tu krasu moc nevidi, ked len dobka, lebo inak vygrcia vsetko a ma toho grcania akurat dost. Dokonca sa v tom case jej 1,5 rocna dcera chodila hrat, ze chodi zvracat do zachodu, tak casto to videla robit mamu.

Ladywitch, tak ktovie, mozno aj dobre ze som si nezmenila to priezvisko na Veselu. Vsak? 😀

zdenkam
15. feb 2010

Tixi, toto bolo take ine, kedze miminko ma nejakych 12 cm, tak sa vytlacilo cele a ja som ho cele citila po dlzke, to som nikdy nezazila pri malom. Potom neskor to uz poznam, tu sa vytlaci prdelka ci hlavka? Tu nozka, paticka. nikdy som si nebola ista. Vies, teraz tam ma este kopec miesta, tak si tam lieta hore dole, ked je take male.

INak ladywitch, sranda ale ja som nemala teraz taketo steklenie ako sa pise /pri malom som mala/ ale uplne take tlaky som citila podla toho ako sa presuva male. Ziadne steklenie, sak som aj si prve dni nebola ista, lebo som na steklenie cakala.

Hej najkrajsie je to ked sa uz hyba a este neni obrovske. Ja som sa dost nevedela dockat, preto som si v 15 tt povedala o ten heart beat, lebo ja to volam take mrtve obdobie po prvom trimestri. Zle a unava mi uz nebolo a pohyby som este necitila.
Teraz viem, ze kym sa hybe, tak je vsetko ok. Lebo moj muz, trosku trapi tym, ci je ok, ked s tak puci. TAk mu vravim, problem bude, ked zistim ze sa pucit - ci hybat prestalo. Takto je to vsetko v najlepsom poriadku.

Co dnes varite? My trochu slovensku klasiku. Francuzske zemiaky.

ladysparky
15. feb 2010

caute kocky,

nejako sa mi v posl.dobe sem nedari prispievat, drobcek sa v brusku hrozne rozpina a nedovoli mi dlho sediet za pocitacom. a okrem toho som nejaka chorlava 😠 nemam ponatia kde som mohla ochoriet, sak vacsinu casu som doma. hroozne su tieto posledne tyzdne, neviem co so sebou 😀

ja sa dnes chystam varit kolozvarsku kapustu, to my velmi mozme. a radsej teraz, ako neskor, lebo kapuste sa vraj budem musiet vyhybat.

zdeni tak ty uz takto citis vase male drobatko? to je krasne 😅 a neviem preco, ale stale si myslim, ze budete mat dievcatko 😎

ladyw, nezavidim tie nevolnosti. som si na teba spomenula tuto noc, v spanku sa mi vratila vecera do krku a cakala som, kedy ma vyzenie na wc.. ale rozdychala dom to. fuj, hnusny pocit. co sa inak weckovania tyka, cele tehu som v pohode, v noci sa vobec nebudim na malu potrebu. idem pred spanim a hned ako sa zobudim. aj to ide takym slabym prudikom, ze mi je to az divne, lebo pijem dost tekutin.

jaj a viete co som si vsimla? robia sa mi na tele take divne veci, neviem to ani pomenovat. akonahle sa mi zacali zvacsovat prsia, tak som pod nimi zacitila nieco ako vyrazku. ale v zrkadle som zbadala, ze to je kusok koze, ako keby minibradavica alebo co. nevenovala som tomu pozornost, jedna dve take veci ma nedonutili to riesit. ale nedavno som nasla dalsie - na boku, na dvorci a dokonca aj na krku vraj mam. ma to zacne svrbiet, troska poskriabem a potom zistim ze to je ten vyrastok. potom si to uz nechytam. no neviem co s tym robit, co to moze byt. v kazdom pripade sa na to v piatok v nemocke na kontrole spytam, dufam ze stihnem, lebo tak z rychlika vsetko beru, ze mam dost 🙄

malinikovy cas sa odporuca pit od 36tt, ale tiez s ami ho nepodarilo zohnat (teda sestre na sr), poslala mi iba caj pre dojciace matky. v polskych shopoch som ho tiez nevidela, ale aj tak som si kupila ovocny malinovy, akoze nahradu 😀 a inak sa snazim jest sezamove semiacka, tie su tiez vraj dobrou pripravou na porod (a pomahaju aj na zapchu).

fredika drz sa, do 14.3. je este mesiac 🙂 dufam ze aj my pekne do marca potiahneme 🙂

no a idem nahodit do albumu ten moj vytvor - vreckar. zdeni ano, tie mantinely (bumpery) su tu hrozne drahe, ked mas moznost, tak si ho daj poslat z domu.

tixi
15. feb 2010

sparky vreckar je krasny, si sikulka, ja som dnes prave obzerala vreckare na rajdeti.sk, no takmer 18 eur sa mi zda dost vela, ono sa to neda asi stale pouzivat, lebo ked je babatko vacsie a uz stoji, tak moze za to tahat, takze take veci ako teplomer a podobne by bolo riskantne tam davat, ale prve mesiace urcite prakticka vecicka na rozne drobnosti 🙂
ja dnes nevarim nic, muz varil na party v sobotu gulas, este ostalo, tak bude na veceru, ale co budem robit zajtra netusim, zeby palacinky? 😝

fredika mas datum porodu, ako moj brat narodeniny 😉

sparky prosim ta nemozes zmerat dlzku vnutorneho lozka tvojho kocika, inac je uzasny, mam rada zelenu farbu na kocikoch, je to vlastne univerzalne a zarovn vesele

cetrojka
15. feb 2010

ahojte zienky 🙂

No ja som veru este stale cela, a mam pocit ze to tak skoro ani nebude, ze by sme sa rozdelili 😀 ale uz som na materskej, takze som taka hnila hruska. Este vcera som bola v praci, dali mi extra hodiny tak som sla este posledny krat. Ale veru nebolo mi vsetko jedno ked som odchadzala. Bude mi to tam chybat. Ale ved snad sa vratim 🙂

Inak materska mi mala prist dnes a veru uz v sobotu bola na ucte, no potesi, nie? 🙂 tak som rada ze to funguje a ze som sa nepomylila v tych cislach uctu 😀 no to by bolo.

Inak som teraz skoro stale na skype, rodina sa spaja co najcastejsie, az sa tomu smejem. Lebo som povedala ze im dam vediet az ked sa babo narodi, ze im nebudem volat, kedy idem, ze to zacalo a tak, ze nech ich nestresujem, nakolko nikto nevie aky dlhy porod bude... tak asi si chcu byt isti kedy to pride tym, ze budu so mnou v kontakte kazdy den a to niekolko krat... ale myslim ze male sa vonku nebude nahlit...

Inak neviem ci je to divne, ci normalne, ale mne sa o babatku nesnivalo ani raz ☹ dufam ze to nic zle neznamena... pritom na babatko myslim stale. Inak pomrvi sa, da vediet o sebe, ale mozem povedat ze je celkom kludne, i ma necha pospat v noci, kedze kazdu 1,5 h navsteva wc, a ked sa vratim, tak v pohode naspat zaspim, ovsem kym ma nezobudi suseda nad nami buchotom svojich steklov! Kazde rano! Kazde! A poriadne mi to lezie na nervy vam poviem. Buchoce, becha a trieska, hodinu,kym sa vychysta z domu. Dufam ze ked bude male tak ju ani pocut nebude. No strasne mi to vadi.

Inak my sme mali palacinkovu nedelu 🙂 sa mi veru zaziadalo,tak ma polovicka prekvapila kym som sa ja vykotulala z postele... ja si inak na toho valentina tiez moc nepotrpim, na to, aby sme mali spolu krasne straveny cas nepotrebujeme den v kalendari. A my naseho valentinka budeme mat snad coskoro pri sebe, na to sa tesime. 🙂

Inak sem tam mi stvrdne brusko, je ako kamen, ale nic nikde neboli, tak neviem.. po par minutach to prejde, tak neviem z coho to je, ale nevenujem tomu moc pozornost. Cakam na vodu, ci prve bolesti 🙂 sme sa vcera i s polovickou smiali... on reku, to uz? A ja do vybuchu a co jaaaa vieeeem? 😀 😀 😀 ved aj pre mna je to nieco nove a prvy krat... no ved ja sa dosmejem, vsak? 🙂

Dnes sa nam slniecko schovalo,tak sa tak i ja veru citim...

zdenkam
15. feb 2010

Ladysparky vreckar je krasny. To si sila rucne ci mate stroj na sitie. Mozno si usijem ked budem v sr a maly bude s babkou a dedkom, lebo sa mi zda dost 18 eur za nieco co mozem aj vlastnorucne spichnut. Ak budem mat cas, mam tam ten 3D scan, fotenie, zubara chcem a este kamosa s detmi kuknutl. Uvidime
Jednoznacne kraaaaasne to je.

Baby tak ako som dala muzovi svoj tax credit 183O eur, tak nam prislo vyuctovanie za min rok /do 2 t 😲 / a vracaju mu 824 eur na daniach a ja nic nemusim doplatit , takze nadalej O dane. Jupiiii. 😀
Este cakame na to vyucotvanie za rent relief.

Ladysparky, aj ja som skalopevne presvedcena ze dievcatko, tak napokon o 2 t presne si nechame povedat pohlavie, nech ak nebude, nech sa vieme naladit na chlapceka.
Ten bumper si isto prinesiem zo sr, teda mama prinesie az prileti pred porodom. Ja teraz letim bez kufra, staci mi drak a buggina a 2 prirucne batoziny a pupik. 😀
Prvykrat tak letim, inak som letala sama s 3 mesacnym malym aj kocik aj kufor.

Sme boli od 11 do 2 vonku tak idem konecne krajat veci na tie francuzaky. Maly sa sam hra. 🙂

ladysparky
15. feb 2010

tixi, ten vreckar som spravila vacsi a budem ho mat zvonka. takze aj ked malinka dorastie, tak sa k obsahu vreciek nedostane. asi 🙂 uvidime v praxi, ci to nie je zbytocnost, ci to nema malo vreciek alebo nedobre rozmery a tak podobne. tu tie vreckare tiez stoja nehorazne peniaze, preto som sa rozhodla usit si ho. vysiel ma na 5eur, tolko stal meter latky 🙂

odmerala som ti vanicku, cisty vnutorny rozmer je 28x65cm. chcem ale podotknut, ze ta vanicka je zaroven aj autosedacka - viem ju dat do polohy sedmo. samotne hlboke kociky maju urcite iny rozmer. viac pozri tu http://images.google.sk/images?hl=sk&source=hp&...

mas pravdu, zelena je univerzalna farba. niekedy ma napadne, ci z tejto nasej ocakavanej paulinky nebude chlapec 😀 😀 pri dievcatku nikdy nie je istota 😅

zdenkam
15. feb 2010

Cetrojka, mne sa pri malom tiez ani raz o miminku nesnivalo. Podla mna to je vec psychiky. Teraz sa mi uz sniva.

U nas bolo cele doobedu kraaaaasne slnecno, slniecko schovane az teraz.
To tvrdnutie bruska, no tipujem ze sa den D blizi. S tym tiez nemam skusenost. Brusko netvrdlo, len zrazu prisli kontrakcie kazdych 1O minut sialena bolest v krizoch. Vodu tiez praskli, takze neodtiekla

zdenkam
15. feb 2010

baby ako ste sa bavili o sk obchodoch, tak my sme kupovali stale z czechoslovakshop.eu stranky rozvoz po celom irsku 3 eur a napr nam do doniesli aj do New Rossu kedze to maju po trase, ale comu som sa teraz potesila, robia aj dovoz /to som vedel/ ale nove je ze aj z takeho konca sveta ako Michalovce, takze sondujem a asi si necham doniest ten Xlander co mam doma, sa dost nan tesim.

cetrojka
15. feb 2010

Zdenkam, tak som rada ze som neni sama. Muz mal zopar snov, no ja nic. Tak som sa bala trosku ci to neni nejake zle znamenie alebo co... a asi mas pravdu ze je to vec psychiky. Lebo ono je to pre mna stale ooobrovskyyy zazrak, ze dietatko. A asi si to ani nedokazem predstavit aky je to pocit ked ho uz ma mamina pri sebe. Musi to byt nadherne a asi fakt nepredstavitelne. 🙂 Tesim sa na to,ked to pride.

Inak my sem tam chodime do slovak shopu, no mame to po ruke. Ale keby sme byvali dalej, tak by som to asi sem tam vyuzila... sem tam je chut na bryndzove halusky, horalku, termix ci treska pre polovicku... sem tam mame "vianoce" v tomto smere... Ale urcite by sme prezili i bez toho. Trosku mi chyba cerstvy ale fakt cerstvy chlebik a rozky, este take skoro teple ked kupujes v obchode a s cerstvym maslom a posolene... joooj,... chute chute 🙂
A zvazovali sme i prepravu ked sme sem teperili kocar, ale vyslo by nas to na 280 eur a letecky len 100,takze nebolo o com... a to sme boli stastni ako sme dobre pochodili letecky, cakali sme vacsiu palku, no netusili sme ze je to brane ako nadrozmerna batozina do 20kg a tam sa plati len 50 eur za kus... super. My sme sa tesili. 🙂

cetrojka
15. feb 2010

Inak ten vreckar je super vecicka a je to pekne, chvalim Ladysparky 🙂 sikulka. Ja take sikovne rucky myslim ze nemam 🙂

fredika
15. feb 2010

ladysparky, ten vreckar je krasny, aj ja chcem 🙂 ale ja by som to nevedela usit, mozno rucne hej, ale na stroji neviem. hlavne,ze som dostala novy sijaci stroj ako svadobny dar kedysi a stoji tam taky zabaleny v kute doteraz... ☹ ale mozno raz sa naucim.
veru, ani nehovor, tieto posledne tyzden sa to aj mne strasne vlecie a neviem co so sebou. na wc-ko chodim stale, niekedy vyjdem z wcka a za minutu tam idem zase lebo sa mi zda,ze mam plny mechur, ale pridem, sadnem a nic... 😀 ale nestazujem sa, tieto vsetky "starosti" k tehotenstvu patria a tesim sa ked uz bude malinka na svete. takze na rade je cetrojka, potom ladysparky a ja som tretia? tak drzim palce kocky 🙂

dnes nam rano mali prist zateplit nasu izbu, vsetko mame vypratane, pozakryvane a prisiel chlapik rano a povedal,ze dnes nie, lebo sa mu nieco pokazilo takze az zajtra. no super. takze sme spali vo vedlajsej izbe s manzelom, ale to bola noc... tlacili sme sa na posteli a ja som nemohla zaspat. az tak fajne, ked rano isiel manzel do prace a mohla som sa poriadne vystriet 😀 a dnes tam musime spat opat. 😒

tixi, nemas cestovnu horucku este? my ked sme len vcera tu izbu vypratovali a to len zopar policiek co trebalo tak som mala dost a neviem si predstavit ked sa budeme odtialto stahovat. 😕

ladywitch, no s tymi kombinaciami mena a priezviska je to zaujimave.. ale ja tomu prd bohuzial rozumiem.

ozaj, treba si do porodnice zobrat aj postelnu plachtu pre miminko? lebo niekto to myslim kedysi spominal, ale ja to v zozname nemam. takze neviem?

ladysparky
15. feb 2010

dakujem cetrojka a fredika, snazila som sa.. hlavne pri farbickovani modreho konika som sa natrapila 😀
a ano, poradie je spravne. snad sa nebudeme navzajom predbiehat 😅
spat na jednej posteli v takomto stave da urcite zabrat, este ze sa rano manzel odobral do prace a ty si sa mohla dostatocne ponatahovat, hehe.. drzim palce, nech vam to naisto zajtra spravia..
tu plachu do porodnice som pisala ja. ono to je v zozname napisane ako Cot sheet.. ale som sa dozvedela, ze to nie je plachta na matrac, ale sheet, ktory oni pouzivaju ako zavinovacku. vacsinou to byva stvorcoveho tvaru, flanelove a s detskymi motivmi. osobne som to odmietla kupit, kedze budem pouzivat zavinovacky (perinky), ale aby nefrflali, tak som si do tasky na porodnu salu zabalilia 2 klasicke biele latkove plienky a ked budu chciet, mozu mi ju zabalit do toho. a vybavene 🙂
zdeni, to by bolo super, keby vam vedeli kocik priniest autom, vzdy je to istejsie. a ked tak ti to dovezu az ku dveram predpokladam, takze sa s tym nebudete musiet vobec natahovat. a to si mozes potom z domu hocico priniest 🙂

fredika
15. feb 2010

ladysparky,

aha. dobre. ved ja mam tiez zavinovacku. tu si zoberiem, potom mam aj taku dierkovanu deku neviem, vraj aj do toho balia? a zoberiem aj dve plienky. no snad to bude stacit 😀 dufam,ze to bude bez komplikacii a pojdeme co najskor domov.

zdenkam
15. feb 2010

TAkze baby som to dokladne prestudovala a na tom tax muzovi vratili 17OO eur cca ale ja som musela doplatit cez 8OO takze mu to odratali z toho preplatku a tak mu vratili 824 a musim konstatovat ze po tom co sme im dali P6O to bolo vybavene do 2 tyzdnov.
Mam z toho prijemny sok.

🙂

Inak ja mam taky mobile pre miminka, ale ten som dostala pri malom je rucne robeny a su na nom anjelici 12 v duchovych farbach a je to z ovcieho runa a je to tak jemne, ze staci aby ste presli okolo a sa to zakolise. Len ked maly podrastol, tak 3 anjelikov sklbol, inak to stale visi v obyvaku. Tak to idem dnes opravit. Poculi ste niekedy o Goetheho farebnom kruhu, tak to s tym suvisi tie farby.

A dobru noc vsetkym maminkam a buducim maminka

zdenkam
15. feb 2010

Cetrojka, ako to mohlo byt tak drahe,myslim to dorucenie kocika.
Ja mam 2 casti /sportova a vanicka/ a dohromady max 2O kg to ma. Mi napisali z toho czehoslovakshopu, ze nech im dam tel kontakt ze sa so mnou dohodnu. To fakt moze byt tak sialena cena? Mne sa zda aj 1OO eur na lietadlo vela. To je viac ako polovica co som platila za kocik. Sak ak ma on stal 157 eur, tak isto nedam 1OO za dopravu.

zdenkam
15. feb 2010

Ladysparky a ak takto vyrabas vlastnorucne, neskusala si kuknut stranku www.nanicmama.sk
Su tam peknucke veci v sekcii artmama. Ja chcem urobit par originalnych ramcekov na detske fotky. Nakupi v Eurovom shope drevene za 1 Eur aspon 3 a chcem taku kolekciu urobit malemu.
Musim tu niekedy pridat ramcek aj s fotkou co mi urobila sestra po prvej navsteve v Irsku, jeden z najlepsich a najoriginalnejsich ramcekov co somkedy videla to je. Segra studuje estetiku a slovensky jazyk.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre